Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:51 am

GJĖZA E PARĖTė madh oreks kanė pėr tė,

Se nxit epshe, nxjerr para.

Kush e shpiku, s’gjallon mė.

Nuk nxen mend kjo botė ala.(d…a)


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Fri May 30, 2008 10:51 am, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : rregullim)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:52 am

GJĖZA E DYTĖSe si lindi dhe nga doli.

Diēka dihet, por s’mjafton.

Nė rruzull belanė polli...

Jertė fil... Nmjerė, kush e “fton”…(S..a)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:53 am

GJĖZA E TRETĖ

Ka zėnė tmerri tokėsorėt.

Gati tė shkojnė nė MARS.

Njė virus s’pėrfill “sinorėt”.

Ne nė shqip i themi (S..s).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 10:54 am

GJĖZA E KATĖRTSa i dashur- aq i tmerrshėm.

Nuk dallon tė mirė, tė ligj.

Pak tė jesh i pakujdesshėm,

Tė lė fllosh dhe… lakuriq.

(Zj….i)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO   Fri May 30, 2008 11:44 am

Jorgo S. TELO urime pėr kėtė temė qė e ke hapur dhe ke postuar vargje shumė tė mira. Do t'i lexojė me dėshirė tė madhe nė vazhdim postimet e kėsaj teme.

Sukses mik i nderuar.

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:29 pm

DIPLOMATIShumė urime – letra jote.

Si moskurrė dhe pėrqafime.

Mes rreshtash fute zotrote

Ironinė tėnde “intime”...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:30 pm

ISH-BURGAXHIUAnkoheshe nė letėr me bollėk.

Pa ditur ē’hiqnim ne larg e pranė.

Tani qė ne i kemi paret me krrėk,

Ti lot me shpėrblesat qė t’u dhanė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:32 pm

PUSHTIĒudi, sa tepėr ti dyshoke

pėr tėt shoqe dhe tė bijėn!

Por, flitet, se s’janė, siē mendoke.

S’tė ngjajnė ty asnjė thėrrmijė...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:33 pm

[

FATIBrenda nesh janė binjakė

Fati i mirė e fati i keq...

Prej tokės vijnė a nga lart?

Njėri shtyn… tjetri … tėrheq.Ē’tė bėjė njeriu i ngratė?

Pezull rri nga ty, o FAT!


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Sat May 31, 2008 5:36 pm, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : korrektim)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:34 pm

DREQĖRITVendi im shumė u molis…

Njėri ndreq e tjetri prish.

Hiqu, djall, e hiqu, dreq

Prej kėtij vendi fatkeq!Sos po na zezoni jetėn;

Mos na e merrni tė shkretėn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:37 pm

NJĖ GRAFOMANMė lexon me dhjetra poezi.

Mė sė shumti as bejte nuk janė.

Ēuditėrisht nga kjo tollovi

Redaktori tė qet matanė…Nga njė stivė vargjesh pėrplot ujė

Na del “modern” plot lavd e bujė…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:40 pm

NJĖ KANTAUTORI RROKUMė “rrėmben” me zerin tėnd.

Imiton njė Univers…

Gjithė fansat i le pa mend,

Teksa u vete pas ‘midesė”.I rrokur pas rrokjeve politike –

Njė ditė mund tė mbetesh relike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:46 pm

NJĖ QARAMANMė flet, se futesh nėpėr zyra,

Duke stėrlypur ndihmė sociale.

S’tė skuqet as zverdhet fytyra,

O “varfanjalu” – karnavale!Dhe… kur asistencėn e more,

Prej garazhit “bencin’ nxore…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:47 pm

LYPĖSITė bėsh me faj lypėsin,

Vrafsh veten, o Pushtet!

Kur tortan ty tė “mbysin”,

Ai veē aromėn mirėpret…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:48 pm

ANALFABETIĒ’faj paskėrka i shkreti?

Rehat ndjehet nė udhėkryq…

Ai s’di gėrmat e alfabetit

E ju e thėrrisni nė gjyq…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:49 pm

KLANDESTINIU pėrēap tė nisej ballėēelė

nėpėr rrugėt e mėrgimit...

Por donin “lyer” matrapazėr.

Ndaj zgjodhi rrugėt e klandestinit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:50 pm

MANIERISTIShkruan, ligjėron nė rrugė, salla...

Qėllim nė vetveta – Paradėfjala.

Pėrreth

Sy-e-veshė ngrenė;

S’hyjnė dot nė temė.

Me leksikun qė pėrdor.

U dukesh jashtėtokėsor.

Don tė shfaqesh i lartformuar, nivelesh superiore.

Ngele duke strukturuar mori fjalėsh tejngjyrore.

Kur fjalėt s’depėrtojnė nė asnjė shpirt,

Shpjegohesh:

“Flas e shkruaj pėr elitė.”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:51 pm

KARRIERISTIUnė tė flas pėr hall e punė.

Ti diēka nuhat me hundė.

Nuhat shtigje…Vė merak:

Sit ė ngjitesh lart pa hak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:52 pm

ME NJĖ ZYRTARSa e zure njė karrige,

Sikur kape qiejt e paarrirė.

Na sorollat pėr njė vulė e firmė.

Pėr njė shkresė – ec-e-ik,

Kisha arritur nė Amerikė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:53 pm

DOLLI PĖR PUSHTETARĖTRrofshi e qofshi, siē doni vet’!

Pėr ju mos mbift’ asnjė kėmbėsert’

Me tė sertėt pretendimeshumė

S’ēani kollaj…U prishin punė…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:54 pm

DOLLI PĖR POLITIKĖNMė thanė: “Pije njė dolli pėr veten!”

U thashė: “E ē’mė lypsen salltanetet!

Shėndeti, nė dashtė, tė na vijė pa lutje.

“Bromp! pėr politikėn plot me huqe!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:55 pm

DOLLI PĖR ZOTINPėr Zotin do ta pi, se mė gjykon.

Mes “Ferr-Parajsės” kushdi ē’zgjedh.

Kush di nga dreqihn mė dėrgon,

Si tufani tė ngratin gjeth...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:56 pm

LAJMI I RREMĖI shkruar nė ekran,

Buron nga tifozllėku.

Blu a rozė shpirtrat pėrthan.

Mė i pistė se pisllėku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 5:58 pm

TRANZICIONIĒfarė po ngjet nė trojet tona,

Rrallė ndodh nė vise tė tjera.

Ethet nxjerrin bisqe tė njoma.

Bėjmė shtet me syt’ nga dera…


Edituar pėr herė tė fundit nga Jorgo S. TELO nė Sat May 31, 2008 6:00 pm, edituar 1 herė gjithsej (Reason for editing : boldim)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jorgo S. TELO
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 394
Registration date : 12/04/2008

MesazhTitulli: HUMOR(piper)ESKA - Jorgo S. TELO   Sat May 31, 2008 6:01 pm

NĖ PARLAMENTSa herė “shiu” rifillon,

Qė tė reshtė shpesh harron.

Hė, se mbetet sot a nesėr;

Shndėrrohet nė rrebesho-breshėr…
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: