Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Mitrovicė sulmohet “Taxi Albania“, plagoset kosovari   Sun Sep 28, 2008 8:51 pm


 • Mitrovicė sulmohet “Taxi Albania“, plagoset kosovari
  : 28/09/2008 - 

 •  Njė shqiptar ėshtė bėrė pre e urrejtjes ndėretnik tė serbėve nė veri tė Kosovės. 51 vjecari, shofer taksie po transportonte njė serb nė pjesėn veriore tė Mitrovicės kur ėshtė sulmuar me mjete tė forta nga 3 shtetas serbė. 51 vjecari ka marrė plagė tė rėnda, ndėrsa ėshtė dėmtuar plotėsisht makina me targa kosovare dhe shenjėn "TAXI Albani". 
 • MITROVICE- Njė shqiptar ėshtė bėrė pre e urrejtjes ndėretnik tė serbėve nė veri tė Kosovės. 51 vjecari, shofer taksie po transportonte njė serb nė pjesėn veriore tė Mitrovicės kur ėshtė sulmuar me mjete tė forta nga 3 shtetas serbė. 51 vjecari ka marrė plagė tė rėnda, ndėrsa ėshtė dėmtuar plotėsisht makina. 

  Ngjarja ndodhi dje pasdite dhe viktimė ka qenė shqiptar Q. Celiku, 51 vjecar, me detyrė taksi. Lajmi konfirmohet dhe nga Shėrbimi Policor i Kosovės. 

  Sipas policisė 51 vjecari shqiptar po transportonte me autoveturėn e tij tip “Mercedes" me shenjėn "TAXI Albani", njė shtetas serb nė pjesėn veriore tė Mitrovicės. 

  Autovetura me targa tė Kosovės (KS) po lėvizte nė rajonin verior tė qytetit, ku shumica serbe mbajnė ende targat e automjeteve tė kohės sė pushtetit tė dhunshėm serb nė Kosovė, tė paraluftės. 

  Sapo ka zbritur shtetasi serb, shqiptari ėshtė bėrė pre e njė sulmi tė dhunshėm tė tre shtetasve serbė. Ata kanė goditur me gurė automjetin nė lėvizje dhe pasi e kanė ndaluar kanė goditur me mjete tė forta dhe 51 vjecarin. Shėrbimi policor i Kosovės informon se shqiptari ishte dėrguar nė fillim nė spitalin e Mitrovicės mė pas ishte transferuar nė Qendrėn Klinike Universitare nė Prishtinė pėr trajtim tė plagėve trupore, ndėrsa makina ėshtė dėmtuar plotėsisht. 

  Urrejtja ndėretnikes mes shqiptarėve dhe serbėve tė Kosovės ėshtė e pranishme nė veri tė Mitrovicės dhe shpesh shėnohen incidente mes serbėve dhe shqiptarėve. Vetėm njė muaj mė parė pikėrisht mė 28 gusht tė kėtij viti tė paktėn 4 persona u lėnduan gjatė njė pėrleshjeje mes grupeve shqiptare dhe serbe nė veri tė qytetit tė Mitrovicės nė Kosovė. 
  Pėrleshja ndodhi nė lagjen "Tre Soliterat", nė afėrsi tė urės kryesore mbi lumin Ibėr, qė ndan qytetin nė veriun e dominuar nga serbėt dhe nė jugun e banuar nga shqiptarė. 

  Tensionet ne veri janė pėrshkallėzuar qė nga shpallja e pavarėsisė sė Kosovės mė 17 shkrurt, e cila kundėrshtohet fuqishėm nga serbėt e Kosovės.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Sep 28, 2008 8:56 pm

http://balkanweb.com/sitev4/newsadmin/video1.php?id=27280-shiko video lajm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 50
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Sep 29, 2008 12:19 am

Mitrovicė sulmohet “Taxi Albania“, plagoset kosovari
• Njė shqiptar ėshtė bėrė pre e urrejtjes ndėretnik tė serbėve nė veri tė Kosovės. 51 vjecari, shofer taksie po transportonte njė serb nė pjesėn veriore tė Mitrovicės kur ėshtė sulmuar me mjete tė forta nga 3 shtetas serbė. 51 vjecari ka marrė plagė tė rėnda, ndėrsa ėshtė dėmtuar plotėsisht makina me targa kosovare dhe shenjėn "TAXI Albani".

Veprime te tila do te kete edhe ne vazhdim sepse UNMIK-u nuk desheron situarte stabile ne Kosove, sepse me kete iu pushon mandati dhe eshte plotesisht e kuptueshme se nuk gjejne askund si ketu: femra, para, kenaqesi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njonidrenica
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Sep 29, 2008 12:24 am

mitrovica asht pjes e kosoves dhe nuk asht ne shitje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Parapsikologu
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3125
Age : 50
Vendi : Ferizaj-Kosovė
Profesioni/Hobi : Poezia
Registration date : 18/07/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Sep 29, 2008 12:05 pm

njonidrenica shkruajti:
mitrovica asht pjes e kosoves dhe nuk asht ne shitje


njonidrenica as qe do te lejoje populli te behet pazar me Mitrovicen sikur qe nuk i la tokat e veta ne Dobellde..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Tue Sep 30, 2008 8:57 pm

Deri sa čshte ne dorč te Politikaneve ajo esht shitur,dhe ndar,kurse populli nje her ka ba protes si duhet dhe tjetra ndoshta do te jet luft ose ndarje me paqe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
njonidrenica
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Tue Sep 30, 2008 9:01 pm

mitrovica sasht ne shitje dhe as kush ska drejt ta shes, dhe ta kuptojn trathteret se trimat e kosoves nuk lejojn te shitet mitrovica
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rroni
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1721
Registration date : 09/05/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Tue Sep 30, 2008 10:29 pm

valla krejt nuk mundemi me then veq 80% eshte shitur edhe veq me luft mundemi me rikthy, ne kohet e para vitit 1998 eshte fjala per riintegrim .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Wed Oct 01, 2008 11:01 am

Mitrovica ka qen e programume
atė ditė kur kan hyrė Trupat e NATO-s KFOR-i
nė Mitrovicė ka qenė Ditė e enjėte dhe ne kemi dal ne rroba civile dhe kemi vėrejt se deri tek Stacioni i Autobusėve ka qen Kfori nė Qendėr tė qytetit ka qen e pamundur te shkohet
vetem rruges Ilirida ish Tavnik ke pas mundėsi tė kalosh kjo ėshtė lagje e Mitrovices
mirėpo kur kemi shku po nė atė ditė nė pjesėn veriore mbi uren e Lumit ibėr kan qen tankset e Forcave tė KFOR-it dhe nuk lejonin te kalohet ura pa u kthyer njeri Automobil qe shkonte ne ate Pjesė
mirė po kam dal shumė ditė nė atė pjesė me automobil me shoket e Luftes mirepo ka qen veshtire ēdo gjė sepse ishin pozicionuar Rojet e ures heren e pare kur na kan stopu ka qen Lagjja e Boshnjakėve Rruga afer shkolles Teknike ne prani te Kfor-it Frances
dhe ata jau kan mundesu qe te kthehen te gjithe serbet ne ate pjesė sepse po ne ate dite qe hyri KFOR-i nė Mitrovicė mbi 15 ditė ka pas tėrhjekje tė Makineris serbe nga Drenica d.m.th pasi qe ka hyrė KFOR-I
dhe njerezit vetem flasin pa ditur asgjė
sepse ne qe kemi qenė ketu nė luftė e dimė atė variant
sepse e kemi vendosur Flamurin Kombėtar nė ndertesen e Bagat-it por Francezėt u mundonin tė na shtinin nė kurth te na zenin te gjallė Paramilitarėt
sikur ne prezencė te tyre qe u vranė Shumė Shqipėtarė po nė atė pjesė pas Luftes
dhe KFOR-i i Varroste ne Shupkovc pa Prezencen e Familjeve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 60
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Wed Oct 01, 2008 11:30 am

Moti ,moti - qe prej se iu eshte shitur "Trepca" francezėve !
Pra qė ėshtė shitur nuk diskutohet , po unė do tė pyesja a mos ėshtė stėrshitur ?!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
katunari
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 46
Vendi : kosovė
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Wed Oct 01, 2008 2:40 pm

Jo mitrovica as nuk asht shit as qe do te shitet se edhe po deshen te gjallet ta shesin nuk lejon gjaku i deshmorve mu shit , plus asaj kemi edhe do djem dhe vasha qe kan dhen pjeset e trupit me mbrojt trojet shqiptare dhe nuk kan as buk me u ngi dhe edhe pjeset tjera te trupit jam i sigurt qe do i japin per liri.PER SA KOH TE JET TRADHTIJA NE GOJ FISHEKIN E KA ALLTIJA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 24
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Fri Feb 27, 2009 12:54 am

A posedon ndonjeri nje statistike te sakte, se sa perqind te popullates ne Mitrovice jane te debuar, dhe sa prej tyre i kane shitur pronat me vete deshire e zyrtarisht? Do te me ndihmonte pergjigjja juaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
veletini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 62
Vendi : kosove
Profesioni/Hobi : mesimdhenes
Registration date : 07/12/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Feb 28, 2009 4:16 pm

SHQIPTARĖT VETĖM NĖ NJĖ SHTET TĖ BASHKUAR MUND TĖ ZHVILLOHEN NATYRSHĖM - DHE TĖ JETOJNĖ ME DINJITET SI TĖ GJITHA KOMBET TJERA!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
veletini
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 127
Age : 62
Vendi : kosove
Profesioni/Hobi : mesimdhenes
Registration date : 07/12/2008

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Feb 28, 2009 4:20 pm

Se eshte shitur Mitrovica,kete kurre nuk do ta besoj.Por se duhet punuar edhe shume e shume per bashkimin e Mitrovices,patjeter qe duhet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Feb 13, 2010 8:30 pm

Pse mendon se nuk eshte shita a? Veq le te hapen dy komun, potnjejtin qytet e nuk eshte shitje kjo a.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Feb 13, 2010 9:00 pm

me mitrovicen ka ber pazarllaqe por kan ber pa hangjin, s“dot iu del qysh kan mendu!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Feb 13, 2010 9:19 pm

Pse cfare pret xhem se mos do ta leshojn mitrovicen serbet?Per keta ka qen ne rendesi te bejn enklava ne shum vende , dhe ja kan arite qellimit..Cdo kund jan te vendosure.rrota historis po perserite! enjejta gje ka ndodhe me ardhjen e sllave ne ks. vendosjen e tyre tama si tani kan bere nje her nepere enklavat. me pase kan mare gjith toritorin dhe thon kosova djep i serbis.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sun Feb 14, 2010 9:02 pm

Nese dhe duhet te vin forca te reja ne pushtet dhe bien ne uj kto pazarllaqe Fiona ket mendova.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Feb 15, 2010 12:01 am

Te kuptova ama un nga frika e kam sepse ka shum pun per tu bere ne KOSOV:e shum gjera po na shkojn nen ure?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Feb 15, 2010 12:19 pm

Qdo pazar qė bėhet natėn diten i doket puna ashtu edhe me mitrovicen , ka mbet si gruja pa bur kush don e ngacmon mė falni pėr kėt ndoshat dikush ngacmohet por nuk e kisha me qėllim ,dhe sa do tė zgjat deri tė mirret vesh e vėrteta ?
se kush dhe pėr qka u shit ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Mon Feb 15, 2010 2:17 pm

Mitrovica nuk eshte shitur ,po kane marre serbet kurse keta tonet jane pajtue menjehere pas lufte.
sepse skane pas kohe te mirren me Mitrovicen ,se kane vrapue pas hajnise.
pse permendni mitrovicen ku ajo ashtu keshtu ka shkue,
Po kemi graqanicen ranillugun shterpcen kllokotin kamenicen e shume tjera enklava serbe mbrenda teritorit kosoves.
Kishat serbe nga 15 kmkaterore toke ti kane marre.
gjithsejt 47 kisha ka 15 km llogarit sa toke na kane marre.
kufiri me maqedonine 2500 hektare.
mali i zi 6 km ne mbrendesi te kosoves e keta nuk bejne ze.
COptuan atdheun kosoven.
ne shqiperi grekket jane fut deri ne vlore .
ne shkoder serbet ne tirane fazliq Mishkoviq milionereta serbe.
ne shkup shkaterrohen shqiptaret nga vet shqiptaret ne presheve bujanovce presheve shkaterrohen vet shqiptaret .
Populli ne rrezik .
Kurre me rrezik se tashe nuk ka qen populli shqiptare.
Tashe kinse ne emer te ,,demokracise" shiten qka ka shqiptare servile tradhtare hajna kriminela politikane.
AS hesat pash as Ahmet zogu skane bere me zi se keta servile dhe perkrahesit e tyre.
sahanlepires tradhtare qe thirren disa edhe ne emer te uck te lavdishme.
Dhe keta njerez perdhosin luften e ndershme te uck deshmoreve qe luftuan per bashkim kombetare per kosoven shtet .
e jo kosoven multietnike per kosovarizmin serbe dhe flamurin m*** etnik serbe.
po po ju dalin tradhtite ne drite.
dhe do te vjen koha qe populli do ti gjykoje tradhtaret servilet qe per nje grushte grosh interesa karieriste shiten atdheun kombin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Aug 21, 2010 12:26 am

Problemi i mitrovices eshte shume lehte te zjidhet.por bajram regjepi po ben deklarate pa mbulese dhe jo diplomatike .per te zjidhur problemet ne mitrovice duhen hapur dhe vendosur te gjitha institucionet e kosoves ,psh duhet vendosur gjykatat,ministria e transportit dhe regjistrimeve te bisnesit sherbimet komunale site ujesjellesit rrymes telefonia mobile ptk te nderpriten sherbimet qe vijne nga serbia kontrolli teknik i automjeteven dhe qendrat e regjistrimit te tyre me targa te kosoves ministri per pune sociale te shtohen stacionet policore .dhe ateher ata qe nuk i pergjigjen ketyre institucioneve dhe iata qe i sulmojne me arme te marrin pergjigjen adekuate nga institucionet e rendit dhe ateher vijne ne shprehje edhe njesite speciale por kuptohet punenkryesore e kane gjykatat eper kete duhet te kemi njerez guximtare qe i pergjigjen sfidave te kohes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Aug 21, 2010 12:34 am

Rrimtaf te gjith jemi te ati pajtimit ,por dreqi serbet jo ..Ee mor rrimtaf eshte plage e pa sheruar nese humbet mitrovica per serbete ,nga aty u ndertu Beogradi i ri (METROPOL I TERI )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Aug 21, 2010 12:57 pm

Na myten me rrena everi e politikane ,Opozite e levizje e shoqata si femijet pa turp fare..

Hyrja e Bogdanoviqit nė territorin e Kosovės ėshtė lejuar nga autoritetet e EULEX-it


Duke komentuar vizitėn nė pjesėn veriore tė vendit tė zyrtarit tė lart tė Qeverisė sė Serbisė, Goran Bogdanoviq, zyrtarė tė Policisė sė Kosovės kanė deklaruar se vizita e tij ėshtė lejuar nga autoritetet e EULEX-it. Bogdanoviq ndodhet nė pjesėn veriore tė Mitrovicės, por ai ėshtė duke qėndruar si banor i Kosovės, ka thėnė zėdhėnėsi I Policisė pėr rajonin e Mitrovicės, Besim Hoti, i cili theksoi se nėse ka ndonjė ndryshim tė agjendės sė tij dhe sillet si zyrtar i Serbisė, atėherė policia do tė respektojė vendimet e institucioneve tė Kosovės. Zyrtari i lartė i Qeverisė sė Serbisė, Goran Bogdanoviq ka paralajmėruar se pavarėsisht kėrcėnimeve tė autoriteteve tė Kosovės ai do tė hyjė nė vendin tonė, meqė hyrjen e tij e lejon dhe e garanton EULEX-it.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   Sat Aug 21, 2010 3:52 pm

Cdo gje duhet pare ne kompkleks, duhet pare e gjithe figura...

Ngjarja ne Himare eshte e lidhur me ngjarjet ne Dardani.

Pershembull, kush e dha urdhrin ne Himare per manipulimin e provave. Berisha, Janullatos, Bollano...?

A eshte shtypur motori me makine te tonazhit te larte pas aksidentit?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mos ėshtė shitur Mitrovica !!!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: