Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 SHKA"Abetarja" nga Hanoveri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: SHKA"Abetarja" nga Hanoveri   Tue Aug 12, 2008 5:12 pm

SHKA"ABETARJA"NGA HANOVERI VAZHDON RADHITJEN E SUKSESEVE
SHKRUAN.Shaban CakolliSHKA"ABETARJA" nga Hanoveri i Gjermanisė sa ka pėrmbushur
njėvjetorin e formimit tė saj,kurse sukseset qė i ka shėnuar gjatė
kėsaj kohe janė premtuese.Pas debytimit tė suksesshėm nė Festivalin e
Berlinit nė nėntor tė vitit tė kaluar,anėtarėt e zellshėm tė kėsaj
shoqėrie u paraqiten edhe disa herė tjera para bashkatdhetarėve tanė nė
disa qytete tė Gjermanisė,si nė Hanover,Braunshweig,Osnabrück
etj...Anėtarėt e kėsaj Shoqėrie Kulturore Artistike janė tė tė gjitha
moshave,qė nga fėmijėt parashkollor,nxėnėsit e shkollės fillore dhe
asaj tė mesme,studentėt,tė rinjtė dhe pak sa mė tė moshuarit.
z.Isa Mjeku,nėnkryetar dhe udhėheqės artistik i SHKA"Abetarja" na
tha se qėllimi i formimit tė kėsaj shoqėrie ishte tubimi i fėmijėve,tė
rinjėve dhe bashkatdhetarėve tanė rreth njė subjekti kulturor pėr tė
pasur mundėsi tė shprehin talentin e tyre.Ne kemi disa anėtarė tė
mrekullueshėm,tė cilėt kultivojnė folklorin tonė burimor dhe traditat
tona kombėtare,kurse me kėtė rast do tė dalloja:Ilmi Korpuzi,Elheme
Rama,Selim Kastrati,Arif Selaci,Muhamet Selaci,EnverMjeku, si dhe tė
rinjtė:Arbane,Besarte e Egzon Ramaj,Kaltrina,Mėrgim e Lila Mjeku,Egzon
e Era Rama,Valmira Mjekun,Saranda Kastratin etj...Kemi edhe shumė tė
rinjė tė cilėt kanė shprehur dėshirėn tė zhvillojnė aktivitetin e tyre
nė kuadėr tė"Abetares".Ne jemi tė hapur pėr tė gjithė,prandaj ftojmė tė
rinjtė dhe bashkatdhetarėt tanė nė Hanover e rrethinė qė prirjen dhe
talentin e tyre ta shprehin dhe ta kultivojnė nė SHKA"Abetarja.Tė
gjithė do tė jenė tė mirėpritur,thotė nė fund tė bisedes z.Isa Mjeku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
SHKA"Abetarja" nga Hanoveri
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
Kėrce tek: