Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Sat Sep 06, 2008 3:34 pm

PRISHTINE-Fatmir Sejdiu, Presidenti i Republikės sė Kosovės ėshtė njė ndėr Presidentėt mė tė paguar ndėr homologėt e tij nė Ballkan. Burime nga qeveria e Kosovės konfirmojnė pėr Balkan Insight se Kosova ėshtė njė ndėr shtetet me buxhet mė tė vogėl nė rajonin tonė. Presidenti mė i paguar nė Ballkan ėshtė ai kroat qė ia kalon Sejdiut me vetėm 200 euro mė shumė nė pagėn e tij mujore.
Agjencia e lajmeve Balkan Insight konfirmoi sot se Fatmir Sejdiu e ka pagėn mujore plot 3 400 euro, duke nisur nga 15 Qershori, ditė nė tė cilėn i konstituua shteti i ri i Kosovės.

Zėdhėnėsi i Sejdiut, Xhavit Beqiri e konfirmoi rritjen. Gjithsesi, Beqiri shtoi se pėrfitimi i Presidentit kosovar ėshtė vetėm 3 100 euro dhe se kjo ėshtė e ardhura e tij e vetme. “Ai nuk ka pėrfitime tė tjera nga buxheti i shtetit”, tha Beqiri.
Edhe pse kjo shumė pagese e rendit Sejdiun si Presidentin mė tė paguar tė Ballkanit, ai ėshtė dhe Presidenti i shtetit mė tė varfėr tė rajonit me njė buxhet tė vogėl, mė pak se 1 miliard euro.
Ndėrkaq Presidenti i Shqipėrisė e ka pagėn mujore diku tek 2 100 euro, kurse ai serb, Boris Tadic merr 1 900 euro nė muaj.
Mė pak i paguari ndėr Presidentėt e Ballkanit ėshtė Presidenti i Maqedonisė me 1 200 euro nė muaj, kurse ai malazez, Filip Vujanovic 100 euro mė shumė se Cervenkovski, pra 1300 euro nė muaj.
Por edhe Presidenti rumun, vend ky anėtar i BE-sė pėrfiton mė pak se Sejdiu. Basescu pėrfiton shumėn mujore prej 2500 eurosh nė muaj, edhe pse kapitali i shtetit tė tij ia kalon pesėfish atij tė Kosovės .
Gjithsesi mė i paguari nė Ballkan ėshtė Presidenti kroat, dhe Sejdiu renditet i dyti ndėr “best-paid” nė Ballkan. Kroati Stipe Mesic pėrfiton 3 600 euro nė muaj, 200 euro mė shumė se Sejdiu. Por sic thotė Balkan Insight, GDP e Kroacisė ėshtė tek 8 500 euro. Referuar Bankės Botėrore, GDP e ekonomisė sė Kosovės ėshtė mė pak se 1 500 euro.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Sat Sep 06, 2008 5:16 pm

E hane fondin e bukoshit ki flliqesire president deri sa te kete fondi bukoshi lek keshtu jane se qelbesira qe vdiqe ja ka lene keto
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
stabili
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 459
Age : 60
Vendi : Kosove
Registration date : 10/05/2008

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Sat Sep 06, 2008 8:11 pm

Populli thot:"Zoti tė marroftė pėr ditė nga pak e diten e pazarit ma shumė !
Ky ėshtė vetėm edhe njė turp i radhės i "presidentit" tė Kosovės.
Vetėm naivėt nuk e kanė kuptu se politikanėt tanė kanė luftu dhe luftojnė pėr pushtet,pare e jo pėr shtet !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
MUHAMETII
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Sat Sep 06, 2008 8:39 pm

Eshte e tmerrshme se si poltikanet tane mendojne vetem per veten dhe familjen e tyre, ndersa per popullin nuk iu intereson se ne qfare gjendje eshte, eshte nje thenje popullore:


"Luften per liri e projektojn te menqurit, e bejne trimat ndersa e gezojne matrapazet."Turp per Sejdiun
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njonidrenica
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Sat Sep 06, 2008 11:08 pm

politikanet ton bojn gara kush e ka pagen ma te madhe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
valdrini
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 15
Age : 25
Vendi : doberqan
Registration date : 18/09/2008

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Wed Sep 24, 2008 9:57 pm

ne qfar gjendje te mjerushme sociale esht shumica e popullit ton ti krijosh vetes nje lluks te till esht paftyresi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P
avatar

Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Wed Sep 24, 2008 11:08 pm

Epoka e Akuariumit

Drejtesia ka vdekur ndersa morali tretet
Sa me shume qe e adhurojme tempullin e parase
Laperdhane, orgjine dhe shkelqimin fals

Ah si e mashtrojme te menēurin
Me te drejtat e tij, te tuat dhe te miat
Dhe debilat i gezohen parajses
Me nje mekat, nje genjeshter dhe nje gote vere.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njonidrenica
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve : 838
Registration date : 09/06/2008

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Wed Sep 24, 2008 11:10 pm

poplli thot mjaft keni vjedh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Thu Dec 10, 2009 6:31 am

Vatikani para disa ditesh takoi kolonel Janullatosin.

Vatikani disa dite para "shpalljes se pavarsise se kushtezuar te propozuar nga serbet nepermjet Besnik Musrafes se Fazllo-Berishes" ( pavarsia e vertet eshte shpallur ne 19912) kishte takim sekret dy oresh me Sejdiun.

A eshte Sejdiu i UDB-se, ne se po cila eshte dosja e tij dhe viti i rekrutimit?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Thu Dec 10, 2009 6:32 am

Qendrimi i vatikanit ne Dardani gjate luftes por edhe me tani eshte i barazvlefshem me serbin e grekun... e Sejdiu?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Thu Dec 10, 2009 11:56 am

Shkelje serioze nė prokurim, shpenzime dyfish mė shumė sesa ėshtė e lejuar pėr telefona fiksė dhe mobilė, afėr 100 mijė euro pėr njė vit. Kontrata tė shpėrblyera pa respektuar kurrfarė procedurash. Kėto janė vetėm disa nga shkeljet qė ka gjetur ZAGJ-i nė Zyrėn e kryetarit Fatmir Sejdiu.


Prishtinė, 15 shtator — Zyra e presidentit tė Kosovės, Fatmir Sejdiu vetėm pėr vitin e kaluar 2007 ka harxhuar afėr 100 mijė euro shpenzime pėr telefona fiksė dhe mobilė. Pėr vitin 2007, sipas pasqyrave financiare qė janė audituar nga Zyra e Auditorit Gjeneral tė Kosovės, Zyra e presidentit Fatmir Sejdiu ka harxhuar telefon fiks afėr 33 mijė euro. Telefon roaming kjo zyrė ka shpenzuar 34.435 euro, ndėrsa qė pėr rimbushje tė kartelave ka shpenzuar para nga Buxheti i Konsoliduar i Kosovės, afėr 35 mijė euro.
ZAGJ-i ka gjetur edhe keqpėrdorimin e parasė publike nga zyrtarėt e zyrės sė kryetarit Fatmir Sejdiu, ku 14 nga 23 tė punėsuar nė Presidencė, edhe pse kanė pasur telefonat roaming, kanė vazhduar qė gjatė gjithė vitit tė kaluar tė marrin edhe kartela rimbushėse tė Valės, e qė kjo ėshtė e ndalur me udhėzim administrativ, i cili nė pėrpikėri cakton se kush sa mund tė shpenzojė telefon dhe se cilėt zyrtarė kanė tė drejtė tė pajisen mė rimbushje telefoni.
“Ne kemi gjetur se Zyra e presidentit tė Kosovės nuk kishte vendosur procedura pėr tė siguruar qė shpenzimet e saj tė telefonit ishin tė kontrolluara nė mėnyrėadekuate. Rrjedhimisht ZPK-ja kishte bėrė shpenzime tė paarsyeshme telefonike”, thuhet nė raport.
Auditorėt me kėtė rast kanė bėrė njė llogari, ku, sipas tyre, sikur Presidenca pėr 52 punėtorėt e vet sa numėron, tė lejonte qė pėr njė person nė muaj tė shpenzoj telefon fiks dhe mobil, pėr 75 euro nė muaj, atėherė shpenzimet pėr telefoni fikse dhe mobile pėr njė vit do tė silleshin pėrafėrsisht nė 46.800 euro apo pėrgjysmė mė pak sesa kanė shpenzuar (91.453.24 euro). Shkelje serioze dhe tė tmerrshme ZAGJ-i ka gjetur edhe nė zyrėn e prokurimit nė Presidencė.

DISA NGA TĖ GJETURAT NĖ ZYRĖN E FATMIR SEJDIUT:


- ZPK-ja nuk harmonizon regjistrat e saj kontabėl me tė dhėnat financiare tė Free Balance;
- Shpenzime tė tepruara pėr telefona;
- Avanset pėr udhėtime nuk janė mbyllur me kohė;
-Moszbatim i Ligjit tė prokurimit;
- Auditimi i brendshėm duhet tė pėrqendrohet nė fushat e rrezikshmėrisė sė lartė;
-Menaxhimi i pasurisė nuk bėhet nė bazė tė UA 2005/11, tė nxjerrė nga Departamenti i Thesarit.

Shpenzimet telefonike
- Telefoni fikse 32.137.82
- Telefoni roaming – mobil 24.879.42
- Mbushje pėr telefona 34.435.00
- Totali 91.452.24 euro.

Shpenzime tė udhėtimit jashtė vendit: 33,709.84
Shpenzime pėr telefoni fikse: 32, 137.82,
Shpenzime pėr telefoni mobile: 59.556.92 euro
Furnizim me pajisje-kompjuter: 5.350.97 euro
Furnizimin pėr zyra, kompjuterė: 7.525.40
Rimbushje e parasė sė imėt: 6.936.83
Furnizime pėr zyrė: 50,633.21
Furnizimin me pije dhe ushqim: 21.123.00
Avanse pėr udhėtime zyrtare: 145.091.00
Mirėmbajtje dhe riparim i automjeteve 62.885.84.
"Ne kemi zbuluar shkelje serioze tė Ligjit tė prokurimit pėr tė gjitha prokurimet qė kemi rishikuar. Rrjedhimisht ne do tė nxisim ZPK-nė qė tė ndėrmarrė veprime urgjente pėr tė siguruar qė kontrollet e saj tė brendshme tė jenė nė pėrputhje me Ligjin e prokurimit. ”ZAGJ
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Thu Dec 10, 2009 12:06 pm

po i ka zgjedh populli net vjedhin sate dojn e kan te drejten deri sa te i jav merr ket te drejt populli perseri.edhe ky asht mundu qe 20-30 vite me ardh deri ketu ku asht,asht koh e gjat gjeth ket pritje e ka ber per nji vjedhje pa per tu mos u paditur!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Thu Dec 10, 2009 3:26 pm

populli nuk i ka zgjedh me vjedh,populli ia ka dhen voten,dhe u ka besuar nje detyr shume te shejnet ,drejtimin e shtetit e pse jane keta te pa fytyr e vjedhin duhet paditur pse jo,po spo kem kush me padit se ku te shkojsh jane njerzt e tyre, then thjesht mafia e qeverise po qeverise ne gjdo vend,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   Fri Dec 11, 2009 3:08 am

Spo e dij veq voglushe ma spo durohen na jan shendrru ne katrahur,ne skem prit ksi tmerri nga njerzit tan!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fatmir Sejdiu,presidenti me i paguar ne ballkan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: