Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 FBKSH/AKSH

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 4:31 pm

bashkom ruaju se ti pahan mbledh pejt1
Po te kemi kesi trima per qeshtjen kombetare kunder serbise moti kishim shtetin tone ,
E jo kosven multietnike.
Dje ne Rtk pashe emisionin e shkines ku aty disa shqiptare u mburreshin per bashkim vllaznimin.
Dhe thane se qeveria i ka formue ato organizata rinore si ne kohen e titos.
pashe edhe si ne prishtine shesin serbet dhe shqiptarkat kan qel shitore te perbashket multietnike .
Dhe tonat folshin prefekt serbishte .
pashe se si ne Mitrovice vajza shqiptare shkon ne deti me serbet dhe tregon bashkim vllaznimin.
Ne Graqanice dhe Kamenice.
Po qfare shqiptare jeni more vellezer a ju kan lan mendet ende pa u tere gjaku i deshoreve ne bashkpunojme vellazerohemi me ta.
Ku kena heq flamurin kombetare kombin e qka ka e ketu dalin do fare bashabuzuk qe perkrahin partit politike-
Qe po shkaterrojne gjithe veprat shqiptare.
Ruaju bashkom se servileve ju pengon mos ja prishe kete vllazni me shkije se te presin ne qafe.
Sa i perket fiones eshte e veretet se eshte mashkull..
Mos ja futni pa lidhje ketu ku skeni lidhje dhe aftesi ti dalloni njerezit patriot dhe ne ata qe ken hy ne forum me propogandue per parti politike .
Qe ky forum ka krejt tjeter kuptim ,ka bashkimib .
keta po naj perzien me multietnicitetin bashkim vllaznimin.
hajdi ne veti o shqiptare.
Adem jashari eshte gjalle !
Nuk ka vdekur:
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 4:39 pm

valla qyshe pe sho vetem deklarata boshe kane te gjithe.
Sa gjenerali sa komndanti .
Po rezultate konkrete nuk po shofim.
Edhe sa e sa organizata shoqata ushtri kane me na dale .
Po popullit kerkushe ne ndihme seshte ti dlae.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shefqet
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 54
Age : 37
Vendi : drenice
Registration date : 18/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 4:50 pm

flamuri kosoves asht me gjashte yje me ngjyre blu
ka dhe hymnin kosova dhe te gjitha siq i ka nje shtet fqinje i yni.
Lufta ka perfundue,tani vetem dialogu dhe njerez qe din dialog .
Iku patriotizmi vdiq per mot e jete .
Bashkomb
ska qka mu friku,ne kete forum pe sho qe vetem po relaksohen njerzit shum mir e kan dhe vetem keshtu .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 18, 2009 5:30 pm

a po te pelqejne keto sende anti shqiptare a.
ka simbole antishqiptare hmnin anti shqiptare .
ska sovranitet ska ushtri ska asgje.
kjo quhet koloni.
Edhe Ahmet zogu ishte nen prorektorat edh hesat pasha etj.
PO ishin te okupuar e jo shtet .
Edhe kosova eshte e okupuar nga 100 shtet kjo quhet koloni.
Jo shte o te semure psikik as per seafermi.
Kjo quhet anarhi tardhti sallamadi.
vetem njerezit gjak perzier perkrahin kete statuse.
pa komb pa idnetitet kombetare.
Adem Jashari eshte gjalle.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 38
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Thu Nov 19, 2009 11:04 am

Kasapi
Jeni pikerisht ju dhe disa te tjere ketu qe shkruajne kunder Bashkimit Kombetar. Jeni pikerisht ju ata, qe shkaterroni cdo organizim! Jeni ju ata qe i futni shqiptaret te grinden mesveti! Jeni ju dhe disa te tjere ketu qe sdin gje tjeter pos hajt ja fusim dhe tani i veshim dimijat!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Fri Nov 20, 2009 11:33 pm

SHqipetare ,mos rri po duku shqipetare!

SHOQATA ATDHETARE PER IDENTITET DHE BASHKIM KOMBETAR

THIRRJE!Ne Emer timin dhe Kryesise se SHAIBK per Gjermani!

Therras te gjithe Qytetaret shqiptare ne Evrop Posaqerishte ne Gjermani!

QE mos te bijne pre e manipulimeve dhe dallavereve te

hajnave dhe mashtruesve te tipit!

Kristina Rasi ,Milaim Baftiri dhe Sabri Duraku,dhe dy veteve ne Belgjik te cilet edhe pse jane te perjashtuar nga strikturat e ,,SHAIBK“ dhe nuk kane as nje anetare pran tyre keta ende mundohen te manipulojn qytetaret dhe te tubojn te holla ne emer te tyre dhe te G.ADILIT!

Edhe pse shumica i kan kuptuar keta persona qe fare nuk kann te bejne me qeshtje kombetare apo(,,Bashkimin Kombetare“) po qellimi i tyre ka qen dhe eshte mashtrimi ,manipulimi qe te pasurohen per veti dhe te pasurojn edhe me tutje G.Adilin!Sepse nuk ka mbet qe Shqiptaret ti bashkojne lloji i ketyre njerezve ,,hajna“ qe shumica e tyre as Emrin e vet nuk dijne te shkruajn!Per qdo manipulim mashtrim nga keta njerez ju lutemi qe te Lajmeroheni te Kryesia

Qendrore e Gjermanise!

Te Prof XhDalloshi Sekretare i Pergjithshem i ,,SHAIBK“ per Gjermani dhe te Sheremet Pantina(Kryetare)!

Ndaj personave me larte shenuar!

Do te marrim masa uirgjenete ndaj tyre( duke i paraqitur edhe te organet e Policise ne Gjermani dhe Zvicerr e Belgjik! ( per mashtrim dhe abuzim te parave te qytetareve!Gjermani: me 01.07.2009

Kordinatori i ,,SHAIBK“ per Evrop!

Prof.XhDalloshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agrono
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 30
Age : 38
Vendi : Zvicer
Registration date : 16/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sat Nov 21, 2009 3:52 pm

XhDalloshi
Ne cilin universitet keni marre ju doktoraturen? Dhe sa kohe jeni ju kordinator per europe? Une jam antar i SPD dhe dua tu bashkangjitem.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 22, 2009 11:09 pm

uksh
kasapi me fal qe u vonova me pergjigje por me kupto se kam shum pun dhe jam shum i ngarkuar rreth UKSH-se pergjigjia ime eshte kjo.

gafurr adili eshte shpallur si tradhtar dhe i gjith klika e ti ne shqiperi ne kosov ne ilirid ne preshev jan shpall tradhtar kombi dhe ata nuk kan ven.
kasapi une prej deklarates perfundimtare apo qysh ma heret kam hulumtuar personat qe jan drejt shkatrrimit te fbksh-se une e kam dit qe gafurr adili do ta shuaj fbksh ne dhe e kam parajlamruar ate se nese e shkatrron fbksh atere eke shkatrruar edhe veten une te them te drejten i kam disa persona ketu ne list dhe me emer dhe me mbiemer jam duke hulumtuar shum edhe per disa persona te tjer qe ne antarsim ne fbksh kan dhen identitet te rrejshem sepse kete gafurr adili i ka lejuar po ju ka nderruar emrat pasi i kam regjistruar ne server apo ne arkiv dhe i dim disi dhe keta nuk kan vend ne UKSH.Ne e kemi parajlamruar zotin adili se do te vim ne tiran dhe kemi shkuar por ka ikur ka shkuar ne vlor edhe atje ka ikur dhe nuk e dim ku eshte.
dhe nuk ak vend per tradhtor ketu .
te them te drejten me kordinatorin e shaibk ne diaspor nuk kemi kontakte sepse jemi ne formim e siper dhe se shpejti do te kemi kontakt.
ketu pyti dikush kur ka antarsim antarsim do te ket por pas themelimit te uksh-se sepse tash eshte ne themelim e siper dhe nuk po km deshir te kepi gabime siq kemi pasur me aksh-ne sepse shum tradhtar na ken hyr qysh ne fillim.
Ndegjoni nje aksion qe u be i fundit ne ilirid kohen e fundit kemi qen ne por nuk kemi mujtur qe te marrim persiper ne emer te askujt sepse aksh nuk funksjonon uksh eshte ne themelim dhe e lam pa emer se murrem persiper.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 22, 2009 11:54 pm

Or njerz qartsoni gjerat kush na qenka me te vertet ne rrug dhe kush po mshifet pas ktyre emarve per te shkatrru antaret mes veti se kjo nuk eshte moto e ktij formuni , dhe sharjet nuk na takojn neve ktu ne ket forum me nje Emer te madh e te i japin nji kahje tjeter .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Sun Nov 22, 2009 11:59 pm

bashkom me vend e ke.
gjelozia kariera ja ka marre mendet dhe nuk ka kontrolle fare.
keta jane mete vertet njerez te prsihte shpirtnishte dhe nuk kane edukat familjare as karakter njerezore.
keta kane probleme me veteveten dhe ju duket se te tjeret kane faje..--
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 23, 2009 1:33 pm

O njerz apo ju pėrmaheni temave apo qka jeni ka bani ?
apo pastaj mos u ankoni .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 23, 2009 11:30 pm

Reagim i Kordinatorit tė FBKSH pėr Evropė
Thuhet se mė datėn 22. nentor 2009-tė
nė Bruksel tė Belgjikės kryesia e FBKSHsė, dega e saj pėr shtetet e Beneluksit ka mbajtur Mbledhje e saj.Reagim!
Nuk ėshtė e vėrtetė se ėshtė mbajtur njė mbledhje e tillė nga strukturat legjitime te FBKSH!

Kėta janė klika e G. Adilit tė cilėt kanė formua FDBK, por dėshirojnė qė tė uzurpojnė edhe Fbksh, ku kėta nuk kanė tė drejt as morale as politike tė manipulojnė me qytetarėt!

Nė Komunikatat e mėparshme unė kam lajmėrua qytetarėt se kėta janė tė pėrjashtuar nga kėto struktura.
Dhe nuk kanė tė drejtė tė lėshojnė as njė Komunikatė!

Ku dihet se kėta nuk kanė asnjė anėtarė pran vetes, por ėshtė njė grup prej tre katėr vetash qe mundohen prapė tė manipulojnė me qytetarėt!
Kjo grup njerėzish qė nuk kanė legjitimitet as nga Koordinatori pėr Evropė as nga strukturat legjitime tė FBKSH nė trojet shqiptare.

Kjo komunikatė e tyre ėshtė e pavlefshme
Dhe si tė tillė e hedhim poshtė!
Kryesia kryesore ne Bruksel qė ka legjitimitetin nga koordinatori dhe FBKSH e vėrtet nuk njeh ketė grup si legjitime!
Vetėm komunikatat tė verifikuara nga Koordinatori pėr Evropė Nga Prof. Xhavit Dalloshi kanė legjitimitet e jo nga grupe matrapaz e dallavergji qe rrjepin popullin pa mėshirė dhe nuk kanė tė ndalur.


Kordinatori i FBKSH pėr Evropė!
Prof. Xhavit Dalloshi
Ata pos qe tentojn te krijon konfjuzitet ne popull dhe perqarje ne strukturat e fbksh,por jan jo legjim sepse dhe ekan FBDK si patri te tyre, dhe kan dal haptas se jan shkeputur fbksh-ja tash dojm preseri me fbksh-sepse gafin qe e beri prisit tyre e pagujn tash, po e paguajm te gjith,kur dihet se legjitim asht kordinatori xh.Dalloshi i zgjedhur legjitim ne kuvendin e vitit para kaluar kudhe figuron ne list.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Mon Nov 23, 2009 11:51 pm

apapa ap po ku sju vjen turp ketyre njerezve te (kujdes)
une jam anetare qe nje vite i fbksh,dhe njofe keta njerez bqe dalin kunder kordinatorit eketa jane njerez primitiv dhe jane pa shkolle.
dhe jane primitiv,kan vjedh popullin dhe mashtrojne
profin e dojne krejt shqiptaret.
shiqyr qe nuk i njofin keta njerez kushe jane.
jane shumica qe punojn me shkije..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 10:24 am

kasapi
qe 1 vit je ne FBKSH?Ppo keta njers dhe shume te gjere jan meshume se 6 vite ne FBKSH-AKSH bre burre.

@
Dalloshi
Me mire shkruani ne serbisht se sa ne gjuhen shqipe. Cfare shkrimi keni bere. Shkrimi juaj eshte me kec se sa nje serbi qe ka mesuar gjuhen shqipe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 11:34 am

Unme jam Komandant i aksh
dhe ju qena te g-adilit qe bashkpunoni me njer te udbes
mundoheni te rreni te flliqni qytetaret po jku ka dal boja ma .
Ju kne thuani aksh a kne fdbk a andej shkoni ne maqedoni dhe nuk ju prek shkau se jeni mashe e tyre.
Shoket e aksh ne ilirid kosove e tiran presheve e bujanovc grupin e juv jka shpalle non grada tradhtare se keni tradhtaret dezertoret e uck bashkpunetoret e tahir zemes afer-
Sa i perket qe ju dilni ketu dhe ofendoni kortdinatorin tone ja hakshi ka...
se me ju zan kena me ju q...mbrapa,
Ju ishi te poshter .
Ne egjithe kryesia neper evrope perkrahim patriotin atdhetarin trimin Zotin Prof Dalloshi.
aju qe ne te gjithe ju njofim se kushe jeni njerez primitiv qe ta hajne buken dhe ta kthejne kupen ju jeni te flliqur dhe rrenacak manipulues trillues.
Vetem na habit fakti se si mundeni te perkrahni nje njeri te qmendur nje shares shpifes si adili apo edhe ju jeni si ai.
SE edhe ju shpifni si ai ju nuk keni dallim se asi soji jeni.
E ne paste mbetshqiptaria qe soji i juaj te bashkon kete popull i ka hanger dreqi.
Tradhtare rrenca dallavergji hajna nuk i perkrah populli.
Lexo me larte qka ju thote uksh.
JU gjate luftes se uck jeni rreshtue ma tradhtaret te tahir zemes.
Ne Fbksh nga Kosova e trojet shqiptare ju themi hiqni dore nga Kordinatori yne qe edhe jeten e japim per te se ka me ju hanger dreqi.
Sa me heret ta kuptoni aq me mire eshte ,mos luani me zjarmin se dih“gji ne te.
Ju shiqoni punet e juaja ne tonat mos i rrasni hundet aty ku sduhet-dhe nuk te vjen turp ende te rrejshe manipulojshe
Nuk ka lidhje se kure kushe ka qen njereziot kan hy jane dale jane perjashtue edhe ne nuk jemi pergjithmone neser e shofim se na tradhton dikush ne largomi kerjt nuk behet nami.
G adili i juaj nje psikopat ka shpalle se ka shuar keto struktura dhe ka formue fdbk mire kalovshi.
Lexo me larte se qka ju thote uksh per adilin dhe ju.
PO eshte mire qe ketu ne forum mos permendni me me emer Kordinatorin se marri eshte .
QE per bese ai kurre nuk futet ne kete forum se i vjen turp se qka shkruhet ketu.
PO Ka simpatizante te shumte ketu qe jena hye vetem ju te pa fytyre tja qjerrim masken se e flliqt edhe forumin me rrena.
Prej rrencave dallav ergjive te sojit te juv nuk ka asgje ,ju jeni primitiv.se ju ka mesue nena serbi e maqedoni te shpifni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
miradie
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 15
Age : 38
Vendi : drenice
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 12:07 pm

une jam nga drenica po jetoi ne hamburg te gjermanise,


jam anetaresue te kordinatori dhe jam anetare qe 4 muaj.
po me vjen qudi se si nuk po ju vjen turp do njerezve si ky afrimi apo ai tjetri qe perkrahin njerez te tipit adili,po sa di une jane vetem sdisa veta qe me te kane vjedhur popullin,qfare aksh a kane ajo qe kurre perveq ineternetit qe ka leshue disa deklarata asgje.
aksh nuk bahet me hajna e kriminela po njerez te menqur e intelektual .
Po te kete kosova populli shqiptare atdhetare si Kordinatori yne pake ku ishmi.
Ky Adili vet thote se ka shuar strukturat e aksh fbksh pse ende mundohen njerezit te manipulojne.
dhe eshte turp qe disa njerez mundohen ti etiketojne atdhetaret .
Keshtu beren edhe ne kohen e uck.
Njerez te shitur qe thirren ne emer te uck qe vetem uniformen kishin veshe a kendej ishin kunder uck.
pas lufte hynen ne kosove dhe rrejne se jane kane uck thue ti se populli nuk i njef.
marri per ju..
sidomos per ty Afrim qe ngaterron dhe shpif pa argumente.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 12:22 pm

Nuk eshte shuar AKSH dhe as FBKSH. Eshte pushuar puna, sepse ka pas organizime te flliqura nga Serbia, per te destabilizuar Kosoven qe te hy Ushtria e Serbise ne Kosove! Me organizma ushtarake shqiptare ne Kosove do te ndihmoheshte Serbia per te legjitimuar hyrjen! Dhe se fundi kush do ishte fajtore? Ju laperat e Chatit do ja veshit gishtin G. Adilit. E Xh. magjup Dalloshi do rrinte rrahat ne Gjermani dhe nuk do te pranonte kurre se eshte ne struktura, sepse nuk posedon asnje dokument (as te FBKSH-se dhe as te SHAIBK-se) se eshte antarsuar!! Xh. magjup Dalloshi manipulon me njerzit!!

Kosova edhe pse ka vetem nje "pavarsi" te cunguar, edhe pse jemi ne rrezik per te ckombetarizuar Kosoven shqiptare, ajo ka arritur nje sukes te vogel. Dhe ky sukses nuk duhet te kthehet prapa, qe tenton Serbia gjithemon te arrije!!!

Jeni futur ju agjenturat magjupe gjermane si Xh. Dalloshi ne struktura per te manipuluar dhe per te bere FBKSH-AKSH strukture te agjenturave te huaj!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 1:12 pm

Kordinatori
ka perkrahje nga tirana prishtina ilirida presheva bujanovci dhe evropa
Ai ka vulen ka autorizimin nga aksh fbksh shaibk.
Ju jeni pjella serbe qe shpifni rreni mashtroni
ju qe ju njofim ne shoket e kordinatorit
ju qe nuk keni vend as ne kosove as ne shqiperi as ne ilirid e troje shqiptare se ju keni shkatterue keto struktura po nuk mundet se ju ka paguar nena serbi keshtu.
dhe mos hapni gojen se ja shkoqim.
Magjup e pertej magjupsh jeni ju qe sju vjen turp ende te rreni .
kuku per shqiptaret qka i ka gjet qe qyshit qerrtavqi mafie hajna mundohen te shiten patriota.
Keni mnbet tu vrapue ky mi rrase hundet si qenet e zhugavt.
Hajde dalim me emra e takohemi o trim i serbise qe juve ju bashkon hajnia dallaveret sjeni shume nja 5,6 veta qe ju njegf e gjithe shqiptaria dhe ne shoket e kosoves dhe te gjermanise ju njofim se kushe jeni.
Po ju njef edhe populli se e keni dermue tu vjedhe po do ta paguani keni mi vjelle ato para..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 1:19 pm

o kasap o vella
mos u mirre me shkarravina
qe vrapojne si qent here ne ate parti e here ne tjetren.
po ne i njofim o vella se keta edhe uck ja kane bere demin
jane rrezit ne deti ne kohen e uck..
haaaaa qfare psikopata perbese jane trenue
po ti pashe se kushe jane o vella qe ti i njef
krejt do zhela aty te lavderojne ta hajne buken te nesermit te shjane rrejne
vetem njerezit primitiv naiv qe nuk logjikojne me koken e tyre po me kopke te huaj bejne kesi gjestesh magjupsh.
Magjupi kritikon te tjeret se kinse qenkan magjup.
A shef qe kane nje menatlitet si Ai udheheqesi i 10 vetave.
populli u mbushe mend se ha ma nga njerezit eprishur qe edhe para lufte kishin punue me shkaun.
haaaaa sa qesharak jane..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 1:19 pm

Afrim
Ja hak luc...
ti ke met met na tregue se qfare pavaresie
ju skeni lidhje me patriotizem ju edhe me parti politike edhe me polici maqedonase edhe me ate serbe edhe me fdbk edhe me aksh ne thojza edhe me fbksh edhe me shaibk katastrofe njerez te qmendur ..
ku sju vjen turp more
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 1:20 pm

uksh
kasapi me fal qe u vonova me pergjigje por me kupto se kam shum pun dhe jam shum i ngarkuar rreth UKSH-se pergjigjia ime eshte kjo.

gafurr adili eshte shpallur si tradhtar dhe i gjith klika e ti ne shqiperi ne kosov ne ilirid ne preshev jan shpall tradhtar kombi dhe ata nuk kan ven.
kasapi une prej deklarates perfundimtare apo qysh ma heret kam hulumtuar personat qe jan drejt shkatrrimit te fbksh-se une e kam dit qe gafurr adili do ta shuaj fbksh ne dhe e kam parajlamruar ate se nese e shkatrron fbksh atere eke shkatrruar edhe veten une te them te drejten i kam disa persona ketu ne list dhe me emer dhe me mbiemer jam duke hulumtuar shum edhe per disa persona te tjer qe ne antarsim ne fbksh kan dhen identitet te rrejshem sepse kete gafurr adili i ka lejuar po ju ka nderruar emrat pasi i kam regjistruar ne server apo ne arkiv dhe i dim disi dhe keta nuk kan vend ne UKSH.Ne e kemi parajlamruar zotin adili se do te vim ne tiran dhe kemi shkuar por ka ikur ka shkuar ne vlor edhe atje ka ikur dhe nuk e dim ku eshte.
dhe nuk ak vend per tradhtor ketu .
te them te drejten me kordinatorin e shaibk ne diaspor nuk kemi kontakte sepse jemi ne formim e siper dhe se shpejti do te kemi kontakt.
ketu pyti dikush kur ka antarsim antarsim do te ket por pas themelimit te uksh-se sepse tash eshte ne themelim e siper dhe nuk po km deshir te kepi gabime siq kemi pasur me aksh-ne sepse shum tradhtar na ken hyr qysh ne fillim.
Ndegjoni nje aksion qe u be i fundit ne ilirid kohen e fundit kemi qen ne por nuk kemi mujtur qe te marrim persiper ne emer te askujt sepse aksh nuk funksjonon uksh eshte ne themelim dhe e lam pa emer se murrem persiper
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 1:22 pm

uksh
kasapi me fal qe u vonova me pergjigje por me kupto se kam shum pun dhe jam shum i ngarkuar rreth UKSH-se pergjigjia ime eshte kjo.

gafurr adili eshte shpallur si tradhtar dhe i gjith klika e ti ne shqiperi ne kosov ne ilirid ne preshev jan shpall tradhtar kombi dhe ata nuk kan ven.
kasapi une prej deklarates perfundimtare apo qysh ma heret kam hulumtuar personat qe jan drejt shkatrrimit te fbksh-se une e kam dit qe gafurr adili do ta shuaj fbksh ne dhe e kam parajlamruar ate se nese e shkatrron fbksh atere eke shkatrruar edhe veten une te them te drejten i kam disa persona ketu ne list dhe me emer dhe me mbiemer jam duke hulumtuar shum edhe per disa persona te tjer qe ne antarsim ne fbksh kan dhen identitet te rrejshem sepse kete gafurr adili i ka lejuar po ju ka nderruar emrat pasi i kam regjistruar ne server apo ne arkiv dhe i dim disi dhe keta nuk kan vend ne UKSH.Ne e kemi parajlamruar zotin adili se do te vim ne tiran dhe kemi shkuar por ka ikur ka shkuar ne vlor edhe atje ka ikur dhe nuk e dim ku eshte.
dhe nuk ak vend per tradhtor ketu .
te them te drejten me kordinatorin e shaibk ne diaspor nuk kemi kontakte sepse jemi ne formim e siper dhe se shpejti do te kemi kontakt.
ketu pyti dikush kur ka antarsim antarsim do te ket por pas themelimit te uksh-se sepse tash eshte ne themelim e siper dhe nuk po km deshir te kepi gabime siq kemi pasur me aksh-ne sepse shum tradhtar na ken hyr qysh ne fillim.
Ndegjoni nje aksion qe u be i fundit ne ilirid kohen e fundit kemi qen ne por nuk kemi mujtur qe te marrim persiper ne emer te askujt sepse aksh nuk funksjonon uksh eshte ne themelim dhe e lam pa emer se murrem persiper.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 1:30 pm

FRONTI PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR-FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE, PRISHTINĖKryesia qendrore e zgjeruar pėr Bashkim Kombėtar Shqiptar (FBKSH), e zonės nr. 2 Kosova Histroike, nė Prishtinė, mbajti mbledhje tė jashtėzakonshme lidhur me Komunikatėn e “Sekretariatit Vendimmarrės” tė datės 10 maj 2009, tė nėnshkruar nga zėdhėnėsi i FBKSH-sė z. Adil Gafurri Nė mbledhjen e sipėrpėrmendur merrnin pjesė tė gjithė kryetarėt e nėn zonave tė zonės nr. 2 Kosova Historike, si dhe anėtarė tjerė tė kryesisė me detyra tė caktuara e tė rėndėsishme nė FBKSH tė zonės nr. 2 Kosova Historike. Pasi u njoftuan tė gjithė tė pranishmit me pėrmbajtjen e Komunikatės si edhe tė leximit tė disa mesazheve telefonike ndėrmjet tė disa anėtarėve tė kryesisė dhe tė z. Gafur Adilit, u morėn kėto qėndrime:
Lidhur me arsyetimin e parė nė Komunikatė, kryesia e zonės nr. 2 Kosova Historike nuk pajtohet qė platforma politike e z. Koēa Danaj, tė jetė udhėrrėfyes i FBKSH-sė, AKSH, SKSH dhe FKSH pėr pa u analizuar mirė e mirė nga strukturat e sipėrpėrmendura dhe konform saj, organet kompetente tė marrin vendim meritor. Lidhur me arsyetimin e dytė nė Komunikatė, kryesia e zonės nr. 2 Kosova Historike asnjėherė nuk ka thėnė e aq mė pak ka vepruar jashtė akteve normative tė Rregullores sė punės sė FBKSH-sė me organet e saj . Domethėnė si atėherė sikur edhe sot FBKSH-ja dhe SHAIBK-ja kanė vepruar nė frymėn e akteve normative dhe nė frymėn demokratike dhe asnjėherė nė kundėrshtim me Ligjin. Anėtarėsia e gjerė e FBKSH-sė nė zonėn nr. 2 Kosova Historike gjithherė ka qenė dhe ėshtė pėr njė RIBASHKIM KOMBĖTAR, respektivisht pėr njė Shqipėri Etnike. Kėtė qėllim ne tė zonės nr. 2 Kosova Historike dhe jo vetėm ne, jemi zotuar dhe betuar pėr ta realizuar me ju ose pa ju z. Gafur Adili. Prandaj me kėtė rast po e pėrcjellim vendimin e pėrgjegjėsve tė gjitha nėn zonave dhe strukturave tė zonės nr. 2 Kosova Historike se Komunikatėn tuaj e hedhim poshtė dhe si tė tillė e shpallim tė pavlerė, Lidhur me sugjerimin tuaj qė tė themelohet njė parti politike nė kuadėr tė FBKSH-sė pėr zonėn nr. 2 Kosova Historike, ėshtė e papranueshme.
Mirėpo pasi qė ėshtė marrė qėndrim qė tė veprojmė edhe politikisht atėherė do tė veprohet nė frymėn e akteve normative dhe tė Rregullores sė punės sė FBKSH-sė si Formacion Politiko-Ushtarak dhe asgjė mė shumė. Pas tė gjitha diskutimeve janė nxjerrė edhe kėto konkluzione: E para: Pse tė nxjerrėt njė vendim i njė anshėm pėr moratorium tė FBKSH-sė dhe tė strukturave tė saja e posaēėrisht tė thuhet se kėtė vendim pėr moratorium tė pėrkohshėm e ka marrė sekretariati vendimmarrės. Pse ėshtė manipuluar me anėtarėt e sekretariatit vendimmarrės nė nivel qendror tė FBKSH-sė, kur dihet se ajo mbledhje e atij sekretariati nuk ka pasur kompetenca pėr vendime tė tilla.
Ne si organizėm politiko-ushtarak, kombėtar ku sipas platformės sė saj nė asnjė mėnyrė nuk e rrezikojmė, nuk e dėmtojmė interesat vitale kombėtare dhe shtetėrore as tė Republikės sė Shqipėrisė e as ato tė Republikės sė Kosovės, qoftė nė kuptim tė brendshėm qoftė nė kuptim tė jashtėm ta ndalim aktivitetin tonė. Duhet thėnė edhe kėtė se mbledhja e fundit e Sekretariatit vendimmarrės nė tė cilėn thirret z. Gafur ADILI ishte jo legjitime, pėr vet faktin se i njėjti nuk ka kompetencė tė marrė vendime tė rėndėsishme siē ishte Komunikata pėrfundimtare e datės 10 maj 2009. Vendime tė rangut tė tillė do tė mund tė merrte vetėm kuvendi( i treti i radhės qė duhej tė mbahej gjatė kėtij viti)i FBKSH-sė gjė qė zona nr. 2 Kosova Historike ishte nė pėrfundim tė Kuvendit tė dytė nė tė cilin kuvend do tė dilnin konkluzione dhe do tė merreshin vendime tė rėndėsishme.
Shtrohet pyetja: pėrse nuk u prit qė gjėrat tė shkonin nė Kuvend e aty tė merreshin vendimet meritore? Kujt i ngutej dhe pse? E dyta: Nė mbledhjen e fundit tė sekretariatit vendimmarrės ishte prezent edhe anėtari dhe zėvendės kryetari i FBKSH-ės nga Kosova z. Alban Kosova, dhe me kujdesin mė tė madh ka pėrcjellė tė gjitha diskutimet, dhe konkluzionet e dala nga ajo mbledhje. Duhet thėnė se nė mbledhje nga 8 anėtarė tė sekretariatit vendimmarrės prezantonin 5 anėtar. Personat qė janė nėnshkrues tė Komunikatės pėrfundimtare, nuk kanė qenė prezent nė atė mbledhje, por edhe sikur tė ishin prezent, nė atė mbledhje nuk ėshtė diskutuar dhe aq mė pak nuk ėshtė nxjerrė kurrfarė konkluzioni lidhur me nevojėn e ndėrprerjes sė aktivitetit tė FBKSH-sė ose tė shpalljes sė moratoriumit tė pėrkohshėm tė FBKSH-sė dhe strukturave tė saj.
Nė atė mbledhje ėshtė diskutuar pėr nevojėn e ndryshimit tė strategjisė pėr shkak tė ndryshimeve qė kanė ndodhur sidomos pas datės 17. 02.2008, respektivisht pas Pavarėsisė sė Kosovės si edhe pas anėtarėsimit tė Shqipėrisė nė strukturat e Aleancės Veriatlantike-NATO. Nė atė mbledhje ėshtė raportuar puna dhe zhvillimet e gjertanishme qė janė bėrė gjatė mbajtjes sė Kuvendeve tė nėn zonave tė Kosovės si edhe pėrgatitja qė bėhet pėr mbajtjen e Kuvendit tė zonės nr. 2 Kosova Historike. Nga ne ėshtė kėrkuar qė kur tė mbahet Kuvendi i zonės nr. 2 tė Kosovės Historike tė ftohen veprimtarėt dhe zyrtarėt e FBKSH-sė edhe nga Tirana, sepse nė atė mbledhje tė Kuvendit duhet tė merren vendime tė rėndėsishme sidomos ngaqė nė atė Kuvend do tė hedhet ideja edhe pėr themelimin edhe tė njė krijese politike nė kuadėr tė FBKSH-sė, nė mėnyrė qė tė mos na del nga dora si SHAIBK-ja nė Tiranė, kėshtu edhe u vendosė.
Shtrohet pyetja: Prej nga doli ideja qė FBKSH-ja dhe strukturat e saj duhet ta shuajnė aktivitetin pėrkohėsisht, prej nga doli qė platforma politike e punuar nga atdhetari Koēo DANAJ, tė jetė udhėrrėfyes pėr FBKSH-nė kur dihet se nė atė mbledhje nuk ėshtė pėrmendur fare ajo platformė. E treta: Ne mendojmė se Platforma e sipėrpėrmendur e pėrgatitur nga atdhetari dhe patrioti i madh Koēa DANAJ do tė ishte mirė sikur tė analizohej mirė nga nėn zonat e zonės nr. 2 Kosova Historike. E katėrta: Duke u bazuar nė tė gjitha kėto qė u thanė mė sipėr, si edhe ajo se ēka shkruan nė Rregulloren e organizimit tė FBKSH-sė del se kjo Komunikatė e datės 10 maj 2009 ka sjell dėm tė madh politik nė gjithė strukturėn e FBKSH-sė. Fundja ne mendojmė se pėrveē Kuvendit tė Pėrgjithshėm tė FBKSH-sė askush tjetėr nuk ka kompetenca pėr nxjerrjen e vendimeve tė tilla edhe sikur tė ishte kuorumi mjaftueshėm i Sekretariatit pėr vendimmarrje.
Duke u bazuar nė tė gjitha kėto qė u than mė sipėr kryesia qendrore e FBKSH-sė tė zonės nr. 2 Kosova Historike nxjerrė kėtė:
V E N D I M 1. Nuk pranohet Komunikata Pėrfundimtare e “Sekretariatit Vendimmarrės” tė FBKSH-sė e datės 10 05.2009 nė Tiranė dhe si e tillė hidhet poshtė aq mė tepėr kur dihet se sekretariati nė fjalė nuk ka kompetenca pėr nxjerrjen e vendimeve tė tilla. Atė vendim mund ta marrė vetėm Kuvendi i Pėrgjithshėm i FBKSH-sė, Kuvend i cili do tė mbahej kėtė vit.
2. Moratoriumi i FBKSH-sė si organizatė politiko-ushtarake, kombėtare, demokratike e paqėsore nuk mund tė jetė i pranueshėm pėr anėtarėsinė e FBKSH-sė brenda dhe jashtė Shqipėrisė Etnike, sepse ėshtė manipuluar me anėtarėt e sekretariatit vendimmarrės, duke u thirrur nė emrin e tyre. Vendimi pėr moratorium tė FBKSH-sė ( si organ sovran juridiko-ligjor) ėshtė marrė nga Sekretariati vendimmarrės njė anshėm dhe si i tillė nuk ėshtė i plotfuqishėm dhe nuk prodhon kurrfarė efektesh juridike.
3. FBKSH, zona nr. 2 Kosova Historike, ngrin tė gjitha marrėdhėniet me kryesin dhe kryetarin e FBKSH-sė dhe sekretariatin vendimmarrės tė FBKSH-sė nė Tiranė derisa tė mbahet Kuvendi i FBKSH-sė qoftė edhe Kuvend i jashtėzakonshėm.
4. Ftojmė tė gjithė anėtarėt e FBKSH tė zonės nr. 2 Kosova Historike dhe mė gjerė qė tė vazhdojnė punėn e tyre tė pėrditshme sipas dinamikės tė pėrcaktuar nė frymėn e akteve normative dhe tė Rregullores sė FBKSH-sė, sidomos personat e autorizuar pėr pėrgatitjen e mbajtjes sė Kuvendit tė FBKSH-sė pėr zonėn nr. 2 Kosova Historike.
5. Ftojmė tė gjitha zonat e FBKSH-sė sidomos zonat nr. 1, 3, 4, dhe 7 (Preshevė) si dhe nė diasporė qė tė pėrcaktohen lidhur me komunikatėn pėrfundimtare tė publikuar me datėn 10. 05. 2009, nėse pėr kurrgjė tjetėr, atėherė pėr hir tė idealit tė pastėr dhe vullnetit tė ēeliktė tė njė numri tė madh tė anėtarėve tė FBKSH-sė dhe strukturave tė sajė anembanė trojeve shqiptare dhe nė diasporė. Njėkohėsisht ju propozojmė qė ta pėrkrahim propozimin pėr shkarkimin nga tė gjitha funksionet z. Gafur Adilin pėr shkak tė veprimeve tė pamatura dhe veprime “ kokė mė vete” si edhe dėmeve qė i ka sjell FBKSH-sė me rastin e kėsaj Komunikate Pėrfundimtare.
Qendra Kombėtare e Informimit Pėr FBKSH-nė zona nr. 2 Kosova Historike
Alban Kosova


  • //
    google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 1:33 pm

ashtu eshte veq deshta me te tregu se bashkim mitrovica eshte vet gafurr adili clirim presheva eshte vet gafurr adili korab drenica eshte vet gafurr adili por ne fillim keta persona ken qen me te vertet por jan larguar sepse z.gafurr adili na ka injoruar sepse deshti qe te jet vet kryetar vet sekletar vet komandant por nuk i heci sepse per nje karrige e shiti te gjith mundin ton qe e kemi ber dhe qe po e bejm deshtem ne apo sdeshtem nu krijuan rrethanat qe z.adili me as qe ka te drejt te flas me per fbksh sepse edhe me sigmen e fbksh e krijoj nje parti qe as qe figuron e regjistruar por ka tentuar qe ta regjistroj ketu ne kosov ka tentuar qe disa persona ti bej viktima te ti por nuk i heci.
me familjen e komandant tmk e pata nderin qe te bisedoj me tha z.berisha tha vetem nje pytje ne se ban me tha perse mu vra djali a per nje shqiperi te bashkuar apo per nje karrige te zotit adili pori thash qeshtja adili ka perfunduar dhe ajo me nuk do te egziston djali juaj gjithmon do te jet nje deshmor qe luftoj per bashkimin e tokave shqiptare per shqiperin etnike
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 39
Age : 57
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   Wed Nov 25, 2009 1:36 pm

SEKRETARIATI
VENDIMARRĖS I FRONTIT PĖR BASHKIM KOMBĖTAR SHQIPTAR (FBKSH) SHPALLĖ
PUSHIMIN E PĖRKOHSHEM (DETANTĖN) E AKTIVITETIT TĖ FBKSH, DHE TĖ GJITHA
STUKTURAVE TĖ TIJ, TĖ ARMATĖS KOMBĖTARE SHQIPTARE (AKSH), TĖ SIGURIMIT
KOMBĖTAR SHQIPTAR (SKSH) DHE TĖ FONDIT KOMBĖTAR SHQIPTAR (FKSH), DERI
NĖ REALIZIMIN E PLATFORMĖS SĖ SHQIPĖRISĖ NATYRALE, TĖ INICUAR DHE TĖ
PUBLIKUAR NGA INTELEKTUALI ATDHETAR - KOĒO DANAJ…!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
FBKSH/AKSH
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: