Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 FBKSH/AKSH

Shko poshtë 
+29
Riki30
Dionii
shfletuesi
Atdhetari
Delia
zeriatdheut
fano
Prof Xhavit Dalloshi
aksh
tosybell
voglushja
rrimtaf
Driniiiii
Vehbi
The-Soldier
murturi
miradie
afrim_m
xhema
......
shefqet
agrono
BashKom
kasapi
detektivi
shahini
xhiti
mirsadi
Shqipo_
33 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutoriMesazh
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 1:20 pm

uksh
kasapi me fal qe u vonova me pergjigje por me kupto se kam shum pun dhe jam shum i ngarkuar rreth UKSH-se pergjigjia ime eshte kjo.

gafurr adili eshte shpallur si tradhtar dhe i gjith klika e ti ne shqiperi ne kosov ne ilirid ne preshev jan shpall tradhtar kombi dhe ata nuk kan ven.
kasapi une prej deklarates perfundimtare apo qysh ma heret kam hulumtuar personat qe jan drejt shkatrrimit te fbksh-se une e kam dit qe gafurr adili do ta shuaj fbksh ne dhe e kam parajlamruar ate se nese e shkatrron fbksh atere eke shkatrruar edhe veten une te them te drejten i kam disa persona ketu ne list dhe me emer dhe me mbiemer jam duke hulumtuar shum edhe per disa persona te tjer qe ne antarsim ne fbksh kan dhen identitet te rrejshem sepse kete gafurr adili i ka lejuar po ju ka nderruar emrat pasi i kam regjistruar ne server apo ne arkiv dhe i dim disi dhe keta nuk kan vend ne UKSH.Ne e kemi parajlamruar zotin adili se do te vim ne tiran dhe kemi shkuar por ka ikur ka shkuar ne vlor edhe atje ka ikur dhe nuk e dim ku eshte.
dhe nuk ak vend per tradhtor ketu .
te them te drejten me kordinatorin e shaibk ne diaspor nuk kemi kontakte sepse jemi ne formim e siper dhe se shpejti do te kemi kontakt.
ketu pyti dikush kur ka antarsim antarsim do te ket por pas themelimit te uksh-se sepse tash eshte ne themelim e siper dhe nuk po km deshir te kepi gabime siq kemi pasur me aksh-ne sepse shum tradhtar na ken hyr qysh ne fillim.
Ndegjoni nje aksion qe u be i fundit ne ilirid kohen e fundit kemi qen ne por nuk kemi mujtur qe te marrim persiper ne emer te askujt sepse aksh nuk funksjonon uksh eshte ne themelim dhe e lam pa emer se murrem persiper
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi


Male
Numri i postimeve : 39
Age : 63
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 1:22 pm

uksh
kasapi me fal qe u vonova me pergjigje por me kupto se kam shum pun dhe jam shum i ngarkuar rreth UKSH-se pergjigjia ime eshte kjo.

gafurr adili eshte shpallur si tradhtar dhe i gjith klika e ti ne shqiperi ne kosov ne ilirid ne preshev jan shpall tradhtar kombi dhe ata nuk kan ven.
kasapi une prej deklarates perfundimtare apo qysh ma heret kam hulumtuar personat qe jan drejt shkatrrimit te fbksh-se une e kam dit qe gafurr adili do ta shuaj fbksh ne dhe e kam parajlamruar ate se nese e shkatrron fbksh atere eke shkatrruar edhe veten une te them te drejten i kam disa persona ketu ne list dhe me emer dhe me mbiemer jam duke hulumtuar shum edhe per disa persona te tjer qe ne antarsim ne fbksh kan dhen identitet te rrejshem sepse kete gafurr adili i ka lejuar po ju ka nderruar emrat pasi i kam regjistruar ne server apo ne arkiv dhe i dim disi dhe keta nuk kan vend ne UKSH.Ne e kemi parajlamruar zotin adili se do te vim ne tiran dhe kemi shkuar por ka ikur ka shkuar ne vlor edhe atje ka ikur dhe nuk e dim ku eshte.
dhe nuk ak vend per tradhtor ketu .
te them te drejten me kordinatorin e shaibk ne diaspor nuk kemi kontakte sepse jemi ne formim e siper dhe se shpejti do te kemi kontakt.
ketu pyti dikush kur ka antarsim antarsim do te ket por pas themelimit te uksh-se sepse tash eshte ne themelim e siper dhe nuk po km deshir te kepi gabime siq kemi pasur me aksh-ne sepse shum tradhtar na ken hyr qysh ne fillim.
Ndegjoni nje aksion qe u be i fundit ne ilirid kohen e fundit kemi qen ne por nuk kemi mujtur qe te marrim persiper ne emer te askujt sepse aksh nuk funksjonon uksh eshte ne themelim dhe e lam pa emer se murrem persiper.

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Arrow_up FBKSH/AKSH - Faqe 3 Arrow_down
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 1:30 pm

FRONTI PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR-FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE, PRISHTINË



Kryesia qendrore e zgjeruar për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH), e zonës nr. 2 Kosova Histroike, në Prishtinë, mbajti mbledhje të jashtëzakonshme lidhur me Komunikatën e “Sekretariatit Vendimmarrës” të datës 10 maj 2009, të nënshkruar nga zëdhënësi i FBKSH-së z. Adil Gafurri Në mbledhjen e sipërpërmendur merrnin pjesë të gjithë kryetarët e nën zonave të zonës nr. 2 Kosova Historike, si dhe anëtarë tjerë të kryesisë me detyra të caktuara e të rëndësishme në FBKSH të zonës nr. 2 Kosova Historike. Pasi u njoftuan të gjithë të pranishmit me përmbajtjen e Komunikatës si edhe të leximit të disa mesazheve telefonike ndërmjet të disa anëtarëve të kryesisë dhe të z. Gafur Adilit, u morën këto qëndrime:
Lidhur me arsyetimin e parë në Komunikatë, kryesia e zonës nr. 2 Kosova Historike nuk pajtohet që platforma politike e z. Koça Danaj, të jetë udhërrëfyes i FBKSH-së, AKSH, SKSH dhe FKSH për pa u analizuar mirë e mirë nga strukturat e sipërpërmendura dhe konform saj, organet kompetente të marrin vendim meritor. Lidhur me arsyetimin e dytë në Komunikatë, kryesia e zonës nr. 2 Kosova Historike asnjëherë nuk ka thënë e aq më pak ka vepruar jashtë akteve normative të Rregullores së punës së FBKSH-së me organet e saj . Domethënë si atëherë sikur edhe sot FBKSH-ja dhe SHAIBK-ja kanë vepruar në frymën e akteve normative dhe në frymën demokratike dhe asnjëherë në kundërshtim me Ligjin. Anëtarësia e gjerë e FBKSH-së në zonën nr. 2 Kosova Historike gjithherë ka qenë dhe është për një RIBASHKIM KOMBËTAR, respektivisht për një Shqipëri Etnike. Këtë qëllim ne të zonës nr. 2 Kosova Historike dhe jo vetëm ne, jemi zotuar dhe betuar për ta realizuar me ju ose pa ju z. Gafur Adili. Prandaj me këtë rast po e përcjellim vendimin e përgjegjësve të gjitha nën zonave dhe strukturave të zonës nr. 2 Kosova Historike se Komunikatën tuaj e hedhim poshtë dhe si të tillë e shpallim të pavlerë, Lidhur me sugjerimin tuaj që të themelohet një parti politike në kuadër të FBKSH-së për zonën nr. 2 Kosova Historike, është e papranueshme.
Mirëpo pasi që është marrë qëndrim që të veprojmë edhe politikisht atëherë do të veprohet në frymën e akteve normative dhe të Rregullores së punës së FBKSH-së si Formacion Politiko-Ushtarak dhe asgjë më shumë. Pas të gjitha diskutimeve janë nxjerrë edhe këto konkluzione: E para: Pse të nxjerrët një vendim i një anshëm për moratorium të FBKSH-së dhe të strukturave të saja e posaçërisht të thuhet se këtë vendim për moratorium të përkohshëm e ka marrë sekretariati vendimmarrës. Pse është manipuluar me anëtarët e sekretariatit vendimmarrës në nivel qendror të FBKSH-së, kur dihet se ajo mbledhje e atij sekretariati nuk ka pasur kompetenca për vendime të tilla.
Ne si organizëm politiko-ushtarak, kombëtar ku sipas platformës së saj në asnjë mënyrë nuk e rrezikojmë, nuk e dëmtojmë interesat vitale kombëtare dhe shtetërore as të Republikës së Shqipërisë e as ato të Republikës së Kosovës, qoftë në kuptim të brendshëm qoftë në kuptim të jashtëm ta ndalim aktivitetin tonë. Duhet thënë edhe këtë se mbledhja e fundit e Sekretariatit vendimmarrës në të cilën thirret z. Gafur ADILI ishte jo legjitime, për vet faktin se i njëjti nuk ka kompetencë të marrë vendime të rëndësishme siç ishte Komunikata përfundimtare e datës 10 maj 2009. Vendime të rangut të tillë do të mund të merrte vetëm kuvendi( i treti i radhës që duhej të mbahej gjatë këtij viti)i FBKSH-së gjë që zona nr. 2 Kosova Historike ishte në përfundim të Kuvendit të dytë në të cilin kuvend do të dilnin konkluzione dhe do të merreshin vendime të rëndësishme.
Shtrohet pyetja: përse nuk u prit që gjërat të shkonin në Kuvend e aty të merreshin vendimet meritore? Kujt i ngutej dhe pse? E dyta: Në mbledhjen e fundit të sekretariatit vendimmarrës ishte prezent edhe anëtari dhe zëvendës kryetari i FBKSH-ës nga Kosova z. Alban Kosova, dhe me kujdesin më të madh ka përcjellë të gjitha diskutimet, dhe konkluzionet e dala nga ajo mbledhje. Duhet thënë se në mbledhje nga 8 anëtarë të sekretariatit vendimmarrës prezantonin 5 anëtar. Personat që janë nënshkrues të Komunikatës përfundimtare, nuk kanë qenë prezent në atë mbledhje, por edhe sikur të ishin prezent, në atë mbledhje nuk është diskutuar dhe aq më pak nuk është nxjerrë kurrfarë konkluzioni lidhur me nevojën e ndërprerjes së aktivitetit të FBKSH-së ose të shpalljes së moratoriumit të përkohshëm të FBKSH-së dhe strukturave të saj.
Në atë mbledhje është diskutuar për nevojën e ndryshimit të strategjisë për shkak të ndryshimeve që kanë ndodhur sidomos pas datës 17. 02.2008, respektivisht pas Pavarësisë së Kosovës si edhe pas anëtarësimit të Shqipërisë në strukturat e Aleancës Veriatlantike-NATO. Në atë mbledhje është raportuar puna dhe zhvillimet e gjertanishme që janë bërë gjatë mbajtjes së Kuvendeve të nën zonave të Kosovës si edhe përgatitja që bëhet për mbajtjen e Kuvendit të zonës nr. 2 Kosova Historike. Nga ne është kërkuar që kur të mbahet Kuvendi i zonës nr. 2 të Kosovës Historike të ftohen veprimtarët dhe zyrtarët e FBKSH-së edhe nga Tirana, sepse në atë mbledhje të Kuvendit duhet të merren vendime të rëndësishme sidomos ngaqë në atë Kuvend do të hedhet ideja edhe për themelimin edhe të një krijese politike në kuadër të FBKSH-së, në mënyrë që të mos na del nga dora si SHAIBK-ja në Tiranë, kështu edhe u vendosë.
Shtrohet pyetja: Prej nga doli ideja që FBKSH-ja dhe strukturat e saj duhet ta shuajnë aktivitetin përkohësisht, prej nga doli që platforma politike e punuar nga atdhetari Koço DANAJ, të jetë udhërrëfyes për FBKSH-në kur dihet se në atë mbledhje nuk është përmendur fare ajo platformë. E treta: Ne mendojmë se Platforma e sipërpërmendur e përgatitur nga atdhetari dhe patrioti i madh Koça DANAJ do të ishte mirë sikur të analizohej mirë nga nën zonat e zonës nr. 2 Kosova Historike. E katërta: Duke u bazuar në të gjitha këto që u thanë më sipër, si edhe ajo se çka shkruan në Rregulloren e organizimit të FBKSH-së del se kjo Komunikatë e datës 10 maj 2009 ka sjell dëm të madh politik në gjithë strukturën e FBKSH-së. Fundja ne mendojmë se përveç Kuvendit të Përgjithshëm të FBKSH-së askush tjetër nuk ka kompetenca për nxjerrjen e vendimeve të tilla edhe sikur të ishte kuorumi mjaftueshëm i Sekretariatit për vendimmarrje.
Duke u bazuar në të gjitha këto që u than më sipër kryesia qendrore e FBKSH-së të zonës nr. 2 Kosova Historike nxjerrë këtë:
V E N D I M 1. Nuk pranohet Komunikata Përfundimtare e “Sekretariatit Vendimmarrës” të FBKSH-së e datës 10 05.2009 në Tiranë dhe si e tillë hidhet poshtë aq më tepër kur dihet se sekretariati në fjalë nuk ka kompetenca për nxjerrjen e vendimeve të tilla. Atë vendim mund ta marrë vetëm Kuvendi i Përgjithshëm i FBKSH-së, Kuvend i cili do të mbahej këtë vit.
2. Moratoriumi i FBKSH-së si organizatë politiko-ushtarake, kombëtare, demokratike e paqësore nuk mund të jetë i pranueshëm për anëtarësinë e FBKSH-së brenda dhe jashtë Shqipërisë Etnike, sepse është manipuluar me anëtarët e sekretariatit vendimmarrës, duke u thirrur në emrin e tyre. Vendimi për moratorium të FBKSH-së ( si organ sovran juridiko-ligjor) është marrë nga Sekretariati vendimmarrës një anshëm dhe si i tillë nuk është i plotfuqishëm dhe nuk prodhon kurrfarë efektesh juridike.
3. FBKSH, zona nr. 2 Kosova Historike, ngrin të gjitha marrëdhëniet me kryesin dhe kryetarin e FBKSH-së dhe sekretariatin vendimmarrës të FBKSH-së në Tiranë derisa të mbahet Kuvendi i FBKSH-së qoftë edhe Kuvend i jashtëzakonshëm.
4. Ftojmë të gjithë anëtarët e FBKSH të zonës nr. 2 Kosova Historike dhe më gjerë që të vazhdojnë punën e tyre të përditshme sipas dinamikës të përcaktuar në frymën e akteve normative dhe të Rregullores së FBKSH-së, sidomos personat e autorizuar për përgatitjen e mbajtjes së Kuvendit të FBKSH-së për zonën nr. 2 Kosova Historike.
5. Ftojmë të gjitha zonat e FBKSH-së sidomos zonat nr. 1, 3, 4, dhe 7 (Preshevë) si dhe në diasporë që të përcaktohen lidhur me komunikatën përfundimtare të publikuar me datën 10. 05. 2009, nëse për kurrgjë tjetër, atëherë për hir të idealit të pastër dhe vullnetit të çeliktë të një numri të madh të anëtarëve të FBKSH-së dhe strukturave të sajë anembanë trojeve shqiptare dhe në diasporë. Njëkohësisht ju propozojmë që ta përkrahim propozimin për shkarkimin nga të gjitha funksionet z. Gafur Adilin për shkak të veprimeve të pamatura dhe veprime “ kokë më vete” si edhe dëmeve që i ka sjell FBKSH-së me rastin e kësaj Komunikate Përfundimtare.
Qendra Kombëtare e Informimit Për FBKSH-në zona nr. 2 Kosova Historike
Alban Kosova

  • FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
    //




    google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi


Male
Numri i postimeve : 39
Age : 63
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 1:33 pm

ashtu eshte veq deshta me te tregu se bashkim mitrovica eshte vet gafurr adili clirim presheva eshte vet gafurr adili korab drenica eshte vet gafurr adili por ne fillim keta persona ken qen me te vertet por jan larguar sepse z.gafurr adili na ka injoruar sepse deshti qe te jet vet kryetar vet sekletar vet komandant por nuk i heci sepse per nje karrige e shiti te gjith mundin ton qe e kemi ber dhe qe po e bejm deshtem ne apo sdeshtem nu krijuan rrethanat qe z.adili me as qe ka te drejt te flas me per fbksh sepse edhe me sigmen e fbksh e krijoj nje parti qe as qe figuron e regjistruar por ka tentuar qe ta regjistroj ketu ne kosov ka tentuar qe disa persona ti bej viktima te ti por nuk i heci.
me familjen e komandant tmk e pata nderin qe te bisedoj me tha z.berisha tha vetem nje pytje ne se ban me tha perse mu vra djali a per nje shqiperi te bashkuar apo per nje karrige te zotit adili pori thash qeshtja adili ka perfunduar dhe ajo me nuk do te egziston djali juaj gjithmon do te jet nje deshmor qe luftoj per bashkimin e tokave shqiptare per shqiperin etnike
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi


Male
Numri i postimeve : 39
Age : 63
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 1:36 pm

SEKRETARIATI
VENDIMARRËS I FRONTIT PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR (FBKSH) SHPALLË
PUSHIMIN E PËRKOHSHEM (DETANTËN) E AKTIVITETIT TË FBKSH, DHE TË GJITHA
STUKTURAVE TË TIJ, TË ARMATËS KOMBËTARE SHQIPTARE (AKSH), TË SIGURIMIT
KOMBËTAR SHQIPTAR (SKSH) DHE TË FONDIT KOMBËTAR SHQIPTAR (FKSH), DERI
NË REALIZIMIN E PLATFORMËS SË SHQIPËRISË NATYRALE, TË INICUAR DHE TË
PUBLIKUAR NGA INTELEKTUALI ATDHETAR - KOÇO DANAJ…!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 1:42 pm

o kasap o vella
ket te adilit nuk dijne me lexue nuk marrin veshe e lexojne prap
sepse ai pran vetes ka aktivizue do njerez primitiv pa shkolle dhe manipulon me ta.
Ata te menqurit intelektual Prof.Dr Magjistra akademik nuk ju bashkangjiten njeriut te semure
qe sillet si rrugaq ndaj shokeve te vete qe kishte .
tasshe i shan i injoron shpif ai shpifin keta te tije ngaterrojne bajne fjala si grat e kqija
e moza ma keq..
ai i pa vleri bene qka mose ,se kane deshitre te jene gjithkund ,kane deshire ti futin hundet ku mose,se ata jane sahanlepires..
hhaaaaa
O vlla kasap me pa sa birat e gardhit e fjalet e hallkut nuk mshilen kurre se keta nuk kuptojne qe ka nje stacion e duhet te ndalesh ,........ edhe forumin me rrena ,dola jashte se po ju vjen era..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
miradie
Fillestar/e
Fillestar/e
miradie


Female
Numri i postimeve : 15
Age : 44
Vendi : drenice
Registration date : 24/11/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 2:06 pm

REAGIM
FBKSH per franc
ë

Pas nje Komunikate të leshuarë nga njerez të pa përgjegjshëm kinse FBKSH me daten 22.11.2009 për Beneluksin!

Pa verifikim të Kordinatorit të FBKSH për Evropë!

Është e dëmshme dhe e pa vlerë!

Sepse keta njerez nukë kanë faree të bëjnë me FBKSH sepse ata jane Transferua ne FDBK me deshirën e tyre!

Dhe lideri i tyre G.Adili është deklaruar se FBKSH dhe AKSH nuk egzistojnë më!







FBKSH per France në Mbledhjen e mbajtur sotë më datën 24.11.2009

Leshone kete deklarate;









kundra shpifjeve ndaj prof. Xhavit Dalloshit

.......................................................







Kinse ne mbledhjen e mbajtur(te pambajture) me 22 nentor 2009 ne bruksel e leshuar nga



individet e pa ndergjegjeshem, kinse te FBKSH per shtetet e Beneluksit(evropen perendimore) !



Pos tjerash; deklarata mundohet ta cenoje dinjitetin dhe moralin e atedhetarit prof Xhavit Dalloshit,me sa vijon shpifja;



"Mbledhje Kryesia e FBKSH-së me veprim në Shtetet e Beneluksit dhe anëtarët e saj i njoftojnë të gjitha strukturat e FBKSH-së

në Diasporë dhe në mëmëdhe se nuk e njeh në asnjë mënyrë z. Xhavit Dalloshin si Koordinator të vetëshpallur dhe

cdo vendim apo njoftim eventual që vie nga ai është i papranueshëm, jovalid dhe i shpërfillur tërësisht".

Shprehen ata!



Prof.Xhavit Dalloshi ishte dhe është legjitim qyshë nga mbledhja e para kuvendit mbare Kombëtare të Mbajtur në Durres të Shqipërisë.

I Legjitimuar vetë nga Kuvendi nga G.Adili dhe nga Fbksh Zona 2 Kosova Heroike.



Marria ska kufi qmenduria ska kufi!

Ata qe deri dje e perkrahën e rrespektuan tashë pa kurrfarë turpi dalin me deklarata rrenacake shpifëse se kinse Kordinatori paska shpallë vetën Kordinatorë!



NE Kryesia e FBKSH për Francë të gjitha këto shpifje manpulime të njrëzve të pa përgjegjshëm dhe manipulues të mirë i hudhim poshtë!





Qudira krijojne njerezit dashakeqes.



Ky Hajro Halili ( qe eshte nje emer i trilluar nga keta matrapaz) ky me kete deklarate jo qe mundohet tja perdhosi imazhin e prof Xhavit Dalloshit,



por edhe tja zbehi fetyren e shoqateve per bashkimin e



trojeve shqiptare .Ketu behet fjale per perqarjen e shqiptareve pa dallim siq



vepronte udba e serbise me shqiptaret servila !Duke nxitur atedhetaret te vriten mes vedi !



Prof Xhavit Dalloshi eshte njeriu, ndere me te paret qe e përkrahu UCK ishte Organizatore i takimeve me uck me Bundestagun Gjerman!

Shqiptari I pare qe shkroi ne gazetat shqiptare se egziston UCK.

Kryetare I keshillit Fondi vendlindja Therret!

.



Njoftohet i tere opinjoni shqiptar ne diasporë dhe ne



gjithe trojet shqiptare qe mos ti marrin keto deklarata si te verteta .



Sepsekurrefare mbledhje nuk eshte mbajtur,pos kan shkrue individet per qefi te tyre,



E disa njerez shpirtshitur qe rrine mbrapa skenave makabe,



Siq e tradhetuan luften ne maqedoni,e ne Luginen e Presheves ,e pse jo ne Kosoven multietnike!



Une habitem se si nuk u ngopen shqiptaret me gjakun e atedhetareve duke ua



perdhosur mundin sidomos te atedhetarit te mirenjohur Prof Xhavit Dalloshit!



Ne kercnime ndaje prof Xhavit Dalloshit ka leshue edhe nje person nga prishtina



por pa emer!Pra dikush eshte ka loze me shqiptaret !!!



Pastaj edhe sekretari i pergjitheshem nga Tirana Genc Llakaj i cili



gjere dje kishte nje respekt ndaj shokut te tije qe kerkonte nje perkrahje nga



prof Xhavit Dalloshi ,dhe ja shoket bijne prehe e shpirtshiturve ,.



Hajro Halili ,na Kumanova,eshte një bashkpunëtorë i udbasheve shqiptare dhe i rezhimit sllavo maqedonas!

Dhe nuk ka te beje fare me patriotizmin shqiptare.



ndersa Genc Llakaj ne dy ane edhe perkrahes i Gafurr Adilit edhe perkrahes i Kordinatorit deri dje,e tashe pa kurrfare turpi dele ne perkrahje te hajnave te njerezve qe nuk kane lidhje me FBKSH-ne.

Po jane anetare te FDBK.



Ketu qendrno maska e poetit udbash qe ngjalle Rozafaten nga varri dhe i jepe jete



soldatesken serbe !.



Nese ju antar te shoqatave FBKSH,SHAIBK,dhe AKSH e shihni te rruges se prof Xhavit Dalloshi nuk



eshte ne darkat e djajve,siq paragjykonin disa, e keni te drejten e largimit nga keto shoqata



,sepse projektuesin nuk keni si ta deboni nga oborri i shtepise se tij !



Por kujt nuk i duket vendi i pershtatshem ne keto shoqata,mos iu drejtoheni prof Xhavit Dalloshit



qe ta leshoje shqoqaten se mjafte e keni shfrytezue,e kullotur!



Siq thone pleqet kerceva drinin dhe baju ma !Jo !



Ju nuk keni kurrefare te drejte legjitime ta kindaponi shoqaten e prof Xhavit Dalloshit!



pra keni mundesin qe ti barteni plaqkat e juaja,dhe krijoni shoqata e shoqata nese do ju perkrahe populli shqiptar.



Por kote e keni kete sllogan,sepse populli tani eshte vetedisue ,dhe ja keni plasur dellin e damaereve.



Por keni mbete si xhynahet ,ju ku te shihni se diku eshte hape nje levizje,mulne ti ngjiteni si rriqen,



dhe tja mirrni timonin se maruat !



Ne fund çdo deklarate e personave te pa pergjegjeshm qe merren me shpifje dhe qe kan prapaskena kundra BK .



do te pergjigjen para popullit .



Ne si SHAIBK per france, distancohemi nga çdo lloje deklarate me permbajtje raciste,



e sidomos shpifje kundra prof Xhavit Dalloshit .Ku secila shoqate ne europe se pari duhet konsulltuar



me prof Xhavit Dalloshin Kordinatore ,I FBKSH e pastaj te leshon keso deklarata me permbajtje anti kombetare .





Kryesia e FBKSH per France

sekretari i pergjitheshem i FBKSH



per france





Haxhi L Kuçi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
miradie
Fillestar/e
Fillestar/e
miradie


Female
Numri i postimeve : 15
Age : 44
Vendi : drenice
Registration date : 24/11/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 2:14 pm

si sju vjen turp ,qeshyt( Kujdes) po thirret ne emer te aksh.
Pse si kqyre secili punet e veta ,secili ne partin e vet.
Kushe pi ndalone ata qe dojne me punue.
Disa jane bere me zi se shkijet ketu ne forum edhe jashte duke i etiketuar atdhetaaret te cilet punojne me shpirte per atdheun ,jane te sinqert dhe nuk vejdhin popullin .
E dikushe eshte mesuar me dallavere dhe hajni.
Po populli i njef se kushe qka po bon.
Eshte keq se kete forum e lexojne edhe shkijet ,dhe dikuj po i konvenon qe ketu taja qet emrat e personave qe nuk bane ti di as kushe.
Pra vete po tergojne do se jane armiq te shqiptareve.
Nuk mund te jene per bashkim ata qe bejne perqarje duke i ofenduar patriotet e duke i perkrahe hajnat ata qe 10 vjet erjepen kete popull a asgje kurre sskane bere.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 4:24 pm

o vellezer
ti leme perqarjet e sharjet
secili le te mba subjektin qe ja kane
mos te shpim kunder njeri tjetrit se u name copa
e shkau po knaqet tuj na kqyre
luse forumin qe ti fshine te gjitha sharjet pa marre parasyshe se nga vyjne.
Une ma nuk shaje as qe me inetreson kushe qka
vetem kam me ju permbajte temes dh kame me dhane demanitike ne qoftese dikushe rrene apo manipulon me emra tjereve qe nuk i njofin fare.
jena ba si femijet e vegjel turp..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
murturi
Ushtarak
Ushtarak
murturi


Male
Numri i postimeve : 517
Age : 48
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 7:47 pm

Ai qe i ka publikuar emrat antarv te shoqates Shaibk je vet ti xhit -ose ma mir me te than je vet xhavit dalloshi,se ma spo te pren ,te ka zatet sharra ne gozhd.

Shaibk dhe aksh fbksh nuk egziston ne Franc prandaj mos qit deklarata pa lidhje,se ske met me kerkand se vetes ja ke ba Jasht aksh duhesh me dal se as shkit ma shpifca se ti sjan .
ti thae se sduhet me qit emra kush na qnka Ky hajra qe e qun edhe shqpihun ti ket,ki kujdes !!! se ashtu keshtu do te pergjigjesh pr te gjitha shkrimet dhe shpifjet sepse ne un i kam kopju dhe ske ku me shku ma te erdh fundi sikur Adilit sikur ty .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbdk.eu
The-Soldier
Fillestar/e
Fillestar/e
The-Soldier


Male
Numri i postimeve : 8
Age : 41
Vendi : Tetova
Registration date : 24/11/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 8:22 pm

A hala po mireni me FBKSH e AKSH a ? Me keta( Kujdes)te cilet vetem se kane mar ne qaf disa njerez qe i futen ne zjarr dhe i vrane, e sa e sa pare qe kane mbledh i kane fut ne xhep. Marre me ju ardh kush mendon se ekziston ni FBKSH e AKSH. Bile Kurr ska ekzistu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi


Male
Numri i postimeve : 39
Age : 63
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 8:23 pm

g.adili i pa vlere ky shkrim nuk shitet
jeni ata qe prane vetes ke tradhtaret uben ,i njofim
i pa vlere ky shkrim.
Shaibk po shtohet ne qdo rajon perdit.

sja vlen te flasesh per parti tjera ju jeni fdbk.
pa vlere



FBKSH/AKSH - Faqe 3 Icon_post_targetTitulli: Re: FBKSH/AKSH FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyToday at 11:20 amFBKSH/AKSH - Faqe 3 Quote10
uksh
kasapi me fal qe u vonova me pergjigje por me kupto se kam shum pun dhe jam shum i ngarkuar rreth UKSH-se pergjigjia ime eshte kjo.

gafurr adili eshte shpallur si tradhtar dhe i gjith klika e ti ne shqiperi ne kosov ne ilirid ne preshev jan shpall tradhtar kombi dhe ata nuk kan ven.
kasapi une prej deklarates perfundimtare apo qysh ma heret kam hulumtuar personat qe jan drejt shkatrrimit te fbksh-se une e kam dit qe gafurr adili do ta shuaj fbksh ne dhe e kam parajlamruar ate se nese e shkatrron fbksh atere eke shkatrruar edhe veten une te them te drejten i kam disa persona ketu ne list dhe me emer dhe me mbiemer jam duke hulumtuar shum edhe per disa persona te tjer qe ne antarsim ne fbksh kan dhen identitet te rrejshem sepse kete gafurr adili i ka lejuar po ju ka nderruar emrat pasi i kam regjistruar ne server apo ne arkiv dhe i dim disi dhe keta nuk kan vend ne UKSH.Ne e kemi parajlamruar zotin adili se do te vim ne tiran dhe kemi shkuar por ka ikur ka shkuar ne vlor edhe atje ka ikur dhe nuk e dim ku eshte.
dhe nuk ak vend per tradhtor ketu .
te them te drejten me kordinatorin e shaibk ne diaspor nuk kemi kontakte sepse jemi ne formim e siper dhe se shpejti do te kemi kontakt.
ketu pyti dikush kur ka antarsim antarsim do te ket por pas themelimit te uksh-se sepse tash eshte ne themelim e siper dhe nuk po km deshir te kepi gabime siq kemi pasur me aksh-ne sepse shum tradhtar na ken hyr qysh ne fillim.
Ndegjoni nje aksion qe u be i fundit ne ilirid kohen e fundit kemi qen ne por nuk kemi mujtur qe te marrim persiper ne emer te askujt sepse aksh nuk funksjonon uksh eshte ne themelim dhe e lam pa emer se murrem persiper

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Arrow_up FBKSH/AKSH - Faqe 3 Arrow_down
Mbrapsht në krye Shko poshtë
The-Soldier
Fillestar/e
Fillestar/e
The-Soldier


Male
Numri i postimeve : 8
Age : 41
Vendi : Tetova
Registration date : 24/11/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 8:29 pm

Kasapi

Mos u mer me andrra. As UKSH sdo te kete. Kane vdek keto gjana, tu ba secili ushtri ne internet. N'daci me ba lufte e me ba ushtri, hajdi ne atdhe dhe e bajm ktu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi


Male
Numri i postimeve : 39
Age : 63
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 8:35 pm

hajrli kofte
mir eke ushtri me shpijuna ,
po eshte e vertet se edhe ne aksh qe ne fillim ishin anetaresu krejt udbashet e qe ishin kunder UCK-se.
hajnat prijne te paret.
hajri e dafte

Adem jashari eshte gjalle po e tradhtuat..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kasapi
Fillestar/e
Fillestar/e
kasapi


Male
Numri i postimeve : 39
Age : 63
Vendi : prishtine
Registration date : 23/10/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 8:48 pm

the solidier
hala po mireni me FBKSH e AKSH a ? Me keta pisa te cilet vetem se kane mar ne qaf disa njerez qe i futen ne zjarr dhe i vrane, e sa e sa pare qe kane mbledh i kane fut ne xhep. Marre me ju ardh kush mendon se ekziston ni FBKSH e AKSH. Bile Kurr ska ekzistu.

nje pjese ishte e mire nje pjese bashkpunetore te udbes dezertore te uck
disa rrenca shpifes mashtrues ngaterresagji shpijuna
kketa nuk mirren me shkijet po me atdhetaret patriotet dojnemi shue.
qmenduri ,
me ven e ke te lumte..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vehbi
Fillestar/e
Fillestar/e
Vehbi


Male
Numri i postimeve : 1
Age : 66
Vendi : Prishtin
Profesioni/Hobi : Ushtarak
Registration date : 23/10/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 9:33 pm

Me vjen qudi se hala shqiptaret po polemizojn ne interrnet, duke u shitur pateiota, kush ma shum e kush ma pak,duke e fyer njeri tjetrin me fjal, qe kurr nje atdhetar apo patriot, qe e don atdheun e vet, nuk i kish shqiptuar kunder shqiptarve qfardo qofshin ata,sa i perket se kush asht tradhtar e kush jo ato duhet ti bej drejtsia kur te vjen koha,bashkimi nuk behet duke fyer njeri tjetrin por duke e dashur njeri tjetrin,me ksi fyrje e fjal qdo shqiptar i ndershem do ta pyeste vete se a thue kush po i paguan kta njerz qe dalin me do pseudonime e anonim dhe bejn perqarje ne popull,ju pershendes te gjithve anonim e me emen e mbiemen se kush e don shqiperin etnike nuk mbjell far perqarse ne popull por punon e vepron per pajtim,dashuri ne mes njeri tjetrit e nese e arrime dashurin ne mes njeri tjetrit athere bashkimi eshte i pa shmangshem ju pershendes te gjithve Vehbi Rafuna themeluesi i Organizates se Invalidve te Luftes te UÇK-se dhe ish krzetari i par i saj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 9:46 pm

Murturi. un spo e kuptoj se si mun ti dhe do tjer ktu ne forum me than se kordinatori duhet me dal, kur aj ash i zgjedhur legjitim ne kuvendin e fbksh i cilli figuron ne list e kam pa vet. pra mosi koka njashtu pse spo dilni me emra mej demantu ose permes shtypit qendra ne kosov e shqipri dhe ne tjera zona ne viset tona. qe qata emrat e komunikates se benelluxit si kum pa as ne nji list dhe kurr si kem ni.
A prof-Dalloshi e lexon kudo dhe ne komunikata e me hershme,po te kti faktori pra (FBKSH-S)dhe aj asht shum atdhetar i mirfillt dhe aj nuk hin ktu me kerkan me komuniku por e informojm ne disa qe jem ktu ne forum. E ju ktu po i thoni me dal, lenajn neve se kte apo a subjekt kur dihet qe g.adili ka formu parti te re krejt e din, fbdk-n une spoj kuptoj kto allesh veresh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
miradie
Fillestar/e
Fillestar/e
miradie


Female
Numri i postimeve : 15
Age : 44
Vendi : drenice
Registration date : 24/11/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 10:14 pm

sju vjen turp,qe ketu te pezini kordinatorin tone-

qe xhitin e njof vete personalishte eshte nje i afert i kordinatoret.
dhe normal qe mllefoset kure dikush e shane ate.
po mos keqperdorni kordinatorin se turp eshte-
jeni bere me zi se shkijet ....
turp nje mr si g.adili futet ketu me nofka e perqan rren .turp qe i thote vetes se kinse qenka per bashkim,a vjedh popullin, me hajna qe sjane kurrfare ,,patriotizmi"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
miradie
Fillestar/e
Fillestar/e
miradie


Female
Numri i postimeve : 15
Age : 44
Vendi : drenice
Registration date : 24/11/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 11:17 pm

Stafit
a ndegjoni apo jeni te shurdher!
fshine kete komunikate per france me larte ju lutem....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 11:31 pm

Po tutna me shkru cfar debati po behet ketu ne ket teme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 11:38 pm

fol drini mos u tut burr se ne inernet jena ti je kan ne luft e kshtu ske mendu se perndryshe nuk kishe shku fare?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 11:41 pm

Miradija nuk ke qka e mson stafin se per satfin je e njohur kush je .


Satfi nuk ja tha ju te merreni me komunikata e sene dhe ju drejtoni punt e ujuja si te doni ky forum asht per te gjith qe e nidejn veten Shqiptar , pastaj mos pyetni ku jan shkrimet dhe FBKSh /Aksh ka faqen evet me siguri dhe meruni atje e ktu mos perqani forumin ,jo ki jo aji ju meruni vesh mes vete kush qka asht .Te perqam jemi boll po pomundoheni te bashkohemi .

Siq e paska cek edhe Driniii,

Po tutna me shkru cfar debati po behet ketu ne ket teme.


Edituar për herë të fundit nga BashKom në Wed Nov 25, 2009 11:46 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 11:44 pm

eee bashkom firka ju ka hy ne palc me duket ty e driniiii
hahhahah.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 11:50 pm

Xhem edhe pse jemi ne net, duhet te kemi parasyshe emrin e forumit BK.
Sa i perket luftes ne ate kohe e dinim se me ke kishim pune.
Mirmbetshi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 42
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 EmptyWed Nov 25, 2009 11:52 pm

A u lodhe ti mi goce, friga ka lind para trimerije ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: FBKSH/AKSH   FBKSH/AKSH - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
FBKSH/AKSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» A K T U A L I T E T E dhe I N T E R V I S T A
» AKSH vazhdon rekrutimin
» A do ekzistojë Maqedonia si shtet?
» A ka nevoj Kosova per AKSH ? [ diskutim, jo akuzim ]
» Deklarata te FBKSH

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: