Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:35 pm

  Allahile qysh a burgi?

 

  Njė koxha mashkull po e pyet njė ish tė burgosur politik: -Allahile jam ba merak me mė kallxue se qysh a burgi, se i bana gjithė kėto vjetė e nuk e pashė njė herė si duket? 

  -Po, lehtė ėshtė me e pa, -ia ktheu ky. -Dil nė sheher e shkruaje njė parullė kundėr Serbisė, apo jepja njė shuplaka ndonjė milici serb e pastaj e sheh burgun. 

-Jo valla, unė kurrė nuk kam qenė kundėr dėrzhavės se pastaj del puna me zarar. 

-Ani pra, ka edhe njė rrugė. Bėhu milic burgu se Serbia tė veshė menjėherė dhe pastaj e sheh si duket burgu... 

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:36 pm

Sa po mė dhimbsesh?

 

Njė ish- shok i Hamėz Jasharit, duke biseduar nė telefon me tė, po i thotė: Ah more Hamėz, na ikem kėtu nė Gjermani... Hamza po ia kthen: -Hazreti Xhebraili kidhte pasur njė shok tė mirė. Njė ditė mori urdhėrin nga “lart” pėr t’ia marr shpirtin shokut. U ngushtua shumė, por i tregojė: Mė vjen shumė keq, por kam urdhėr nga lart pėr ta marrė shpirtin! Ky nga frika, mori ikėn dhe u fut thellė nė njė shpellė pėr t’u fshehur. Duke ikur ashtu si pa krye ishte ndyer e bėrė pis! Xhebraili e gjeti e po i thotė: -Si qenke bėrė ti po mė dhimbsesh shumė! Unė kam dashur tė ta marr shpirtin si trimit, ashtu siē edhe tė kam njohur, me kobure nė brez, me plis mbi sy me mustaqe ... e jo si qenke ndyer e katandisur kėshtu. Do t’i dėrgojė djajtė qė tė vinė tė tė marrin se toka e zoti nuk tė pranojnė kėshtu tė ndyer! 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:37 pm

  A ka lugetėr Hoxhė?

 

  Nė njė mevlud, ku ishin kallaballak njerėz, pasi qė u kryen ceremonitė fetare, filloi muhabeti. Aty kishte qenė edhe njė djalė i ri, i cili ditė mė parė hoxhės ia kishte vjedhur pulat natėn.. Ai djali dikur po e pyet Hoxhėn: -Hoxhė, a di me na kallxue a ka lugetė a jo?

Hoxha pasi i kishte rėnė nė tė se kush ia ka vjedhė pulat po i thotė: -Po bre djalė, bile ma lugat se ti unė hala nuk kam pa!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:38 pm

 
  Sa pėr mua vraj sa t’mundesh!

 

  Njė Veseli e kishte patur njė djalė pak si tė teleisur, me mustaqe, kobure e salltanete tjera. Ai sa herė qė kthehej nga Mitrovica i thonte tė atit: -Qe besa po mė dhimbsen robt e ti, se pėr ditė nga njė shka e kisha vra! Kėtė avaz gati pėr ditė ia pėrsėriste tė atit. Njė ditė babai i tij u lodh, dhe po i thotė: -Pash besėn sa pėr mue dhe pėr robėt e mi vraje nga njė shka nė ditė!

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:38 pm

  O Haxhi!

 

  E shoqja Shaqės, plakė e lodhur nga fuqia, kishte dalur dhe po e thėrriste tė birin pėr t’i lėshuar bagėtinė. I biri duke luajtur me top as qė e dėgjonte fare. Dikur ajo u lodh dhe po i thotė tė birit: -O Haxhi, o qe besa veē sa tė vjen baba yt se ta ka... nanėn! Njė bashkmoshatare e saj, po e dėgjon dhe po i thotė Haxhisė: luj lokjo, luaj, se as kjo e as baba yt ma nuk kanė mbetur pėr ato punė... 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:39 pm

 Laj duart or mik!

 

  Kohė dimri, borė e madhe, dhe nė kėto rrethana mysafirėt nė fshat janė tė mirėseardhur. Njėrit i shkoi njė mysafir, tė cilin nuk ia dashti zemra pasi qė mysafiri njihej si njeri i pamoralshėm. Erdhi koha e darkės. Njė nuse futet nė odė dhe i ofron legenin pėr t’i larė duart mysafiri. Ky edhe po e vonon duke u munduar qė ta ngacmonte nusėn. Mirėpo, ajo nuk ja varte. Nė kėtė mes i zoti i shtėpisė po i thotė: Laj duart lum miku, se nusja ėshtė krejt budallicė e nuk ėshtė kah tė merr vesh!...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:46 pm

 Si ta kėndojmė

 

  Vjen njė Sylė Luboveci tek Imer Beqa dhe i thotė se tė kam pru njė fjalė nuseje pėr djalė. Kėrset defi e daireja, dreka e kafeja e bėhet pėr hajr nusja. 

  Vajzat qė e kėndonin nusen po e pyesin shkuesin se si e ka emrin nusja. -Ky edhe i zėnė ngusht thotė: -kėndoni sonte oj Lulije e pastaj do t’iu tregojė. 

Pas pak ditėsh Imeri mbledh farefisin dhe ja mėsyen “mikut tė ri”, mirėpo “miku i ri” nuk

kishte vajzė fare.

  Imer Beqa, rrugės, nė tė kthyer nė shtėpi po kėndonte: 

Oj Lulije me limana, 

A po e sheh se m’u kajt nana!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:46 pm

  Ditėt kanė qėlluar shpesh!

 

Njė nikoqire paksa dembele, por edhe me gjendje tė rėndė ekonomike. Sa herė qė ktheheshin tė bijtė e saj nga puna dhe kėrkonin darkėn, ua shtronte para me ē’kishte. Njėri prej djemėve pa u ngritė ende prej sofre po pyet: -Nėnė, ēka do tė na pėrgadisėsh nesėr pėr drekė? 

-Qe besa mor bir kanė qėlluar qito ditė si shpesh e nuk po di nana ēka me iu ēitė! 
 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:46 pm

  Ku po shkon axho?

 

  Njė plak ndalon njė taksi: Pėr ku?, - e pyeti taksisti. 

-Pėr Skėnderaj, -u pėrgjigj plaku. 

-Mirė, por ta kesh para sysh axho, nėse na ndalon milicia serbe, ti mos thuaj se po shkon nė Skėnderaj, por nė Serbicė se tė rrahin, -i tha taksisti. 

Plaku kishte qenė paksa i “sert” dhe ia kthej taksistit: -Jo, djalo, unė po shkoj nė Skėnderaj dhe pikė!

 Aty nga mesi i rrugės e ndalojnė milicia serbe dhe e pyesin plakun pėr ku po udhėtonte. Plaku duke e ndier se mund tė prishet muhabeti, u ngatėrrua dhe tha: -Unė po shkoj nė Skėnderbicė!... 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:47 pm

Jo, jo, po shkoi vet!

 

  Dikur moti, tė fliste vajza pėr fejesė, ishte turp. Njė prind i kishte patur dy vajza dhe pas zakonit e fejoj tė madhen. Erdhi dita e marteses, u mblodhėn dasmorėt dhe kur erdhi koha qė nusėn ta fusin nė qerre, nusja, u lidh me duar pas direkut tė shtėpisė dhe po qante e nuk futej dot nė qerre. Po e sheh i ati, dhe po thotė: -Lėreni se po e ēojmė nuse kėtė tjetrėn! 

-Jo, jo, po shkoi vet, -ia priti ajo, -po u mėrzita pak! 

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:47 pm

  Ti nuk ke as njė ditė shkollė!

 

  Njė arsimtar, qejfli i rakisė, ishte dehur njė ditė dhe e kishte prishur rendin. I zoti lokalit lajmėron milicinė. Me tė arritur milicėt dhe njė i sigurimit, arsimtari (Ganiu) e zbutė hesapin. Duke u munduar tė paraqitet esull, po i thotė inspektorit tė policisė: 

- Pasha besėn diku ne tė dy kemi qenė nė shkollė bashkė?! 

- Ec mor gomar, se nuk paske as t’i pikė shkolle m’sa unė, - ia kthen inspektori. 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:48 pm

Me dasht e shkyej

 

  Rexhė Ilazi, kėngėtar dhe hokatar, kėndonte pėr dasma kėngė trimėrie si pėr Azem Bejtėn, Qorr Ilazin, Bec Sinanin, por nė mbyllje e kėndonte edhe kėngėn “Marshall Tita n’kali tė bardhė”, nė mėnyrė qė ta kishte si mbulesė nėse ndonjė hafi e denonconte te hyqymeti i serbisė. 

Njė ditė e thėrrasin nė stacion tė milicisė, dhe i thonė: -Rexhė, ti po i kėndon do kėngė jo tė mira. Pėr kėtė duhet me pague tatim (porez). Ky edhe u habit: -Si more me pague porez, pėr gojėn teme? Po me dasht ja fus gishtat dhe e shkyej! 

  Njeri nga inspektorėt e humbi durimin dhe i tha: -Rexhė, t’i po ha m*** e po kėndon pėr dasma kėngė pėr Azem Bejtėn, Qorr Ilazin, Bec Sinanin etj., pra kėngė kundėr Serbisė. 

  -Kadal, -tha Rexha, nė ēdo fund dasme e ha edhe nga njė m*** t’madh duke e kėnduar kėngėn e Marshall Titės -kėtė po e harroni z. inspektor, deshi tė arsyetohej Rexha, por krisi dajaku.... 

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:48 pm

 Sali Bajrami

 

  Salih Bajrami shahir i madh. Tek po shkonte nė njė dasėm afėr njė balte rrėzohet nga kali dhe zhytet. Mirėpo, kishte dasėm dhe ai duhej kėnduar aty, prandaj vazhdoi rrugėn ashtu. Tek po shkonte rrugės, po e vėren njė grua qė po lante rroba te bunari dhe po i thotė kalit, -kadal babo se po e gjuan babėn matan gardhit e po ja zhytė prapė tirqit.... 

I shoqi i asaj gruas kishte qenė ulur pas gardhit, u ngrit nė kėmbė dhe po i thotė Salihit: -Qe besa nėse tė gjuan kėtej gardhit, t’i ke zhytur edhe tė linat... 

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:49 pm

  Allahile nuk ėshtė dro!

 

  Njė djali tė ri qė e kishte veten bukur nė qef, njė ditė i ndodhi tė gjendej afėr, kur njė milic serb e rrahte njė qytetar shqiptar, kot e kot! 

Ky i revoltuar u kthye nė shtėpi dhe po i thotė babait tė vet: -Allahile babė, ēka mė thua ti me ba puna vaki e me i ra unė ndonjė milici tė Serbisė? 

  -Allahile more bir, nuk ashtė dro qė ti i bjen kuj, se ata qė i bijnė milicit nuk e vesin as babėn as nanėn!... 

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:49 pm

  Pse nuk po martohesh?

  

  Dy shokė tė studimeve, tė cilėt nuk ishin parė mbi dhjetė vite, u takuan dhe po bisedojnė. Njėri e pyeti tjetrin pėr gura e fėmijė. Jo, -tha ai, ende nuk jam martuar! 

  -Pse?, -po e pyet ky tjetri me habi. 

  -Po shiko, -ia ktheu ai, unė kėrkoi pėr grua njė vajzė tė virgjėr, tė urtė, simpatike, me fakultet tė kryer, tė ketė makinė, tė ketė shtėpi, pasuri, tė jetė e vetme nė familje... ja pra pėr kėtė nuk jam martuar, sepse pres njė fat tė tillė!... 

  -Qe besa me e gjet njė vajzė tė tillė edhe unė e kisha marrė, ani pse i kam katėr fėmijė mor shoq, -ia ktheu shoku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:50 pm

 Ende s’ma ka ba punėn me vra!

 

  Njė ditė tregu njė djalė i ri, se ēka ishte ngatėrruar me njė milic tė Serbisė, dhe milici ia kishte zdritur shapulla e ky shoqi vetėm po e shikonte milicin e nuk po rezistonte. Njė shok i tij kaloi aty pari dhe duke e ditur se Naimi e kishte koburėn nė brez po i thotė: Naim, nxire atė virane, se tė sosi shapulla!

- Jo, jo, ende nuk ma ka bėrė punėn me vra, – ia ktheu Naimi! 
 
 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:50 pm

 

  Do tė vi tek ti....

 

  U takuan dy tė njofshėm, tė cilėt edhe nuk duheshin aq shumė: -Eh, sa mirė qė u takuam, po i thot Ramushi shokut tė vet. E kam ndėrmend qė tė vie te ti e tė rri nja njė javė, e di qė je mikpritės dhe besoj se ēehreja nuk tė luan pėr kėtė. 

-Besa ēehreja nuk mė luan mor shoq, veē zemra ka me mė kop pėr njė javė sa do tė rrish ti, -ia ktheu shoku! 

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:51 pm

S’ka gajle djalo

 

  Njė djalė i ri me flokė tė gjata, syza tė errta mbi sy, dy-tre zingjirė nė qafė e pėrplot sylejbena tjera, u fut nė autobus me njė krekosje si tė gjelit. Ai duke ecur ashtu rėndė e rėndė e shkeli me takėn e kėpucės nė kėmbė njė plak. –Oh, bėri plaku i gjor.

 Djaloshi, sikur ndjeu keqardhje dhe i tha: -Mė falė axho! Plaku sikur deshi qė ta shfajėsoj djaloshin ia ktheu: -S’ka gajle djalo. Jam mėsuar me mė shkelė gjaja!.... 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:52 pm

  Eh, sikur t’i kishte patur katra!... 

 

  Shkon njėri mysafir te njė mik i veti. Pas pak kohe shtrohet buka, dhe pėr darkė rastėsisht paskėsh qėlluar pulė. I zoti i shtėpisė ja ndau njė kėmbė tė pulės mysafirit dhe nga njė pjesė mėshkujve tė vet. Mysafiri e pėrlau. I zoti i shtėpisė ja dha edhe pjesėn e vet - kėmbėn tjetėr tė pulės mysafirit. Mysafiri e pėrlau edhe atė dhe po shikon a ka mė. I zoti i shtėpisė po i thotė: -lum miku pula veē dy kėmbė i ka, e ti tė dyja i hėngre... 

  -Eh, sikur t’i kishte katra, –ja priti mysafiri. 

 

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:52 pm

  Nuk ėshtė takuar kurrė me ariun

 

Njė bari kishte shumė dele dhe pėr ēdo vit i qitte nė bjeshkė. Me vete e mirrte edhe qenin, tė cilin e lavdėronte shumė si tė shtirė.

Njė ditė qeni kishte marrė vrapin dhe ulėrinte nga frika. Sa nuk ju fut bariut nėn gunė!  

- Ēka ka i gjori?,- po e pyet bariu tjetėr. 

-Nuk e di besa! 

Tek po e shohin njė ari nė pėrrua... -Aaaa, qė besa nuk paska faj, nuk ėshtė takuar

kurrė mė parė nė ari, prandaj... 

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:53 pm

  Ku e ka birėn?

 

  Dy shokė e bėjnė plan t’ia vjedhin njėrit njė bletė. Shkojnė nė njė natė tė errėt deri sa binte njė shi i imėt dhe afrohen te shtėpia. Njėri bėn roje te dera, kurse tjetri shkon qė tė sheh nėse ka fjetur i zoti i shtėpisė? Ky, deri sa qėndronte afėr dritares dėgjon tė zotin e shtėpisė tek vente pėr njė ēėshtje bast me tė shoqen. Ai qė do ta humiste bastin, do ta mirrte tjetrin nė shpinė nga oda gjer tek dhoma e fjetjes. Gruaja e tė zotit tė shtėpisė e fitoi bastin, e vuri njė mbulesė tė bardhė mbi kokė qė mos ta lagė shiu e fiku dritėn, i hipi tė shoqit nė shpinė dhe dualėn nė oborr pėr tė shkuar nė dhomė tė fjetjes. Shoku qė bėnte roje tek dera e oborrit, kur e pa se diēka bardh po lėviz nė oborr, mendoi se shoku i tij po vije me bletė nė shpinė tė mbėshtjellur nė mbulesė tė bardhė dhe vrapon qė ta ndihmojė. Kur i ofrohet nė errėsirė nga mbrapa, ja futė duart dhe e pyet se ku e ka birėn, duke menduar pėr birėn e kosheres sė bletėve. Nė atė moment gruaja pisket nga frika, kurse i shoqi i hutuar nga pyetja qė e dėgjoi, ia kthen: -Po tė kujė bir lyp ti he n.... dhe nxjerr koburėn. Ky nga frika merr ikėn, shpėrthen avlinė e drejt e n’kanalizim (gjiriz). 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:53 pm

  Si tė premtoi koha me i numėrue?

 

Nė njė ndejė dimri tek po bisedonin disa veta, befas u dėgjuan tė lehura tė ashpra qenėsh? Pasi pushuan sė lehuri qenėt, priti e foli njėri: -Burra, para dy ditėsh, herėt nė mėngjes sa nuk mė kanė bėrė copė e grimė tre qenė! 

Priti e foli njėfar Delia nga Gjilani: -He, ty tre, po mua qė besa para njė jave desh mė shkyen nja 25 qenė! 

-Nuk po habitem se si paske shpėtuar, -ja priti tjetri, –sa po habitem se si paske mundur t’i numėrosh aq sakt nė gjithė atė rrėmujė... 

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   Sun Oct 19, 2008 9:54 pm

Ma lanė besa!

 

  -Allahile burro, pse ia le vetit kėtė emėr e po i nguc njerėzit bajagi si keq? 

Ngucakeqi: Sė pari emrin ma lanė tė tjerėt e nuk ja lashė vetit; sė dyti, unė i nguci mirė njerėzit e jo keq, por ata nuk po kuptojnė se miku qė ta kujton tė keqen, ta kujton qė tė mos e pėrsėritish mė. Mirėpo, njeriut tanė po t'i thuash se kėtė punė e ke keq, ai menjėherė ta kthen: ik ore ngucakeq!… 

 
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
BARSOLETA, GJĖEGJĖZA,ANEKDOTA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: