Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ē'dimė pėr Medvegjėn

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Leka i Madh
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1368
Vendi : Dielli lind nga malet!
Registration date : 02/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Mon Jan 05, 2009 6:10 pm

Fatlum a ke njohuri a jane akoma shumice shqiptaret ne keto vendet e shenuara me ngjyre te kuqe?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kacimix
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 104
Age : 40
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Sporti , Muzika
Registration date : 26/10/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Mon Jan 05, 2009 7:34 pm

hehehe allahile ku e more qat harte nese bon me ditt????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Wed Jan 21, 2009 12:58 am

Leka i Madh ne ato vende qe jan te shenuara me te kuqe,jan tokat e shqiptarve dhe ka ende shqiptar ndoshta jo shum mirpo dominojn.

Pershembull ne Tupallė nuk jeton as nje serb,ne Kapit po ashtu as nje serb,Sjarine dominojn ende shqiptaret po ashtu edhe ne Banje te Sjarines,ne Llapashtic tashme dominojn serbet,ne Gjylekresht ende dominojn shqiptaret ,ne Svirce dhe Gėrbac nuk jeton asnje serb,Rama Banja dhe Baja e Vjeter jan te dominume prej shqiptarve kurse qyteti i Medvegjes eshte i perzier por e dominojn serbet.

Edhe keto fshatrat tjera qe tashme jan te shenuara me te zez deri ne vitet 1912 qe te gjitha kan qen tersisht te banuara me shqiptar.

Kacimix e kam cek edhe ne fillim se harten e kam marr nga Medvegja.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Fri May 29, 2009 1:16 am

E pash te nevojshme qe ky artikull te jet te Bashkimi Kombetar, e kam huazuar me leje nga Medvegja.net.
Fotoreportazh nga Akademia Pėrkujtimore pėr Dėshmorėt e Kombit Florim Rushiti - “Kingji” dhe Hashim Hajdini

Fushė-Kosovė, 26 maj 2009 (medvegja.net)


E diela e parafundit e majit tė sivjetmė ishte e veēantė pėr shqiptarėt e Medvegjės, ngase me njė akademi pėrkujtimore u pėrkujtuan dy Dėshmorėt e Kombit, tė rėnė mė 1999 nė luftėn e UĒK-sė, Florim Rushiti - “Kingji” dhe Hashim Hajdini, gjatė sė cilės pati lot pikėllimi, por njėkohėsisht edhe krenarie dhe mburrjeje kombėtare. Pėr kėtė ishin bėrė tė gjitha pėrgatitjet e nevojshme dhe gjithēka filloi e pėrfundoi siē ishte planifikuar. Pėr tė qenė kėshtu, 5-6 ditė mė parė ishte zgjedhur Kėshilli Organizativ, i cili me pėrpikėri i kreu tė gjitha detyrat e parashtruara, nė kėtė pėrbėrje: (Abaz Kadriu, kryetar; Jonuz Fetahu, Burim Uka, Riza Sadiku, Ajet Dalipi, Hamzi Arifi, Selman Rexhepi, Fitim Avdili, Zymer Ismajli dhe Behlul Hajdini).
Nė kohėn e caktuar, saktėsisht nė orėn 11.00, tė gjitha rrugėt e Fushė-Kosovės e kishin vetėm njė drejtim, Shtėpinė e Kulturės, ku ishte organizuar gjithēka pėr pjesėmarrėsit, tė cilėt me praninė e tyre e nderuan veprėn e kėtyre dy dėshmorėve, ndėr tė cilėt duhet veēuar edhe praninė e zėvendėsambasadorit tė Shqipėrisė nė Republikėn e Kosovės, z. Xhevat Mustafa dhe Ferid Aganin, kryetar i Partisė sė Drejtėsisė,Rexhep Abazin kryetar i LDI-sė,Lulzim Ibishin nga OVL-UĒPMB-sė.

Ferid Agani,Rexhep Abazi,Lulzim Ibishi,Labinot Krasniqi

Fillimisht u ekzekutua Himni Kombėtar, ndėrsa mė pastaj, nė nderim tė veprės sė kėtyre dėshmorėve dhe tė gjithė atyre qė e dhanė jetėn pėr lirinė e Kosovės dhe tė trojeve tjera shqiptare, u mbajt njė minutė heshtje. Konferencier i shkėlqyeshėm dhe me gjakftohtėsi tė veēantė ishte i riu Burim Uka, i cili kontribuoi qė Akademia tė ketė rrjedhė tė njė formati mirė tė organizuar.

Nė fjalėn e rastit pėr jetėn dhe veprėn e kėtyre dy dėshmorėve Medvegjas foli Jonuz Fetahu, i cili, ndėr tė tjera theksoi:
“Florimi lindi nė pranverė, nė pranverė e veshi uniformėn e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės dhe po nė pranverė ra nė fushėn e nderit. Pranverėn ai e llogariste liri, sepse edhe emri i tij jo rastėsisht kishte kuptim floriri. Ai sapo i kishte mbushur njėzet pranvera, kur u bė kurban i njė pranvere tė madhe, i njė pranvere gjithėshqiptare me emrin Liri. Ra nė malet e Pashtrikut, nė ndihmė e sipėr shokut tė plagosur, mė 26 maj 1999. Rrugės sė tij shkoi edhe i vėllai, Lulėzimi, i cili gjithashtu e shfrytėzoi rastin qė ia ofroi Atdheu - e veshi uniformėn e UĒK-sė. Me rėnien e Florimit, ai mbeti pa njėrin krah, por u bė mė i pasur pėr njė dėshmor, pėr njė flori qė e deshi Atdheu, qė mbeti i skalitur nė themelet e sė tashmes dhe tė sė ardhmes”. Mė pas, duke e pėrshkruar figurėn e Hashim Hajdinit, ai tha: “Hashimi i pėrgjigjet zjarrit me zjarr, plumbave me plumba, luftės me luftė. Njė i vetėm pėrballė njė morie tė tėrė vrastare. Horrat gjakatarė natėn i tėrheqin viktimat e veta nga plumbat e Hashimit, e dikur vonė njė plumb armik arrin ta plagosė edhe atė, kurse nėna i vritet, por ai edhe nė atė gjendje vazhdon t’u qėndrojė pranė edhe mė tutje prindėrve tė tij. Tė nesėrmen lufta fillon sėrish, diku kah ora dhjetė e mėngjesit, e cila zgjat deri rreth orės 15.00 tė pasdites. Tani edhe mė e rreptė dhe mė e egėr. Tė shtėnat nga brendia e shtėpisė nuk pushojnė deri nė frymėn e fundit, deri atėherė kur gjithēka bėhet rrafsh me tokė nga arsenali tepėr i rėndė, qė nėnkupton se brenda flijohet edhe dėshmori ynė, bashkė me tė dy prindėrit, jeta e tė cilėve u shpagua shumėfish mė shtrenjtė. Ajo natė ishte e kobshme edhe pėr shumė qytetarė tjerė tė Fushė-Kosovės, ndėr tė cilėt martirė lirie bėhen edhe rreth 40 bashkėvendės tanė tė tjerė”.

z.Jonuz Fetahu

Nė akademi gjithashtu u tha se pėr lirinė e Kosovės dhe tė trojeve tjera shqiptare ndodhėn shumė beteja, shumė sakrifica, shumė tortura, viktima e vrasje tė tė gjitha llojeve. Njė fjalė tė shkurtėr pėr medvegjasit qė u bėn theror lirie nė forma tė ndryshme e paraqiti zotėri Ajet Dalipi, i cili e lexoi edhe njė regjistėr me mbi 40 tė rėnė nga Komuna e Medvegjės, shumica nė Fushė-Kosovė, por edhe gjetkė nėpėr Kosovė.

Zėvendėsambasadori i Shqipėrisė nė Republikėn e Kosovės, z. Xhevat Mustafa, duke e nderuar veprėn e kėtyre dy dėshmorėve, tha se ata janė bij jo vetėm tė Medvegjės e tė Kosovės Lindore, por tė tėrė shqiptarisė, ngase ata i kaluan pėrmasat lokale tė kufijve.

z. Xhevat Mustafa
Ndėrkaq Ferid Agani, kryetar i Partisė sė Drejtėsisė,,shpreh falenderimin pėr mundsin qė mė dhat ti shpreh ndjenjat e thella pėr kėta deshmore, dhasht Zoti i Madhėrishėm qė tė jemi nė nivel tė detyrave qė kėta dėshmor i vun para neve ‘’ai e ēmoi si tė pashembullt heroizmin e tyre, duke theksuar se me ta duhet tė mburret, jo vetėm familja, por ēdo shqiptar me ndjenja kombėtare dhe atdhetare.

z.Ferid Agani
Emocionues ishte nė veēanti momenti kur nė skenė doli Lulzim Rushiti, i vėllai i dėshmorit Florim Rushiti, i cili tha: “Duke ju falėnderuar nga zemra pėr kėtė organizim vėrtet madhėshtor qė ia kushtoni vėllait tim, Florimit, ju bėni qė unė dhe familja ime tė ndihemi mė lehtė dhe mė mirė, por edhe mė krenarė qė e patėm njė vėlla dhe djalė trim me tė cilin mburret i tėrė kombi shqiptar, sepse ai e fali gjėnė mė tė shtrenjtė nė moshėn mė tė mirė - jetėn.Nderimin qė ia bėni atij, ia bėni vetes, ua bėni trojeve shqiptare, Medvegjės dhe tėrė Kosovės”. Njė fjalė gjithashtu emocionuese e tha edhe motra e dėshmorit Hashim Hajdini, zonja Hatixhe Hajdini.

Mė pas, u vazhdua me njė program tė shkurtėr artistik. Pėr fillim, imazhe tė skenave tė luftės dhe pėrjetime tė veēanta me njė monolog tė shkėlqyeshėm solli aktori Avdi Gėrvalla, ndėrsa u recitua edhe poezia “Shqiponjat e Medvegjės”, nga e cila do tė veēonim vargjet:

“Florim Rushiti djalė floriri
Hashim Hajdini mė i madh se trimi,
Rrokėn armėt, me zemra luani
Nuk kursyen asgjė, kėshtu i mėsoi vatani”.


Dy kėngė tė bukura folklorike kushtuar dėshmorit Florim Rushiti i kėnduan Adem Osaj e Remzi Krasniqi dhe dueti Skender Fejzullahu e Mendim Asllani.

Kurse njė kėngė tė bukur kushtuar Hashim Hajdinit e interpretoi kėngėtari Gani Demolli, kurse krejt nė fund Shoqėria Kulturo-Artistike“Shqiponjat e Medvegjės” e ekzekutoi vallen e njohur me titull “Vallja jonė po fillon”.

Gani Demolli dhe Shoqėria Kulturo-Artistike“Shqiponjat e Medvegjės”Pas pėrfundimit tė kėsaj akademie pėrkujtimore u bėnė homazhe te busti i bashkatdhetarit Hashim Hajdini, i cili hyri nė histori me njė heroizėm tė pashembullt, gjė e cila bėri qė ai tė jetė i shkrirė nė bronz nė qendėr tė Fushė-Kosovės.

Homazhe,Abaz Kadriu ,Riza Sadiku,Zymer Ismajli
Mė pas, u organizua shkuarja nė Landovicė pėr homazhe te varri i dėshmorit Florim Rushiti me njė autobus gratis nga agjencia turistike “Selo-Turs”. Pėr tė pranishmit u shfaq edhe filmi dokumentar kushtuar dėshmorit Florim Rushiti “Kingji”, i realizuar nga Radio-Televizioni i Kosovės.

Si poentė e kėsaj akademie pėrkujtimore doli amaneti dhe porosia e vetme e kėtyre dy dėshmorėve: Tė mos e nėpėrkėmbim lirinė e fituar me gjakun e tyre.
Qoftė i pėrjetshėm kujtimi pėr ta!

Kėshilli Organizativ

Fotografit i ka realizuar Samir Shahini
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Fri May 29, 2009 1:39 pm

Qka po lavderoi more te mjere.Qe bete luften badihava dhe prap ner shka!
Lavderohi per Riza Halimin pro serbin e keni ca deputet te shitur ne komuna.
Ju sundon shkau!
Festoni flamurin multietnik te kosoves nje flamur pro serbe.Festoni ,,pavaresin e kosoves" pa sovranitet pa komb pa ushtri.
A nuk shiqoni punet e juaja ti rregulloni ku per qdo dite po ju vret shkau si lepujt!
Perkrahni ishe udbbashet tradhtaret ne kosove.
Po edhe Thaqi edhe ramushi tradhtuan luften si te ju Muslit e ata te shitur qe jane pasunue ne emer te luftes e prap bejne biznes me shkaun!
Une ju shiqoi se si sju vjen turp ne manifestime te juaja valon flamuri multietnik pro serbe i kosves ne vend qe te valon flamuri i gjakut i Uck se i deshmoreve qe dhan jeten flamuri kombetare me shqiponje!
Bile njeri me larte qenka lavderuar se ka deputet shqiptare ne kolacion me kryetarin serbe!
Po jeni te qmendur1
3% serbe kane marre gjysmen e kosoves kurse te ju 15% shqiptare asgje!
Turp turp .
Ka ka shqiptare te shitur.
Shiqo ne Maqedoni pse luftoi Ali Ahmeti as nuk kane kurrfar te drejte.
per pushtet dhe tashe ju vrahen shoket e vete bile edhe vet i denon!
Turp turp.
Ne medvegj ska mbet shqiptare! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sat May 30, 2009 1:30 am

Askush spo lavdrohet zotri detektiv i ,,mjer''thjesht e solla ket artikull ne ket tem sepse e pash te nevojshme per mi informu antaret e forumit Bashkimi Kombetar me aktivitetet e Medvegjasve.

Sa i perket flamurit multietnik,as se kemi vu ne as qe na vet kush a e pranojm ne Akademia eshte mbajt ne shtetin e Kosoves dhe si te till obligohen ta vendosin .Sa i perket asaj a kan mbet shqiptar ne Medvegje a jo mund te vish dhe te shikosh,un mendoj se ja vlen ti kujtojm ata Deshmor Medvegjas qe kan rene per lirin e Kosoves.Te jesh i bindun se ata nuk e kan dit qe luftojn per flamuj multietnik.

mos fol pallavra ketu se nuk eshte tema e till

Mirpo me sa duket ti qenke njeri nga ata udbasht qe aq shum i permend,thirresh me patriotizem ekstrem e nga ana tjerter ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sat May 30, 2009 5:22 am

Fatlum pershendetje.
Vetum e vazhdo e sjell shkrime te tilla, keto shkrime e pasuroin forumin BK.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sat May 30, 2009 9:52 am

Fatlum!
Turp pere ty qe me thua udbashe!
Kjo fjal te pa ha djeg ,(ndoshta je vet).
Une i pashe do lavdata per Riza Halimin per koalicion me shkijet eper Idriz Ajetin edhe ai nje udbashe!
NUk mundet te jet udbash ai qe perkrah bashkimin kombetare as ai qe nuk pranon flamurin multietnik as ai qe kritikon udbashet Riza Halimi ata qe shkelen ne gjakun e deshmoreve Jonuz Musliu e shum tjere.
Qka do te thot extremizem extrem ,ske lidhje e ne anen tjeter qka !
Nuk din se qka thue fare tu kian perzi kabllat.
Mos shkruaj pa lidhje kinse po thua diqka e nuki din se qka.
Ti smundesh te me thuash udbashe mua pse kerkoi qe te valon nje flamur kuq e zi.
Ateher dihet se kushe eshte i dyshimte. fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sat May 30, 2009 9:56 am

Me fal qe i thua detektivit udbash,
Se ky eshte nje atdhetar dhe patriot i shquar! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sat May 30, 2009 10:21 am

Fatlum!
Ai qe ka mizen nen kapuq tregon vet!
Une ty asgje nuk te thashe ,po perhajr te kofte!
Mos e vet budallen se te kallxon vet!
Mire te ka thene xhiti!

Pse i quan shqiptaret extremizem ,pse flet gjuhen e serbeve! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sat May 30, 2009 5:56 pm

Xhiti,me ty se pata as qe te kam permend fare ne shkrimin tim.Shkrimi im ju drejtua Detektivin qe e quan turp te kujtohen deshmoret e kombit.e nese je ti dhe detektiv i i njejti person ateher kjo eshte diqka tjeter.Ti smund te me diktosh mua qka shkruaj,un e di qka deshiroj te them me kupton ti apo jo eshte diqka tjeter.Pastaj zotri duhet te kesh parasysh qe kur sjell nje artikull nga nje web faqe tjeter nuk do te thot qe te jet qendrimi im personal.Qellimi im ka qen te pasuroj ket tem me te dhena per Medvegjen dhe Medvegjasit.
E per Akademik Idriz Ajetin skam qka te shtoj e njohin qe te gjith prej presidences shqiptare e deri te ajo e Kosoves..I dekoruar nga Presidenti Rugova,nga Presidenti Sejdiu,ishte kryetar i par i kuvendit te Republikes se Kosoves,rektor shum vjeqar i UP-se,Albanolog i shquar e ti ta quash udbash.Me siguri as ti su beson vet fjaleve qe i thua.
Sa i perket asaj se qka i kam then un detektivit i/e nderur,nuk kam then asgje te jashtezakonshme un se di qka eshte detekviti un flas vetum ne baz te asaj qka lexoj ne kete Forum.Nje njeri qe thot se eshte turp ti kujtosh deshmoret e kombit per mua eshte vetum udbassh.

Detektivi,titullin tend smund te ja dhurosh askujt aq me pak nje titull kaq te mrapsht.Askush nuk i quajti shqiptaret ekstremista se shqiptar jam vet mos u mundo te mi shtramberosh fjalet.Te quajta ty ,,patriot'' qe thirresh ne patriotizem esktrem e ne fakt je krejt diqka tjeter.se paku keshtu le te kuptosh nga artikulli yt i meparshem.dhe qendroj prapa asaj qka kam shkrujt.Mos me fol per patriotizem nga Shqiperia e nga Kosova ,eja ne Medvegje dhe do e shohesh se sa veshtir eshte te qenit shqiptar.

Drini,faleminderit vella per komentin.Pa marr parasysh se qka thon disa njerz qe sja don te miren kombit shqiptar e thirren me emer te kombit un do vazhdoj te pasuroj kete tem sa me shum.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sat May 30, 2009 6:32 pm

Jo jo nuk thash qendri personal.po mos u ngut ti thuash Detektivit udbashe.Se nuk ka pas shkrim qe te beje me udben.
Po kunder udbasheve.Ti ke perzie kabllat.
Mire eshte qe sjell shkrime te tilla,po kritikat jane te nevojshme.
SE aty ku nuk ka kritika punet nuk jane mire!
PO mos merre barrat e huaja permbi veti!
Vetem vazhdo me pune!
Ju pershendes!
Detektivin e njof dhe eshte prej nje familje patriotike atdhetare! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sat May 30, 2009 7:36 pm

fatlum!
Ku i morre ate baze te me quajsh udbashe!
Apo nuk din te lexon!
Une thashe se shume gjera po shkoj mbrapsi te ju.
me disa individ te pa pergjegjshem!
Psh Thashe per Flamurin multietnik te kosoves neper manifestime sporte qka ka lidhje ai flamur multietnik pro serb qe te perdoret te ju!
Ata shqiptaret duhet si 3% serbet te kerkojne te drejta te barabarta dhe decntralizimin ne baza etnike.
pse serbet ne kosove ja arrijten qka dashten ,se jane te vendosur!
E shqiptaret jane te shitur! fla
Nuk te akuzova ty personalishte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sat May 30, 2009 8:10 pm

Merne veten me te mir se skemi nevoj per perqarje po pomundohemi te bashkohemi .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sat May 30, 2009 8:17 pm

Po me ven trandofile e ke!
Po ashtu si jemi punet i kemi! fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sun May 31, 2009 12:43 am

Detektivi,ne ate moment qe nje Akademi eshte mbajt ne shtetin e Kosoves jemi te obliguar qe ta perdorim ate flamur multietnik .Jo qe kjo eshte deshir e jona(Medvegjasve) por kur kemi parasysh se sa shum po luftojm per ta pranu Kosoven sa me shum shtete ateher shtrohet pytja se kush jemi ne Medvegjasit qe ta refuzojm flamurin e Kosoves.Fundja shqiptaret e kan nej flamur kombetar fla .

E kam marr te drejten ne ate moment qe ti e ke qujt akademin Turp,pastaj te mjere e shum fjal fyse.


ps.un kisha preferu mos me diskutu ne kete tem per qeshtje qe si takojn kesaj teme.

mirmbetshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sun May 31, 2009 1:08 am

Respekt per ju Fatlum .
Dhe vetum vazhdo te sjellish shkrime te asai ane te kosoves, une nuk hasa ne ato foto qe ju kishit sjell ne flamur multi etnik, por ne ate kombetar, cka jam i bindur qe ne qdo shtepi te atyre shqipetarve valon vetum flamuri yne kombetar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sun May 31, 2009 1:44 am

Fotografi te huazuara nga Medvegja.net

Referendumi i 1 dhe 2 Marsit 1992 per bashkangjitje me Kosoven.Fshati Tupalle komuna e Medvegjes,referendumi u mbajt ne masa te dhunshme nga ana e shtetit te Serbis.Mirpo deshira e madhe dhe vullneti i madh per te qen pjes e pandar e nje trungu shqiptar nuk i ndali asnjeher Medvegjasit.Ate bote shum njerz u burgosen u rrahen u maltretuan ne forma te ndryshme.


Tupalla e Idriz Ajetit e Zenel Hajdinit,Medvegja e Gjeneral Veli DEDIT
Fotografi shum interesante,jam shum i knaqun qe isha pjes e ketyre proceseve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
arbeni24
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 246
Age : 33
Vendi : Slloveni (Lublan)
Profesioni/Hobi : Biznisman
Registration date : 13/04/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Sun May 31, 2009 2:42 pm

-NJE PJES E ''PASHKPUTUR ZEMERSISHT'' NGA TROJET SHQIPETARE, POR NE REALITET NJE PJES SHQIPETARE E ANAKTUAR NGA KANIBALET SERBOSLLAV.

-PA PRESHEVE ; MEDVEGJ DHE BUJANOFT KOSOVA NUK DO KA ARDHMERI TE MIREQENDSHEM.

MEDVEGJA NJE TROJ SHQIPETARE E ROBERUAR NGA KANIBALET SERBOSLLAV.........


ps.: esht edhe nje tem per Aksha e keta grupet kishe qe punojn per komb!!!!! ja shiqoni se sa qesharake jan keta.
NE MEDVEGJ DUHET TE VEPROJN KETA GRUPE POR ME VEPRU KETU NUK KAN BOTHHHHHHHH.. ATA VETEM DEKLARATA QESIN NEPER WWW DHE FRYHEN KISHE JEMI DIKUSHIIIII.....

ESHT SHUM PER KEQARDHJEEEE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Wed Jul 01, 2009 6:57 pm

Une moti kam shetit ne kete vend edhe ne qameri e ne bugari ka ka shqiptar dhe kujt kurr nuk u ka interesue per te mjeret qe u kaloi nje pjese e jets se tyre si qeni ne zingjir!Dhe po te analizoim djehin me sot sa shqiptar jan asimilue e shkri ne kombe tjera ?Dhe mendoi nganjeherit mos vall neper lufterat e posherta jemi vrare mes vedi me vellau vellan ?Shume pakes shqiptar e kan dite qe pertej kosoves dhe shqiperise ka shqiptar e tani mundeni me kecyer si pleshti p. por qashtu ka qen vallahi !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Tue Jul 07, 2009 2:08 am

Nje keng per Medvegjen nga Shyhrete Behluli

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
Mister
Anėtar
Anėtar


Numri i postimeve : 327
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Tue Jul 07, 2009 12:54 pm

gjithcka
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJė
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Tue Jul 07, 2009 11:41 pm

Mister ,ka ndonje problem ???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
meri
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 66
Age : 52
Vendi : itali
Registration date : 12/01/2009

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Wed Jul 08, 2009 1:37 am

Te lumt, Fatlum, per te gjitha shkrimet qe ke sjell ne kete rubriken, per Medvegjen tone te bukur. Mos ua vere veshin te tjereve qe nuk i njofin ato ane, dhe njerezit qe vijne nga andej. Keta nuk e din se Medvegja edhe pse eshte brenda kufirit te serbise, Shqiptaret e Medvegjes luftojne me teper se te tjere per Bashkim Kombetar. Ti vetem vazhdo te sjellesh te rejat nga keto ane dhe te gjithe do te binden se eshte ashtu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mister
Anėtar
Anėtar


Numri i postimeve : 327
Registration date : 10/07/2008

MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   Thu Jul 09, 2009 1:47 am

fatlum
ka vetem nje problem se sa shqiptar jetonin ne komunen e medvegjes para luftes se kosoves e sa jetojne sot atje.
ky eshte i vetmi problem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ē'dimė pėr Medvegjėn   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ē'dimė pėr Medvegjėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: