Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:12 pm

AI VDIQ
Pak rėndėsi ka nė sė vdesim
Rėndėsi ka nė sė do jetojmė
Nė pėrjetėsi
Futur meritueshėm
Mėnyra e tė perceptuarit
Pėr mes veprės sė njeriut
Qė rrugė ndėrtoi
Ne
Si kalimtarė
Thjeshtė numra njerėzish
Qė rrugėtojmė
Nga dera e botės sė madhe
Pa dyshim
Hynė e dalin
Emra qė lėnė gjurmė
Por edhe anonim
Si gjithmonė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:12 pm

DIRIGJENT
Orkestėr qė dėshtoi para akordimit
Tingujt e ēakorduar
Fatkeqėsisht
Nuk nxorėn melodinė e shumė pritur
Ēfarė peripecish kakofonie
Mes tingujsh ulėritės
Kėtė konfliktualitet notash
Kush e dirigjon
Tė dirigjosh njė orkestėr
Ti
Do duhej tė ishe
Tė paktėn Maestro
E klasėn e parė tė notave
Nuk e kalove dot
Maestro i melodisė
Pa nota
Maestro kot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:13 pm

BARI I PRERĖ
Dikur
Kur preja barin me kosė
Shtatin mbaja mjeshtėrisht e ngatė
Qė tė priste kosa mė lehtė
E mos tė mė zinte e pėrdredhura nė shtat
Prerje me drapėr prerje me kosė
Prerje me thikė prerje me shpatė
Mbi barin e tokėn
Mbi njerėzit pa fat
Armiqtė i prenė me pėrdredhim
Prapa shpinės
Tokat e pėlleshme
Tė atdheut tim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:13 pm

TĖ BRAKTISUR
Mbėshtetur nė gjoksin e fatit
Nė dremitje qė tė dy
Fati dhe ai
Tė dy tė humbur qė moti nė soditje
Rrugėve tė ndjenjave tė braktisura
Me shpresa zhgėnjimi nėn sqetull
Nė kėrkim tė njė strehe tjetėr
Tė njė strehe tė vjetėr
E tė braktisur
Nė dyert e tuja kush troket
Veē ai
Dyer tė lėna
Nė prehrin e braktisjes
Tė lėna shkret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:14 pm

ME TĖ BARDHA
Shpesh herė tė shoh si tė vdekur
Me tė bardha mbuluar
Shtrirė nė arkivolin e drunjtė
Me tė zeza rrethuar
Ty dhelpėr e blinduar
Kur meditimi mė ikėn
Ti ende gjallė
Njė ndyrje e kėsaj bote
Mė shumė a mė pak
Mes gjithė kėtyre ndyrėsive
Nuk merret vesh
Mė pate thėnė
Megjithatė
Ti vdekjen
Hak e ke
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:14 pm

NOSTALGJI
Pėr komunizmin e demokracinė
Pėr mbretin dhe perandorin
Pėr pashain dhe sheikun
Pėr besimtarin dhe laikun
Pėr injorancėn dhe anarkinė
Nė kėtė rrėmujė tė pa fund
Kush ma gjėnė
Cilėt qenė mė horr
Me ke jemi nė luftė
Nostalgjik i zhgėnjyer
Me zemėr nė dorė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:15 pm

VITET
Sa mė shumė qė po ikin
Aq mė shumė po alarmohemi
Pėr ikjen e tyre
O kohė nė pa kthim e cinike
Nė vite
Pėr ballė tė tė madhit krijues
Imagjinatė letrare qė gėrryen
Nė tė pafundmin pus
Kush tė refuzoi me kaq mospėrfillje
Tė parėt tanė thoshin
Iku nė pus tė pafund
Ikje
Qė tė erdhi fundi diku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:15 pm

OQEANET
Atje ku u bė flijimi
Ku gjurmėt e gjakut ende janė
Mbi ballin e shkėmbinjve me rrudha
Ku legjendat vend kanė zėnė
Mjeshtrit e restaurimit tek ty kanė ardhur
Duan legjendat t’i restaurojnė
Ashpėrsi e legjendave
Reliefin e shkėmbinjve po tmerrojnė
Legjendat e Kosovės mė nuk i takojnė
Vetėm Doruntinės
Qė kalonin shtatė male e dete
Ato sot pėrtej oqeaneve
Kaluar po shalojnė
Mbi krihet e qiellit
Legjendat shqiptare
Fluturojnė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:16 pm

SHPĖTIMIN GJETI
Pak pėrgjegjėsi etike
Pėr tė gjallė
Sharjet nuk ia ndanė
Edhe ashtu
Ai vdiq
Sė ngarenduri pas pasionit
Pėr pushtim
Tė enigmės mbi kalanė e lavdisė
Gjė tė zezė nuk lanė
Edhe mbi varr
Pa ia thėnė
Kalanė e tė sharave pavetėdijshėm ngriti
Edhe nesėr dikush
Pas saj do tė ngarendė nė vrap
E shara nuk do tė pushoi
Mbi uzurpatorėt e lavdisė
Ky «virtyt» uzurpator
Qė vrau shkėlqimin prapė
Mos ia ndani tė sharat
Me tė shara prapė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:16 pm

INFORMACION
Rrugė tė gjata kemi bėrė
E rropatur rrugėve jemi
Kemi gjetur tė vėrtetėn
S’po guxojmė
E s’po e themi
Ai ka informacione
Kėtė stinė dimri kush e solli
Kėtė stinė ashpėrsie
Ne po vuajmė krejt pa nevojė
Krejt kot prej njėmendėsie
Nė prehrin e sė vėrtetės
E tė vėrtetėn nuk po e themi
Tė shenjtė sikur po hiqemi
E nė fakt
Tė tillė nuk jemi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:17 pm

GUXIMI
Ti pjellė e manipuluar
Dashuri shfrenuar e argalisur
Mbarsje moderne e parakohshme
Klonim gjenesh bastarduar
Tė erdhi dita e lindjes
Mbaje po munde
Barrėn me duar
Peshė e rėndė sa bota
Fryt i lojės sė papeshuar
Se ku do tė nxjerr vala ty
Naivitet a mendjelehtėsi
Mė thuaj ēka fitove
Guximin nėse e ke
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:17 pm

ME PRESH
Nuk ėshtė pėr tė u habitur
Janė bėrė tani shumė sylesh
Duan tė zhvatin me ēdo kusht
Nga kopshti i interesave
Qoftė edhe nga njė presh
Ata e morėn me pahir
Preshin e gjatė me mustaqe
As u skuqen as u nxinė
Nga turpi nė faqe
Ma gjasė qė moti
Fjalės kot i paskan thėnė
Me presh nė dorė
Keq e paskan zėnė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:18 pm

PĖR KĖ BIEN KAMBANAT
Ka vdekur a lindur dikush
Pėr kė bien gjithė kėto kambana sonte
Se vetėm
Atėherė kujtohen e bien ato
Sa pėr tė lajmėruar
Njė lindje
Njė vdekje
A kurorė
Kaq zhurmė u dashka
Pėr tė kuptuar
Se jeta ėshtė e shtrenjtė
Kambanat e zisė

Mbi fatin e atdheut tim
Mos tė kumbojnė
Mos t’i fusin mė
Kambanat e zisė nė lojė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:18 pm

ME TOP
Dikur si tė vegjėl
Loznim me topin e letrės
Mbi barin e blertė
Bėheshim copė
Shaheshim e gjakoseshim kėmbėzbathur
Pėr fitoren qė do ta festonim me urrraaa
Fitoren me top
Sot lojtarėt tanė
Tė mbathur mirė e mirė janė
Nė fushėn e lojės
Mbi tė njėjtin bar
Fatkeqėsisht s’po dinė tė lozin
Edhe pse topi
Tani
Ėshtė nė anėn tonė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:19 pm

REXHA I NĖNĖS
(O mor gjok t’u kėputeshin jelat...)
Mes shqelmave tė legjendės
Dhe mistifikimit ndėr shekuj
Kėnga pėr dhembjen
Mbi fatin tragjik
U mitizua
Mes tragjedisė sė mitizuar
Dhe ndjenjės pėr te
Njė kėngė elegjie
Mori udhė nėpėr shekuj
Shtigjeve tė jetės
Dhe prapė u kėndua
E dhimbja nuk pushoi
Pėr trimin
Mė barrėn e dhembjes
Tė vdekjeve tragjike mbi shpinė
Populli im
Kaluar shalove nėpėr kohė
E koha nuk tė zhveshi nga mitizimi
I vuajtjes
Zgjohu Rexha i nėnės
E del
Tė shtegu i lamės
Se po vijnė dasmorėt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:19 pm

TI NUK JE AGO YMERI
Etiketoje atė nė pėrkujdesje
Tė mos e bėsh situatėn komike
Ti deshe ta fyesh
Duke i thėnė naiv
Mbi punėn e tij pameritore nė vrap
Edhe pėr kaq sa vrapoi
As dash as cjap
Nė kėto topitje ndjenjash
E situatash pėrgjuese
Zinxhirėt e ndryshkur kush do t’i kėpus
Gjuhė e shpatės zėnė ngushtė
Ti nuk je ai
Qė zinxhirėt e Ago Ymerit
I kėputė me njė tė rėnė shpate
Pshurr nė besėn qė i dhe Mbretit
Nėse tualet nuk ke
Tėrhiqe fjalėn tėnde
Tė mbreti mos u kthe
Nuk tė falė ai mė
As ty
As tė nėntė shokėt
Nėse pazar mė tė s’ke bė
Mos i qėndro besės sė dhėnė pa vend
Ago Ymerin mos imito
Nė rrugėn e imitimit do digjesh
Pluhuri i harresės mbuloi besėn e dikurshme
E sot
Tė vrau besa jote nė nėpėrkėmbje
Vėrtetė e rėndė
Janė kohė tjera tani
Vet nėnēmues e vet komprometues
Ago
Qė nuk hyre dot nė kėngė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:20 pm

DAMLLAJA
Mallkimet ndėr shekuj tė ndoqėn
E ti shekujt kurrė s’i mallkove
Prandaj s’tė zuri damllaja
Pse dridhesh pra
Ti qė tėrė jetėn heshtte
E prapa heshtjes me dashje
Tė vėrtetėn fshehe
Kohė e lindjes sė dhimbshme erdhi
Mbi tė vėrtetėn qė po shpėrthen
Tani mė
U bė tepėr vonė
Damllaja tė mori ty
E thash e thėnat
Morėn dhenė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:20 pm

MUNGOJNĖ
Ēiftelia nė odėn e vjetėr
Ku trimi kėndonte baladat
Mungon
Arka e nuses nė dhomėn e saj
Aromė e ftoit ku ajo nusėronte
Mungon
Tė dy i mungojnė Kosovės
Odė e dhomė aromė ftoi
Vellon tėnde
Nuset e Kosovės
Nė gji po e mbajnė
Rite dasmash
Nė shkretni mos mbetshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:21 pm

UNIVERS
(F.Grajēevcit)
Pėrditė po i zvogėlojmė borxhet
Pėrball jetės sonė tė varfėr
Shprehimisht
Vitet qė na takojnė po zvogėlohen
Numra nė rėnie
Shtrėngatat ziliqare na kanė rrethuar
Arkeologu pranė ashtit fosil
Gojėhapur heshtur e hutuar
Retė ngarkuar plot me shi
Ulur por si kėsulė e bardhė
Mbi majat e larta tė Golashit
Atje ku flamuri i ėndrrave tuaja
Zhurmshėm po valon
Me zvogėlimin e viteve dhe tė borxhit ndaj jetės
Pengu i borxhit njė ditė
Mbetur fashitur brenda vetes
Tė porta me rrapėllima do na trokas
Pėr tė marrė hakun e sė vėrtetės
Kush (s)mė thotė
E kemi zvogėluar borxhin
Pėr vėllanė e motrės
Pėr birin e tokės
Pėr Fazliun
E nėnė lokes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:21 pm

PA EMĖR
Zjarr i prushtė dhe hekur i farkuar
Nuk iu ndanė tėrė jetėn
Me dorė rrahu hekurin e skuqur
Me hekur davariti
Zjarrin e jetės sė shprushur
Zjarrin e ėndrrės sė vjetėr
Zjarr dėshirash tretur
Njė nishan i pa dukshėm
Gjurmė kujtimi mbetur
Zjarr e hekur
Skuqje e djegur
Shtatoren solle nė sheshin e vjetėr
Shesh pa emėr
Pa zjarr
Pa skuqje
Pa hekur
Ėndrra pa zot
Nėn pėrkujdesjen e djajve mbetur
Dje dhe sot
Po nesėr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:22 pm

KULLA E GURIT
Me daltėn e hekurit godita
Gurėt e jetės nė rrugė
Nė fėrkim
Gurė e hekur
Kullat njohėn zjarr ndėr shekuj
Trokitje nė derėn e vjetėr
O i zoti Kullės Oooo...
Je rrethua Oreee...
Kush troket nė kėtė natė
E po prishė qetėsinė e territ
Pushtuesit donin t’i asgjėsonin
Kullat tona nga themeli
Nė kullat tona tė lashta
Edhe atėherė kur na mbuloi nata
Ushtoi fort njė zė i burrit
Fuqinė marrė nga kullė e gurit
O pikė falė mos tė qofsha
Oreee...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:22 pm

PREKAZ
Qė nga sėpata e Ahmet Delisė
E deri tė mitralozi i Adem Jasharit
Njė shekull histori e pėrgjakur
Nga krenaria juaj
Tė gjithė kėrkojnė hise
Nga krenaria duan tė marrin
Tė gjithė nga pak
Nė fakt
Njė herė nė vit kujtohen
Serish vjen marsi
E marsi ikėn prapė
Drenicė kryengritėse
Me ty sot nuk merret kush
Kosovės i duhesh vetėm atėherė
Kur ėshtė me bythė nė prush
Nder shekuj
Drenicė me tela varfėrie rrethuar
Krenari e pa pėrkulur
Zhelet s’tė vranė
Tė vendi sėpatėn
Ti gjithmonė e mbanė
Mitralozin nė syrin e kuq tė frėngjisė
Nga dritarja e kullės
Zė po i lėshon Ademi
Mureslit Tahirit dhe Ahmet Delisė
Ooo.... besėn e kemi qyshe e kemi dhėnė
Kėmbė pushtuesi kėtu mos me lanė
Ooohejjj...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:23 pm

PAK LEK
A keni pak lek
Se mė duhen
Pėr tė ia vėnė njė guri
Tim biri mbi varr
Tė ketė diēka tė shkruar nė atė gur
Edhe ai
Pėr dashurinė e tij tė parė
Jetė e liri
Tokė e flamur
Ai ra
E unė harrova dhimbjen
Sot
Askėnd turpi nuk zuri
Birit tim tek varri
Ende
I mungon njė guri
Njė guri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:23 pm

PĖR SHQIPĖRI
Eh sa e sa trima
Ikėn me sy hapur
E sa e sa trimėresha
Nuk i mbyllėn sytė
Eh sa e sa heronj
Nuk i prehu qetėsia
E sa e sa gjenerata
Prehja nuk i qetėsoi
E prapė nuk u bė
Shqipėria
As sot
Kur do tė arrijmė qė
Dinjitetshėm ta themi
Ne
Bijtė e Shqipėrisė
Jemi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   Sun Oct 19, 2008 7:24 pm

MALLI
Gėrryen si lumi
Rėndon si guri
Djeg si zjarri
Joshė mė shumė se ti
Moj zanė mali
Ah
Malli
Tė fton mė shumė se deti
Vitet ikėn
Ne u mplakem
Malli qė djeg pėr ty atdhe
I pa shuar mbeti
Ah
Malli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
MEHMET BISLIMI - STINĖ E VONUAR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 5 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: