Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Pse sulmohet patrioti dhe publicisti Flori Bruqi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Enlirat Hoxhaj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 4
Age : 63
Vendi : BERLIN,GJERMANI
Profesioni/Hobi : ing.dip.
Registration date : 15/12/2008

MesazhTitulli: Pse sulmohet patrioti dhe publicisti Flori Bruqi   Sat Dec 20, 2008 12:05 pm

Pėr publikim dhe shpėrndarje‏


.ExternalClass .EC_hmmessage P
{padding:0px;}
.ExternalClass body.EC_hmmessage
{font-size:10pt;font-family:Verdana;}
Pėrshėndetje Staf i zemrės shqiptare!rastisi tė lexojė disa shkrime nė webin Tuaj.Ėshtė e patoleruar qė nė
letrat shqipe tė fyhet aqė keq njė publicist i mirėnjohur
siē ėshtė Fjala z.Flori Bruqi,nga Kosova.
Njė gjė e tillė nuk i bėnė nder webit Tuaj si dhe qindra lexuesve tė ZEMRĖS SHQIPTARE!
Ashtu
siē keni shkruar ju pėr z.Bruqi,asė pėrsėafėrmi nuk ėshtė,pasiqė ky
njeri gėzon reputacion nė vendlindjen e tij(Isniq),Prishtinė,Kosovė dhe
Diasporėn shqiptare.

Flori Bruqi,mund tė jetė i keq vetėm
pėr disa(5-6) vetė tė Zemrės shqiptare,e asėsesi pėr miliona lexues tė
shumė web faqeve tjera shqiptare,ku Flori Bruqi,shkruan.

Flori Bruqi,nuk mund tė jetė i mire pėr ca nofka virtuale nė internet.Ata janė shpifarakė tė pacipė .Prandaj asesi
unė e miliona tė tjerė nuk pajtohemi mė kryeredaktorin e Zemrės
shqiptare,z.Kadri Osmani-Mani ,ēka thotė pėr z.Flori Bruqi.Argumentet
qėndrojnė nė anėn e Bruqit,e asėsesi nė anėn e Editorit dhe
Kryeredaktorit :Gėzim Marku,Kadri Osmani-Mani ,Bahtir Hamzės,...Nezir Myrtės nga Nju Jorku ...dhe disa nofkave tashmė tė njohura pėr opinionin shqiptar(Artan
Kasapi,Skendo Kastrioti,Besnik Kastrati,Ilir Dardani etj).

Pra,ju keni shpifur shumė kur keni thenė se Flori Bruqi,ka shkruar kundėr Skėnderbeut,Nėnė Terezės,Ibrahim Rugovės etj.
Hulumtimet tona kanė treguar se nė asnjė shkrim Flori Bruqi,nuk ka pėrdhosur kėto figura tė ndritura tė popullit tonė.
Megjithatė
figurat e ndrituara tė Shqipėrisė etnike i ka pėrdhosur bashkėpunėtori
i Zemrės shqiptare,analfabeti z.Bahtir Hamza,qė ka share nė vazhdimėsi
heronjtė e kombit tone dhe ju i nderuari Staf,kėtij njeriu i keni dhėnė
vend tė merituar nė Zemrėn Shqiptare.

Ndėrsa Flori Bruqin dhe familjėn e Tij tė ndritur qė ėshtė nė Kosovė e keni share! Vetėm ju e dini Psenė?Njė gjė e tillė ju ėshtė kthyer nė bumerang pėr vetė Stafin Tuaj dhe vetė
Lexuesit(tashmė shumė tė pakėt qė kanė mbetur nė Zemrėn shqiptare).
Se
ēfarė ka shkruar Bruqi,shikoni vetėm disa site shqiptare,dėsmi kjo qė
Flori Bruqi,demanton mė fakte konkrete se ėshtė njė nga fytyrat mė tė
ndritura tė kombit tone.

Flori Bruqi ėshtė ai,qė sifojė mė shkrime tė tij lexuesit e mirėfilltė anė e kend globit!
Lexoni:


Ndėrsa vend mė rėndėsi nė shkrimet e Bruqit,ka edhe figura e Skenderbeut,nė librin e tij“Guxim shqiptar”(Prishtinė,2008).


Me respekt
Mr.sci.Atdhe Marku,prof.
E-mail:shqiptar1974@live.comCanada/Toronto,19.12.2008


--------------------------------------------
Shkaku pse sulmohet patrioti dhe publicisti i mirenjohur Flori Bruqi ,nga ca shqipfoles jane mijra shkrime te botuara ne internet. Ja disa:
''Kush e vrau atdhetarin Enver Hadri?".
KOMBI
Njė letėr e panjohur e Mr.Ukshin Hotit nga burgu

KOMENTE
Pse e harruan zonjėn Carla Del Ponte?

DEBAT
Thyrja e miteve

KOMENTE
Mirupafshim nė Kosovėn e lirė

REFLEKSION
A ėshtė tradhtar P.Majko?

PERSONAZH
Napoleon Bonoparti dhe shqiptarėt

KOMBI
Garda e Car Llazarit do tė sulmojė caqet e UNMIK-ut dhe tė NATO-s nė Kosovė

SPECIALE
Sekretet e karrierės sė Pandeli Majkos

KULTURE
Flamurtari i Lirisė, Mehmet Kajtazi

RAJONI
Nė Rumani sulmohet veprimtarja e ēėshtjes kombėtare shqiptare MONA AGRIGORAIEI

SPECIALE
Manifestim pėrkujtimor dėshmorit Fadil Rifati

DOSSIER
Ja krimet qė kreu Arkani nė Kosovė

DOSSIER
Milosheviēi dhe spiunėt e serbisė nė Kosovė

DOSSIER
Shėrbimet Sekrete Serbe nė Kosovė

DOSSIER
Shėrbimet Sekrete Serbe nė Kosovė

GAZETA E PERDITSHME - 2
E diel, 29 prill 2007 (pjesa e dytė)Me respekt
Enlirat Hoxhaj
Berlin,20 dhjetor 2008

Nuk lejohen ne forumin Bashkimi Kombetar reklamime te forumeve tjera.

Me respekt, Stafi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Pse sulmohet patrioti dhe publicisti Flori Bruqi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: