Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Salih e Feriz Krasniqi !

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Tue Dec 30, 2008 12:25 am

Ne kete teme, mund te sjelleni tekste te kengeve Te Sali e Feriz Krasniqit, kenge te tyre etj.

Ne linkun me poshte, mund te shikoni disa foto te Rapsodeve te vjeter Shqiptar/e .

www.rapsodet.com/Jugoton/Foto/Jugoton%20foto.htm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Thu Jan 08, 2009 4:07 pm

Ekziston edhe libri me tekstet e kengeve qe kane kenduar keta 2 kolos te medhenj, te cilet ia zgjaten jeten folklorit Shqiptar duke e ushqyer popullin e shtypur me kenget me te bukura, dhe duke e mbajtur gjall shpirtin e Shqiptarit.

Lavdi ketyre 2 heronjeve te kultures Shqiptare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
STUPCAT
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Male
Numri i postimeve : 626
Age : 37
Registration date : 17/09/2007

MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Fri Jan 09, 2009 4:08 am

salihi bajrami dhe feriz krasniqi jan kan dy folklorik te njoftun ne kosov po ashtu dhe ne ish jugosllain shum her kan nxan vendin e par
ne vitin 1966 kan marr pjes ne angli ne legoland
sikur tash qe osht euro vizion kan marr pjes ne angli ne legoland dhe kan nxan vendin e par
kan ditur ma shum se 500 kang
osht nje ingjizim qe edhe vet i madhi rizah bllaca thot sa per dy vet qe kendojn ska mat fort edhe ska me pas
por per aft te keq shum pak dit sodit negjohen folklori jon qe ka qen shum i pastert dhe i fort
dhe sod e ksaj dite shum pak flitet per floklorin shqiptar
sikur ne tv sikur ne gazeta sikur ne web dhuj se kan harru qe ka pas kosova folklor ndonjher por ne te vertet
ne kangt e tyre dhe ne telat e sharkis qitelis dhe primit jan mbajt gjall historia jon pa folklorin ton te ombel dhe buker dhe te pastert shum sene si kishim marr vesh per kohen e kalume
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Sat Jan 31, 2009 2:38 pm

Salih dhe Feriz Krasniqi - E para peme piqet qershia-Drenovci
Salih dhe Feriz Krasniqi - Zuna ne kajke

salih dhe feriz krasniqi-lulezoi fusha, lulezoi mali


Salih dhe Feriz Krasniqi - E para peme piqet qershia

Salih dhe Feriz Krasniqi - Tre kavaze

Salih dhe Feriz Krasniqi - Emin Aga

Salih dhe Feriz Krasniqi - Prej Podrimes

Salih dhe Feriz Krasniqi - Konstandin heret po m' vjen

Ali Krasniqi Halil Bytyqi Shaip Berisha

salih dhe feriz krasniqi


Salih Bajrami - Qka Pom Rrin Karrshi Karrshi

Salih dhe Feriz Krasniqi - Prej Podrimes

Salih dhe Feriz Krasniqi - Zuna ne kajke

Salih Bajrami - Qane Kala

NAIMI ME XENIN DHE GANIUN - KRAHINA E NIKOLLES 2/3

FERIZ DHE ALI KRASNIQI - UNE I MJERI

Salih dhe Feriz Krasniqi - Emin Aga

AFRIM SALIH KRASNIQI ME SHOKE - 300 VETE PO I QETE VAPORRI

Salih Bajrami - Shqipetar Turqeli

Selman Kadria 3-5

Salih dhe Feriz Krasniqi - Konstandin heret po m' vjen
salih krasniqi

drenovci Po m'perpiqesh

Rifat&Avdi&Agron&Bardhyl Draga-Sali e Feriz Krasniqi

salih dhe feriz krasniqi-lulezoi fusha, lulezoi mali

SALIE FERIZ

salih dhe feriz krasniqi

GEZUAR 2008 SYLE MAHALLA & SADIK KRASNIQI

AFRIM SALIH KRASNIQI ME SHOKE - NA KETE KENG QE PO KENDOJM

MUZIK FOLKLORIKE

sali e feri kanga e rexhes

FERIZ KRASNIQI DHE ISA LLAPQEVA - ISA BEGUT

Ali Krasniqi Halil Bytyqi Shaip Berisha

syl mahalla

FERIZ DHE BAJRAM (SALIH) KRASNIQI - VALLE E SHPIRTIT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Sat Jan 31, 2009 2:52 pm

Salih & Feriz Krasniqi - Demė Ahmeti 1/2

Ferizi e Alia - Dert mbi dert

Salih & Feriz Krasniqi - Miftar Hasani 1/3

Salih e Feriz Krasniqi (Diten e shtune)

Feriz e Ali Krasniqi Rrethimi i Salih Sylės

Feriz Krasniqi e Violeta Kukaj Karafili i zemanit 1998

Feriz, Ali, Hazir Krasniqi e Isė Llapēeva Isa Beg po thėrret

Feriz e Ali Krasniqi Na po i lutemi Zotit t'madh 1991

FERIZ KRASNIQI DHE HALIL BYTYQI - QKA POM RRIN KARSHI KARSHI

Halil Bytyqi & Feriz Krasniqi- Kenga Major Lleshit

Salih Bajrami & Nazife Bunjaku & Selvete Canolli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Sun Feb 01, 2009 6:29 pm

Ago Muji dhe Stupcat, iu falenderoje qe jeni kycur ne kete teme, vertet ndihem krenar kur lexoje fjale te mira dhe shoh se interesimi per t'i degjuar kenget e Sali e Feriz Krasniqit nuk mungon.

Me larte kam sjell disa linqe te kengeve te Sali e Feriz Krasniqit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Sun Feb 01, 2009 6:30 pm

Bibikimi faleminderit per kenget qe ke sjellur, te jam mirenjohes sepse solle nje pjese nga kultura jone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Mon Feb 02, 2009 12:21 pm

Pėrkujtimi i Salih Krasniqi 1997

https://www.youtube.com/watch?v=5BpyuDBAmhI

https://www.youtube.com/watch?v=97-HifN-RGk

https://www.youtube.com/watch?v=IRq2z0YImUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Mon Feb 02, 2009 12:37 pm

Sali e Naim Krasniqi, Halil e Shaip Bytyqi, bisede dhe kenge .

https://www.youtube.com/watch?v=h42fCMDtYd4

Feriz Krasniqi dhe Halil Bytyqi - N'Fushe T'Kosoves.

https://www.youtube.com/watch?v=02ECU1UunVg

Feriz e Ali Krasniqi me Isen - T'Ejten Pramje

https://www.youtube.com/watch?v=VB7ccwNNPKs
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Mon Feb 02, 2009 5:44 pm

Re: Biografite e Rapsodeve tone !!

nga Trendafile Today at 3:32 pm
FERIZ DHE ALI KRASNIQI - UNE I MJERI

Trendafile, kete kenge e barta ketu, pasi qe ishte postuar ne temen e biografis se Rapsodeve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
meri
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 66
Age : 52
Vendi : itali
Registration date : 12/01/2009

MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Tue Feb 03, 2009 4:33 pmSali Krasniqi
Feriz Krasniqi

 • Salih e Feriz Krasniqi Ali Pasha, Pashė dai 6 min 17 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi Azem Bejta, burrė drenice 10 min 10 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi Bisedė me ta dhe kėnga Lulėzoi fusha, lulėzoi mali 7 min 31 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi Boll e mirė 0 min 55 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi ēka po m'rri karshi-karshi 9 min 52 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi Deri te kulla e Asllan Begut vers. I 4 min 43 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi Deri te kulla e Asllan Begut vers. I 4 min 23 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi Dert mi dert 3 min 03 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi Ditėn e rruzit tė masherrit 6 min 14 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi Ditėn e shtune mas iqinisė 4 min 09 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi Dy tė mirat 3 min 10 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi E para pemė piqet qershia 4 min 13 sec
 • Salih e Feriz Krasniqi Elifi i Madh I 8 min 17 sec
  Salih e Feriz Krasniqi Elifi i Madh II 10 min 14 sec


  Jane keto vetem pak nga titij te shumet te kengeve te Rapsodeve tane te medhenje, SAli e Feriz Krasniqi ne:
  www.rapsodet.com
 • Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  PeriiKeputur
  Anėtar
  Anėtar
  avatar

  Male
  Numri i postimeve : 342
  Age : 105
  Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
  Profesioni/Hobi : ANTI-SERB
  Registration date : 12/05/2008

  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Tue Feb 03, 2009 6:01 pm

  http://wideo.vena.vot.pl/movie.php?id=7C5GHCgUrvw


  Ketu i keni disa nga kenget e rapsodve te shquar shqiptar Salih e feriz Krasniqi
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  http://www.bashkimikombetar.com
  Vizitor
  Vizitor  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Fri Feb 13, 2009 12:55 pm

  Bibikim te falenderoj shume per kohen qe ke gjetur per te postuar rreth ketyre dy rapsodeve te kenges shqipe.


  Kenget qe jan te postuara ketu dhe shume kenge te tjera mund ti degjoni dhe ti shkarkoni qe ti keni ne pc tuaj nga ky link:

  Bashkimi Kombetar - Salih e Feriz Krasniqi
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  xhema
  Anėtar i Suksesshėm
  Anėtar i Suksesshėm
  avatar

  Male
  Numri i postimeve : 2337
  Age : 52
  Vendi : Ferizaj -gjermani
  Registration date : 30/03/2009

  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Fri May 01, 2009 2:24 pm

  po e vertet ja kan dy kolos por koha e ban te veten. pra i takojn antikes, sepse nese thirremi ne vlerat etyre ateher ne duhet te numrojm ne vend, pra hec me kohen edhe zhanrri i tyre dhe muzika jan te llojit te vet, zhanerr ne vete. pra nuk mund qdo kush te kendoj at zhanerr,un mendoj se salihi e ferizi jan- pavaroti i kosoves.
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  murturi
  Ushtarak
  Ushtarak
  avatar

  Male
  Numri i postimeve : 517
  Age : 42
  Vendi : Bruksel
  Registration date : 19/04/2008

  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Fri May 01, 2009 6:14 pm

  Vertet keta Kan qen bilbilat shqiptar,Ne nej darsem ne nej feshat kishin qen musafir dhe ne at od tingellonte nej ze bilbili ne at od dikush kishte pa shum zogj ne dritare duke ndegjuar qiftelin e salihit dhe ferizit si benin nje valle me qifteli te ngjajshme me zanin e bilbilav.
  Sali ferizi ka kendua edhe me qifteli mas qafe sa qe qiftelija ka qen nej istrumen i mesuar permendsh qe vetem nej mjeshter i madh ka mund ta ben,rasti i mbajtjes se nej festivali ne Londer kur salihi dhe Ferizi kishin kenduar pa mikrofona ne sall ,kur disa i kishin mshel veshet nga zani i tyre pa mikrofon.
  legjendat e rrapsodit qe svdesin kurr sepse mbas tyre lan edhe Njeqind rrapsoda qe shkojn rruges se tyre Lavdi.
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  http://www.fbdk.eu
  gjergji
  Fillestar/e
  Fillestar/e
  avatar

  Male
  Numri i postimeve : 25
  Age : 39
  Vendi : belgjikź
  Registration date : 09/11/2008

  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Sat May 02, 2009 2:53 am

  MURTURI doku nai dit se kamź me ti qit vesht ne tokź me kso kźngesh
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  ......
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi
  avatar

  Female
  Numri i postimeve : 4682
  Age : 30
  Vendi : Atje ku un dua ..............
  Registration date : 24/05/2009

  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Wed Sep 02, 2009 1:05 am

  Valla ndoshta kan kendu mire. ama kur si kuptoj muziken e tyre e kan shum te pshtjellte .
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  BashKom
  Admin
  Admin
  avatar

  Male
  Numri i postimeve : 767
  Age : 48
  Vendi : Prishtin
  Registration date : 27/08/2009

  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Thu Sep 03, 2009 12:37 am

  Jan shum kangtar te mir .
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  ......
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi
  avatar

  Female
  Numri i postimeve : 4682
  Age : 30
  Vendi : Atje ku un dua ..............
  Registration date : 24/05/2009

  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Thu Sep 03, 2009 12:44 am

  nuk them se nuk jan te mire, po shum pak i kuptoje.
  kenget e tyre se di e ken nej zhaner me te veqant si aj shembell qe kendon shyhretja shkurta. e dhe keto kendoj muzik popullore po i kuptojm ...
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  Vizitor
  Vizitor  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Fri Sep 04, 2009 10:46 am

  Shum bukur kendojn .Ta knaqin shpirtin
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  xhema
  Anėtar i Suksesshėm
  Anėtar i Suksesshėm
  avatar

  Male
  Numri i postimeve : 2337
  Age : 52
  Vendi : Ferizaj -gjermani
  Registration date : 30/03/2009

  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Fri Sep 04, 2009 10:04 pm

  jan kan shum kengetar te mir per kohen e vet se tash kush si ngon pse po rreni,shko lyp nji cd te tyre sun gjan ne krejt prishtinen se mos te folim ne ne shkup e tiran.
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  ......
  Anėtar Nderi
  Anėtar Nderi
  avatar

  Female
  Numri i postimeve : 4682
  Age : 30
  Vendi : Atje ku un dua ..............
  Registration date : 24/05/2009

  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Fri Sep 04, 2009 10:28 pm

  edhe un ket mendim ndaj me ju . kan qen kengetare te mir . po per kohen e vete se ne nuk e kuptojm aspak zhanrin e tyre . prinde e mi kan shum respekt per keta kengetare..
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  xhema
  Anėtar i Suksesshėm
  Anėtar i Suksesshėm
  avatar

  Male
  Numri i postimeve : 2337
  Age : 52
  Vendi : Ferizaj -gjermani
  Registration date : 30/03/2009

  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   Sat Sep 05, 2009 12:01 am

  po fiona rrespekt per kta rapsod por duhet te jem real dhe ti percetojm gjerat siq jan e jo te sillemi verdal e te mos perqojm me realitetin po thuaj se n“gjitha aspektet,po thuaj se te till jemi ne shum qeshtje tjera fundamentale nuk i vlersojm gjerat siq duhet ju japim tretman tjeter, kjo asht shum evidente te ne....
  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
  Sponsored content
  MesazhTitulli: Re: Salih e Feriz Krasniqi !   

  Mbrapsht nė krye Shko poshtė
   
  Salih e Feriz Krasniqi !
  Mbrapsht nė krye 
  Faqja 1 e 1

  Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
  Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Muzikė-
  Kėrce tek: