Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
''Kush ishte Tahir Zemaj.?''517
Share | 
 

 ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
tom sojer
V.I.P
V.I.P


Male
Numri i postimeve: 945
Vendi: Albania
Profesioni/Hobi: Teacher of English/Book writer
Registration date: 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Mon Oct 08, 2007 3:00 pm

Tahir Zema e ka pasur hallall ekzekutimin ne emer te popullit. Askush nuk ka perse fyhet. Kush bashkepunon me armikun shekullor, eshte armik dhe populli nuk te fal.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sy kaltri
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Numri i postimeve: 1972
Registration date: 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Mon Oct 08, 2007 11:52 pm

Mė Lejoni Tė Dashur Forumista tė ju Tregoj
kėtyre qe kan bindjen pėr Tahir Zemaj-n qe ka qen dikushi
se UĒK-ja ka qen nga Viti 1990 por kjo ka qe edhe ma heret
doni ta dini disa nga Njerzit e parė tė UĒk-sė kush ishin

1. Adem Jashari
2. Hamėz Jashari
3. Musa Jashari
4. Sahit Jashari
5. Besim Rama
6. Rafet Rama
7. Ilaz Kodra
8. Avdulla Kodra
9 .Xhemė Kodra
10. Sami Lushtaku
11. Nuredin Lushtaku
12. Zenun Kodra
13 . Hasan Kodra
14. Sylejman Selimi
15. Regjep Selimi
16. Jetullah Geci ( Daja i Adem Jashari-t
17. Sejdi Geci (Daja )
18. Osman Geci ( Daja )
19 . Abedin Rexha (Sandokani )
20 . Luan Haradinaj
21 . Adrian Krasniqi
22. Mujė Krasniqi
23 . Zahir Pajaziti
24. Hakif Zejnullahu
25. Edmond Hoxha
26. Fehmi Lladrofci
27. Ramiz Lladrofci
28. Sabit Lladrofci ( Iplagosur nė Mes Likoshanit dhe Qirezit )
29. Sabit Geci ( I plagosur ne Likoshan te lisat Likoshan )
30 . Rrahman Rama
31 Rrustem Mustafa
32. Jakup Nura
33 Nait Hasani
34. Hashim Thaqi
dhe shum te tjerė ka qe nuk po me bijen nder mend emrat e tyre keta kan qen njerėzit e parė qe ju kan bashkangjitur Komandantit Legjendar Adem Jashari - t
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve: 8740
Registration date: 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Wed Oct 10, 2007 12:43 am

Veqse ju nukeshte dashur te shpreheshi keshtu ne forum,pornuk ke ti faj jo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
renan
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve: 17
Registration date: 09/10/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Wed Oct 10, 2007 12:47 am

Qyshe duhet me ju than shaban tradhtarve melaqe !!!!!!!!! m...e perte vallahu mendimi i jem sun muj me u than nryshe

E ti npaq nryshe me i than thuje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arlindi
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve: 5
Registration date: 28/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Thu Oct 11, 2007 3:14 pm

Nuk e di si mundeni me ja fut kot dhe te shkruani pa asnje deshmi dhe argument, ne shqiptaezr kemi qef qe pasi te vdesin dikush ose e bejmč yll ose hm tč kqiat mbi te, kjo na bčne qč tčt themi se nuk jemi hiē realistč ghe afer mendjes edhe frigacakč.

Tahir Zemaj ishte strateg dhe betejat qe ai udhčhoqi ishin beteja te verteta xili dhe renani, ti xili paske paraqitur njč listč me ata emra qe e paskan mbčshtete Legjendarin Adem Jashari, por a din ti xili me miu pergjegjur

Ku ishin ata qe i ki paraqitun ne at listč kur u vra dhe masakrua e tčrč familja Jashari?

faleminderit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Anna
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Numri i postimeve: 2694
Vendi: Zurich
Registration date: 26/08/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Thu Oct 11, 2007 10:48 pm

arlindi ata kur u vra familja e Adem Jasharit ishin ne vrimen e miut dhe nuk ja dhan ndihmen so tere thon une me ademin kam gjen njeri shok tjetri mike por ne momentin e duhur asnjeri nuk ju gjet pran por kur kalojm ne lumin dijm te gjem rruge te gjith .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin


Female
Numri i postimeve: 4833
Age: 29
Vendi: Jashtokėsore!
Registration date: 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Thu Oct 25, 2007 3:23 pm

Ka lindur me 28 dhjetor 1951 nė Strellc tė Epėrm. Shkollėn fillore dhe tetėvjeēare i mbaron nė Strellc dhe Isniq.

Pas tyre ndjek gjimnazin “11maji”, nė Pejė, pas vitit tė dytė orientohet nė drejtimin shkencor. Ai rrjedh nga njė familje punėtore e fshatare, ka katėr vėllėzėr dhe tri motra. Dėshira e babės sė tij, si e ēdo prindi tė etur pėr arsimin e fėmijėve tė vet, ka qenė t’u krijonte mundėsi fėmijėve pėr shkollim. Zemaj pėrmend dėshirėn e babės sė tij qė njėri nga djemtė tė studjonte nė njė akademi ushtarake. “ Vėllai i madh nuk ka qenė shumė i lidhur me familjen dhe prindėrit, ndaj kam pranuar tė konkuroj dhe kam fituar tė drejtėn pėr t’u regjistruar nė Akademinė Ushtarake. Kam kaluar pa asnjė pengesė kontrollet psiqike dhe fizike.

Kėshtu kam filluar studimet nė Akademinė Ushtarako-Teknike nė Zagreb. Gjatė vitit tė parė kam pasur vėshtėrsi tė jashtėzakonshme lidhur me gjuhėn. Tė gjitha provimet i kam dhėnė duke pėrdorur fjalorėt dy gjuhėsh dhe ia kam arritur.

Megjithatė, Zagrebi ishte larg nga shtėpia ime, gjė qė mė pengonte edhe nė mėsime. Ndaj kam kėrkuar tė takohem me gjeneral Ramiz Abdylin, Kryeshef i Akademisė Ushtarake nė Zagreb. Nė atė takim ai mė ka sugjeruar qė tė vazhdoja vitin e dytė nė Beograd nė akademinė e forcave toksore.

Rrjedhimisht vitin e dytė. Me disa provime shtesė, e fillova nė Beograd. Kemi qenė 28 shqiptarė tė regjistruar. Aty kam gjetur edhe Ahmet Krasniqin. Kjo kohė i pėrket vitit 1969. Plan-programi mėsimor ka qenė shumė i ngarkuar. Ka pasur mė tepėr lėndė shkencore se sa ushtarake. Matematika, fizika, mekanika, kibernetika, elektroteknika etj, program i ngjeshur mėsimor qė nuk pėrballohej lehtė nga studentė qė kishin ardhur nga gjimnaze apo shkolla tė mesme pa njė traditė tė konsoliduar.

Nė fund tė vitit tė dytė kemi mbetur vetėm dy vetė, unė dhe Ahmet Krasniqi. Nė vitin e tretė dhe tė katėrt kemi vazhduar specializimin nė Sarajevė, ku edhe jemi diplomuar. Gradėn e parė si “nėntoger” e kemi marrė nė Beograd. Nė qershor tė vitit 1973, kemi filluar punė.

Kam kėrkuar qė tė emėrohem nė Pejė, pėr fatin tim kėrkesa mė ėshtė pranuar dhe kam filluar punė nė kazermėn e Pejės. Aty kam qenė komandues i togės sė pėrzier qė pėrfshinte lloje tė ndryshme armėsh, tė lehta e tė mesme. Nė atė post kam qėndruar njė vit. Nėnkolonel Ali Muhaxheri, i cili ka qenė njė njeri dhe ushtarak i mrekullueshėm, me vizione tė qarta atdhetare, punonte nė degėn e korparmatės sė Kosovės. Kam kontaktuar me tė. Ai njeri ka pasur dije tė gjėra ushtarake, por edhe pėr shumė gjėra tė tjera.

Ai mė ka nxitur tė mėsoj e tė pėrvetėsoj mė thellė disa dije speciale ushtarake. Aty kanė qenė fillesat. Jam promovuar nė postin e komanduesit tė kompanisė. (Nė ndryshim nga terminologjia qė pėrdoret nė Shqipėri, nė ushtrinė Jugosllave tė asaj kohe, pozitat e drejtuesve ushtarak deri nė rang batalioni janė quajtur komandues dhe jo komandant. Njė ndikim i tillė ėshtė reflektuar edhe gjatė luftės nė Kosovė, ku, njė drejtues skuadre ėshtė quajtur komandant – kjo mund ta ketė krijuar edhe atė pėrshtypjen qė ka pasur “shumė komandantė” nė luftėn e Kosovės. Kur janė mbledhur tre veta, njėrin e kanė shpallur komandant ! Rrjedhimisht, ka pasur dhjetėra “komandantė” nė njė fshat). Deri nė nivel batalioni e sipėr, kemi tė bėjmė me komandant, hiearki qė shkon deri nė komandant armate.

Shkallėn e dytė tė kualifikimit ushtarak, magjistraturėn e kam pasė regjistruar nė Beograd dhe ato provime i kam dhėnė me sukses. Nė Sarajevė jam specializuar pėr komandant dhe aty kam njohur edhe njė epror shqiptar, i cili mė vonė ėshtė pėrfshirė nė Shtabin Suprem tė Republikės sė Kosovės, zotin Agim Mehmeti. Ai ka qenė mėsimdhėnės nė akademinė e ulėt ushtarake nė Sarajevė.

Pas pak kohe ai u burgos pėr shkaqe politike, humbi edhe karrierėn ushtarake. Kam qenė komandant nė krahinėn e Timokut, pastaj kam punuar nė organet e zbulimit dhe tė kundėr-zbulimit pranė organit tė Sigurimit pėr shtete ballkanike. Pėrsėri ka qenė Muhaxheri, i cili nė atė kohė bėnte stazhin pėr komandant divizioni pėr tė marrė gradėn e gjeneralit, qė mė ka sygjeruar “t’i lė punėt nėpėr shtabe dhe tė filloj tė aftėsohem pėr komandant – do tė thotė tė punoja me trupat dhe jo nė administratėn ushtarake”.

Propozimi i tij ka qenė qė unė tė kaloja nė njėsitė operative dhe tė merrja postin e zėvėndės komandantit tė batalionit. Vetėm pas njė viti jam emėruar komandant batalioni nė Zajeqar, nė njė moshė shumė tė re pėr atė detyrė. Kjo nė vitin 1980. Nuk kam pėrmendur disa kurse, speciale pėr zbulim dhe kundėr zbulim, pastaj njė tjetėr pėr njė armė-raketėn tokė-tkė tė tipit “malutka” 9K11M, minahedhėsit 82 milimetra, madje kam qenė i vetmi instruktor i kėsaj arme nė Armatėn e Dytė. Armė tė cilėn e kam pėrdorur mė vonė nė luftė kunėr forcave serbe nė Kosovė. Ka qenė e vetmja armė artilerike e kėmbėsorisė, vonė kemi marrė disa minahedhėsa 120 nė luftėn e Kosharės.

Mė kujtohet - thotė Zemaj – i ashtuquajturi « kundėrrevolucion » i vitit 1981 nė Kosovė. Ushtria, edhe pase me kushtetutė e kishte tė ndaluar qė tė pėrzihej nė trazirat e brendshme, i futi hundėt. Eprorėt shqiptarė e kanė kundėrshtuar njė gjė tė tillė duke e paguar disa herė shumė shtrenjtė. Presioni ndajh eprorėve shqiptarė u rrit jasht mase, ndėrkohė, qė nė mėnyrė enigmatike disa kolegė disa kolegė tė mi, oficerė shqiptarė « u zhdukėn » !

Kjo gjė ka ndodhur edhe me shumė ushtarė shqiptarė. Nė Krahinėn e Timokut, ku unė shėrbeja gjatė asaj kohe, nuk kanė ndodhur kėto gjėra dhe jo krejt pėr meritė timen, pasi edhe komandanti i divizionit ka qenė shqiptar. Pėr pesė vite nuk ka ndodhur asgjė, asnjė ushtar i plagosur apo i vrarė, asnjė epror i zhdukur. Sigurisht qė tentimet pėr tė na provokuar, me qėllim qė tė na akuzonin e mė vonė edhe tė na gjykonin nėpėr gjykatat ushtarake, kanė qenė tė shpeshta, por kanė dėshtuar.

Ndoshta kemi qenė edhe me fat, por edhe e kemi mbėshtetur njėri-tjetrin. Ali Muhaxheri avancoi nė gradėn gjeneral dhe u kthye nė Kosovė nė postin e kryeshefit tė Korpormatės sė Kosovės, mė vonė edhe komandant i mbrojtjes territoriale tė Kosovės. Eshtė po ai qė ka kontribuar nė afrimin tim nė Prishtinė, ku fillova punė nė Shtabin e Mbrojtjes territoriale tė Kosovės.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 4058
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Mon Dec 31, 2007 4:18 am

per tahir zemen po ju flas fakte un dhe raste konkrete si e perjetuam ne ushtaret nga tetovadhe kumanova tredhetin e tahir zemes ne prita ne bjeshket e nemura ne bjeshken e belegut roshkodol na nxoren ne prita me abdyl berishen e strellcit zotri jam nga tetova dhe e njof mir tradhetrin tahir zemaj ti drejtohem djaloshit me emrin vuthjani ti mor drq kush shtini kush te mesoj a klani i tahir zemes a qe kur shkuam ne prapaqan ka qen takimi hashimi shukri buja dhe halil naxhaku te ardhur nga drenica kurse nga ana jone ne dugagjin kemi qen un me nofken tetova ramushi idriz bala daut hardinaj dhe agron smajli kur fliseshim ne zyre bash me tahir zemen ku i kemi kerkuar plani e luftes tahirit ju drdhke buza nuk donte te jap llogari thojke se un jam i derguar nga ministri bukoshi po nzori dokumentacioni dhe e lexuam kur pame fark farku ishte nje fraksion i dalun nga kolabricionisish epror te ushtris jugosllave gjoja te specializuar per luft por qellimi i tyer ishte qete shkatroj U-C-K ne ate moment hashimi i tha degjo o kriminel se per 700 vjet mos te clirohet kosova un kam me te luftur ti dhe serbin se ti shtij ne goje kete plan lufte vllezr tahiri ka qen nje njeri qe kur ne luften e loxhes u dasht ndima i shkuam ne ndim na drejtoj ramushi di toga me nga 40 vete per te shkuar ne frontine loxhes kur u kthiem nga loxha e vertet me fitore por pase 1 jave ishte ne plan te sulmohen serbet ne lluk te eperme tahir zema nuk i la ushtaret e vet me 8 gusht 1998 ne mengjes filloj ofenziva ne shaptej baballoq rostovic liqen i rodeniqit ratish hereq etj etj ku forcat serbe nuk munden te depertojn 4 dit resht luftime te ashperta e tahir zema rinke ne prapaqan me 350 ushtar as qe mendonte te vij ne ndim po ashte dashte te terhiqemi ngase munges e armatimit dhe ku ne bistric per reth ishin 25,0000 banor ku shkau pa meshir gjuente ne popullsi ngase nuk mundete me depertu dhe ashte dasht te terhiqemi per hir te popullates u mbllodhem me ramushin ne kodrali biseduam dhe morem vendime me tha mua me shoet e mi tetove ti dote nisesh per shqiprij ngase kemi nevoj qe te kryeni disa pun i thash ok nese ju e shinih te arsyeshme ne dote ecim tha qe dote shkoni ne prapaqan tek tahiri e i ka njerzit per te kalu kufirin pas asaj sakrifice me shoke te plagosur na qitn ne prita por fatmirsish nuk u vra asnje kur u kthyem ne prapaqan tahiri bash me bandat e tij kishte ikur per shqiperi i kish nxjer ushataret ne bjesh dhe kishte ik duke i lan ne meshiren e zotit duke gjuajt armatimin u kthiem tek ramushi i tregum tha o zot qa po ban ki faqe zij dhe ngelem ne dugagjin bashk me shoket duke luftuar e ti legen vuthjani, o spijun se ti flet prej kafeneve berlinit ku rin kolabriocionistet e tu e te tahirit mor faqe zij ku iku farku qa u be farku pse deshtoj farku titis po me falini shoke se eshte historij e gjat se jan deshmij keto po dote flasem ne te ardhmen per tahir zezen kolabriocionistin numer nje te kombit qe e zhduki nga faqja e dheut dora e popullit liridashes kam shum per ate faqe zij kam shum te flas per tradhtit e tij po dote flas ne te ardhmen ki ishte tahiri titist zotrote nese keni kundershtime ketu jemi lajmerohu nese doni adres te sakt timen edhe ate ja u japi por nuk beni fjal me mua se un e kam perjetu ne lekuren time tradhetin e tij e ti flet nga kafenet jan dy gjera te ndryshme e nese takohesh me muaduhet te jesh shum i pregatitur o trim i tahir zezez
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 4058
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Mon Dec 31, 2007 4:24 am

ja tani nese un te isha me thaqin apo ramushin dote thoshit ky let nga inati por jo un jam nga tetova dhe un kam luftu per atdheun tim jo per askend tjeter eshte obligim kombetar i secilit shqipetar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Mon Dec 31, 2007 5:23 am

Tahir Zema ishte krye tradhtar i cili luftoi vazhdimisht nė anėn e Serbisė, pikrisht nė betejėn e Kninit i priu ushtrisė okupatore serbe.
Nė anėn tjetėr kundėr kėsaj ushtrije okupatore serbe ishte nė ball tė Ushtris Kroate Bekim Berisha-Abi apo Abeja.

Ēfar kontrasti bardh dhe zi njėri bashkpuntor dhe tradhtar vit pas viti me sebinė Tahir Zema dhe nė anėn tjetėr ēlirimtari nė anėn e ushtrisė Kroate Bekim Berisha i cili mė vonė kthehet nė Kosovė si ushtar i UĒK-sė derisa e jep edhe jetėn nė luftėn pėr mbrojtjen e Junikut Bekim Berisha-Abeja.

Ishte pikrisht tradhtija e Tahit Zemės i cili i dėrgon 5 vizitorėt nė Junik dhe me dinakri i grabisin municionin kundėrtankist qė kishte siguruar Bekim Berisha pėr UĒK-ėn nė kohėn kur po pregaditej ta sulmonte Ushtrija Serbe Junikun. Tė nesermen fillojnė sulmet nė Junik dhe pas njė kohe bjen Juniku, kurse me 10 Gusht nė fushėn e betejes nga granata e Tankut Bekim Berisha vritet...

Tahir Zema ishte njė ndėr figurat mė tė errta qė kishte Kosova, ishte krimineli i cili burgosi dhe vrau djemt mė tė mirė qė e bėnė luftėn pėr ta ēliruar Kosovėn.
Tahir Zema mori pjesė nė luftimet kundėr familjes sė Tahir Mehės nė Prekaz si dhe nė vrasjen e Rexhep Malės dhe Nuhi Berishės nė lagjen Kodra e Trimave.
Prandaj plumbat qė e goditėn Tahir Zemėn ishin nga dora e cila goditi tradhtarin Esat Pasha nė Paris.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
STUPCAT
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Male
Numri i postimeve: 626
Age: 35
Registration date: 17/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Wed Jan 02, 2008 5:11 pm

woowww woowww qka lexova mos lexovsha ma kurr kurr
leht osht me fol me fjal po veq ni sen po ju thom
secilli e ka at mendimin e vet secilli per veti e ka
veq une po thom qe aj qe ka nejt e ka njoft tahir zemen personalisht aj e din se kush ka qen tahir zema qaq
nashta shahni nashta folni qka doni secilli e ka perveti une sjam mendimit qe tahir zemaj u kan trathat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 4058
Registration date: 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Wed Jan 02, 2008 6:38 pm

Ai eshte kan kry tradhetar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
STUPCAT
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Male
Numri i postimeve: 626
Age: 35
Registration date: 17/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Wed Jan 02, 2008 7:44 pm

kjo tem ka hi fell edhe shum po flitet veq met thash et dhame
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Tetovari
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Numri i postimeve: 109
Registration date: 17/12/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Wed Jan 02, 2008 9:52 pm

Siaps mendimit timė ėshtė temė shumė mirė tė dimė tė respetojm mendimet e tė tjerve nuk bejmė keq.!

Po me vjen mirė qė kemi antar qė kanė bashkpunuar me Tahir Zemaj qė na jepetė mundsia tė dimė shumė e mė shumė per Tahir Zemaj.

vazhdim tė mirė ju uroje nė temė e pa fyrje .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Kush ishte Tahir Zemaj.?''   Wed Jan 02, 2008 11:34 pm

Pershendetje ne kete teme une presmisova disa rreshta shkrim te antarit zeriatdheut dhe te STUPCAVA,ju lutem nuk lejohen sharjet,fyrjet,ofendimet etj etj.

Kame deshire te dij shume e me shume se kushe ishte Tahir Zemaj.prandaj ja vlen te jemi ne teme, e kemi antar qe qe sjellin fakte ne kete teme,po ashtu ka antar qe mendoin te sjellin fakte te tyre siē mendojne e siē analizoin se kush ishte Tahir Zemaj.

Bazohem ne nje liber qe kam lexuar dhe mbeshtetem ne mendimet e zeriatdheut,qe ka qene nje nje kry tradhetar.

Ju lutem me shume fakte duhte te sillen ne teme.

Flm per Mirkuptim
vazhdim te mire ne teme

...by beton.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
 
''Kush ishte Tahir Zemaj.?''
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar ::  :: -
Kėrce tek: