Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Share | 
 

 JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Thu Nov 15, 2007 3:13 am

Jam krenar qe jam Shqiptar

Se.!
Nuk jam nje shtet i vogel

Por jam nje Kombe i madhe


...by Beton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve: 146
Registration date: 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Thu Nov 15, 2007 1:41 pm

Me rrespekt Euridika,
tė pėrgėzoj nga zemra pėr postimin e kėtyre vargjeve kaq tė mrekullueshme.
Vėrtetė ėshtė krenari e madhe tė jesh shqiptar.
Por, duhet pasur parasysh faktin se menēuria popullore e popullit tonė thonte :
"Ėshtė mirė tė jesh bir/bije e babės sė mirė, bir i fshatit tė mirė etj. por, ėshtė pėrgjegjėsi e madhe qė atyre tė mos ua marrėsh fytyren" si dhe:
"lehtė ėshtė tė fitosh, por ėshtė shumė vėshtirė ta mbash".
Kėto thėnie na udhėzojnė se sa tė pėrgjegjėshėm duhet tė jemi si shqiptarė pėr tė mos koritur imazhin e tė parėve si dhe vetitė e larta njerėzore tė tyre prandaj ėshtė mirė por nuk ėshtė lehtė tė jesh shqiptar.
Shqiptarit nuk i kanė hije (nuk i bėjnė nderė) disa gjėra qė herė-herė shihen mes nesh.
Lehtė ėshtė tė jesh shqiptar por nuk ėshtė lehtė tė mbahesh shqiptar.
Tė krenohemi dhe kemi pėrse tė krenohemi, por tė mbajmė kristal tė pastėr krenarinė tonė kombtare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve: 1408
Vendi: Kosovė
Registration date: 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Thu Nov 15, 2007 7:40 pm

Baca Adem ( po marr guximin te t'therras keshtu )
Ju falemnderit nga zemra per fjalet e Juaja ,eshte e paprekshme fjala juaj dhe e vertet shume e madhe .
Vetem desha te ju pershendes dhe njiherit te ju uroj sherim , shendet dhe jete te gjate .
Secili njeri sapo te kaloj pragun e deres se vete eshte ne njefar menyre ambasador i familjes,sapo ta kaloj fshatin -ambasasor i fshatit...dhe sapo t'a kaloj shtetin perfaqeson atdheun e tij .

Nje thenje me duket e kam shkruar edhe dikund por me pelqen jasht mase
"Jeto njė jetė te mire dhe te ndershme , kur te plakesh dhe te mendosh prapa,do ta jetosh edhe njehere " ..DALAI LAMA
Me respektin me te thelle EURIDIKA


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Thu Nov 15, 2007 9:46 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve: 1178
Registration date: 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Thu Nov 15, 2007 8:14 pm

Vėlla Ademi shkruajti:
Kėto thėnie na udhėzojnė se sa tė pėrgjegjėshėm duhet tė jemi si shqiptarė pėr tė mos koritur imazhin e tė parėve si dhe vetitė e larta njerėzore tė tyre prandaj ėshtė mirė por nuk ėshtė lehtė tė jesh shqiptar.
Shqiptarit nuk i kanė hije (nuk i bėjnė nderė) disa gjėra qė herė-herė shihen mes nesh.
Lehtė ėshtė tė jesh shqiptar por nuk ėshtė lehtė tė mbahesh shqiptar.
Tė krenohemi dhe kemi pėrse tė krenohemi, por tė mbajmė kristal tė pastėr krenarinė tonė kombtare.


Euridika shkruajti:
Secili njeri sapo te aloj pragun e deres se vete eshte ne njefar menyre ambasador i familjes,sapo ta kaloj fshatin -ambasasor i fshatit...dhe sapo t'a kaloj shtetin perfaqeson atdheun e tij .Falėnderimet u takojne tė dyve nga larteshenuesit por po analizojme se bashku ate qe na shkroi i rrespektuari yne, xhaxhai yne Adem Berisha.

Shqiptareve nuk u kane hije disa gjera qe here-here po shihen ne mesin tonė!!! Po zoreti Adem, kjo eshte e verteØte prandaj ato veti, ato dukuri dhe ato vepra qe po i bejnė shqiptaret sikur po e zbehin imazhin e Kombit tonė, te tille ka ne cdo popull por tek ne me duket se bazuar ne proporcion me nr.e banoreve sikur po mbajme rekorde per te keq, mjerisht e them keshtu sepse po me thojne te tjeret qe sjane shqiptare, po nisem nga vendi ku une punoj dhe shteti ku une jetoj ndonese nuk me mungojne as udhetimet zyrtare jasht shtetit ku jam;ata apo ato qė me sjellin lajmet e kqia per shqiptaret nuk jane serbe, as maqedon e qe besa fare sjane sllave por gjerman , zviceran, austriak, belgjė, suedez etj, droga, hajnia-vjedhja, sjelljet e pahijshme e shume cka tjeter jane gjera qe po figurojne ne listat e zeza jasht Kosoves dhe me keto qe i lexoj e ndegjoj, spo mundem te them "o sa krenare jam qė jam shqiptare", une atyre qe mi sjellin keto lajme, ua demantoj te shumten por jo edhe perherė!

Ju betohem ne koka femijesh se sot me tha nje joshqiptare keshtu, "po duhet me e ndrru banesen prej nje shqiptarit qe e kam fqi, arsyet;

Mosrrespektimi i ligjit!
zhurma qe e sjell ai me familjen e tij!
vazja e tij mi ka infektu 2 vajzat e mia!
ne rruge qet berllog orar e pa orar!
me vjedhin kpucė, fshisa e gjera tjera!
sjellin shume shoqeri dhe bisedat i kane me ze tejet te larte ore a pa ore!
e dojne muziken dhe kane dasma qdo ditė!
.......

i thash : merru me te se nuk eshte shqiptare se gabim e ke!
me tha ai me ka thane shqiptar jam dhe nese me lajmeron ne polici kam met myt!!!!!!!!!!!!

Euridika tha se ne duhet te jemi ambasador jasht Kosoves, te lumte motra jone, ashtu duhet te jete, por mjerisht se afer drunit te thatė digjet edhe i njomi!! prandaj shqiptaret, disa na e morren ftyren me recorde per te keq!!!

tash nga vetvetja po nisem , dilni , hecni, shikoni jasht Kosoves, e vereni dallimin ne shume lami, meqe jemi te krenaria, a thua valle te jemi krenare se shqiptaret po ecin para kohes, se po zbulojne e sjellin risi shkencore apo diqka tjeter qe po na lakmon dikush!!!???

Jo jo, pamjet e rinise ne veqanti ne kosove jane te tmerrshme posaqerisht te femrat, te cilat nuk e dallojne rrugen per ne shkolle me uniformen e tyre, rrugen per ne pune qofte pastruesja, qofte referentja, kepuceshietsja etj, po dola ne korzo, thash a jame ne ndonje "rruge publike" qe i gjasonte shtepive publike me at veshje provokative dhe pa asnje arsye te shplohene dalin tefterit ato vajza qe shumica thuaj se kishin kapitulluar moralisht!!!

Jo jo, keto sma shtojne dot krenarine, nuk i futa te gjithe ne nje thes, por shumica e mund pakicen, juu lus te jemi te sinqerte, te apelojme e gjykojme per realitetin e jo te shkruajme "fjali deshirore" apo t'i bejme qejf vetes me mitologji, kjo puna e krenarise po me duket njejte sikur e "beses shqiptare" ka met qashtu edhe duhet me thane qashtu.

ju pershendes dhe te lumte ata apo ato qe flasin realitet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Thu Nov 15, 2007 9:29 pm

nuk i futa te gjithe ne nje thes

Besa bese edhe une nuk futi te gjithe ne nje thes ata jo shqiptaret.

Ju betohem ne koka femijesh se sot me tha nje joshqiptare keshtu, "po duhet me e ndrru banesen prej nje shqiptarit qe e kam fqi, arsyet;

Gjithkund ka joshqiptar te mire e te kqi si ka shqiptare te mire e te kqi..! nuk duhet te bazohemi edhe tek ky qe thua joshqiptar,mundet te jet shume e mundure se ky joshqiptar nuk shef as dy metra e ben bla bla bla ka disa joshqiptare qe e gjithe bota eshte fajtore kurse ay joooooo,kure dhe eshte kembngules.

Ja,disa fakte tek jo shqiptaret

Nje shok i imi Shqiptar ka nje Lamburgini,Lamburgini para se te niset duehet disa minuta te punon motroi,nese nuk gabohem,une nuk jam kapitlist te dij me shume per lamburgina apo tjera se nuk kam te blej.

Per dy minuta eshte futur ne banes ka haru ''diēka'' ka dal nje jo shqiptar ja ka fik makinen se shume zhurme po i bene.ha ha ha.

Nje rast tjeter,nje shoke ne nje parking veq per 2 minuta jo me shume ishte duke pritur shokun qe ishte ne ''asensor'' lift,nje jo shqiptar ne teras ''ballkan'' i thote fike makinen se lulet mi demton ha ha ha.

Ne keta ndodhi ē'do njeri i tregon te vetat,prandaj nuk duhet te bazohemi ne keta fakte qe te jete ''dikushe'' shkaku per me ndru banesen,edhe nese po...!!!! beri pytje aty jo shqiptari si do te jeton ay te jet ne Brazil me banes,qe ne ē'do minut ndegjon jo veq zhurm por edhe krisma te armeve.

Ky jo shqiptari ne Brazil paska nevoj per ē'do dite te ndrroje banesen ha ha ha ..

po nese nuk i pelqen ē'do shtet ka shume metra katror le ta ndron banesen ay jo shqiptari

Per temen
Nuk dua me vet veten pas shume viteve se kushe isha dhe ē'ka bera prandaj qe jam kalus ne kete jete punoi dhe luftoi per krenarin qe kam.

Se jam krenar qe jam shqiptar..

...by Beton


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve: 1178
Registration date: 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Thu Nov 15, 2007 9:42 pm

tegjitha qe ua paskan thene jo shqiptaret shqiptareve qe i ceke beton, ua paskan thene me te drejte., me shume te drejte bile.

pse ne nuk e ndertojme dhe nuk e dojme shendetin dhe ambientin, keta ku jemi ne po e dojne dhe po e mbrojne, e te ne edhe shenjat e komunikacionit edhe shinat e trenave i vjedhin per me i shitė!!!

shume krenarė qe jemi shqiptarė
hahahaah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Thu Nov 15, 2007 9:53 pm

jo,jo besa bese se te thashe ka joshqiptare qe nuk shofin me shume se 2 metra e keta jane ata qe nuk njifen edhe me veteveten e vete.

Ti e dine shume mire mbrojen ambientin mbroine shendetin me vete nje plak 90 vjeēare a te ndertohet Aeroporti i Zürich apo Fusha e Sportit te Zürichut dihet t'ju jape leje plaka 90 vjeēare sikur nuk ka ku te banoje dikun tjeter ha ha ha ..shume metra katror ka Zvicera pse nuk shkon dikun tjeter.

Para disa javesh ishte nje shok i imi nga New York me tha nese me vetin mua e mbylli menjeher Aeropotrin e Zürichut qe duhet me vete te gjithe me te dhen leje ha ha ha
Ne New york ne mengjes ka njerez ku 2 ore me bicilet per ne pune udhtoin,pse jo edhe ne te udhtoim deri ne Milano apo München ne Aeroport,ka mundesi qe ndodhe njeher nje vite apo dy here.

E nese mendon qe me ja fik lamburginin pse spo shkon me i fik te gjithe farikat per te rrujte ambientin.

Tash njera apo tjetera.

jam shume po shume krenar qe jam shqiptar bile bile.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve: 146
Registration date: 03/09/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Fri Nov 16, 2007 12:27 pm

Vėrtetė ėshtė krenari e madhe tė jesh shqiptar.

Lehtė ėshtė tė jesh shqiptar, por nuk ėshtė lehtė tė mbahesh shqiptar.

I rrespektuari Beton, por edhe tė tjerė,
karakteristikat e shqiptarėve qe prej historisė, shumė dallojnė nga ato tė popujve tė tjerė nė aspektin pozitiv. Besoj se as qė ka nevojė tė numrohen duke shpresuar se nė masė tė madhe ēdo shqiptar ato i di. Shqiptari tradicional ka fjalė, ka besė, ka mikpritje, ka dashuri tė sinēertė, ka trimėri, ka pastėrti njerėzore e shpirtėrore, ka moral, ėshtė i vyeshėm dhe . . . Pėr kėto dhe shumė arsye tjera, Vėrtetė ėshtė krenari e madhe tė jesh shqiptar.
Mirėpo, Lehtė ėshtė tė jesh shqiptar, por nuk ėshtė lehtė tė mbahesh shqiptar. sepse secili qė ka lindur nga nėna dhe baba shqiptar, por qe edhe paraardhėsit i ka shqiptarė, nuk mund tė quhet ndryshe veēse shqiptar, pavarėsisht asaj se sa ėshtė i mirė apo i keq, prandaj nuk ėshtė edhe vėshtirė tė jesh shqiptar. Mirėpo pėr tė qenė shqiptar i vėrtetė, jo vetėm modern por edhe tradicional, nuk ėshtė lehtė tė mbahesh shqiptar sepse duhet pėrmbajtur disa rregullave dhe parimeve tė veēanta e qė nuk janė edhe aq tė lehta.
Nuk ėshtė shumė me rėndėsi se ēfarė janė tė tjerėt, ēbėjnė ata, ē'mendim kanė pėr ne (edhepse nė njėfarė mase ate ua imponojmė vetė) etj por ėshtė me rėndėsi qė ne tė jemi ata qė ishim dhe qė duhet tė jemi. Prap po them, tė gjithėve iu ka hija gjithėēkahi, por shqiptarėve jo. Nė kohen e Halit Tėrnafcit, Basri Pllanės, Tefik LLugiqit, Rrahman Morinės e fatkeqėsisht bukur shumė tė tjerėve, njė shok i imi, shumė mė i ri se unė, mė pat thėnė : "kur tė bėhet rregjistrimi i popullsisė, do tė shkruhem gabel", i thash po pse bre djal kėshtu, ty tė ka lindur nėna shqiptare dhe edhe po deshe tė bėhesh gabel, as nuk mundesh e as nuk tė pranojnė ata. Mė tha : po, se pikė sė pari nuk dua tė jem shqiptar nėse edhe tė lartėpėrmendurit janė shqiptar dhe sė dyti le tė bėj ēka tė bėj, mė ka hije, tė gjithė thojnė hajt se i ka hije, gabel ėshtė.
Tė gjithėve nėse iu kanė hije veprat e liga, shqiptarit tė vėrtetė, nuk i kanė. Gjorgje Martinoviqit i ka hije edhe me e futė shishen nė both, por shqiptarit jo. Shqiptarit nuk i ka hije e as qė i bėn nderė mosdisciplina, pėrtacia. lakmia, hajnia, plaēka, droga, prostitucioni, dehja, vllavrasja, urrejtja, mendjemadhėsia, e mbi tė gjitjha tradhėtia. Po tė mos jenė kėto veti, pak kush nga jo shqiptarėt (pos sllavo-barbarėve, e pėr ata ani),do tė fliste keq pėr ne.
Thonė :"mė mirė ėshtė me tu shplue botha se me tu que zani". Nė atė rast njerėzit krijojnė paragjykime dhe ta thonė edhe ate qė nuk e ke.
Tė kemi kujdes nė edukimin e fėmijėve dhe rinisė sonė e mos t'i lejojmė qe tė lakmojnė nė vetit qė nuk janė tonat sepse pėr pak kohė nuk do tė dallojmė shumė nga meksikanėt, brazilianet, njujorkasit etj.
Pėrkunder tė gjithave qė thash, kerkoj ndjesė nėse nuk u paraqita nė nivel, por a e ke pa qė siē thonė, nganjėherė njeriu "prej zemrės sė plast", del edhe jashtė kontrollit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
njomeza
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve: 47
Registration date: 04/11/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Fri Nov 16, 2007 3:14 pm

Adem Berisha lexova shkrimet tua dhe me pelqyen tej mase vertet me ben te ndjehem KRENARE QE JAM SHAIPTARE kur e shoh se kemi njerez te tille shendeti dhe gezimi qofshin me ju dhe gjith SHQIPTARINE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
besa-bese
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve: 1178
Registration date: 27/10/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Fri Nov 16, 2007 6:37 pm

Mbetesh i pazavendesuar ne forumin tone vella Adem, mbetesh i tille edhe ne jetė, edhe ne familje edhe shoqeri.

Kemi nderin te te kemi ketu,
kemi nderin te lexojme kshillat tua,
kemi nderin qe ne mesin tone eshte Adem Berisha i cili me rreshtat e tij leshon mjaltė ne forumin tone dhe mbjell atdhedashurinė, na nxite te kultivojme ndjenja dashurie dhe krenarie per kombin dhe shqiptarinė, prandaj serish e pershendes per gjykimet e tija shume reale dhe tejet te qendrueshme.

Jam krenare qe t' kemi njerez si ju ne mesin tonė xhaxha Adem Berisha, por ata te larteshenuarit, Alia, Sinani, Rrahmoni, Tefiki, Basria, Haliti e Llugiqi, dhashte zoti te kene ngordhur dhe me sa e di une ata skanė qene shqiptare por vetem shqipfoles ndonese ishin edhe Jugosllav te perbetuar edhe me nacionalitet.

Na vizitoni e shkruani sado qe keni kohe i madhi Adem Berisha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Thu Nov 29, 2007 6:11 am

Pėr kėtė temė mė sė miri mė duket ta postojė kėtė link i cili flet shumė pėr shqiptarėt .....


ALBANIAN BRAVEHEARTS - Sons of the Eagle
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Thu Nov 29, 2007 6:21 amAlbania the secret of europe,a mystical country..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Sun Dec 02, 2007 6:31 am

Jam kerenar se jam shqiptar. Por nuk mjafton sot vetėm krenarija.
Sot pėr ta dėrguar krenarin nė vend duhet t'i edukojm fėmijėt nė punė qė nė moshėn e hershme, pėrmes lodrve qė nesėr fėmia kur tė rritet tė jetė i edukuar dhe i kalitur pėr punė, tė jetė i vetdijsuar pėr punė, pėr edukatė, pėr mirėsjellje nė familje, rrugė dhe kolektivin ku ai punon, se nga kėto do tė mvaret e ardhmja e shtetit Shqipėtar.


Puna jonė qė do ta bėjm nė tė ardhmen, do tė jetė pasqyrė e shtetit qė do ta kemi.

me respekt, Sofra


Edituar pėr herė tė fundit nga nė Mon Dec 03, 2007 4:29 am, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sy kaltri
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Numri i postimeve: 1972
Registration date: 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Sun Dec 02, 2007 12:28 pm

Jam Krenar qė jam Shqipėtarė

Nėse ėshtė Nevoja unė do tė Flijohem pėr Shqipėtari

Rroft Bashkimi Kombėtarė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E   Sun Dec 02, 2007 3:16 pm

Sofra e ke thene shume mire.!
Se Krenaria e shprehure me pune te mbare e sjellje njerzore eshte virtyt.

Por edhe nuk duhet tepruar me krenarine m'baje ne vete e mos fol shume qe dikure sa te ke qele mengjesi te kan kapure ne (burg) per nje fjal per nje hiq.!!!! veq pse e ndjen veten krenar qe te jeshe Shqiptar je pajtuar me jeten e Bugut. Pa keq kuptim te jeshe krenar nuk do te thote te futeshe ne (bug) pa pik faji..

E me krenarine e Demaokracise te perjashtone nga puna shefi qe edhe kafshaten e bukes te gojes nuk ke..!!!
Te qenurit krenar nuk do te thote te humbishe kafshaten e bukes te gojes..

...by to Beton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
 
JAM KRENAR/E QĖ JAM SHQIPTARĖ/E
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 4 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: -
Kėrce tek: