Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 vdiq KOMANDANT BACI...

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 3:39 pm

Njėri nga organizatorėt e UĒK-sė, jo vetėm nė komunėn e Ferizajt, por nė nivel tė Kosovės, Shaban Viēa, 53-vjeēar, i njohur me nofkėn Baci, ka ndėrruar jetė nė Dubai tė Emirateve tė Bashkuara, ku kishte shkuar pėr ta vizituar vėllanė.

Baci, jo vetėm qė ishte njėri nga pjesėtarėt e parė tė UĒK-sė, por ishte edhe pjesėmarrės i tri luftėrave. Ai kishte luftuar edhe nė Luginė tė Preshevės e nė Maqedoni.

Shtėpia e tij nė fshatin Greme tė komunės sė Ferizajt ishte baza e parė e UĒK-sė, pėr ēka edhe forcat serbe e patėn djegur. Baca nė luftė jo vetėm qė kishte pėrkrah qė nga fillimi vajzėn e tij Linditėn, por edhe gjithė familja e tij ishte e angazhuar nė forma tė ndryshme.

Shaban Viēa-Baci asnjėherė nuk ėshtė angazhuar nė ndonjė parti politike.

Angazhimin e vet e kishte pėrkufizuar pėr komb dhe atdhe, duke i qėndruar konsekuent kėtij parimi, ndaj edhe ishte shumė i respektuar nga tė gjithė. Tė martėn nė zyrat e veteranėve tė luftės sė UĒK-sė nė Ferizaj, kanė ardhur pėr ngushėllime njerėz nga anė tė ndryshme tė Kosovės, tė cilėt pastaj kanė shkuar drejtpėrsėdrejti pėr t’i shpreh ngushėllime familjes Viēaj nė Greme.

“Ėshtė humbje shumė e madhe jo vetėm pėr shoqatėn tonė, por edhe pėr Kosovėn. Baca ishte nga themeluesit e UĒK-sė. Shtėpia e tij ishte bazė e jona, ndėrsa familjarėt e tij krah i fortė nė mbėshtetjen e luftės sė UĒK-sė”, tha pėr Express nėnkryetari i kėsaj shoqate, Nehat Mustafa- Mali.

Ende nuk dihet se kur do tė sillet nė atdhe trupi i pajetė i Shaban Viēės, ndėrsa kjo do tė varet nga procedurat qė kėrkohen pėr raste tė tilla. fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 5:32 pm

Me fale voglushe se shtepia e pare nuk ishte e uck ne greme(Ishte e farkisteve tradhtareve qe organizuan me Adem salihun)Ku i ruajten serbet.
UCK kishte bazen ne jezerc te ferizajit.
M;os manipuloni para popullit se te UCK-se jane gjalle ende.
PO shprehi ngushellime per te vdekurin!
Po sishte i pari i UCK-se-mos perzieni kabllat.
Farkistet organmizuen kunder Uck-se bashke me forca serbe-Ku Adem Salihu ishte komandant dhe hakshin pijshin me forcat speciale serbe..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 7:15 pm

shiko,ZOTRI xhiti,une nuk e di se cilit formacion i ka takuar Komandant Baci ,por e di qe ka qene UQK edhe ka luftuar forcat sebre edhe ne KOSOVE MAQEDONI EDHE PRESHEVE,ata qe kontribuan per qeshtjen kombetare nuk duhet dalluar se i takuan cilit do formacion,ata i sherbyen KOSOVES E ATDHEUT, andaj respekt per te gjithe...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 7:25 pm

kure nuk e di mos ja fut kot!
farkistet nuk kan luftue po vetem kan vesh uniformen sa me pa populli!
ka dallim shume ata jane organizue me shkaterrue UCK-ne!
Pse Thaqi sot bashkpunon me ta eshte pun e tije!
Po nuk ka qen hashimi UCK-JA !
ata qe luftuan per kosoven multienike per kosoven pa flamur pa ushtri pa sovranitet per kosovarizmin jane ne pushtet pa shtet!
ata qe luftuan per bashkim dhe nderojn amanetin e shokeve jane rreshtue ne AKSH!
keta qe jan rreshtue ne fark jane tradhtae dhe keta se bashku me keta ne politik naj prunen kosoven pa komb pa identitet kombetare!
Po nuk dotju shkon gjat!
Dhe nje dite do ti mallkoi gjaku i deshmoreve!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 8:24 pm

mua as qe me intereson te berat e tyre e as te pa berat e tyre ,ne qytetin e ti te lindjes ne Ferizaj e trajtojn si te tille,une nuk e di edhe njeher them se cilit formaicon i takon ...e sa per te berat e dredhite e shumve nga ata qe rrahin gjoks qe kan luftuar mua as qe me takon ti gjykoj,ata i gjykon historia zotri ,ky njeri cilesohet si luftetare edhe si i tille u trajtua edhe nepr media diten kur u kumtua vdekja e ti, apo ndoshta u cilesua si i tille vetem pas vdekjes,gje qe nuk e besoj edhe pse ndodh shume ne shoqerine tone...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 8:27 pm

voglushja shkruajti:
mua as qe me intereson te berat e tyre e as te pa berat e tyre ,ne qytetin e ti te lindjes ne Ferizaj e trajtojn si te tille,une nuk e di edhe njeher them se cilit formaicon i takon ...e sa per te berat e dredhite e shumve nga ata qe rrahin gjoks qe kan luftuar mua as qe me takon ti gjykoj,ata i gjykon historia zotri ,ky njeri cilesohet si luftetare edhe si i tille u trajtua edhe nepr media diten kur u kumtua vdekja e ti, apo ndoshta u cilesua si i tille vetem pas vdekjes,gje qe nuk e besoj edhe pse ndodh shume ne shoqerine tone...


eee harrova te te them se GJAKU I DESHMOREVE do te i mallkoi shume nga ne se lehte eshte flasim por veshtir te veprojm ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 8:28 pm

xhiti shkruajti:
kure nuk e di mos ja fut kot!
farkistet nuk kan luftue po vetem kan vesh uniformen sa me pa populli!
ka dallim shume ata jane organizue me shkaterrue UCK-ne!
Pse Thaqi sot bashkpunon me ta eshte pun e tije!
Po nuk ka qen hashimi UCK-JA !
ata qe luftuan per kosoven multienike per kosoven pa flamur pa ushtri pa sovranitet per kosovarizmin jane ne pushtet pa shtet!
ata qe luftuan per bashkim dhe nderojn amanetin e shokeve jane rreshtue ne AKSH!
keta qe jan rreshtue ne fark jane tradhtae dhe keta se bashku me keta ne politik naj prunen kosoven pa komb pa identitet kombetare!
Po nuk dotju shkon gjat!
Dhe nje dite do ti mallkoi gjaku i deshmoreve!


Hje Lavdi i qofte njeher ati buri qe gjithcka e vendoje ne ceshtje e kombit e sa per ty xhiti qe nuk te njofe
nuk edi more zotri nuk deshta te te mohoje sakrificen deri sa e pashe se cfare kllape je tani me hape ruge te flase per ty dhe per njeriun dhe humoristin qe nuk na lente ne mendime edhe kure ishmi ne pozita te keqija te flasesh per Shaban Vishajn te thuash se ishte Farkiste ateher athu mose valle edhe vellezrit Gurseli qe rane tek kalaja ishin Farkista sic po thua ty te thuash ishin Farkist a thua mose valle edhe deshmori i kombit AMET KICIKU ishte ne ate formacion apo Hismet Jashari Ku manova qe une takoheshim cdo dite ne gergoce afer Budakoves vinte prej Luzhnice athua te gjithe ne Jezerce paskan qen Farkista me sa e di une dhe sa kame henger buken e atij vendi more i gjore nuk mundesh te pallish si gomare te thuash per SHABAN VISHAJ se ishte klane i Farkit ti je nje shpifes nje debil qe flet nga Tirana ne zyre bashke me YTYBETIN GAFUR ADILIN moj mbeturine po ku i keni ushtaret e Uck te radhitur ku jane mose merni ne qafe njerzit kote e vete rini bethen ngrofet e flet pacavura koti ja fute ti deri sa thua se paske qen ne Jezerc Ateher me thuaj kushe ishte atje te flasesh kote pallavra eshte idijotizem pa fakte kure dihet qe BACA ISHTE NJE NDER TE PARET QE ORGANIZOJE TE BEHEN PIKAT E JEZERCES BACA ISHTA AI QE FURNIZOJE GJITHE kUMANOVEN ME ARMATIM Eti del sote nje qen i GAFUR ADILIT PALLE SI GOMARI BABASTASIT GJOJA SE I DINKA PUNET MIRE GJOJA SE USHTARET E UCK QENKAN NE AKSH QE NUK EKZISTONE OSE AKSH E LOJNAVE TE KOMPJUTERIT IKE MOSE TALLE B.. ME NJEREZ KETU E MOSE FYENI NJE FIGURE QE CDO GJE I FALI KOSOVES


LAVDI KOMANDANTE BACES
SHABAN VISHAJ
LAVDI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 9:18 pm

Une nuk thashe se Shaban Vishaj eshte farkiste ,
Po ne qoftese ne greme ka formu shtab aty kan formue farkistet o ,,zoteri" qe skishe lidhje me koke....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 9:29 pm

O debil kujdes cfare palle i pise sepse ne Greme ase nuk ka pase SHtabe mose rej se tek stanet e Gremes kane qene Tanket e ti pise po leh kote se ti nuk e din fare se kushe kaqen ne Jezerc ase nuk e njef askend te Jezerces po mose palle si gomare sa per ato male ti ske pse me tregone mua per ato dhetjetra ty kerkone qe une te bmyll gojen per Gafurin tend methuaj sa ta ka nxef xhepin Gafuri po kujdes se te mer ne qafe te pallish sikur Idajet Beqirit shko pyete te kame thene edhe njeher thuaj Gafurit kushe ta ngrehi HUNDEN NE LUCERN NE ZVICER 2003 NE MBELDHJE TE TREGON GAFURI SE KUSHE JAME E TY TA KISHA NGRE VESHIN PAK SE NUK MERKE VESHT PASKE IKE PER LESH HAHAHAHA O KALI MOSE FOLE PER SHUKRI BUJEN SE E KE NGATRU PO TE THEM SE NUK JE ASKUND ATJE KA QEN FERI, SHPATI , PETRITI , ETJ ETJ MOS TI PERMENDI KREJT SE NUK KA NEVOJE METY THANE TY SE PO SHOFE SE PASKE SHITE DRUTE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 9:34 pm

Po shtab ka pas ne jezerc!
Komandant Shukri Buja me shok!


o zotri une nuk dua te perzihem rreth kesaj teme se se kam fort ne qef ti shi hunt aty ku i perket historise,por veq nje sen po ta tham e :e qmoj shume kontributin gjat luftes te shukri bujes .por neveritem kur me bjen ndermen qka bani menjeher mas luftes me lokalet shkive qe i zuni neper ferizaj ....


TURP I TURPEVE ESHTE KY QKA KA BA SHUKRI BUJA ME SHOK MENJEHER PAS LUFTES
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
voglushja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 906
Age : 36
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 9:36 pm

E SA PER KONTRIBUTETE PER LIRIN E KOSOVES JANE ATA QE NUK I PEREMNDIN KOTRIBUTET JANE ATA QE KONTRIBUAN E JO ATA QE RRAHIN GJOKSE E ZAN LOKALE NE EMR TE KONTRIBUTIT,NE KOSOVE KAN KOTRIBU EDHE FMIJA I DJEPIN PER LIRIN E SAJ...POR LAVDIA EDHE PERULJA I TAKON ADEM JASHARIT E PASARDHESVE TE TIA D..TH.ATA QE NDOQEN RRUGEN E TI...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 9:42 pm

Rrugen e Adem Jasharit kerkushe nga te gallit nuk e ndoqi.
keta perdhosen amanetin e adem Jasharit dhe te shokeve!
A lexon apo jo!
Vet bekim jashari ju tregoj..
,,Bac u Kry" paroll komuniste tradhtare!
Bac Nuk U Kry po po rrejn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feratkoca
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 29
Vendi : Shqiperi/Mitrovicė
Registration date : 21/10/2008

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 9:49 pm

Lavdi te gjithe deshmoreve te UCK-se nder dhe lavdi per te gjithe te renit ne fushen e betejes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.feratkoca.multiply.com
feratkoca
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 294
Age : 29
Vendi : Shqiperi/Mitrovicė
Registration date : 21/10/2008

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 9:51 pm

edhe ni gja mos ja futni kot se ne kete forum ka njerez qe kan qen ne ato vende dhe i njohin shum me mir se sa disa ketu qe po flasin jo ka pas argumentojeni qe ka pas shtab ama vetem me fakte sepse pa fakte ski qka ben
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.feratkoca.multiply.com
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Wed Apr 08, 2009 9:59 pm

Nje perqind e popullit ka perkrah UCK-ne dhe aq se kemi perkrahe luften aq kemi liri!
tashe,, krejt trima krejt UCK"..
Edhe kesaj i thojne politik..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ilmi Veliu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 178
Age : 65
Vendi : Kerēove
Profesioni/Hobi : Historian
Registration date : 26/12/2008

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Thu Apr 09, 2009 11:57 am

zeriatdheut shkruajti:
xhiti shkruajti:
kure nuk e di mos ja fut kot!
farkistet nuk kan luftue po vetem kan vesh uniformen sa me pa populli!
ka dallim shume ata jane organizue me shkaterrue UCK-ne!
Pse Thaqi sot bashkpunon me ta eshte pun e tije!
Po nuk ka qen hashimi UCK-JA !
ata qe luftuan per kosoven multienike per kosoven pa flamur pa ushtri pa sovranitet per kosovarizmin jane ne pushtet pa shtet!
ata qe luftuan per bashkim dhe nderojn amanetin e shokeve jane rreshtue ne AKSH!
keta qe jan rreshtue ne fark jane tradhtae dhe keta se bashku me keta ne politik naj prunen kosoven pa komb pa identitet kombetare!
Po nuk dotju shkon gjat!
Dhe nje dite do ti mallkoi gjaku i deshmoreve!


Hje Lavdi i qofte njeher ati buri qe gjithcka e vendoje ne ceshtje e kombit e sa per ty xhiti qe nuk te njofe
nuk edi more zotri nuk deshta te te mohoje sakrificen deri sa e pashe se cfare kllape je tani me hape ruge te flase per ty dhe per njeriun dhe humoristin qe nuk na lente ne mendime edhe kure ishmi ne pozita te keqija te flasesh per Shaban Vishajn te thuash se ishte Farkiste ateher athu mose valle edhe vellezrit Gurseli qe rane tek kalaja ishin Farkista sic po thua ty te thuash ishin Farkist a thua mose valle edhe deshmori i kombit AMET KICIKU ishte ne ate formacion apo Hismet Jashari Ku manova qe une takoheshim cdo dite ne gergoce afer Budakoves vinte prej Luzhnice athua te gjithe ne Jezerce paskan qen Farkista me sa e di une dhe sa kame henger buken e atij vendi more i gjore nuk mundesh te pallish si gomare te thuash per SHABAN VISHAJ se ishte klane i Farkit ti je nje shpifes nje debil qe flet nga Tirana ne zyre bashke me YTYBETIN GAFUR ADILIN moj mbeturine po ku i keni ushtaret e Uck te radhitur ku jane mose merni ne qafe njerzit kote e vete rini bethen ngrofet e flet pacavura koti ja fute ti deri sa thua se paske qen ne Jezerc Ateher me thuaj kushe ishte atje te flasesh kote pallavra eshte idijotizem pa fakte kure dihet qe BACA ISHTE NJE NDER TE PARET QE ORGANIZOJE TE BEHEN PIKAT E JEZERCES BACA ISHTA AI QE FURNIZOJE GJITHE kUMANOVEN ME ARMATIM Eti del sote nje qen i GAFUR ADILIT PALLE SI GOMARI BABASTASIT GJOJA SE I DINKA PUNET MIRE GJOJA SE USHTARET E UCK QENKAN NE AKSH QE NUK EKZISTONE OSE AKSH E LOJNAVE TE KOMPJUTERIT IKE MOSE TALLE B.. ME NJEREZ KETU E MOSE FYENI NJE FIGURE QE CDO GJE I FALI KOSOVES


LAVDI KOMANDANTE BACES
SHABAN VISHAJ
LAVDI

A keshtu shkruhet si ti o Xhem pomaku! Ha m*** ma mire dhe hesht, se nuk din nji fjali. Mbylle te them !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Thu Apr 09, 2009 1:08 pm

zeriatdheut
Po tije 400% ARGAT SERBE-SHTAB KA PAS NE gREME DHE ME SIGURI TI KE QEN ARGAT I TYRE!
Aty ju kan ruajt forcat serbe,vete Adem saliun qe vet ka pranue se ka pas shtab ne greme dhe ka qen i denuar ngaUCK per tradhti bashk me ty ...
Ku ka qen farku aty kan qen forcat serbe..
Se ju ata kane pas nje marreveshtje qe se bashku me shkijet te luftojne kunder UCK-
Po ju shkoj huq..
tashe palli ketu se sju njofim kush jeni;;
Dil me emer o trim e mbiemer tani te tregoi se aka a ska AKSH ne ferizaj..
Vijne etaknojn tallkinin....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Fri Apr 10, 2009 12:30 am

nuk po me instereson se cka po shkrujan debilat per njerez si shaban vicen, njeriun i ciili e kishte organizuar luften qe nga fillimi, qysh nga koha e remzi hoxhes e deri ne fund te luftes se fundit qe e kane bere shqiptaret. ne cdo lufte ka qene organizues...
kurre nuk ka qene ne bashkepunim me adem saluhun siq po thojne disa debila ketu por eshte e kunderta, ka qene hale ne sy te adem salihut(dores se djathte te rugoves ne ferizaj, njeriiut qe ka bere cdo te mundur per ta deshtuar uck-ne)

nuk ja vlen te diskutohet me me njerez qe saora ta knojne tallkinin nga interneti....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Fri Apr 10, 2009 12:38 am

Rollingu shkruajti:
nuk po me instereson se cka po shkrujan debilat per njerez si shaban vicen, njeriun i ciili e kishte organizuar luften qe nga fillimi, qysh nga koha e remzi hoxhes e deri ne fund te luftes se fundit qe e kane bere shqiptaret. ne cdo lufte ka qene organizues...
kurre nuk ka qene ne bashkepunim me adem saluhun siq po thojne disa debila ketu por eshte e kunderta, ka qene hale ne sy te adem salihut(dores se djathte te rugoves ne ferizaj, njeriiut qe ka bere cdo te mundur per ta deshtuar uck-ne)

nuk ja vlen te diskutohet me me njerez qe saora ta knojne tallkinin nga interneti....
_________________
Ta dini o vellezer shqiptar se pa liri te atedheut nuk mund te kemi as liri te fese- Mulla Iriz Gjilani

Une nuk jam debil( nuk e di per ke e pate fjalen)..
Po thashe se shtab nuk ka pase ne greme te uck-se po te farkisteve me Adem saliun qe formoi kunder UCK-se dhe e ruajten forcat serbe! Ai vete e pranon(,,se ka qen ne UCK" fark!
tashe krejt thojn uCK"..
po ky fare zeriatdheut im...kinse po di diqka..ky ishte vete naj farkiste( ja sigurimiatdheut nje sigurim i udnes serbe qe ishte formue nga Rugova me ishe udbashet qe vrajten shume komandanta te UCK-se dhe kurre nuk u zbuluan..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Fri Apr 10, 2009 2:13 am

megjithate kur flitet per shaban vicen nuk duhet te permendet hiq adem salihu...dhe zeriatdheut nuk eshte nga ata qe kane ike po eshte njeri qe ka provu shume luftera dhe e ka mundesuar pak siguri per ushtrine e internetit...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
kastriot_mehmeti
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 24
Age : 28
Vendi : Ferizaj
Profesioni/Hobi : ---
Registration date : 01/05/2009

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Mon May 04, 2009 1:42 am

xhiti shkruajti:
Me fale voglushe se shtepia e pare nuk ishte e uck ne greme(Ishte e farkisteve tradhtareve qe organizuan me Adem salihun)Ku i ruajten serbet.
UCK kishte bazen ne jezerc te ferizajit.
M;os manipuloni para popullit se te UCK-se jane gjalle ende.
PO shprehi ngushellime per te vdekurin!
Po sishte i pari i UCK-se-mos perzieni kabllat.
Farkistet organmizuen kunder Uck-se bashke me forca serbe-Ku Adem Salihu ishte komandant dhe hakshin pijshin me forcat speciale serbe..
Xhiti
Un jom kastriot mehmeti, nipi i te ndjerit ( djali i motres se bacit )
shtepia ne greme ishte baza e par e uck-s per ferizaj
aty e filluan dhe me pas marshuan drej jezercit
un meqense at'her kam qen i vogel, ( 9 vjeqar ) un e mbaj mend mir,
me shum e mbaj mend gjeneral Imri Ilazin - ferri
e mbaj mend me shum se vinte shpesh ne dhomen ton per "me na mujt ne playstation 1 "
Kam qen ne shtepi edhe ne 2 bastisjet nga serbet, ku ne heren e par gjys ore para se me ardh oshtkan krejt armatimi ne shtepin e vjeter te shabanit, dhe ne odė, te cilen kishum fat qe e heken me koh

Shaban viqa nuk ishte antar i farkut, dhe asesi themelues i saj
Shaban viqa ishte hero i vertet, i cili ter jeten ja kushtoj qeshtjeve kombtare, nuk u mor aspak me biznese ose me perfitime personale

si fillim kunder pushtetit aj ishte pjestar i protestave te 81shes,
me von rreth viteve 88 ju bashkua Frontit te Rezistences per bashkim kombtar, [ organizata e par qe thoshte lirin do ta fitojm me gjak, dhe e cila ska pas lidhje me Farkun ], nese nuk gaboj atyi gjeti Afrim Morinen, Mentor Kaqi etj,
por me koh shum nga ta arrestohen, disa te tjer pushkatohen, disa ikin per gurbet dhe detyrohet baci te terhiqet nga fronti
rreth fillimit te viteve 90 ishte pjestar i nje organizate tjeter qe kishte plan clirimin e kombit
dhe me von, rreth vitit 1994 ishte pjestar i shtabit kur edhe u formua zyrtarish uck-ja [ne ato vite u krijua amblema e par e uck-s, kurse ideja per nje ushtri ishte me heret ]
aty u nda kosova ne 4 zona operative, 1shi e adem jasharit, 2shi e njerit prej antarve te Haradinajve, 3shi kishte ne krye Ahmet Hoxhen, dhe 4shi nese zgaboj Ali Ahmetin

kta 4 ishin zgjedh me heret si komandant , dhe kishin kry trajnime te posatshme ne shqiperi ne fillim te viteve 90ta
.
Shabani me von nga shtabi i zones operative 3, zona e jezerces , ju caktua detyra e furnizimit me arm nga shqiperia, ku te cilen e kreu me sukses, dhe mbante logjistiken, me von e krijuan edhe zonen operative te neredimes, e cila ishte ne kuader te jezercit

edhe ne luftat tjera ne maqedoni dhe ne ucpmb ishte pjes e shtabit te pergjithshemketo i shkrujta se nuk mujta mi duru shum do postime palidhje qe ishin bo ktu
qikjo osht e verteta, shumica e ftyrave publike qe thon kan qen organizator te ushtris clirimtare e thon veq me arrit te vota e popullit

ska pas kurr kundershtim prej askujt se eshte marre para nderkombtarve mi than psh Thaqit se po rren,
e qet ne pozit te keqe kombin shqiptar

Lavdi gjakut te derdhur per liri
Lavdi luftetareve clirimtar
Lavdi Shaban Viēes - Baces


Tja qojm amanetin e tij, te Adem Jasharit dhe te shum deshmorve
Luften per Bashkimin e Trojeve Kombetare,
bashkimin qe u nda ne vitin 1913.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Mon May 04, 2009 4:12 am

Pranoni Ngushllimet e mija ju familja E BACIT NGA TETOVA JU KUJTOET PRITA E BAZHDARHENES DHE I PLAGOSURI SILEVERI KUMANOVA ANDAJ JAME NGA AI GRUPE PERCJELLIN NGUSHLLIMET E MIJA
LAVDI PUNES DHE LUFTES SE SHABAN VISHAJT
BACIT LAVDI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Mon May 04, 2009 5:29 am

Ngushellime familjes,

Por si iku kaq i ri? I din kush rrethanat?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Mon May 04, 2009 12:01 pm

Kastriot -mehmeti!
Te falenderoi per skjarim dhe shprehi nderimet e mija dhe ngushllime per qdo atdhetare dhe deshmore!
PO uen nuk dije per shtepin e juve ashtu qofte!
Po dije per Adem salihun qe ne greme ka pas bazat e dini ju memire me Adem Sejdiun e gaqkes!
Dhe e kane ruajt forcat serbe!
Po me siguri kjo te ju ka qen me heret ende pa u bajt ne jezerc!
Sepse farkistet kan organizue tuj hi nato!
keta me vone u organizuen qe tju marrin pushtetin uckse-po ju shkoi poshte mundi!
Une nderoi vetem ata te uck-se se vertet e jo bashkpunetoret serbe qe veshen uniformat me hajnin Bujar Bukoshi! fla Rrespekt dhe ngushllimet emija!
Amenti i deshmoreve duhet quar ne vend,jo partive politike qe tradhtuan amanetin e deshmoreve!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   Mon May 04, 2009 12:01 pm

Kastriot -mehmeti!
Te falenderoi per skjarim dhe shprehi nderimet e mija dhe ngushllime per qdo atdhetare dhe deshmore!
PO uen nuk dije per shtepin e juve ashtu qofte!
Po dije per Adem salihun qe ne greme ka pas bazat e dini ju memire me Adem Sejdiun e gaqkes!
Dhe e kane ruajt forcat serbe!
Po me siguri kjo te ju ka qen me heret ende pa u bajt ne jezerc!
Sepse farkistet kan organizue tuj hi nato!
keta me vone u organizuen qe tju marrin pushtetin uckse-po ju shkoi poshte mundi!
Une nderoi vetem ata te uck-se se vertet e jo bashkpunetoret serbe qe veshen uniformat me hajnin Bujar Bukoshi! fla Rrespekt dhe ngushllimet emija!
Amenti i deshmoreve duhet quar ne vend,jo partive politike qe tradhtuan amanetin e deshmoreve!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: vdiq KOMANDANT BACI...   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
vdiq KOMANDANT BACI...
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: