Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Drejt Shtgjeve te Lirise

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Drejt Shtgjeve te Lirise   Tue May 12, 2009 11:44 pm

Drejt shtigjeve te LIRISE


Te nderuare vellezer synimet e mija s,jane vetem personale per fat te keq kjo eshte nje preokupim i ndrgjegjes te miliona shqipetareve qe rezultojne ne bote ngase i njejti kancer na eshte duke na i ngrene mushkerite dhe vazhdon por me modele te reja por stili eshte i vjeter si i ;CAR LLAZARIT ,MILLOSH OBILICIT ,TITOS ,SLLOBODAN MILLOSHEVICIT e tani dhe nje boksier qe e nokdaunoi gati ghithe foecat politike ne Maqedoni ,andej ne Kosove arestohen shqiptaret nga policija Serbe ,ne Luginen ePresheves ku aplikohet teror parcial dhe RegjimPolicor ,ne Malesin e madhe dhe Gusije injejti hall ,ceshtja cameve ku mjresht nuk guxon kush te kujdeset ngase edhe Shqiperija me naze po kokrdiset per hyrjen e saj ne NATO ,porsi nje nene kur i humbe bijte e saj ne furtune te stuhve te dalura nga deti me vale te medhaja qe i ja kaperdi ne kete remuje te cunamit te fundit te carizmit rus ne Ballkan.

Dijspora shqiptare ne Europe hesht ,te njejte me keqardhje edhe lobi i Shqiptareve ne Amerike ,Shoqata Shqiptaro -Amerikane te cilet me te madhe dhan kontrbut per Presdentin e ri Z. OBAMA ku realshte jemi alati me i madh ne bote i Amerikesqe ne kohet e s,tergjyshreve tane,sic ishin ;Shoqata e Bostonit '"VATRA me NOLIN emadh ne krye e shume e shume te tj,

Tani per tani kemi ca ndryshime ,por na duhet nje thjerze per ti pare ata me qe eshte sikur me nje govate te ujisish plantzhet e Shqiptarise unike ne nj kohe , sic eshte fitorja e disa komunave si Gostvari dhe Tetova,por aty s,jane Manastri,Likova Perlepi Ohri,Velzi ,Zhitoshja, Krusheva,dhe Kantmi ivjter ose ,(nga Gjorce Petrovi deri Matke).

Tani me cfare vizioni duhet drejtuar drejt shtgjve te Lirise , mos valle te presim te vije BAC ANTON CETA nga vari te beje pajtimin e xhaceve nder Shqiptari ,a i haruat djemte e kthyer ne arkvola mga ishJugosllavuja ,po more vella keta jane te njejte por odullim te ri .Kur kemi pyetur veten se kush jemi nga jemi ...... dhe si DO ,dhe DUHET te jemi.

;TE BASHKOJME DIJET NE NJE SHTIZE TE KOMBIT:

LDSH Jusuf Sulejmani -BALLA.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Thu May 14, 2009 1:56 am

Se pari gabim je kure thua MIllosh Oblici me vjen keq lexo pak
mose jane shtigjet drejt Turqise
Apo shtigjet drejt Avganistanit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Thu May 14, 2009 2:00 am

Ne kete beteje merrte pjese edhe nji komandant tjeter shqiptarė nga Kosova, me emrin Milush Kopiliqi, nga fshati shqiptar, me emrin Kopiliq, shpjegim per Millosh OBlicin qe e quan ty
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Thu May 14, 2009 3:00 am

Se pari gabim je kure thua MIllosh Oblici me vjen keq lexo pak
mose jane shtigjet drejt Turqise
Apo shtigjet drejt Avganistanit


Qenke i diqem. Ku mesove talebe bre burre. E din alfabetin a si ta prek rakaja fol. E pash me - 47 e ke noten. Paske kullot mire . Ruje kerthizen!@
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Thu May 14, 2009 11:24 am

Unenukshiqoje notat qe vendojen shiqoje shtigjet drejt Anadollit me ciftin e te vonuareve me vjen keq hahaha andaj kujdes mbeteni ne gjyse te ruges me morin ne dore hahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Ilmi Veliu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 178
Age : 65
Vendi : Kerēove
Profesioni/Hobi : Historian
Registration date : 26/12/2008

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 4:05 pm

O Jusufo ! Kot more pjese ne dy lufta se xhemtorbesh zeri i Goranve del ma trim gjuroviqi. Ai e ka frig Anadollin, e po i duket sllavi rusve ma i mire. Hajde pomak hajde.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 4:34 pm

Po more Ilmi! Ashtu ka hanger qysh kur ka lind . I dihet qenit dhe bushtra qe e poll
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 4:41 pm

Mos dihet mema jote kure u shkerdhye me shkije e me torbesh more legen se une shume mire e dij kushe jame e me njef e gjithe toka SHqiptare qe le e rit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 4:42 pm

Ti as breket e grus nuk i din. Te kujtohet kur hanje shpulla me gjith vlla ne ushtri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 4:44 pm

Hahahhaa sa qesharak more fare e keqe je po duhet me i mbajte me rota me me dale para mua ty hej hahahaha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 4:50 pm

Hajt balo hajt se te kendon qyqja mbi koke
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 4:52 pm

hajt hajt se vjen koha te shofem suratyn edhe ty kocet ne lise ti varim mos ki merak
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 4:55 pm

E di se cka te nodhi me vllan gjurooo
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 4:59 pm

hahaha po cilin vella mor hajvan qe skame pase askend atje vec meje po hajdeni more tregone fytyren shifemihahahhah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 5:06 pm

O shkretan i kurves mbylle e mos ha se pulaxhi ke qene e do mbesish me zhaba ne itali
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 5:09 pm

Po sa kame histori une te lavdishme te gjithe familjen ta vendosh aty steben pare nuk e mate dot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 5:10 pm

ta shkerdhefsh historine un se cka ka nxjerr prej teje nje peder qe shkerdhehet rrugeve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 5:11 pm

o te kujtohet fillimi i keti forumi te njofe tani aqe mu dashte sme duhet me shum tung takohemi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 5:13 pm

do te takohesh ti se e ke meritu . Me zudi e me hjradina ke me i pastru gjith
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 5:15 pm

Po Hjaredinin njeher e din mire se e kemi fale po hajte se shifemi ju tregon hajredini se pse e falem
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 5:16 pm

Haj k... tash
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Delia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat May 16, 2009 10:09 pm

C`ja paski fut llugave more burra, po askeni turp e te dilni jashta temes! Merrnu me mesazhe private per gjera private e mos na prishni forumin.

Sa i perket temes: Tetova ka pasur ka edhe do te kete burra te cilet ua lexojne tradhtine ne koke tradhtarve, prandaj edhe ua dergojne letrat te kopromituarve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sun May 17, 2009 3:41 pm

Nderimet e mija,Trandafile -thjsht me habit e gjthe biseda me komunikuesin me lart ,zeriatdheut me qe un personalisht as qe kam hyre ne biseda te atj lloji ,por sinqerisht kerkoj falje ne emrin tim si Jusuf ngase dikush eshte duke na spiunuar ndermjet qe ka hyre ne mes duke shfrytezuar pasfordin tim.
personailsht me vjen keq dhe le te mos perseriten kesi gera ne kete forum ,te ghtheve u kerloj ndese dhe falje shkaku se nuk e ndjeje veten te ati nveli te njrezimit . Por neve na duhet te japim kontrbut ne te gjitha sferat e jetes te cilet na tangojne mbi ceshtjen dhe presionet shpirtrore ne menyre me te civlizuar dhe me nje kulture sic itakon nje njeriut intelektual dhe me pasion te gjere te mirqenjes te qyteterimit shqiptar e kombetare

ju falemenderit per mirekuptimin ,te fala dhe suksese nga Jusufi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
zeriatdheut
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sun May 17, 2009 3:57 pm

Ke nder ty te njeriut me vjen keq por ty njeher se pari kerko falje publikisht mua pamvarsishte sekushe teka shfrytezuar paswordin tend por nje gje dije se jetojme ne planetin toke kete dije dhe mali me mal nuk takohen por njerzit ju bije te takohen une te njofe shume mire tani sme duhet me shume por te fali vetem kure te kerkoshe falje publike mua sepse une kame repliku dhe askend nuk kame share nese kame fyer Zudi XhELILIN kame arsyjet e mija tjetra nese e shaje Gafur Adilin po edhe aty kame arsyjet e mija por ja keni filluar bashke me ILMIUN TE CILIN SHUM MIRE DHE LEHTE KAME ME TAKU NE SHPINE E Ali Ametit te cilin e kame edhe si frymezuaes edhe Komandant e kame pase edhe mikun e shpise si ate dhe Fazli Velliun para tyre ai ka me dhen njeher pergjegjsine per miqesine qe kame me to tung
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Tue Jul 14, 2009 12:49 am

Qe moti nuk jam kycur ne kete dialog me bijte e popullit qe i dua fort.Shkaku i pare eshte nga se te gjithe neve na duhet nje sinqertesi e ndersjelte ne mesin tone ngase nuk na premton koha per pune te panevojshme ,Vellezer dhe motra iku koha e tnejxhreve qe i adhuronin tendert ,iku koha Esat Pashajve qe ishin larg popullit e afer qeverise te bokserit qe ushtron nje vije percarese nder shqipetare ti leme bajraktarizmat e te bejme nje shtpi si eka rendi e ajo eshte se skemi ku me ,ecila eshte edhe bastioni ifundit i shqipetareve ne Firom e ajo eshte qe ne te ghjthe e beme me referndum / E gezofshim per jete REPUBLIKA AUTONOME E ILIRIDES / Te bashkuar nenje flamur
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Drejt Shtgjeve te Lirise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: