Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Drejt Shtgjeve te Lirise

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Mon Aug 31, 2009 11:51 pm

Me respekt nder shqipetare dhe e falemenderoj viziten ne mediat z. albin kurtin qe e sqaroj ne menyre shum te bukur gjendjen e shqipetareve ne R.M ,ME TE CILIN INTERVISTE vulosi se ; deputetetshqipetare jane Thjesht servil i qeverise se sobranjes dhe nen ombrellen e diktatorit te ri dhe vazhdimsi e MILLOSHEVICIT dhe con politiken serbe ne FIROM . DHE TANI TE JU PYES KU E kemi ne shtepine tone eajo eshte vetem REPUBLIKA E ILIRIDES NE TE CILEN E VULOSI VETE POPULLI ME REFERNDUM ne vitin 1992 duke i respektuar te gjitha konventat ndrkombetare.
E JETESOFSHIM DHE E GEZOFSHIM BRES PAS BREZI kurse te tjeret si te dene le ta quajne veten .URIME REPUBLIKEN
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
baki_ecc@yahoo.com
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 21
Age : 38
Vendi : Gostivar
Profesioni/Hobi : shqipetar
Registration date : 02/06/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Wed Oct 07, 2009 12:13 am

Nderimte e mija ;
sot rastesisht hapa kete faqe dhe kuptova se eshte larguar zeri i adheut ,mua personalisht me ka deshpruar vendimi i tij qe te largohet por ne dhe ju por edhe une si Jusuf me ka ardhe shume keq ngase nuk e ka gjetur momentin kur me se shumti ne i duhemi njeri tjetri nga se dumi ne kete dite te veshtira per ne shqipetaret.Nese ka nevoje dhe deshire Zeri qe un ti gerkoj falje publike ,PO ,kerkoj falje nese kjo nuk ndikon ,ithem si vella shqipetar se ti dhe une nje dite do ta luftojme se bashku njefar enciklopediete komunistit[Risteski]
Ktheu qe bashk ne te gjithe ti dalim zot e te ndertojme shtepine tone e cila do jete e perbashket eajo eshte ILIRIDA nedrsa ti je zeri i adheut ,ne kemi nevoje une per ty ti per mu se te dy nje atdhe kemi me ndertu , me te dhenat per opinjoin e dhene per LDV si subjekt si nje union i gjthe shqipetareve ne Maqedoni por si ruge kaluese dhe perkrhje e institucioneve te REPUBLIKES seILIRIDES ,nendimi i dhene ka pasnevoje kah moti . Shqipetare mos ri por duku shqipetare ,te bashkuar ne nje flamur ne nje shtepi te bashkuar,nje babe nje shqiperi.
]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Wed Oct 07, 2009 10:12 am
SHqiptarė, mos rri po duku SHqiptarė!SHOQATA ATDHETARE PĖR IDENTITET DHE BASHKIM KOMBĖTAR

,,SHAIBK“ Prishtinė Evropė -me 7.10.2009

Nė vend tė reagimitA u “vra” Azem Bejta edhe njė herė?Ėshtė turp dhe jo vetėm turp, por ėshtė edhe e pa drejtė, bile bile kjo padrejtėsi ėshtė nė dėm tė gjithė llapjanėve, sepse edhe vetė banorėt e Kėrpimehut ditė mė parė kanė reaguar pėr njė gjė qė e tronditi gjithė opinionin mbarėkombėtar, sepse pas 67 vjetėve i heqet emri i patriotit, atdhetarit, trimit dhe legjendės sė kombit, Azem Bejtė Galica nga Shkolla Fillore e Kėrpimehut. Si mund tė ketėe ndodhur njė gjė e tillė, kur dihet se Azem Bejtė Galica ėshtė i pa shoq ndėr shqiptarėt. Ai i luftoi tre okupatorė, Serbinė e parė (1912-1915), mbretėrinė austro-hungareze (1915-1918) dhe mbretėrinė serbo-kroato-sllovene (1918-1924). Nė vitin 1924 Azem Bejta ka rėnė heroikisht nė fushėn e betejės kundėr ushtrisė okupatore. Duke i parė kėto vlera tė burrit, trimit tė madh e legjendės kombėtare, nė vitin 1942 Shkollės Fillore nė Kėrpimeh i vehet emri Azem Bejta, pėr meritat qė i ka pas dhe meritat qė Llapi dhe llapjanėt nuk ia mohuan. Atė e nderuan duke ia vėnė emrin Azem Bejta, dhe nė kėtė mėnyrė e nderuan dhe e lartėsuan djepin e dijes dhe tė arsimit. Llapjanėt plotė 67 vite e ruajtėn emrin dhe namin e shkollės, edhe pse ishin nėn trysninė e serbo-ēetnikėve tė Rankoviqit, tė titistėve, millosheviqėve dhe armiqve tė tjerė tė pėrbetuar. Pėr kėte llapjanėt kanė sakrifikuar punėn, jetėn dhe trysnitė e llojllojshme, vetėm e vetėm qė ta ruajnė dhe ta mbrojnė emrin e heroit tonė kombėtar. Pėr vlerat dhe meritat e heroit tonė nė kėtė shkrim nuk duam tė bėjmė fjalė, sepse ato tashmė dihen botėrisht, por nuk dihet se ēka e shtyri presidentin tonė, bashkėqytetarin e llapjanėve, “ta vras” nė kohėn kur Kosova e fitoi pavarėsinė dhe kur nuk ėshtė dashur fare tė ndodh kjo. Mirėpo, sot del nė skenė lakmia pėr tė thėnė se jam dikush, presidenti i jonė i cili pėr kapuq tė madh, kinse jam kush jam kinse jam llapjan qė askush nuk mund tė ma prish atė qė e them unė, respektivisht pėr t’ia vėnė shkollės emrin e gjyshit tė vetė Hamit Sejdiu. Ndėrrimi i emrit e ka prek sedrėn dhe shpirtin e secilit shqiptar, e nė veēanti secilit patriot e atdhetar nė Shqipėrinė etnike. Nė qoftė se nuk ėshtė kėshtu, atėherė presidenti ka forcė tė ushtrimit tė pushtetit qė gabimin ta pranoj botėrisht, madje edhe tu kėrkoj falje, fillimisht llapjanėve, e pastaj edhe mbarė kombit shqiptarė. Pra, ėshtė e udhės tė angazhohet t’ia kthej emrin shkollės nė Kėrpimeh ashtu si e ka pas pėr 67 vite.Nė Kėrpimeh tė Llapit, ku ka vepruar dhe edukuar fėmijėt tanė nė arsim gjyshi i presidentit Hamit Sejdiu, mund t’i dilet hakut pėr meritat e tij qė ka nė arsimimin e fėmijėve tanė duke e pagėzuar ndonjė institucion, ndonjė rrugė, ndonjė shkollė…, kudo nė Llap dhe jo vetėm nė Llap, me emrin e tij, por jo ta emėrtojmė institucionin qė me dhjetėra vite e ka emrin e njė heroi tė kombit, siē ėshtė Azem Bejta. Sikur tė pyetej i tėrė populli i Llapit se a do tė pajtohej qė emrin e Azem Bejtės nga shkolla ta heqim pėr t’ia dhėnė emrin shkollės Hamit Sejdiu, me siguri nuk do tė pranonte qė t’ia zė vendin njė njeriu siē ka qenė Azem Bejta. Zaten kėtė ndryshim tė emrit presidenti e ka bėrė krye mė vete, gjė qė shkaktoi reagime tė ashpra dhe indinjatė nga njerėzit, qofshin ata edhe tė rėndomtė.

Shoqata Atdhetare pėr Identitet dhe Bashkim Kombėtar

Kryetari, Ibush Hetemi

PrishtinėMbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sat Nov 21, 2009 7:13 pm

Drejt shtigjeve te lirise; Per te qene te qenet e ketyre te ngjarave ne kete nenqiell te mjgullosur me te zeza e te himta eshte shume veshtire te mendojsh per nje ambijent te paster lirije ku ne si shqipetare se paku me para duhet pastruar me vetveten se ne cfare vijash e leshojme ujin dhe se ne cilin mulli e cojme ujin.Ne si nje popull i ndare nga ama jone sipas mbledjes se berlinit ,ku i njejti popull e pa te rugesse ka ardhe koha per prishjen murit te berlinit me te gjithe konvventat nderkombetare ,dhe te vilin e realizuan me prishjen e murit dhe bashkimin e te dy shtetevene nje germani te bashkuar . Tani vellezer te dashur[ ju zoteri te partive politike qe perfaqsoni shqipetaret e keni gabim dhe mashtrheni per nje simit si lypsare ne lojrate pista te ish komunistave te transferuar ne te ashu quajtur demokrat te fantazuar qe se dine edhe vete se cka jane ,me tregoni se cka ju bashkon me sllavet e uralit ,,sa dije une asgje vetm beni humbje kohe , vet diesjuni se cka jeni duke bere qe neser te mos jete vone ngase ndodh qe marsi te perseritet . pres mendimin tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Sun Nov 22, 2009 3:24 am

shu mir e ki shokit,ashtu pra se komunsti qe i sherben milloshit kinse koka ba demokrat.ket e gelltit vetum naj torollok.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Thu Dec 17, 2009 2:34 am

Gezuar vitin e ri te hxhrit 1431 KU neve na eshte dhene si mesazh CITOJ nga KURANI fame larte ,,Lufte per vatan , lexim ,dije ,dhe shkence . prej ketu del se ai qe okupon duhet luftuar se del i roberuar por me bashkim dhe dije e kete e ben vetm REPUBLIKA E ILIRIDES ,dardanija theret .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Tue Jan 19, 2010 12:13 am

ndermet e mija MEDALIM qe more pjese ne manifestimin e Flakes se Janarit ne Kercove ,por Gostivari te dukej larg d,he te lutem ,une duhet te shkruaj dhe komunikoj ne emrin tim se sjam pa hic e di ti mire se si llogjikoj une dhe si ti. -tung nga balla paraqitu.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Tue Jan 19, 2010 12:40 am

veq perpara ILIRID se te gjith DARDANIN e keni pas jush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Tue Jan 19, 2010 7:51 pm

Te nderuar bashke kombas per tu realizuar idja e jone kemi shum ose pak pune , qe ne mendojme sipas planit dhe programes te Bashkimit kombetare si pike e pare duhet njehere e pergjithmone te jemi tevendosur se cka eshte ideli i kombit ,pastaj te sherohemi nga viruset e smundjes se derit ,te strejohemi nen nje shtepi te veten ku do te regullojme orendite e mobiljeve sic duhet ,te pastrojme oborin prej berllogut e pastaj te ntrashemi pak se sben pa to ,se djemte jane te rij e duhet te hane aligjin te lyhen me voj ose yndyre epastaj te dlin mejdan te dlin pelivan si shabani e terstena e te regullojne oborin me gadh dhe xixelloja qe shendrisin qe naten ta bejne dite te ulemine divan nje her une e njeher ti deri sa te piqet buka ,pastaj te thir qe te pime nga nje kafe dhe te them shoc kjo eshte kafeja e fundit qe pime e tani ti me tenden eune me timen , ateher do jemi te rahtshem me kasollen tone te ngrohte ,ku dhe ata qe shkuan do jene sigurisht ne parajs ,ejani te shkojme ne dasem se daja eshte me nipin kur ai te beje dasem dhe gezon brezin e ri. une e mora vesht por ju se di , daja pret haber prej niperve ti vijne .Shqipetare mos ri por duku Shqipetare .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 32
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Thu Jan 21, 2010 11:53 pm

aksh,apo uksh
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Wed Jan 27, 2010 12:18 pm

a perzi leshi,seshte te dijte dreqi se shka behet me ne shqiptaret ,popull i nemte i trenum ,nuk ju interesone liria .
po biznisi muzika cullakhanja.
allahu denon kete popull tralala.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 32
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Wed Jan 27, 2010 2:29 pm

Vallahi eshte perzi mesap uēke e udbash,por mire eshte puna se tani po i njohim njani tjetrin se kush e ēka kemi qen.Vtevetiu o zot u nda shapi prej sheqerit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Fri Jan 29, 2010 12:49 am

Vota shqipetare e shperndare ,eshte nje lloj si ,,Prateniket ne Sobranje se vrapojne te marin nga nje asht qe te lepin , ne ane tjeter maqedonishten jo vec ne shkolla por edhe ne dere do te na bine . Fale zotit populli sheh se cka ndodh me radhe ne vend te vet neILIRIDE vujne ,mos mendohuni shume se na hiken 20vjet duke e pasur demokracine me qira nder shqipetare eshte moment te celim syte , se pas Kosoves radhen e ka ILIRIDA te bashkohemi e neser te mos jete vone . SOT O KURE - Per liri e flamure . ,,Bashkimi ben forcen .......Duku Shqipetare ......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Jusuf Sulejmani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 57
Age : 58
Vendi : Gostivar
Registration date : 25/04/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Wed Jun 16, 2010 4:03 pm

Te qenurit si shqipetare ne fyrom eshte nje lloj si te jeshe nje bube e nje gjermanjeje ne gjermani por me zinxhire te qenit te sharit, Me vjen keq qe e gjithe ky zullum mbi fatin dhe kurz te popullit ne Firom,ku me ne fund behet dhe likfidimi i herojve tane ,dhe asnje reagim te mos kete ne vecati te LDSH_se dhe Kalaja dhe disa lojter te KOSH-it ,kurse te tjeret zguxojne ngase i prishin redin KOMITIT i shartuar ne millosh ,nga friga se i cregjistrojne nga SOBRANJA,dhe aq te zi qe ende meren me njerin etijtrin duke i ndhmuar ende precarjes te zymte dhe sillen si qyqana. o ,ju argate te misterve te vetvetes sot keshtu por ,neser ku ,me siguri si Esat pasha ose ballabani se edhe ata kane qene Pashallare si JU ,TEsemuret per ne kolltuk te largohen sa me shpejt sa s,eshte vone . Blokim ekonomije ,pa asnje investim , pa pjsemarje ne vendime ,injorimi i kuadrit fakulltativ dhe zevendsimi i tij me kursista te ashtu quajtur ADMINISTRATORE ku rine ne shtpi dhe marin roga ,e cka e cka tjter vec ROBERI MODRNE dhe me kqja eshte se;TE JESH I LUMTUR NE ROBERI>Oju te mjere deshmoni me nje dokumet se jeni SHQIPETARE.ne kete viron FIROM. EJANI NE BASHKIM KOMBETARE te edinite gjithe por skeni kacik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Wed Jun 16, 2010 4:18 pm

Nu lufte shkohet pasi te jen siguruar krahet , ndryshe do te vdesim shtigjeve te lirise me plumba pas shpine.
Jo vetem qe nuk do te kete liri, por as jet nuk do te kete ne se nuk ka Bashkim.

Tradhetaret tashme jane vetdeklaruar...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Fri Jun 18, 2010 12:05 pm

NJE NGA ATA JE EDHE TI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   Fri Jun 18, 2010 2:11 pm

Ja edhe baba yt.

Deputeti i LSI-sė, Spartak Braho, akuzoi kryetarin e qeverisė se ka lidhje agjenturore me UDB-nė (shėrbimi sekret nė ish-Jugosllavi) dhe se ka qenė informator i rregullt dhe i vullnetshėm. PD-ja dhe kryeministri i kthejnė krahėt Biberajt dhe nuk pranojnė ta shqyrtojnė projektin e propozuar prej tij. Braho: “Ai ka dhėnė informacione tė forta pėr Komitetin Qendror, pėr Sekretarin e Parė, shokun Xhelal Gjoni dhe ka pasur takime informative nė disa kryeqytete evropiane me zbulues tė huaj”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Drejt Shtgjeve te Lirise   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Drejt Shtgjeve te Lirise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: