Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Nje histori nga jeta juaj

Shko poshtë 
+13
Euridika
Orfe@
zeriatdheut
idol
NetSerseri
azzurra
rrebelja
Anna
tom sojer
shaban cakolli
Adem Berisha
Beton
mickonja
17 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 EmptyMon Jul 07, 2008 1:35 pm

biligoa

Shume here shtrohet pytja e kemi vdekjen nga Zoti ?

Po disa, vdekje nuk e kane nga Zoti por nga Serbi kan qen ?

E disa te tjera siç historia e idolit kjo vdekje e pa drejt nuk eshte nga Zoti por nga vete njeriu.


Edituar për herë të fundit nga Beton në Tue Jul 08, 2008 2:53 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 EmptyMon Jul 07, 2008 1:43 pm

Per raste te tilla siq keni treguar Ju te nderuar Bacë Adem Berisha , Idol, Rrebejla ..besoj se nuk është vonë kurrë të ju shprehim ngushëllime ...derisa lexojmë këto ngjarje ,bashkëndjejmë dhimbjen me Juve

Ngushellime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ficam
Përjashtuar
Përjashtuar
avatar


Numri i postimeve : 32
Registration date : 01/05/2008

Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 EmptyTue Jul 08, 2008 12:29 am

E ka njeriu me të vërtetë të vështirë të gjej fjalë ngushëllimi për këto zemra të thyera e të lënduara.
Edhe pse gjeografikisht na ndajnë distanca të mëdha, edhe pse personalisht nuk njifemi, ju siguroi se secili që lexon këto rrëfime tuaja mbi këto tragjedi familjare, ndihet i prekur dhe e ndan me ju dhimbjen dhe pikllimin dhe shpreh respektin më të madh për juve personalisht dhe bashkëfamiljarët tuaj..
Ju siguroi se të pakta janë ato vatra shqiptare që nuk kanë përjetuar ngjarje të tilla për të cilat fatkeqësisht shkaktar nuk është vetëm serbi por vet soji dhe traditat tona të prapambetura.
Duhet kuptuar që jeta është përplot sfida të cilat duhet gjetur forcë për ti përballuar. Nu ka kënduar kot populli "... shtatë idhnime e një sefa"
Me fat janë ata tê cilët këtë proporcion të të mirave dhe të ligave që sjell jeta, do ta kenë më të favorshëm.
E kuptoi "idol" - in se e ka të vështirë ti kthehet jetës normale kur të gjitha këto i ka përjetuar në moshë fare të re dhe aq më shumë kur ka qenë i privuar nga pjesmarrja personale në ceremonitë e varrimit të motres dhe babait.
Edhe juve (Adem Berishës, Idol, Rrebelja) ju dëshiroi që tani e mbas vetëm gjëra të mira të ju ndodhin në jetên tuaj dhe të të afërmëve tuaj.
Jam shumë optimist se do të gjeni forcë ti ktheheni jetës ashtu siq patët forcê dhe kurajo të na rrêfeni këto ngjarje që padyshim kanë lënë gjurmë tê thella në ndjenjat tuaja shpirtërore.
Të mirat dhe kënaqësitë në jetë duhet kërkuar përndryshe rrezikojmë ta bëjmë jetën pa i shijuar kurrê.

Gjithë respektim tim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
spirito
Anëtar
Anëtar
spirito


Female
Numri i postimeve : 429
Vendi : graveyard
Registration date : 02/07/2008

Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 EmptyTue Jul 08, 2008 1:57 am

PSEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE???????????

Mbremjen e 23 korrikut 3000 milje larg vendlindjes, ne nje spital te Europes,castin qe doktoret me thane thane se ‘te kane mbetur vetem disa ore jete’ familja jote po pergaditej per dasmen e madhe. Po martonin nje vella tendin. Dhe une besoja se ‘Zotin nuk e ze gjumi’
Tragjikja qendron aty se kjo ishte nje vdekje e paralajmeruar kohe me pare.
Naten kur une shpresoja dhe lutesha me lot e me shpirt qe mos e prishte heshtjen telefonata qe do te ma permbyste boten, ne shtepine tende zgjidheshin fustanet e dasmes. Castin kur une i lutesha Zotit me ato pak fuqi qe me kishin mbetur qe ai celular i mallkuar mos binte, te pakten jo ate nate …ai cingeroi. E dija se cfare do te degjoja ‘eja se ai po mbaron’.
Rruges, kur ne mes te nates,ne mes te shiut, ne mes te rrugeve te nje vendi te huaj,ne mes te nje frike dhe shprese bertisja
‘ mos o Zot, mooooooooooooooooooooos’ e gjithe familja jote e dashur po hiqte ‘vallen e ciftit te ri’.
Castin kur une mbaja doren tende qe po fillonte te ftohej nje vella i yti mbante krahun e nje nuseje me fustan te bardhe.
Castin qe une, me syte e mij shihja monitoret qe tregonin se si nje jete e dashur po shuhej ngadale ,me e shtrenjta dhe me e cmuara, larg nga ne familja jone vazhdonte te hiqte vallen.
Pak para agimit shpirti yt u shkeput nga trupi, ekipi doktoreve me koken ulur me thane ‘IKU’. Dhe me gjithe se u munduan te mbanin qetesine syte i tradhetuan. Ndersa ne vendlindjen tone, ne shtepine tone, ne mes te rruges ku ke lindur dhe je rritur lodrat vazhdonin ..njerzit kendonin…njerzit gezonin..njerzit tane.Edhe ti kishe shume deshire te jesh ne ate dasem, dhe ti ishe ne ate dasem,jam e sigurte, vetem se ti… po i shikoje nga lart !!
Tani me ti ishe nje trup i pajete,dhe mua me larguan qe te te rregullonin dhe te te shikoja ashtu te bukur sic ishe me pare, dhe jo me buzet e skuqura nga gjaku. Edhe nenat dhe motrat e tua i kishin buzet e skuqura por jo me gjak, me buzekuq.
Kur me hapen deren e nje dhome qe te te shikoj per here te fundit, e nje dhome te bukur , te mbuluar me kadife te kuqe te mbushur me lule te fresketa dhe ne mes te asaj dhome po te shikoja ty, gjithe jeten time ne shtratin e vdekjes, larg ne shtepine tende nje vellai tend po i hapnin deren te shihte krevatin e marteses. Kur une ula koken dhe te dhash puthjen e fundit ne buzet shume te dashura por tashme te ftohta, nje vella i yti po puthte nusen e tij te re. Po, ishte ajo nate, e njejta nate, 23 Korrik.
Sikur Zoti skishte per te dhene nate tjeter, jave tjeter , muaj tjeter , ne fund te fundit dhe vit tjeter, per te festuar nje dasme. Per hir te asaj…
..qe ishe djali i tyre ..
..qe ishe mishi dhe gjaku i tyre..
..qe luftoje aq ashper me kancerin sepse deshiroje te jetoje dhe per ata ..
..qe ishe shume i ri per te ikur atje lart…
.. qe nje vajze e vogel pese vjece qante per babushin qe sdo ta shihte kurre me..
…qe nje grua qe te don cmendurisht e le vetem pergjithmone…
.. qe nje ekip i tere mjekesh ulen koken ne shenje respekti…
.. nje grup infermieresh luteshin e ndiznin qirinj
per hir te asaj qe ne fund te fundit ishe vetem 34 vjec ….
..familja jote nuk duhej te festonte, JOO ATE NATE!!!


NE KUJTIM TE BURRIT TE DASHUR
QE PER 17 MUAJ LUFTOI DHE U KACAFYT ME KANCERIN…
DHE NE FUND… TRUPI E TRADHETOI
e jotja a.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARY
Anëtar
Anëtar
MARY


Female
Numri i postimeve : 261
Age : 38
Vendi : VL
Profesioni/Hobi : music
Registration date : 28/03/2008

Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 EmptyTue Jul 08, 2008 10:14 am

spirito shkruajti:
PSEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE???????????

Mbremjen e 23 korrikut 3000 milje larg vendlindjes, ne nje spital te Europes,castin qe doktoret me thane thane se ‘te kane mbetur vetem disa ore jete’ familja jote po pergaditej per dasmen e madhe. Po martonin nje vella tendin. Dhe une besoja se ‘Zotin nuk e ze gjumi’
.
Nuk di c'te shkruaj. Ky ka qene postim shum i dhimbshem qe kam lexuar ndonjeher.
Nuk gjej dot fjale, me vjen keq..
Po se paska edhe te tille Hemmmmmmm ???
Ju deshiroj bashkim te shpejte !..............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 EmptyTue Jul 08, 2008 11:17 am

spirito shkruajti:
PSEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE???????????

.
..familja jote nuk duhej te festonte, JOO ATE NATE!!!


NE KUJTIM TE BURRIT TE DASHUR
QE PER 17 MUAJ LUFTOI DHE U KACAFYT ME KANCERIN…
DHE NE FUND… TRUPI E TRADHETOI
e jotja a.....
spirito, sinqerisht te them qe sa here me kujtohet ai mengjes ku une percjellja nje antare te familjes per te ardhur te ti ishte mengjes dhe ne mes te qytetit shtat pale lodra vallzonin dhe kure kam pa motrat e tija me fustane te kuq gjysem lakuriq NUK E DIJ C'FESTONIN, ( moment shum renqethes kure nuk do me shlyhet nga kujtesa) Vetem dicka do te thoja ... fali ata qe festuan ne diten qe ti e B... ngelet pa shpirtin, mos e bej per ata, beje per veten tende, per te gjetur paqe me ate qe ate dite mbylli syte,
ZOTI TE NDIHMOFTE
SHPIRTI I TIJ U PREHTE NE PAQE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
naqeta
Anëtar
Anëtar
naqeta


Male
Numri i postimeve : 439
Age : 94
Vendi : pp
Registration date : 26/03/2008

Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 EmptyTue Jul 08, 2008 11:32 am

spirito shkruajti:

Pak para agimit shpirti yt u shkeput nga trupi, ekipi doktoreve me koken ulur me thane ‘IKU’. Dhe me gjithe se u munduan te mbanin qetesine syte i tradhetuan. Ndersa ne vendlindjen tone, ne shtepine tone, ne mes te rruges ku ke lindur dhe je rritur lodrat vazhdonin ..njerzit kendonin…njerzit gezonin..njerzit tane.Edhe ti kishe shume deshire te jesh ne ate dasem, dhe ti ishe ne ate dasem,jam e sigurte, vetem se ti… po i shikoje nga lart !!

per hir te asaj qe ne fund te fundit ishe vetem 34 vjec ….
..familja jote nuk duhej te festonte, JOO ATE NATE!!!



...

Zdi te gjej fjale ngushlluese per Ty!Jam pa asnje coment!
Dije te them qe ngjarja jote dhe loti Yt me preku deri ne lote dhe ne plce.
Beju e forte ne mesin e atyre qe te kuptojne ! Zoti eshte me ty.
Jua ka kthue shum shpejt !!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Nje histori nga jeta juaj   Nje  histori nga  jeta  juaj - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nje histori nga jeta juaj
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ahmet Bej Zogu
» Histori e Skenderbeut
» Jeta ne Kosove
» Jeta ne Shqiperi
» 10 shqiptaret me te shquar ne histori

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: