Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 55
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun Aug 09, 2009 11:23 pm

Kush jane organizatoret e te ashtuquajturit Kuvendi i Dyte i FBKSH ne Zonen Nr. 2-Kosova Historike ?


ATA JANE :1. Ibush HETEMI, i moshes rreth 50 vjeq, Kryetar i Deges se Shoqates Atdhetare per Identitet dhe Bashkim Kombetar (SHAIBK), me Seli ne Tirane,
nga nje fshat i Drenasit, i lindur jo ne fshatin e familjes se Tij, por atje (ne fshatin Ujmir) ku babai i Tij kishte qene polic i kriminelit Aleksander Rankovic, i cili (ibush HETEMI) me heret opinionit kombetar i ishte prezantuar me nofken Alban Kosova dhe tani i eshte prezantuar, jo me emrin e mbiemrin e Tij te vertete, siq ka bere (nga viti 2003 dhe ne vazhdim) Zedhenesi Politik (Perfaqesuesi Publik) i FBKSH-se dhe te gjitha strukturave te tij: AKSH, SKSH dhe FKSH, Magjistri i shkencave juridiko-ekonomike Gafurr ADILI, por (nga Kuvendi i Dyte i Kukavajkave te Serbise) opinionit kombetar shqiptar i eshte prezantuar si Bashkim Shqiperia, dhe pas marrjes se "pushtetit" ne Kosove nga Zoti Hashim Thaci, ky fare Alban Kosova apo Bashkim Shqiperia (IBUSH HETEMI) na u ngrit ne detyre dhe nga Drenasi na erdhi ne Prishtine, dhe ate ne Ministrine e Mireqenies Sociale te Republikes se Kosoves, per cka deshmon se Zoti Ibush HETEMI (djali i policit te Rankovicit), prej kohesh eshte kapur nga SHIK (Kadri Veseli apo Azem Syla) i
PDK-se se Zotit Hashim THACI, ashtu sic keta zoterinj (Azem Syla me CO) kane vperuar e veprojne edhe me ata te KEK-ut ne Prishtine.2. Azem BOGICI, i moshes rreth 55 vjeq, Kryetar i SHAIBK ne Prishtine, me Seli ne Tirane, i cili banden e tij prej 40 vetash e nxorri ne TV KLAN KOSOVA dhe ne gazeta LAJM te Prishtines dhe opinionit kombetar iu prezantua me nofken Komandant Shpetimi, dhe qe ka qene (pas viteve 90-te, ne kohen e suprimimit te Autonomise se Kosoves nga krimineli Millosheviq) ish Drejtor i dhunshem ne Feronikel te Drenasit, ish Gllogovcit, dhe i cili ka manipuluar e manipulon me e-mailet: shaibkprishtina@hotmail.com dhe koheve te fundit edhe me e-mailin: fbkshprishtina@hotmail.com dhe i cili shume prane Selise se Alenaca per Ardhmerine e Kosoves (AAK) ka disa lokale, te cilat i ka rrembyer pas luftes ne Kosove, dhe nga te cilet lokale per cdo muaj fiton (minimumi) 10 mije euro , por qe ne asnje dokument legal nuk figuron qe, ky ish spiun i Serbise dhe i bandes se kriminelit Millosheviq, te kete paguar anetaresine mujore si anetar i Deges se SHAIBK ne Kosove.3. Ferhat YMERI, i moshes rreth 60 vjeq, Sekretar dhe Arketar i Deges se SHAIBK ne Kosove, si dhe mik, vellau i gruas se Smajl BAJRAKTARI, Kryetar i Nendeges se SHAIBK per Mitrovice dhe Nenkryetar i Ibush HETEMIT (Kryetar i Degeq se SHAIBK ne Kosove), i cili (Ferhat Ymeri), dikur ka figuruar ne listat e Komandantit Legjendar te UCK-se, Heroit Adem JASHARI, per likuidimin e tij si spiun i Serbise ne Kosove;4. Mejtush HAXHIU, i moshes rreth 50 vjeq, nga Mitrovica, nje eksponent i SHAIBK ne Mitrovice, motra e te cilit ka qene dhe eshte e martuar me nje serb te Serbise, dhe i cili me sms Zotin Adili (para disa ditesh) e ka kercenuar ne emer te Avni Rrustemit, por qe mjerani ka harruar se as motra dhe as qika e Avni Rrustemit nuk ka fjet (nuk....) dhe as nuk ka qene e martuar me shka Serbie, siq ka qene dhe eshte motra e shqipefolesit Metush Haxhiu nga nje fshat i Mitrovices.5. Xhaferr SYLA, i moshes 56 vjeqe, nga Burimi (ish Istogu), i Republikes se Kosoves, ish Drejtor i Bibliotekes Kombetare te Prishtines, i larguar (per shkak te keqperdorimeve te lloj-llojshme) dhe i zevendesuar nga Sali Bashota (i aferm i Sokol Bashota, ish anetar i SHP te UCK), ndaj te cilit (Zotit Sali Bashota) gjithcka ka shpifur ky manjak, dhe i cili rregullisht ka manipuluar edhe me e-maile femrash dhe te motres se tij, me emrin Agnesa, si dhe shqiptareve koheve te fundit iu ka shkruar dhe po iu shkruan (shpif) edhe permes: aksh_berisha@hotmail.com6. Sheremet PANTINA, nga Qendresa (ish Gllareva) e Klines, i prezantuar me nofken "SHARRI", i perjashtuar (qe nga viti 2006) nga rradhet e FBKSH ne Gjermani, per shperdorime financiare te FBKSH-se ne Gjermani dhe si spiun i Sherbimit Sekret (DPA) te Gjermanise, i cili pas kesaj periudhe, pas perjashtimit nga rradhet e FBKSH-se (permes vellaut te Tij - Rexhep Pantina ne Prizren dhe permes Ibush Hetemit, te cilin e ka blere duke ia derguar 360 euro nga Fondi i FBKSH-se ne Gjermani), rregullisht ka grumbulluar informacione nga rradhet tona ne Kosove dhe keto informacone ia ka shitur, ashtu siq i ka pas shitur (gjate vitit 2003) edhe dy filmime te AKSH-se te Televizioni Austriak ORF dhe te BBC e Anglise, me te cilat para ka blere trojet e gjithe shqiptareve ne Qendrese (ish Gllareve) te Klines dhe vellaut te tij (Rexhep Pantina) ne Prizren i ka ndertuar nje vile shume te bukur.7.. Xhavit DALLOSHI, mbi 50 vjeq, me origjine nga Lagja e Magjupeve te Kaqanikut, spiun i Sherbimit Sekret (DPA) te Gjermanise, dhe me banim ne Bochum te Gjermanise, i cili opinionit shqiptar i eshte prezantuar si profesor, por qe permes shkrimeve te tij opinioni shqiptar eshte bindur se ai nuk eshte asgje tjeter perpos nje analfabet, sepse ai nuk ka shprehur as njohurite minimale ne drejteshkrimin e gjuhes shqipe dhe si anetar i CDU, por qe ne fakt ka qene vetem nje DETEKTIV PRIVAT (spiun) i Sherbimit Sekret (DPA) te Gjermanise, dhe qe ne fakt kurre nuk ka qene as anetar i FBKSH-se dhe as Koordinator i SHAIBK per Evrope, siq edhe i eshte prezantuar (ka manipuluar) me opinionin tone kombetar, apo siq edhe ka manipuluar (i ka tmerruar), ne vere te vitit 2009, femijet e shokut tone (te plagosur me atentat nga sllavo-maqedonasit) ne Shkup.Keta spinua te Serbise kane harruar se, perderisa Struktura Inteligjente e FBKSH-se, Sigurimi Kombetar Shqiptar (SKSH), ka arrijtur qe permes Nendrejtorise se Zbulimit "Herojt e Heshtur" te SKSH, qe ka vepruar edhe ne thellesi te territorit te Serbise dhe te Greqise, qe ashtu si Serbise dhe Greqise, edhe segmenteve te Serbise dhe te Greqise ne IRJM, ua ka djegur kartat e tyre ne duar e tyre, edhe Nendrejtoria e Kunderzbulimit te SKSH "Syri i Shqiponjes", qe ka vepruar ne hapsrat e trojeve etnike te Shqiperise Natyrale (apo Historike) dhe brenda rradheve te FBKSH-se dhe te strukturave te tij, rregullisht dhe sistematikisht e ka ndjekur edhe agjenturen sllavo-greke brenda hapsirave shqiptare te Shqiperise Etnike dhe me theks te veqante ne Kosove, por edhe brenda FBKSH-se dhe SHAIBK-se (me selite e tyre ne Tirane), ku Serbia edhe e ka lene kontigjentin e saj me mbi 50 mije spiuna shqipfoles, qofshin keta djeme te policeve te Rankoviqit, apo edhe drejtor te dhunshem te Millosheviqit.


Por, keta plehera e jashteqitje te Kosoves Kreshnike, kurre nuk duhet te harrojne se SKSH ka patur dhe ka edhe nje Nendrejtori, dhe ate
Nendrejtorine e Ndeshkimit "Hakmarrja" te SKSH, prandej........Prishtine, 25 qershor 2009
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 55
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun Aug 09, 2009 11:24 pm

CFARE PO NDODHE KJO TANI
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 12:10 am

o agim po ky ka qen kordinator per evrop i SHAIBK pse se kan demontu deri me tani ky ka plot shkrim ,kam lexuar plot inervista te tina.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 12:37 am

dhe agim, ky njeri kurr nuk ka jetu ne bochom un jetoj ne gjermani dhe e kum pa ket njeri ne tubime ma heret me MUJ RUGOVEN PEVATQUS I UCK-s dhe ky ika organizuar oto tubime dhe e ka sjell muj rugoven vllavin e deshmorit te fahri fazliut Nebihin edhe ky i LKCK-S dhe ky njeri ika sjell kta njerz ne rrethina tona pra neper gjermani .prase me fillu lufta dhe plot tjer.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 12:45 am

e kam fjalen pe xhavit dalloshin agim- bajra spo e kuptoj ket univers......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 1:49 am

pom befason agim-bajra me kto plasime veq se nuk muj pa tu kundervu se per ket person ki informata te gabuara, per tjert nuk po injoh per ket zotri dalloshin po. un jam qe 20 vite ne gjermani dhe kur u ka fol ky njeri per uck e kum zan te qmendur. se nuk kam besuar se ekziston diq e till se pse dhe skam qen ne rrjedha dhe pak mosha jam kan i ri.ky njeri ka qen shok me te madhin Fehmi lladrovcin dhe kan marr pjes se bashku ne grev urie ne bon te gjermanis.kunder politikes pacifiste te rugoves kunder sales qe kerkonte nji aotonomi kulturore perne shokit,edim krejt.po njashtu ky zotri dalloshi,njashtu e ka ftuar prof.dr shefqet can hasi njashtu per informim te rretheve tona dhe mar gjer pra zotri hasi asht nji studius dhe hulumtues i historiografis te personave dhe politikajve tan ne pergjithsi. njashtu dhe me shukri klinakun shokit kta njerz jan gjall, krejt perveq Fehmiut dhe plus un jam nga ferizaji,veqse persa edi un ky njeri jeton ne nji fshat ku aty nuk ka fare aste nji magjup po edhe nese ka,shka lidhje kjo me ket. ne ferizaj e kem plot qytetin dhe tash dhe ju ne mitrovic keni polot te till. agim-bajra nese don ta sfidosh per aspekte dhe arsy te tua esht diq tjeter veqse nuk asht real ne ket menyr,e kishtir se kynjeri ka deshmitar gjall. pa marr parasysh ban shka te dush.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 9:15 am


per sheremet Pantinan o agim barja a mos a sheremet ahmeti apo na tranove more!?Nuk kemi sherbime te zbulimeve sepse spiuni se nxen spiunin!


http://www.google.fr/search?hl=fr&q=+Sheremet+PANTINA&btnG=Recherche+Google&meta=&aq=&oq=
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 9:25 am

Heidelberg tė Gjermanisė
Nė nderim tė njėvjetorit tė shpalljes sė Kosovės shtet tė pavarur dhe sovran, shoqata
''Iliria'' nė qytetin Heidelberg tė Gjermanisė, mė 21 shkurt, organizoi njė mbrėmje festive
nėn moton: ''Pėr pavarėsinė e Kosovės, tė festojmė tė gjithė sė
bashku''. Pas intonimit tė himnit kombėtar dhe atij tė Republikės sė
Kosovės, tė pranishmit me njė fjalė rasti i pėrshėndeti kryetari i
shoqatės Sheremet Pantina.Valle
dhe kėngė me motive patriotike, poezi pėr Republikėn dhe lirinė, pėr
figurat mė me emėr tė kombit, pėr gjuhė dhe flamur, pėr tė pranishmit
sollėn fėmijėt tė cilėt veprojnė nė grupin letrar tė shoqatės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 9:26 am

Kush feston pavaresin multietnike kush ka mundesi te behet kryetar i shoqerise ILIRIA ?vetem spiunet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 9:34 am

agim barja vetem perpara se na qudite me shqiptar me emra te ndryshem dhe populli eshte si shtazet,iperkrah apo si perkrah kur ne pozita i qesin qeveritaret e po dihet ēka paska luftue perkosoven e shqiptarin!Ske faje qe thuash kush eshte kundra uēk eshte tradhetar!Ti me kete fjale dmth se uēk n e kan udhehequr spiunet !Dhe per kete ke ik dhe nuk je kyq ne TMK apo tani ne FSK!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 55
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 12:11 pm

une asgje nuk e nencmova ketu askend por me befasoi kjo ne AL-TODAY KY SHKRIM DENONCIM PUBLIK
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
agim__barja
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1410
Age : 55
Vendi : shqiperiaveriore
Profesioni/Hobi : EXSPERT I CESHTJESE KOMBETARE
Registration date : 24/10/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 12:13 pm

Ky artikull i plote eshte ne fqen SHQIPERIA SOT
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 12:25 pm

23 shtator 2008

NJOFTIM :ARRESTMI I IBUSH HETEMIT ISHTE I RASTIT


Ne disa mjete tė informimit publik nė Kosovė dhe Shqiperi ėshtė publikuar informacioni sė gjėja unė Ibush Hetemi, nga Prishtina ėshtė paraburgosė nga Sigurimi publik i SHPK-sė-Stacionini policor nr.1

i Prishtinės -DKKO . Ju njoftojė se unė jam liruar nga organet policore
nė tė njajtėn ditė mė datėn 22.09.2008 , nė ora 15:40.
Jam arrestuar si pėrson i rastit thuhet nė letrėn dėrguar mediave nga ana e Ibush Hetemit.

Prishinė , 23. 09. 2008. Flori Bruqi
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ky veq paska qen i burgosur dhe biri i kujt kuku per ne!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 12:37 pm

ALBAN KOSAVA
Mƫ mirƫ ta bƫsh ViƧidolin si Shqipƫria dhe jo Shqipƫrinƫ si ViƧidoli!
02 June, 2008 03:45:00


Germezoni:

Ėshtė bėrė e zakonshme, qė mbas ēdo deklarate tė Berishės, tė ndjesh: ēudi, habi e ēoroditje. Por nė deklaratėn e fundit, tė dhėnė nė njė intervistė pėr gazetėn italiane “Corriere Della Sera”, ku deklaronte se vendi ynė ėshtė
njė vend i hapur pėr energjinė atomike dhe se pėr pesė vjet, italianėt
mund ta kenė gati njė central nuklear nė Shqipėri, kėto ndjesi ishin
vėrtet nė shkallėn sipėrore, gati shokuese, pėr ēdo shqiptar tė pėrgjegjshėm, me ndėrgjegje kombėtare dhe memorje historike.se Saliu i beson edhe vetė turlisė sė broēkullave tė tij tė pėrditshme
dhe sidomos kėsaj tė fundit, pa dyshim qė ai ėshtė njė individ i
lajthitur, shumė herė mė i lajthitur nga cilido prej atyre qė kurohen
brenda dritareve me hekura tė spitalit Nr. 5. Por nė qoftė se ai
nėpėrmjet bombave dhe shashkave mediatike, kėrkon tė bėjė shou dhe tė
tallet me kėtė popull tė rraskapitur, atėherė ėshtė njė karagjoz i pa
ndreqshėm dhe cinik.


Duke qenė se lajthitjet dhe
shashkat mediatike tė Berishės, janė mė tepėr se tė pėrditshme, jo
vetėm opinioni, por edhe politika, jo gjithmonė i merr ato seriozisht.
Dhe njė nga qėllimet e kėsaj strategjie tė Berishės, ėshtė pikėrisht
synimi qė politika tė merret me budallallėqet e tij tė radhės, duke
lėnė nė planin e dorės sė dytė hallet dhe shqetėsimet reale tė popullit,
gjithmonė nė rritje. Dhe shpesh herė, fatkeqėsisht, ja ka arritur kėtij
qėllimi. Janė harxhuar energji tė jashtėzakonshme, pėr trajtimin e
teorive idioteske, tė denja pėr librin Gines: Shqipėria njė euro,
Shqipėria nė moshėn e internetit, qeveria e shėrbesave (funerale),
qeveria e duarve tė pastra, toleranca zero ndaj krimit
dhe korrupsionit etj, etj. Dhe vetėm kur varfėria filloi tė trokiste nė
ēdo derė shqiptari tė thjeshtė, politika u kujtua tė merrej edhe me
rritjen galoponte tė ēmimeve, inflacionin, pa punėsinė, pa sigurinė e
jetės, rritjen e krimit etj. Por deklarata nukleare e Berishės,
pavarėsisht nga budallallėku i rradhės, duhet marrė seriozisht. Jo
vetėm nga politika e media, por edhe nga ēdo qytetar i thjeshtė.


Mė tepėr se sa idetė paranojake nukleare tė Berishės, tė cilat pakkush i beson, mė tepėr duhet tė shqetėsohemi, pėr modelin e
funksionimit tė kėtij individi, qė fatkeqėsisht ėshtė nė krye tė
shtetit shqiptar, ndėrkohė qė me bėmat e tij, duhet tė ishte ose nė
burg, ose pacient i pėrhershėm nė psikiatri, pėr mėnyrėn
e trajtimit tė vendit tonė, tė tokės tonė, tė mėmėdheut tonė tė
pėrbashkėt. Bie nė sy, fare hapur, se ai e konsideron veten mė tepėr se
mbret, ndėrsa Shqipėrinė si njė ēiflig tė tij personal, qė mund ta
pėrdorė si tė dojė, t’ja falė apo shesė, mikut mė tė parė, qė mund tė
ndėrtojė pa u druajtur nga asgjė centrale nukleare pėr llogari tė
Evropės, kombinate pėr pėrpunimin e
plehrave tė Italisė, fabrika ēimentoje pėr llogari tė arabėve, qytete
turistike pėr llogari tė dhėndėrit tė tij. Po si mund tė bėsh deklarata
publike, nė nivel ndėrkombėtar, pėr ndėrtimin e centraleve nukleare nė
vendin tonė dhe si mund tė deklarosh se Shqipėria ėshtė vend i hapur
pėr energjinė atomike, kur kėto probleme nuk i ke diskutuar e miratuar
me forcėn politike qė drejton, me aleatėt, me kabinetin qeveritar
(nocione tė bardha pėr Berishėn), me opozitėn e sidomos me popullin
tėnd pėr cilin pėrgjėrohesh e aq mė tepėr flet nė emėr tė tij?! Cili
shqiptar ėshtė pyetur dhe ėshtė shprehur se ėshtė dakord qė nė Shqipėri
tė ndėrtohen centrale nukleare? Edhe po tė pyeten, besoj se vetėm ata
qė vuajnė nga sindromi i verbėrisė berishiane, do tė jenė dakord pėr
njė gjė tė tillė. Por ata janė pak dhe nuk pėrfaqėsojnė popullin
shqiptar. Tė ndėrtosh kombinate plehrash dhe centrale bėrthamore nė Shqipėri, pėr llogari tė tė huajve, ėshtė njėsoj sikur t’i falėsh Maqedonisė, Malit tė Zi, apo miqve tė ri, pjesėt e mbetura tė Shėn Naunit, Vermoshit, apo Sazanin,
Porto Palermon, Bishtin e Pallės, ndoshta edhe Himarėn, tė cilėn e ka
shitur Bollano para Saliut. Pyete Sali popullin me Referendum! Vetėm
atėherė kur ai tė votojė teoritė e tua nukleare, atėherė gjėmo Sali
nėpėr gjithė botėn, me gjithė fuqinė e gurmazit tėnd, se je i hapur dhe
i gatshėm qė pėr llogari tė tė huajve, popullit tėnd t’i falėsh
rrezatim radioaktiv, sėmundje kanceroze, mjedis tė ndotur, ujė tė
fėlliqur, mjerim e mjerim pa fund.


Mentaliteti
dhe ndjenja e ēifligarit, bajraktarit, apo mbretit, e kanė shtyrė
Berishėn, gjatė 17 vjetėve tė demokracisė, ta katandisi Shqipėrinė,
vendin mė tė varfėr, jo vetėm tė Evropės, por edhe tė botės. Ky
mentalitet, ri ndezi luftėn e klasave, shpiku dhe realizoi teorinė e
“tokės sė djegur”, “ēekut tė bardhė”, “rrethimit me tela gjembi”,
djegies dhe shkatėrrimit tė ēdo produkti “socialist”, nenin 24/1, organizoi piramidat,
nėpėrmjet tė cilave grabiti nė mėnyrė tė pamėshirshme, mė tepėr se njė
tė tretėn e popullit shqiptar, krijoi rrethanat pėr trazirat e vitit
1997, pėrdori ushtrinė dhe armėt kimike kundėr popullit tė tij,
projektoi 14 shtatorin, goditjen e institucioneve e deri tek tragjedia
“Gėrdec”. Kjo psikologji, e bėn Berishėn, qė tė jetė njė demagog nė
luftėn ndaj krimit dhe korrupsionit, duke dėnuar maksimalisht
“krahėthyerit”, qoftė edhe pėr njė pėrpjekje jo ligjore pėr t’u
punėsuar jashtė shtetit dhe mbrojtur peshkaqenėt e korrupsionit:
Mediun, Bashėn etj, apo individė tė tjerė, tė
inkriminuar dhe akuzuar pėr krime tė rėnda ndaj popullit, si Gazidede,
Sefgjini. Me kėta tė fundit, jo vetėm qė nuk distancohet, s’ka se si,
pasi janė ortakė, por i ka ngritur nė nivele tė larta shtetėrore. E
kėshtu mund tė veprohet, vetėm kur tė mbushet mendja top, se Shqipėria
ėshtė ēifligu tėnd personal dhe tė gjithė tė tjerėt ēifēinj.


Jo,
Berisha, Shqipėria nuk ėshtė ēifligu tėnd! Atė nuk mund ta trajtosh si
njė mall pa vlerė. Yt atė, Rama, nė Viēidol, tė ka lėnė vetėm, njė
shtėpi, jo kullė, tashmė gati e rrėnuar, tė cilėn ke vite e vite pa e
parė, disa bokėrima dhe tre qiparisa qė thahen ēdo ditė e mė tepėr. Nė
qoftė se dėshiron ndėrtoje atje “centralin bėrthamor”. Ndoshta tė
ndihmon me para edhe Argita apo Basha, qė janė pasuruar goxha mirė kėto
vitet e fundit. Por mė mirė hiq dorė nga kėto ide paranojake dhe
mundohu qė ta bėsh Viēidolin si Shqipėria dhe jo Shqipėrinė si Viēidoli.


Nga Alban Kosova

Shtoni ne:
del.icio.us |
Digg
Komente (7 vendosur):
Sokol Halili

ne
02 June, 2008 05:40:40


Alban Kosova eshte nje pseudonim. Personi qe fshihet pas ketij pseudonimi derdh nje bresheri fyerjesh dhe sharjesh raciste kunder nje fshati shqiptar. Kjo eshte e papranueshme per nje gazete shume te rendesishme dhe serioze sic eshte gazeta "Zeri i Popullit".
Gazeta ka bere se pakti tre shkelje te renda nepermjet kesaj pacavurje te botuar ketu siper:
E para, mbeshtet dhe perhap diskriminim krahinor, krim i denuar nga Kodi Penal i Republikes se Shqiperise.
E dyta, boton nga nje "person", i cili ka frike te publikoje emrin e tij te vertete. Cfare te mire mund te pres publiku shqiptar nga nje anonim autor flet-rrufeshe Enveriste qe i disriminon shqiptaret bazuar ne pozicionin krahinor te tyre.
E treta, nuk mendoj qe PS dhe ZP duhet te pozicionohen kunder energjise
atomike. Per tu sqaruar me mire lexoni artikun kryesor te Financial
Times se dites se shtune, date 31 Maj 2008.
Faleminderit,
Sokol Halili, doctoral student, NYU
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 12:40 pm

nga Zoti Hashim Thaci, ky fare Alban Kosova apo
Bashkim Shqiperia (IBUSH HETEMI) na u ngrit ne detyre dhe nga Drenasi
na erdhi ne Prishtine, dhe ate ne Ministrine e Mireqenies Sociale te
Republikes se Kosoves, per cka deshmon se Zoti Ibush HETEMI (djali i
policit te Rankovicit), prej kohesh eshte kapur nga SHIK (Kadri Veseli
apo Azem Syla)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 12:55 pm

Azem Bogiqi koka prezentue si komandant Shpetim nga maqedonia,zot a e shifni ?Ky pin kafe edhe ne tetove!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 12:59 pm

azem bogiqi
http://www.google.fr/search?hl=fr&q=+Azem+BOGICI&btnG=Recherche+Google&meta=&aq=&oq=
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 1:05 pm

fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Mon Aug 10, 2009 1:08 pm

Ku jan luftetaret e uēk ?Nuk paskan vrare spiuna po del ashiqare i paskan lane me na shtyp aaaaaa prape e kon e paskan vra bre te uēk_es ?Po te gjitha pozitat e qeveris se kosoves i paskan ne dore spiunat e ēka me prite nga rrenat qe na thone ne ju kemi ēlirue ?Nuk na pasket ēlirue pos na pasket rujt spiunat qe prape me na shtyppppppp
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
haxhiu
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 7:33 pm

Kuku none po me dhembe barku
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 7:41 pm

Haxhi
Agim Bajra po luan rolin e udbasheve serbe dhe bashkpunetoreve te tyre.
Keta e kan largue G.Adilin prej FBKSH AKSH se ky tradhtoi keta dhe nuk eshte mire me koke ky kishte luajt prej memndeve dhe eshte i semure psikik thojna ata.
Prej inati qe keta kan largue kete sepse skishte autoritet dhe ky zeri e shjake dhe ky Agimi si shpijun serbe sllave kete Adilin dhe zeri thoshte se e ka rre.
Ky Qlirim Presheva vet G.Adili i ka njollosur keta shoke komandanta te aksh.nga kosova.
Ky vetem ka shkruajt paushall fare .
Se vet eshte tradhtari dhe i paguar nga sherbimet sllavo maqedonase te shkaterroi keto struktura .
Po sja ka arrijte dhe Fbksh AKSH egziston pa G.Adilin ky ska qyshe thojne shoket as dy veta ma dhe te dyshimte.
Kosova presheve dhe shkupi jane bashk.
Azem Bogiqi eshte nga kosova dhe eshte mjaft trim Po edhe keta tjeret .
Lexo deklaraten e FBKSHzona 2 Kosova heroike.
Pasi keta kan shpall tradhtare G.Adilin.
E ky Agim bajra u kuptuam qe po perkrahke ata qe tradhtojne.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 7:57 pm

KOMUNIKATĖ PUBLIKE NR. 2 E KĖSHILLIT ORGANIZATIV TĖ KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR
Postuar mė datėn: 2008-06-16 15:18:45 nga admin4 :: Kategoria: Lajmet kryesore


» Opcionet pėr artikullinBėj favorit kėtė artikull
Pritoje kėtė artikull
Dėrgo tek shoku/shoqja
Shto koment kėtė artikull

- Mė 14 dhe 15 qershor 2008, te Hotel ROMANA nė Durrės, u mbajtė dhe me sukses tė plotė i pėrfundoi punimet Mbledhja Parakuvendore e Kuvendit Mbarėkombėtar, ku morėn pjesė mbi 200 pėrfaqėsuesė e pėrfaqėsuese nga tė gjitha trevat etnike shqiptare dhe nga diaspora shqiptare.
- Mbledhja Parakuvendore e Kuvendit Mbarėkombėtar u hap me intonimin e Himnit Kombėtar dhe me njė minutė heshtje nė nderim tė tė gjithė dėshmorėve tė kombit shqiptar.
- Punimet e saj, Mbledhja Parakuvendore e Kuvendit Mbarėkombėtar, i zhvilloi nė tri seanca:
-
1) Seanca Paraplenare,
2) Seanca Plenare dhe
3) Seanca Pėrfundimtare.

- Nė Seancėn Paraplenare u prezantuan tė pėrfaqėsuesit, tė cilėt mė pas diskutuan edhe mbi situatėn politike nė hapėsirat shqiptare, si dhe prezantuan edhe propozime konkrete pėr domosdoshmėrinė e mbajtjes sė Kuvendit Mbarėkombėtar.

- Nė Seancėn Plenare, nė emėr tė Kryesisė sė Kėshillit Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar, Sekretari i Pėrgjithshėm lexoi Raportin e Punės sė Kėshillit Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar, qė nga themelimi (mė 25 Nėntor 2006, te Hotel Tirana nė Tiranė) dhe deri nė Mbledhjen Parakuvendore tė Kuvendit Mbarėkombėtar.

- Gjithashtu, nė pėrfundim tė kėsaj seance, u nxorėn pėrfundimet dhe vendimet e Mbledhjes Parakuvendore, si mė poshtė vijon :

1) Kuvendit Mbarėkombėtar doemos duhet tė mbahet para festave tė Nėntorit 2008 ;
2) Pėr krijimin dhe konsolidimin e 7 (shtatė) komisioneve tė Kuvendit Mbarėkombėtar u ngarkua Kėshilli Organizativ I Kuvendit Mbarėkombėtar ;
3) Kuvendi Mbarėkombėtar do tė miratojė Tezat e Finalizimit tė Bashkimit Kombėtar, si dhe Programin dhe Statutin e Asamblesė Kombėtare Shqiptare, tė cilat (opinionit publik kombėtar dhe ndėrkombėtar) do t’i bėhen tė njohura edhe pėrmes njė Memorandumi tė Kuvendit Kombėtar.
4) Tė gjithė pėrfaqėsuesve tė Mbledhjes Parakuvendore tė Kuvendit Mbarėkombėtar, iu dorėzuan Projekt-Tezat e Finalizimit tė Bashkimit Kombėtar, vėrejtjet dhe sygjerimet e tė cilave, Kryesisė Qendrore tė Kėshillit Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar, duhet t’i dorėzohen deri mė 1 tetor 2008.

- Mbledhja Parakuvendore e Kuvendit Mbarėkombėtar konsolidoi edhe Kėshillin Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar me kėtė pėrmbajtje:

1. Kryetari, Gjeneral Kudusi LAMA (Tiranė);
2. Zv. Kyetari, Prof. Dr. Hulusi HAKO (Tiranė);
3. Zv. Kryetari, Kolonel Sejdi VESELI (Prishtinė);
4. Zv. Kryetari, Kolonele Shyhrete GOSALCI (Prishtinė);
5. Sekretar i Pėrgjithshėm, Mr. Gafurr ADILI (Iliridė nė Tiranė);
6. Anėtare, juriste Leonora GREIĒEVCI, (Prishtinė, nė Gjermani);
7. Anėtar, ekonomist Gani Smakaj (Drenicė);
8. Anėtar, Xhevit BISLIMI (ish deputet i Kuvendit tė Kosovės);
9. Anėtar, Mulla OSMAN MUSLIU (Drenicė);
10. Prof. Dr. Hava ISMAJLI (Dekan nė Fak. Juridik-Prishtinė);
11. Prof. Dr. Sabri KADRIU (Prishtinė);
12. Prof. Dr. Musa LIMANI (Prishtinė);
13. Ali LAJCI – Deputet i Kuvendit tė Kosovės;
14. Hasan MUJA – Deputet i Kuvendit tė Kosovės;
15. Adem HAJDARAJ (Gjakovė)
16. Ismail BAJRAKTARI (Mitrovicė);
17. Hyzri SALIU (Ferizaj);
18. Sali BYTYCI (Prizren);
19. Ibush HETEMI (SHAIBK-Kosovė);
20. Prof. M. M. (Preshevė);
21. Hysni SHAQIRI (BDK-Maqedoni);
22. Xhavit DALLOSHI (Kacanik-Diasporė);
23. Nasėr SHATRI (Burim i Kosovės);
24. Kristo ĒIPA (Himarė);
25. Laureta PETOSHATI (Vlorė);
26. Genc LLAKAJ (Sekretar i Pėrgjithshėm i SHAIBK - Tiranė);
27. Luljeta HETEMI (Drenicė-Tiranė);
28. Valbona DACI (Fier);
29. Ahmet VELCANI (Kryetar i Shoqatės Shpiragu);
30. Prof. Dr. Iliaz AHMETI ;
31. Merjola SKĖNDAJ (Rinia e Bashkuar Kombėtare - Tiranė);
32. Qemal ISUFI (Kryetar i Shoqatės Mallakastra);
33. Ali DACI (Mal i Zi);
34. Qemal DANAJ (Shoqata Labėria);
35. Emin FAZLIA (Prishtinė-Gjermani);
36. Zef ĒUPI (Durrės);
37. Halil KATANA (Tropojė).

- Kėshilli Organizativ (37 anėtarėsh) i Kuvendit Mbarėkombėtar, nė Mbledhjen e tij tė Parė, krahas tė tjerave, krijoi edhe 7 (shtatė) komisionet pėrkatėse :

• KOMISIONI PĖR PĖRGATITJEN E DOKUMENTEVE TĖ KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR :
1. Kryetar, Prof. Dr. Musa LIMANI (Prishtinė);
2. Anėtar, Prof. Dr.Zejnulla GRUDA (Prishtinė);
3. Anėtar, Dr. Doc. Selaudin KUCAJ (Tiranė);
4. Anėtar, Politikolog Xhevat BISLIMI (Viti e Kosovės)
5. Anėtar, Prof. Hysni SHAQIRI (Kryetar i BDK - Shkup);
6. Anėtar, Politikolog Koēo DANAJ (Politikolog - Tiranė);
7. Anėtar, Prof. Xhavit DALLOSHI (Gjermani);

• KOMISIONI PĖR GRUMBULLIMIN E FONDEVE PĖR KUVENDIN MBARĖKOMBĖTAR :
1. Kryetar, Prof. Dr. Sabri KADRIU (Prishtinė);
2. Anėtar, z. Zef Ēupi (Durrės);
3. Anėtar, Femi LUCA, SHAIBK (Tiranė);

• KOMISIONI PĖR MBIKQYRJEN E FONDEVE TĖ KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR :
1. Kryetar, Jurist - Ibush HETEMI (Prishtinė);
2. Anėtar, juriste Leonora GRAIĒEVSI (Diaspora);

• KOMISIONI PĖR PJESĖMARRJEN E TĖ GJITHA FAMILJEVE TĖ DĖSHMORĖVE TĖ KOMBIT NĖ KUVENDIN MBARĖKOMBĖTAR :
1. Kryetar, Mulla OSMAN MUSLIU (Drenicė) ;
2. Anėtare, Luljeta HETEMI (Tiranė - Drenicė);
3. Anėtar Emin FAZLIU (Prishtinė - Gjermani);
4. Anėtar, Ahmet VELĒANI (Fier);
5. Anėtar, Qemal ISUFI (Mallakastėr);

 KOMISIONI NĖ MARRĖDHĖNIET ME PUBLIKUN DHE MASMEDIAT:
1. Kryetar, Genc LLAKAJ (Jurist - Tiranė);
2. Anėtare, Laureta PETOSHATI (Vlorė);
3. Anėtar, Prof. Hyzri SALIU (Ferizaj);
4. Anėtare, Merjola SKĖNDAJ (Tiranė);
5. Valbona DACI (gazetare - Fier);

 KOMISIONI PĖR MIRĖNJOHJE, FALENDERIME DHE SHPĖRBLIME
1. Kryetar, Sali BYTYCI (Prizren)
2. Ismail BAJRAKTARI (Drenicė)
3. Omer MAMO
1. Nimet MUSAJ

• KOMISIONI PĖR PĖRGATITJEN E KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR:

Kėtė komision e udhėheq Kryesia Qendrore e Kėshillit Organizativ tė Kuvendit Mbarėkombėtar, sė bashku me tė gjithė kryetarėt e komisioneve tė sipėrcekura.

PĖR KRYESINĖ QENDRORE TĖ KĖSHILLIT ORGANIZATIV TĖ KUVENDIT MBARĖKOMBĖTAR:

Sekretari i Pėrgjithshėm, Mr. Gafurr ADILI_____________

Durrės - Tiranė, 16 Qershor 2008
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 7:59 pm

Haxhi ja kushe jan keta shoke te gjithe komandant te Aksh..
Ky qe 10 vite punoi me ta ,po tashe kur e pa se nuk mund te manipulon vjedhe ma shkruan kunder tyre ,ka met vet i ngrati me sherbime sllave dhe do shpijuna si Agim Bajra ju paha bashkangjit.
Po ne kosove dhe diaspore medvegj presheve bujanovce shqiperi ska asnje afer vetes.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 8:04 pm

PRINTOJE


ME POPULLORET


VERSION PDF


VERSION XML


TXT version

Autor :

Ibush HetemiReklamoni tek Tribuna Shqiptare
Reklamoni tek njė nga publikimet
mė serioze shqiptare nė internet
http://tribunashqiptare.com


AlbemigranT.com
Faqja e emigrantėve shqiptar
www.albemigrant.com


google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);


Nga Ibush Hetemi*
Pėr Kosovėn ėshtė e papranueshme propozimi i Dana Rohrabaker..., e Avni Klinakut dhe sojit tė tyre. Shkėmbimi i territoreve do tė thotė sikur Serbia do t’i jipte Kosovės pjesė tė territorit tė saj, e tė merrte njė pjesė tė territorit tė Kosovės. Mirėpo nė kėtė rast nuk kemi tė bėjmė me njė gjė tė tillė, sepse edhe ato troje pėr tė cilat mendohet “tė shkėmbehen” me Kosovėn i takojnė SHQIPĖRISĖ ETNIKE


Shqiėria Etnike dikur kishe 120 mijė kilometra katror, sot pjesa mė e madhe e atyre tokave ėshtė e okupuar nga “shtetet demokratike tė Evropės”. Sipas A. K. BOGDAN-it, “Shqiptarėt i pėrkasin njėrit prej kombeve mė tė vjetėr tė Evropės. Shqipėria ėshtė banuar nga 14 konfederata tė fiseve Pellazge, tė udhėhequr nga Mbretėr qė e shikonin para-ardhjen e tyre nga Akili”. “Vendi i fundit ku Ilirėt gjetėn strehim nė kėto dyndje barbare ishin Malet e Epirit, Thesalisė, Maqedonisė Perėndimore dhe Dalmacisė”. “Pas kėsaj, Serbėt, Kroatėt dhe fise tė tjera Sllave, shumė shpejt dyndėn Moesinė, Trakėn, Maqedoninė dhe Greqinė, bile sulmuan edhe Kretėn. Megjithatė Bizantinėt i nėnshtruan ata. Por Bullgarėt (Bolgars, Volgars), njė rrace me origjinė nga Turqit Altaik dhe rracės Urgike tė bashkėkohėsve tė tyre Mordovins dhe Ēuvasheve nė Rusinė Veriore, i nėnshtruan Serbėt nė fund tė shekullit tė nėntė. c**** i tyre, Simoni i Madh (A.D. 893 – 927), i konvertuar nė Kirshterizmin Ortodoks, e zgjeroi mbretėrinė e tij nga malet Karpate e deri nė detin Adriatik, duke pėrfshirė kėtu Shqipėrinė, Kosovėn, Serbinė dhe Malin e Zi tė sotshėm”. ( Botuar nė revistėn Amerikane ‘THE BARNES REVIEW’,
New York, Mars/Prill 2000, Volumi VI, Numri 2., nga A. K. BOGDAN).
Pėr Kosovėn ėshtė e papranueshme propozimi i Dana Rohrabaker... e Avni Klinakut dhe sojit tė tyre. Shkėmbimi i territoreve do tė thotė sikur Serbia do t’i jipte Kosovės pjesė tė territorit tė saj, e tė merrte njė pjesė tė territorit tė Kosovės. Mirėpo nė kėtė rast nuk kemi tė bėjmė me njė gjė tė tillė, sepse edhe ato troje pėr tė cilat mendohet “tė shkėmbehen” me Kosovėn i takojnė SHQIPĖRISĖ ETNIKE (lexo edhe ato pjesė tė tokės pėr tė cilat mendohet tė shkėmbehen janė pjesė integrale, respektivisht toka shqiptare), prandaj Serbia nuk po jep asgjė, ndėrkohė Kosova me “shkėmbim territoresh tė propozuar ” do t’ia legjitimonte ose thėnė mė shkurt Kosova do tė humbte njė pjesė tė tokės sė vet pėr tė marrė njė pjesė tjetėr tė tokės sė vetė nė njė anė tjetėr. Shqipėria Etnike dhe tėrėsia e tokave shqiptare dikur jo fortė largė kanė qenė njė tėrėsi, dhe pa dėshirėn e saj ato janė copėtuar sipas “kuteve” tė tė tjerėve. Ajo tėrėsi, respektivisht ajo Shqiėri Etnike dikur kishe 120 mijė kilometra katror, sot pjesa mė e madhe e atyre toka ėshtė e okupuar nga “shtetet demokratike tė Evropės” . Pėr shkėmbimin e territoreve sipas propozimit tė Dana Rohrabaker... dhe tė tjerėve, ėshtė prononcuar edhe ambasadori austriak Wolfgang Petrich. Diplomati austriak Ambasadori hodhi poshtė tezėn e "kėmbimit tė territoreve midis Serbisė dhe Kosovės" tė Dana Rohrabacher-it (senator amerikan). Nė lidhje me kėtė ėshtė prononcuar edhe profesori i nderuar i kauzės gjithkombėtare z. Mehdi Hyseni: “Sa i pėrket domethėnies politike, juridike, historike dhe praktike tė tezės "kėmbim territoresh midis Kosovės dhe Serbisė" tė Dana Rohrabacher-it, kėtė vlerėsim e bėra nė artikullin paraprak, tė titulluar "NUK ĖSHTĖ FJALA PĖR KĖMBIM TERRITORESH MIDIS KOSOVĖS DHE SERBISĖ, POR PĖR RINDARJEN DHE PĖR RICOPĖTIMIN E TERRITORIT SHQIPTAR NĖ FAVOR TĖ SERBISĖ KOLONIALISTE!", publikuar nė www.albaniapress.com, 03.08.2009 dhe nė www.telegrafi.com, 04.08.2009)”. Nė vazhdim professor Mehdiu thotė: “Ky ėshtė gabimi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu Aug 20, 2009 8:27 pm

Qlirim presheva vet G.Adili
Ky psikopat i semure qe nuk la kend pa e sha Ne shqiperi maqedoni kosove presheve bujanovce diaspore.
Dhe ne funde mnbet vetem....
haaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 6Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: