Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutoriMesazh
NIPIIXHAXHIT
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 167
Age : 38
Vendi : te dardha
Registration date : 28/09/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Tue May 18, 2010 9:15 pm

ndryshe do te duket SHqiperia kur te arrimė bashkiminkombetar, por prap do te jet shumė e vogel per disa njerz qe per asnje qast nuk jan ndal se punuari ne me te mrapshtat menyra qe te arrinė ti thone veti "atdhetare"

MOS TE MENDOI DIKUSH SE E NESERMJA DO TE HESHTE PER GJITHĖ ATO VRASJE QE KANĖ NDODHUR E PO NDODHINE EDHE SOT,

Kolonel andej e kolonel kendej llafe koti janė keto, ata qe e paguan me jete kohen kur disa pasuroheshin nukdo harrohen kurrė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 19, 2010 12:18 am

Si po shifet,ju jeni tė intresuar mė tepėr tė luani, se sa tė mesoni tė vertettėn, sepse dikush vėrtet kėshtu shendosh komplekset, por mė duhet tė skjaroj pėr ata qė vėrtet e duan tė vėrtetėn, Ka tė verteta kur thuani se ka pasur flamur partiak(LDK) por ti dhe ata qė kan qenė aty e din se nė sallė mbrenda dhe jasht nė ballkone ka valuar vetėm flamuri kombėtar, dhe ata nė Himar, ku Greku e pretendon si tokė tė vetėn, nuk jan bėrė gjėrat rastėsisht,pran ne i kemi lejuar tė gjitha kamerat, tė filmojnė, dhe pa mė thuaj po tė ishte e vėrtet se ka valuar flamuri i Rugovės mė siguri se pa e pa dikush ose pa e zėrė syri i kamerės kishte mė qenė e pa mundur, prandaj besom se ka qenė rrenė, e vėrteta ėshtė se njė kameraman e kishte pasur njė flamur nė ēantė tė cilin nuk ka arritur as ta shpalos, sepse sigurimi e ka ndaluar, edhe tė pranishmit, mė vonė folen se ne dukje kishte qenė si flamuri i Rugovės,por meqenėse nuk ėshtė shpaluar tė shihet se di sakt se ēfare ka mundur tė jet, ketė e di vetė ai(kameramani)ai edhe mund tė fletė tė vertetėn.
plotėsisht pajtohem kur shkruani se edhe ne edhe Gafurri jemi njė " bėrllog" sepse nuk arritėm tė sqarojmė mospajtimet e kinėse po pretendojmė pėr diqka mė tepėr, por tė ndėruar,kuptomeni drejt, nga ana e ynė nuk ka munguar gadishmeria e dialogut, ka qenė dikush tjetėr nė mesin tonė i cili e ka pasur ketė ēellim qė e ka arritur, dhe tabi ai ju ka afruar Gafurrit sepse kur ne ishim afėr njeri tjetrit ai ska pasur vend aty, arriti mė mjeshtri tė rrallė ta fut pėrēarjen dhe tė na helmoj nga urrejtja e pa shpjegueshme, qė ka qenė dhe ėshtė armiku shekullor i shqiptarėve.
Nuk ėshtė e vėrtet, se ne jemi duke e rrejtur popullin ose duke e vjedhur ate, e vėrteta ėshtė se nė merin tonė ka pasur raste se i kanė bėr hajnat por janė zanė shumica, mė pėrgjegjėsi mė tė lartė njerzore po ju them, vetėm njė rast gjene se ėshtė plaēkitur, ose ėshtė kėrcnuar dikush, por ama mė fakte jo mė ja fut kot si shumė tė tjėr, mė i shkel gėrmat nė tastier e ku tė del lė tė dali. Jo vėllezėr e motra kėto gjėra nuk mund tė fshehen sikurėse nuk do tė mund tė dshehėn shumė tė vėrteta si dihėn pėr mejdani, unė jam sheshit mė emėr dhe mbiemer, ju jeni mė "emra" tė fsheht e kendej akuzoni tjerėt.
- Sistemi nė tė kaluarėn ka qenė i atillė,qė tė gjitha ata qė edhe sot i kan 10 vite, dikend e kan pasur diku, se edhe fshati ka qenė nė Lidhjen Socialiste tė popullit punues, edheProf. tan sot mė ttuj akademik, dhe tė ngjajshėm,dhe punėtorėt e krahit dikun kanė punuar dhe shkolluar nė qendra tė ish Jugosllavisė, edhe sot pjestarėt e ish TMK-sė ju kan ndėrtuar shkive shtėpia, dhe sot elita e jonė politike i thrret shkiet tė kthehen nė Kosovė, ka shumė ish pjestar tė UĒ-sė, tė cilet i kan lidhur bizneset me shkie dhe gjėrat janė sijanė,por njė tė vertet duhet ta keni tė gjithė nė mendje:

1. Mė punua mė shkie,dhe
2. mė punu pėr shkie,
pra tė nderuar bashkbisedue, janė dy dallime tė forta, tė gjith neve, baballarėve, vėllezėrit e dikujt nė atė kohė qe kemi qenė fat pjesė e kohės kanė punuar mė shkie se i kan pasur arat afėr,i kan pasur edhe kojshi, kan punuar edhe njė fabrikė ose njė administrat, por krejt tjetėr ėshtė e mendoj ėshtė KRYSORJA QE DUHET DITUR, mė punua pėr shkie e pėr intresa tė tyre. kėtu ėshtė thelbi, kėtu qendron tė kuptuarit e drejtė, gjuha ėshtė prej tuli thot ppulli, edhe letra duron ēdo gjė qė shkruan lapsi, por sikur tė jemi real dhe tė drejtė e mos tė merremi mė thash e theme e shpifje tė ndyera,se vėrtėt ne shqiptarėt ngjajm nga pak nė buburrecat e kuq, sepse buburrecat e kuq e paskan zanat-adet kur tė takohėn nė rrugė po kqyrkan mė e mbyt njeri tjtrin pa kurgjė, askush nuk e di se nga ju ka ardhur kjo armiqėsi.
Nė ketė botė, askush nuk mund ti ik ralitetit dhe tė vėrtetės, shkenca ka shkuar shumė pėrpara, gjurmat nuk mund tė fshihėn, kushdo qė ka qenė hyzmeqar i dikujt nė ēfar do mėnyre qoft nuk do tė mund tė mshefen gjėrat, se nė fund tė fundit vet " zotria " tė cilit i ke bėrė hyzmet tregon dhe argumentėt flasin,historia shkruhet vetėm mbi bazėn e fakteve dhe ngjarjeve tė verteta, e jo mė rrena, e shpifje, duke e etiketuar njeri tjetrin ke apo s'ke ashtu.
dhe nė fund, e hangri e verteta rrenėn nuk shitėn ma etiketimet nė baza kombėtare, sepse pikėrisht kuzhinat e UDB-sė i kan etiketuar veprimtaret e ēėshtjes kombėtare, pėr mė i nda nga populli, mė i nda nga e vėrteta sepse ato parulla atėhere janė shit, tash kemi tjetėr kohė,gjėrat duhet par nė bardh e zi, pa argumente tė faktizuara dhe tė provuara nuk beson mė askush.
- nese mendoni tė pyetni, edhe mė tutje, duhet tė mė drejtoheni mė emėr dhe mbiemėr, tė di mė ke po flas. pėrshendetje, ndėrsa ata qė vazhdojnė tė mė fyejnė,tė kursehėn kur tė takohemi sy mė sy nese kan k... tė mi thonė, se burrnia kėshtu se ka.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 19, 2010 8:13 am

jo z hetemi, flm dhe me fal se te mundova , te pershendes me interesuan veq kto nuk jem ne gjykat te me pergjigjes, kto me kan interesuar pak a shum po e kuptoj perafersisht se qka si tek,klm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 19, 2010 9:39 am

Tė falenderoj edhe unė pėr durimin qė patėt, dhe sinqeritetin qė treguat,shihemi nė ditė mė tė mira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 19, 2010 2:50 pm

Xhevat Hajdari Drenice
Qenkan duke bere gara partit e reja qe jane formue ,
a prralla po na tregoni a....
Ju ka dale boja ma te gjithve ,qe 10 vjet rrena ,pasuri per veti..
10 vjet i keni mbushe xhepat per veti ,e shume te rinje i keni marre ne qafe..
Besoje se nje dite te gjithe do te pergjigjeni per mashtrim te qytetareve dhe manipulim me ta..
Boole ma se na keni shurdhue me fjala ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 19, 2010 3:04 pm

Ti kur tė kesh kohė, dhe kur tė deshirosh mė e pa tė vėrtetėn eja tė unė nė Shtėpi,ken ta pyesish ju tregon, e shikoje pasurin time, do tė bindesh,mendoj do ta ndrrosh mendimin e mos ja fut kot. " selam Malishevės" hajde burrri i dheut nė vend.
e sa i pėrket partisė mos mė perzi mė te se unė nuk kam tė bėjė fare mė parti,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 19, 2010 3:12 pm

haaaa na knaqt fjala ku keni qen o zotni gjat luftes
ne fbksh te juve shumica jane farkiste e ldk-iste qe i njef krejt Drenica- ishe bashkpunetore te serbise.
Po sehste ka na interesone fare se kushe jeni,po pse po beni fushate politike..
Edhe ata pak atdhetare qe keni pase ju kane largue .
As qe i interesone kujte ,levizje ne kosove ka mi hanger qent po popullin e shkaterruan .
Pasuri ti nuk ke ndoshta po shiqo ata tjeret sa kane ba pasuni dhe sa kane vjedhe ..
Vtem krejt klane mafijash i keni ne kek e ku mos..
Nuk thashe per ju..se e di drenica se kushe je dhe sa pasuni ke...po per bandat e farkisteve te Tradhtarit Ahmet Krasniqi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 19, 2010 3:29 pm

i nderuar, botėn nuk mund ta ndreq askush, nese mundėm unė do tė japi llogari vetėm pėr vete, unė gjatė luftės kam qenė nė malet e Drenicės, njė ushtar i thjesht i UĒK-sė, kam vuajtur, dhe kam qenė pa bukė sikur tė gjithė tjeret,1000 here kam pas rast me u largua nga Kosova por nuk jam larguar pėr asnjihėre, kam pasur mundėsi edhe azil mė marr nė Suedi, nė vitin 1986, dhe jam kthyer, kemi pasur njė fjalė dhe besė me shoket e mi ( tė mirė e tė kėqi shokėt e mi janė) dhe deri sa u larguar serbi i fundit kėtu kemi qenė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 19, 2010 6:54 pm

Po trima,skeni marre azil tuj vujte per atdhe..
E keni knaq krejt ,per ate jemi ba multietnik...
Se keni qen ushtri e Rugoves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Wed May 19, 2010 6:59 pm

Kush spiunoi rastin e Radushės

Informatorėt e pėrafėrt me grupin e armatosur, pėrgjimi i telefonatave si dhe mundėsia e organizimit tė njė kurthi, janė tre dyshimet qė mund tė kenė shpie grupin e armatosur pranė njėsiteve speciale “Tigrat”, tė cilat kishin zėnė pritėn nė afėrsi tė Radushės nė orėt e para tė mėngjesit tė kaluar kur u vra Harun Aliu, Shaban Zenuni, Qemal Fejzullahu dhe Xhafer Shala.

Ministria e Brendshme ka shprehur dyshime pas publikimit tė lajmit se operacioni ishte pėrgatitur pas sigurimit tė informacioneve paraprake.

Tė gjitha pistat e dyshimeve tė miqve tė afėrt tė tė vrarėve janė se ato janė viktima tė njė kurthi apo spiunimi nga informatorė dhe shėrbime tė MPB-sė, tė cilėt kanė ndjekur dhe kanė pasur njohuri pėr ēdo lėvizje tė grupit tė armatosur, i cili fillimisht ishte goditur nė Bllacė dhe sė fundi fatalisht nė Radushė.

Zėdhėnėsi i MPB-sė, Ivo Kotevski ka theksuar se ajo qė ėshtė thėnė nga ministria ėshtė e tėra qė ėshtė sqaruar pėr incidentin dhe se nuk jepen detaje plotėsuese. Njė nga dyshimet e familjarėve tė tė vrarėve janė se nė trupin e tyre ishin vėrejtur shenja dhe plagė nga ushtrimi i dhunės fizike, si dhėmbė tė thyer, pjesė tė mavijosura dhe tė ėnjtura tė pjesės sė poshtme tė trupit dhe plumba nė kokė.

Gjitha kėto kanė shfaqur dyshimet dhe familjarėt janė nė pritje tė njė kėrkese pėr ekspertizė mė tė detajuar. Dyshimet e organizatave joqeveritare shqiptare janė se nė rastin e Radushės, MPB nuk ka bėrė xhirime, qė preferohen nė disa aksione tė saj, sidomos siē u emetua njė video-xhirim nga ndėrhyrja dhe bastisja nė fshatin Novo Sellė tė Zhelinės, ku u dhanė inserte filmike nga aksioni i njėsiteve speciale.

Pėrfaqėsuesit ndėrkombėtarė nė Shkup nuk kanė komentuar se a do tė mbėshtesin ose jo njė ekspertizė mė tė detajuar me ekspertė ndėrkombėtarė tė mjekėsisė ligjore. (INA) /18 May 2010/V.I.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu May 20, 2010 12:10 am

nuk kam deshir tė flas si gazetar me tė degjuara e fjalė tė thata, njė gjė dihet ata u vran nė pritė pabesisht dhe mizorisht, e vėrteta do tė dali, sado qė mundohet dikush ta fsheh, nuk do tė arrin, sikur tė ngritėt njė komision neutral ekspertėsh nga vendoret dhe ndėrkombėtare,ndoshta mbi bazen e fakteve do tė zbulohen gjėrat,duke i analizuar tė gjitha, edhe pėrgjimet e tel, edhe kontaktėt e fundit mė kė i kan pasur,edhe komisioni i pavarur tė mbledh fakte dhe prova njė javė mbrapa, por kėtu mos tė pėzihet politika, ndoshta do ti afrohėn tė vėrtetės, dhe do tė zbulohėn gjėrat, familjaret duhet tė kėrkojnė expertizė mjekoligjore tė pa varur, po sikur tė paguhėn privat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Thu May 20, 2010 9:51 pm

pse rreni qytetaret qe Prof Xhdalloshi nuk ishte kordinatoore i FBKSH,a spo ju vjen turp a.
Deri dje kishi nevoje per te ,e quat ne qiell e tashe rreni shpifni..
keni tregue kulturen e juaj ,dhe karakterin se kushe thirret ne bashkimin Kombetare.
KU edhe une kame qen anetare i tije dhe kemi plot rrespekte .
Shumica ju ka perkrahe sebep Prof sepse ai ka rrespekte .
SE ka qen edhe Shqiptare i pare qe ka perkrahe uck prej 1993.
Turp per ju,nuk arrini agje me rrena e mashtrime ,vetem ja keni humbe vleften vetvetes dhe fbksh te juaj ashtu keshtu te humbur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 12:41 am

Sinqerisht mė vjen shumė keq qė mė Prof. Dalloshin ndodhi kėshtu, por duhet tė jemi tė sinqert, se ju e keni filluar ne shkrimin e par apo ne!!? Pastaj kur ju keni filluar me shkrime tė tilla ju ėshtė dashur ta dini se edhe kundėrreagime do tė ketė.
E vėrteta ėshtė se ju keni pasur autorizim pėr tė pėrfaqsuar SHAIBK-nė,posedoni edhe dokumentin, sa pėr FBKSH nuk e besojė, po ta keni dokumentin ju lutem tregojeni. Prandaj ju vetė jeni larguar keni ra pre e njė zenke nė kohėn kur ėshtė mbajtur Kuvendi nė Himarė, dhe pėr njė moment tė ju qdo gjė u shembė!!!?? Nuk e kam kuptuar kurr ketė gjest tuajn.
Pastaj se vėrtet keni qenė tė respektuar ne kemi dhenė edhe prova, kemi biseduar dy ditė para Kuvendit nė Prishtinė, pastaj nė kuvend ne emėr tė Diasporės ju kemi zgjedhur nė kryesi tė punės tė Kuvendit, tė cilėn e keni pranuar mė knaqėsi, pastaj edhe fjalen ua kemi dhenė, dhe deri nė atė moment nuk kemi pa shenja tė mosknaqesisė tė ju. Nuk e di nga na doli terė ai arsenal fjalėsh fyese, pėrse su bėre burrė e tė distancoheshe nė Kuvend, atje e fole tė kundertėn, ne i kemi inqizimet.
unė megjithate ju falenderoj pėr krejt qka keni bėrė pėr kauzen tonė kombėtare, ju nuk e pat tė udhės qė mė tutje tė jeni afėr nesh, takort, ēėshtja kombėtare ėshtė njė oqean, ju zgjedhni vetė se mė ke deshironi tė punoni, ju urojmė punė tė mbarė, por tė lutėm edhe njihere z. Prof.Dalloshi, na leni ti punojmė punėt tona, e mos i fut hundėt aty ku nuk e ke vendin, pėrse mė qdo kusht kėrkoni armiqėsi, e tė grindeni si gratė e kqija, larg e ma largė ti prej nesh e ne prej juve, mė zorė nuk shkonė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 11:00 am

Z.Ibush Hetemi
Ju pershendes se pari dhe shendet.
Ju i drejtoheni xhitit nje anetari tone si xhdalloshi,shpeshe njerezit ne forum perziejne keta anetare me emrin tim personal.
per kete edhe kam dal me emer e mbiemer,qe njerezit te me drejtohen me emer.
Sepse une nuk kam nevoje te dal me nik ,sepse nuk ja kam frigen askujte.
Une jam i njohur edhe per media e gazeta per shkrimet e mija dhe kritikat e hapura.
Zoteri me vjen keq ,qe ju mundoheni te manipuloni qytetaret se une kinse nuk pasna qen Kordinatoore i FBKSH.
Kete gabim e bani edhe G.Adili i cili kishte shume rrespekte ne mua edhe ju,po kure u largova ai u mundua te mashtroje qytetaret ,ju e demantut nje gje te tille se kishi nevoje per mua shume ,po te ja mbajshna anen G.Adili ju atehere u shkaterrojshi,
Per kete me keni falenderue shume dhe me keni prit si minister ne Prishtine.
Ja kam terhequr verejtjen nje qind here se ne FBKSH keni anetaresue pacifiste ishe ldk-iste.
Une kam qen Kordinatoore i te gjitha strukturave .
Ju mundoheni te rreni e mashtroni po rrena i ka kembet e shkurtera ,pse e beni nje gje te tille ,pa turp fare.
SE ju mendoni qe duke me shpalle mua si kinse jo KOrdinatoore te shpallni diken tjeter dhe te thuani ja ky ishte Kordinatoore i FBKSH per Evrope e jo XHDalloshi.
PO keto gjera nuk shiten dhe jane te kota sepse te gjithe Intelektualet Levizje qytetare gazeta media te shkruara dhe elektronike e dijne qe une ishna Kordinatoore.
JU ne Himare ja kam terhequr verejtjen se ne FBKSH keni rrugaq hajna ishe farkiste me keni thene pritni se me vone i rregullojme keto pune.
Sheremet pantina me Vella kure don del e kure don hyne ne Fbksh.
JU me keni thene vjet se ai eshte larguar dhe nuk ka pune me ju fare edhe ferati me ka thene me Cenin,ai ska pune me ne ,prap ju ka fute ne fbksh ,ai rexhep Pantina ka kontakte me B.Selmanin nje farkiste dhe nje ishe ldk -iste qe me vite vjedhe mashtron popullin dhe ska rrespekte ne kaqanik.
Ju me ata bashkpunoni me halitin ne belögjik nje Njeri qe eshte ne gjashte shoqata anetare dhe ne 4 ,5 parti.
Nuk cekni se anetaret e fbksh duke shkuar ne kuvende i zune prite Shaban berishes dhe ai nuk guxoi te vjen ne Kuvende.
Aty ne Kuvende erdhen shumica ishe LDK-iste dhe perkrahes te Rugoves PDK.
Une qyshe ne autobuse dhe ne kerre per transporte kam pas konflikte se ata e perkrahshin Ahmet Krasniqin nje tradhtare per atdhetaret dhe bashkpunetore i serbise i cili ne Gospiq kishte luftue ne anen e serbise kunder Fehmi Lladrovcit.
Atje kishin marre Flamurin e Rugoves dhe e qiten ta shpalosin ,dikushe ju ka kercnue.
Ne Kuvende nuk na late te diskutonim ,si ne kohen e Komunizmit mua edhe si Kordinatore ma nderpreu diskutimin Halit berani nje ishe LDK-Iste dhe bashkpunetore i Serbise.
JU ne njeren ane thauni se Sheremeti seshte asgje ne FBKSH a ne anen tjeter perqafoi e applauzoni per te .
Ai kishte frenat ne FBKSH ,se kure te don hy e dele .
Sa pasunin ka vellau i vet e ai ne kurriz te popullit duke e vjedhur,e prap ne Fronte.
me ke bashkpunon vellau i tije pyet ishe te UCK.
Pra shumicen ke te farkut .
Une kame marre shkrime nga disa ,qe kane shkrua kunder Ishe UCK Adem jashari dhe perkrahin Ahmet Krasniqin.
Ju ka tregue.
Aty ke te mire Hyzrine kacin dhe Azemin e ju ,po nuk keni fuqi as guxim ju kame thene qe te largoni ato grupe .
A seshte rrugaq ai njeri qe mua me kercnohet haptas se une nuk po guxojshna te leshoje Komunikata pa e pyetur ate persone qe per mua sishte asgje vetem rrugaq ,dhe ai bashkpunone me do tjere rrugaq qe ishin me farkun e tashe behen kinse me UCK sepse jane bere anetare te PDK.
Ku ne i dijme sepse kemi punua prej fillimit me UCK dhe kame qen Kryetare i Kryesise Fondi Vendlindja Therret dhe une kame organizue takimet me Bundestagun Gjerman per UCK -qe vete ke lexuar gazetat.
Dhe prej vitit 1993 kam mbajtur takime me shoke per UCK.
Une ju kam thene se bashkimi Kombetare nuk behet me Dezertore te luftes ishe Komuniste e hajna e shpifes.
Une nuk ngrindem me askend ,po ne jeten time gjithnje kam treguar te verteten e verteta pi pengon njerezve dallavergji qe jane mesuar te bejne jeten me njerez te tille.
E verteta te vret thojne nje fjale.
Une nuk i hyna kesaj pune ,po ju me befasuat kure lexova ate genjeshter te pa kripte kure thuani se une nuk pasna qene,,Kordinatoore i FBKSH".,marrina te tilla bejne disa ,,shqiptare".
Une kame menduar te jesim shoke ,ju vazhdoni punen e juaj po jo me rrena e mashtrime se ju ka dale boja ma ketyre marifetlleqeve.
Une shoket anetaresia ime kemi dhene doreheqje dhe nuk kemi pune kurre me njerez te tille .
Jeni te qete une asgje nuk ju kam bere ,e drejta ime eshte se a do jem anetare i juaj apo dikund tjeter.
Kurre ne jeten time nuk kam krijua armiqesi ,10 vite kam punuar me te UCK po kurre nuk kemi pas probleme ,edhe sote kemi bashkpunim dhe rrespekte.
Armiqesi krijon me njerez te pa pjekur dhe laraman .
QE kure te ken nevoje te ngritin te qojne ne qiell e kure s,ju vyne te ulin pertoke,kjo ka ndodhe me ju duke menduar se jeni forcue.Dhe nuk e deshironi te verteten.
Gra te keqija jane ata burra qe mirren me fjale te grave siq bete me mua.
JU pershendes dhe ju uroje suksese.
Ra nje pune e u pame thojne populli.EDhe ju ju lutna mos genjeni se genjeshtra i ka kembet e shkurtera.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 11:03 am

Ja Njoftimi qe kame bere ne media pas genjeshtres qe leshoni ju.
Me keq ardhje .

''FBKSH'' Per Evrope jep Doreheqje nga te gjitha Strukturat e saja!
E Diel, 09-05-2010, 11:52am (GMT+1)

NJOFTIM i I ,,FBKSH“ PER EVROPE DHE VENDE TJERA:
''FBKSH'' Per Evrope jep Doreheqje nga te gjitha Strukturat e saja!
Ne mbledhjen e mbajtur te Kryesise Qndrore te ,,FBKSH" , degeve dhe nendegeve te saja per EVROPE me Daten:
8.05.2010. Mbledhja filloi ne ora 14,00
Rendi i Dites:
1 - Shqyrtimi i situates Politike ne trojet e Shqiperise Etnike…“!!
2 – Njoftim i Kryesise nga Kordinatoori per Kuvendin e trete te ,,Fbksh“..!
Kryesyte e ,,FBKSH“ per Evrope muarr kete vendim:
E gjithe Kryesia e ,,FBKSH“ Deget dhe Nendeget si dhe anetaresia e saje per Evrope:
Japin Doreheqje nga te gjitha strukturat…!
Arsyetim…!
Pas Kuvendit te -III-mbajtur ne Himare!
Kordinatoori dhe Kryesia ,anetresia e ,,FBKSH“ Per Evrope dhe vende tjera nuk duan qe te jene pjese…!
E Flamurit Multietnik…!
E Flamurit te I.Rugoves ,ku shume anetare te ,,FBKSH“ nga Kosova ne mbledhjen e Himares Shpalosen Flamurin e I.Rugova…!!!.
Qmenduria ska kufi ,askunde ne bote nuk ka Flamure personal te nje Kryetari apo Individi ..! Vetem shqiptaret bejne marrija te tilla…!
NUK jemi pjese e Kosoves Multietnike…!
Nuk jemi pjese e Rez:1244… !
Nuk Jemi Pjese e Planit Antishqiptare te Ahrtizarit… !
NUK jemi pjese e Enklavave te pastra etnike Serbe !
Nuk jemi pjese e Kombit Kosovare… !
Nuk Jemi pjese e Kushtetutes Antishqiptare ku ne te trajtohemi si Qytetare e jo si Komb …!
.Nuk jemi pjese e heqjes se Historise Shqiptare…!
Nuk jemi pjese e anetareve te ,,FBKSH“ ishe dezertore te luftes se lavdishme te ,,UCK“ Dezertore ishe ,,Farkiste qe per qellim kishin shkaterrimin e ,,UCK“ te Adem Jasharit dhe bashkpunuan me Forcat Serbe…!
Nuk jemi pjese e Politikes Servile,Pacifiste , te vajtimit e te nenshtrimit …!
Deklaratat per,,,Bashkim Kombetare „Si te ,,FDBK“ edhe ,,FBKSH“ jane deklarata Politike qe fare nuk kane te bejne me Bashkimin Kombetare ,po ne emer te saje perfitojne manipulantet ,dallavergjit qe jane pasurua per nje nate ne korriz te Popullit dhe fare ska te beje me realitetin!
Kryesia e ,,FBKSH“ per Evrope deklarone se ,,Bashkimi Kombetare nuk behet me ishe dezertore te Luftes se ,,UCK“, e as me njerez rrugaqe te cilet kercnojne anetaret e vete dhe zene prita njeri tjetrit ,qe eshte bere zakon te disa grupe banditesh e hajnash qe jane anetare ne Strukturat e ,,AKSH“-apo ,,FBKSH“.!
Disa Intelektual te pa pjekur bashkimin Kombetare e shohin si nje qeshtje te lehte,dhe nuk logjikojne se bashkimi Kombetare eshte nje qeshtje shume e rende qe do dijeni mund e sakrifica!
Bashkimi Kombetare nuk munde ta bejne ata qe mburren me ,,Shtetin e Kosoves „ Multietnike…!
Me ata qe shkaterruan qka ka shqiptare…!
Me ata qe perkrahin Kombin Kosovare…!
Nuk behet Bashkimi Kombetare me ata qe dikure kishin distancua dhe denuar shume Qytetare Shqiptare vetem pse kerkonin Kosoven Republike…!
Me ata qe ishin kunder Ndryshimeve Kushtetuese me 1989..!
Me ata qe ishin kunder luftes se ,,UCK“ te lavdishme…!
Me ata qe tradhtuan amanetin e deshmoreve dhe gjakun e tyre…..!
Me ata qe shkelen betimin e dhene para Adem Jasharit…!
Qeshtja Shqiptare eshte ne qorr sokak,te cilen gjendje e kane prue vete Shqiptaret dhe Politika Servile e tyre…!
Duke mos ju lene hapesire qe ne Politik te Inkuadrohen Patriot dhe Atdhetare te vertet te cilet dijne dhe kane guxim dhe strategji Politike qe qeshtjen shqiptare ta zgjidhin njehere e pergjithmone ,po ne politik kane afrua njerezit e pa afte dhe te korruptuar..qe per interesa personale shkaterruan dhe shkaterrojne gjithqka Shqiptare…!
Keta njerez te pa pergjegjshem e vene ne pykpyetje egzistencen e Popullit Shqiptare …!
Pra ,,FBKSH“ per Evrope !
Jep Doreheqje edhe per shkaqe Objektive dhe Subjektive…!
Nuk dojme te jemi bashkpunetore te atyre qe frontin perdorin per qellime te tyre ,perfituese apo mashtruese , me ata te cilet jane pijuna te Partive Politike…!
Ne ,,FBKSH“ ne trojet Shqiptare ka edhe anetare atdhetare te sinqerte ,po ata te sinqerte nuk kane fuqi qe te perballen me banda dhe rrugaqe te ndryshem ne fronte.
,,FBKSH“ per Evrope dhe Kordinatoori i saje edhe pas Doreheqjes do te Kontribojne per qeshtjen madhore Shqiptare,,po do te bashkpunojne vetem me atdhetare te vertet qe kontribojne me vepra konkrete se me fjala e kopalla jetojme me qindra vjet
Kryesia e ,,FBKSH“ dhe Kordinatoori per Evrope falenderone te gjithe anetaret ,Qytetaret Simpatizantet ,Gazetare dhe Media Elektronike dhe te shkruara per perkrahjen e tyre qe naj dhane ne momente me te veshtira per ne… !
Kryesia e pergjithshme e ,,FBKSH“ per Evrope…
Xhemajl Bega
Kordinatoori i ,,FBKSH“ per Evrope
Prof.xhavit dalloshi
Gjermani me 08.05.2010
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 11:15 am

Eshte e vertet se shumivca ne FBKSH perkrahni Kosoven republike sipas Planit te Ahrizarit nje plane antishqiptare dhe rez 1244.
kete sdi sa here me kane thene atje te ju ,ku une kam kundershtuar se nuk guxojme ne si Fronte te perkrahim nje gje te tille sepse atehere nuk ka nevoje te thirremi ne Fronte per bashkim. ne qoftese perkrahim kete status antishqiptare atehere ne po biejme ne pozitat e partive Politike.
Dhe une si anetare i CDU ne Gjermani ku kame kontakte shume te mira me Deputet te Bundestagut Gjermane dhe kontaktet me parti te ndryshme me se miri e dije se qfare statusi ka Kosova ,qe kurre si Intelektual nuk jame pajtuar dhe nuk pajtohem.
Sepse kosova nuk eshte shtet po ka nje statuse special te vetqeverisjes me emrin Republik po pa sovranitet dhe ushtri ,pa kombe dhe identitet kombetare dhe pa Flamure .
Me statuse special per serbet ne enklava mbrenda Kosoves dhe me veriun e ndare .
keto gjera i ka m thene edhe per mes shkrimeve te mija neper gazeta te ndryshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 11:35 am

Demantim i Ish-Kryesie dhe Kordinatorit te ,,FBKSH“ per Evrope dhe Vende tjera..!
E Marte, 18-05-2010, 07:50pm (GMT+1)

Me daten 18.05.2010 leshuar nga :- FBKSH QKI - nga Prishtina u leshua nje Reagim (Genjeshter) drejtuar Opinionit dhe gazetave te shkruara dhe Elektronike..!
KU Thuhet..!!!
Dorėheqja ėshtė akt moral dhe personal, por...!
Zotėri xhavit dalloshi, nuk e dimė(dhe do tė ishte mirė t’ia sqaronte opinionit tė gjerė) pse ofroni dorėheqje nga FBKSH-ja dhe strukturat e saj, kur ju nuk keni qenė pjesė e saj? Si afrohet dorėheqje pėr diēka qė nuk ka tė bėjė me juve e as me shokėt Tuaj, ju nuk keni tė bėni fare me FBKSH-nė. Pėr hir tė vėrtetės ju e keni njė vendim tė SHAIBK-sė tė datės 17. VII: 2009,(ju e dini se ēka shkruan nė te nė 7 pika) me tė cilin ju jeni tė ngarkuar tė ushtroni veprimtarinė e koordinatorit pėr Evropė. Ju kaherė i keni ngatėrruar kompetencat. Shpeshherė ėshtė dashur tė ua tėrheqim vėrejtjen pėr paraqitjet e tua edhe nė emėr tė njė subjekti tjetėr qė fare nuk ka pasur tė bėjė me autorizimet tua. Prandaj duke pasur parasysh veprimet e juaja, Kėshilli i pėrgjithshėm i SHAIBK-sė ju shkarkon menjėherė nga funksioni qė keni pasur deri mė sot.
Nėse keni harruar ne po ua pėrkujtojmė se ju jeni bashkuar vullnetarisht nė aktivitetin e FBKSH-sė, dhe nė tė njėjtėn mėnyrė mund edhe ta ndėrpritni aktivitetin por nuk e kuptojmė pėrse tėrė kjo ironi, dhe mllef ndaj shokėve qė deri dje keni punuar bashkėrisht!?
DEMANTIM I KETIJ REAGIMI ,TE LESHUAR NGA FBKSH-QKI – PRISHTINE
Une Kordinatori Kryesia ,anetaresia e jone e ,,FBKSH” per Evrope !
Te gjitha keto spekulime te pa baza,injoruese, shpifese i hedhim poshte si nje mashtrim qe mundohen ti bejne Opinionit te gjere , gazetave ,mediave te shkruara dhe Elektronike...nga njerez te pa pergjegjshem dhe pa kurrfare etike morale njerezore!
Ju thuani per hir te vertetes-kurse e verteta e juaj eshte rrena..!
Ju thuani nuk e kuptojme perse tere kjo ironi,dhe mllef ndaj shokeve qe deri dje keni punuar bashkarishte..!
A kendej thuani se nuk kam qene Kordinatoore i ketyre strukturave,qfare rrena..!
Une ne Njoftimin tim kam treguar arsyetimin tone se pse kemi dhene doreheqje.
Dhe ju pyes pse kjo ironi dhe mllef ,mashtrim, rrena vijne nga ju shoket qe deri dje kishi nevoje per ndihmen time dhe ndihmen e shokeve dhe antaresise sime...dhe punuam bashkarishte.
Pse ,zoterinje nuk dilni me nje deklarate falenderimi per punen tone qe kemi bere ,perkrahjen qe ja dham ne momentet me te veshtira.
Pse ?!...
Pse ne shqiptaret e kemi zakon qe kure te kemi nevoje per dikend e qojme ne qiell,po ne qoftese nuk pajtohet me mendimin e njerit apo dikushe largohet e shajme e qka si thojme.
A seshte kultura e jone e ulet..
Pse jetojme me shpifje rrena ,mashtrime ,nderskamsa kunder njeri tjetrit.
A thua valle se bashkimi Kombetare ka mbet ne 100 vete ..
A thua valle se Bashkimi Kombetare behet me genjeshtra mashtrime ,me hajna e rrugaq te ndryshem...qe zene prita anetareve te vete ..
Bashkimi behet duke i ofruar Kokat e shendosha ,Intelektual te mirfillte Atdhetare e patriot te vertet.
Jo zoterinje bashkimi nuk behet me Dezertore te luftes me ata qe vjedhen popullin dhe vjedhin e pasurohen per veti ne emer te ,,Patriotizmit”.
Me ata qe ishin kunder ishe ,,UCK” dhe bashkpunuan me Policine serbe.
Nuk behet bashkimi Kombetare me pacifiste ,me njerez mjeshter te rrenave e mashtrimeve.
Pse rreni ,mashtroni ,shpifni si femijet e djepit.
A mendoni se bashkimi Shqiptare keshtu behet duke genjyer e mashtrue qytetaret,a besoni se ju besone ndokushe fare ketyre rrenave mashtrimeve te juaja !
A mendoni se nuk na njofin populli se kushe qka jemi.! Kushe qka kontriboi per kete Popull..!
A nuk dine Populli se kushe punon e kushe e vjedhe Popullin.
Shume ,,patriote “ qe thirren tashe, gjate luftes u futshin ne dimija te grave e tashe na shiten ,,Atdhetare “ e ,,patriote”.
Te largohen nje Kryesi dege e nedege , e gjithe anetaresia don te thote diqka.
Siqe e dijne te gjithe se strukturat e ,,FBKSH” ne trojet Shqiptare kane qene edhe ne Evrope diaspore..!!
Keta njerez bijne ndeshe me deklaratat e tyre ,ku deklarojne se ne diaspore kan strukturat e tyre ! E ky eshe Prof.xhavit dalloshi.
,,SHAIBK” eshte nje Shoqate qe per qellim ka pase te regjistrohet ne Organet shteterore te Kosoves..!
Dhe eshte perdore si mbulese kinse Shoqat Humanitare..!
A ne fakte kane qene e njejta Strukture ,,,SHAIBK-FBKSH-AKSH ne te gjitha keto struktura kan qene te njetet anetare...! ,,
Pas shkaterrimit te ketyre strukturave dhe pas Pacifizimit te strukturave te ,,FBKSH”
U larguan shume anetare.
Ne moti ja kemi terhequr verejtjen se ne strukturat e ,,FBKSH” jane fute njerez me qellim qe te pacifizojne kete strukture dhe kjo ndodhi.
Keshtu qe te gjitha spekulimet nga Individe te pa pergjegjshem se nuk ka pas kryesi te -FBKSH –per Evrope dhe Kordinatoore jane te pa baza dhe mashtrim i qellimshem qe te mashtrojne Qytetaret dhe Opinionin e gjere.pas doreheqejes qe beme ne !
Sepse doreheqja e jone ishte nje shuplake e rende per strukturat e,FBKSH”sepse dihet se kushe jane ne radhet e tyre ,qfare njerez ka ne keto struktura.
Gjithmone duke mos perjashtuar edhe disa njerez qe nuk kane verejtje fare,po nuk kane guxim dhe fuqi qe ti largojne disa manipulues dhe rrugaq qe jane ne keto Struktura.
Kure dojne futen dhe kure te dojne dalin nga keto struktura njerezit.
Ju nuk keni fuqine qe ti largoni..
Keshtu disa njerez te pa pergjegjshem qe gjithmone thirren ne ,,Bashkimin Kombetare” a ne fakte jane vetem deklarata Politike asgje tjeter!
Mundohen qe me rrena e mashtrime te mshefin te verteten..! Per qka behet kjo marri dhe kjo genjeshter..!?..
Duhet cekur se ju shoket nga Kosova .lansoni edhe nje rrene tjeter ,se kinse ju na largoni edhe nga Strukturat e ,,SHAIBK”..!
Ku dihet se me pare Kryesia e ,,FBKSH” per Evrope dhe anetaresia e saje komplet kan leshue nje Njoftim si japin doreheqje nga te gjitha Strukturat e saja..!
Ju theksoni se menjehere ne shkarkomi nga Funksioni qe kemi pase..!
Absurde ..ska koment..ku dihet se ne qe moti jemi larguar vete nga keto struktura ,me njerez te pa pergjegjshem dhe pa moral njerezore dhe Politik..!
Tashe po e vertetoni se paskemi pase plote te drejte qe u larguam me kohe nga keto struktura..
Eshte bere zakon qe Reagimet e- FBKSH -Kosova nuk leshohen me emer e mbiemer te vertet ,po me pseudonime ,me emra te njerezve qe nuk Egzistojne..!
Ne kemi nje Kulture tjeter Demokratike dhe nuk jemi mesuar me nderskamsa ,mashtrime e shpifje te pa baza..!
Arsyetimet pse u larguam nga keto struktura ,te dashur Qytetare munde ti lexoni: ne Njoftimin leshuar me daten 9.05.2010.
Me duket se eshte Normale te largohemi nga nje Parti ,Shoqat apo Fronte.
Per Ish-Kryesine e pergjithshme te -FBKSH -per Evrope
Sekretari i pergjithshem i ,,FBKSH” per Gjermani
Kordinatoori ;
Prof.xhavit dalloshi
Gjermani;18.05.2010
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 2:28 pm

Nuk i lexova keto perplasje, te panevojshme ne tersi.
Ju hedha vetum nje sy, pore qet citat e lexova me shum se pes her "Pse rreni, mashtroni, shpifni si femijet e djepit".
Di dikush te me spjegoj se si genjejn-rrein, mashtroin femit e djepit.
Pres me padurim ket shpjegim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
NIPIIXHAXHIT
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 167
Age : 38
Vendi : te dardha
Registration date : 28/09/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 3:35 pm

"Pse rreni, mashtroni, shpifni si femijet e djepit".
Sigurisht qe kjo ėshtė shkruar vetem sa per t'mbushe faqet, rritė numrin e rreshtave.

POR SIDO QE T'JETE MOS TE MASHTROHET DUKUSH SE MUND ET FSHEH FAJESINŹ E VET duke perdorur foshnjet e fafajshme.
ATA QE SOT NUK JANŹ NE MESIN TONE NUK DO HARROHEN KURRĖ DIKUSH DO BMAJ PERGJITHESI!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 7:39 pm

I dashur Drinii
keni te drejte spsse eshte leshuar nje gabim
Ne vend qe te jete pse rreni ,mashtroni ,shpifni dhe jeni bere si femije te djepit(ketu dmth -qe ata nuk dijne asgje).
PO ja ju i t,holloni gjerat ,dhe kure te do njeriu kapet per nje kashte.
NUk dua polemika ,po e kam per detyre qe ne raste te tilla te jap pergjigje üper te verteten ,edhe pse e verteta nga njehere vret keq.
SE kena pune me te medhaja se te mirremi me gjera te kota .
Njerezit kane kohe te mirren me fjala e komente ne internet .
KU shifet se ne qfare gjendje jemi.
per kete edhe ne shoket vendosem qe te largohemi nga keto struktura ,qe qe 10 vite s,kane bere asgje ,dhe shume te rinje jane neper burgje e askujte sjanin.
PO ka forca qe punojne konkretishte dhe me vepra ,se fjaleve e komunikatave fallso ju ka dal boja.
Ti perkrahim njerezit ,vellezerit tone qe edhe jeten se kursejne per ne per femijet tone qe te kene nje te ardhme me te mire dhe te jetojne te lire.
JU pershendes dhe ju kerkoje falje per gabimet e leshuara .
Kushe punon gabone.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 8:40 pm

I nderuar Dalloshi.
Ju siguroi juve dhe te gjith antarve te keti forumi, se une nuk hye ketu te gjej gabimet e tjetrit, por thjesht per te kominikuar, per te dhen nje mendim, dhe per te mesuar dicka.
Cdo frakcion, ndarje, perplasje, e nje subjekti-politik, apo levizje per mua eshte shqetsim, sidomos ne ato subjekte, e levizje me karakter Kombetar.
Deshira ime eshte qe ne te jemi sa me unik ne qeshtjen e shejt te Bashkimit.
Mirmbetshi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 9:23 pm

Driniiii
JU pershendes edhe njehere.
te kuptoje,po me beso se veshtire eshte te mirresh me qeshtje Kombetare.
Sepse jemi te tille ,kemi deshire te jemi te gjithe te paret.
Nuk e duam njeriun e zoti ,trimin te menqurin.
PO keme deshire te kemi prane vetes te ndegjueshmit ata qe nuk kritikojne dhe nuk bejne ze.
Sepse me ta me lehte e kane te manipulojne.
jemi te perqare dhe per kete jemi ne kete gjendje te mjeruar,po fajtore jemi vete ne.
Sepse ende nuk kemi nje levizje apo subjekt shqiptare te mirefillte.
I perkrahim ata qe nuk duhet perkrahe.
Ju shkojme mbarpa si dhente ,kure te behet vone themi ja se qka na benen.
Ishte UCK ate e shpartallune e shkaterruan vete ,Ishe shoket e luftes,per interesa personale.
Edhe tashe kure ne maqedoni u organizuan disa shoke qe ishin edhe themelues te ishe UCK dhe kesaje te rejes ,ku u bashkuan UKSH -UCK se bashku dikushe i tradhtoi.
I Tradhtoi pa meshire shoket e vete.
Sepse ja kane frigen se po ju humbe pushteti i tyre .
Ka nerskamsa dhe manipulime te ndryshme .
Me shume njerezit formojne levizje per qellime personale se per ti ndihmuar kombit.
Eshte bere tradite qe Bashkimin Kombetare ta perdorin per interesa Politike dhe jo te bejne diqka ne te vertete.
Ata qe e kane perme ata injorohen dhe sakrifikohen per popull dhe zhduken nga armiqte me ndihmen e ,,Shqiptareve".
NUK mjaftone qe dikushe te thirret ne bashkimin Kombetare.
Sepse njerezit me shume anetaresohen neper levizje sa per emer.
Ka plote raste e raste .
Dhe duke e pare qe ka njerez qe manipulojne ne emer te njefare ,,patriotizmi" ne une u larguam.
PO ka vende ku njeriu munde te jap kontributin e tije praktike.
Vetem nje po ja theme se me fjala e me deklarata boshe nuk fitojme as lirine po as bashkimi Kombetare nuk behet.
Duhet menquri ,sakrifica ,dituri ,trimeri ,guxim qe te arrijme qellimin tone finale.
Duke i ndihmuar qdo kushe ,dikushe me pak e dikushe me shume.
Duke i ndihmuar atdhetareve te vertet dhe patrioteve te vertet.
JO ti injorojme ti shajme ti perbuzim atdhetaret .
PO duke ju ndihmuar dhe perkrahe ,bile une them moralishte dhe politikishte ti perkrahim,se kemi te pushkes po edhe te Politikes, kemi trima.
Besoje se me keni kuptuar se qka dashta te theme ,pershkake situates se veshtire qe jemi.
Mos te mirremi me levizje organizata te kota ,se vetem humbim kohe.
Unik nuk mundemi te jemi me ata qe shfrytezojne situata per intersa personale .
Ata qe manipulojne me qytetare duhet luftuar dhe duhet qjerre masken.
SE bolle e vjedhem popullin ne emer te njefare ,,patriotizmi fallso".
Mos e bjere ujkun ne torishte thojne nje fjale popullore sepse ti han delet.
Atdhetaret e vertet po sakrifikohen ,kurse ato fallso po pasurohen.
JU pershendes Driniii
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
ibush hetemi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 32
Age : 62
Vendi : Ujmirė,KK i Klinės,tani nė Skenderaj
Registration date : 04/04/2010

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 10:56 pm

Sot, pata fat mė ndejtė mė njė njeri tė menqur,dhe atdhetar, njė prej shumė fjalėve tė menqura qe i tha po ndaj ketė fjali qė i pėrket kohės sot:
Mos u gjunjzoni nga shpifjet dhe fyerjet qė ju bėjnė, sepse dikush tjetėr armatim nė intelektin e vetė nuk ka, nuk ka se ēka tjetėr mė ju dhanė, " njeriu mė ēka ka lufton" prandaj nėse vėrtet jeni duke punuar ashtu si e thoni, po shifet se keni njė emėr dhe ideal tė fortė, por kurr mos e harroni se koha ėshtė faktori kryesor qė shumė gjerave u jep pėrgjegje, si pėr tė mirė si pėr tė keqė, mbetėt mė u pa dhe deshmit flasin. Tashti edhe ne po e fuqizojmė mendimin brilant tė kėti patrioti dhe atdhetari tė shquar, ju faleminderit pėr tė gjitha ato shpifje, dhe ofendime qė po na i dhuroni,ju faleminderit pėr tė gjitha ato dame dhe mashtrime qė po i bėni, mė vie keqė vetėm pėr njerzit e luhatshėm dhe labil " pa kurrizor" sepse te tė tillet ėshtė e mundshme tė zenė vendė vend dhe tė lanė vrragė dhe sheja kėto fjalė fyese ,shpifje dhe ofendime, sepse tė njerzit stabil,ata qė na njofin dhe i njoihin kėto akrobacione politke e di, dhe mund tė marr mė mend se si i kfalifikojnė kėto gjėra, prandaj duke tė urur suksese sinqerisht, edhe nė tė ardhmen nė ketė drejtim qe ju po preferoni ju pėrshendesė,ne kėtu e mbyllim ketė muhabet, sepse mė kėso shkrime nga largėsia shumė njėrzė azginohėn dhe ju humbė kontrolla dhe kultura e tė shprehurit, preferoj tė vazhdojmė biseden kur tė jemi afėr. prandaj tė lutėm shiko punėt tua, e suksese dhe shendėtė juve dhe familjes suaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sat May 22, 2010 11:48 pm

Ibush te pershendes !
Une me duket se nuk shpifa asgje,po as nuk ofendova diken.
Une thashe te verteten dhe vetem te verteten.
Dikushe nga ju u mundua te shpife po pa argumente.
Une ju dhashe nje pergjigje te sinqerte.
Kure te pastrojshe oborrin nga keta njerez qe e dine ti.
Une ju jap perkrahjen time.
Po deri sa te jen njerez te tille qe skane rrespekte ne popull nuk dote keni jo perkrahjen time po te asnje atdhetari .
Une asgje nuk kam kunder teje personalishte ,ne ishim shoke dhe jemi,po pse pe merre barren e huaj mbi shpine.
Me te vertet nuk ka nevoje ta zgjatim.
Asgje asgje nuk kam me ju ,po siqe kemi biseduar pa i pastru do gjera nuk munde te hecni perpara.
JU nuk po keni fuqi te beni nje gje te tille.
Ju pershendes sinqerishte dhe ju uroi suksese.
Shoku duhet te pranoje edhe kritikat ,duhet mesuar ne sepse jemi large demokracise.
Si te kritikojme diken menjehere e shpallim armik.
Jo ai qe me kritikon eshte miku me i mire i jemi ,keshtu e kane edhe Politikanet Gjerman.
Ruaju nga ai qe te limone.
Edhe njehere ju pershendese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
afrim_m
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 27
Age : 42
Vendi : Shqiperi Etnike
Registration date : 24/11/2009

MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   Sun May 23, 2010 12:45 am

Zoteri te nderuar

Mos u lodhni shume, besoni se nuk merren kot vendime nga FDBK, sepse ne jemi ne ngjarje. Ne kemi pare se shume kriminel kan kecperdorur uniformen, dhe kan vjedhur antarsine qe ka ardhur nga perendimi "per te blere arme" etj... Dhe kur u nevojiten armet per te mbrojtur Brodecin, nuk ishin askund, i kishin mbyllur telefonat 2 jave perpara dhe ishin fshehur dite perpara!!!

Prandaj besoi se e ka kuptuar edhe Xhavit Dalloshi dhe shume te tjere, se kush jan keta LDKista, qe shiten trima dhe kecperdorin cdo gje kombetare shqiptare!!!

Prandaj eshte koha, qe te ndryshojme strategjine kombetare, qe te kerkojme te drejten tone, ta kerkojme ate politikisht, ta kerkojme ate edhe para antareve te CDU-se gjerman, dhe kjo gje nuk behet me arme, por me goje, me tru, sepse edhe antari i CDU-se nuk e ka armen ne brez!! Mbajtesi i armes dhe mbajtesi i lapsit duhet te kene dallim. Ka ardhur koha te bashkohemi politikisht, per te arritur Bashkimin Ushtarak!!


Dhe nese nuk na degjojne, askush nuk e anashkalon edhe ndryshimin e strategjise, dhe askush nuk thote, qe puna sot ne terren nuk mund te vazhdoje ne fshehtesi! Ketu ju zoteri Xh Dalloshi jeni ngutur shume, dhe keni menduar se ne do vazhdojme me pune pacifiste!!


Hutiu diten flen, naten punon! Diten eshte i qete, naten eshte aktiv, diten cdokush mund te mendoje se eshte "gjumash" dhe nuk punon fare, kur naten puna e tij nuk shifet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PROF. DR. (KOLONEL) CLIRIM PRESHEVA: DENONCIM PUBLIK I SIGU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 6Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: