Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Shqiptaret ne Perendim KULTURA dhe Tradita !

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 79
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

MesazhTitulli: kultura e tradita   Fri Jan 22, 2010 12:54 pm

pash besėn e Zotit ka po shkon jeky diskutim,a asht ken tema e UDB-es, jugoslavit a po kultura e traditat.vet kam skrua ėn mesazhin tėm se si kime dasht me ba muhabet pėr jekėt tem edhe i pari ēi jaka nis diskutimin e prap pou dves a asht ėn rregull me tret nacionalitetin, me tret flamurin e mei ba tana ato gabime pėr me fitua gjeverin e dyt Shqiptare nė tok tė Shqiptarit.E tash prej Ameriket e Europet asht vu ulltimatumi Politikanet Kosovės ni doni gjeverin, Kosovės i duhet mei hjek tana SHEJAT SHQIPTARE BASHK ME NACIONALITETIN setrysh nuk mudni me pa dy gjeverija Shqiptare.tash Kosova e ka kalua shansen pėr meu pėpjek ma NAN tė Madhe.Tan Shqiptarvet rreth e rreth Shqipnijet va ka kul kujin Kosova e nuk ka bashkim komtar ma,motra e vėllazėn e na mujm me pa adrra sa t'dum se kem meu bashkua.Bashkimi yn [itan shqiptarit] kame kėn kur t'hijn gjeverijat, Mali i Zi e Maqedonija ėn BE.kOSOVA I KA TRET TAN ATRIBUTAT PĖR MEU BA BASHK ME NAN T'MADHE.Ėn KOHĖN E TURKUT E KA TRET FEN E kRISHTIT E TASH KAN TRET KOMIN E FLAMURIN.A MUJ ME KĖN GJA MA ZI PĖR PĖR POPULLIN E KOSOVĖS E TASH KA MET VEĒ GJUHA E SA G'JAT NUK DIJ.Hiqniju UDB-et e Jugosllavit se ater jem kėn tan shqiptar.Kapa than Mehmet murati i Malsis:" Gjithmon ja kem lan fajin dikuj tjetėr e kurr nuk kem pa se ēka i bajm na vetit.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiptaret ne Perendim KULTURA dhe Tradita !   Fri Jan 22, 2010 5:41 pm

xhem e kemi ndru kahijen e temes krejt !!! ti kthemi temes te lutem.Rugova si politikan ka bere per kosoven nuk mund tja mohojm ate por ajo qe mua me ka zhgenju se tepermi dhe me ka bere te ndihem jo mire si qytetare shqiptare ka qen konvertim i besimit fetar qe ber Rugova.ketu eshte zbehur imazhi qe kish nje pjes e madhe per Rugoven.E sa per Kadaren, un kam pase rast te lexoj edhe opinionin e Kadares per Rugoven pamvarsish se nuk me ka pelqy aspak ky opinione . Kadare shprehet se Rugova edhe ne fund te jetes i beri nje sherbim historik popullit te tij .qe u shoqeruar me perpjekejn e tij per katadrale dhe ja arriti qellimit si duket.ama te lutem ti kthehmi temes per kulturene traditen .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiptaret ne Perendim KULTURA dhe Tradita !   Fri Jan 22, 2010 5:58 pm

Zotri dodgjeka.e lexova me shum se 3 her ke shkrimin tend mezi arrita te kuptoj diq !!!nese jemi Shqiptare duhet te shkruajm shqipte pakten. more cesht kjo gjuh. te me falesh te lutem .kam deshir ti lexoj shkrimet tua por pak veshtir per ti kap truri?

Ti thua se kot shohim endrra se nuk ka me bashkim me memen Shqiperi.

Por jo o zotri ne Bashkimin e kemi bere tani me lidhjen e rruges.ne jemi Shqiperi e madhe .por ne kemi hallin e maqedoni ,qameris presheves, bujanovcit, se po na mbesin jashte. ketu eshte halli??

Edhe nje zotri .nese mundesh te ma sqaroshe per cilen fe te krishti thua ti !Kur paska qen shqiperiaj vetem ne nje fe tkrishter?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 79
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

MesazhTitulli: e   Fri Jan 22, 2010 6:38 pm

Ich versteh dich aoch schlecht weil ich habe nur zwei schull jahre in Allbanisch sprache , aber ich spreche in eine dialekt die ist meine mutersprache aus Malėsia in Montenegro.Seit 50 jahre lebe ich ausen Malėsija und damit 30 jahre in DEUTSCHLAND und jezt bin ich wieder in Kroacien.Ni don me dijt para turkut Shqiptari e kapa fen e krishtit e sot jem jektu ku jem 90% Shqiptari asht musliman e pėr jata kam than a kame trnua Kosova edhe fen kur ka trnua gjithēka kan mujt.Nuk dij si nuk trypnohet Thaqi me tėj nar jat flamur e si nuk trypnohet mei than vetit Kosovar e jo Shqiptar.Ni duom me kuvėt pėr kultur e pėr tradita ater nuk munet pai pėrmet jekto gabime ēi i ka ba politika e Kosovės se populli nuk e ka fajin.Mei hjek tana shėjat ēi kallzojn identitetin e Shqiptarit ata asht mashum se barrej.Me shpres se keme marrvesh shkrimin tėm tu g'jatjeta e u tijeshim me t'mira
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
tosybell
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 148
Age : 28
Vendi : gjakove
Profesioni/Hobi : Fotograf
Registration date : 08/11/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiptaret ne Perendim KULTURA dhe Tradita !   Fri Jan 22, 2010 7:14 pm

OOO i nderum DodGjeka ti po me quan mu qe jam musliman po me thua qe une qenkam turk a po ? at'her po te them se e ke gabim shummm une jam shqiptar .

dihet se pellazget kan qen te pa fe a do te thot kjo qe nje i krishter qe osht shqiptar ti them une se ti je nje grek ose nje serb jooooo FEJA SHQIPTARIT OSHT SHQIPTARIA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiptaret ne Perendim KULTURA dhe Tradita !   Fri Jan 22, 2010 9:22 pm

Gut da sie deutsche sprache nicht fergessen haben.

Nuk e kapen shqiptaret fen e krishter por ishin kryqezatat qe vran e masakrun musliman. e sa per te krishter shum shpejt i shendrruan ne ortodoks.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
feride
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 32
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiptaret ne Perendim KULTURA dhe Tradita !   Fri Jan 22, 2010 11:40 pm

Ne perendim i pershtaten sistemit shteteror dhe u nenshtrohen si buklat duke gjuajtur zogj te vetet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 79
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

MesazhTitulli: I neruoshimi Tosybell   Sat Jan 23, 2010 12:58 pm

Ti ka g'jasa nuk mė ke marrvesh,vet kam than se para Turkut jem kėn tan katolik ater kadal ėn 500 vjet okupacionit Shqiptari [shumica] ka marr isllamin.Shum i neruoshimi Tosybell nuk dua mem marrvesh keq se vet i kam Muslimant ėn shtat brėza,vet i kam nė fisin Vulaj dy-tri famile ēi e kanpa marr islamin por prap jan ktthye ėn katolicizėm ppėr shemull:Nikoll Hasi, Prėk Rami edhe bajraktari i Grudės Smajil Martini e kapa marr islamin pėr me ruojt bajrakun e familen e ater prap asht kthye ėn kish katolike e ka pagzua vajzėn [t'bin e tij] TRINGĖN ėn kish e asht ba heroina e Malsis kudra Turkut kur asht kėn kryengritja e Malsis me 1911 kur e ka kul Ded Gon Luli bajrakun nė maje t'Deēit.nuk dij si meta ēkjarua.Tan Shqiptari diku lark i ka rraxt katolike e kush ka mujt meu kthye asht kthye e kush nuk kadasht ose nuk ka mujt asht edhe sot musliman si shumica e Shqiptarit.Jan do Vulaj [fifi ėm] ēi u thon vetit Vuljeviq e ēi jan ba Malazes,ortodoksa.Pėr jata kam than pėr kosovar kur kan trnua komin e flamurin ēk kan me ba me religion [me fe] a kan me trnua edhe fen.Mos ėm merrnivesh keq se edhe i her po thom se populli nuk e ka fajin por politika. TY TA RRIT ZOTI NERĖN ĒI MORE PIES E BANE MUHABET ME MUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
feride
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 427
Age : 32
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiptaret ne Perendim KULTURA dhe Tradita !   Sun Jan 24, 2010 1:14 am

Muslimanizmin e kan marr shumica e shqiptareve si shkak i leqitjes nga rrethi siq e kan zakon shqiptaret me mentalitet negative sepse ata qe nuk kan kalue ne musliman nuk iu jan martue femit dhe kjo ka qen si shkak i kalimit ne fejen muslimane e shumices shqiptare!
Feja eshte nje loje me njerezin !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shqiptaret ne Perendim KULTURA dhe Tradita !   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shqiptaret ne Perendim KULTURA dhe Tradita !
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: