Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Nato per FSK?

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:39 pm

Jo qe mos te kaloi nga tema, hahaha kam frig nga fshisa, po priti te behem antar heroooooooooooooooooooo

aaaa pse! nuk je hero aaaaaaaaaaaaaaa hehhehehheh
kam frik se mos do na vrasesh me von??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:47 pm

Me fshis, apo me arme te FSK.
Ups te Natos .....................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Feb 21, 2010 3:49 pm

Me fshis, apo me arme te FSK.
Ups te Natos .....................me te uck
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
istref gegaj
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 23
Age : 50
Vendi : lladroc therand
Profesioni/Hobi : teknik i makineris
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Thu Jun 10, 2010 7:47 pm

nuk mund ta korrim ate qa e mbjellum sot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Thu Jun 10, 2010 10:21 pm

Nuk mund ta korrim ate qe e mbjellum sot

Ama po se korre te mbjelluren me koh, mundi do te shkon kot.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
katunari
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 46
Vendi : kosovė
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Fri Jun 11, 2010 1:54 am

Sa intresant paska edhe shiqptar qe po i pengojka FSK ja se kam besu une spo shoh asgje ketu pos fjali te disa politikanve serb qe i kan dhen medjat .
Paska edhe antar qe e folkan gjuhen e armikut a plus asaj ne nje formu me titull BASHKIMI KOBETAR apo ndoshta munet edhe mso ke kan shqiptar fare dhe ka te drejt me kerku me komb te vetin me u bashku.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Fri Jun 11, 2010 9:59 pm

Katunari ne ket tem shtrohet pyetja.
Utakon instuticioneve Kosovare te bejn Ushtrin?
He cka mendoni ju Katunari utakon apo jo Shqiptarve te Kosoves te ken Ushtrin e vet???
Ne shqiptaret qe flasim me fjal te disa politikanve serb ( jo te gjithve)hahaha qe ti na etiketon. Ne zotri doim nje Ushtri te mirfillt, sepse Ushtria eshte instanca me e lart e nje shteti, Ushtria mbron Kufit e jo FSK e topuza, kufti e kosoves perdit po shkilen nga banda te armatosura serbe, populli shqiptar po rrahet e malltertohet perdit nga keta kriminel ku eshte FSK o zotri qe nuk e mbron popullin e vet.
Na thua.
Ja une antikosovari po sjelli Neni 10 qe te jeni nje cike me i kjart me FSK. Katunari me shum se 10 viti e mashtrun popullin e Kosoves Me at Rrepubliken e ktyniherit. Edhe sa vite do te na mashtroin me FSK per 5 po edi.

Neni 10

10.1 Misioni i Forces se Sigurise se Kosoves, si instrument i Siguris, eshte qe ta mbeshtese Qeverin e Republikes se Kosoves.
10.2 Forca e Sigurise se Kosoves eshte e armatosur lehte ( me do pushk qe demostrun ne Prishtin ke ka behet kjameti per ato push made in serbia nga nderkombetaret e KFORi per pak shpetun) dhe nuk do te kete arme te renda, sic jane tanket, arteleria e rende apo kapacitete sulmuese ajrore.
Cdo ndryshim ne armatim do te percaktohet nga Prania Ushtarake Nderkombetare, ne bashkerendim me Perfaqesuesin Nderkombetar Civil.
Nje rishikim i plote i ketyre kufizimeve, do te behet jo me heret se pese vite nga koha e hyrjes ne fuqi e ketij Ligji.
Detyrat fillestare te Forces se Sigurise se Kosoves Jane;
a) te marr pjese ne operacionet per regim ndaj Krizave, perfshire operacionet ne mbeshtetje te paqes. Kjo do te perfshije operacioet jashte territorit te Republikes se Kosoves, ku do te ftohet per kete qellim;
b) te ndihmoje autoritetet civile ne pergjigje ndaj fatkeqesive natyrore, fatkeqesive dhe emergjencave tjera, madje edhe si pjese e nje per perpjkje reaguese regjionale apo nderkombetare;
c) te kryeje shkatrrimin e mjeteve shperthyes;
d) te ndihmoje autoritetet civile permes operacioeve te mbrojtjes civile.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Fri Jun 11, 2010 11:28 pm

katunari
bash shkijet perkrahin fsk sepse kjo seshte ushtri po jane pastrues marrin pjese shkije magjup ashkali turq e qka jo
ushtrine e hjeken keta politikane qe hjeken edhe kombin edhe flamurin edhe luften edhe historine.
jo more katunare kete fsk se dojne shqiptaret po kosovaret e ti qenke kosovare
a po tallesh me ne a ...kjo fsk eshte sipas marreveshjes se kumanoves ndhe Ahtisarit
heje po mendje lehte qenke ,e po mundohesh te na shitesh atdhetare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Fri Jun 11, 2010 11:29 pm

perkundarzi ata qe e perkrahin ja dojne te miren shkijeve #e shqiptaret dojne ushtri te veten.
shkijet shqiptare dojne fsk multietnike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
katunari
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 46
Vendi : kosovė
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sat Jun 12, 2010 2:03 am

Po ke drejt zotri XHEVAT jam shum mendje leht se i kam dhen gjymtyrt e trupit qe ju te luani hajgare neper neta nese kete e quan mendje lehtsi ti ke shum shum te drejt .
E thon nje fjal ne katunin tem se kaftorri me letra nuk nxehet asht dash me punu shum ma shum qe te kemi nje ushtri siq mendoni ju a e din kush sa per qind e popullit ka qen i kyqur ne luften Ēlirimtare .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
katunari
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 46
Vendi : kosovė
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sat Jun 12, 2010 2:06 am

Veq nje gje mos me keqkuptoni e urrej politiken i urrej politikant sjam per ta perkrah as nje parti apo politikan ketu .
se cili po hyp ne pushtet ma i keq se tjetri ama nuk asht gjithqka zi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sat Jun 12, 2010 10:41 am

Ti zoti katunar po me vjen keq
qe pahe dhane gjymtyret per kosoven multietnike e per flamur multietnik
per fsk tane multietnike e per kombin kosovare
i pahe dhane per serbine ato gjymtyre e spom dhimsesh hiq.
UCK dhe deshmoret nuk kane luftue per kete status multietnik as per fsk
po per kosoven shtet kombetare dhe ushtrine moderne dhe bashkim kombetare
po keta qe thirren ne emer te deshmoreve te uck
paskan luftue per pasuri dhe per pushtet
per interesa serbe dhe personale
qdo kushe qe ka dhane gjymtyret si ti per kete statuse kurre mos u sherofte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sat Jun 12, 2010 11:08 am

Letra e lagte nuk kallet...Per me e ngroh shtepin duhet me shku ne mal per Bung, e Qarr, edhe thengjilli ben edhe pse ka er te ngroh...

Utakon instuticoneve Kosovare te bejn Ushtrin?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sat Jun 12, 2010 8:24 pm

nato thote se fsk eshte krijue per raste emergjente shurajen e zjarreve dhe intervenimin gjate vershimeve te ndryshme siq ishte rasti ne shqiperi
fsk seshte ushtri sepse kosova ska sovranitet dhe seshte shtet po ka nje status special nen serbi
apo republik nen serbi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
katunari
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 58
Age : 46
Vendi : kosovė
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sat Jun 12, 2010 11:43 pm

Detektivi e di se nuk je i vetmi qe e ke ate deshir qe mos te sherohen invalidet e luftes dhe me vjen keq po une jam sheru nje her kam pas shkall invaliditeti veq 50 % dhe u sherova fillova pun dhe jo pun qkado si do dhe kur kersiti lufta ne maqedoni pata fatin dhe nderin te mar edhe nja 5 plag tjera ama une skam pas koh te llomatis si ti neper neta une e kam kry obligimin tim der diku ne vepra jo me llafe dhe nuk tha askush se jam i knaqur me kete gjendje ama te shahet qdo gje qe asht ba per liri asht turpi i turpit dhe .
Aq sa kemi punu aq kemi dhe me vjen keq qe e humbi kohen ne debat me ty .
Duhet punu konkret per bashkimin kombetar e jo te meremi me politik se bashkimi kombetar nuk asht politik po esht nje gje ma madhore se sa emrat e individve dhe politikanve dhe e meta ma e madhe e jona asht se qdo njeri qe kalon ne pozit ne struktura udheheqese meret me punen e vet e jo me qeshtje kombetare .
DHE ME DUL AJO FJALA QE E THASH MA LART PARA DISA DITESH SE KETU KA BIJ DHE BIJA SHPIJUNESH .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Sun Jun 13, 2010 7:30 pm

o katunare pom dhimsesh bolle
po ne perkrahim vetem ata deshmore dhe invalide te luftes qe kane luftue per bashkim kombetare dhe kosoven shtet
e jo ata qe perkrahin dhe kane luftue per kosoven multietnike e flamurin multietnik e kombin kosovare
ata jane shpijuna te serbise dhe skane vend ne tokat shqiptare
qdo kushe qe perkrahe kete statuse antishqiptare eshte tradhtare
ska lidhje se keni luftue
ne qoftese keni luftue per kete status dhe mu pasunu hajnat e lideret e uck zoti ju vrafte te gjitheve se ka me ju vra...
se hiqet qka ka shqiptare..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Mon Jun 14, 2010 3:08 pm

a bre katunare kerkund sje
nuk je te dijte ka me ja majte a me ramushin a me Thaqin a me sejdine a me ke
lamsh tu ka ba....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xhevati
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 93
Age : 52
Vendi : Drenice
Registration date : 14/05/2010

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Mon Jun 14, 2010 7:53 pm

Thaqi naj ka ba nje ushtri moderne po kadal kadal e ka me marre mitrovicen..mos u ngutni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Mon Jun 14, 2010 10:06 pm

po po ushtri mi shkym zjarmet dhe me intervenue kure te bjen shi...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Tue Jun 15, 2010 12:14 am

Duke lexuar forumin hasa edhe ne temen.

Forumi Bashkimi Kombetar dhe forumet tjera!

Hasa edhe ne postimin tend Katunari.

Ky forum asht njeri nder te paktat forume qe ja vlen.

Te shtrova nje pyetje, nuk u pergjegje, nuk je edhe i obligun te pergjigji Katunari, ama edhe te etikoni te tjeret, qe kane mendim te ndryshem nuk jeni te obilguar, mos harro.

Utakon instuticoneve Kosovare te bejn Ushtin?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Tue Jun 15, 2010 12:16 am

Ushtrin?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   Tue Jun 15, 2010 2:16 pm

NATO po ben trajnime me FSK-n per Zjarrfikėsa
nuk eshte ka shkin drejt zhvillimit Ushtarak FSK
ėshtė sikur nje Organizat per shpetim nga Vershimet zjarret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Nato per FSK?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nato per FSK?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: