Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Mon Mar 29, 2010 1:10 am


Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun


https://www.youtube.com/watch?v=b23Ta5dalKQ&feature=player_embedded


Skandal me pėrmasa tė papranueshme nė Greqi, Forcat Speciale tė ushtrisė greke fyejnė rėndė shqiptarėt duke kėrcėnuar madje me pirje gjaku.
“Grek lind, nuk bėhesh kurrė, gjakun tėnd do tė derdhim, mor derr shqiptar”, ėshtė thirrja nė kor qė kanė bėrė, dje nė paradėn zyrtare tė 25 Marsit 2010, jo anėtarė tė ndonjė organizate ilegjitime, por pikėrisht Forcat Speciale qė parakaluan rreshtore nė rrugėt “Panepistimiu” (Rruga Universitare” dhe “Agjiu Konstandinu” (“Shėn Konstandini”.

Dhe sikundėr komentoi sot “Elefterotipia”, gazeta mė e madhe greke, thirrjet skandaloze erdhėn dje nė qendėr tė Athinės, jo nga anėtarėt e demonstruesve Hrisi Avgji, por nga Forcat Speciale zhytėse nė Universitetin e Shėn Konstandinit nė paradėn zyrtare ushtarake tė 25 marsit.

Gjithēka ka ndodhur dje nė qendėr tė kryeqytetit grek, Athinė. Forcat Speciale tė Ushtrisė greke, (ΟΥΚ), zhvilluan paradėn zyrtare ushtarake tė 25 marsit.

Ndėrkohė qė parakalonin sipas procedurės, ka shpėrthyer mes tyre kėnga ““Grek lind, nuk bėhesh kurrė, gjakun tėnd do tė derdhim, mor derr shqiptar”, qė nė greqisht, u kėndua me rimė, kėshtu: “Elinas gjeniese, dhen gjinece pote, to ema su tha hisume, guruni Alvane”.

Kėto dhe tė tjera thirrje rrėnqethėse, tė denja pėr filma horror, u dėgjuan dje nė mes tė Athinės, raporton korrespondenti i Agjencisė NOA.

Thirrjet e frikshme erdhėn pikėrisht kur Forcat Speciale sapo pėrshkuan zonėn e Sintagma (Kushtetueses) dhe “trimat” dhe u afruan nė rrugėt “Panepistimiu” dhe “Agjios Konstandinos”, nisėn tė klithnin pėr kasaphanė ndaj fqinjėve tė Greqisė, duke mos kursyer shqiptarėt, turqit dhe shkupjanėt, siē i njohin qytetarėt e FYROM (Ish-Republika Jugosllave e Maqedonisė). Dhe duke vendosur kėshtu “mes vedi” se kush ka tė drejtė tė quhet grek dhe kush jo.

Thirrja tjetėr e kėngės horrore, ishte: “Do tė bėhet kasaphanė, pastaj do tė hakmerrem, kur tė adhuroni kishėn edhe kryqin”, qė nė greqisht, u dėgjua kėshtu: “Tha gjini makeljo, meta tha ekdhitho, otan tha proskinisete simea ke stavro”.Mė tej sikundėr dėgjohet dhe shihet dhe nė pamjet video qė ju keni pranė kėtij raporti nga Athina, vijuan dhe frazat pėr ne shqiptarėt dhe pėr fqinjėt e tjerė: “U thonė shkupjanė, u thonė shqiptarė, rronbat e mia do tė qep me lėkurėn e tyre”, qė nė greqisht, e klithėn kėshtu: “Tus lene skopjanus, tus lene alvanus, ta ruha mu tha rapsod me dhermat’ap’aftus”.

Dėshmitarėt treguan se thirrjet u pėrkrahėn edhe nga njerėz tė politikės greke tė cilėt ndoqėn paradėn ushtarake sė bashku me qytetarėt grekė. “Njė prej burrave politikanė, madje u priu Forcave Speciale duke thirrur dhe ai sė bashku me ta e duke i paraprirė atyre me thirrje i pari”, raportoi sot “Elefterotipia”.

E gjitha kjo ndodhi ndėrkohė qė parada ndiqej nė rrugė nga familjarė emigrantė qė ishin mbledhur me dhjetėra, pjesa mė e madhe e tyre, shqiptarė, tė cilėt shumė prej tyre shtruan pyetjen: “Pse kaq urrejtje ndaj nesh”.

Kėto incidente vijnė vetėm pak kohė pasi Parlamenti i Greqisė miratoi ligjin qė jep mė shumė tė drejta pėr emigrantėt dhe qė i hap rrugėn pėrfitimit tė nėnshtetėsisė greke. Mesazhi i klithmave tė Forcave Speciale, lė pėrshtypjen se ishte pikėrisht kundėr kėtij ligji.

Nė kėtė pikė, shtrohet me tė drejtė pyetja: “Si ėshtė e mundur qė ushtria greke, duke zhvilluar parada zyrtare, nė mes tė Athinės, ne qendėr tė saj, tė sfidojė njerėzillėkun duke pėrdorur gjuhė tė rėndė urrejtjeje ndėrsa jetojmė nė vitin 2010. /INA/
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
murturi
Ushtarak
Ushtarak
avatar

Male
Numri i postimeve : 517
Age : 42
Vendi : Bruksel
Registration date : 19/04/2008

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Mon Mar 29, 2010 1:11 am

shikoni videon no koment

https://www.youtube.com/watch?v=b23Ta5dalKQ&feature=player_embedded
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.fbdk.eu
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Mon Mar 29, 2010 4:18 am

Ua ... me gjithe mend?

https://www.youtube.com/watch?v=g2ZPxsIGK40
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 32
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Mon Mar 29, 2010 12:31 pm

Ne shtetet e ndryshme qe jetoni dergoni keto dy Linka:

http://www.enet.gr/

https://www.youtube.com/watch?v=Vrtag9TT4Hg

dhe informoni se per cfar esht Tema.

neper media te ndryshme , qe te behet ky Skandal Global e JO RAJONAL.

Deri me sot ne asnje media te huja nuk kam pa qe esht lajmrua ky rast.

Ket mundem me e nderru.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Angela
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Female
Numri i postimeve : 33
Age : 32
Vendi : Shqiperi
Registration date : 02/03/2010

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Mon Mar 29, 2010 2:21 pm

Ketu nje poezi e Arben Dukes per qente greke qe lehin kunder nesh sic i leh qeni naten drites se Henes. E treguan edhe nje here veten se ne Europe kane hyre si hajdute, si kafshe te pagdhendur dhe si popull qe ju mungon, si nje difekt i perjetshem, geni i fisnikerise. As si lekure per te shkelur dhe fshire kepucet nuk i pranon shqiptari ata perbindesha. E dine edhe vete se si kane qene katandisur si lypesa rrugeve te Shqiperise mbas Luftes se Dyte Boterore dhe gjysherit tane ju hapen deren e i ndihmuan pa i perbuzur. Po nuk ke se c'pret tjeter nga kriminele qe dridheshin nga frika e gjuhes shqipe dhe masakronin patriotet shqiptare qe luftuan per alfabetin e shqipes. Nuk jane te pakte patriotet e vrare dhe te masakruar nga dora greke.


Mė thonė e mė shkruajnė
Pse s'e ngre dyfekun
Ta shkrepėsh, o bir,
Dhe njėherė mbi grekun…

Dhe njėherė mbi grekun
Terezite mire,
Se na bėnė prapė
Njė kėngė tė ndyrė.

Edhe mė tė ndyrė
Se ajo e para,
S'u ngop ai qėn
Me ato tė shara...

Me ato tė shara
S'u ngop ai horr,
Pėr ēudi e quan
Veten superior.

Ata vetė e dinė
Pse u bėnė lugetėr
Tash qė s'kanė asgjė
Veē lavdisė sė vjetėr.

Veē lavdisė sė vjetėr
Qė dritė i dha botės
Po tani janė bėrė
Turpi i Europės!...

Hiqen superiorė
Dhe ndihen garantė
Dhe harrojnė se kanė
Mijėra emigrantė.

Mijėra emigrantė
E zeza Greqi,
Nėpėr Kanada
E nė Gjermani…

Atyreaskush
S'u thotė aty : "Plehra!..."
Po ai qė shkroi
S'i di kėto gjėra…

S'i di kėto gjėra
Ai pis i shkretė,
Se vetėm Greqia
Ka mbetur Mesjetė.

Ky pisllėk i saja
Ka rrėnjė nė gene,
Se dhe kur s'kish brekė
Ajo ishte shovene…

Ndaj dhe tė thashė unė
O kokė goricė
Po munde mė puth
Pak nė prapanicė!...

Dhe tani kuptohet
Qė e kishe pak
Dhe mė shumė se aq
Ti e paske hak!

Unė jam njė shqiptar
Me besė e me nder
Po puna ma do
Tė flas me njė derr…!

Jam i kulturuar
Vetėtij mes territ
Dhe s'e kam mėsuar
Kurrė gjuhėn e derrit.

Kurrė gjuhėn e derrit
Derrit qė ha lėnde
Ti mė detyrove
Tė flas gjuhėn tėnde.

Tė flas gjuhėn tėnde
Si nė kohė tė vjetėr
Se ti je njė derr
Derr dhe asgjė tjetėr...

Tė thashė nė fillim
Ta them dhe njėherė
Edhe un' si ty
Jam krejt i krishterė.

Jam krejt i krishterė
Unė qė prej fillimit
Po ti je, o derr
Turp i krishtėrimit!...

Turp i krishtėrimit
Pa din e pa caqe
Krishti vari veten
Qė ti tė kesh paqe.

Qė ti tė kesh paqe
Arsye dhe vlera
Po ku di nga Krishti
Kopeja me derra…

Kopeja me derra
Qė s'ngopet me lėnde
Vetė mė detyrove
Tė flas gjuhėn tėnde!...

Tė flas gjuhėn tėnde
Tėnden, more derr,
Se unė s'jam si ty
Se kam besė e nder!...

Ti s'e di, o derr,
O surrat mballoma,
Si mbetėt dikur
Nėpėr malet tona!

Ti s'e di, o derr,
Se je horr prej horri,
Tė shkretėt i griu
Uria dhe morri!...

Po ne si fisnikė
Si kontė e si dukė
Nuk i zumė me gurė
U dhamė strehė e bukė.

Po ti turi-derr
Kėto nuk i di
Ndaj bėre pėr ne
Kėngė-pocaqi…

Me farė shovinizmi
Ti ngjizesh e ngjizesh
Se je mi kanalesh
Se je mi gjirizesh.

Se je mi gjirizesh,
Pa shpirt e pa zemėr,
Ndėrsa ne shqiponja
Na ka dhėnė emėr.

Po edhe shqiponja
Nė majėn e malit
Ndonjėherė do merret
Me minjtė e kanalit.

Ndonjėherė do merret
Jo se ka dėshirė,
Po e detyrove
Ti, more kėllirė.


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 32
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Mon Mar 29, 2010 7:59 pm

Me te vertet jam duke u quditur se si paskan mendu do njerz te kombit shqipetar per Greqine qe jan shoku kaq shum per keto fjale te Ushtrise greke..... Por a nuk e keni dit se si mendon Greqija per shqipetaret aaaaaaaaaaaaa.........

Por Greqija me mujte per 1 Sekund ter Kombin shqipetar e zhduke.....

Greqija mendon per shqipetar sot si Hitleri per Jud ather........


dhe edhe nje dua tjau them se as Tirana e as Prishtina nuk kan shance te thojne apo te bejn diqka kunder kesaj dukurije.
Ne me kend qe jemi dikushi kishim ber per Cameri hmmmmm vellazerit tone jan Masakrue dhe esht ber Gjenocid thuja se ma i madh se gjenocidi kunder judeve dhe nuk kemi qua kurr fjalen , qamet jan dyturua te leshojne qamerine dhe fare jan duke jetuar si refugjate qe nuk kan te drejt te kethehen ne shtepija te tyre dhe ne tok te pareve tone dhe nuk quam fjalet kurr nalt e tash per 3 fjale qe beri ushtria greke ky shokim hmmmmm esht i pakuptuar......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Tue Mar 30, 2010 4:45 pm

Greku ,njesoj si serbi ,nuk ngopet me gjak shqiptari
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Wed Mar 31, 2010 12:41 am

O moje arberia e ngrat sala yt e ka bere kete.
Se perkrahe sala tradhtarin mik i shkijeve dhenderr i serbise mik i greqise...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 32
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Wed Mar 31, 2010 1:12 am

''O moje arberia e ngrat sala yt e ka bere kete.
Se perkrahe sala tradhtarin mik i shkijeve dhenderr i serbise mik i greqise''

hahahahahahha detektiv te kan humb dhet ne oborr me doket....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Wed Mar 31, 2010 12:04 pm

eeeeej o albaninr1,une nuk i kam pre kerthizen Sales,ku ka bere "mbrapshtina",per mendimin tim e,te kuptohemi,une n uk kam per t'i mbajt krahun sa te jem gjalle.KUPTOJE !!
NE RADHE TE PARE UNE JAM SHQIPTARE-ATDHETARE DHE E DUA MBASE ME SHUME SE SALA,DHE EDHE SE TY,VENDIN TIM.KETE DUA TA KUPTOSH SHUME MIRE!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 32
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Wed Mar 31, 2010 12:10 pm

@arberia

shiqo une mendoj se ketu esht nje keqkuptim se une ket

''O moje arberia e ngrat sala yt e ka bere kete.
Se perkrahe sala tradhtarin mik i shkijeve dhenderr i serbise mik i greqise''


nuk ta dergova ty por kam kopju komentin e detektivit per ket edhe kam fut ner thojsa dhe vetem ky rresht ishte komenti im

hahahahahahha detektiv te kan humb dhet ne oborr me doket....


e sa i perket qe e don shqiperine me shum se une atu esht shiqim naiv se nuk mundesh me e dit se sa e dua une shqiperine.

me rrespekt
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Wed Mar 31, 2010 1:12 pm

nuk mund ta dojne shqiperine ata qe e shkaterrojne ,ata qe e shesin.
Gjak perzier nuk jane shqiptare se mendojne serbishte greqishte etj..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
albaninr1
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 78
Age : 32
Vendi : Londer
Profesioni/Hobi : Sport
Registration date : 23/03/2010

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Thu Apr 01, 2010 12:11 am

eeeee det pret Shqiperija e Kosova deri te kthehet detektivi nga gjermanija se do te ben amerike keto vende hahahahahahahahahahahahahahahahah

ooo detektiv po te thrret kombi ne ballkan ec shko e mbroje se veq ti mundesh me e peshtu ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Thu Apr 01, 2010 12:54 am

Shoqata “Vorio Epiri” i bashkohet thirrjeve antishqiptare greke


ATHINĖ- Shoqata tė jashtėligjshme minoritarėsh mbajnė tė ndezur tezėn e Vorio Epirit. Neės 24 siguron foto ku pėrfaqėsues tė kėtyre shoqatave “performojnė“ nė rrugėt e Athinės me flamuj tė Vorio Epirit, madje nė njėrėn prej tyre lexohet greqisht "Epirin e veriut , nuk e shes dhe nuk harroj”.

Teza e Vorio Epirit, njė tezė antishqiptare vazhdon tė mbahet e ndezur nga qarqe ekstremiste greke por qė fatkeqėsisht shpesh i bashkohen edhe pėrfaqėsues tė minoritetit grek nė Shqipėri. Fotot i pėrkasin njė parade festive nė Greqi tė zhvilluar nė 17 shkurt. Madje edhe kjo ditė ka njė simbolikė shumė negative pasi njihet nė Greqi si dita e “Pavarėsisė sė Vorio Epirit“ .

Nė fotografitė qė u shfaqėn fillimisht nė disa media tė Greqisė, dallohet qartė parakalimi i njė organizate tė quajtur “Rinia Vorioepirotase”, sė bashku me “Lidhjen Panhelenike tė Ēėshtjes Vorioepirotase”, tė cilat mbajnė flamuj tė “Shtetit Autonom tė Vorioepirit” tė shpallur pas pushtimit grek tė Shqipėrisė gjatė Luftės sė Parė Botėrore dhe qė pėr kėto organizata janė flamujt e “shtetit tė vorioepirit”.
Duket se pėrmasat e skandalit bėhen mė tė rėnda pasi njė aktivitet i tillė nė zemėr tė Greqisė zhvillohet me lejen e autoriteteve greke dhe konkretisht tė autoriteteve policore.

Ka reaguar menjėherė pėrmes njė deklarate, Partia pėr Drejtėsi dhe Unitet e cila i konsideron kėto akte tė dėnueshme qė nxisin irredentizmin dhe flasin pėr etnitete qė nuk ekzistojnė, tė cilat madje i trajtojnė edhe si “shtete” nuk i shėrbejnė marrėdhėnieve mes dy shteteve e as mes dy kombeve.
Nė deklaratė thuhet se PDU i dėnon ashpėr kėto lloj aktesh dhe kėrkon nga qeveria shqiptare njė reagim tė menjėhershėm kundėr irredentizmit tė shfaqur me lejen e autoriteteve zyrtare greke.

Mbajtja e flamujve tė tillė me mbishkrime Vorio Epir apo thirrje nga organizata tė sigluara me kėtė term tė hapur antishqiptar duket se janė nė tė njėjtin sinkron me ato qė u dėgjuan nė paradėn kombėtare greke ku forca speciale nė prani dhe tė autoriteteve tė larta greke lėshuan thirrje raciste dhe ksenofobe kundėr shqiptarėve. http://bw.balkanweb.com/homepage/shoqata-vorio-epiri-i-bashkohet-thirrjeve-antishqiptare-greke-9196.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Thu Apr 01, 2010 2:12 am

Shoqata “Vorio Epiri” i bashkohet thirrjeve antishqiptare greke te qeverise Fazllo-Berishes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Thu Apr 01, 2010 10:33 am

sala ka per detyre te shkaterroi shqiperine
detyrat i merr nga miku i tije fazliq mishkoviq
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Thu Apr 01, 2010 12:49 pm

Detektiv petrit Kola etj!
Deri sa ne trojet shqiptare udheheqin Politikanet e shitur tradhtare qe punojne kunder interesave te shqiptareve ,eshte rrezik qe te zhdukemi si shqiptare si kombe..
Detyra e tyre eshte qe dalengadal te coptojne tokat shqiptare,jane te paguar nga sherbimet sekrete serbe franceze italiane rumune greke etj..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Fri Apr 02, 2010 11:54 pm

Nuk me cudit aspak rasti i ushtarve te greqis.
jan po keta se mbyten, nje tifoz shqiptar. vetem se humbi greqija ne lojne kunder greqis.Edhe ashtu sllav jan nuk duhet pritur ase me shum e ase me pak se nga serbi i njeti Brum jan.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Sat Apr 03, 2010 2:30 pm

Jo po na qudit shume
sepse greket nuk kane faje ,ka tradhtari Sala qe ja ka dhane gjysmen e shqiperise grekeve ...
prej vlore e andej te gjitha toponimet jane greqishte...
turpi i tradhtarit..
ja dha detin etj
kurse tiranen e kane nen kontrolle krimeinelet serbe fazliq mishkoviq dhe shkodren ....
1200 shitore i ka mishkoviq ne shqiperi...etj toke etj..
te gjitha sekretet e ushtrise i lkane......dhe sala ne pushtet ,po a nuk beri keshtu hesat pasha ahmet zogu...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Sat Apr 03, 2010 2:31 pm

Kosoven gjysmen serbet ne shkup shqiptaret rroktare te maqedonasve dhe ne presheve bujanovce..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Sun Apr 04, 2010 12:47 am

Kutė vetė i ja kthen shpinen nuk mund ti thuash mos mė sjell shum s emė dhemb , kjo mavret vetėm nga dėshira e tij se si sjell , edhe nė ket rast kur Qeverija Shqiptare ja qel tė gjitha rrugėt njė kurkush hiqi atėher qė mund tė presish tjetėr prej saj .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
petritkola
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Mon Apr 05, 2010 4:49 am

I gezuar ne sharrje!

Me rastin e sharjeve dhe kercenimeve te flamurit fallco, kombit fallco, shtetit fallco shume shqiptare u hidheruan, ndersa une e gezova.
Ngjarja ndodhi ne te ashtuquajturen dite e “pavarsise” se Greqise. Ne fakt eshte dita e krijimit te Greqise nga anglezet, ruset, francezet dhe jo dita e pavarsise nga Truqia. Para asaj date nuk ka egzistuar Greqi qe te mirrte pavarsi…
Per me teper juve munde te ndiqni linqet ( http://www.bashkimikombetar.com/histori-f8/origjina-e-flamurit-grek-t3239.htm?highlight=origjina ), ( https://www.youtube.com/watch?v=-OqRW0DZp6w&feature=player_embedded ), ( https://www.youtube.com/user/VOLK2234#p/a/u/2/kGOlr34-xKg ).
Pra ne diten e krijimit te Greqise sharrjet dhe kercenimet greke per derdhjen e gjakut te shqiptarit dhe grabitjen territoreve shqiptare u shoqeruan me tradhetine e hapur te Parlamenit Shqiptar ne favor te krijeses Greke, duke miratuar faktin tashme te kryer te ngritjes se monumenteve shoviniste greke ne territorin shqiptar.
Reagimi poshterues pa perjashtim i gjithe politikes shqiptare ( perfshi edhe kryesite e partive te shqiptareve came) ja solli driten e syve edhe shqiptarit me te verber. Drita ne syte e shqiptarit, Ky fakt me gezon pa mase.
Tashme te gjithe shqiptaret ku do qe ndodhen po e shohin qarte se jane te shitur dhe tradhetuar nga politikanet dhe qeveritaret shqiptar. Ata tashme e kane te qarte se pa i larguar te shiturit, murtaja qe ka pllakosur Vendin ka per t’ja zene frymen te gjitheve, ndaj do te levizin, ndryshe vdekja i pret.
Vazhdoje te mbetem i kenaqur me zgjedhjen qe kam bere, si simpatizant i Partise Shpresa Demokrate. E vetmja parti me program dhe veprimtari gjithekombetar dhe demokratik.
Petrit Kola
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar

Male
Numri i postimeve : 47
Age : 57
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Mon Apr 05, 2010 4:03 pm

Z.Kola
A keni mundesi qe te ma dergoni programin e Partise Shpresa Demokratike!
Nje autobiografi kushe udheheq me kete parti!
Njeherit ju uroi suksese Partise se re duke kontribue per qeshtjen shqipetare dhe Bashkimin Kombetare!
xhdall@t-online.de
Kordinatore i ,,FBKSH" per Evrope dhe vendet tjera .....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Mon Apr 05, 2010 11:45 pm

Prof Xhavit Dalloshi shkruajti:
Z.Kola
A keni mundesi qe te ma dergoni programin e Partise Shpresa Demokratike!
Nje autobiografi kushe udheheq me kete parti!
Njeherit ju uroi suksese Partise se re duke kontribue per qeshtjen shqipetare dhe Bashkimin Kombetare!
xhdall@t-online.de
Kordinatore i ,,FBKSH" per Evrope dhe vendet tjera .....

Shfleto pake forumin dhe do te hasish ne te gjitha te dhenat e kesaj Partije.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   Tue Apr 06, 2010 2:20 pm

Fajtore jane vete shqiptaret per qdo gje e keqe qe po na ndodhe..
Sepse para syve tone po naj shesin atdheun naj heqin simbolet e ne vetem shkruajme e flasim ,e nuk marrim masa ...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ushtria greke: Shqiptarėve do t’u derdhim gjakun
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: