Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutoriMesazh
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Tue May 31, 2011 11:59 pm

Ish-komandanti i UĒK-sė, Samidin Xhezairi, i njohur si komandant Hoxha i Prizrenit ka lėshuar tė mėrkurėn njė porosi pėr BDI-nė e Ali Ahmetit, PDSH-nė e Menduh Thaēit dhe DR-nė e Imer Selmanit qė tė bashkohen pėr tė realizuar barabarėsinė e shqiptarėve nė Maqedoni sepse nė tė kundėrtėn “lufta jo qė do tė vazhdojė, por do tė jetė edhe mė e gjatė”. “Fillimisht, do tė mundohem qė faktori politik shqiptar nė IRJM tė jetė i bashkuar nė kėrkesat e tyre legjitime pėr barazi tė plotė ndėretnike. Nėse ky tentim dėshton, atėherė nuk mė mbetet tjetėr vetėm se i armatosur tė gjendem pranė jush”, thuhet nė porosinė e Hoxhės, tė publikuar nė ueb-faqen e tij personale. Ai shkruan se “pėr dallim nga luftėrat e kaluara, kėsaj radhe do tė ndėshkohen edhe shqiptarėt e ligė, me fajin e tė cilėve populli gjendet nė situatė tė palakmueshme”. “Nėse kėto shqiptarė do tė pėrmirėsohen dhe angazhohen pėr mirėqenien e bashkėkombėsve tė vet, atėherė do t’ju falet. Pėrndryshe, do tė jeni bashkėfajtorė pėr konfliktin e ri ndėretnik nė IRJM”, thotė Hoxha, duke iu drejtuar edhe faktorit ndėrkombėtar. Hoxha vlerėson se “me mėnyrėn e funksionimit (mosfunksionimit) aktual pa asnjė qasje serioze karshi problemeve tė shumta, IJRM nuk ėshtė shtet nga i cili pritet diēka pozitive”. “IRJM do tė pushojė sė ekzistuari nėse vazhdon me mospėrfilljen e shqiptarėve. Si rrjedhim pason ridefinimi i kufijve nė Ballkan”, thotė Hoxha nė porosinė e tij drejtuar politikanėve shqiptarė dhe faktorit ndėrkombėtar nė Maqedoni. (R.K.)Mendoj se Samidin Xhezairi e meriton voten e popullit ne Maqedoni ?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed Jun 01, 2011 3:27 pm

Shqipėria Etnike Mjerishte e vertete.BIZNESI ME I LEHTE ESHE POLITIKA.
Per 20 vite ne Iliride apo teritorin shqiptar te okupuar nuk ka permisime por vetem premtime boshe.
Mendoj se ketu esht fai ma i madh i Tiranes dhe Prishtines nen ''presionin'' e Beogradit.
Duhet sa ma shpejte te fuqizohet nje levizje si Vetvendosja ne Tirane dhe Iliride,qe te clirohemi dhe ribashkohemi pasi co opcion tjeter eshte vetem humbje kohe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed Jun 08, 2011 1:36 pm

bile humben Deputet,te dy patrit ne vend qe te shtohen.
Nje grup serbesh ne kosove bejne qka te dojne ,dhe ju kane realizue te gjitha kerkesat.
Kurse shqiptaret as ne maqedoni as ne Presheve Bujanovce skane as nje te drejte .
kane te drejten e pushtetit pa ndikim fare,argat te maqedoneve.
Katastrofe kure do maqedoni i vret dhe keta sguxojne me ba za.
na kane dale do fare levizje kinse patriotike e po perfitojne pasunohen per veti ,bashkpunojne me sherbimet sekrete maqedonase ,me vite .
Asgje skane bere per popullin po per veti keta fare patriota me bateri.

Kane bere luften badihava siq po duket shqiptaret ,jane humbesit me te medhanje.
Po u pasurun per nje nate keta fare trima qe shiten komb flamur e troje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Wed Jun 08, 2011 3:23 pm

Eshte per te ardhur keq kjo fitore e BDI-se ne Maqedoni , njejte edhe partia e PDSH si e dyta !
Edhe pse mbi 50% shqiptar nuk dolen ne zgjedhje , perseri nuk e kam te qarte se me cka e merituan keto dy parti te marrin votat e shqiptareve ! Pervetem se vrane ushtaret qe luftuan per liri na mandatet e tyre , sjellen varferi , u ben gaz i botes duke kerkuar azyl neper Evrope ndertuan kisha neper vendbanime shqiptare vetem e vetem per te marre teritore ne vendbanime shqiptare , dhe kjo me habit pse u jepen votat ketyre ne vend se mi varr ne mes te Shkupit tjeter nuk merotijne keta servila .
Larg jemi , bile shum , tregojne votat .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu Jun 09, 2011 11:46 am

po keta po pasunohen per veti.
Po hajne e pijne me maqedon ,ne pushtet me ta .
Kurse popullit po ja lujn ***** maqedonet.
veshin sguxojne me levrit shqiptaret.
keta fare politikana krejt biznesin e kane me ta .mashallah lider kishim pas se jo pak.
Luften e benen per pushtet e hajni per veti..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu Jun 16, 2011 10:24 pm

AKSH, operojmė vetėm nė Maqedoni
« : Qershor 07, 2011, 08:01:39 PD »
AKSH, operojmė vetėm nė Maqedoni

Prishtine, 7 qershor – Armata Kombėtare Shqiptare ėshtė shfaqur pėrsėri pėr publikun, pėrmes njė komunikate pėr media, pėr tė denoncuar lėshimin e kartelave tė antarsisė nga organizata tė panjohura, pėr antarėsimin nė gjoja ne kete organizate. Ajo ka njoftuar se zbaton dhe do tė vazhdoi tė zbatoi me pėrkushtim dhe pėrgjegjėsi atdhetare-ushtarke, vendimet historike tė Kuvendit tė III-tė tė F.B.K.SH-sė (Himarė, 24 prill, 2010), ndersa komunikata eshte nenshkruar nga komandant Sokol Deliu.
“ Nė kėtė Kuvend, ka vendosur unanimisht qė kjo strukturė ushtarako-atdhetare, pėr arsye strategjike, ta pushojė veprimtarinė e vet aty ku simotrat e saj, ushtria e Republikės sė Shqipėrisė, ushtria e Republikės sė Kosovės dhe ajo e NATO-s, janė prezente duke e pėrqėndruar, vecanėrisht, aktivitetin nė Republikėn e Maqedonisė si i vetmi shtet ballkanik ku e drejta e gjysmės sė popullsisė, shqiptarve, po injorohet, anashkalohet madje dhunohet nga institucionet e kėtij pseodoshteti”, thuhet nė komunikatėn e Armatės Kombėtare Shqiptare. Sipas saj, bazuar nė faktin dhe realitetin e pasqyruar mė sipėr, ARMATA KOMBĖTARE SHQIPTARE , nėpėrmjet kėsaj deklarate publike, distancohet, pėrgėnjeshtron, kritikon e madje do tė marri masa ndėshkuese ndaj tė gjitha veprimeve kompromentuese, tė dėmshme dhe antishqiptare, tė disa personave delinkuent, karagjoz dhe pa identitet kombėtar qė, nė Republikėn e Kosovės, po luajnė me zjarrin dhe gjakun e tė rėnėve nėpėrmjet shit-blerjes apo qarkullimit tė disa “Karta Antarsimi” kinse tė AKSH-sė.
AKSH-ja nuk ka pasur, nuk ka dhe nuk do tė ketė karta antarsimi derisa ajo ėshtė njė strukturė mirfilli atdhetare qė ka si obligim moral e ushtarak jo vetėm tė mbrojė tė drejtat e shqiptarve, por , mbi tė gjitha tė finalizoi misionin shumėshekulllor pėr Bashkimin Kombėtar tė tyre.
Kush e kuptonė kėtė deklartė bėn mirė, ndryshe AKSH do tė marrė masa qė kauza kombėtare shqiptare, emri i pastėr i saj dhe e ardhmja e shqiptarve drejt bashkimit kombėtar tė mos baltosen nga individ tė papėrgjegjshėm, intrigant dhe tė shitur nė strukturat e huaja antishqiptare. Madje, Shtabi i Pėrgjithshėm i Armatės Kombėtare Shqiptare, do tė publikojė sė shpejti edhe emrat konkret tė personave nė fjalė si detyrim ndaj betimit para flamurit, kauzės kombėtare dhe popullit shqiptar.

http://www.qendra.info/aktualitet/politike/8130-aksh-operojme-vetem-ne-maqedoni.html
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Thu Jun 16, 2011 10:52 pm

Ja pasken fut kot edhe kesaj radhe, nen 1 popullit shqipetar jo vetum ne maqedoni po injorohet, e pasken harru serbin e greqin...
Nen 2 eshte keq me pa endrra me sy hapur, kosova nuk ka ushtri ashtu si nuk ka AKSH. Ky far komandanti paska ba nam me ket deklarat pas zgjedhjve. Shpresa eshte evetmja genjeshter qe besohet. Te shpresoim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
arberia
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Female
Numri i postimeve : 814
Age : 38
Vendi : tirana
Registration date : 04/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Fri Jun 17, 2011 12:48 pm

Doda: Ja si e turperuan Shqiperine ne Evope, Rama dhe Veliaj
Deputetja e Partise Demokratike, Mesila Doda, ka folur dje ne Tirane mbi debatin e zhvilluar ne Bruksel me europarlamentaren Tanja Fajon, lidhur me ceshtjen e Griselda Roshit. ā€œNgjarjaā€, ndonese ishte nje sajese e pranuar boterisht nga vete protagonistja u perdor nga Tanja Fajon si kazuse diskutimi per te drejtat e njeriut ne Shqiperi. Doda tha se politikanet duhet te jene shume te pergjegjshem ne informacionet qe u percjellin nderkombetareve, per te mos demtuar ne menyre artificiale imazhin e kombit.

Ndaj deputetja e Partise Demokratike, Mesila Doda, ka sqaruar debatin e zhvilluar ne Bruksel me europarlamentaren Fajon, lidhur me ceshtjen e Griselda Roshit. Doda tha se politikanet duhet te jene shume te pergjegjshem ne informacionet qe u percjellin nderkombetareve, per te mos demtuar ne menyre artificiale imazhin e kombit. Ajo terhoqi vemendjen per faktin se si Edi Rama dhe Erion Veliaj i nxitur prej tij, ndonese perkohesisht, e turperuan Shqiperine ne Evrope, permes dhenies se informacioneve te pakonfirmuara qe dolen te paverteta dhe histori te denja kinematografike, inspiruar edhe nga filma hollivudiane.

Fajon u informua mbi zhvillimin nga ana e koordinatorit te Partise Socialiste, Erion Veliaj me ane te nje e-maili. Kete fakt, e konfirmoi gjate seances edhe deputetja Fajon. ā€œBesoj se eshte nje histori sa komike aq edhe tragjike. Komike, sepse nje ngjarje e sajuar nga mendja e nje gruaje kthehet ne nje problem per te drejtat e njeriut ne PE. Mesa duket edhe per kete fajin e ka Saliu. Nga ana tjeter eshte tragjike per imazhin e vendit. Ata qe informojne nderkombetaret duhet te jene me te kujdesshem per te mos demtuar imazhin e venditā€, tha Fajon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Fri Jun 17, 2011 1:18 pm

Xhem ja pahe fut kot aksh ska fare
vetem propaganda per perfitime personale
fbksh aksh si ka as 20 anetare te cuilet vetem mashtrojne popullin dhe kan mu pergjigj shum shpejte siq po pergjigjen disa manipulant para gjyqit.
Te gjithe ata qe kane kercnue njerezit ,dhe vjedhin popullin kan mu pergjigj.
Ska as fdbk as fbksh as aksh ,te gjithe jane kriminel hajna dhe ish bashkpunetore te serbise ldk-se. dhe dezertore te luftes.
shiqo kontrabanden me arme me serbe dhe me banda serbe shqiptare
aksh e perdorin si mbulese perfitimi.
Asnje atdhetare apo as nje udheheqes i uck-se se vertet nuk perkrahe kete strukture banditesh ,hajnash .
Per ate edhe e gjithe struktura e fbksh per evrope dhane doreheqje ne krye me Prof.XHDalloshin Kordinatoore .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Fri Jun 17, 2011 1:21 pm

keto propaganda i ndegjojme qe 10 vite
pi veshin nja 10 vete me uniforme sa me binde kinse popullin qe ka budalle qe ende paguan per kata hajna.
keta pasurohen blejne shpija banesa kerre
e dikush mendon se paska perme ushtri.
Lexo komunikatat e Fbksh per evrope .....
mashallah si ushtria e uksh-se
u vrajte haruni e smurren hak fare
ushtri interneti.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   Sat Jun 25, 2011 8:44 pm

Turistė sllovenė nė Ohėr, lavdėrojnė ShqipėrinėDuhet tė merrni shembull Shqipėrinė e cila po zhvillohet, dhe me hapa tė fuqishėm po shkon drejtė zhvillimit tė turizmit dhe promovimit tė tij. Kėshtu thotė njė turist nga Sllovenia i cili pas kthimit nga Vlora dhe Durrėsi me miqtė e tij, vendosi tė ndalet edhe nė Ohėr.
“Ishim nė Shqipėri. Ata shumė shpejtė po ecin pėrpara. Po ndėrtohet shumė, po zhvillohen dhe kjo duhet tė shihet. Ka shumė hotele tė mira dhe tė gjitha punėt atje zhvillohen nė njė ritėm shumė tė shpejtė. Ėshtė shkėlqyeshėm dhe mendoj se duhet qė edhe ju tė investoni nė kėtė mėnyrė. Edhe kėtu shoh se ka turistė”.
“Nė Ohėr jemi pėr herė tė parė dhe gjithēka qė pamė deri tani mė pėlqen. Ishim edhe nė Shqipėri, atje ėshtė diēka e pabesueshme, por ende nuk kam njė pasqyrė tė vėrtetė sesi po zhvillohen punėt atje dhe sa vizitohet Shqipėria nga turistėt e huaj. Ajo qė di ėshtė se atje dhe kėtu, ēmimet janė tė ngjashme sikurse ato nė Slloveni”.
Nėse numri i turistėve vendorė qė pėr momentin po qėndrojnė nė Ohėr dhe Strugė ėshtė shumė i vogėl, krahas liqenit tė Ohrit pėrveē Sllovenėve, kėto ditė mund tė vėrehet njė lėvizje e madhe e turistėve tė huaj nga gjithkund. Vitin e kaluar vetėm nga Polonia qėndruan 6 mijė turistė.
“Tani duhet t’ua prezantoj dhe ofroj Maqedoninė polakėve, pasi fatkeqėsisht pėr Maqedoninė tani nuk ka promovim qė do t’i interesojė dhe tėrheqė mė tepėr turistėt qė tė vijnė kėtu. Kėtu ka njė mundėsi tė shkėlqyeshme, pėr tė gjithė”, u shpreh Jan Korsak, kryetarė i Odės turistike tė Polonisė.
Njerėzit e pėrfshirė nė Turizėm thonė se ka shumė mė tepėr se gjatė dy viteve tė kaluara. Mirėpo, ata flasin haptazi pėr problemet nė qytet.
“Pėr shembull, nė hapėsirėn prej Ēarshisė e deri nė Kėshtjellėn e Samoilit, turistėt nuk kanė ku tė ulen e tė pushojnė, nuk kanė ku tė pinė ujė, pėrpos qė tė blejnė nė dy dyqane. Nuk ka as nyje sanitare, nė tėrė hapėsirėn vetėm nė dy pika ka kosha pėr mbeturina, pyesin ku t’i hedhin mbeturinat qė mbajnė me vete. Ne gjendemi pėrpara muzeut, por kėtu askund nuk shkruan se ky ėshtė muzeu i Ohrit. Po ndodh qė tė pyesim ku ėshtė muzeu, ndėrsa ndodhemi para tij”, deklaroi Lupēo Paneski, punonjės turistik.
Njė problem ėshtė edhe trafiku i parregulluar nė pjesėn e vjetėr tė qytetit. Ky ėshtė njė nga shqetėsimet kryesore pėr turistėt e huaj, pėrfshi edhe atė tė informimit. Nga komuna paralajmėrojnė se sė shpejti do tė hapen tre zyra pėr informata, ndėrsa do tė vendosen edhe monitorė ‘Touch Screen’ me tė gjitha tė dhėnat pėr Ohrin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajme nga Shqiptaret ne Maqedoni
Mbrapsht nė krye 
Faqja 9 e 9Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: