Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Share | 
 

 ''Teoria e evolucionit''

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: ''Teoria e evolucionit''   Fri Oct 05, 2007 4:29 pm


Kjo eshte nje karikature e Charles Darvinit:
Por.?

Teoria e evolucionit e cila merr persiper te shpjegoje origjinen e njeriut dhe mbyllet me fjalet e Darvinit qe thote se nuk eshte i sigurt nese gjithcka qe ka shkruar rreth kesaj teorie qendron, ka sjelle gjithmone debat dhe klane mes shkencetarve, antropologve, paleontologve, biologve, studiuesve te ndryshem etj

Origjina e njeriut:
Dua te lexoi opinionet e te gjitheve ketu,ne lidhje me kete teori.

Nga e ka prejardhjen njeriu..?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
tom sojer
V.I.P
V.I.P


Male
Numri i postimeve: 945
Vendi: Albania
Profesioni/Hobi: Teacher of English/Book writer
Registration date: 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Tue Oct 09, 2007 2:57 pm

Une besoj tek teoria e evolucionit te njeriut. Tjeter gje eshte se ky evolucion nisi dhe u zhvillua ne toke apo embrioni, fara, u mboll nga te tjere, psh aliene.

Pra ky evolucion eshte bere, ketu apo gjetke, por eshte bere. Sot po del qe mund te krijohet edhe artificialisht.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
tom sojer
V.I.P
V.I.P


Male
Numri i postimeve: 945
Vendi: Albania
Profesioni/Hobi: Teacher of English/Book writer
Registration date: 20/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Tue Oct 09, 2007 3:02 pm

Vertet mendoni se njeriu eshte fjala e fundit e evolucionit? Ndoshta edhe ameba njeqelizore keshtu ka menduar, edhe majmuni keshtu ka menduar, edhe njeriu keshtu mendon. Mendoni se ketu ndalon evolucioni?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Tue Oct 09, 2007 3:19 pm

Ndoshta edhe ameba njeqelizore keshtu ka menduar.

Me se e vertet eshte kjo qe thua,ndoshta edhe ambela qelizore do te ''shtoi'' ka menduar qe gjendet ne toke e jo ne uje,ka per te thene shume e shume rrethe ksaj teme,prandaj doja edhe opinionet e te gjithve ti lexoi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Numri i postimeve: 2694
Vendi: Zurich
Registration date: 26/08/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Tue Oct 16, 2007 3:12 pm

evulucioni ka qen dhe eshte edhe sod dhe do te ket edhe ne te ardhmen qe me krijimin e e tokes dhe te njeriut evulicioni ka qen dhe ket evolucion e tregon teorija e darvinit por kemi evolucion edhe te relievit toksore kemi evolucion edhe te njeriut i cili cdo het me shekuj ka perparime te medha nga nji dekad ne tjetren prandaj ne jemi njerze qejetojm ne evulucion .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Tue Oct 16, 2007 7:45 pm

Anna
Njeriu nga e ka prejardhjen sipas mendimit tend,pse ne shkolla mesohet se nga majmuni e ka.?
Sa eshte e vertet kjo dhe a duhet t'i besoim k'saj teorie...nese evolucioni e ka sjell nga majmuni ne njeri pse sote evolucioni nuk mundet te beje majmunin njeri.....???????
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Numri i postimeve: 2694
Vendi: Zurich
Registration date: 26/08/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Tue Oct 16, 2007 9:07 pm

beton pse shtron pyetjen dihet teorija e darvinit por dihet dhe teorija e profetve ne dijm se kishte dinosaurjo po sod nuk kemi asnji do te thot me anen e vulucionit dinosajriot u zhduken mesohen ne shkolla edhe keto por evulucion ka edhe so dhe do te ket edhe ne te ardhemen deri sa te ket gjallesa ne toke dhe te ekzitoj jeta e gjalle planetiti deri a ka flor dhe faun ka edhe evolucion ter jeten eshte i pandalur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin


Female
Numri i postimeve: 4833
Age: 29
Vendi: Jashtokėsore!
Registration date: 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Mon Oct 29, 2007 1:04 pm

Deri tani, nuk ka asnje fakt qe te mbeshtese teorine e evolucionit pervec se hipoteza dhe, ne kete menyre, evolucioni ka mbetur si nje krijim i fantazise, pasi nuk gjenden nyjet lidhese te vete ''fakteve'' qe ai paraqet.
Perderisa per evolucionin ka ende diskutime, do te thote se, ai nuk eshte i vertetuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve: 2427
Age: 22
Vendi: Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi: Student
Registration date: 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Thu Nov 01, 2007 5:50 pm

Unė jam plotesisht dakord me Charls Darvin qe prejardhaj e njeriut eshte nga nje lloj i veqant majmuni, sepse edhe ne praktik po te merret shihet qart se majmuni eshte kafsha me e perafert me njeriun.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Thu Nov 01, 2007 6:21 pm

Pyetje per guximi-n

E Para:
Qesharake e para nese je dakord me Charls Darvin me ate lloj majmuni qe eshte prejardhja e njeriut nga ay lloj.

Une personalishte deri sote ne ate qe kam pare majmuni i ka syte (rrumbullak),qe do te thote sipas teoris se tij nga e kan Prejardhjen Kinezet qe syt e tyre nuk i ngjajne aty lloj majmuni.

E dyta:
Nese je dakord me ate lloj majmuni qe ne praktik shihet qe ay majmun eshte kafsha me e preferuar e njeriut..! jo per mua ..!

Pse sote nuk e bejen ate lloj majmuni njeri,edhe pse teknologjia eshte me e mire se shume vite shekuj me pare ..?

.by Beton
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve: 2427
Age: 22
Vendi: Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi: Student
Registration date: 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Mon Nov 12, 2007 1:12 pm

Beton pershendetje!

Historia nuk ec mbrapa po ec perpara, shendrrimi i majmunit ne njeri eshte evulucion qe zgjat me mira vjet ndoshta edhe me miliona. Nuk guxon te thuhet "pse edhe ai lloj majmuni nuk shendrrohet ne njeri perseri" eshte jo shkencore. Psh peshqit qe jetojn ne det ne fillim nuk jan krijuar ne at form por duke e par te nevojshme levizjen neper uje jan bere me te holl dhe me elastik, edhe te majmuni ashtu eshte.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve: 2427
Age: 22
Vendi: Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi: Student
Registration date: 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Mon Nov 12, 2007 1:14 pm

Thjeshte ndikon ambienti ku ndodhen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve: 2427
Age: 22
Vendi: Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi: Student
Registration date: 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Mon Nov 12, 2007 1:27 pm

E perafert Beton jo e preferuar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve: 2427
Age: 22
Vendi: Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi: Student
Registration date: 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Mon Nov 12, 2007 1:39 pm

Kosovarja pershendetje

Ke degjuar ne televizion per te zhdukurit, ku ne baze te skeletit, e din se ciles familje i perket, thjesht e identifikon njeriu. Sepse skeleti i nje gjallese nuk zhduket kurr, edhe te vertetimi i prej ardhjes te njeriut shkon i njejti proces d.m.th ne baze te skeletit, ky eshte fakt shkencore
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: ''Teoria e evolucionit''   Mon Nov 12, 2007 7:21 pm

Beton pershendetje!

Historia nuk ec mbrapa po ec perpara,
shendrrimi i majmunit ne njeri eshte evulucion qe zgjat me mira vjet
ndoshta edhe me miliona. Nuk guxon te thuhet "pse edhe ai lloj majmuni
nuk shendrrohet ne njeri perseri" eshte jo shkencore. Psh peshqit qe
jetojn ne det ne fillim nuk jan krijuar ne at form por duke e par te
nevojshme levizjen neper uje jan bere me te holl dhe me elastik, edhe
te majmuni ashtu eshte.

Guzimi Pershendetje

E gjithe jeta eshte nje dite.
Nese e marim teorin e peshqive siē thua ti edhe une kam qen nje vjeēare njeher por tash jam rrit jam bere djal bure.

Nese ke lexuar biografin e Carls Darvinit ay ka sjelle gjithmone debat dhe klane mes shkencetarve,antropologve, paleontologve, biologve, studiuesve te ndryshem etj.
Por nuk kemi nje teori te persosur.
Sa po harova flm per premisim.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
 
''Teoria e evolucionit''
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 11Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: -
Kėrce tek: