Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Mon Feb 20, 2012 11:00 pm

Zgjohi o shqiptar nga gjumi, sa nuk eshte ber von...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Fri Feb 24, 2012 8:41 pm

Danaj: Parlamenti i Kosoves tashme nuk ka pengesa juridike per tu bashkuar me Sh...qiperineE Enjte, 23 Shkurt 2012 22:29 | | | Eshte kaotike situata politike ne Kosove. Pavarsisht kercenimeve te Dell se kush eshte kunder corbes se bisedimeve eshte antiamerikan apo anti europian, duket se edhe ai vete eshte i trullosur dhe kaotik. Pavarisht deklaratave te Thacit se bishti 1244 eshte sukses, perseri edhe ai eshte i trullosur. Por e trullosur eshte edhe opozita. Prit te presim. E trullosur eshte edhe Tirana zyrtare, pa ide, pa mendim. Megjithate, situata nuk eshte pa rrugedalje, qe ujin ta coje ne Mullirin e Shqiperise natyrale. Serbet, e kam thene edhe njehere tjeter, ne minutat shtese e bene golin dhe jane ne avantazh. Nuk eshte koha as per tu inatosur, as per te share arbitrin. Ate le ta bejne qytetaret. Politika kerkon ide, rrugezgjidhje, kerkon barazim dhe golin e fitores. A eshte e mundshme?Duket se eshte. Politika serbe nuk u pajtua me Ahtisarin dhe perpunoi Ahtisarin Plus, te cilin duket se po e zbaton. Edhe politika shqiptare nuk ishte shume dakord me Ahtisarin, por e pranoi ate per te realizuar shkeputjen juridike nga S erbia. Dhe e realizoi, ka sot 88 shtete qe e njohin juridikisht, mes tyre edhe fuqite me te medha. (Sikur ta njihte pavarsine e Shqiperise natyrale qe shpalli Ismail Qemali, te pakten nje nga fuqite e medha, Britania per shembull, sot do te ishte ndryshe)Por le te kthehemi tek problemi aktual. Kosova do te kete nje bisht, qe do te jete 1244. Duan apo nuk duan shqiptaret, bishti do te jete. Cfare te bejme? Te vajtojme, te mashtrojme, te bejme deklarata, protesta etj etj? Disa jane bere, disa edhe do te behen. Por problemi nuk zgjidhet. Me te dfrejte disa thone se me shenjen dalluese 1244, Kosova kthehet 10 vjet prapa. Nuk kane plotesisht te drejte, sepse 88 shtetet qe e kane njohur juridikisht nuk do ti terheqin njohjet e tyre, se ambasadat e nuk do te mbyllen etj etj. Cila mund te jete zgjidhja, pas te ciles duhet te kapet politika shqiptare dhe ta ktheje situaten ne favor. Shtesa 1244, praktikisht eleminon Planin Ahtisari, i cili plan e ndalonte Kosoven te bashkohej me nje shtet tjeter, pra me Shqiperine. Tashme rruga eshte e hapur. Pse? Po sepse na kthyet ne vitin 1999, me Rezoluten 1244. Tashme do te vendosim nga duhet te shkojme? Dhe ky vendim duhet te jete: Bashkim me Shqiperine. Kjo duhet bere sot, neser do jete vone, eshte e vetmja zgjidhje. Ne lojen politike duhet te gjesh shtigje per te dale. Dhe shtegu eshte i hapur. Por a do te shkoje drejt tij, Thaci, Krasniqi, Kurti, Jahjaga, Mustafa, Shala, Ceku etj etj. Deri tani nuk e shohin shtegun, por kaosin. Shfrytezojeni 1244 per tu bashkuar me Shqiperine. Nuk keni asnje pengese juridike tashme. Neqoftese nuk do ta beni, do te thote se nuk doni te bashkoheni. Por atehere, poltika serbe, do beje edhe golin e dyte dhe perfundimisht Kosova do shndrrohet ne Bisht i Serbise.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sat Feb 25, 2012 12:24 am

Siē transmetojnė mediat serbe, Tadic e ka pėrshėndetur arritjen e marrėveshjes, qė sipas tij, nė forumet rajonale Prishtina do tė pėrfaqėsohet “nėn ombrellėn e Rezolutės 1244 tė OKB, qė do tė thotė se Kosova nuk do tė jetė e pranishme si shtet i pavarur”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sat Feb 25, 2012 12:27 am

Pranimi i fusnotės me Rezolutėn e tejkaluar 1244, ėshtė prapakthim dhe do tė njihet nga historia si tradhti kombėtare dhe veprim plotėsisht - kundėr Republikės sė Kosovės si shtet sovran e i pavarur”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sat Feb 25, 2012 12:30 am

ca rezulute pash nderin ka vdek rezuluta 12 44 !e tha edhe thaqi mbrem ne rubikon, nuk edi nese keni pas rastin te shikoni?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sat Feb 25, 2012 12:42 am

Thaqi kur flet , per mua eshte sikur e shkrun ne akull , e akullin e le ne Diell .
Aq ka vleft ai kriminel !
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sat Feb 25, 2012 12:42 am

Fjala e Albin Kurtit gjatė konferencės sė sotme pėr media - 24 shkurt 2012

Kosovės ia hoqėn Republikėn dhe ia shtuan fusnotėn. Sot, nė Bruksel, pėrfaqėsuesit e kryeministrit tė Kosovės, u morėn vesh me Serbinė edhe pėr pėrmbajtjen e fusnotės.

Fusnota i ka dy elemente: sė pari, Rezolutėn 1244 dhe, sė dyti, mendimin kėshillues tė GjND-sė. As pavarėsia dhe as shpallja e pavarėsisė nuk janė elemente tė fusnotės. Aty vetėm sa thuhet nė mėnyrė njoftuese se pėr ēfarė ishte ky mendim kėshillues i GjND-sė.

Kjo marrėveshje nuk ka tė bėjė vetėm me pėrfaqėsimin por edhe me bashkėpunimin rajonal. Pra, Republika e Kosovės kėsisoj privatizohet. Atė mund t’ia shfaqim vetes sonė por jo edhe tė tjerėve. Jemi Republikė vetė-me-veti. Mirėpo, kjo ėshtė saktėsisht e kundėrta e konceptit tė Republikės.

Qėndrimi personal i kryeministrit aktual, pa diskutim tė Qeverisė dhe pa vendim tė Kuvendit, u shndėrrua nė marrėveshje me Serbinė. Kjo ėshtė marrėveshje personale e kryeministrit ndaj sė cilės nuk duhet tė obligohen institucionet e shtetit dhe shoqėria e populli ynė. Serbia, nėse don, le t’ia vendos fusnotėn vetes sė saj, por jo neve.

Me kėtė marrėveshje, 4 vjet pas shpalljes sė pavarėsisė, Kosovės pėrsėri po i bėhet statusi i papėrcaktuar, pėrsėri pėr Kosovėn e paqartė po legjitimohen dy palė: vetė Kosova por edhe Serbia. Dialogu i Brukselit 2011/2012 po na kthen te negociatat e Vjenės 2006/2007. Madje, ėshtė edhe mė keq se kaq. Sepse, tashmė ėshtė hequr fjala ’Republikė’ nga emri ynė. Statusi bėhet i papėrcaktuar nė kuptimin qė nuk dihet se ēka do tė jetė porse dihet qė s’do tė jetė Republika meqė atė e hoqėn paraprakisht.

Rezultatet e dialogut nė Bruksel janė realizim i kėrkesave tė Serbisė. Serbia tashmė nuk po i arrin qėllimet e saj pėrkundėr kryeministrit tė Kosovės, por nėpėrmjet kryeministrit tė Kosovės. Sepse ai po e konsideron pushtetin e tij shumė tė rėndėsishėm sesa shtetin e Kosovėn.

Prandaj, tė hėnėn, me 27 shkurt, duke filluar nga ora 12:00, nė sheshin ”Nėna Terezė” dhe para Qeverisė sė Kosovės, do tė mbajmė njė demonstratė paqėsore. Kjo demonstratė e parė do tė zgjasė katėr orė. Ajo do ta pezullojė pėr katėr orė punėn e kėsaj Qeverie qė po na e pezullon shtetin dhe pavarėsinė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sat Feb 25, 2012 12:48 am

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sat Feb 25, 2012 2:09 am

https://www.youtube.com/watch?v=CxpJRJqWqrs
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sun Feb 26, 2012 2:51 am

Krijohet konfederata Serbi-Kosove
Shkruan: (Koco Danaj), 25 Shkurt 2012
Lista per shqiperi natyrale, denonocon Marreveshjen midis Prishtines dhe Beogradit si nje marreveshje antishqiptare.

Per me teper, kjo Mareveshje behet ne momentin kur kombi shqiptar pergatitet te festoje 100 vjetorin e shpalljes se pavarsise se Shqiprise natyrale. Me kete marreveshje, fituan serbet, fitoi nacionalizmi serb dhe ata qe humben jane shqiptaret. Me kete marreveshje, Koosva u largua me shume nga shqiperia dhe u afrua me shume me serbine, me kete marreveshje prishtina u largua me shume nga Tirana dhe u afrua me shume me beogradin. Me kete marreveshje Serbia dhe Kosova u lidhen edhe me fusnote, perderisa pranohet rezoluta 1244 dhe mendimi I GJND. Me kete marreveshje u hodhen themelet e Konfederates se ardheshme Serbi-Kosove. Me kete Marrveshje fitoi teza e Boris Tadic per te aplikuar ne marrdheniet me Kosoven modelin e dy Gjermanive, modelin e Irlandes se veriut etj. Me kete marreveshje , te pershendetur me nje nxitim te madh nga Brukseli proserb, nga politikanet me te larte te Tiranes dhe Prishtines, hapet nje vater e re krize para se ciles ne te ardhmen kriza aktuale e BE do te jete nje loje femijesh, me kete Marreveshje Ballkani u rikthye si Fuci Baruti. Cilat jane arsyet? Ato do te behen te qarta ditete dhe javet e ardheshme, por nje gje dihet deri me tani. Thaci dhe mbeshtetesit e tij vertetuan hapur se preferojne me shume Beogradin se sa Tiranen. Sa jane ata ne Kosove? Sipas Gallupit jane 19 perqind. Ndersa ata qe jane 81 perqind dhe qe duan Tiranen para beogradit, sot jane te humbur.

Por edhe politikanet e Tiranes, Berisha, Topi etj etj me nxitimin qe treguan per ta pershndetur kete marreveshje antishqiptare, treguan se preferojne te sundone ne Vilajet se sa te qeverisin ne shtet.

Proserbet ne Prishtine dhe Tirane me mbeshtetjen e lobit proserb ne Bruksel, arriten nje fitore. Shqiptaret ne Tirane dhe Prishtine pesuan nje disfate. Por as te paret nuk e kane fituar luften dhe as te dytet nuk e kane humbur luften. Proserbet e Prishtines me kete Marreveshje hodhen themelet e Konfederates Serbi-Kosove. Proserbet e Tiranes jane dakord me nje gje te tille. Tashme, Thaci dhe grupi I tij antishqiptar, mund te vazhdoje I qete ne thellimin e marrdhenieve me beogradin. Tashme ata I lidh me Beogradin Fusnota. Tashme Tirana largohet shume me teper nga Prishtina. Dhe ato I largon me shume perseri Fusnota. Ne pluralizem, secili ka te drejte te zgjedhe rrugen e tij. Tashme eshte e qarte se ne Prishtine grupi drejtues qe qeverise e deshiron Konfederten me Serbine. Dhe nje pjese e opozites, perseri e deshiron nje gje te tille. Ata jane perfaqesues ten je shtrese shqiptaresh qe nostalgjine ndaj Beogradit e konkretizuan me Konfederaten. Ata jane vetem 19 perqind.

Por cfare duhet bere? Tashme ka vetem nje rruge? Referendumi. Shqiptaret ne Kosove duhet te kerkojne referendumin per te shfaqur qendrimin e tyre. Ata jane 81 perqind. Jane shumica derrmuese. Ata duhet te shprehen se duan Konfederate me Serbine apo bashkim me Shqiperine. LSHN ju ben thirrje te gjithe deputeteve shqiptare qe I kane mbetur besnike idealeve te mijra patrioteve, idealeve te adem jasharit, te shprehen qarte se duan te bashkohen me serbine apo me Shqiperine. Ju ben thirrje te gjithe intelektualeve qe te shprehen hapur se me ke duan te bashkejtojne. Duan te kthehen ne vitin 1974 apo duhet te shkojne drejt 28 nentorit 2012. Kjo tashme eshte nje loje me letra te hapura. Tashme ne Prishtine dhe Tirane proserbet kane dale hapur, por edhe shqiptaret tashme duhet te dalin hapur. Prandaj tashme duhet Vetem Referendum. Dhe kete referendum do ta fitojne shqiptaret dhe ky referendum do ti hape rruge Shqiperise natyrale dhe do ta hedhe ne koshin e plehrave Marreveshjen qe kerkon te krijoje konfederaten Serbi-Kosove.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sun Feb 26, 2012 3:35 pm

ky koqo danaj eshte nje kerkush hiq
interesgjinje per para e fitime personale
deri dje u quajte grek e tradhtare e sote....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sat Mar 03, 2012 1:25 pm

https://www.youtube.com/watch?v=57lhXVm7lww&feature=player_profilepage
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sun Mar 04, 2012 11:09 pm

Lajmet e fundit nga ...?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Tue Mar 06, 2012 6:12 pm

Punėtorėt e MUP-it serb do largohen nga puna(thot Bajram Rexhepi)


Po heret ju paska ra nder mend edhe mas 10 vite spo e dijtkan kush qenkan Mupcat qesharke shum shtet i fort bile bile edhe poi paguajkan qe me mar informata e me i qu ne serbi kjo se besoj qe ndodh kund ne bot , me i pagu armiqt,, po te kishin qen shqiptar qe moti do ishin burgos e harru po kta ja shkie e per mos tja prish qejfin beligradit duhet te punohet si na thojn , po deri kur mor Popull kshtu se .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Tue Mar 06, 2012 6:24 pm

Kryeministri sėrish injoron Kullėn e Jasharajve
(Ngadal po del ne fush kush asht zmija apo gjarpni ,pse nuk hyn ne kullen e Jasharve me emrin a jasharve arriti deri ku asht e tash nuk ka nevoj ma per ta .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Wed Mar 21, 2012 10:15 pm

(E plotėsuar) Gjykatėsi kryesues nė rastin "Kleēka" ka urdhėruar lirimin e tė pandehurve nga paraburgimi.

Kjo, pasi trupi gjykues ka marrė vendim qė deklaratat dhe ditarėt e Agim Zogajt, i njohur si Dėshmitari X, janė tė papranueshme, raporton REL.

"Gjykatėsit kanė vlerėsuar se prokuroria nuk i ka pėrmbushur disa standarde tė caktuara procedurale dhe pėr kėtė arsye dėshmia e Agim Zogajt ėshtė e papranueshme", thuhet nė njoftimin e EULEX-it.

"Rasti Kleēka" pėrfshin deputetin Fatmir Limaj dhe nėntė ish-ushtarė tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, tė cilėt akuzohen pėr krime kundėr popullatės civile gjatė luftės mė 1999.

EULEX-i konfirmon se "Trupi gjykues nė rastin ‘Kleēka’ ka marrė vendim qė deklaratat dhe ditarėt e Agim Zogajt, i njohur si Dėshmitari X, janė tė papranueshme. Kėtė vendim e ka marrė trupi gjykues, i pėrbėrė nga dy gjykatės tė EULEX-it dhe njė gjykatės vendas".

"Gjykatėsit kanė vlerėsuar se prokuroria nuk i ka pėrmbushur disa standarde tė caktuara procedurale, dhe pėr kėtė arsye dėshmia e Agim Zogajt ėshtė e papranueshme. Ekipeve tė prokurorisė dhe tė mbrojtjes u ėshtė kėrkuar qė t’i paraqesin deklaratat e tyre pėrfundimtare pėrpara se tė nxiret aktgjykimi pėr kėtė rast" thuhet nė komunikatė.

Nė ndėrkohė, gjykatėsi kryesues ka urdhėruar lirimin e tė pandehurve nga paraburgimi. Mbrojtja dhe prokuroria do tė kenė tė drejtėn e ankesės pasi tė shpallet aktgjykimi.

Pas pėrfundimit tė seancės gjyqėsore avokati mbrojtės Tahir Rrecaj ka thėnė se mė nė fund drejtėsia triumfoi. Ai pret qė edhe aktgjykimi tė jetė lirues dhe dėshmitarėt tė shpallen tė pafajshėm. Siē dihet, padia ndaj dhjetė ish-luftėtarėve tė UĒK-sė ishte ngritur nga Prokuroria e EULEX-it, duke u bazuar nė dėshmitė e dėshmitarit tashmė tė ndjerė, Agim Zogaj, i njohur si dėshmitari “X”. Aktvendimi pritet tė jepet brenda disa ditėsh. Ndėrsa sot pritet qė Trupi Gjykues tė vendosė nėse do t’i lirojė nga paraburgimi dhe arresti shtėpiak tė akuzuarit.

Prishtinė, 21 mars – Trupi Gjykues i Gjykatės sė Qarkut, nė Prishtinė, nė rastin “Kleēka” i ka shpallur tė papranueshme tė gjitha deklaratat dhe ditarėt e dėshmitarit “X”, me arsyetimin se deklaratat i ka dhėnė nė cilėsinė e tė pandehurit dhe jo nė cilėsinė e dėshmitarit bashkėpunues. Sipas Trupit Gjykues, edhe ditarėt hidhen poshtė pėr shkak se dėshmitari “X” ka vdekur dhe nuk mund t’i mbrojė ato qė i ka shkruar.
Pas pėrfundimit tė seancės gjyqėsore avokati mbrojtės Tahir Rrecaj ka thėnė se mė nė fund drejtėsia triumfoi. Ai pret qė edhe aktgjykimi tė jetė lirues dhe dėshmitarėt tė shpallen tė pafajshėm. Siē dihet, padia ndaj dhjetė ish-luftėtarėve tė UĒK-sė ishte ngritur nga Prokuroria e EULEX-it, duke u bazuar nė dėshmitė e dėshmitarit tashmė tė ndjerė, Agim Zogaj, i njohur si dėshmitari “X”. Aktvendimi pritet tė jepet brenda disa ditėsh. Ndėrsa sot pritet qė Trupi Gjykues tė vendosė nėse do t’i lirojė nga paraburgimi dhe arresti shtėpiak tė akuzuarit.
Nje lajm i mir, pranvera filloi mebar.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sun Apr 01, 2012 11:10 amEdituar pėr herė tė fundit nga BashKom nė Sun Apr 01, 2012 11:13 am, edituar 2 herė gjithsej (Reason for editing : Turpi qė nuk mund tė mbahet mend per njė Shtet .)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sun Apr 01, 2012 11:24 am

Turpi qė nuk mund tė mbahet mend per njė Shtet . Kjo ndodh vetėm ne Kosov dhe po nga kush se tash po duket ese me kend po bisedojn dhe pėr qka kjo asht shkoll pėr kta politikant ,(po kta e mir me bodiguarda ,po vaj halli pėr kta policėt e shkret ne mes mali dhe ky provokim )
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Thu Apr 05, 2012 11:31 am

lajmet e fundit ,nga kosova KEK-u po i shkyq borgjlinjte nga rrjeti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Wed Apr 11, 2012 1:18 am

Kastrati: Mbroni familjet tuaja nė VeriTė zhgėnjyer me situatėn e sigurisė nė veriun e Mitrovicės, shqiptarėt kėrkojnė ndihmėn e shtetit pėr t’u mbrojtur. Gjatė ditės sė martė ata zbritėn nė jug dhe i kėrkuan mbrojtje kryetarit tė Komunės sė Mitrovicės.

Pas takimit me banorėt kryetari i komunės sė Mitrovicės zhvilloi njė takim me banorėt e lagjes sė Boshnjakėve dhe gjatė kėsaj vizite ai porositi banorėt qė tani e tutje secili me forcat vetjake tė mbrojnė familjet e tyre.

“Secili shqiptar ta mbrojė familjen e vet. Kjo nuk do tė thotė qė policia nuk do tė ofrojė siguri mirėpo them qė secili shqiptar i veriut, qė sheh ndonjė rrezik tė mbrohet nė formė vetjake”, deklaroi Avni Kastrati, Kryetar i Komunės sė Mitrovicės.

Teksa kryetari thotė qė shqiptarėt tani e tutje duhet tė vetėmbrohen nga serbėt e veriut, banorėt shqiptarė ankohen se Policia e Kosovės po iu konfiskon edhe ato pak armė me tė cilat ndihen mė tė sigurtė.

Tė hėnėn serbėt e veriut shkatėrruan pikėn statike tė Policisė sė Kosovės. Pas tentativave tė dėshtuara tė Policisė sė Kosovės pėr t’u vendosur nė veri, shumė banorė janė parė me valixhe duke u larguar nga shtėpitė e tyre pėr tė gjetur njė strehė mė tė sigurt.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Wed Apr 11, 2012 1:38 am

Ku eshte vllazrim bashkimi athua scratch fjal fjal dhe vetem fjal fjal
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 3254
Age : 36
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sun Apr 15, 2012 1:58 am

Si?Nuk paska as nje lajme...
https://www.youtube.com/watch?feature...&v=xd0jOoizEPU
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Thu Apr 19, 2012 12:33 pm

KOMBI YNE ESHTE NE HALLE TE MEDHA, SOT QE NJE POSTIM NGA NJE GRUP RINOR ,PRE KONIN E FAMSHEMVRASESIN QE PERDOR FEMIJ USHTAR DHE MEDJA E BERI PROBLEM NDERKOMBTAR. TE RINJTE SHQIPTAR KISHIN KRIJUAR FONDACJON PER AFRIKEN KUNDRE KONIT. PER MITROVICEN NUK KUJTOHET KUSH. NE NJE NATE U VRANE 20 SHQIPTARE, NE MIROVICE KANE MBETUR VETEM 100 SHQIPTAR NGA 50.000 MIJE QE QENE PARA 1990. SOT SITUATA ESHTE SHPERTHYESE. SERBET PO PUNOIN DHE FORTE BILE. ATA KANE STRATEGJI , SIC QE DHE RASTI I VRASJEVE TE FUNDIT NE MAQEDONI, 5 VRASJET TE CILAT ISHIN KURDISUR E KRYER NGA ZBULIMI GREK DHE SERB. NE DUHET TE SHKUNDEMI,MJAFTE ME DEKLARATA QE KONSUMOHEN SA DALIN.DUHET TE KETE NJE VEMENDJE TE FOKUSUAR KOMBETARE NE MITROVIC. A, DERGUT GJA NE MITROVIC, SOT, A, SHKUT NE MITROVIC, A, FOLET ME TELEFON ME MITROVICEN.. A, U DHATE SHPRESA DHE FORCE VLLEZERVE TANE ATJE, QE SHTETET SHQIPTARE I KAN LANE JETIM. TE GJITH NE MITROVIC. NE DUHET TE JEMI ATJE ME RININ NE BALLE, KJO ESHTE DINJITETI YNE KOMBTARE ESHTE SHTEPIA JONE QE PO NA E RREMBEJNE. LAD BIZHGA 2012 HAPSIR SHQIPTARE.

Gazeta Tema
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 48
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Fri May 04, 2012 5:52 pm

lajmi i fundit Mona LIsa ne yutube titulli Mona Lisa Revealed
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   Sat May 05, 2012 11:40 pm

Kryeministri turk Erdogan ne nje interviste per kanalin shteteror turk deklaron se Turqia do mbeshtese vellezerit shqiptare nese do jete e nevojshme me trupa ushtarake , ai shtoj me tej se populli shqiptar ka te drejten e vetevendosjes per krijimin e nje shteti te madh shqiptar , dhe se UCK nuk eshte organizate rebele terroriste por vullneti i shqiptareve per te mbrojtur trojet e tyre. Erdogan ka kercenuar me shperberje te maqedonise dhe gjithe ballkanit nese te drejtat e shqiptareve nuk merren parasysh. Ai shtoi se trupat kombetare turke jane ne gadishmeri dhe do ndihmojne shqiptaret per clirimin e trojeve shqiptare. Kjo deklarate ka bere qe ministrat e jashtem grek dhe serb te reagojne ashper.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lajmet e fundit nga Kosova -Prishtina
Mbrapsht nė krye 
Faqja 23 e 26Shko tek faqja : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: