Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  IdentifikohuIdentifikohu  
Share | 
 

 Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 4295
Registration date: 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sat Sep 05, 2009 7:48 pm

pite me spinaq
sallate djathe
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi


Female
Numri i postimeve: 4680
Age: 27
Vendi: Atje ku un dua ..............
Registration date: 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sat Sep 05, 2009 10:02 pm

xili edhe ne kemi pase sote pite me spinaqe dhe jemi bere popaj hahhahha po edhe mish rose kemi pase ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 4295
Registration date: 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sun Sep 06, 2009 4:52 pm

Fionaa ju befte mire

speca te mbushur tani kam per iftar
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi


Female
Numri i postimeve: 4680
Age: 27
Vendi: Atje ku un dua ..............
Registration date: 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sun Sep 06, 2009 7:06 pm

Ushqimi per sonte.. tave me perime

250 gr mishe pate.

5 speca

1qepe

1 hudher.

2 domate

1 trung.

2 karrota .

10 gr bizele,

10 gr kepurdha .

1 tub magdanoz

Krip biber te zi sipas shijes

Vaj ulliri .

1 kavanoz fasul me ngjyre .

5 patate..

2ve pak mill misri..

Pregaditja..

Specat prehen ne rrathe. Po ashtu edhe qepa e cila duhet te zbutet pak me vaj ulliri.domaten e prem ne katror.bizelet dhe kepurdhate I fergojm me vaj ulliri vetm sa te merin nje ngjyree te kuqremte , marim nje tav ovale te kristalt ,po mundemi edhe ne tav te thjeshta, dhe I rendisim nje rende specat me qep e domate kepurdhat bizelet trungujt,karrotat,dhe fasulen me ngjyre fasulen nuk duhet te fergohet me vaj. Po ashtu ja hudhim per mbi, marim mishin e presim ne feta dhe e mbulojm taven me mishe .kripr sipas nevoj piper te zi qe te behet tava pak e djeks se ka shije me te mire ,melmesat magdanoz ose

gjethe dafine prap I rendisim specat pra si ne fund ashtu edhe mbi mishe tjen perimet ,I hudhim 1 liter uji dhe e qesim te zihet.

Kur te shohim se e ka shterrur ujin pak , marim2 pavllaka apo (maze )I qesim pak biber te kuq dhe I tundim e ja qesim taves per mi . kur te fillon te skuqet marim kaqkavall ben edhe djathe . dhe ja qesim per mi….

Me ket servim marim patatet I qerojm I ziem dhe I presim ne feta I fusim ne ve .me pas ne mill te misrit dhe I skuqim ne vaj. Me pas I servojm ne piata dhe ju themi ju bef mire hahaha ket ushqim e pregadis me shum knaqesi dhe e ha poashtu ahahha ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 4295
Registration date: 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Sun Sep 06, 2009 8:40 pm

peshk Krap
sallat
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Male
Numri i postimeve: 1083
Age: 45
Vendi: kosov
Registration date: 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Sep 08, 2009 4:49 pm

Fli me nutella.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi


Female
Numri i postimeve: 4680
Age: 27
Vendi: Atje ku un dua ..............
Registration date: 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Sep 08, 2009 5:16 pm

nutella cfar eshte ..


pilafe me mishe dhe pomfrite
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Sep 08, 2009 6:51 pm

Fli...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
BashKom
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 767
Age: 45
Vendi: Prishtin
Registration date: 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Sep 08, 2009 7:27 pm

Pogaq (buk sode) me grosh dhe mish terėm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Xili
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 4295
Registration date: 06/04/2008

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Sep 08, 2009 8:36 pm

pjekurine Pomfrit Sllat Pogaqe edhe lang
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Male
Numri i postimeve: 1083
Age: 45
Vendi: kosov
Registration date: 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Wed Sep 09, 2009 4:55 pm

Mish pule me pomfrit .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Fri Oct 16, 2009 6:28 pm

Oriz me pul
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi


Female
Numri i postimeve: 4680
Age: 27
Vendi: Atje ku un dua ..............
Registration date: 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Nov 24, 2009 12:01 am

peshk.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrimtaf
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Male
Numri i postimeve: 1083
Age: 45
Vendi: kosov
Registration date: 30/07/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Tue Nov 24, 2009 12:03 am

Dyner kebap.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Male
Numri i postimeve: 2334
Age: 49
Vendi: Ferizaj -gjermani
Registration date: 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?   Wed Nov 25, 2009 10:19 pm

kaviar?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 

Cili ishte ushqimi i dites per ju sot?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 9 e 10Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar ::  :: -