Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ

Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Marenglen Koēiu
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 152
Age : 49
Vendi : Gjirokastėr, Albania
Registration date : 28/01/2010

MesazhTitulli: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 9:46 pm

LZHK QARK GJIROKASTER

Lėvizja pėr Zhvillim Kombėtar(LZHK) Qark Gjirokastėr i drejtohet me kėtė peticion Diplomacisė Botėrore

Miq dhe vėllezėr bashkėkombas, propozimi i peticioni ose referendumi pėr z. Hajredinaj ndaj Diplomacisė Botėrore GJND,
Duke qenė se njė vepėr e gjallė e historisė kombėtare.
Veprat dhe vlerat e Njeriut tė Demokracisė duhet sa mė parė tė lihet i lirė nga GJND. Ne do tė bashkohemi dhe do tė protestojmė qė z. Haradinaj tė jetė njė orė e mė parė i lirė pėrfundimisht. Nuk ndėrhyjmė nė drejtėsi, po nėse do tė qe gjallė Heroi ynė Kombėtar Gjergj Kastriot Skėnderbeu, ju prapė do ta arrestonit dhe do ta ēonit nė Gjykatė?
Peticioni ynė ėshtė gjithė pėrfshirės pa dallim.
Gjithė pėrfaqėsive diplomatike dhe mė gjerė lironi zotin Haradinaj!... Ai ėshtė pjesė e historisė sonė kombėtare, ėshtė vlera, virtyti, demokracia dhe Gjeniu i Kombit tonė.
Tė brendshėm dhe tė jashtėm, ora e Zotit Haradinaj nuk ndalon. Ajo troket dhe ju ēdo moment po e bėni Hero Botėror tė Demokracisė. Lirojeni demokracinė Botėrore tė eci e lirė mbi paqe, dashuri dhe vėllazėri. Ju duhet tė kuptoni mirė se, nėse nuk lirohet Njeriu i Historisė sonė problemet janė mė tė gjera nė tė gjithė Ballkanin. Ju po mbytni lirinė , dinjitetin e demokracisė shqiptare. Apeli ynė ju duket zė i vogėl sot, por do tė vazhdojė. Jemi kėtu pėr t’ju thėnė “STOP” avaze tė vjetra keqdashėse drejt Kombit tonė shqiptar. Zoti Haradinaj ėshtė nderi dhe krenaria nė shumė vende, por ėshtė dhe Nderi i Qytetit tė shtrenjtė tė gurtė, qytetit tė Kadaresė, Ēabejt e Gjirokastrės me histori.
Gjirokastra: “Lėshoni zotin Haradinaj”. Ai ėshtė padiskutimisht demokracia, liria e Kombit tonė. Liria pėr kėdo ėshtė e shtrenjtė, por ne shqiptarėt e kemi larė me gjak dhe jetė. Ndaj pena shqiptare duhet tė flaės sot.
Thirrja jonė ju zgjoftė! T’Ju zgjojė ndjenjėn e paqes, lirisė e dashamirėsisė. Jemi nė pritje. Thirrja jonė u bėhet tė gjithė bashkėkombasve, kudo ku janė: “Bashkohuni me ne. Ju historianė, shkrimtarė, poetė, politikanė, doktorė dhe inxhinierė, artistė dhe sportistė, populli ynė i shtrenjtė. Sot ēėshtja “HARADINAJ” ėshtė numri 1. Zgjidhja e saj kėrkon ndihmėn tonė.

KRYETARI LZHK QARK GJIROKASTER
MARENGLEN KOĒIU
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 9:53 pm

Pune te mire pasni bere , ju lumte , dhe deshiroj qe te ju plotesohen kerksat e juaja patriotike .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:27 pm

Po na lirohet Ramush Rugova haaa na knaqe o Arber...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:27 pm

Sa interesant qe jem gjat luftes fshiheshim pas shpines tij, e tash sjem ne gjendje as te ta hapim gojen te thojm lirojeni per hir te realitetit .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:33 pm

Aha more xhem
E harruan luften ,paskan luftue per bashkim vllaznim mu pasunue per veti.
paskan luftue per flamurin multietnik per popullin kosovare.
A pe shehe qe edhe amblemen e prizrenit pe hekin.
kete se beri as Milloshi e pe bejne udheheqesit kosovare.
NUk vlen lufta ata atdhetaret kane vdek ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:38 pm

PO xhiti pa marr parasysh ne duhet ta mbrojm per arsye dihen dhe ta marrin situaten te tjert ne dor, RAMUSHI dhe shum shok te tij e ka kry misionin e vet.
Kshtu mendoj un, pra te tjeret te i marrin gjerar ne dor, por sido qoft RAMUSHI duhet liruar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Atdhetari
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1415
Age : 106
Vendi : Arbėri
Registration date : 13/11/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:39 pm

Cito :
Po na lirohet Ramush Rugova haaa na knaqe o Arber...
....nejse i ka meritat e veta te luftes per liri , e si poltikanet nuk jam as une dakord jo vetem me ate por me te gjithe tjeret .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:42 pm

Meritat e luftes i ka dikush qe deri ne fund punon per ate qe ka luftue .dmth deri te aqrrihet qellimi i luftes,
E keta haka pa fitue na shiten na shkaterruan si komb ..pa meshire per intersa personale ..
te pasurohesh ne emer te luftes dhe te hiqesh qka ka shqiptare eshte tradhti...
nuk ka emer tjeter.
Te thirresh ne vlerat e luftes e ti shkelesh ato eshte tradhti..
e keta lider kane shkel ne gjakun e deshmoreve dhe betimin e tyre..
Nuk ju falet kurre ..AS MIlloshi ska bere dem sa keta..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:43 pm

Mani se nuk esht ne rregull te krahasohet Ramushi me Rugov pianecin!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:44 pm

HEJ kujdes me GANDIN Rugoven ahhahah
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:45 pm

ahhaaa xhema
Ramush Rugova ky eshte bere me zi se ai
se pari bene politiken e tije ,ju perkulet vorrit te tije eshte baxhanak me djalin e tije
ka afrue te gjithe tradhtaret ne parti dhe ishe udbashet e serbise...
na kanaqt me prralla..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:51 pm

Gabim xhit ke info gabim, nuk jan miq mes veti Rugova me Ramushin
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:53 pm

XHITI -mos harro se Ramushi esht zemer shqiptari, e udbash, duhet ta dish, se i ka mish per top,kshtu shhkojn gjerat shokit po harron mé duket!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:54 pm

Jo sjam gabim
eshte bagjanak me djalin e rugoves ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 10:57 pm

a bre xhem
qyshe pom duket vetem po ja fut..
Po krejte udbashet i ka ne parti ne kryesi une i njof
i ka ata qe ishin kundershtare ne lufte ata te diaspores qe e shajshin .
ashtu edhe Thaqi i ka te gjithe ata te Rugoves dhe ata qe e shajshin ne kosove dhe diaspore.
gjate luftes i ka pas mish per top u vrane e u sakatun .
po e zbuten keta ....ska diskutim qe a ba me zi se Rugova..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:00 pm

Ramushi eshte i martuare me vajzen e Mustaf Muqes Moderatore ne Rtk me prejardhej nga korisha e Pz..

Mendim djali i Rugoves eshte i martuare me dizajneren(kreatoren)Blerina Kllokoqin-Rugova
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:04 pm

e ndoshta tashe me befasove Fionaaa
se ne kosove te gjithe shoket me thojne se ka vajzen e Mustaf Muqes njeri...
Qka spo pjellet te ne ...
Po pa marre parasyshe ky zevendeson politiken e Rugoves.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:08 pm

Ramushi esht bagjanak me vlla te vet!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:12 pm

po po ate e dije ,
po Fiona me befasoje se e di me mire .
se mua shoket e akk -pdk me kane thene se eshte bagjanak me djmt e Rugoves.
Po ndoshta bene Politiken e Rugoves se e shpetoi nga strellcet e i premtoje lirim nga haga qe te bene kolalicion ne politik atehere.
Ndoshta ende eshte me kushte nga ldk.
Kryesorja po bene politikenedhe me zi se Rugova
per ate ne kosove quhet Ramush Rugova
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:15 pm

Jo cdo here shoket tregohen te sinqert shum here na zhgenjejn xhiti?

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:19 pm

qe te zhgenjen e di kam pervoje bolle.
dhe te dojne sa tju vysh ate e di.
Sa ke pula e quarana ke miq e jarana..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:24 pm

E shikon se kam te drejt Cool
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:26 pm

po po ,se ke informata me te sakta..
une e pranoje kure e ke me vene ..
Me ven e ke...pershendetje fionaaa-flm
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
......
Anėtar Nderi
Anėtar Nderi
avatar

Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 30
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:27 pm

Si cdo her apo ahha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhiti
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 57
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    Fri Sep 17, 2010 11:28 pm

Jo sdo te thote qdo here....
po ksihovi ke te drejte..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ    

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PETICION PER LIRIMIN E Z. HARADINAJ
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt :: Politikė-
Kėrce tek: