Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Libri me i bukur qe keni lexuar

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutoriMesazh
Euridika
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovė
Registration date : 11/11/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Wed Mar 12, 2008 2:16 am

"Siddhatra", Hermann Hese liber shume i mire ,me duhet ta lexoj prap..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Wed Mar 12, 2008 3:10 am

Psikologjia e Suksesit 1,2,3 ....

_________________
Ėshtė diēka qė vlen...

mė shumė se pranvera, qė shkėlqen mė shumė se dielli ,mė shumė se ari...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Wed Mar 12, 2008 3:16 am

Prrall popullore nga Drenica . nga Anton Qeta
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin
avatar

Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 32
Vendi : Jashtokėsore!
Registration date : 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Wed Mar 12, 2008 12:30 pm

Ka dikush ndonje liber qe me rekomandon te lexoj,ndonje botim te ri tani jam e interesuar te me tregoni ndonje titulle ??
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Ani
Anėtar
Anėtar
avatar

Male
Numri i postimeve : 410
Registration date : 08/02/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Wed Mar 12, 2008 12:59 pm

Kosovarja shkruajti:
Ka dikush ndonje liber qe me rekomandon te lexoj,ndonje botim te ri tani jam e interesuar te me tregoni ndonje titulle ??


Nese duash te mesosh politiken lexo librin "Mashtrimi i Madh"  Dan Brow! Libra te ri kam shume ne shtepij, por nuk me kujtohen emrat e titujve. Sad Kam ca libra per ty, qe te mesojne se si me lehte te gjen pune ne te ardhmen. :)

Mua me ka pelqyer libri "Ujrat Pranverore" te shkrimtarit Turgenjev!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Mar 20, 2008 2:30 pm

Ndėr romanet mė tė mira qė do i veēoja ėshtė romani ''Para agimit'' tė shkrimtarit Shefqet Musaraj ,njė roman qė bėn fjalė pėr luftėn kunder fashizmit dhe nazizmit si dhe bashkėpuntorėve tė tyre .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Fri Mar 28, 2008 3:52 pm

Kėmbanė e Pėlcitur Dhėmbja-Pal Sokoli
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 30
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Mar 29, 2008 5:34 am

Libri qe jam duke lexuar keto dite, dhe qe po me pelqene shume eshte:" Aset e spiunazhit" nga Allen Dulles, ish Drejtor i CIA-s.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqip0nja
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 299
Age : 28
Vendi : kosovė
Registration date : 15/06/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Jun 15, 2008 7:40 pm

libri qe me ka pelqy shum eshte "krim e denim" nga Fjodor Dostojevski, e jam duke e lexuar "Don Kishoti" nga Migel Servantesi
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Orfe@
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 107
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Jun 15, 2008 7:43 pm

Librin -Kodi i davincit- autor Dan Brown
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shqip0nja
Anėtar
Anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 299
Age : 28
Vendi : kosovė
Registration date : 15/06/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Jun 15, 2008 10:33 pm

Ndersa nese doni me lexu libra psikologjik ua propozoj librat:"the picture of dorian grey" oscar wilde, "i huaji" albert kamy, "the power of unconscious" nga dr xhozeph murphy


Edituar pėr herė tė fundit nga shqip0nja nė Sun Jul 06, 2008 2:42 am, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mergimtari
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 755
Age : 105
Vendi : Jashtė forumit
Registration date : 31/05/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Jun 15, 2008 11:07 pm

"Si c'est un homme" nga Primo Levi , i cili ishte viktime e nacizmit hitlerian , ku me shume hebreje te tjere ishte ne kampin Auschwitz . Kuptohet qe ka mbijetu fale ushtrise sovjetike e cila ka shpetu afro 7000 persona nga ky kamp fatekeqe. Ne kete liber pershkrune gjithēka rreth ndodhive brenda , seleksionimeve/zgjedhjeve se si i kane bere , etj...

Kete liber e ka redaktu nga ditari i tij personal .


Edituar pėr herė tė fundit nga Mergimtari nė Sun Jun 15, 2008 11:49 pm, edituar 1 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
echo
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve : 1470
Age : 28
Registration date : 29/05/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Jun 15, 2008 11:44 pm

"The Da Vinci Code" by: Den Brown
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Jun 16, 2008 12:04 am

libri ma i mire qe e kum lexu eshte "fshati midis ujerave" i kole jakoves

tjere te mire jane:
"te mjeret"-viktor hygo
"kodi da vinci"-dan brown
"gjenerali i ushtrise se vdekur"-ismail kadare
"albumi"- fan noli(ka po ezi qe jane shume te mira)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Jun 16, 2008 3:00 am

"Kapitulli i Fundit" (Ngjarje ne zhvillim)

Autori i ketij libri eshte ne kete Forum

Pershendes Autorin V.M., nga i cili kam lexuar edhe libra te tjere shume madhore te tij.

Respekt .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
VizitorMesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Jun 16, 2008 12:56 pm

VEPRAT E ZGJEDHURA, 1 dhe 2 nga K. Marksi dhe F. Engels.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 24
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Mon Jun 16, 2008 4:27 pm

Njeriu qe qesh- Victor Hygo, eshte madhor
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Wed Jun 18, 2008 11:13 am

Libri mbetet gjithmon shoku im me i afer i jetes ,mendoje se gjithe librat te lexohen kan nje kuptim si dhe te ushqen trurin,kam lexuar nej Roman kohen e fundit te Dritero Agolli = Deshtaku me ka pelqyer shume .

leximi eshte ushqim i trurit ,sa te mundeni lexoni .

shendet
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
interesant
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 606
Age : 32
Vendi : Tokė
Registration date : 11/04/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Wed Jun 18, 2008 1:36 pm

Libri qe e kam preferuar pak me shume eshte : "Mos U Trishto " Autori eshte arab - Aid el Karni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Thu Jun 19, 2008 2:02 pm

guximi shkruajti:
Njeriu qe qesh- Victor Hygo, eshte madhor
kjo veper e te madit viktor hygo shihet si kopje e vepres te mjeret qe eshte botuar para saj.

te keshilloj ta lexosh edhe pse ka pak si shume faqe(reth 1800, tri pjeset)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sat Jun 21, 2008 6:31 pm

Kosova eshte Shqipri dhe do te mbetet Shqipri Enver Hoxha

Botuar nga djali i Xhaxhit Fadil Hoxha
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
akrepi
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Numri i postimeve : 84
Registration date : 16/06/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Jun 22, 2008 12:10 am

libra te bukur ka plote , po libri qe tash e kam perfundu eshte dhe qe perjeme ka qene i mire eshte V.Hygo - Te mjeret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rolling
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2086
Age : 25
Vendi : Shqiptari
Profesioni/Hobi : Revolucionar
Registration date : 17/05/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Jun 22, 2008 12:59 am

edeh eshte i mire ky liber
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fina
Anėtar i ri
Anėtar i ri


Numri i postimeve : 83
Registration date : 19/06/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Jun 22, 2008 3:07 pm

romani ma i mir qe kom lexu osht ''Kohė pėr tė vrarė '' nga John Grisham,,me te vertet um ka fascionu edhe ua kisha rekomandu te gjithve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
beauty
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 29
Registration date : 16/06/2008

MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   Sun Jun 22, 2008 7:21 pm

"Yjet nuk vishen keshtu" Elvira Dones
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Libri me i bukur qe keni lexuar   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Libri me i bukur qe keni lexuar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 8Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: