Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?

Shko poshtë 
+26
murturi
akrepi
rolling
eri M
luan mreti
interesant
Guximi
Albea
Euridika
beri
Riki30
Urata
dibranja
E_Bukura
Hana
Sy kaltri
drenusha
besa-bese
rrebelja
shaban cakolli
Sofra
meli
azzurra
Beton
Vista
Kosovarja
30 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySat Nov 03, 2007 7:21 am

Çkas po nijka njeriu sot edhe me u krenu me kanë katunar ha ha ha ... mjafton me ra një katunar në qytet edhe menjëhere ke me e dallu prej sheherlis se duhet me i mshel huntë se ja ka hangër hudra, ja i vjen era "pleh" qe u dasht me ua hjek Lopve ja e dallon se tan ditën ka punu nëpër ara në diell e tuj vadit arat me speca e lakna e me ua pa sherrin me na lan pa uj edhe neve në shehër .... po ku ja sheh hajrin katunarve sot qe kur të vjen në sheher krejt i rreshkt prej dilli tuj ua ba femnave ssssss oj zemër ku po e lona sot.

Ha ha ha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySat Nov 03, 2007 10:09 am

Ahahaha Sofra psssssssssssss vala qetu mire e ki edhe ti,o zot sa inta po e kam une, nervat piramid mi bejn.
Jo bre Sofra se nje katunar kur te skon ne qytet pastrohet vishet mire se ne sheher po shkon hahahaha,pastaj e lene dhembet o Sofra hahahaha Qet pake kozmetik.... e pastaj niset per ne sheher e deki kur te merrin ne sheher me shite gjizen krejt plurri i rruges e ben bardh ne fytyre e nuk mund te dallojsh se kush eshte hahahaha Laughing
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sy kaltri
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Sy kaltri


Numri i postimeve : 1972
Registration date : 09/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySat Nov 03, 2007 2:12 pm

Me plotë dëshirë kisha jetu në fshat
Besa Besë valla me sa dij une nëpër Fshatra ka ma shum Burra se në Qytete spese Burrat e Qyteteve jan nëper kafe tu e sulmu alkoholin pihen bohen def dhe tregojn Burëri
hahahahhahahah

Jam krenar se kam Pas Babëgjyshin Fshatar dhe une çdo her kur me pyet dikush i kujt je i them emrin e Babis dhe Fshatin♪5do her pa e then Mbiemrin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
drenusha
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 201
Registration date : 23/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySat Nov 03, 2007 3:12 pm

po nese nuk ishin keta katunaret ku do i merrnin specat ,lakren ,miellin ,zarzavatet dhe perimet qytetare pa katunarin qyteti duhet ta dine nuk ka jet katunari eshte aj qe ja shton jeten qytetarit ,se duke shikuar tera prodhimet e ebylmetrave vijn nga qumshit keshtu na thoni ju qytetare kah do te jetonit nese nuk ishte katundi toka bujqesija dhe agrokultura keto nuk behen ne qytet ,katundari eshte krenare sei ka te gjitha edhe pse dielli i ka ren ne ftyre sod per ta marre ate rreze dielli shkoni ne solariume me lek ah katunari eka pa lek falas se e merr nga natyra ,ajrin e diellin dhe ujin qytetari ka ujin e pishen nga do kanalizime qe nuk jan mire te filtruara katunari e ka ujin nga rrenja e hahut dhe e bungut ,dhe eshte me vital me i shendendestshem une per vete jetoj dikun ne perendim dhe po sa te kethehem do ta hap nji ferme ku do ti mabaje lop,dele ,dhe do ta punoj kopshtin time ,do te mbaj zogun dhe pulen .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySat Nov 03, 2007 9:56 pm

nëse logjikojme dhe mendojme mirë atëhere del se të gjithë jemi katunar thjesht,por ekziston mentaliteti i dobët tek ne shqipet se me fjalën apo termin qytetar je ma i naltë apo jo,gjë që shumë lehtë kuptohet dhe nuk don koment sepse ne shqipet jemi mesuarë që duke shkelur dikend deshirojm të ngritemi lartë,dhe për derisa ne të bëjm dallime të kësaj natyre do të ballafaqohemi gjithmonë me probleme të ndryshme duke mos ja ditur rëndësin dhe vlerën shqiptari shqiptarit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySat Nov 03, 2007 11:45 pm

Ne disa raste po mendoj e po habitem shume,po si munde ta kerkojm Pamvarsin e Kosoves apo "Bashkimin Kombtare",kur ka ende njreze te tille te cilit bejn krahasimin mes terminit katunare e qytetare.
Si munde ti tregojm evropes qjemi te gatshme per qlirimin e kosoves,kur ende bejm vlersime te tilla.

Katundare apo qytetare a jemi te gjithe njerze t "Zotit", po ashtu edhe shqiptare, a kemi nje kombe nje flamure nje gjuhe nje toke te cilen e quajm nene Shqiptare....

Mos harroni ti vlersojm njerzite ne baze te kultures karakterit, sjelljes etj...etj....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 5:30 am

Ha ha ha Drenusha mos po ti binë katunart laknat e specat pash të lumin allah apo po ti binë prej serbije !?

Ku ku ku azzurra po a e dinë si ju ka pas thanë Qumili katunarve ?

Ha ha ha mos gaboni me ja msy Gjakovës se ka ra një borë shumë e madhe e mbeteni në mes të udhës.

Rrini atje se shumë mirë jeni në katun he he.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 3:04 pm

Ahahaha Sofra e dini q'ne katunaret jemi gjithmon me te forte se ju qytetaret???

Ne nuk friksona nga asgje as nga bora as nga ujku as nga gjarpri q'eshte me i veshtire hahahahahaha...

Ndersa ju qytetaret pak shi me ra uuuuuu sa po kam frike, e nese e vreni nje insekt te vogel cingellima ju ndihet ne shatervan te prizrenit hahahaha....

Jam krenare q'jam katunare hahahahahah shqiptare..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 4:04 pm

OOO Sofra o pasha mamin dil ti me katunare veq njehere e pastaj e shef ti Wink nuk te ka ra ndermend te flasesh me keshtu haha Azzurra moter sa mire ke folur,sepse te qytetit edhe nga pula frigohen i ke pare disa "sheherlike kishe na bukuroshe" ooooo pulaa ikkk se frigohna,pastaj prej insekteve hahah
Ndersa Hallall bre Katunare perpara veqqq se me te gjitha jena haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 5:11 pm

hahahahhahahahahha

te lumte kosovare, sheherlike kishe edhe une bukuloce de, sheherlinjtë mos mendo se tuten pi pulave, ¨por shiten qashtu, kuku pom han pula!, kishe na a pe din, e ktyne duhet me jav lishu qenin tana t'ken pse mu anku a po?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 5:32 pm

o sofra kjo mvaret nga njerzit ka te till siq thua ti po ka edhe asi qe kan arrit shum ama shum lart e qe smund ti dallosh nga qytetaret beso se katunart jan shum te arritur pse me i ble gjerat kur kemi mundesi me i kriju vet? katundi pa keto speca ,lakra e te jtera nuk do te quhej katund esht e vertet se shum po i konsumojn produktet e serbis po keto i bejn sheherlit se ne i kultivojm vet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 40
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 5:38 pm

Qa ma shiten kishe po tutem e spo dim per jeten ne katund e po tuten prej pulave, sa qe po dalin si trulajka´.
Po jau tregoi ni rast qe e kam ndegju vet ish martu qytetarja ne katund, edhe tash vjerra pe qon me ja kallxu gjallnin, pe qon te lopt , lopa barsi i thot vjerra ashte , ajo nusja kishe se smarr vesh une ne kto sene thot ani kur ka me lind qingjin lopa.
Qe a nuk e din se pe nshojn veten posht ,a skan msu ne shkoll a.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 5:57 pm

ani kur ka me lind qingjin lopa.


Ha ha ha meli
Pse nuk ja ka kthyer
Ka me lind qingjin lopa kur delja do te lind viqin,ha ha ha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 40
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 6:03 pm

Ha ha ha ha Beton, po ish kane kot se jo qe nuk e kupton po nuk don me kuptu, aty asht shtosi , se sa ma trullajk aq ma kullerk del ha ha ha ha.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 6:14 pm

Nje pralle

Ishin takuar njeher ne rruge

Jarga qyrrja dhe Marimanga

E vet Marimanga qyrren ku po shkon
Qyrrja po shkoi ne Qytet
Pse.?
Se ne Fshat me gjujne nga i treti kate kurse ne qytet me rruajne ne xhep.

E ti ku po shkon e vet qyrrja Marimangen.
Une po shkoin ne Fshate.
Pse.?
Se ne Qytet nuk me lene te rri e qete ne mure kurse ne fshat aty ku do te kapem e kam folen me shume vite nuk me prek kush.

ha ha ha ha

..By Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 6:17 pm

hahahaahhhhahahahaahhhahhahhahahahhahahahhaah

te lumt o betonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

edhe kjo osht 1000% realiet valla, nime qka koft qyrrat mi majt ne gjep, gjuj more ..... hahhahhhha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 6:20 pm

e shikova statistiken, ne forum kokan 68% katunarë¨,
prej tyne

73, 9 % femnat kokan nga katundet.

edhe une jam katunarkë por moti e kam hjek eren e lopve, kuajve, stales, tash me nejt dikush me mu e mys me erë te parfumit...

hahahhhaahhhaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana


Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptySun Nov 04, 2007 9:28 pm

Une mendoj qe pa katun ska qytet,sepse edhe ushtria formohet me shum neper fshatra e male.
katuni i sjell te gjitha te mirat sidomos ushqimet e fresketa.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptyTue Nov 06, 2007 4:54 am

Teme shum interesante per te diskutuar, sepse siq e keni pranuar qe te gjithe se eshte nje problem aktual tek ne shqiptaret "katunar e sheherli". Mirpo me sa po e shoh paska marrur nje drejtim krejt tjeter, pra humoristik. Por une do te jap mendimin tim.
Emri, mbiemri, vendlindja..., perbejn identitetin e gjdo personi dhe nese mundohemi qe per ndonje arsye te caktuar t'i mohojm keto para te tjereve, ateher perveq se nuk jemi vetevetja, nuk jemi askushi, pra as katundar as qytetar. E thashe kete sepse kam pasur rastin qe te kem kontakt ( te njoh ) njerz nga fshati, te cilet per arsye te ndryshme, e kan mohur apo edhe e kan keqperdor identitetin e tyre. Dhe anen tjeter kam pasur rastin te njoh edhe njerz nga qyteti te cilet prap per arsye te ndryshme e kan mohuar dhe keqperdor identitetin e tyre, veq se keta duke i par dhe folur me ironi per ata nga fshati, jane munduar qe ta "ngrisin" veten. Kjo eshte me e keqja e neve shqiptarve, siq e tha dhe Besa-besa, se mundohemi qe ta ngrisim veten duke i shkelur te tjeret.
"Katundar e Qytetar", mendoj qe eshte nje nder veset me te medhenje ne shoqerin tone. Kushdo qe i merr neper goje kete dhe shume vese tjera, jane definicione te njerzve te pacivilizuar...Katundar nuk mund te quhen ata te cilet kan lindur jane rritur apo edhe nese jetojne ne katun, por mungesa e kultures, e mendimit, te qenit kryeneq, hajdut dhe mosperfilles ndaj punes dhe jetes se tjetrit dhe deshira per te ber gjeste te kqija ne kurriz te te tjereve, te gjitha keto jane veti te nje katundari dhe reciproke te nje qytetari.

Dhe per fund nuk eshte se po du me ju kundershtu me gjdo kusht, por me intereson te di prej Kosovares dhe azzura, se ato 35 sene ( gjera) qe i kan cek, ne faqen e par, jane statistika te fshatit te tyre apo ne pergjithsi ne Kosove, dhe behet fjale per tani apo per para dhjet viteve?? Une ne keto pak katunde qe kam te njofshem miqesi dhe shoqeri, dhe qe kam qen shume her asnjera prej atyre 35 plus gjerat e azzures, nuk jane te verteta, per kete edhe mbeta e habitur kur i lexova.
Shkrimet e Besa-besa dhe Shaban-cakolli me pelqyen, mu duken te menduar me mir-serioze.
Mirbetshi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptyTue Nov 06, 2007 7:11 pm

Une nuk mendoj qe ka dallime edhe tek e fundit ata/o qe mendoin qe kan dallim ja Nenen ja Baben e ka nga Katundi edhe mos me kan prej katundi po ju garantoj se prejardhja e tyre 200% eshte nga nje Katund.

...By Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptyTue Nov 06, 2007 9:16 pm

valla bre beton bravo bash qaj qe i krition keto dallime bash qaj esht has katundar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptyTue Nov 06, 2007 10:39 pm

katunartë ma shume merren me pune te tjereve

a qytetartë pritojnë mu marr me pune te qerve



alien

tash i livdoj kontra

sheherlive nime u thojnë zorragji, demek sahonat i lipinë


a katunart kanë bollok nuk lpinë shumë



mos u idhnoni se tash rezulltati o njo me njo

1 = 1

Arrow
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptyTue Nov 06, 2007 11:41 pm

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?
Tani qe isha ne Kosove ky term ishte cdo kund i perdorshem ...eh lene be katunar koka ose mos dil anena se katuanre dalin krejt atje etj etj, kjo gje eshte qesharake per mua absurde, e perkshme, injoruses ose egosite....se njeriu pa mare pasasyshe a nga qyteti a nga katundi eshte e njete... qenje njerezore.. por me rendesi eshte thelbi i atije personaliteti,brumi ku rritet me nje fjale edukata familjare,se mos haroni se ka dhe shumm shumm qytetare qe jane me te zi se katundaret ne cdo aspekte,,, me rendesi eshte karakteri i personit qoft nga katundi ose qyteti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptyTue Nov 06, 2007 11:55 pm

hahaahhahha Dibrane edhe ti ma,

ne në sheher thojmë, eja dalim ne qytet mas ores 21 se autobusat e katuneve te fundit jan kon qaty okolla sahatit 20, e mas ores 20 ke mujt me e dallu kujt i ka ikë autobusi

Laughing
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 EmptyWed Nov 07, 2007 12:45 am

Ha ha ha besa besë unë gjithmon jam shoqëru me katunar "për interes " se kur vinte koha e turrshive në vjeshtë .....

Po për autobus e vërtet ishte gjithmon kur duhej kaluar më së miri në qytet ata e prishnin diponimin duke thënë se ikëm tani ! e kemi autbusin e fundit, e prishej disponimi në vazhdim.

Po ku mbetëm më lart tek puna e turrshive....
Unë shoqërohesha me katunar se kisha interes perj tyre, sepse mi binin lakna, speca etj etj falas pa pare.
Lexo ç'më ndodhi një here !!
Në katundar shok i imi e kishte mbushur një traktor gurrumel me lakna !! scratch Erdhi deri tek unë edhe më tha ;
-Hape deren Sofra....
-E hapa deren dhe çfar të shikoje affraid gurrumelin e laknave që m'i shprazi edhe mbushi anekënd oborrin, kah e ktheja kokën, vetëm lakna shikoja edhe i thash katunarit;
-Ku ku ore shoq çka paske bërë ....a e dinë o burr i dheut ti se sa krypa tani shkon për tan kto laknan !? Arrow


Edituar për herë të fundit nga në Wed Nov 07, 2007 6:14 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» U formua ne Tetove levizja qytetare
» Dëshmorët janë emblemë e kombit, pa dallim
» RUGOVIZIMI I ALBIN KURTIT

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: