Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?

Shko poshtë 
+26
murturi
akrepi
rolling
eri M
luan mreti
interesant
Guximi
Albea
Euridika
beri
Riki30
Urata
dibranja
E_Bukura
Hana
Sy kaltri
drenusha
besa-bese
rrebelja
shaban cakolli
Sofra
meli
azzurra
Beton
Vista
Kosovarja
30 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutoriMesazh
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptySun Nov 04, 2007 6:17 pm

hahahaahhhhahahahaahhhahhahhahahahhahahahhaah

te lumt o betonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

edhe kjo osht 1000% realiet valla, nime qka koft qyrrat mi majt ne gjep, gjuj more ..... hahhahhhha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptySun Nov 04, 2007 6:20 pm

e shikova statistiken, ne forum kokan 68% katunarë¨,
prej tyne

73, 9 % femnat kokan nga katundet.

edhe une jam katunarkë por moti e kam hjek eren e lopve, kuajve, stales, tash me nejt dikush me mu e mys me erë te parfumit...

hahahhhaahhhaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana


Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptySun Nov 04, 2007 9:28 pm

Une mendoj qe pa katun ska qytet,sepse edhe ushtria formohet me shum neper fshatra e male.
katuni i sjell te gjitha te mirat sidomos ushqimet e fresketa.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyTue Nov 06, 2007 4:54 am

Teme shum interesante per te diskutuar, sepse siq e keni pranuar qe te gjithe se eshte nje problem aktual tek ne shqiptaret "katunar e sheherli". Mirpo me sa po e shoh paska marrur nje drejtim krejt tjeter, pra humoristik. Por une do te jap mendimin tim.
Emri, mbiemri, vendlindja..., perbejn identitetin e gjdo personi dhe nese mundohemi qe per ndonje arsye te caktuar t'i mohojm keto para te tjereve, ateher perveq se nuk jemi vetevetja, nuk jemi askushi, pra as katundar as qytetar. E thashe kete sepse kam pasur rastin qe te kem kontakt ( te njoh ) njerz nga fshati, te cilet per arsye te ndryshme, e kan mohur apo edhe e kan keqperdor identitetin e tyre. Dhe anen tjeter kam pasur rastin te njoh edhe njerz nga qyteti te cilet prap per arsye te ndryshme e kan mohuar dhe keqperdor identitetin e tyre, veq se keta duke i par dhe folur me ironi per ata nga fshati, jane munduar qe ta "ngrisin" veten. Kjo eshte me e keqja e neve shqiptarve, siq e tha dhe Besa-besa, se mundohemi qe ta ngrisim veten duke i shkelur te tjeret.
"Katundar e Qytetar", mendoj qe eshte nje nder veset me te medhenje ne shoqerin tone. Kushdo qe i merr neper goje kete dhe shume vese tjera, jane definicione te njerzve te pacivilizuar...Katundar nuk mund te quhen ata te cilet kan lindur jane rritur apo edhe nese jetojne ne katun, por mungesa e kultures, e mendimit, te qenit kryeneq, hajdut dhe mosperfilles ndaj punes dhe jetes se tjetrit dhe deshira per te ber gjeste te kqija ne kurriz te te tjereve, te gjitha keto jane veti te nje katundari dhe reciproke te nje qytetari.

Dhe per fund nuk eshte se po du me ju kundershtu me gjdo kusht, por me intereson te di prej Kosovares dhe azzura, se ato 35 sene ( gjera) qe i kan cek, ne faqen e par, jane statistika te fshatit te tyre apo ne pergjithsi ne Kosove, dhe behet fjale per tani apo per para dhjet viteve?? Une ne keto pak katunde qe kam te njofshem miqesi dhe shoqeri, dhe qe kam qen shume her asnjera prej atyre 35 plus gjerat e azzures, nuk jane te verteta, per kete edhe mbeta e habitur kur i lexova.
Shkrimet e Besa-besa dhe Shaban-cakolli me pelqyen, mu duken te menduar me mir-serioze.
Mirbetshi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyTue Nov 06, 2007 7:11 pm

Une nuk mendoj qe ka dallime edhe tek e fundit ata/o qe mendoin qe kan dallim ja Nenen ja Baben e ka nga Katundi edhe mos me kan prej katundi po ju garantoj se prejardhja e tyre 200% eshte nga nje Katund.

...By Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyTue Nov 06, 2007 9:16 pm

valla bre beton bravo bash qaj qe i krition keto dallime bash qaj esht has katundar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyTue Nov 06, 2007 10:39 pm

katunartë ma shume merren me pune te tjereve

a qytetartë pritojnë mu marr me pune te qerve



alien

tash i livdoj kontra

sheherlive nime u thojnë zorragji, demek sahonat i lipinë


a katunart kanë bollok nuk lpinë shumë



mos u idhnoni se tash rezulltati o njo me njo

1 = 1

Arrow
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dibranja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Numri i postimeve : 542
Registration date : 19/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyTue Nov 06, 2007 11:41 pm

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?
Tani qe isha ne Kosove ky term ishte cdo kund i perdorshem ...eh lene be katunar koka ose mos dil anena se katuanre dalin krejt atje etj etj, kjo gje eshte qesharake per mua absurde, e perkshme, injoruses ose egosite....se njeriu pa mare pasasyshe a nga qyteti a nga katundi eshte e njete... qenje njerezore.. por me rendesi eshte thelbi i atije personaliteti,brumi ku rritet me nje fjale edukata familjare,se mos haroni se ka dhe shumm shumm qytetare qe jane me te zi se katundaret ne cdo aspekte,,, me rendesi eshte karakteri i personit qoft nga katundi ose qyteti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyTue Nov 06, 2007 11:55 pm

hahaahhahha Dibrane edhe ti ma,

ne në sheher thojmë, eja dalim ne qytet mas ores 21 se autobusat e katuneve te fundit jan kon qaty okolla sahatit 20, e mas ores 20 ke mujt me e dallu kujt i ka ikë autobusi

Laughing
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyWed Nov 07, 2007 12:45 am

Ha ha ha besa besë unë gjithmon jam shoqëru me katunar "për interes " se kur vinte koha e turrshive në vjeshtë .....

Po për autobus e vërtet ishte gjithmon kur duhej kaluar më së miri në qytet ata e prishnin diponimin duke thënë se ikëm tani ! e kemi autbusin e fundit, e prishej disponimi në vazhdim.

Po ku mbetëm më lart tek puna e turrshive....
Unë shoqërohesha me katunar se kisha interes perj tyre, sepse mi binin lakna, speca etj etj falas pa pare.
Lexo ç'më ndodhi një here !!
Në katundar shok i imi e kishte mbushur një traktor gurrumel me lakna !! scratch Erdhi deri tek unë edhe më tha ;
-Hape deren Sofra....
-E hapa deren dhe çfar të shikoje affraid gurrumelin e laknave që m'i shprazi edhe mbushi anekënd oborrin, kah e ktheja kokën, vetëm lakna shikoja edhe i thash katunarit;
-Ku ku ore shoq çka paske bërë ....a e dinë o burr i dheut ti se sa krypa tani shkon për tan kto laknan !? Arrow


Edituar për herë të fundit nga në Wed Nov 07, 2007 6:14 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyWed Nov 07, 2007 12:57 am

hahahaahahhahahhah

pi gjynahit, e she se katunartë edhe foret pi hajkan ma shume se qytetaret,

Laughing
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyWed Nov 07, 2007 1:06 am

Besa-bese hahaha foret qytetart i hajne ma shpejt po edhe foret i kane shume te liga ahahha edhe ska be njeri me katunare te gjitha i kane jane cool njerze kiss per te gjithe qe e ndiejne veten si katunare WinkWink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyWed Nov 07, 2007 1:18 am

kume dit, ndoshta mas zgjedhjeve shume sheherli te kalojne ne katundarë, poletika tqudit valla


Laughing
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyWed Nov 07, 2007 8:29 pm

Qytetaret mendojne se katundaret jane njerez te pa gdhendur, jane te pa emancipuar.
Katundaret mendojne se qytetaret jane njerez te shpelare per nga morali.
Keto bindje dhe dallime kane egzistuar qysh moti.
Se pse eshte keshtu kjo une nuk mund ta dij.
Por nga ana tjeter katundaret jane njerez te dhene pas puneve te fashatit, jane njerez me te ngrohte, me mikprites.
Qytetaret jane njerez te dhen pas punes shteterore, jane me te ftohte, dhe jo shum mikprites.
Keto nuk jane fjalet e mia por jane fjalet e thena nga te tjeret.
Ka disa katundar te qyteteruar qe jo vetem se nuk i dojne katundaret por edhe i urrejne. Kjo verehet ne martesat e femijeve te tyre. Jane kategorikisht kunder qe femija i tyre te martohet ne katund, apo te marre katundare. Kjo spjegohet se kushtet per jetese mendohet se ne fshat jane me te veshtira.
Per ket gjendje mendoj se fajin kryesor e kane kushtet ekonomike te dobeta per jetese ne fshat. Ne disa fshate se ne Kosove ka fshate qe ja kalojne me pasuri dhe i kane lakmi jetes se tyre edhe vet qytetaret.
Une per vete nuk bej dallim sa i perket kesaj qeshtje, te gjithe jemi njerez te falur nga zoti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptySat Nov 10, 2007 2:10 pm

Nuk mundi te thirri veten qytetare kur jam e lindur ne katunde,por ka disa katundare q'jan injoranta q'veten e thirrin qytetare kur ne shtepin e tyre si thot Sofra era ple te myte hahaha.
Pajtohem me ty Kosoare kur thua q'katunare jam me mireprites e me te ngrohet,ndersa qytetaret perkunderazi.

Sofra sa i perket laknave hmmmmmmmmmmmm te kisha pas nje sote per drek nuk kisha dasht asgje se si i pregaditim ne ne katunde jan shume te shishme.

Nese ini te ftuar per drek te nje katundare do ta vreni se q'fare èpritje do ju kishte ber...


1...Supe
2...pasul me mishe, ose burjan me gjel qew e kishte prer para juve hahaha, apo sarm me mishte viqite te shtepis e jo te blere kush e dij se sa muja eshte ne ate mishtore pite me telyne te fresket e jo ma vaj fli me miell te misri e shume gjera tjera ma te gjitha me ushqim te fresket...
3...speca me gjize,speca me hyder,speca turshi,laken te rasojte,ruski sallat,ajvare hmmm,kastraveca turshi s'bashku me donate...
4...kumeshte kose....
5...Arvani me veze te pulave te katundite e jo te derzhaves...
6...Geshteja, arra, lethia kollomoq te pjekur,kungij te zire apo te pjekr, qaj mali apo rusi q'far te doni...
ahahahahahahahshahahahahahahaahahahahahahaahahahahahah
Nuk e dije a ja kam qellu te gjitha, nese vini per drek tek lokja ime ne kaytunde ndoshta vetretoheni.
Ma te gjitha keto ushqime i hen ne sofer e jo ne tavolin.

Pritja e nje qytetari..,
Shkon ti blen ca qyfte te me mish te moqet kush e dij qe sa dite e kan pjek ta qen ne tavolin e u kry muabeti shon i blen nje torte 5 eura qe pas ca min... duhet ne banjo me shku se te dhemb baku hahahahaha....




Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana


Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptySat Nov 10, 2007 5:12 pm

KUR ERDHI LIZA NE QYTET

Kur erdhi liza ne qytet.
hej medet,
U habite fort e shkreta
pa mend mbet;
E pa korzen gra e burra
plot,perplot,
Pa shtepin me shume kate
si pallate.
Pa dhe njerzit veshe'embath'
per bukuri,
Pa dhe lulet çel'skaj rruge
ne saksi...
Ne vitrin voglushja
filloj m'u kqyre.
U habit'kur kam'e kerye
u pa si n'pasqyre
I ra korzos fort krenare
mes per mes,
-,,Po s'te kam mbese''
Lizes se vogel i ka thane
daja i vete,
Kur na erdhe voglushaja ne
...........................qytet.
.Nuhi VINICA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
azzurra
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1294
Vendi : Kosove e dashure
Registration date : 28/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyThu Dec 06, 2007 9:26 pm

Sofra O qytetare ajde ku ke humb tash na trego dishka te re nga qyteti se ne ne katund valla ka ra nje bore e madhe e jena blloku te gjithe edhe lakna e speca bile nuk po mundim me ardhe me shite.
Gjyshes time edhe gjiza ju ka thartu i ka mbet pa e shite e ne katund askush nuk po e blen bre.


Katundari i perballet q'do jete,eshte mesuar me vuajte sakrifica e etj etj.
Ndersa qytetari nuk ju perballet q'o jete se eshte mesuar jete lluksuzi,si prshI pasuri qe eshte mesuar gjithmon me leke" e i varferi gjithmon me vuajtje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyThu Dec 06, 2007 9:30 pm

o valla qytetart merdhihen tash dimrit se skam rrym me i shti termot e naaa katunart o knaqemi bre me nje stuf qe e nxen krejt dhomen edhe nje gjygym qaj o jet o jet e qytetart mlohen me plafa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyThu Dec 06, 2007 9:50 pm

Valla mirë e ki rrebele se tash në katun knaqen katunart ngat kaftorrit edhe tanë dimnin e sjellin mishin e terun ha ha ha ....

azzurra më erdh Delija musafir heren tjetër do flasim për katunar e sheherli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyWed Dec 26, 2007 3:10 am

Hooo s'ka me mire se me kon Katunar bre, veq kush na ka inatin ahahah.
Nje fjale popullore thot: Njerzit me te menqur lindin ne katun, por vdesin ne qytet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyWed Dec 26, 2007 2:52 pm

Më përpara ka ekzistuar një dallim tepër i madh mes qytetarit dhe katundarit dhe ky i fundit është parë me një sy ndryshe hahaha....por sot mendojë shumica janë vetëdijsuar dhe nuk bëjnë dallime....njeriu i keq jo qytetar të jetë nuk bënë punë hahah....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptySat Jan 05, 2008 12:43 pm

Nje thenjea nga Elson Mandela.!!

Sa me shume qe t'i njohe njerzit,
Aq me shume i dua kafshet.

Ka nj'her,behet edhe jeta ne qytet e merzitur e ke nevoje edhe per kafshe te dalish ne natyr.!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
meli
V.I.P
V.I.P
meli


Female
Numri i postimeve : 842
Age : 40
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptySat Jan 05, 2008 1:38 pm

Kan dallime si nuk kan,katundari ka dallim per te mira ne krahasim me qytetarin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptySun Jan 27, 2008 4:04 am

Nje kosultin (ide dhenes) ishte afruar tek qobani.!
bejem nje promes ne rregulle.

Cosultingu
Une mund ta dij sa dele i ke

Mire shume
Po e gjej numrin e sakt nje me takon mua thote cosultingu

gjithsesi qobani.

Futet ne lap top googel Earthe me satelita i njehen delt e qobanit pas nje ore kthehet i thote e dij sa dela ke p.s 1124.

ne rregull,ja jep nje.

Tas bejem nje promes me mua i drejtohet qobani konsultingut.!

1.Une e dije se ç'fare profesioni ke
2.Se erdhe pa me vete.

3.Me tregove nje gje qe une e di sa dele kam.
4.Kthema qenin prap se ti nuk e din a more qen a dele.

Ne ven qe te mare dele kishte mar qen ha ha ha

......dhe futja vrapin per ne qytet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
rrebelja
V.I.P
V.I.P
rrebelja


Numri i postimeve : 2960
Registration date : 06/10/2007

Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 EmptyMon Feb 11, 2008 10:42 am

fatkeqesisht ende jan ato mentalitete tek shqiptaret duke dalluar katundaret edhe qytetaret por se din se ne jemi nje pa marr parasysh ku jeton sa pasuri ke ne fund te gjith njejt jemi nje gjak e kemi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?   Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare? - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ka dallim ne mes te termit Katundar dhe Qytetare?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 5Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» U formua ne Tetove levizja qytetare
» Dëshmorët janë emblemë e kombit, pa dallim
» RUGOVIZIMI I ALBIN KURTIT

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme-
Kërce tek: