Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  
Share | 
 

 28 Nėntori - Dita e Flamurit

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutoriMesazh
Riki30
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 2358
Age: 40
Vendi: Prishtine
Registration date: 09/08/2007

MesazhTitulli: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 25, 2007 6:15 pm

Forumist te nderuar ju uroj ne emer te Stafit dhe ne emer timin personal diten e Flamurit 28 Nentorin , ju lutem urimet percillni permes kesaj teme njeashtu nese ka mundesi shkurt te na tregoni se si festohet ne vendin ku ju jetoni ?
Edhe nje her urime dhe Gezuar festa e madhe e Flamurit Kombetar fla fla fla fla

PS; nderkohe do ju njoftoj per aktivitetet qe do te mbahen ne Prishtine
Ju pershendes te gjitheve
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
dibranja
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Numri i postimeve: 542
Registration date: 19/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 25, 2007 6:22 pm

Festa Kombetare Shqiptare,28 nentori apo Dita e Flamurut do te festohet ne Shkup ne nje menyre madheshtore.E gjith kjo vjen si rezulltat pasi qe Gjykata Kushtetuese kohe me pare aprovoi disa nene te po ketije ligji me te cilen u kufizua e drejta e perdorimit te flamurit shqipetar ne praktike.
Prandaj shqiptaret kane nevoje te mbrohen nga vullgarizmi i institucjoneve shteterore,ku kjo eshte nje politike ku bene degradimin e flamurit shqipetare,e nes ketije degradimi shtojme edhe degradimin e gjuhes shqipe neper sinstitucjonet e ndryshme shtetrore,atehere mesazhi eshte i marrur ku ne Maqedoni ka vetem nje popull shtetforumuse dhe ata jane maqedonasit……
Ku para shum viteve me pere kemi rastin se si shteti Maqedonas ne menyre vandale dhe brutale u sjell me shqiptaret ne qytetin e Gostivarit,ku kryetari Rufki Osmani i cili ka fituar shtate vejt gjysem burg pasi qe nuk largoi ne shtize flamurin shqiptare me vitin 1997.
Prandaje Dita e Famurit 28 nentori do te festohet ne Shkup ne menyre garndioze,ku do te mbahet tubimi paqesor,demokratik e masovik ne sheshin e Skenderbeut,gjithashtu jane te ftuar gjithe qytetaret qe ne kete dite te shenjte per kombin shqiptare, ta velojne flamurin kombetar ne shtepite,banesat,lokalet.Ne sheshin e Skenderbeut do pritet te shpaloset dhe flamuri madheshtore me fushen e kuqe prej 500meter katrore dhe shqiponje e zeze ne mese.Dita e Flamurit Kombetare shqiptare dhe 95-Vjetori i Pavarsise se Shtetit Shqiptare dy datat me te rendesishme te popullit shqipetare ,sivjet dy Dibrat basharisht do ti festojn,qe kete solemnitet ta organizojne bashkarisht ne te njeten dite ne te dy qytet,akademi solemne do te mbahet 28 nentore ne Diber te vogel Peshkopine Shqiperi dhe ne ORA 19 ne Diber te madhe ne Maqedoni.Simbolika e posacme e ketije viti eshte te deshmojme se Flamuri shqipetar nuk eshte vetem flamur i Shtetit Shqiptar ,sepse dhe ne kusheteuten e Shqiperise ky falmue eshte i sankcjonuar si Flamuri Kombetar e jo sheteror,e jo rastesishte kjo dite shenohet ne mesin e gjith shqiptareve ne bote.
Nga ana ime ju uroje festen e Flamurit Kombetar gjith shqipetarve kudo nepre bote.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
STUPCAT
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv


Male
Numri i postimeve: 626
Age: 35
Registration date: 17/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 25, 2007 6:29 pm

urime na koft tonve shqiptarve ne 4 ant e botes
londer sa e di une ska sen vetem qe ka me u mbajt ni mramje muzikore te premten e ardhshme
urime urime dita flamurit per te gjidh ju pershendes
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve: 8740
Registration date: 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 25, 2007 6:46 pm

Dje unė isha nė Gelsenkirchen tė GJERMANISė Land ky nė NRW;ku shkollat shqipe me mėsim plotėsues nė Gjermani pėr qdovit eshėnojnė kėtė fetė kombėtare.Nė fytyrat etyre shihej gėzimi dhe krenaria,kurse nė sallėn e madhe valonin shumė flamuj kombėtar qė nxitnin kurreshtjen te gjermanėt tė njoftohen mė gjėrėsisht pėr kėtė shėnim.Aty mėsuesi SEJDI GASHI,u printe kėtyre manifestimeve,ku shėnimi filloj me HIMNIN E FLAMURIT;Mė PAS NXėNėSIT RECITUAN VARGJE PėR FLAMURIN,per dėshmorėt,pėr Atdheun,kurse njė program me kėngė e valle e organizoj Sh.K.A"Abetarja",nga Hanoveri,udhėheqes i tė cilės ėshtė Ragip Rama,njėherit edhe kryeredaktor i revistės"Doruntina",e cila shpėrndahet nė Europė.
Kjo shoqeri muzikore-kulturore ėshtė shumė e njohur dhe la pėrshtypje e disponim tė madh te mėrgimtarėt.Sot pikėrisht nė vendin ku jetoj unė nė Gladbeck tė Gjermanisė shkollashqipe po shėnon nė njė frymė shumė festive kėtė shėnim kombėtar.Nė kėtė muaj anekėnd Gjermanisė ku janė tė strehuar mėrgimtarėt
tanė nė forma tė ndryshme manifestohet festakombėtare e Flamurit,duke mos lėnė anash edhe turniret sportive.Tani shėnimet do tė bėhen nė Klubin"Emin Duraku" nė DÜSSELDORF;Essen,e kėshtu radhazi deri te Bocholti,qė kufizohet me Holanden.Kėto shėnime kanė treguar qartė se nė zemrėn e fėmijėve mėrgimtarė ėshtė ngulitur thell Atdheu,flamuri,gjuha,historia,arti,kultura dhe tradita shqiptare.

Edhe nė emrin tim personal juve forumist tė nderuar,si dhe shqiptarėve kudo qė ndodhen ju uroj 28 nėntorin,festėn e Flamurit,duke shpresuar se ky do tė jenė Nėntori i tretė,qė
zgjedh ēėshtjen tonė kombėtare.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sofra
Admin
Admin


Male
Numri i postimeve: 7564
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Sun Nov 25, 2007 9:51 pm

Urime 28 Nėntori fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Kosovarja
Admin
Admin


Female
Numri i postimeve: 4833
Age: 29
Vendi: Jashtokėsore!
Registration date: 14/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Mon Nov 26, 2007 12:12 am

Urime festa e 28 Nentorit fla fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
E_Bukura
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Female
Numri i postimeve: 2009
Age: 28
Vendi: Prishtine
Registration date: 30/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Mon Nov 26, 2007 3:41 am

Gjithashtu Urime per te gjithe, festat e Nentorit, duke besuar qe deri ne Nentorin e ardhshem te jete edhe Kosova e Pamvarur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rrebelja
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve: 2960
Registration date: 06/10/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Mon Nov 26, 2007 9:46 pm

ooooooooo prehajr o popoull kjo fest e madhe e e shenjet per te gjith ishalla edhe na se shpejti e fesotjm ket dit na kosovaret
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
azzurra
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm


Female
Numri i postimeve: 1294
Vendi: Kosove e dashure
Registration date: 28/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Tue Nov 27, 2007 12:05 am

O vllezer e motra, o nipa te Skenderbehut,o popull shqiptare,kudo q'gjenden urime festen e 28 nentorite....Shpresoj q'sa m shpejt te ja uroj te gjithve edhe pamvaresin apo Bashkimin kombetare te gjitheve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit


Male
Numri i postimeve: 2427
Age: 22
Vendi: Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi: Student
Registration date: 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Tue Nov 27, 2007 3:14 pm

Urime 28 nentori
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar


Numri i postimeve: 5729
Vendi: Zvicėr
Profesioni/Hobi: no money no honey
Registration date: 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Tue Nov 27, 2007 3:51 pm

fla Te dashure e te nderuar bashkeatdhetar kane kaluar shume vite nga dita e paharuar e shume pritur kure ne Vloren Heroike .Plaku i menēure i Kombit tone,Heroi i popullit Ismail Qemali shpalli Pavarsin e Shqipris ne kete (muaj) dite te madhe ju uroj te gjithve shqiptareve ane e mbar botes festen e 28 Nentorit

GEZAUR DITEN E FLAMURIT.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
meli
V.I.P
V.I.P


Female
Numri i postimeve: 842
Age: 32
Vendi: diku ne gyrbet
Registration date: 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Tue Nov 27, 2007 3:54 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
fatlum
Anėtar
Anėtar


Male
Numri i postimeve: 272
Vendi: Prishtina/MEdvEgJė
Registration date: 01/09/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Tue Nov 27, 2007 4:30 pm

fla Shpreh Urimet e mija te sinqerta te gjith shqiptareve ngado qe gjenden per ket fest te madhe per ket nentor te madh te vendimeve historike.

28 Nentorin i uroj gjith shqiptareve ngado qe gjenden ne rruzullin toksor e ne veqanti atyre qe e kan te privuar te drejten per ta festuar ket fest,, ne Medvegje,Presheve,Bujanoc,Cameri ,Mal te zi e Maqedoni ''


Urime per shum mot 28 Nentori dita e Pavarsis se Shqipris,dita engritjes se Flamurit ne Vlor nga Ismail be Qemajli ,Dalja ne sken e UCK-se ,ditlindja e Komandantit Legjendar te UCK-se Adem JASHARI...

URIME ,Urime.... fla fla fla fla fla fla fla fla fla fla fla fla fla fla
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.medvegjaonline.com
Adem Berisha
V.I.P
V.I.P


Numri i postimeve: 146
Registration date: 03/09/2007

MesazhTitulli: E GĖZOFSHIM, E GĖZOFSHIM, E GĖZOFSHIM !!!   Tue Nov 27, 2007 7:16 pm

O JU -at e mia,
duke u lutur pėr JU dhe gjithė shqiptarėt kudo qė ndodhen, qe tė pėrjetoni gjithė knaqėsitė dhe gjithė tė mirat e mundėshme nė jeten TUAJ, nga zemra dhe thellėsia mė e madhe e shpirtit tim, JU UROJ GĖZUAR festen e trefishtė kombtare - 28 NĖNTORIN, Diten e Flamurit, Diten e Pavarėsisė sė Shqipėrisė (dhashtė zoti shpejt edhe tė Kosovės) dhe Ditėlindjen e heroit tonė tė madh kombtar ADEM JASHARIT.
Edhepse kėtu, ndoshta por edhe pa ndoshta, nuk ėshtė vendi adekuat pėr krijime poetike, unė po JU uroj festen edhe me poezinė :

KRENARIA NDERSHEKULLORE

Njėzet e tetė Nėntori
rroftė gjerė nė pakufi,
ėshtė Dita e Flamurit
shumė luftėrave qė u ka pri.

Krenari ndershekullore
e kishim e do ta kemi,
me te i tregojmė gjithė botės
kush, nė tė vėrtetė na jemi.

Jem’ bijtė e asaj shqipeje
ndėr shekuj me gjak tė larė,
kurr nuk u gjinjėzuam
prore mbetem krenarė.

Sot flamuri jonė
tjetėr mision ka,
tė na prij nė fitore
mbi projekte tė mėdha.

Nė ēdo njėzet e tetė nėntor
JU kėndoni e festoni,
shqipen dykrenare
sa mė lartė ta qoni.

Le tė valojė e bekuara
si nė kohė tė Skėnderbeut,
forcė e krenari
le t’i sjellė Atdheut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sy kaltri
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm


Numri i postimeve: 1972
Registration date: 09/08/2007

MesazhTitulli: Re: 28 Nėntori - Dita e Flamurit   Tue Nov 27, 2007 9:26 pm

Urime 28 Nėntorin dita e Flamurit
kjo datė Historike
95 Vjetori i Pavarsis sė shqiperis
Datė Lindja e Komandantit Legjendar Adem Jashari
Dalja Publike e UĒK-sė nė Skenė nė Llaushė tė Drenices
Lavdi Komandant < Kapuqi > Mujė Krasniqi ky Dėshmor doli nė sken sė bashku Me Regjep Selimi dhjetshi dhe Daut Haradinaj Davidi

Lavdi Dėshmorėve te Kombit
Rrofshin Luftėtaret e Rinisė

urime populli Shqipėtar Festat e Nėntorit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
28 Nėntori - Dita e Flamurit
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 10Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar ::  :: -
Kėrce tek: