Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 PLATFORMĖ E BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Hana
Anėtar i Besueshėm
Anėtar i Besueshėm
avatar

Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

MesazhTitulli: Re: PLATFORMĖ E BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR   Thu May 01, 2008 12:46 pm

Nezir Myrta ēfare te shtoj me shume kurre shume mire e dime (e kuptojm)se koha sllave ishte dhe eshte vetem nje ndodhi (kalimi)ne historin e Shqiptareve,siē ishin kalus edhe gjermanet ,italianet etj
Tere ky problem na duket se ende nuk eshte pjekur per t'u zgjidhur dhe kerkon nje njohje me te sakte e te hollesishme te kushteve te ketij vendi,ne krahasim me ate qe kemi deri tani.
E gjithe historia e luftreve qe eshte bere ne trojet shqiptare ,qellimi ka qen eshte dhe do te jete per bashkimin kombetar done apo nuk done sllavet,nese ja shtroim pyetjen historis kuptojme se shqiptaret nuk jan te ardhur,as nuk jane sllave,nuk ligjen aspake me keta popuje ather pse mos te jemi te bashkuar ,shqiptaret e sodit jane pasardhes te banoreve te hershme parasllave te ketyre vendeve.
dojm apo nuk dojem historia e vertet ekziston.sote apo neser keta troje do te bashkohen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Nezir Myrta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 660
Age : 105
Vendi : usa
Registration date : 23/03/2008

MesazhTitulli: Re: PLATFORMĖ E BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR   Thu May 01, 2008 10:34 pm

E nderuara Hana, ju kuptoj kjartė, po pyetja ime ishte: ēka ka tė bėjė kėtu me albanizimin shqiptarizimin e sllavėve dhe ēfarė njohurish nevojiten pėr kėtė ēėshtje, kur kėtu nuk ishte fjalapėr ndonjė albanizim a shqiptarizim tė sllavėve dhe PĖR ĒFARĖ EPĖRSIE MBI SLLAVĖT PO MENDONI?

Mundsisht na spjegoni...Wink
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
dodgjeka
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Male
Numri i postimeve : 76
Age : 79
Vendi : vulaj malsia
Profesioni/Hobi : autolakir ėn penzion -poezia
Registration date : 30/06/2009

MesazhTitulli: Kurrgjā ma shtir?   Sun May 29, 2011 5:38 pm

Kurrgjā ma shtir nuk kame kźn se me bashkua tan Shqiptarin nar ni gjeveri pas 500 vjetėsh. Pźs piesash asht Shqiptari i dam. pźs mentaliteta,pźs bidate edhe tash i kem dy shtete,dy kryetar,dy kryeministra e dy parlamenta.Mali i Zi, Maqedonija,Greqija edhe sa tok Kosovet kame met nar Sėrbi. Kush don meu pėrhjek prej karriket,iher kap than i Kosovar ni u bashkoshim Prishtina kame kźn Kryeqyteti.Tash pou dves vet si doni me bashkua i kom ēi kurr nuk ākźn bashk? Tema asht interesant pėr diskutime!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.gurraelecit.blogspot.com
BashKom
Admin
Admin
avatar

Male
Numri i postimeve : 767
Age : 48
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MesazhTitulli: Re: PLATFORMĖ E BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR   Tue May 31, 2011 10:07 pm

Mendimet dhe idet jan qė tė bashkohet gjith Kombi siq ka qen para coptimit pra (Shqiperija Kosova ,Qamrija ,Mali zi Plava e gusia e malisia , shqiparėt e maqedonis, Presheva Mednavgja e Buajnovci , qė tė jet njė Shtet siq asht nji Komb . Besoj se kjo do tė ndodhe por do tė duhet me shum pun dhe jo me kta politikaj,
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PLATFORMĖ E BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR   Tue May 31, 2011 11:27 pm

kjo ide ka qen e kahmotshme
po eshte interesante se ne kosove dhe trojet shqiptare te gjithe ata qe po kerkojne kunse bashkim kombetare ishin dhe jane bashkpunetore te serbise dhe jane ata qe me 1979 kishin nderrue kushtetuten 1974
keta nuk kane qellim bashkimin po qellimi i tyre eshte te pasurohen
sepse me njerez te serbise dhe me hajna e me ata qe kane punue kunder kosoves dhe kunder uck-se nuk ka bashkim.
bllofe jane keto
Populli kosovare nuk bashkohet me ate shqiptare sepse jemi multietnik
keta na kane bere politikanet servile e tradhtare
veshtire eshte sepse askushe asnje atdhetare i vertet nuk eshte ne keto fare levizje apo shoqata po krejt do laramana te ishe udbes.
me keqardhje kosoven e kane coptue dhe spo ndalen
Edhe serbet kerkojne bashkim edhe greket
atehere po coptohet shqiperia e po jesmi gjysme shqiperie e gjysme kosove
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
xhema
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 52
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

MesazhTitulli: Re: PLATFORMĖ E BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR   Wed Jun 01, 2011 3:32 pm

BIZNESI MA I MADH NE ILIRID DHE NE TROJET TJERA SHQIPTARE ESHTE POLITIKA.

Kjo do leje pasoja te renda ne ardhmeri, (KURSE PERFITIMET MARAM
ENDESE NDODHIN NE INSTITUCIONET SHKOLLORE)..Turp..Dija nuk blihet...!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
detektivi
Anėtar i Suksesshėm
Anėtar i Suksesshėm
avatar

Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 38
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

MesazhTitulli: Re: PLATFORMĖ E BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR   Sun Jun 05, 2011 11:23 am

Bashkimin kombetre me se shumti pe kerkojne njerezit qe punojne per serbine ..
kjo eshte shume e rrezikshme se kane nje prapavije ,keshtu i ndihmojne serbise te ndajne kosoven ,te coptojne po edhe shqiperine .
Sepse nese keta horra kerkojne me qellim kinse bashkimin kombetare a jane vetem bllofe politike per pasurum ,eshte rrezik se greqia dhe serbija do kerkojne te njejten gje dhe shqiperia do coptohet .
Duhet 100 here te mendoshe e njehere te veproshe .
Njerez pa kurrfare logjike ,shiqo historine e personave qe kerkojne bashkimin kombetare shumica ishe titiste qe denuan dhe diferencuan vellezer e motra shumica ata qe naj nderruan kushtetuten e 1974 me 1989
shumica punetore neper qeveri komitete komunale ..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PLATFORMĖ E BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
PLATFORMĖ E BASHKIMIT KOMBĖTAR SHQIPTAR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Shqiptarėt-
Kėrce tek: