Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 9:37 am

,,Krushku i Merguar,,

,,Shkrumb Shpirti,,


Athua kullat mbulue i ka bari? Sad
Athua motrat digjen nga malli? Sad
Athua Nenat presin te ngrata? Sad
Athua dita ndryshon nga nata? Sad


Te fala Kosov te cojm nga Mergimi, Sad
Jeta larg teje s“na sjell pik gezimi, Sad Sad
Ditet e gjata,netet pa gjum,
Shpirti nga malli po behet shkrumb, Sad Sad


Si tuf e trembur ne vende tjera, Sad
Pa diell,pa lule na vjen Pranvera, Sad
Ku stin e mote ,shkojn pa ven re,
Une femiu yt, perjet o Memedhe, Sad Sad


Kur te vij dita jap Kushtrim,
Jam e gatshme per Kushtrim, fla
Mos ju njoht as guri i varrit,
KUSH NUK VJEN TE VDES PER DHE TE T“PARIT,fla


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 9:49 am

,,Treni Shtegtar,,

Naten,Diten,
Ne cdo stin,
Treni bart,
Shtegtar, Sad

Te djegur, Sad
Te rrahur, Sad
Se jan Shqiptar, fla Sad


Ne Perendim,
Gjeten,,Parajsen,, Sad
Qe ua premtuan, Sad
Refugjat,te huaj i pagezuan,...


Me vete moren, Sad
Vetem shpresen e kthimit,
Sepse atje lam gjithcka ne menyren e shkaterrimit, Sad ...


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 9:58 am

,,Sa te dua Kosov,,


Sa te dua o Kosova ime,
Sa me mall te ndiej e sa deshir, Sad
Per ty vend i dashur gaz e dashuri,
Mu ne zemer me ka mbir,...


Se per mua o Atdheu im i dashur, fla
Je nje lule aq e vyer,
Sa nuk gjindet permbi dhe,
Shpirti im per tu ushqyer, Sad Sad Sad ....

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Beton
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicėr
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 11:51 am

Poezi shume e bukur gurbetqarja suksese te me tutjeshme te uroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 12:05 pm

shum flm vlla Beton ju uroi te gjitheve suksese sepse te gjith jemi te prir

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 3:03 pm

Poezi shumė tė bukura znj.gurbetqarja,tė pėrgėzoj dhe tė dėshiroj suksese tė mė tejme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 3:17 pm

shum flm vlla i nderuar Cakolli ju uroi edhe une te gjitheve suksese te metejshme

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 3:22 pm

kėto poezi qė keni hedhur kėtu znj.gurbetqarja kanė njė rrugėtim shumė tė mbarė poetik,dhe po filluat tė vazhdoni kėshtu puna e juaj ėshtė shumė premtuese,suksese tė mė tejme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 3:45 pm

,,Ne Mergim,,


Ah kur flas me ato male,
Nga largesia pertej detit,
Mbi krah er e mbi shkrumb val,
E dergoi lotin prej Gyrbetit, Sad Sad


E kurr gurrat qe bijn bardhore,
Kthjellet nga rera-qehre,drite,
Shtratit t“ kthjellur te Tokes Arberore,...
Vijn shkembinjve zvarr duke zbrit,

Duke shty shkon vala -valen,
Rrotullim hyjn shkumbet trazuar,
Bardh mbi gurr perplasur ndalen,
Sumbulla-sumbullen duke hijeshuar,


Porsi flladi ua mban freskin,
Qe prej malit shtrohet zallit,
Cka nxjerr hija neper lugin,
Fryn ujvara ne lule t“ballit,...

Nur i rrall e ze ujvare,
Si tingellima mahnitore,
Keto jan Bjeshket- SHQIPTARE,..
QE I KA DHEU I NENES ARBERORE,....


Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bessa
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 5:39 pm

Suksese motrushka gurbetqate shum te mira Poezit .
Hallall Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 5:43 pm

shum flm motrushe bessa kiss

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 5:47 pm

Ju lumtė shum Poezi tė mira suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 5:49 pm

shum shum flm vlla i nderuar Deli pershendetje vlla

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Arta
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Numri i postimeve : 760
Registration date : 06/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 6:00 pm

Poezi tė mira Gurbetqarja ,suksese dhe vazhdim tė mbarė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
avatar

Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 24
Vendi : Nė "Komedinė Njerėzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Tue May 06, 2008 8:32 pm

shum poezi te mire , urime.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.bashkimikombetar.com
Mysafir
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 3456
Age : 44
Vendi : **Mergim**
Profesioni/Hobi : ,,Ne zemren e njonit.....
Registration date : 19/11/2007

MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   Fri May 09, 2008 7:37 am

shum flm motrushe Arta dhe vlla Guximi ju uroi juve gjdo te mir ne jet dhe suksese

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Poezi te krijuara nga Gurbetqarja?....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: