Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?

Shko poshtë 
+8
milot krasniqi
Tatoo
Ilmi Veliu
detektivi
Agrone
Anabela
socratus
MARIA
12 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyFri Sep 26, 2008 11:33 am

I fajesoni Deshmimtaret e Jehovait per qindra vetvrasje qe jane bere nen hijen e ''kulla e rojes''?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus


Male
Numri i postimeve : 556
Age : 42
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyWed Mar 11, 2009 11:38 pm

Tungjatjeta.

Bibla e Kulles se Rojes dhe Shoqeria e Trakteve te Pensilvanise apo DESHMITARET E JEHOVAIT jane:


Nje
kult qe kontrollon mendjet e atyre qe besojne ne te?
Nje
ndermarrje shtypi, qe ka vleren e shume trilione dollaresh?



Shpresoj ne ndihmen tuaj qe t'me ndriconi sa i perket lidhjes se vetevrasjeve me kete organizat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
Anabela
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Anabela


Female
Numri i postimeve : 170
Age : 39
Vendi : Prizren
Profesioni/Hobi : Perkthyese, 4 gjuhe
Registration date : 04/03/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyWed Mar 11, 2009 11:46 pm

Kjo e dyta sigurisht. Kam pasur rast te takohem me disa te tille, mendoj se thjesht e bejne per perfitime ekonomike.
E sa per vetvrasje nuk posedoj asnje informate qe mund te ndihmonin ne qartesimin e ksaj teme. shpresoj se se shpejti tew has ne ndonje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Agrone
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Agrone


Male
Numri i postimeve : 609
Age : 39
Vendi : jasht
Registration date : 28/01/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyThu Mar 12, 2009 12:29 am

ateher me sa di un deshmitaret e jeovahit jan nje sekt fetare si shum te tjera po e arllun gjat kohes kolonjale nese nuk gabohem nuk ndryshon shum me fet qe jemi mesuar te ndigjojm kan vetem ca pikpamje te vogla te cilat ato qe njekin ket fe i ben protestanta te fes katolike e cila ka rrenje ne shum drjejtime te ndryshme ndryshimet e par jan me kristjanet e ortodokset te cilet u ndan ne dy kisha te ndryshme per arsyjen qe nuk ishin dakord se kisha te perfajqsohej nga nje njeri i vetem dhe qe prifterit te krijonin familje kurse ndarjet me te fundit qe shkojn ne shum drejtime te ndryshme jan gjat perjulles kolonjale nuk me kujtohet mir historija por ne angli zoteronte nje mret i cili ishte nje vrares i ndar e i martuar mbi se nje her e shum gjera te tjera qe shkojn kunder fes ai u perpoq te krijonte nje fe e cila ti jepte te drejten e parajses e keshtu qe ai persekutonte fet qe e denoshin duke krijuar forma te reja fetare o duke ringjall ato te vjetrat kurse ato qe nuk i pelqeshin i qonte ne kolonit ne amerik nga keto tipe kemi shum dhe ne europ por keto quhen protestanta nga qe nuk jan dakord me ca pamje te krishterimit origjinal i cili nuk ka nryshuar qe me kishen e par dhe nje gje tjeter qe mud te ju bej te kuptoni keto ndarje, jezusi nga si me kujtohet ka pasur njerez te tjer ce e njekshin e mas vdekjes se tij secili nga ato ka perhapur fjalen e tij duke ber bibjen e kishen e vet ne ate te evangjelistave etj. te cilat sot jan fe te nryshme nga emri e te praktikuara te ndara nga kisha te cilat jan per dit ne rritje ekziston dhe nje tjeter qe nuk esh vuar kurr ne pun o me mir nuk esht pranuar nga kisha e ajo quhet arjo feja arjane e nuk kam te llena qe te jet praktikuar ndo nje her keto ndarje ne shum drejtime thojn se ne sa menyra te ndryshme e shohim fen pra nje shemull me te mir te cilin mud te kuptojm me mir esht sinagoga nga e cila rrjell kisha dhe gjamija te cilat mund te quhen protestanta me te jitha karakeristikat per arsyje se kisha u krijua nga se sinagoga nuk e njifte jezusin si i biri i zotit kurse gjamija nga qe njifte muhamedin si me i mall e kjo esh fakti se dhe ne koh te lasht kemi pasur shum menyra te ndryshme per tepar fen o ato qe quajm te shejt o profet duke e interpretuar fjalen e zotit ne shum menyra un personalisht per deshmitaret e jehovahit nuk kam pamje te mir nga qe shkojn duke perhapur fen e tyre andej e ketej nuk i len vet njerezt qe ti njekin por shkojn ato ke te tjeret, jo qe nuk jan fetar se me ka rastisur te nderroj menime me to e faktikisht jan si fet e tjera vetem se ato zotin nuk e trrasin me duket nese e kam kuptuar mir nga qe zoti per ato esht gjithcka pra per to zoti esht jehova i gjith universi i ram shkurt me shum per to nuk di
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptySun Mar 22, 2009 3:22 pm

Deshmimtaret e Jehovait (Jakov) pra te Perendise ose sic vetequhen ata,perqendrohen kryesisht ne Dhjata e Vjeter,ata nuk i besojne Jesu Krishtit ose me sakte besojne se Ai eshte nje ndertese e Zotit po qe nuk ka lidhje me Perendi qe bje plotesisht ne kundershtim me fene Katolike dhe ate Orthodhokse.Deshmimtaret e jehovait besojne sePerendia do te vije perseri dhe ai do te Mbreteroje per 1000 vjet prandaj dhe ata quhen dryshe dhe hiliastes.Nuk i besojne kryqit dhe mendojne se ai eshte nje simbol pagan i adhurimit te seksit dhe qe ndertesat dhe personat qe e mbajne ate si simbol jane pagane ne te njejten menyre.Gjithashtu ata refuzojne te pranojne se Krishti vdiq mbi kryq!Ata refuzojne te kryejne ushtrine,nuk e pranojne flamurin si sibol kombetar te nje shteti,nuk pranojne tranfuzion gjaku!Ata duhet te ofrojne anetare te rinj dhe te shesin revista te ''KULLA E ROJES'' DHE ''ZGJOHU'' qe te arine ne lavdine e Perendise.Besojne se te gjithe kleriket jane gjate gjithe kohes nen ndikimin e djallit dhe se te gjitha fete pervec se tyres i perkasen atij!Jane nje sekt me teori te prmbytura megjithate ata kane nje menyre komunikimi te dinak dhe nje person qe nuk meret me fene mund te manipulohet.P.SH mua me eshte bere nje pyetje nga njersit e siper permendur a e fajeson ti Perendine ose me sakte a thua perse mua o Zot!Normale qe e themi se njerez jemi po une kam nje pergjigje per kete teme ma ka mesuar feja ime,pergjigjja eshte se une kam erdhur ketu si kalimtare dhe jam ketu me vullnetin e Perednise dhe te mira apo te keqia kryqin tim do ta mbaj une se eshte imi ,vuajtja ne kete bote do jete lavdia dhe paqja ne boten tjeter.

Tani sa per vetevrasjet une me pare i lexoja revistat qe ndanin per kureshtje se cfare tamam ata thone ose besojne.Konkluzioni im ishte se ato i referoheshin nje njeriu me arsim me shume se te larte dhe ishin te shumtat filozofi, humbje neper ato qe theshin edhe duke te thene jopo a pyet Zotin keshtu a keshtu arije ne je konkluzion te thoje epo Zoti nuk i ka menduar punet mire!Gje qe nuk qendron aspak Zoti i ka menduar shume mire gjerat dhe vdekjen nuk na deshiron Perendia por ajo eshte rezulat i i mos degjimit te keshillave qe u dha Perendia Adamit dhe Eves!Tani keshtu eshte jeta do pranohet sic eshte vete e kemi djallosur punen nuk na i ka fajet Perendia dhe nuk besoj se ka vend ta gjykojme Perendine Ai cdo gje e ben per ne edhe madje me shume Zemergjeresi!Ju premtoj se radhes tjeter do kem me shume informacion per temen dhe per vetevrasjet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptySun Mar 22, 2009 4:01 pm

Jehova ishte nje sekt kriminel ne fillim te formimit te saje!
I pari qe formoi ishte nje japan dhe disa te tjere ne amerik!
Ata ne fillim ishin grup e vogel dhe filluan te blejn organe femijesh dhe te shesin te te pasurit!Po ata u zun nga shteti dhei pari u denua me vdekje i dyti me 40 vjet burg dhe me radhe.
po u perhap me anetare te rinje dhe u shtue!
para dis vjetesh kishte 1,e gjysme!
tashe ka afer 4 milion ,sidomos u shtri ne vendet e varfera shqiperi rumani Bullgari e tashe ka fillue edhe ne kosove!
anetaret e tyre punojn me para dhe konvertohen per para.Ne gjermani ishte ilegale po tashe eshte pranue dhe regjistrue!
Kjo eshte sekt per mashtrime te popullsise.
Po per para njerezit shesin edhe kmbin!
Kjo eshte nje sekt katastrofal.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
socratus
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
socratus


Male
Numri i postimeve : 556
Age : 42
Vendi : Prishtinë
Profesioni/Hobi : psikologji, teologji, design
Registration date : 11/02/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptySun Mar 22, 2009 4:11 pm

MARIA shkruajti:
Deshmimtaret e Jehovait (Jakov) pra te Perendise ose sic vetequhen ata,perqendrohen kryesisht ne Dhjata e Vjeter,ata nuk i besojne Jesu Krishtit ose me sakte besojne se Ai eshte nje ndertese e Zotit po qe nuk ka lidhje me Perendi qe bje plotesisht ne kundershtim me fene Katolike dhe ate Orthodhokse.Deshmimtaret e jehovait besojne sePerendia do te vije perseri dhe ai do te Mbreteroje per 1000 vjet prandaj dhe ata quhen dryshe dhe hiliastes.Nuk i besojne kryqit dhe mendojne se ai eshte nje simbol pagan i adhurimit te seksit dhe qe ndertesat dhe personat qe e mbajne ate si simbol jane pagane ne te njejten menyre.Gjithashtu ata refuzojne te pranojne se Krishti vdiq mbi kryq!Ata refuzojne te kryejne ushtrine,nuk e pranojne flamurin si sibol kombetar te nje shteti,nuk pranojne tranfuzion gjaku!Ata duhet te ofrojne anetare te rinj dhe te shesin revista te ''KULLA E ROJES'' DHE ''ZGJOHU'' qe te arine ne lavdine e Perendise.Besojne se te gjithe kleriket jane gjate gjithe kohes nen ndikimin e djallit dhe se te gjitha fete pervec se tyres i perkasen atij!Jane nje sekt me teori te prmbytura megjithate ata kane nje menyre komunikimi te dinak dhe nje person qe nuk meret me fene mund te manipulohet.P.SH mua me eshte bere nje pyetje nga njersit e siper permendur a e fajeson ti Perendine ose me sakte a thua perse mua o Zot!Normale qe e themi se njerez jemi po une kam nje pergjigje per kete teme ma ka mesuar feja ime,pergjigjja eshte se une kam erdhur ketu si kalimtare dhe jam ketu me vullnetin e Perednise dhe te mira apo te keqia kryqin tim do ta mbaj une se eshte imi ,vuajtja ne kete bote do jete lavdia dhe paqja ne boten tjeter.

Tani sa per vetevrasjet une me pare i lexoja revistat qe ndanin per kureshtje se cfare tamam ata thone ose besojne.Konkluzioni im ishte se ato i referoheshin nje njeriu me arsim me shume se te larte dhe ishin te shumtat filozofi, humbje neper ato qe theshin edhe duke te thene jopo a pyet Zotin keshtu a keshtu arije ne je konkluzion te thoje epo Zoti nuk i ka menduar punet mire!Gje qe nuk qendron aspak Zoti i ka menduar shume mire gjerat dhe vdekjen nuk na deshiron Perendia por ajo eshte rezulat i i mos degjimit te keshillave qe u dha Perendia Adamit dhe Eves!Tani keshtu eshte jeta do pranohet sic eshte vete e kemi djallosur punen nuk na i ka fajet Perendia dhe nuk besoj se ka vend ta gjykojme Perendine Ai cdo gje e ben per ne edhe madje me shume Zemergjeresi!Ju premtoj se radhes tjeter do kem me shume informacion per temen dhe per vetevrasjet!

Pershendetje

Ju falenderoj per informacionin e sjellur dhe do jam ne pritje te shkrimeve te ardheshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.forum.ds-point.com
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyMon Mar 30, 2009 11:28 am

Organizata fetare ‘’Deshmimtaret e Jehovait’’

a)Shfaqja dhe prejardhja e organizates
Deshmimtaret e Jehovait jane nje organizate fetare,e cila i ka renjet e saj kryesisht nga Judaizmi si edhe nga sektet e viteve te para te Krishterimit.Emertimi vjen nga fjala ebraike ‘’Jehova-Jakob’’(Perendi),por jane gjithashtu te njohur edhe me emrin ‘’hiliastes’’ ,sepse ata pretendojne se se shpejti do vije ‘’Mbreteria njemijevjecare e Krishtit’’.Vitet e fundit ata vetequhen ‘’Deshmimtaret e Krishtere te Jehovait’’.Organizata u themelua ne 1879 ne Amerike nga njefare Karol Rasell (nje bisnesmen a tregetar nuk jam e sigurt!)Ai ka shkruar shtate libra me titull ‘’Studime te shkrimeve’’ dhe organizoi nje levizje fetare te re,duke pretenduar se ai vete eshte i derguari i Zotit dhe nje profet shume i madh!Ata bazohen kryesisht ne disa shkrime te vjetra judaike.Organizata qendren e ka ne Bruklin te Nju Jorkut,nga ku drejtohet, nxjer ne pah bindjet saj fetare ne te gjithe boten me fletet propagandistike ‘’Kulla e Rojes’’ dhe ‘’Zgjohu’’.Ne Shqiperi eshte shfaqur vetem vitet e demokracise por pa ndonje sukses te madh perkundrazi ne vendet fqinje ky sekt i ka hyre veprimtarise qe shpejt p.sh ne Greqi sekti ka nisur veprimtarine e tij ne menyre te organizuar qe ne 1906.

b)Cfare besojne Deshmimtaret e Jehovait?

· Qe Krishti nuk eshte Perendi,por eshte ndertese e Zotit
· Mbreteria njemijevjecare e Jisuit.Deshmimtaret pretendojne se Krishti do vije ne toke dhe do mbreteroje per njemije vjet.Gjate kesaj mbreterie te gjithe deshmimtaret do marin pozita te rendesishme
· Refuzojne te gjithe te vertetat baze te Kishes:Shpirtin e Shenjte,Liturgjite Hyjnore,ikonat,Kryqin,kleriket etj.
· Perdorin Shkrimin e Shenjte por kryesisht Dhjaten e Vjeter,te cilen e interpretojne ne baze te besimit te tyre!
· Rrefuzojne kategorimatikisht traditen e Kishes,por pervec ketyre ‘’mesimeve’’ fetare ata kane disa te tjera te lidhura ngushte me ceshtje sociale dhe kombetare,keto jane:
· Refuzim i dhurimit te gjakut si dhe trasfuzionin e tij.
· Refuzimi i kryerjes se ushtrise si dhe refuzim te mbrojtjes se atdheut ne kohe lufte.
· Refuzimi i flamurit si simbol i kombit.
Ata mblidhen per te studiuar Shkrimin e Shenjte,per te biseduar per levizjen e tyre edhe per te kryer nje menyre te cuditeshme ‘’pagezimi’’ per anetaret e rinj.Per te terhequr anetare te rinj ata aktivizohen ne menyre te vecante dhe kembengulese.Levizja qe ata kryejne si dhe dalja ne teren per te afruar anetare te rinj por edhe per te shperndare flete te sektit shperblehet kundrejt nje shume monetare.

c)Pozicioni i Kishes
Me levizjen e kesaj organizate,te kujtohen nje mori sektesh qe kane shqetsuar ujrat e Kishes nder vite.Sic e dime,Kisha i ka perballuar keto me Sinodet Ekumenike,vendimet e te cilave bazohen ne Shkrimin e Shenjte,ne mesimdhenjen e Eterve por edhe ne jeten e saj.Me fjale te tjera u mundua dhe mbrojti te verteten per Perendine,njeriun,boten,sic i ishte dorezuar nga apostujt.Qe nga themelimi i saj dhe deri sot Kisha na ben te kunguar te besimit orthodhoks.Prandaj ajo i deklaron me pergjegjesi besimtareve vazhdimisht se dogmat e Deshmimtareve te Jehovait jane nje pergenjeshtrim i te vertetes se Krishtere sepse:

· Hynjezimi i Krishtit deklarohet dukshem dhe vazhdimisht ne te gjithe Dhjaten e Re.Duke e keqinterpretuar ate ashtu sic u intereson atyre,arijne ne perfundimin se Krishti nuk eshte Perendi por eshte ndertese e Zotit ,kjo teori i ngjan pak a shume teorise se Ariosit ,e cila u denua nga Sinodi i Pare Ekumenik ne 325 pas Krishtit.Si rezultat del se emertimi i tyre ose nje nga shume emertimet qe kane, pra ‘’Deshmimtaret e Krishtere te Jehovait’’ nuk qendron se fjala i Krishtere do te thote ‘’ai qe e pranon Krishtin si Perendi’’.Sigurish qellimi i ketij emertimi eshte qe te mashtroje dhe te arije nje sukses propaganda dhe prosilitizmi.Pra njerzit qe nuk kane njohuri te mjaftueshme dhe duke u bazuar ne kete fjale mund te keqinterpretojne situata te caktuara dhe te bjene pre te besimit te tyre(Deshmimtareve) por qe realisht nuk kane dashur te bjene!
· Refuzimi dhe injorimi i vazhdueshem i Shpirtit te Shenjte si figura e trete e Shen Triadhes ose Trinise se Shenjte,te liturgjive Hyjnore,te ikonave,te kryqit e.t.j. vijne ne kundershtim me mesimdhenien e Shkrimit te Shenjte dhe jeten e Kishes.
· Besimi qe kane dhe pretendimet per Ardhjen e Dyte te Krishtit dhe Mbreteria e tij vetem per njemije vjet eshte me teper se e gabuar dhe e pa baze!Ata i mesojne anetareve te tyre qe do shpetojne vetem 144.000 besimtare,duke interpretuar mendjelehtesiht nje pjese te Apokalipsit ose Zbuleses (Zbulesa.Kapitulli7,vargu 3-7)Per sa i perket Ardhjes se Dyte te Krishtit dhe mania qe kane ata per te caktuar data,arihet konkluzioni qe ata nuk e kane mare fare parasysh Dhjaten e Re dhe ato qe thuen ne te sepse atje thuet qarte se Krishti i ka thene nxenesve te tij,qe asnjeri nuk e di kohen se kur do vije fundi prandaj dhe i kerkoi qe te jene gjithmine gati.Per keto qe them fakt jane Ungjijte sipas Matheut,Markut,Llukait.(Matheu.Kapitulli24,vargu1-44/Marku.Kapitulli13,vargu1-33/Llukai.Kapitulli 21.vargu7-33).Per kureshtje ne ekziston apo ju po ju postoj Ungjillin sipas:Markut
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyMon Mar 30, 2009 11:29 am

Marku 13

1. Edhe ndërsa po dilte nga tempulli, i thotë një nga nxënësit e tij: Mësues, shiko çfarë gurësh e çfarë ndërtesash!

2. Edhe Jisui u përgjigj, e i tha: I sheh këto ndërtesa të mëdha? Nuk do të mbesë gur mbi gur që të mos rrëzohet.

3. Edhe ndërsa po rrinte në Malin e Ullinjve, përballë tempullit, e pyetnin atë veçan Pjetri dhe Jakovi dhe Joani dhe Andrea:

4. Thuajna, kur do të bëhen këto, dhe ç’shenjë do të jetë, kur do të mbarohen këto të gjitha?

5. Edhe Jisui, duke u përgjigjur, zuri t’u thotë atyre: Vini re, se mos ju gënjejë ndonjë ju.

6. Sepse shumë veta do të vijnë në emrin tim, duke thënë se unë jam; dhe do të gënjejnë shumë veta.

7. Edhe kur të dëgjoni luftra, dhe zëra luftrash, mos u frikësoni; sepse duhet të bëhen këto, po ende nuk është fundi.

8. Sepse do të ngrihet komb kundër kombi, dhe mbretëri kundër mbretërie; dhe do të bëhen tërmete në vende të ndryshme, dhe do të bëhen zira e trazira. Këto janë fillimet e dhembjeve.

9. Po ju vështroni veten tuaj, sepse do t’ju dorëzojnë ju nëpër kuvende, e nëpër sinagoga do të rriheni, dhe përpara qeveritarëve e mbretërve do të rrini për shkakun tim, për dëshmi mbi ata.

10. Edhe duhet të predikohet Ungjilli më përpara nëpër gjithë kombet.

11. Edhe kur t’ju çojnë që t’ju dorëzojnë ju, mos u kujdesni që më parë, se ç’do të flisni, as mos u mendoni; po ç’t’ju jepet juve në atë kohë, këtë flisni; sepse s’jeni ju ata që flisni, po Shpirti i Shenjtë.

12. Edhe vëllai do të dorëzojë të vëllanë për vdekje, dhe i ati të birin; dhe djemtë do të ngrenë krye kundër prindërve dhe do t’i vrasin.

13. Edhe të gjithë do t’ju kenë mëri për emrin tim; po kush të durojë deri në fund, ky do të shpëtojë.

14. Edhe kur të shihni ndyrësinë e shkretimit, që është thënë nga profeti Daniel, të rrijë atje ku nuk duhet, - ai që lexon le të kuptojë, - atëherë ata që të jenë në Jude, le të ikin nëpër male.

15. Edhe ai që të jetë mbi kulm të shtëpisë, le të mos zbresë në shtëpi, as le të mos hyjë të marrë gjë nga shtëpia e tij.

16. Edhe ai që të jetë në arë, le të mos kthehet prapa që të marrë rrobën e tij.

17. Po mjerë ato që janë shtatzëna dhe ato që kanë foshnjë në gji në ato ditë.

18. Edhe faluni që të mos bëhet ikja juaj në dimër.

19. Sepse në ato ditë do të jetë i këtillë shtrëngim, që i tillë nuk është bërë që në fillim të krijimit, që krijoi Perëndia, e deri tani, dhe as do të bëhet.

20. Edhe të mos i kishte shkurtuar Zoti ato ditë, s’kishte për të shpëtuar asnjë mish; po për të zgjedhurit që i ka zgjedhur i shkurtoi ditët.

21. Edhe atëherë në u thëntë juve ndonjë: Ja këtu është Krishti; ose: Ja, atje, mos besoni.

22. Sepse do të ngrihen krishtër të rremë e profetë të rremë, dhe do të bëjnë shenja e çudira, që të gënjejnë, në mundet, edhe të zgjedhurit.

23. Por ju vini re; ja tek jua thashë juve të gjitha që përpara.

24. Po në ato ditë, pas atij shtrëngimi, dielli do të erret, dhe hëna nuk do të japë dritën e saj,

25. dhe yjet e qiellit do të bien, dhe fuqitë që janë në qiejt do të tunden.

26. Edhe atëherë do të shohin të Birin e njeriut duke ardhur ndër re me fuqi shumë e me lavdi.

27. Edhe atëherë ai do të dërgojë engjëjt e tij, dhe do të mbledhë të zgjedhurit e tij nga të katër erërat (anët e horizontit), prej këndit të dheut e deri në kënd të qiellit.

28. Edhe prej drurit të fikut merrni vesh paravolinë: kur dega e tij bëhet e butë dhe nxjerr fletët, e dini se vera është afër.

29. Kështu edhe ju, kur të shihni këto se bëhen, dijeni se është afër, në dyer.

30. Me të vërtetë po ju them juve, se ky brez nuk do të shkojë deri sa të bëhen këto të gjitha.

31. Qielli edhe dheu do të shkojnë, po fjalët e mia nuk do të shkojnë.

32. Edhe për atë ditë a orë asnjë nuk di, as engjëjt që janë në qiell, as Biri, veç Ati.

33. Vini re, rrini zgjuar dhe faluni, sepse nuk e dini kur është koha.

34. Sepse kjo do të jetë si një njeri i ikur, i cili la shtëpinë e tij, dhe ua dha pushtetin shërbëtorëve të tij, dhe secilit punën e tij, dhe portierin e porositi të rrijë zgjuar.

35. Rrini zgjuar pra, - sepse s’e dini kur vjen i zoti i shtëpisë, në të ngrysur, a në mes të natës, a në këndim të kokoshit, a në mëngjes; -

36. Se mos vijë papandehur e t’ju gjejë duke fjetur.

37. Edhe ato që po ju them juve, ua them të gjithëve: Rrini zgjuar.





Pervec mendimeve te tyre fetare ata keqinterpretojne edhe ne tema te tjera Shkrimin e Shenjte me rezultate dhe qe te pakten jane antisociale:

· Refuzimi i trasfuzionit te gjakut bazohet ne besimin e gabuar te tyre qe shpirti eshte ne gjak dhe jo ne shpirt ose mendje.

· Refuzimi i kryerjes se ushtrise por edhe i mbrojtjes se atdheut ne kohe lufte nuk mund te bazohen absolutisht jo dhe kurre ne Shkrimin e Shenjte.

· Eshte karakteristike qe ky sekt i drejtohet njerezve me besim te paqendrueshem dhe me dije te pamjaftueshme per fushen.Me te ardhurat dhe lidhjet qe kane ata sherbejne direkt nevojat e tyre materiale dhe te njerezve qe jane ne nevoje per te mare me vone si shenje mirenjohjeje nje anetaresim te mundshem.Megjithate ne Shqiperi nuk ka kush te kontrolloje Deshmimtaret e Jehovait edhe pese duhet te kishte patjeter, ata kohen e fundit kane nisur te perbejne rezik per shoqerine dhe kryesisht shtresat e ulta!Gjithashtu nje pergjigje per sektet dhe dogmat e tyre nder vite eshte vete Simboli i Besimit qe perseri rezon drejtperdrejt te gjitha ato qe mbeshtetin Deshmimtaret.

Simboli i Besimit dhe pergjigjja jone si orthodhokse kur te na bjere dera duhet te jete se ne:

Besoj në një Perëndi, Atë të tërëfuqishëm, krijues

të qiellit edhe të dheut dhe të gjithë të dukurave dhe

të padukurave.

Dhe në një Zot, Jisu Krishtin, Birin e Perëndisë, të

vetëmlindurin, që lindi prej Atit përpara gjithë

shekujve. Dritë prej drite, Perëndi të vërtetë prej

Perëndie të vërtetë, të lindur, jo të bërë, që ka të

qenët një me Atin, me anën e të cilit u bënë të gjitha.

Që për ne njerëzit dhe për shpëtimin tonë, zbriti

prej qiejve dhe u trupëzua prej Shpirtit të Shenjtë

dhe Virgjëreshës Mari dhe u bë njeri.

Dhe u kryqëzua për ne në kohën e Pontit Pilat,

dhe pësoi e u varros.

Dhe u ngjall të tretën ditë sipas shkrimeve.

Dhe u ngjit në qiejt dhe rri në të djathtë të Atit.

Dhe do të vijë përsëri me lavdi të gjykojë të gjallët

dhe të vdekurit, mbretëria e të cilit nuk do të ketë

mbarim.

Dhe në Shpirtin e Shenjtë, Zot, Jetëbërës, që

buron prej Atit, që adhurohet e lavdërohet bashkë

me Atin e me Birin, që foli me anën e profetëve.

Në një Kishë të shenjtë, katholike dhe apostolike.

Pohoj një pagëzim për ndjesën e mëkateve.

Pres ngjalljen e të vdekurve.

Dhe jetën e ardhshme të amëshuar...





Pra mua si besimtare orthodhokse me takon qe une ta them, duket qarte se ne vargun 5,6,21,22,32,33,35,36,37 dhe ne paragrafin e dyte te Simbolit te Besimit rezohet teoria dhe doktrina kryesore,(kryesorja e kryesoreve) qe ata kane,kaq fare lehte si pirg me letra, me nje te fryre.....






Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ilmi Veliu
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Ilmi Veliu


Male
Numri i postimeve : 178
Age : 71
Vendi : Kerçove
Profesioni/Hobi : Historian
Registration date : 26/12/2008

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyTue Mar 31, 2009 4:48 pm

Jehovasit luftojne te gjitha fetw pwrveq Ebraizmit (Jehudet) sepse jene te paguar nga jahudite te cilet e ndiejne vehten te rrezikuar nga Krishterizmi dhe Islami.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tatoo
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Tatoo


Male
Numri i postimeve : 148
Age : 40
Vendi : ne Parajse
Registration date : 23/01/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyTue Mar 31, 2009 7:10 pm

Shume teme e qelluar, lere mos e nga!

A e merrni me mend se sa i duhet Bashkimit Kombetar nje teme e tille ???!!!

A po mendoni se ju hyn shume ne pune teoria e hapur ne kete teme? Se perfiton dicka Shqiperia nga Jehovai, nga Krishterimi, nga Teologjia ?

A mendoni se i duhet kujt nga shqiptaret me dite se cfare mendon sekti Jehova per Jezu Krishtin, apo per Islamin?

E dini si thote Cajupi:



Besoni ju o te marre
se ata qe e kishin pare
s'e besuan por e vare...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MARIA
Anëtar i ri
Anëtar i ri
avatar


Numri i postimeve : 117
Registration date : 10/07/2008

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyWed Apr 01, 2009 3:55 pm

tatoo besoj se e di qe ti mund edhe te mos e shikosh temen.Perderisa ka reagim do te thote qe ka interes.Pastaj nuk te duket me rendesi ty qe nen hijen e tyre po vdesin gjithnje e me shum te rinj,shqiptare jane edhe ata ,nena kane edhe ata po meqe nuk ju interesoka une ju ftoj te mos e shikoni me temen ne rast se nuk ju intereson askush nuk ju ka detyruar.Sa per ata ti po ta kishe lexuar ate qe une kam shkruar do shikoje se ata nuk e perfillin fare kombin,refuzojne flamurin si sibol te shtetit,refuzojne te kryejne ushtrine e.tjPa interes te duket ty qe te rinjte te maren si edukate qe ushtria ta qelb shpirtin dhe je mekatar,apo nuk te intereson qe te gjithe heronjte kombetare i injorojne ne maksimum dhe i quajne bij te djalllit.Po te drejte ke mbase jane edhe pa rendesi keto....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
milot krasniqi
Fillestar/e
Fillestar/e
milot krasniqi


Male
Numri i postimeve : 38
Age : 46
Vendi : Zvicerr
Registration date : 04/11/2010

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: definitiv jo Sekt   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyThu Nov 04, 2010 12:31 am

Arsya e pare eshte domethenia e fjales Sekt qe eshte mu ndare nga origjina. D.eJ. sot e kesaj dite shkojne sipas bibles origjinale ku emri i zotit JAHWE ose JEHOVA ka qene 9000 here ne Bibel.
Katoliket dhe krejt keta krishteret e rreme kane shkel ligjin e zotit pa mase dhe gjinden mu ne dore te dreqit. Arsya e pare eshte; Jezusi ka thene se ai qe nuk i permbahet fjales zotit eshte i paligj ne sy te zotit. Kisha sot e kesaj dite e mbeshtet shtetin sekular dhe marteses te gjinise se njejt. E mbeshtesin maredhenien seksuale jashtemartesore. E mbeshtesin idene qe ka Ferr edhe pse zoti jone Jehova ose Jahwe nje zot plote dashuri eshte. ne Apokalypse shkrun se ne diten e gjykimit 1/3 e njerzimit kane mu djeg ejo mu torturu ne nje vend qe nuk eksiston. E mbeshtesin idene qe ka jete mbas vdekjes edhe pse ata qe jane ringjallur nga Jezusi asnjeri nuk e kane vertetuar kete Ide. Lazari i shoku i jezusit qe u ringjall nga ai thot plotesisht qe ka flejt pa kurrefare aktiviteti ose memorie ne tru. Zoti i vertete e ka parapare Token per njerzit e jo qiellin. ne Bibel shkrun se vetem Mojsiu dhe Henochi drejtperdrejt ne Qiell jane shkuar. Abslout eshte rrene qe D. e J. kane interes ne pare ose me bere ma shume deshmitare. Une per veti e shti ne Kasse nje here vullnetaRISHT SA DUA UNE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyThu Nov 04, 2010 12:44 am

Disa shrkime më lart jan modifiku shkrimet jan në tërsi siq kan qen vetëm jan rrit shkrimi dhe ngjira e zezë ,
respekt nga stafi besoj se nuk do keni gjë kundër
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyThu Nov 04, 2010 1:15 pm

Jehova eshte sekti me i ri qe eshte formua.
Jehoven e kane formua disa Kriminel japan qe kane jetua ne Amerik.
I pari i tyre eshte denua me vdekje dashtu edhe i dyti i treti.
Po sekti filloi te shtrihet me pak anetare qe kishte.
Keta kriminel qe u denuan marrshin organet e femijeve dhe i shitshin te pasurve me nje shume te madhe para .
per ate edhe u denuan.
ne vitin 1993 kishte 1 milion anetare ne tere boten.
Po keta filluan perhapjen e ketij sekti me para .
Sidomos ky sekte u shtri ne vendet e varfera ballkanike Shqiperi ,Rumani ,Kosove Serbi.
Bullgari e vende tjera .
keta shkojne dere me dere qe te bindin qytetaret qe te behen anetare se qenka feja me e ,,mira".
Ata qe punojne dhe propogandojne per kete sekte paguhen me shuma te medha para.
Seline e ka ne berlin te Gjermanise .
Ku aty ishin shume Grupe Kriminele dhe ka qene nen mbykqyrjen e policise gjermane.
tashe ka afer 5 milion anetare ne tere boten dhe ne gjermani eshte pranua si legale.
Eshte nje sekt i trilluar ....
ky sekte nuk ka egzistuar me pare.
Shum shqiptare ne Kosove dhe Shqiperi punojne per kete sekt se paguhen mire.
pra shqiptari nderron fe per para .
ne greqi punojne afro 800.000 mi shqiptare te cilet per interesa per punesim dhe qendrim kane pranua fejen ortodokse qe ti marrin letrat.
Po ashtu edhe ne itali kane ndryshua fe per interesa fitimpruese .
Dmth .Populli shqiptare po shkaterrohet dale ngadal nga armiqte e vendit.
me vone kur te behet regjistrimi i popullsise do te na dalin me shume grek dhe italian e serbe se shqiptare ne shqiperi.
per kete edhe tradhtari Sali berisha po tentone qe shqiperine ta quaj multietnike.
Si Kosoven dhe te shkaterrojne kombin shqiptare siq u shkaterrua ne Kosove.
na ka hanger dreeqi ne dhe femijet tone.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
milot krasniqi
Fillestar/e
Fillestar/e
milot krasniqi


Male
Numri i postimeve : 38
Age : 46
Vendi : Zvicerr
Registration date : 04/11/2010

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Kot e kini   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyThu Nov 04, 2010 2:27 pm

Jehova eshte dhe ka exisstua gjithe. Deri ne kohen e Muahmetit ju kane fale edhe arbet ketij zoti. JAHWE eshte dhe mbetet i verteti krejt tjerat jane fikcion dhe iluzion. Ju duhet me mesu nihere fjalen sekt qe dmth mu nda nga origjina. Plot arabe nuk kane desht me lane Jahwe por ai dreqi i dreqit( Muhameti) i ka mbyt krejt.
Muhameti profeti i dreqit e ka mbytur shokin ma te mirin vetem pse e ka kritiku. Kritika e tij ishte se keto vrasje skane lidhje me fe po me dreq.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyThu Nov 04, 2010 3:16 pm

Jehova eshte sekt kriminel
qe siq ceku xhiti tashe ka afer 5 milion ne tere boten
te gjithe ata qe punojne per jehoven jane te shitur
per dite vijne te dera na lutin qe te behemi anetare te saje
bile edhe po na lutin me para te punojme per ta
po kurre nuk shesim fe me te mire ne bote per para.
Ata qe shitem jane berlloghu i shqiptarise ,shpijuna tradhtare qe shesin me qka ka per para.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
milot krasniqi
Fillestar/e
Fillestar/e
milot krasniqi


Male
Numri i postimeve : 38
Age : 46
Vendi : Zvicerr
Registration date : 04/11/2010

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Puna e pareve   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyThu Nov 04, 2010 4:16 pm

A nuk jane vahabitet qe paguhen me pare dhe te ndjeku nga ministria e thaqit. Shiqo ti dashamir lexo mire ma nalt se qka dmth sekt. Lexo se cila fe e mban fene e vjeter origjinale dhe cila jo. Mos i lidh kryqalit me fene e vertete te zotit te vertete Jehoves ose Jahwe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyThu Nov 04, 2010 5:50 pm

JEHOVAT -Jan vetum per interesa duhet me pagu tatim mujur mvaret sa fiton, per fillim e ki 24 euro, per gjermani, masandej sama gjat aq ma fell.
pos tjerash nese semuhesh ti apo fmija ska te drejt askush te marr gjakun e askujt as te prindeve dhe anasjelltas ,dhe nese vdes,nuk ka lidhje, se ka than jehova.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyThu Nov 04, 2010 10:52 pm

sekt i pa vlere
e kam spjeguar me pare gjeresishte .
pyetni Policine Gjermane dhe ate Amerikane..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
milot krasniqi
Fillestar/e
Fillestar/e
milot krasniqi


Male
Numri i postimeve : 38
Age : 46
Vendi : Zvicerr
Registration date : 04/11/2010

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: qfae fakte jane jeto trillime   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyThu Nov 04, 2010 11:35 pm

Ne Amerike eshte e njohur offiziell sikurse secial fe tjeter. Une qka po thu ti per gjermani nuk kam ndi. ne Zvicerr nuk ka ndodhe kurre qe te blehen njerzit per pare. Po ti shko verteto vet ne Zürich axhes. Po qe don ta jepi adresen une temen e rri nje muaj ne shtepine time dhe verteto vet. te mireseardhur jeni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyFri Nov 05, 2010 12:34 am

ti pom kallxon mua se si eshte puna me jehoven
ku dihet si ti se pari je i shitur
keta blejne njerez me para kudo qe punojne
per qdo dite te vijne te dera si lipes magjup duke propoganduar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
milot krasniqi
Fillestar/e
Fillestar/e
milot krasniqi


Male
Numri i postimeve : 38
Age : 46
Vendi : Zvicerr
Registration date : 04/11/2010

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Fol   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyFri Nov 05, 2010 12:56 am

Fol konkret ku dhe kur ka ndodhur kjo. Se edhe ma ja nis mi lute njerzit me pare sdel kerkun si qeta vahabistat qe meten pa pare kur u shumun. Mendo qka po fol se krejt qka fole e dhive ne to.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyFri Nov 05, 2010 12:24 pm

sekt kriminel
e kan formua kriminelet
themeluesit e pare kan qen kriminel
Mbrapsht në krye Shko poshtë
milot krasniqi
Fillestar/e
Fillestar/e
milot krasniqi


Male
Numri i postimeve : 38
Age : 46
Vendi : Zvicerr
Registration date : 04/11/2010

C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Bravo   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? EmptyFri Nov 05, 2010 12:48 pm

Bravo bleje ni cd tjeter se paske te grithte po ta cjell ni vend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty
MesazhTitulli: Re: C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?   C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt? Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
C'mendim keni per Deshmimtaret e Jehovait?Fe apo sekt?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kërçova, Kumanova, Dolneni - Viset në lindje të Shqiprisë
» Sa ndjeheni te vleresuar per fen qe keni ?
» Gjëja më e vlefshme që keni..?
» Libri i fundit qe keni lexuar.....
» Vallë keni menduar vdekjen??

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: