Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumiForumi  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  IdentifikohuIdentifikohu  
Mirė se vini nė forumin "Bashkimi Kombėtar".  Sė bashku me ju nė kėtė rrugė tė ndritur, s'do tė ketė forcė tė na ndalė. Kaloni sa mė mirė nė mesin tonė arbėror.
Tema Fundit
» SHPĖRNDAHET PĖRKTHIMI HOLANDISHT I KUR'ANIT NĖ HOLANDĖ
Yesterday at 4:48 pm nga Mexhid Yvejsi

» GAZA ME PIKĖLLIM E PRET BAJRAMIN E DĖSHMORĖVE
Sun Jul 27, 2014 11:08 am nga Mexhid Yvejsi

» HINDUSĖT AGJĖROJNĖ RAMAZANIN
Sun Jul 27, 2014 7:05 am nga Mexhid Yvejsi

» DOKTORI NORVEGJEZ: OBAMA, A KE ZEMĖR TI?
Fri Jul 25, 2014 8:58 am nga Mexhid Yvejsi

» Kush eshte Kujtim Kurti?
Thu Jul 24, 2014 1:03 pm nga Dreni Drenova

» GRUAJA QĖ BĖRI HISTORI NĖ KALIGRAFI...
Thu Jul 24, 2014 9:10 am nga Mexhid Yvejsi

» AEROPLANĖT LUFTARAK IZRAELIT SHKATĖRROJNĖ TRI XHAMI NĖ GAZA
Wed Jul 23, 2014 8:14 am nga Mexhid Yvejsi

» FILLOI TURIZMI HALLALL NĖ JAPONI
Tue Jul 22, 2014 7:22 am nga Mexhid Yvejsi

» TĖ KRISHTERĖT E BETHLEHEMIT AGJĖROJNĖ RAMAZANIN
Mon Jul 21, 2014 9:35 am nga Mexhid Yvejsi

» KOSOVA ZGJEDH DEPUTETEN E PARĖ ME SHAMI
Sun Jul 20, 2014 10:01 pm nga Driniiiii

» TĖ BURGOSURIT HAFIZĖ TĖ KUR'ANIT
Sun Jul 20, 2014 7:23 am nga Mexhid Yvejsi

» SHTETI HOLANDEZ PĖRGJEGJĖS...
Sat Jul 19, 2014 7:05 am nga Mexhid Yvejsi

» SINAGOGA E LONDRĖS FTON PĖR IFTAR...
Fri Jul 18, 2014 8:15 am nga Mexhid Yvejsi

» NĖNAT E TĖ GJITHĖ PALESTINEZĖVE DUHET TĖ VRITEN
Thu Jul 17, 2014 11:01 am nga Mexhid Yvejsi

» AUTORITETET KINEZE RAMAZANIN E NDALOJNĖ...
Thu Jul 17, 2014 7:52 am nga Mexhid Yvejsi

» GJYKATA GREKE DHE XHAMIA NĖ ATHINĖ
Wed Jul 16, 2014 7:33 am nga Mexhid Yvejsi

» GRUAJA BELGE MUSLIMANE QĖ NDIHMOI 1000 PERSONA...
Tue Jul 15, 2014 9:46 am nga Mexhid Yvejsi

» DORĖSHKRIME TĖ KUR'ANIT...
Sat Jul 12, 2014 7:45 am nga Mexhid Yvejsi

»  Te Votojme
Thu Jul 03, 2014 9:56 pm nga Driniiiii

» Kryeministri Hashim Thaqi
Thu Jul 03, 2014 9:47 pm nga Driniiiii

» FORUMI NĖ EKSPOZITĖN E KUR'ANIT...
Thu Jul 03, 2014 10:40 am nga Mexhid Yvejsi

» OBAMA URON MYSLIMANĖT PĖR RAMAZAN
Sun Jun 29, 2014 9:46 am nga Mexhid Yvejsi

» FIFA, AGJĖRIMI I RAMAZANIT NUK DĖMTON LOJTARĖT
Sat Jun 28, 2014 10:24 am nga Mexhid Yvejsi

» VENDIMI NĖ PRAG TĖ RAMAZANIT
Fri Jun 27, 2014 4:29 pm nga Mexhid Yvejsi

» RRETH 5.3 MILION MUSLIMANĖ NĖ UMRE PĖR RAMAZAN
Fri Jun 27, 2014 7:43 am nga Mexhid Yvejsi

» KUR'ANI I DJEGUR PRANĖ XHAMISĖ....
Thu Jun 19, 2014 5:59 am nga Mexhid Yvejsi

» FUTBOLLISTĖT MYSLIMANĖ NĖ PĖRBALLJE ME KUPĖN E BOTĖS...
Wed Jun 18, 2014 6:30 am nga Mexhid Yvejsi

» MARSEJ MIKPRITĖS I GARAVE TĖ KUR'ANIT
Tue Jun 17, 2014 7:52 am nga Mexhid Yvejsi

» Lutfi coka/ Thenje popullore.
Sat Jun 14, 2014 12:25 pm nga Driniiiii

» Google pėrkujtoi filozofin e famshėm mysliman Ibn Ruzhdi
Sat Jun 14, 2014 7:03 am nga Mexhid Yvejsi

Kush ėshtė nė linjė
10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Nr. Rekord i pėrdoruesve online ishte 135 mė Tue Nov 16, 2010 8:14 am
Statistikat
Forumi ka 7055 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri Ibraim Islami

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 220451 artikuj v 3673 temat
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search

                                     Historia e Popullit Shqipėtar                                                  
Ajo qė bashkon mė shumė shqiptarėt dhe ēdo komb tjetėr, ajo ėshtė fillesa e ēdo bashkėsie ėshtė historia. Ėshtė ajo histori qė daton fillimet  e  gjuhės sė tij, fillimet e kultures sė tij, fillimet  e ekzistencės sė tij qė i jep kuptimin identitetit qė krijojme, karakterit dhe shumė prej  aspiratave tė jetės sonė. Shqiptarėt  nuk  kan  nje histori tė mbushur me triumfe e mposhtje popujsh, nuk kemi nje histori superfuqish,megjithatė e kemi njė histori ndėr mė tė lashtat e rajonit tonė. Gjurmėt e paraadhėsve tonė i shofim tek perndit e lashta Greke qė ata i gjetėn nė kėtė truall, tek simbolet e shumė mbretėrive mesjetare Europiane qė sot janė pjesė e tyre. Ndoshta fati deshi qė ne tė mos kishim njė gjuhė shqipe tė shkruar qė ta trashigonim qė mė parė historin tonė, po amo kemi goxho pėr tė thėnė e pėr tė treguar pėr veten tonė nėpėr shekuj. Ne ishim kėtu, ne jemi akoma,... kjo ėshtė historia e popullit tim. Ju ofrojmė tė gjithė shqiptarėve kudo qė janė kėtė pėrshkrim tė plotė tė Historisė sė Shqipėrisė tė prgaditur nga Akademia e Shkencave Shqiptare.

ThesarShqip eshte nje program per telefonin tuaj celular me permbledhje nga letersia shqipetare.Per telefona te cdo lloji tjeter ju lutem shkarkoni skedarin e meposhtem ThesarShqip
Mars 2009
Menu e Forumit
 Rregullorja e forumit
 Chati
 Regjistrohu
 Identifikohu
 Kontakto Admin
 Mesazhet e fundit
Top posters
Kristaq F. Shabani (11386)
 
Orfe@ (9104)
 
shaban cakolli (8740)
 
Sofra (7550)
 
Beton (5729)
 
Kosovarja (4833)
 
...... (4679)
 
Xili (4285)
 
zeriatdheut (4058)
 
Mysafir (3456)
 
Bookmarks
Yahoo! Google Reader MSN NewsGator Rojo Bloglines http://illiweb.com/fa/social_bookmarking/digg.gif http://illiweb.com/fa/social_bookmarking/delicious.gif http://illiweb.com/fa/social_bookmarking/reddit.gifhttp://illiweb.com/fa/social_bookmarking/stumbleupon.gifhttp://illiweb.com/fa/social_bookmarking/slashdot.gif http://illiweb.com/fa/social_bookmarking/furl.gifhttp://illiweb.com/fa/social_bookmarking/yahoo.gif http://illiweb.com/fa/social_bookmarking/google.gifhttp://illiweb.com/fa/social_bookmarking/blinklist.gifhttp://illiweb.com/fa/social_bookmarking/blogmarks.gifhttp://illiweb.com/fa/social_bookmarking/technorati.gif  
Tash faqen Bashkimi Kombėtar mund ta keni edhe ne email faqen tuaj
Materialet mund tė pėrdoren vetėm me kusht qė tė tregohet burimi. Tė gjitha tė drejtat janė tė rezervuara!
Koha ėshtė (CET) dhe ndryshohet automatikisht.Kjo faqe ėshtė e optimizuar pėr tu shikuar me cilindo sistem qė ka Java Script dhe Flash Player.