Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri?

Shko poshtë 
+8
murturi
Ramizi
Elbasan.P
detektivi
Agrone
Aldo
socratus
liridon.maliqi
12 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
petritkola
Hero anëtar
Hero anëtar
petritkola


Male
Numri i postimeve : 3261
Vendi : Shqiperi
Profesioni/Hobi : Mbushes Topi
Registration date : 01/09/2007

A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri?   A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 EmptySat Mar 21, 2009 3:47 pm

liridon.maliqi shkruajti:
Nje pyejtje qe pom intereson se si mendojn te tjert. -> A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? Dhe pse e keni ket mendim?
Une perzonalisht e kisha pranu se me pelqen te ket Shqiperia nje Familje Mbretrore.

fla


-----------------------------------------------------------------------
Ti Shqipëri më jep nder më jep emrin shqipëtar!!
Feja e shqiptarit është Shqiptaria!!

Rrnoft Shqiperia e Madhe dhe Amerika!!


E cila familje do te jete ne mbreterim?

Zogu i sotem eshte vene ne sherbeim te srbo-grekut duke e cuar djalin e tij te punoje ne ministrin e jashtme te qeverise se shitur te Tiranes?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri?   A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 EmptyMon Mar 23, 2009 2:02 am

Harrova te ceki qe shume atdhetareve u jane bere atentate nga Ahmet Zogu , ndersa sot kjo qelbesire lartesohet nga "demokracia shqiptare" , u jipen çmime antareve te kesaj familjeje , etj etj... Ndersa rilindasit dhe atdhetaret e vertete nga dita ne dite po harrohen dhe nuk po perkujtohen fare. Ketu shihet se nga çfare "shqiptaresh" drejtohet Shqiperia Administrative , Kosova dhe viset e tjera.

Po i permendi emrat e disave : Luigj Gurakuqi , Hasan Prishtina , Bajram Curri , Avni Rrustemi , ...

Perndjeki F.S.Nolin dhe atdhetare te tjere.

Ndersa kam dyshime qe ka gisht ne helmimin e Ismail Qemalit.

Kur do i vie fundi kesaj politike qe tradhtaret i vlerson per patriota e atdhetare te medhenj, ndersa atdhetaret per tradhtare ?! Mad❌x
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri?   A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 EmptyMon Mar 23, 2009 2:27 pm

u perzun te gjith ata qe beren shqiperine..
kurse sot ky sala i serbise hek emrat e Ismail Qemajlit,Shota galices Avni Rrustemit etj.
Po si mund ky popull ta voton at serbe...
Po me vjen qudi ndosahta shqiperia kana plot me serbe...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
haxhiu
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Numri i postimeve : 1150
Profesioni/Hobi : bashkimi me dajak
Registration date : 29/06/2008

A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri?   A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 EmptySun Apr 05, 2009 11:00 am

Detektivi
Nuk e di a i ke lexue letrat origjinale te Enverit qe ka shkembyer me Salon(Mugoshin),dhe te Nexhmijes,pastaje letrat me Milladinin, e Tempon dhe te tjeret shkije!!!!???Une qysh ne moshen e re 14 vjeqare keto letra i kam lexue.Enverin fotografin e tij bardhe e zi e mbajsha ne gjepin e majte ne zemer por qysh ateher e kam hudhur.Ne bullgari mbas viteve 1990 me permysjen e regjimit te Enverit kam shkembyer me shume politikaj Enverista dhe kur ua tregojsha keto shkembim letrash habiteshin dhe e tundeshin koken ne hotelin Diana dhe thojshin se eshte e vertete e disa kosovar me kundershtojshin dhe ne kete vit shume familje shqiptare nga shqiperia kam ushqye me buke e pague banesat e tyre qe ti shpetoi nga te merdhirit.Tek e fundit nuk po me intereson as njeri qe ka ardhur ne pushtet me ndihmen e shkive,sepse Enveri eshte propozue nga keta njerez qe te vjen ne pushtet,!E para Enverit ka qen Spiro Moisiu te cilin e helmoin ;Mugosha,Miladini e Tempoja dhe Enverin e qesin me kushte qi i kishte !E di qe te vjen rend,por e verteta eshte keshtu o vellau im.Sali Berishen e Pruri ne pushtet Ramiz Alija dhe ky eshte piuni tyre !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Enver Hoxha e ka zbatue urdherin e OKB si nje forme eksperimentale duke e izulue kombin e budallem,sepse nuk diti kurr ta ndaj shapin nga sheqeri..
Pse e them sepse po ti thuash popullit se pa lufte nuk kemi pavaresi te thote ik more hajvan se ti vetem lufte deshiron e te thote lufta ti nxjerret syt !Keso fjale kam pasur edhe nga qytetaret e fshataret dhe nga disa patriot qe me thojshin ka kalue koha e luftes nuk eshte koha e Rankoviqit ,tani do te fitojna vetem me laps! Por u nis lufta,e komofluan tradhetaret sikurse ne kohen e Teutes,luftes se pare Ballkanike e te dyten,luften e pare boterore e te dyte dhe tani nisoj me tradhetar qe te vrasin shqiptar e duke thene se sa ma teper te vriten aq ma mire,kete ma ka thene me goje Lima.Qe kurr nuk ka shkrep ne shkije as nje plume dhe tha ne gjygje po te kam edhe qindra jetera nuk do me dhimbesen per kosove ,§§§§A e shehe se çfare sllogani ka mesue me u ba pasanik...
Une jam i perveluar e i kallur nga shqiptaret spiuna,e sot mu keta qe me denuan e nuk me lejuan ti kundervihem shkaut i kemi ne pushtet!!!!Qudi por e vertete eshte!
Kur kam rrahur polic shkije policet shqiptar me kan rrahur e ba trupin zi,dhe keta polic prape dhe krenohen qe jan ne pushtet !E ne qe kontribuam per shqiptari bredhim si majmuna rrugeve te dynjas.O zot ku je ????????????O Detektiv
me pas ba e me te rrethue uçk e me tu kercnue se nese organizon me ndokend me mbrojte popullaten civile shqiptare ta kajna ate nane dhe ke me pase pune me ne ,çka ta merr mendja o vella se u kalla !!!E keqperdoruan fjalen e uçk spiunet dhe shume patrioteve ja kan qie *****
Zot ruaje shqiptarin nga shqiptaret e zinje !!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri?   A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 EmptySun Apr 05, 2009 12:33 pm

Krejt me ven e ke o vella,
Po ne nuk duhet te ndalemi,
Po duhet te organizohemi te bashkohemi te gjithe ne qe kemi nje mendje,,
Po keta ne pushtet jane prap ata qe denuan diferencuan..
Edhe Babin ma denuan dhe larguan nga puna si nacionalist irredentiste:
Pastaj punoi per UCK ishte kryesori qe propagandoi ne Gjermani!
Dhe tashe jo Babin po shpijunat ikane marre neper pozita..
keta vetem i shfrytezuan qe te ngriten ata,,
sepse frigohen se Babi nuk ju nenshtrohet dhe ja di dallaveret...
Sju vjen turp,ata ashtu thojn leje se smujna ma shum me fitue,ky popull budall ja dha votat Rugoves pa luftue tuj ne me shkije Nexhat dacit shpijunit serb e neve jo edhe pse luftuem e u burgosem..
Tashe thojn edhe ne pe bejme politiken e Rugoves te tradhtareve populli po na do me shume se skan logjik...
U knaqem tashe po thojn ne politik.
A ka shtet kosova apo jo na ha palla populli po thot mire!
dhe ju kan hi biznesit,ne na thojne bani ju politik me ne jo ma ne lufte e as ne protesta...
qeshtu jemi ne .....popull i veqant ne bote pa ndenja kombetare me ndenja tallava...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri?   A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri? - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A e pranoni te behet Shqiperia Mbreteri?
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Sali Berisha dhe Politika e tije ndaj Shqiperisë !
» Çka do te bëhet pas 15 Qershorit
» KUR ARTEMIJE BËHET TË VENDOS PËR PRIZRENIN?!
» Pasi kosova tè bèhet Shqiperi
» PASI KOSOVA TË BËHET SHQIPËRI!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: