Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit

Shko poshtë 
5 posters
AutoriMesazh
Medalim
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Medalim


Male
Numri i postimeve : 610
Age : 70
Vendi : Shqypeni
Registration date : 06/12/2008

Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Empty
MesazhTitulli: Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit   Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit EmptyTue Apr 14, 2009 10:57 am

Mediat e huaja: Kosova dhe Serbia përplasen ashpër në Gjykatën e Hagës


Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Sh_b
Mediat e huaja janë fokusuar në problemin e paraqitur nga Serbia(ish-pushtuese në Kosovë), në kontekst të të cilit këto ditë pritet fillimi i procesit juridik në Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës lidhur me shqyrtimin e legjitimitet të pavarësisë së Kosovës. Autoritetet e Republikës së Kosovës vlerësojnë se janë mjaft mirë të përgatitur për një ballafaqim të tillë. Serbia ka përgatitur dy libra me rreth 1000 faqe, ndërkaq edhe Kosova po ashtu ka përgatitur një dosje të madhe me të cilinë një avokat i shquar ndërkombëtar do të mbrojë shpalljen e pavarësisë, e njohur deri më tani nga 57 shtete.
Kosova ka përgatitur një dosje të madhe me të cilën grupi i avokatëve i prirë nga një avokat i shquar ndërkombëtar do të mbrojë shpalljen e pavarësisë s këtij vendi, e njohur deri më tani nga 57 shtete.
Mediat e huaja raportojnë se rreth çështjes, nëse pavarësia e Kosovës ka legjitimitet ndërkombëtar, ka dallime edhe në mes shteteve të botës, atyre që e kanë përkrahur, sponsorizuar dhe mbështesin edhe më tej pavarësinë e Kosovës dhe atyre që kundërshtojnë atë. Në anën e Kosovës qëndrojnë: fuqishëm SHBA-ja, Britania e Madhe, Gjermania , Franca, Austria, Zvicra, Finlanda, Danimarka dhe Sllovenia. Deri më tani janë këto vende që janë renditur prapa Kosovës dhe kanë parashtruar argumentet e tyre në Gjykatën e Hagës në favor të pavarësisë së Kosovës. Mirëpo, afati për tu rreshtuar në anën e Kosovës apo kundër vazhdon deri më 17 korrik. Mediat e huaja raportojnë se ky do të jetë një proces i gjatë dhe pritet të nisë në fillim të vitit 2010. Shqyrtimi gjyqësor për legjitimitetin e pavarësisë së Kosovës nga Gjykata ndërkombëtare është miratuar në tetorin e viti të kaluar nga Asambleja e OKB-së. Ndërkohë vazhdon njohje e pavarësisë së Kosovës ndonëse që nga tetori me ritme të ngadalësuara.

| 14.04.2009
Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit KOSOVA



Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit

BOTA SOT
Kosova dhe shpallja e pavarësisë do të përkrahen nga ShBA-ja, Britania e Madhe, Gjermania, Franca, Austria, Zvicra, Finlanda, Danimarka dhe Sllovenia.
Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Sh_b
Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Skënder Hyseni, para disa ditësh konfirmoi se Prishtina zyrtare ka përgatitur shumë dokumente që vërtetojnë ligjshmërinë e shpalljes së pavarësisë në gjykatën Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë. Skadimi i mandatit të dorëzimit të materialit është 17 prilli. Kosova dhe shpallja e pavarësisë do të përkrahen nga ShBA-ja, Britania e Madhe, Gjermania, Franca, Austria, Zvicra, Finlanda, Danimarka dhe Sllovenia. Ndërsa Serbinë po e përkrahin shtetet siç janë: Rusia, Kina, Azerbajxhani, Argjentina, Bolivia, Venezuela, Rumania, Qipro, Spanja dhe Sllovakia do të përkrahin iniciativën e Serbisë në Gjykatën Ndërkombëtare.

Kthehu | 13.04.2009
Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Skender_Hyseni_13


Cfare mendoni te nderuar ,a ne dim ta bindim boten se jemi te afet e vetes ose ne shkojem si en te kaluemen ne perlahemi en mest veti per kulte,individ , karrika,parti, ?
Shikoni me vemendje, shtetet qe na perkrahin dhe shtetet qe jan ne anen e hasmit ton ! Cfare ju kujton kjo ? Per mua kjo do te thot qe gabimi em i madh ashete,qendron te na ne mest nesh shypetareve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Empty
MesazhTitulli: Re: Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit   Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit EmptyTue Apr 14, 2009 11:26 am

o udbashi qe deri dje ishte me serbine dhe edhe sote bashkpunojne ne menyre te msheft,po naj udheheqin diplomacine e kosoves multietnike..
kosova nuk mbron pavaresine sovranitetin se nu ka sovranitet po kjo eshte me mashtrue popullin se kinse kena shtet pa sshtet..
kjo eshte nje lloj autonomie pa komb...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Empty
MesazhTitulli: Re: Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit   Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit EmptyTue Apr 14, 2009 11:26 am

o udbashi qe deri dje ishte me serbine dhe edhe sote bashkpunojne ne menyre te msheft,po naj udheheqin diplomacine e kosoves multietnike..
kosova nuk mbron pavaresine sovranitetin se nu ka sovranitet po kjo eshte me mashtrue popullin se kinse kena shtet pa sshtet..
kjo eshte nje lloj autonomie pa komb...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhema
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
xhema


Male
Numri i postimeve : 2337
Age : 58
Vendi : Ferizaj -gjermani
Registration date : 30/03/2009

Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Empty
MesazhTitulli: Re: Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit   Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit EmptyTue Apr 14, 2009 7:54 pm

un mendoj se ktu asht tragjedija e jon, njerz te cillet i kan sherby dreqit e birit, e tash kinse po i mbrojn interesat tona. banalitet,ku i mbrojn kta psikopata interesat tona ku se pari jan puntor te udbes nuk guxojn te dalin jasht kornizav qe jav cakton serrbija si ibbrahim shalla meni far vakti.dhe kur dihet se kjo pun gjer me tani ska qen fare transparente dhe kush nuk din asgje se shka kan pregadit per denhag, garant shka ju ka than serrbija as nji mili gram a ma shum as ma pak , se merr masa menjiher se udba, asht komplet horizontalisht vertikalsht ne parlamentin ton.dhe sa tragjike po aq komike se institucionet ton nuk kebngulin ne hapjen e dosjeve,qe ti shpurrim kta shkerdhata nga pozitat qe jan-nga politika,siq ungrit naid hasani para disa mujve ju tha dove ne parlament ne goj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mergimtari
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Mergimtari


Male
Numri i postimeve : 755
Age : 111
Vendi : Jashtë forumit
Registration date : 31/05/2008

Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Empty
MesazhTitulli: Re: Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit   Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit EmptyTue Apr 14, 2009 8:34 pm

GJND-ja eshte nje zvarritje tjeter e rradhes qe sdo sjell asgje vetem ne rast se humbet Kosova : Njohja e Kosoves do te paralizohet dhe shqiptaret do te revoltohen , gje qe do sjell nje bashkim me Shqiperine! Nuk ka rruge tjeter ! Plus kesaj Kosova multietnike s'ka mundesi te njihet nga shume shtete mu per shkak te multietnicitetit , po te shpallej shtet shqiptar sdo behej tere kjo zhurme. Thjesht Kosova dhe populli i saj jane ekperimenti i rradhes i BE-se , pas Bosnjes e cila po deshton , nuk ka ecje dhe se shpejti do te copetohet nese deshirojne qe Bosnja te ec perpara.

Çohuni shqiptare e mos ndegjoni politikanet servile , politikanet e shitur ne Shqiperine e Copetuar , ne Kosoven Multietnike , ne Makobullgarine sepse keta po mundohen te na shesin edhe neve. Te gjitha ato qe thojne jane genjeshtra. Bashkimi eshte shpetimi , zgjohuni ! Sa me shpejt aq me mire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Empty
MesazhTitulli: Re: Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit   Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit EmptyWed Apr 15, 2009 11:34 am

keto jane dokrra te udbasheve,kosova nuk ka qka te mbrone sepse nuk eshte shtet!
PO ka nje lloj vetqeverisje e ate multietnike.
Kete status se shpejti dota njef edhe serbia e rusia!
Po keta udbashe e servile tradhtare po mashtrojn popullin si dikur fadil hogja e Ali Shukrija!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Empty
MesazhTitulli: Re: Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit   Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit EmptyWed Apr 15, 2009 11:34 am

keto jane dokrra te udbasheve,kosova nuk ka qka te mbrone sepse nuk eshte shtet!
PO ka nje lloj vetqeverisje e ate multietnike.
Kete status se shpejti dota njef edhe serbia e rusia!
Po keta udbashe e servile tradhtare po mashtrojn popullin si dikur fadil hogja e Ali Shukrija!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Empty
MesazhTitulli: Re: Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit   Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Në GJND Kosova përkrahet nga më të fuqishmit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kosova e (pa)varur
» Kosova e pavarur apo jo!?
» Kosova?
» Si duket Kosova sot!
» Jo BE ne Kosove, Kosova ne BE

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: