Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK)

Shko poshtë 
+8
agrono
haxhiu
xhema
Delia
xhiti
Mergimtari
detektivi
Prof. Flamur BAJRAMI
12 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK)   STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 EmptySun Feb 21, 2010 1:32 am

Boll ma me dirigjime te tjerve dhe intresa te tjerve sepse gjithmon dikush po perfiton ne korriz te viktimave ende nuk u msuam .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK)   STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 EmptySun Feb 21, 2010 1:29 pm

O Afrim
Je ba si ajo lopa qe vetem palle siq palli juaji kerkushi.
Ne Shaibk nuk ka lidhje se kushe kure eshte hy.Po kushe sa punon ,kete e vleresojne Kryesia shoket ne trojet shqiptare.
E sa e dije une juve hajnave ju kane shpalle tradhtare.
Pyet njerezit se kushe shane .
PO ty je pjelle eketyre dhe pjelle e shkaut.
Ju njofin njerezit mos u mundo kot.
Parti e parti ka me dhi ne te ne trojet shqiptare po edhe levizje per hajni e inetresa personale.
Ju tere diten bashkpunoni beni tregti me sllavet e shiti patriota a ne anen tjeter ja luni ***** shqiptarise.
Se ju nuk keni kontribue asgje per qeshtjen kombetare pyet ne ilirid dhe FBKSH qe ju ma nuk jeni pjese as nje organizate ,perveq dy tre anetare hajna te fdbk.
Po leje kete tem ,se sje askushi fare.
Ju jeni ata qe jeni si ata qente qe rreni e ngaterroni haptas ketu ne forum.
Ju jeni ata qena qe shani e mbroni ata qe shajne te gjithe shoket e Frontit se jeni vet si ata si ai ,jeni pa karakter fare.
Te punojshe per qeshtje kombetare duhet te kesh karakter njerezore ti nderojshe anetaret e tu ti rrespektojshe mos te vjedhesh popullin.
E ju i keni te gjitha keto marifetlleqe te hajnise mashtrimit rrenave.
NUk ja rrase ma askushi o afrim rrenci e dallavergjija .
Sa te kan pague me hy ne forum me propagandue per hajnat.Populli vlereson se kushe qka je .
Ju jeni vetem vegel e pagesave te tije dhe asgje me shume.
ka me ju mel mire emire eme ne funde ka me thane se skeni qen askushi....
Ky Adili ka sha te gjithe anetaret komandantet e jo mue .
Po ka sha udheheqesit si Shoket ne kosove dhe diaspore dhe iliride si ne shqiperi.
Leji keto budalleke ma.
Eshte parti e pa vlere fare .siq kena shume parti te pa vlera ne trojet shqiptareedhe ju jeni ashtu.
E shef qe kushe sja rrase fare .
paguni anetaresine dhe mos beni ze,se largoheni menjehere nga hiqi.

Sa tradhtari ka hy dhe eshte largue aty ska diskutim.
Shumica e juve kishi qen bashkpunetore te shkaut dhe ishe shpijune te tyre ,udbashe dhe dezertore te uck ,farkiste .
ne jena anetare prej 2004.
Une nuk e dije per ka po flet.
Te gjithe shoket jemi bashkue qe jemi largue vet nga psikopati Adili.
Si eshte largue ai jemi bashkue te gjithe anetaret prape.
Kushe nuk e ka dashte ate psikopat te semure per karier.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK)   STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 EmptySun Feb 21, 2010 1:34 pm

UKSH
Adili eshte tradhtare dhe e kemi kerkue ne tirane po kishte hikur,nuk e gjetem fare ishte meshefe dikun.
Po do ta gjeme ate psikopat tradhtare.
Ky njeri ska lene njeri pa sha e pa ofendue.

Lene more kete tem se sja vlen te mirremi me hiqa .....bolle
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK)   STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 EmptySun Feb 21, 2010 1:36 pm

K o n k l u z i o n e t e Kuvendit të dytë të FBKSH-se





  • gafurr Adili, Mjeshtër i rrenave, i imagjinatave dhe i shpifjeve që i plason në internet me një mjeshtri te rrallë, imagjinon intervista me vetveten me qellim qe ti dedikoj atributet me te larta vetvetes, dhe njëkohësisht manipulon me dëshirën dhe vullnetin e personaliteteve të ndryshëm për çështjen e Bashkimit Kombëtar. Është vetëm një e vërtet e jo dy të vërteta. Anëtarësia e gjerë dhe këto personalitete shpejt do ta kuptojnë se z. Gafurr Adili është manipulues, trillues, shpifës, mashtrues, rrenacak i llojit te veçantë i cili hap projekte te reja me qellim te përfitimeve financiare në adresën e çështjes se bashkimit kombëtar (pasi që i ka mbetur “grazhdi thatë” për shkak se i janë zbuluar rrenat)




  • z. G Adili me shumë nofka, tituj dhe detyra te rrejshme: Zëdhënës i FBKSH-së, Kryetar i FBKSH-së e tani i vetëquajturi kryetar i FDBK-se është personi i dëmshëm dhe i rrezikshëm për FBKSH-në kudo qe veprojnë ne trojet shqiptare dhe ne diasporë. Është person i shitur dhe ka marr për detyrë te dekonspiroj gjithë punën dhe emrat e bashkëpunëtoreve edhe pse ai është betuar ne pranin e shokëve se këto çështjes janë te mbyllura për opinion. Këto lojëra te fëlliqura nuk kanë emër tjetër përveç TRADHTI KOMBETARE, Andaj Z.G.Adili është person Non Grata për FBKSH-në në të gjitha trojet shqiptare;




  • Të gjitha veprimet e pa dëshiruara dhe jo te ligjshme qe janë kryer ne emër te FBKSH-se i kanë kryer njerëzit e Z. Gafurr Adili pra nen ombrellën dhe komandën e tij;




  • Kuvendi kërkon nga Kuvendi i III (çoftë edhe i jashtëzakonshëm) shkarkimin e zëdhënësit politik te FBKSH-se z.Gafurr Adili nga te gjitha funksionet dhe te hapet procedure për dhënien e përgjegjësisë për demin e madh qe i ka shkaktuar FBKSH-se dhe çështjes Kombëtare;




  • Çdo dalje publike e z.Gafurr Adilit ne media te shkruara dhe elektronike ne emër te FBKSH-se- Kryesisë Qendrore tani e tutje është ilegale dhe e papranueshme sepse ai e ka udhëhequr një politik përqarëse, konfrontuese ka ofenduar personalitete dhe familje, ka fyer dhe sharë bashkëpunëtoret, figurat eminente te Republikës se Kosovës, Republikës se Shqipërisë, të Ilirides, trojeve tjera shqiptare dhe diasporës. Andaj e ka humbur te drejtën qe te paraqitet dhe te thirret ne emër te FBKSH-se.

Kjo flet me se miri,ska koment..



Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK)   STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 EmptyWed Mar 24, 2010 1:35 pm

Prof ndegjo fbksh-aksh ma nuk egziston sepse e shkatrruan ate i pari qe e shaktrroj ate ka qen gafurr adili e i dyti ka qen komunikata e zones nr 2 ku u perzin gjerat dhe fbksh-aksh e qiten ne doren e dyt ashtu e shkatrruan edhe shaibk-ne ne kosov vetem per perfitime matriale prof hyn nje her ne www.uksh.info dhe lexo nese don te luftosh per shqiperin etnike sepse me gafurr adilin jo sepse aj ka marrun shum para nga mergata shqiptare dhe ende mundohet qe ti shfrytzoj ata me se shumti jan ata persona te gjakoves ne mergat qe eshte duke i shfrytzuar perseri me te madhe si dhe emrin e z.DALLOSHI qe po po e keqperdor kinse aj po folka ne emer te fbksh-se dhe aj ka qen shkaktari i gjith kesaj gafurr adili e ka shum te kjart se ne kosov ska qka lyp asn ne ilirid sepse eshte shpallur njeri tradhtar i kombit shqiptar per interese personale.


me rrespekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Prof Xhavit Dalloshi
Fillestar/e
Fillestar/e
Prof Xhavit Dalloshi


Male
Numri i postimeve : 47
Age : 63
Vendi : Gjermani
Registration date : 27/11/2009

STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK)   STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 EmptyThu Mar 25, 2010 2:43 pm

I dashur ,,AKSH"
JU Faleminderit per skjarim,por une i dije te gjitha gjerat se jame ne ngjarje.
Po edhe funksioni qe kam me lejon te dije me shume gjera.
Edhe une nuk jam i knaqun me shume gjera qe kane ndodhur.
PO une gjithnje i kam kritikuar dhe per kete jam larguar nga G.Adili se me fjala e rrena na knaqen ,,Patriotet" me bateri te cilet po i mbushin gjepat e vete dhe po i shfrytezojne atdhetaret e vertet!
Po sa e pashe qe nuk kane qellimin e bashkimit te kombit ,po interesat personale une jam larguar nga keta njerez.
Edhe pse me kane ofendue familjarishte ,kane trillue se une kinse nuk qenkam Prof. etj.
KU derisa une ishna duke e perkrahe kete person me qoi ne qiell.
PO ja keshtu e kena ne shqiptaret ,kure te na vyne dikush e qojme ne qiell po kure te na kritikon e shajme e qka ,s ngaterrojme per te.
Sa i perket ,,FBKSH" Une momentalishte jame ne kete front dhe ne ne Diaspore nuk kemi probleme se kam nje Kryesi te mrekullueshme ,perveq qe disa injorante te pa shkolle qe mundohen te na perqajne po kot e kane.
Edhe shoket ne Kosove jane te mire ,ka edhe anetare qe kane hy me qellim qe ta pacifizojne ,,FBKSH" po ne qoftese nuk i largojne ata njerez une fjalen e ke se do largohem.
Kam kontaktue edhe me ,,UKSH" dy here me kane dhene perkrahje dhe kane kerkue perkrahjen time.
Une i kam premtue se ne qoftese e kane perme dhe jane serioz ne kete pune ,e kane perkrahjen time dhe te anetaresise sime deri ne funde.
Po qe edhe keta manipulojne dhe mirren vetem me deklarata boshe dhe fjalet nuk i bejne vepra atehere do te humbe kuptimi i ketyre formacioneve dhe nuk do te kete kurre perkrahje te askujte.
PO jes me shprese se keto formacione jane me te vertet atdhetare, trima qe kane per qellim qlirimin e kombit nga zgjedha serbe ,maqedonase malazeze dhe nga tradhtaret shqiptare.
Ashtu si e kame perkrahe ,,UCK" ashtu edhe per ju do te jem ne sherbim te juajin,ky eshte obligim kombetare per secilin shqiptare qe ka gjak shqiptari....
JU Uroi suksese dhe me shprese se do jesim ne kontakt me ju,me ,,UKSH" Shtabin e pergjithshem!
Une punoi aty ku nuk pranojne te rreshtohen dezertoret e luftes hajnat dhe dallavergjinjet.
Me nderime :
Prof.XhDalloshi
per Kontakt:
E-mail: xhdall@t-online.de
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK)   STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK) - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
STATUTI I FRONTIT DEMOKRATIK I BASHKIMIT KOMBETAR (FDBK)
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» PLATFORMË E BASHKIMIT KOMBËTAR SHQIPTAR
» Cilin do ta zgjidhshit si përfaqsues të Bashkimit Kombëtar ?
» Berisha prap kunder Bashkimit kombetar!
» Kongresi i Manastirit - rruga drejt bashkimit kombëtar
» Martesat e perziera gjate vellaznim bashkimit sot ne qeverin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Histori-
Kërce tek: