Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?

Shko poshtë 
+15
Luki
Delia
paioni
haxhiu
elona
Mister
Parapsikologu
Medalim
Tatoo
xhiti
Driniiiii
rrimtaf
Xili
BashKom
......
19 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySat Dec 12, 2009 1:52 am

Jo valla hiq, po ajo rreshqet, duke u ngutur ta kaloi shtriganin............ por i rreshqet kama, larg zemres..........????????????Me ba mi rreshqit goja vall halli...............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySat Dec 12, 2009 1:54 am

fionaa mos e merr per te keq muhabetin qe ben drinii se une ju shikoj juve dy dhe kenaqem ,se qysh thot populli GOJ LIRI?FOL PA HIRI se ju se keni provuar ende dhe ketu beni debat por te ju shohim pastaj , e sheh une nuk guxoj te shkruaj edhe aq e aq ne kete tem seeeeeeeeeeee kuku hajt ma mire spo foli hahahahha pak hajgare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySat Dec 12, 2009 2:07 am

mor ti a me ne po qeshe a.. moj kujdes se do ta qes kafen pa sheqer ty..


o driniiiie po edhe nese rreshqet goja shum lete veq meshoj delet dhe bej nje ristartim ama duhet tjet doktore aje qe te vlerson nese ke gabu apo jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySat Dec 12, 2009 2:12 am

Jo jo nuk eshte zanati im, ku ti gjei une Dr te vlesoin punen time..............eeeeeee shtriga shtrigggggggggggggggg hahahahahahaNusja kushe e beri nusja e di kete ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySat Dec 12, 2009 2:21 am

po ama parat i muare nusaj ne funde se veq ajo e gjora i kish pas embaru punet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySat Dec 12, 2009 2:31 am

Sot miku me i mir i shum njerzve eshte Leku, "une perferoi shtrigat".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySat Dec 12, 2009 2:36 am

mir se nuk ke frik nga shtrigate????

e sa per temen asgje nuk paske shtu komplet paske dal nga rendi i dites hahhahhahahha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySun Dec 13, 2009 1:08 am

E pyten nje plak, me cilen nuse shkon me mire?
Plaka u pergjigj: M e te voglen.
E pyten perser. Pse me te voglen, plaka sepse emadhja kur i them boll me keta filma, ajo me thote Ha M...Ha, ndersa e vogla me thote, mos Ha m...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySun Dec 13, 2009 3:32 am

un medoj se nuk ka shtriga. e shtrigan ka mo..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySun Dec 13, 2009 3:37 am

shtrigat ekzistojn fionaa ama ne perralat e shtriganave se ne realitet jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySat Dec 19, 2009 12:13 am

jo moj ato jan shtriga te animuara . nuk ka shtriga vetem melaqe.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ruvejda
Fillestar/e
Fillestar/e
ruvejda


Female
Numri i postimeve : 28
Age : 30
Vendi : kosova
Registration date : 19/12/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySat Dec 19, 2009 7:13 pm

shtrig n'dit te sotiti nuk ka.por zemer te keqe ka prandaj zemer keqsija i ben ta merr emrin e SHTRIGES.sepse emri "SHTRIG" osht pak tmerruese dhe trishtueese prandaj shtrig nuk mund ta quahs as vjehrren sepse vjehrra osht nënë e dikujt e as nusen sepse nusja osht FAT i dikujt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptyMon Dec 21, 2009 7:03 pm

po kurr ni her nuk ka pase shtirga.ato kan qen thjesht ne imagjinaten e njeriut . kur nje idivid shendrrohet ne perbindesh apo mohuse apo smir zi.e shendrrojm ne shtrig.kur ne realitet askush deri me sote nuk edin ase si duket nje shtrig??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Violina
Fillestar/e
Fillestar/e
Violina


Male
Numri i postimeve : 9
Age : 63
Vendi : Prishtinë
Registration date : 26/08/2010

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySun Aug 29, 2010 5:43 pm

VJEHRRA E SULMON NUSEN SHKAKU I SEKSIT
Vjehrra nuk pajtohet me nusen ngase i kujtohen ditët e saj të cilat i kanë shkuar huq dhe i lakomon nuses për këtë kohë moderne. Ajo xhelozon në nusen e djalit të saj se ka lakmi për të qenë edhe ajo e re.Kohën e vet të rinisë e kujton me mallemgjim. I duket se i ka kaluar kot pa i shfrytëzuar knaqësitë e jetës. Ajo i thotë nuses se ka vuajtur shum,se nuk ka pasur kushte se sot ju i keni të gjitha dhe spo punoni etj.Qendrimi i vjehrres mund të arrijë në armiqësi të madhe ndaj nuses sa që nganjëherë po të guxonte,do ta vriste nusen e djalit.
Problemi qenësor është seksi. Ajo vuan për seks dhe u lakmon të rejave të cilat sipas saj "po knaqen" kurse ajo ka vuajtur shumë. Nga ana psikologjike kështu del kjo mesele. Zakonisht më të ashpëra jan vjehrrat e fshatrave të mbyllura,vjehrra analfabete,pastaj ato që janë të veja apo edhe ato burri i të cilave është plakur tani dhe rrallë herë jan së bashku.
Çështjen e vjehrrave më së miri e gjejmë te "Hanko Halla" e Ali Asllanit,ku poeti e satirizon vjehrren dhe paraqet realitetin e vjehrres së tillë ekstreme.
Nusja duhet pasur kujdes kur qëllon në një vjeherr të tillë. Në rajonin e Llapit ka vjehrra të tilla me shumicë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptySun Aug 29, 2010 11:41 pm

Cito :
Vjehrra nuk pajtohet me nusen ngase i kujtohen ditët e saj të cilat i kanë shkuar huq dhe i lakomon nuses për këtë kohë moderne. Ajo xhelozon në nusen e djalit të saj se ka lakmi për të qenë edhe ajo e re.Kohën e vet të rinisë e kujton me mallemgjim. I duket se i ka kaluar kot pa i shfrytëzuar knaqësitë e jetës. Ajo i thotë nuses se ka vuajtur shum,se nuk ka pasur kushte se sot ju i keni të gjitha dhe spo punoni etj.Qendrimi i vjehrres mund të arrijë në armiqësi të madhe ndaj nuses sa që nganjëherë po të guxonte,do ta vriste nusen e djalit.
Problemi qenësor është seksi. Ajo vuan për seks dhe u lakmon të rejave të cilat sipas saj "po knaqen" kurse ajo ka vuajtur shumë. Nga ana psikologjike kështu del kjo mesele. Zakonisht më të ashpëra jan vjehrrat e fshatrave të mbyllura,vjehrra analfabete,pastaj ato që janë të veja apo edhe ato burri i të cilave është plakur tani dhe rrallë herë jan së bashku.
Çështjen e vjehrrave më së miri e gjejmë te "Hanko Halla" e Ali Asllanit,ku poeti e satirizon vjehrren dhe paraqet realitetin e vjehrres së tillë ekstreme.
Nusja duhet pasur kujdes kur qëllon në një vjeherr të tillë. Në rajonin e Llapit ka vjehrra të tilla me shumicë.


Pa merak rri zotrote mos qaj hallin e pleqve ? sepse nuk kan vujt asnje nga ajo e ,,epidemi '' ??
Duke pase parasysh ku cdo njeri i ka pas hiq me pak se 7,8,9 besa axhi ime 12 femij !! dhe te gjith shendosh si molla.Qaje hallin e prodhimtaris tani ne ket shekull hahah
ku maksimumi 3 hiq me shum ?!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 12:00 am

As njëra as tjetra mvaret se si e intepetoni kët fenomen dhe mvaret e gjith nga burri se sa e përgrah në kët drejtim gruan a po Nënën/
Fiona siq paske cek për fëmijt përpara kan pas shum më shum se tash edhe pse në kushte ndoshta më të vështira se tash po i kan rrit me një bujari dhe zemergjersi të madhe dhe të gjith i kan bër të shëndosh dhe puntor , për duhet tëkemi një rrespekt për ato nëna , e sod siq thua një apo dy dhe bëhet kijameti deri sa të i rritin dhe nuk kan as pun siq kan pas më par dhe prapë ankohen se po hjekin shum po ti bajn si nënat tona 7 a tet a më shum dhe të i kryejn edhe punt e shpis e tokën e dhe kafsht qka do i ishte bër vaj halli për ta .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 12:23 am

Bashkom vertet kan qen me te zonja nenat ton ne cdo aspekt..
Sod asnej nuk mund te punojm sa kan punu ato! eshte per tu krenuar sepse siq tregon gjyshja ime 6 jav kan korr grurin me dore dhe ne ramazan!!! e gjenerata jon ase per se afer nuk jan sikur se ato nena.Por eshte edhe ajo qe ushqimi ka qen natyral sot eshte cdo gje me pesticide si mos te ndikojn njerzimi...


E sa per femij dot rrefej nje dite un kur te kem ate status te qenit'' nene e keqe'' padyshim hahhaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 12:37 am

Po dal pak jasht teme sa për ët dhën një koment të shkurtë .
ka qen ushqimi natyral kuptohet si qumshti djathi gjyza tlyni dhrithrat nuk kan pas plehra artificial si sod por plehra të kafshve që eshtë shum ma i mir se ky artificail , ka qen buka e mirsit , buk të elbat e të theknit nëse kusha i ka provu e din qka jan unë për vetë të gjitha i kam provu nga kureshta se si kan qen dhe qfar ndikimi kan pas , sod lind problemi pot ë haj dikush buk të theknik as spitali se nadal dot ose te misrit sepje jan ngushtu zorrët me gjra afticiale dhe nuk e pranon as stomaku sepse dueht msuar edhe ogranizmi po jam shum të shëndetshme , sidomos edhe tamli i dhis është edhe sod shum i qmuar edhe nga mjekt .

Saj për ket nënave dhe fëmijve dhasht zoti fionaa të jep së pari shëndet dhe të fal zoti sa don vet por jo qka don vet spese aati ka ndikim tjeteër kush , por të kshilloj si prind që jam të mos bësh dallim vajz a apo djalë kryesore të të shëndosh dhe të ken fat n jet e qfar nëne do të bëhesh besoj se e mir sepse siq thuhet një thnje popullore me sabah doket dita ,edhe ti nag sjelljet nuk ma merr mendaj se do jesh e ti siq thua po le tja lëm kohes fat dhe shëndet mbi të gjitha .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 EmptyMon Aug 30, 2010 12:54 am

Cito :
Saj për ket nënave dhe fëmijve dhasht zoti fionaa të jep së pari shëndet dhe të fal zoti sa don vet por jo qka don vet spese aati ka ndikim tjeteër kush , por të kshilloj si prind që jam të mos bësh dallim vajz a apo djalë kryesore të të shëndosh dhe të ken fat n jet e qfar nëne do të bëhesh besoj se e mir sepse siq thuhet një thnje popullore me sabah doket dita ,edhe ti nag sjelljet nuk ma merr mendaj se do jesh e ti siq thua po le tja lëm kohes fat dhe shëndet mbi të gjitha .


Po ti po harron se jemi shqiptara a.!!!Ku cdo njeri ka deshir te pakten ti lind femiu i pare mashkull...ece mos u lute bashkom te lind djal femiu i pare se per ndryshe imimimimimimi muslimave ju lejohet ti marrin 7 gra uffffff edhe ashtu un jam shum e urt nuk ja prish terezin askujt hahhahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty
MesazhTitulli: Re: Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?   Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja? - Faqe 4 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cila është më “shtrigë”, vjehrra apo nusja?
Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» E vërteta - cila është ajo?
» Cila eshte e meta e juaj?
» Cila eshte puna me e veshtire?
» Cila eshte arsyja qe hyni ne forum .
» Cila eshte embelsira juaj e preferuar??

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Sociologji-
Kërce tek: