Bashkimi Kombėtar
Mirė se erdhė nė forum " Bashkimi Kombėtar "
Qėndro i lidhur me ne ! Disponim te kėndshėm tė kontribojm pėr kombin larg ofendimet dhe zėnkat... 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

Share | 
 

 ZEMĖR E KĖPUTUR

Shko poshtė 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
meli
V.I.P
V.I.P
avatar

Female
Numri i postimeve : 842
Age : 34
Vendi : diku ne gyrbet
Registration date : 13/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Dec 09, 2007 1:04 am

Shaban cakakolli te uroi per kto pezi shum te bukura .

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Dec 09, 2007 2:08 am

Te falemnderoi e nderuara meli,per perkrahejen e krijimtarise time.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Dec 09, 2007 2:11 am

DASHURITĖ NUK VDESIN

TI TUE PRITĖ
UNĖ TUE PRITĖ
NĖ GJUMĖ BIEN DASHURITĖ
POR TRISHTIMI ĖSHTĖ I TEPĖRT
DASHURITĖ KURRĖ NUK VDESIN
ZGJOHEN KUR DY DUAR AFROHEN
PĖR TI PREKUR......
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Dec 09, 2007 2:15 am

VITET GĖNJEJNĖ
Vitet jane tinzare
me mashtroj Rinia
vargisur si ne rruzare
iken vitet e mia!

Desha te jem ne vetmi
ti kujtoj vitet neper thinja
por ti qendro,ketu prane meje
se je e imja

Jo,nuk dua te kujtoj pleqeri
kur te kam prane
Rinohem me ty...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
**Embelsira**
Hero anėtar
Hero anėtar
avatar

Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 29
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Thu Dec 27, 2007 11:03 am

Urime shaban veret poezi te bukura, kompliment
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bessa
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Thu Dec 27, 2007 5:06 pm

T'kam dasht me zemet t'kam dashut me shpirt
Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
Nje zemer e pata dhe ate ta fala
Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
Me fjal me the te dua
Me zemer me the sje per mua

Dua te shkoj
Dua te harroj
Por dije nje gje
Qe gjith te perkujtoj

-----------

Ne thellsine e zemres time
eshte vendos nje emer
Pergjithmone kete emer
do ta mbaj ne zemer

------------------

Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

Sa here ti me vjen prane meje,
Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

----------

Dashuria u jep mend
Ayre qė s'kanė
Ndėrsa u merr mend
Atyre qė kanė

------------------

Ne te kumanoves e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpyrt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e kumanovares eshte shume shtrenjt

----------

Nenaten e qete
ne gjumin e lete
kur me kujtohesh
ti nuke mundem me fjet

------------------

Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

Rruget jan te gjata
Netet jane pa fund
Qendroj larg teje e ste gjej askund,
Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
Lejoma te puthi njeher dhe t'a largoj ket merzi.

----------

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri...

---------------

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj

----------------------

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.

-----------

do te behem zog
e ti se do te me njohesh
do te vi ne dasem
kur ti te martohesh
do ti bi daulles
per lamtumiren tuaj
kurse une i mjeri vetem,
vuaj dhe vuaj

te deshiroj
fat ne jet
nje trup me shendet
ne shtepi harmoni
dhe dashuri pa kufi

------------------

Ore djal ore djal
po ti tham nja dy tri fjale
sie ke nis hiq mire s eki
po veq vazhdo se vete e di

kur te lodhesh nga kjo loj
mos mendo t'kthehesh perser
s edhe une do di te jetoj
ta bej jeten sikur ti....!!

------------

zemra zemres
i bon lutje
dashuria e par
fillon me Puthje
zemra e femres
esht hotel
kush don hin
e kush don del
po zemra e mashllit
esht si gur kush hin
brenda nuk del kurr

----------------------

Nuk jam poet,
tė shkruaj poezi
Por fjalėn tė dua,
E shkruaj vetėm pėr ty
Bilbili nė degė
Sa bukur kėndon
Ti puthsha buzėt
Ti qė e lexon

------------

Sikur lulja pa arome
sikur perla pa shkelqim
ashtu do ngelem une
n,q,s ti nuk je shpirti im

-----------------

Dashuria fillon me nje shikim,
vazhdon me nje buzeqeshje,
zmadhohet me nje puthje,
dhe perfundon me dy pika lot.

--------

Zemra lengon
vajtimi shpejton
dashurinė e parė
do ta kujtoj edhe nė varrė.
Do te bėhem shkrumb e hi
do te tretem nga njė dashuri
zemra me thot tė dua
pse me ben kaq shumė tė vuaj?

Gjithmone kan thėnė
nga urrejtja e tepert
shfaqet ndjenja e dashurise
dhe shfaqet ne horizont.

-------------

Eh ta dish sa shume te dua
do te rrije veq me mua,
dua ti ndjej buzet e tua,
dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

---------

Une dhe ti
ti dhe une
me nje fjal te
DUA SHUM

--------------

Kujt i thua lule
kujt i thua hen
kujt i thu princeshė
si mu ke then
A te duket njejte
kur e perqafon
athu nje qast ndalohesh
mbyll syte e mė kujton..!
Athu te rren mendja
me kerkon ne shpi
po vendi im eshte bosh
une mungoj te ti..!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bessa
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Thu Dec 27, 2007 7:58 pm

Njeriu pa dashuri si nena pa femije
Buza e pa puthur si lulja e keputur
Zemra ne vetmi si bora u shkri…

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova


Tė dua, pėr ty vuaj!
Tė dua, pėr ty shkruaj!
Tė dua, pėr ty ėndėroj!
Deri nė vdekje ty s’tė harroj!
***
Njė ditė Zoti po mendonte,
diqka zemrės time ti dhuronte..
te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.
***
Ti fali syt, nėse ti i shikon!
Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!
***
Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?
***
Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
Si te kalon nata kur mua sme sheh?
Si te rin qeta buzet e tua?
Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?
***
O bilbil I bukur shko ku te them un,
Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
Nese e gjen te zgjuar thuj,
Se ende nuk e kom harruar……?
***
Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???
***
Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bessa
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Thu Dec 27, 2007 8:00 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sat Jan 12, 2008 1:19 am

Tė pėrgėzoi pėr poezitė tuaja shumė tė bukura znj.Bessa dhe dėshiroj qė tė vazhdosh kėtė stil poetik mjaft tė pėlqyar,shumė,shumė suksese.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sat Jan 12, 2008 1:21 am

po ashtu edhe ju Ėmbėlsira flm,pėr pėrkrahjen qė i jipni krijimtarisė sonė,pėr kėtė ju jemi mirėnjohės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bessa
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Jan 13, 2008 6:47 pm

flm shum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bessa
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Jan 13, 2008 7:10 pm

DASHURIA

Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha reze HANE
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DU
sdo te jetojsh as ni ohr pa Mu!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bessa
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sun Jan 13, 2008 7:12 pm

E PA FAT

NDOSHTA KUR U LINDA PRINDERIT
SU GĖZUAN
NE DJEPIN E DJALIT
MĖ VENDOSĖN MUA

ZOTI KUR MĖ FALI
NDOSHTA ME DĖNOI
DHE DHA URDHĖRIN
E PA FAT TĖ JETOJ

KUR U LINDA UN
PRINDĖRIT PRITĖN DJAL
DHE PREJ DITĖS SE LINDJES
JETOJ E PA FAT.


E don dashurin??


Nėse e don Bukurin, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė bukura se unė.
Nėse e don menqurin, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė menqur se unė.
Nėse e don pasuri, atėher mos mė duaj mua,
sepse ka tjer qė jan mė tė pasur se unė.
Por nėse e don dashurin, atėher duam vėtėm mua,
sepse nuk ka asnjė qė tė dashuron mė shum se unė!

Nuk qenka lehte

Nuk qenka lehte me qen shum e dashuruar
dhe mos me pas rast te shoh gjdo dite
nga nje dite do te ipsha gjdo gje !
vetem te jem para syve te tu
dhe te perqafoja vetem disa minuta.
Gjdo here e ndjej veten te pa kompletuar
me duket se nje pjes e trupit tim me mungon
kur nuk jam me ty!
e di tani ashtu duhet te jete
vetem nuk me behet prap lehte
Gjdo dite pa ty
vetem e mendoj te kaluaren me ty
qe ma ke dhuruar ne jete
te kaluaren qe me ka mar malli.......shume
Por mos haro se te dua shume
dhe mendoj per ty!
dhe i numroj gjdo minut
deri sa te bashkohemi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
bessa
Anėtar i ri
Anėtar i ri
avatar

Numri i postimeve : 188
Registration date : 26/12/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Jan 29, 2008 5:22 pm

Tė kam larg!!

Tė kam larg
por prapė tė dua!
Nuk lajmrohesh
pse mė ke harruar?
Qka bėra keq qė mė nuk mė do
apo ndoshta ke tjetrėn
qė mė shumė e do?


Digjem pėr ty !!


Me fal njė buzeqeshje
zemren mos ma lendo,
mė thuaj edhe njėherė
tė dua dhe fort mė pėrqafo!
Nėse njė dit do tė bėhem hi,
ta dish se jam djegur pėr ty .


Dy zemra !!


Dy zemra lindin
Dy zemra qeshin
Dy zemra qajnė
Dy zemra vdesin.S'tė harroj

Tė dua,pėr ty vuaj !
Tė dua ,pėr ty shkruaj!
Tė dua,pėr ty ėndėrroj!
deri nė vdekje ty s'tė harroj!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Fri Feb 29, 2008 8:38 pm

pergezime besa,paskeni shkruar poezi te bukura
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Musafir
VizitorMesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sat Mar 01, 2008 2:05 am

Dashuri me Fantazi

Nė tėr trupin shikimin ma lėshon
Mė pėlqen kur mė ngacmon
Me bisht tė syrit tė vėshtroj
Buzėn ngadal e kafshoj
Ti mendjen ta tranoj
Por qė tė mė ofrohesh, stė lejoj
Plas prej atje dhe vetėm fantazo
Se nė realitet mė tepėr sguxoj
Digjem si prush se as njé her skam tė tė provoj..
Ndoshta nė duar tė mė kesh pėr njė sekond
Gati shansėn ta dhuroj!
Por mos u mashtro mė larg me shpresa tė vazhdojsh
Se S objekt pėr njeri skam mu ba
Mor sjam e leht, jam e fshtir tė kam than!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Mar 11, 2008 11:20 am

LULES SIME VJOLLCĖ

Kam rėnė nė hall
jam merakosė
pėr lulen time vjollcė
kem ca halle
qė na ndajnė
e nuk mundem
tė e kem pranė.

Jam mbushur
plot mallėngjime
lule Vjollca
lulja ime.

Lule Vjollca
ime e shtrejtė
sikur tė kishim
fat tė njejtė
vetėm pranė
tė kisha ndejė
do tė trajtoja
shumė sinqertė
tė mė mbetesh
si fushė e blertė
nuk duroj
tė trajtojnė ndryshe
as njė gjeth
nuk dua tė vyshket
vetėm qastin po e priti
tė vij pranė dhe tė ujiti
orėt e natės deri vonė
tė stolis tė marr aromė
me gėzim tė mbajė nė duar
lulja ime e bekuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 07, 2008 12:03 pm

MUNGESĖ

Moj Drenusha emirė
As nuk vjen,as nuk mė thirrė
ikėn nata,dita gėdhirė
Nė kėtė jetė jem mysafirė
Shkojnė vitet,verė me verė
Shkon dhe jeta nė humnerė.
Pse fshihesh nė skėterrė?
Mė dashuro vetėm njėherė
Dua e bukura Drenushė
tė shtrėngoi tė puthė nė gushė..........
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
rinesa
Fillestar/e
Fillestar/e


Numri i postimeve : 20
Registration date : 25/03/2008

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 07, 2008 4:00 pm

te pershendes shume.shabi.,ama sa bukur ikeni thure vetem vazhdoni se ska me bukur.........te pershendes shumeeeeeeee,nesaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 664
Age : 40
Vendi : Prishtinė
Registration date : 03/10/2008

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 07, 2008 4:04 pm

Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.
Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.
Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua. TE DUA
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 664
Age : 40
Vendi : Prishtinė
Registration date : 03/10/2008

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 07, 2008 4:04 pm

Ti fali syt, nėse ti i shikon!
Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Luki
Anėtar aktiv
Anėtar aktiv
avatar

Male
Numri i postimeve : 664
Age : 40
Vendi : Prishtinė
Registration date : 03/10/2008

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Tue Oct 07, 2008 4:29 pm

Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   Sat Oct 11, 2008 5:50 pm

NETĖT PA GJUMĖ

Njė natė pa gjumė
sjell njė ditė tė vdekur
pėr ty mendoj shumė
dhe po rri pa fjetur!

Kur mbyllė pak qepallat
ėndėrra mė vjen n“prag
pse m“i prishė ėndėrrallat?
Pse mė rrin aq larg?

Pėr ty po rrėpatem
si zog pas foleje
pa ty varr,kam natėn
dua tė jesh pranė meje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: ZEMĖR E KĖPUTUR   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
ZEMĖR E KĖPUTUR
Mbrapsht nė krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bashkimi Kombėtar :: Arti dhe kultura :: Gjuha dhe Letėrsia Shqiptare-
Kėrce tek: