Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

  Radio Kur’ani, Radio Stacioni më popullor në Egjipt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mexhid Yvejsi
Anëtar
Anëtar
Mexhid Yvejsi


Male
Numri i postimeve : 429
Age : 73
Vendi : Gjakovë, Kosovë
Registration date : 04/05/2009

 Radio Kur’ani, Radio Stacioni më popullor në Egjipt   Empty
MesazhTitulli: Radio Kur’ani, Radio Stacioni më popullor në Egjipt     Radio Kur’ani, Radio Stacioni më popullor në Egjipt   EmptySun Oct 05, 2014 12:03 pm

Radio Kur’ani, Radio Stacioni më popullor në Egjipt

Gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit (29 qershor - 28 korrik), Radio Kur'ani ishte radio stacioni më i njohur, më i dëgjuar, më popullor në në Egjipt, sipas një sondazhi.
Anketa është realizuar nga zyra e marrëdhënieve me publikun e Shoqatës Egjiptiane të Radios dhe Rrjeteve Televizive, sipas raportit të agjencisë el-Bawaba News.
Abdul Halik Jusuf, një zyrtar i shoqatës, tha se sipas sondazhit, 97.5 për qind e dëgjuesve të radios thanë se kanë dëgjuar programet e Radio Kur’anit gjatë muajit të Ramazanit.
Ai tha se programet në Këndimin e Kur'anit, me Tertil dhe Texhvid, si dhe ato programe ku flitej për parimet islame ishin më të popullarizuarat në mesin e programeve të Radio Kur'anit.
Radio Kur’ani i Egjiptit ishte përzgjedhur si radio stacioni me numrin më të madh të dëgjuesve gjatë muajit të Ramazanit të vitit të kaluar, gjithashtu.
Egjipti është një vend me shumicë musliman me një histori të rëndësishme të veprimtarive Kur'anore, sidomos në fushën e këndimit të Kur'anit.
Egjipti ka prezantuar në Botën Muslimane disa nga kënduesit më të njohur dhe më popullor të Kur'anit duke përfshirë Abdul Bassit Abdul Samad, Muhammed Siddik El-Minshavi, Mustafa Ismail dhe Muhammed Rifat.

Burimi: IQNA News
Përktheu nga anglishtja:
Mexhid Yvejsi, Gjakovë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Radio Kur’ani, Radio Stacioni më popullor në Egjipt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mbrëmje e poezisë kushtuar Kosovës në Egjipt
» Humor popullor...
» Muhammed emri më popullor në Angli
» FIGURA E KËNGËTARIT POPULLOR PARA MASËS DHE OPINJONIT
» Radio Vatikani:Atë Lombardi: nga Selia e Shenjtë nuk ka ndry

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Teologji-
Kërce tek: