Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 A ekziston jeta pas vdekjes?

Shko poshtë 
+52
ELIE
**Lumi_
Fjona
gjakushi
Eva0506
Luki
Eagle Eye
shpendo
Martina
shaban cakolli
shpendkeqi
Xili
beti
Ariani
Loti
Adonisi
Mergimtari
Hana
valoni-peja
njonidrenica
Kushtrimi86
vjoooosssssssaaaa
luan mreti
lilu
Ali Baba Tepelena
tom sojer
Argent
Mister
paioni
Orfe@
loredana
Parapsikologu
**Embelsira**
Anna
murturi
rroni
katunariplak
voglushja
Euridika
MUHAMETII
rolling
echo
spirito
Guximi
xhavo_
Clarence
interesant
Beton
feneri
Kosovarja
E_Bukura
naqeta
56 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
AutoriMesazh
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptyFri Oct 10, 2008 10:11 pm

**Lumi_ shkruajti:
Gjithsesi ekziston per ata qe e shtrijne per toke naj kaurr.

Ha ha ha Lumi e nese e shtrin per toke naj Grek ç'fare ndodhe !?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptyFri Oct 10, 2008 10:41 pm

OJ trandafile ti po ja qe ato talebankat qe ecin nga kercova a nuk jane te arabise ato a me thuaj ty ku egzistone nje veshje e tille tek tradita jone ajo nuk eshte veshje qe te thote te ruajsh trupin por eshte veshje tradicionale e arabeve
edhe si eshte kurani nje historij e shkruar nga nje poet arabe si per shembull te lexoshe mesharin apo historine e poullit shqiptare eshte edhe kurani qe ju e quajni te pikur prej qielli peralla me mbret i thojne asaj mos u mundohuni me u be e tille ku jeni me zije se te krishteret qe ju i perbuzni e qesheni me ta sepse shkojne te zbuluara andaj mo shini mend ketu si musliman apo si me te paster se eshte keq kane theene te paret
nese nuk dine cila eshte gjeja me e mire pyete cila kushtone me shtrejt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kushtrimi86
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Kushtrimi86


Male
Numri i postimeve : 172
Age : 38
Vendi : Prishtine
Registration date : 29/08/2008

A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptyFri Oct 10, 2008 10:47 pm

Forumist te nderuar ju lutem beni dallimin ndermjet fese dhe kombit.
Shqiptaria apo shqiptarizmi nuk eshte fe edhe askush nuk ka pretenduar se ai te jete i tille.Shqiptaria eshte nje teresi kombetare, te ciles i takojme ne si komb, dhe krenohemi se jemi te tille.
Fe është program i Zotit i zbritur për njerëzit, që u mëson atyre bazat e besimit si dhe mënyren e jetësimit të atij besimi duke rregulluar raportet e njeriut me Krijuesin e tij, me vetën dhe familjen e tij si dhe me shoqërinë në përgjithësi.
Komb është një bashkësi e qëndrueshme njerëzish, e formuar historikisht në bazë të gjuhës, të territorit, të jetës ekonomike dhe formimit psikik që shfaqet në bashkësinë e kulturës.Pra kombi është një bashkësi e madhe solidare, që e lidh ndjenja e sakrificës së kryer dhe sakrificave, për të cilat është i gatshëm edhe në të ardhmën.
Nuk guxon njeriu i thjeshte e aq me pak ndonje intelektual qe t’i krijoje vetes nje komoditet duke u mbeshtetur ne ate se eshte nje atdhetar i mire dhe kjo gje do t’i mjaftoje, ashtu sikurse qe nuk mjaftojne qe te jeshe nje besmitar i mire e te mos besh asgje per Atdheun sepse ne njeren ane nuk do te mund te kryesh ritualet fetare po qese nuk je i lire, ndersa ne anen tjeter do te jesh i humbur dhe jeta nuk do te kishte kuptim nese mbetesh pa qellim dhe besim ne Zotin e Madheruar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MUHAMETII
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
MUHAMETII


Numri i postimeve : 1106
Registration date : 07/05/2008

A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptySat Oct 11, 2008 12:07 am

Ja t'i kemi te qarta dallimet ndermjet kombit dhe fese:

KOMB I m. sh.
1. Bashkësi e qëndrueshme njerëzish, e formuar historikisht në bazë të bashkësisë së gjuhës, të territorit, të jetës
ekonomike dhe të formimit psikik, që shfaqet në bashkësinë e kulturës. Kombi shqiptar. E drejta e kombeve për
vetëvendosje. Baballarët e kombit. vjet. deputetët reaksionarë në parlamentin e regjimit zogollian.
2. spec. Shtet, vend. Lidhja e Kombeve. Organizata e Kombeve të Bashkuara.

Ndersa FE, ashtu sic ka thene edhe Kushtrimi86, eshte kur i nenshtrohesh vullnetit te Zotit, domosdoshmerisht ne ligje fizike - natyrore, dhe me vullnet te lire ne praktikimin e fjales se Tij.
Shqiptaria nuk mund te jete fe.
- A e meson shqiptaria ndonjehere shqiptarin, se si te sillet mire me prinderit e tij, te afermit e tij e shoqerine ne pergjithesi!?
- A ia meson shqiptaria shqiptarit, edukaten morale, etiken, a i meson se duhet ndihmuar dhe perkujdesur ne nje menyre me te veqante ndaj te varferit, te vobektit, te semuret!?
- A e meson shqiptaria shqiptarin, se si duhet t'i lutet Zotit, si duhet t'i bindet urdherit te Zotit!?
...

Aman zeriatdheut, profetin Muhamed a.s. (paqja qofte mbi te) mos e quaj kriminel, sepse ka qene krejt tjeter personalitet, mision krejt te kundert ka predikuar.

Historiani dhe analisti anglez Majkell Hart ne librin e tij "100 Njerezit me me ndikim ne bote", pikerisht Muhamedin a.s. e vendose te parin, duke lene shume profete, shkenctare, filozof, sociolog e historiane e politolog mbrapa.
Kur e kane pyetir Michael Hart, pse pikerisht profetin Muhamed (a.s.) vendose ne krye te listes, ai u pergjigj:
"Venia e Muhamedit ne krye te listes se personaliteteve me me ndikim ne bote, mbase mund t'i befasoje disa lexues, e te tjeret t'i beje te pyesin per nje rangim te tille, por ai ishte njeriu i vetem ne histori, i cili ishte bindshme me i suksesshmi, si ne aspektin profan, ashtu dhe ne ate fetar. Ne cdo gje, Muhamedi qe thellesisht racional, modest, i sjellshem."


Ndersa ne nje rast tjeter ka thene:
“ Unë jam thell i bindur se sikur një individ i rangut të Muhammedit (a.s.) të sundojë botën e sotme do të kishte sukses në zgjidhjen e problemeve të shumta që e përfshinë sot botën, do të kishte sukses të plotë drejt zgjidhjeve të problemeve aq të shumta njerëzore dhe do ta qonte botën drejt paqes e lumturisë së vërtetë e të përhershme”.

Ja se qfare ka lene mbrapa:

100 Personalitetet me te shquara ne Histori sipas Michael H. Hart

1. Profeti Muhamed
2. Isak Njuton
3. Jezu Krishti
4. Buda
5. Konfuci
6. Shen Pavli
7. Çaj Luni
8. Johan Gutenbergu
9. Kristofor Kolombo
10. Albert Ajnshtajn
11. Lui Paster
12. Galileo Galiei
13. Aristoteli

.
.
.
97. Karli i Madh
98. Homeri
99. Justiniani I
100. Mahavira


Faleminderit per mirekuptim

Me t'mira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptySat Oct 11, 2008 12:09 am

Ariani shkruajti:
I kisha propozuar të gjithë shqiptarët myslimanë të vërtetë dhe atdhetarë të vërtetë që ta injorojnë Premtimin. Me Premtimin nuk ia vlen të diskutosh për asnjë temë. Një njeri i cili nuk beson në Zotin e Madh, me te nuk ia vlen të humbasësh kohë. Atë (në këtë rast Premtimin) duhet injoruar. Ti Premtim as për çështje kombëtare nuk je i përshtatshëm me biseduar, sepse je injorant. Prandaj ua shoh për të madhe të gjithë atyre që polemizojnë me Premtimin.


Ariani, njehere te kam thene qe, mos u mundo te ben guzhem me kete nick! E di se kush jeni...Pse nuk po me thuani keto fjale me ate identitet qe te njoh? Keni frike nga qka? Megjithate mua nuk me shqeteson kjo menyre se si me jeni drejtuar, jo vetem me kete pseudonim, por edhe me te vertetin apo edhe me 100 pseudonima tjere.
Kam shume material qe te kunderpergjigjem, por nuk po e beje dhe po te theme vetem diqka per ato dy fjale qe ti kam nenvizu.

A jeni ju qe me heret ne kete teme, jeni paraqit si njeri atdhetar dhe qe e don vendin tuaj dhe keni bere apo jeni ne gjendje te beni gjithqka??
Une te theme me seriozitetin me te madhe, dhe me plote pergjegjesi para te gjithe ketyre forumisteve se, ju perveq se nuk jeni ashtu siq paraqiteni, jeni vetem nje PERQARES. I cili, e do vetem veten, dhe aske tjeter, as edhe fen tende-muslimane jo. Pse? Sepse, shihet shume qart se juve u pengon mendimi im i lire qe kam per "zotin" dhe per fen muslimane. Perderisa keni thene "...shqiptaret musliman..." dhe jo "...te gjithe shqiptareve pa dallim feje". Qka ti theme kesaj perveq PERQARJE. Apo per ty po ekzistojkan vetem shqiptar musliman patriot?? Ku mbeten ata te Krishter, Ortodoks apo ata qe si kan dhene rendesi asnjeres nga keto fe??

Jam ateist, nuk besoj ne zot e ne asnje fe, e kam fejen time, kjo eshte arsyea qe une jam me pak se ju kombetar??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ariani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 25
Age : 43
Vendi : Prishtine
Registration date : 01/08/2008

A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptyWed Oct 29, 2008 1:48 pm

Nuk e kisha ndërmend t'i përgjigjem më askujt në këtë forum. Por, rastësisht e hapa këtë web-faqe dhe vërejta se sa injorantë është ky Premtimi. Po ashtu u befasova shumë nga autori me pseudonimin zeriatdheut, kur pa fije turpi e fyeu pejgamberin Muhamed a.s. Që të dyve juve, Premtim dhe zeriatdheut ju them se me këtë rast keni bërë një mëkat të madh, sepse Zoti i Madh mund të ju dënojë rëndë. Me këtë rast ju e keni fyejt edhe kryekomandantin legjendar Adem Jashari, i cili heroikisht bie në fushën e nderit për çlirim dhe ribashkim kombëtar në një SHQIPËRI. Po ashtu keni fyer edhe shumë e shumë dëshmorë të tjerë, siç janë komandanti i shquar Zahir Pajaziti. I përmenda këto dy raste, sepse kam fakte të pamohueshme se të dy, kryekomandanti Adem Jashari dhe Zahir Pajaziti kanë qenë patriotë të mëdhenj shqiptarë dhe besimtarë të devotshëm të fesë islame, që kanë besuar në Zotin e Madh. Prandaj, ju kisha lutë që mos i njollosni figurat e mëdha kombëtare dhe fetare. Sinqerisht ju lusë që në të ardhmen mos bëni mëkate të këtilla, sepse Zoti i Madh edhe pse është mëshirues, ai i dënon ashpër ata të cilët bëjnë mëkate. Nuk kam asgjë kundër shqiptarëve të krishterë apo ortodoks. Por unë vetëm i mora shembuj këta dy heronj të pavdekshëm - kryekomandantin legjendar Adem Jashari dhe Zahir Pajaziti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptyWed Oct 29, 2008 5:56 pm

Ariani shkruajti:
Nuk e kisha ndërmend t'i përgjigjem më askujt në këtë forum. Por, rastësisht e hapa këtë web-faqe dhe vërejta se sa injorantë është ky Premtimi. Po ashtu u befasova shumë nga autori me pseudonimin zeriatdheut, kur pa fije turpi e fyeu pejgamberin Muhamed a.s. Që të dyve juve, Premtim dhe zeriatdheut ju them se me këtë rast keni bërë një mëkat të madh, sepse Zoti i Madh mund të ju dënojë rëndë. Me këtë rast ju e keni fyejt edhe kryekomandantin legjendar Adem Jashari, i cili heroikisht bie në fushën e nderit për çlirim dhe ribashkim kombëtar në një SHQIPËRI. Po ashtu keni fyer edhe shumë e shumë dëshmorë të tjerë, siç janë komandanti i shquar Zahir Pajaziti. I përmenda këto dy raste, sepse kam fakte të pamohueshme se të dy, kryekomandanti Adem Jashari dhe Zahir Pajaziti kanë qenë patriotë të mëdhenj shqiptarë dhe besimtarë të devotshëm të fesë islame, që kanë besuar në Zotin e Madh. Prandaj, ju kisha lutë që mos i njollosni figurat e mëdha kombëtare dhe fetare. Sinqerisht ju lusë që në të ardhmen mos bëni mëkate të këtilla, sepse Zoti i Madh edhe pse është mëshirues, ai i dënon ashpër ata të cilët bëjnë mëkate. Nuk kam asgjë kundër shqiptarëve të krishterë apo ortodoks. Por unë vetëm i mora shembuj këta dy heronj të pavdekshëm - kryekomandantin legjendar Adem Jashari dhe Zahir Pajaziti.

Ariani, njehere te kam thene qe, mos u mundo te ben guzhem me kete nick! E di se kush jeni...Pse nuk po me thuani keto fjale me ate identitet qe te njoh? Keni frike nga qka? Megjithate mua nuk me shqeteson kjo menyre se si me jeni drejtuar, jo vetem me kete pseudonim, por edhe me te vertetin apo edhe me 100 pseudonima tjere.
Kam shume material qe te kunderpergjigjem, por nuk po e beje dhe po te theme vetem diqka per ato dy fjale qe ti kam nenvizu.

A jeni ju qe me heret ne kete teme, jeni paraqit si njeri atdhetar dhe qe e don vendin tuaj dhe keni bere apo jeni ne gjendje te beni gjithqka??
Une te theme me seriozitetin me te madhe, dhe me plote pergjegjesi para te gjithe ketyre forumisteve se, ju perveq se nuk jeni ashtu siq paraqiteni, jeni vetem nje PERQARES. I cili, e do vetem veten, dhe aske tjeter, as edhe fen tende-muslimane jo. Pse? Sepse, shihet shume qart se juve u pengon mendimi im i lire qe kam per "zotin" dhe per fen muslimane. Perderisa keni thene "...shqiptaret musliman..." dhe jo "...te gjithe shqiptareve pa dallim feje". Qka ti theme kesaj perveq PERQARJE. Apo per ty po ekzistojkan vetem shqiptar musliman patriot?? Ku mbeten ata te Krishter, Ortodoks apo ata qe si kan dhene rendesi asnjeres nga keto fe??

Jam ateist, nuk besoj ne zot e ne asnje fe, e kam fejen time, kjo eshte arsyea qe une jam me pak se ju kombetar??


Tani te kam bere me te leht te lexon. Nuk kam qka te theme me shume ty. Vetem po te theme edhe diqka. Perderisa njerez sikur ju, nuk din te respektojne mosbesimin e dikujt, ne kete rast timin, as une nuk te respektoj besimin tend.

Ec shkelja me te katertat menjehere.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ariani
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Male
Numri i postimeve : 25
Age : 43
Vendi : Prishtine
Registration date : 01/08/2008

A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptyThu Oct 30, 2008 12:39 pm

Premtim si duket t'u paskëshin përzier kabllat. Asgjë konkrete nuk ke thënë, sidomos kur thua se unë po të shkruaj nga një nick tjetër po dëshmon se vetëm merresh me supozime dhe asgjë tjetër. Kështu që nuk kam tjetër çka të them përveç se në të ardhmen do të injoroj, sepse nuk meriton më shumë që të polemizoj me ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dan_3118
Fillestar/e
Fillestar/e
dan_3118


Male
Numri i postimeve : 7
Age : 35
Vendi : ne token e zotit
Registration date : 30/10/2008

A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptyThu Oct 30, 2008 1:19 pm

me pa fjale per ata qe vertet mendojn dhe kuptoj
sic vyshket lulja dhe pas shiut celet perseri ashtu dhe njeriu do te ringjallet.

kur lindet ju pyeti njeri a doni te lindni????
ashtu dhe kur do te ringjalleni sdo tju pyese me njeri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptyThu Oct 30, 2008 5:27 pm

Ariani shkruajti:
Premtim si duket t'u paskëshin përzier kabllat. Asgjë konkrete nuk ke thënë, sidomos kur thua se unë po të shkruaj nga një nick tjetër po dëshmon se vetëm merresh me supozime dhe asgjë tjetër. Kështu që nuk kam tjetër çka të them përveç se në të ardhmen do të injoroj, sepse nuk meriton më shumë që të polemizoj me ty.

Kjo fjala qe te kam hijezu me ben qe mos te mirrem me ty me shume. Ne fillim te kam thene se, mos u mundo te ben guzhem me shume pseudonima. Tregou burre dhe mi thuaj keto fjale me identitetin e plote, te cilin edhe te njohe. Dhe do te dije si te kunderpergjigjem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 EmptyThu Nov 13, 2008 2:33 pm

interesant shkruajti:
Nuk di si te te drejtohem e apo i nderuar E_bukura !

Une para se me fillu kete shkrim, kisha me e bere nje pyetje te quditshme per disa : Ku eshte antarja E_Bukura, apo me mire te them : A ka ekzistu ndonjehere ne kete forum ndonje Antare me pseudonimin E_Bukura, apo ka qene atar ai i cili fshehet pas ketij pseudonimi !?

Largimi im nga ky forum eshte i ditur shume mire,nuk ka qene largim imi per arsye se me keni zene ngusht ne tema, por ka qene largim qe per dicka tjeter, nuk do e kisha perserit shkakun se jam i bindur se do fshihet edhe ky postim pastaj .( dhe prap nuk do isha fut , por me kerkesen e disa miqve ketu, u futa )

E_Bukura

Ne jemi njerez qe Zoti na ka vecuar nga te gjitha krijesat, na ka dhen nje identitet, dhe sa here qe ne mundohemi te behemi dikush tjeter, atehere do e kuptoni se atehere ka fillu fundi i falcifikimit .

Sikur cdo popull qe ka pas Pejgamber , Pejgamberet tek secili popull kan hase ne njerez me shume fytyra, gje qe ka ndodh edhe pas vdekjes se Pejgamberit te fundit, ku kan dal " Pejgamber te rrejshem " qe kan deshiru ta ndrojne identitetin e tyre , duke e futur vehten ne dicka qe nuk i takon, por si cdo here edhe ketyre i ka ardhe denimi sikur te atyre me heret, po duhet te dihet se edhe ne te ardhmen do i vij te tjereve qe ndjekin po kete rruge . ( jam i bindur se do e kuptosh se ku e kam fjalen )

Po qe se Muhamedi ka vdekur, dhe profetsia ka marr fund, je shume gabim nese mendon qe ligjet dhe rregullat e tij kane marr fund me vdekjen e tij. Vdekja e tij ka qene ligj si per te si per krejt krijesat, por shpallja qe iu eshte zbritur atij eshte gjalle dhe do te jete deri ne diten e fundit te kesaj bote. ( sa per sqarim : Muhamedi nuk ka qene i derguar tek nje popull i caktuar, por ka qene Pejgamber per te gjitha Botrat ).

Nese e kupton mire kete realitet, atehere do gjesh pergjigje per pyetjen tende dhe per mendimin tend , i cili eshte mendim koti , ku thua se i fundit qe do te dorezohet ne keto polemika ka me qene Muhamedi. Ketu ende nuk jane dorezu Ani , Xhavo, Interesant , por kan studime dhe pune te tjera, ku ky eshte nje nder shkaqet qe nuk marrim edhe shume pjese, dhe shkaku i lartshenuar .

E vertete eshte qe ketu ka shume per tu mesuar, ata qe dojne temesojne, por duhet te din se nga kush te mirret ky mesim.

Si cdo here ne fund , ku kete fjale e kam thene shume here : Cdo mesim e ke fitim, Cdo pesim e ke mesim !

Ti ke psu qysh ne ate moment kur ke vendos te behesh dikush tjeter !

Me mire vone se kurre. Atehere fillojm nga ju, qe me pasket bere te s'kuqem dhe njekohesisht me paske "bombarduar" nga te gjitha anet, por qe nuk ndihem aspak e befasuar. E kam pritur kete reagim nga ju, por jo kaq shpejt! Pa u bere dymbedhjet ore. Ky ishte edhe qellimi im, qe te vertetoja ate per te cilen isha ne dilem. U vertetua...Keni filluar me enigma! Te njejten gje po vazhdoje edhe une, po le disa enigma qe vetem ju i kuptoni.

I nderuari Interesant. Jeni shprehur skeptik ne momentin kur me jeni drejtuar( nese duhet me "e" apo "i").Kjo eshte normale dhe e pranuheshme nga une te pakten. Skeptike edhe une jam ne shume persona ketu, perjashtim disave. Por perderisa s'kam pasur asnje argument te mbeshtetur me prova ne lidhje me kete dyshim, asnjehere nuk kam thene se "X" personi nuk eshte femer, por eshte mashkull, apo ndersjelltas. Se "X" personi nuk eshte i kesaj moshe, por i asaj moshe. Se "X" personi nuk eshte ne Kosove, Shqiperi, Ilirid, etj.,( sic paraqitet) por eshte diku ne perendim i humbur. Se "X" personi nuk eshte nga qyteti, sic paratitet, por eshte nga ndonje fshat. Se "X" personi....etj.,etj. Nuk e kam bere kete asnjehere, per te vetmen arsye. Ngase nuk kam qen ne poziten tuaj....asnjehere ! Fjalen apo mendimin e par qe kam dhen ne nje tem te caktuar, e kam mbrojte dhe nuk jam lekunder per asnje fije te flokit-100%. Perpara juve, ka provuar edhe nje 'X" person te perfitoje nga ky lloj supozimi. Por pyes veten se ku eshte sot ai? Dhe si u nda?( sigurisht i zhgenjyer tersisht nga vetja). Nuk deshiroje te shoh edhe ty, ne te njejten gjendje, ngase me ty deri vone kemi pasur raporte te mira. Te pakten ashtu dukeshin. Ne dallim prej juve qe pyesin " A ka ekzistuar kjo E_Bukura, apo ka qene antar ai i cili fshihet pas ketij pseudonimi"? Une nuk e pyes veten, apo te tjeret ne kete menyre. Nese nuk gabohem, ne njeran nga temat qe kemi debatuar ne te dy, e kam permend njehere se nese do na vij rasti, do pranoja te dal per nje kafe me ty, ne menyre qe te bindesh per paragjykimet ndaj meje. Mund te jem edhe gabim, t'i kem thene keshtu antarit "Ani", por e di qe njerit po. Ne te njejten kohe kam qen e ftuar ( pak e bindur nga nje antar)qe te dal per kafe me nje nga antaret qe me se shumti kemi pasur mosperputhje ne mendimet e shprehura, me Kosovaren. Kam pranuar me nje kusht...Por nuk u realizua ky takim. Pakes me mbeti merak, ngase do doja qe kete te fundit ta shihja se cfar kapaciteti ka ne nje tavolin perball meje, ne dallim prej forumit. Iku edhe ky rast! C'faj kam une, qe gjithcka qe eshte folur e perfolur e paragjykuar per mua, u vertetua e kunderta? Ne nje gje mund te dyshon cdo kush ketu. Ne ate se jo cdo kujte i kam dhene mundesi t'me njohe me shume jashte forumit. Kete e kam bere ngase njerezit keqkuptojn, njerezit me dite e jave te tera presin nje fjal te vetme, ne menyre qe te marin neper goje,dhe te flasin e te bejne me gishte... Nuk kam dashur askujt t'i jap kete rast. Edhe pse mund te jem thjesht nje....Te pakten ata qe nuk me njohin nuk dua t'me marin neper goj pa arsye. Ky eshte karakteri im, dhe, jo te krenohem me gjera te rastesishme..., dhe te tjeret te mendojn per mua se jam engjull. Ndersa anen tjeter ( pas perdeve) me cdo person te flas ( Msn, tel), me ore te tera...,deri ne mengjes. Keto dhe shumecka tjeter, te shtyjn ty apo dike tjeter te mendoj dhe te shprehet ne ate menyre....Me paramendimin se une dola i fituar, ngase me keto fjal ajo do mbetet nje humbese sic e keni cek edhe vet. Por me sa di une, humbesi apo fituhesi percaktohet brenda afatit kohor. Kur t'i fryen pipit referi, askush s'te ndal ty te luash lojen...Derisa fituhesi po i gezohet fitores.
Sipas juve shkaku i largimit tuaj nga forumi ka qen ky:"Ne kete forum jane 4-5 antar krejt, ku se cili hyn me me shume pseudonima"!!! Ky ka qen justifikimi, por assesi shkaku". Dhe tani na del se jeni i nxene me pune, se keni studime ! Thuajse vetem ju keni keto obligime. E verteta eshte se humbni kohe neper forume te ndryshme, por jo ketu apo diku tjeter ku nuk i perfill askush perrallat tuaja siq deshironi ju. Kjo eshte arsya dhe asnje tjeter.

Te gjithe neper forume paraqiten sic kan deshire, te pakt jane qe paraqiten sic jane. Ngase do paragjykohen. Kete "fat" e kam pasur edhe une, jam paragjykuar. Perveq se nuk ka ekzistuar ai "moment" qe te vendos te behem dikush tjeter. Jam plotesisht vetvetja qe nga fillimi deri me sot. Jeni ju, ai i cili keni luajtur role te ndryshme gjate gjithe kohes, te pakten kthehu ne retrospektiv dhe shiko se si je shprehur ne kete forum.

Kosovarja, juve po u theme vetem nje gje. Parashikimet e mija "profetike" qe i kam bere ne fillim kur jam regjistruar ne kete forume, po vertetohen ne kohen e fundit ne lidhje me ty.

Shendet!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty
MesazhTitulli: Re: A ekziston jeta pas vdekjes?   A ekziston jeta pas vdekjes? - Faqe 18 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A ekziston jeta pas vdekjes?
Mbrapsht në krye 
Faqja 18 e 18Shko tek faqja : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18
 Similar topics
-
» A egziston jeta pas vdekjes.....
» A Ekziston Djalli ?
»  A ekziston dreqi apo jo
» Cilat jan situatat kufitare te vdekjes?
» Shqiptaret ne Mal te Zi - Midis jetes dhe vdekjes!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shkencë-
Kërce tek: