Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Humor

Shko poshtë 
+91
Ann@
Nexhmedin Ramadani
Arianiti
Xhevati
tosybell
xhavo_
xhema
BashKom
feride
voglushja
arberia
Atdhetari
......
rrimtaf
NIPIIXHAXHIT
haxhiu
agim__barja
Ramizi
an-di
laloni
Driniiiii
isuf ramadani
klodian
Eklips
Muja e Halili
paioni
blertamirtoel
zana
Driola
Eva0506
Fjona
Ago Muji
Melyssa
blerim
Ali Baba Tepelena
Delia
katunari
Aldren1
ELIE
beti
Mister
istogalia
njonidrenica
stabili
spirito
anila
Shqipja
MUHAMETII
nue
Martina
ylber1992
rolling
Parapsikologu
Poeti
zeriatdheut
shqip0nja
interesant
Mergimtari
rroni
echo
luan mreti
idol
a_pihet_duhani_ketu
eri M
ficam
gjakushi
Lanetja
arbesa
feneri
Orfe@
Guximi
dhori
Kosovarja
beri
Leka i Madh
fati
BekoMerovar
GocPejone
arritja
Urata
**Embelsira**
Euridika
Sofra
baki
STUPCAT
Lina
tom sojer
Beton
Anna
shaban cakolli
anjesa
95 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next
AutoriMesazh
tom sojer
V.I.P
V.I.P
tom sojer


Male
Numri i postimeve : 945
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Teacher of English/Book writer
Registration date : 20/09/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyTue Jan 08, 2008 3:50 pm

Nje fshatar i varfer po priste dru ne pyllin e djallit. Djalli e kapi duke prere dru dhe do ta vriste, por fshatari i shkrete ju lut me lot ne sy duke i thene se ishte i varfer dhe femijet kishin ftohte ne shtepi. Djalli mendoi t'i jepte nje shans dhe i tha: "Shiko, ik, po te fal, por neser do vish e do me tregosh nje gje qe une as e kam pare e as e kam degjuar". Po e bere kete do presesh gjithmone dru ne pyllin tim, por po nuk e bere do te vras."

Fshatari iku ne shtepi dhe filloi te qante dhe pastaj ja tregoi gruas se cfare i kishte ndodhur. Gruaja i tha: "Ama per kete e vret mendjen, qyqari ti, rri rehat dhe fli i qete se neser e zgjidh une". Ne mengjes gruaja i tha "Shiko, kur te hyjme ne pyll ti do me lidhesh kete litarin pas qafes, une do xhvishem lakuriq dhe kur djalli te te pyes se cfare e ke kete, ti thuaji "Dhi".

Hyne ne pyll pasi gruaja u xhvesh lakuriq, burri i vuri litarin ne qafe dhe gruaja ecte kembadoras. Doli djalli:

. Cfare e ke kete, o njeri?
. Dhi, i tha fshatari, nuk e shikon?

Djalli i erdhi rrotull gruas, e pa mire e mire dhe pastaj tha:

"Allah allah, dhi me mjeker perpara dhe gjoks prapa kam pare, por dhi me gjoks perpara e mjeker prapa, nuk kam pare. Bravo, shpetove."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyTue Jan 08, 2008 8:30 pm

Ha ha ha Tom Sojer ha ha ha ......

Ish kan ra dhelpna n'kurthë. U ngrejke me dalë po s'un e nxjerrke kamën pej kurthe. Dikur filloi me folë:
- Mori kurthë, mori kurthë! Qysh po shtërngon ti e qysh po ngrehi un, ktu a n'short m'u kputë kama.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyTue Jan 15, 2008 2:12 pm

ANEKTODA
Janë shkruar ne te folmen e kallzuesit - eshte me origjinale ..


ZOTI JEM ASHT MA I MADH SE YTI

Dy vetë pej ….., kusheri nermjt veti, u hangren koxha fort për nifarë pune . Te dy bajshin be n’Zotin për çka thojshin
Njani vazhdimisht e përseritke:
-N’Zot po t’baj be bre burrë!
Edhe ai tjetri I thojke:
-Edhe une po t’baj be n’Zot, si ti.
Dikur ai I pari po ia kthen:
More edhe ti po ban be n’Zot si unë, po Zoti jem asht ma I madh
se Zoti yt!


Edituar për herë të fundit nga në Tue Jan 15, 2008 2:16 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyTue Jan 15, 2008 2:14 pm

MA QEF KAM SHQIPTARI M’E RRXUE TURKUN...

N’tetdhetenishin , kur u ba regjistrmi I popullsisë n’Kosovë , pat fillue edhe ni propogadë e Beogradit ; me gazeta , me radiotelevizion , me të gjitha mjetet kundër shqiptarve . U munojshin me I nxitë shqiptartë , për me u regjistrue sa ma shum turq e muslimanë , sidomos t’vjetrit edhe disa sheherli e disa t’tjerë që ishin si laramana .
Po pushtetin kryesor n’Kosovë e patën shqiptartë , e propaganda e Beogradit nuk po pin ujë , pak e hiç , se edhe shqiptartë tash po e dinë çka asht mirë e çka asht keq .
E , siç kesh tue thanë , do djem që e bajshin regjistrimin ktu n’Mitrovicë ju kishin tekë ni plaku :
- Hajde axhë kallxona se çka po don me u regjistrue , çka je ; shqiptar a , turk a , musliman a ?
Ai I ngrati , tue qenë fetar “turk elhamdulila “siç thojshin përpara e siç thonë disa edhe sod , ra n’dert ; s’dike qysh me ju pergjegj ktyne djemve t’regjistrimit . Veç po kujtohet . Po ata djemtë nuk ju dajshin hiç :
- Fol axhë , se s’kemi kohë !
Plaku me thanë “shqiptar “u tutke mos po I prishet feja , me thanë “turk “ose “musliman “ prap s’I vike mirë , po I vike keq pej ktyne djemve .
Po dikur plaku e gjet kompromisin:
- A dini çka bre djem –ju thotë – unë , du’ me ju kallxue pak ma nryshe: me I pa kah rrokën ni shyptar me ni turk , ma qef kam shyptari m’e rrxue turkun!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyThu Jan 17, 2008 12:14 am

UNË JAM E SHURDHëR

Një djalë po përtypke çamçakëz,kurse një plakë atypranë vetëm e shikonte.
Pas pak plaka i tha:
-Kot më flet biri im,unë nuk dëgjoj fare,sepse jam e shurdhër!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyThu Jan 17, 2008 2:38 pm

po bisedonin qumështi dhe kosi!

Si i ke hallet biri im-e pyeti qumështi kosin?
-Kam të ftohët,u mërdhina po i thotë kosi qumështit!
-Si është emundur?-e pyeti qumështi,unë nuk di për ftohëjen,njerëzit më pijnë të valë!
-bash për këtë vuaj unë,ti i ke djegur njerëzit dhe ata kanë marrur mëni,andaj muamë mbajnë në frigorifer,u përgjegj kosi!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyThu Jan 17, 2008 8:02 pm

ANEKDOTË


PSE NUK U NAL RRYMA!?

"..Ni natë ishin tubue do shokë n’nifarë lokali n’Mitrovicë.
Rrinë ça rrinë edhe njani pej tyne po ju thotë:
- Shokë, a domë me u çkepë para se me u nalë rryma a jo?
Se, sipas orarit t’KEK-ut, edhe pesëmdhetë minuta nalet rryma!
- Kadale bre ,mus u ngut – thotë njani – se KEK-ut nuk I dihet hiç!
Edhe e vazhdojnë muhabetin.
Kalon edhe ni gjysë ore e rryma nuk nalet!
Ai që foli ma perpara, po I vetë kta t’tjertë:
- Çka u ba more që sonte hala s’u nal rryma?
Ni pej atyne shokve ia kthen:
- Me siguri KEK-u ka ndoj defekt!.."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyThu Jan 17, 2008 8:09 pm

ANEKDOTË (popullore)...



KTÂ AS UNË S’E PRES...

"..Melaqet e kishin pas vetë pereninë:
O Zot, a do ta presim kohën, kur edhe shqiptartë do t’mledhin mend?
Perenia Ish kan nalë e ia kish nisë me qajtë!
Kur e vesin melaqet “pse po kanë Madhni?” Ai përgjigjet:
- Jo ju, po kte s’e pres as unë!.."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyThu Jan 17, 2008 8:10 pm

Kosovë është një copë vend

Që asgjë-gjithçka është n'trend

Ku s'ka rrymë as për të parë

Ku s'ka ujë as për tu larë

Ku s'paguhet rrymë as ujë

Ku për asgjë bëhet shumë bujë

Ku ngrenë kryet, korrupsioni

Ku kriter në tender,

Është "ryshfeti", si gjithherë

Ku nënat s'dinë q'bën e bija

Ku babai është zot shpie

Vetëm në listat për veresie

Ku vëllai, thërret për rend

E motra thotë se s'është në trend

Ku komshiu si përherë

Vazhdon t'pergjojë nën derë

Kosovë është "njaj" ky vend

Që asgjë s'ka në rënd

Që kur shahet qeveria

...e arsyeton pavarësia

Ku deputetet s'dinë çfarë flasin

Ku dhe "merxha", shfrynë marazin

Ku opozita rri nen hije

...e lufton me deklarata

Pak me fakte, me shumë t'thata

....Ku dhe grupi i unitetit i bën qejfin me shumë vetit

Ku zyrtari nga Ruanda

Paralajmëron luftë me banda

Ku UNMIK-ci nga Kenia

Të dëfton q'është demokracia

Ku spitali është vend njoftimi

Ku doktori t'jep kartëvizitën

...Tregon datën edhe ditën

...Dhe adresën e ordinancës

...Dhe faturën e financës

Ku t'nxjerr shpirtin PTK-ja

Ku t'plas berkun RTK-ja, 21-shi, KTV-ja

Ku fund s'kanë tele-seritë

Ku spanjishtja është gjuhë e dytë

Ku gazetat shkruajnë s'koti

Jo siç është, por q'thotë i forti

Ku mbetesh gjallë nga kontrabanda

Ku politika është vet banda

Ku dhe qentë e policisë

Mbajnë sekretin e "tregtisë"

Ku mauna bartë kokainë

..e doganierët bëjnë se s'dinë

Ku për një, mungesë-skaneri

Vendi futet në lista-ferri

Kosovë është kjo cope toke

Qe të bën me dhembje koke!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyThu Jan 17, 2008 8:13 pm

hahahhaha , Beton çfar te "permbledhje" .hahahhaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
anjesa
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
anjesa


Female
Numri i postimeve : 2275
Age : 34
Vendi : Germany, (KS)
Registration date : 04/09/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyTue Jan 22, 2008 9:00 am

KOLA i semure ne spital... shkon ta vizitoje ZEFI... pasi e pyet se si je e si ndodhi e shume e shume te tjera... i jep edhe nje kavanoz me mjalte... tek je korite... i thote KOLA... pse more a spo mundesh me e hanger a ?? e pyet ZEFI... jo more por paske sjell pak... eh thote ZEFI... e ka ba bleta se ta kisha ba une ta kisha sjell nje kove plot...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.skam-1her.de/
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyTue Jan 22, 2008 9:39 am

NË AUTOBUS

Qëlloj hoxha në autobus dhe papritmas hynë dy polic dhe u ulën pranë hoxhes!Policet zurën të e vënin hoxhen në lojë.Hoxha sillej mirësisht,por policët e thumbonin.Hoxha aq u mërzit sa mezi priste të del nga autobusi,mevemendje përcillte qdostacion.Hoxhë,e thirri polici:
-Urdhëro,po i përgjigjet hoxha
-Kemi ndëgjuar bre hoxhë se token po e mbajke në brina një buell!
-Me ba bre hoxhë me hanger xekrri buallin,e bualli me u përplasë,qka bahet me tokën ,e pyet polici?
-Hoxha përcillte me vemendje stacionet ku ka me zbritë,dhe nuk fliste!
-Hoxhë,po nuk ma ktheve përgjegjejen,iu drejtua polici?
-Duhet me mendue ,nuk kthehet përgjegjeja pa mendue,po i thotë hoxha.Kur i erdhi radha me zbritë,hoxha po u thotë diten e mirë.-O hoxhë nuk maktheve përgjegjen po i thotë polici,qka bahet me hanger xekrri buallin?
-Ndëgjo po i thotë hoxha:Me hanger xekrri buallin,toka dridhet e bualli bjen mbi nënen tuaj!
-Tu nanen e hoxhes po i thotë polici,pse nuk fole saishe mbrenda?
-Jo nanen hoxha juve,se ju jeni të veshur me pushtet,por nuk e dini qka është zoti!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Euridika
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1408
Vendi : Kosovë
Registration date : 11/11/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyFri Jan 25, 2008 6:37 pm

" Burri kish shkallmuar, e lidhë gruan këmbë e duar..poor kravaten burrëziu s'e lidhë vetë ia lidhë komshiu"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptySat Jan 26, 2008 6:40 am

NA KA HUMBË BOLLICA!
Malësorit i humbi bollica,e duelen meshkujt e shtëpisë me lypë ditë e natë maleve dhe fushave,por se gjetën dot.Humbi dhe humbi!Ditë mbas dite erdhi lajmi,se një bollicë e humbur po endet nëpër Lipkovë(Lipkova është zonë e thellë shqiptarenë Republiken Maqedone)!Biro,si duket bollica po gjindet,po i thotë babai djalit!Ku,more hajrli koftë,po e pyet djali?Po thonë nëLipkovë!Po qe mirë e solli aq larg,po pyet djali?Biri im,është një kohë kur bollica kërkon buall,dheprishet në kokë e nuk kthehet pa e gjetë!

Eu babë po sojnike e paskëm bollicen,po i thotë djali!Pse,po e pyet iati? Sepse aq larg paska shkuar sa që nuk ka pranuar të takohet me buaj të njofshëm!!!Sojnike,pa sojnike nuk e di,mallit duhet me i ra prapa,po i thotë i ati!Apo shkon me emarrë?Valla babë në shkofsh ti shko,se sapër që shkoj une në Lipkovë,ishalla ta ka ba hallall bollica,se nuk shkoj kurrë,u përgjegj i biri!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptySat Jan 26, 2008 7:43 am

MALËSORI DIALEKTET DHE TOPONIMET

Ky rrëfim bënë fjalë për malësorin,sishkoj në Lipkovë me marrë bollicen!

Bollica ishte mështjerrë dhe i thonin kishkkështu ne i themi ne viqit të bollices.

Unis malësori për në Lipkovë,atëhere nuk kishte mjete komunikacioni,duhej udhëtuar këmbë,pjesë pjesë duke fjetur nëpër miq.Pa u errësuar mbrrini në Karadak,nuk e dinteku ndodhej dhe e pyeti njërin:Si quhet ky vend?Karadak iu përgjigj!Aha,ndodhë edhe kjo,po a jemi në vend shqiptar,po mixho,eh po mirë boll.a më bënë konak,jam i largëtdhe nuk kam ku me fjetë e pyeti axha.Po si jo more,emori plakun e qoj brenda.Në Kojshi kishin dasmë dhe vashat këndonin:
Dulen qerret prej shtëpie
e marrim lulien me qerr e me qie!
në kARADAK;QEVE;APO KIJEVE SI U THEMI POPULLORE;ATA PO U THOKAN QIE!
Qka është kjo zhurmë pyeti plaku?Fqiu ka dasmëdhe gocat po këndojnë,po i thotë mikpritësi,pse a nuk këndoni ju kështu?

More ne me kënduekëndojmë,po nuk tregojmë për qka e marrim nusen,se normalisht e dijnë krejt,u përgjegj plaku!Të nesërmen plaku bëri rrugë të gjatë pa e njohur vendin dhe pa ditur fare nga po ia mbanë.Disa fëmijë po luanin fshehurazi:RREGULLENE LOJES E KISHIN KëSHTU.aI ME SY MBYLLUR DO Të NUMRONTE NCERRC;NCëRRC;DERI SA TI THONIN HAPI SYTë;KUR TI THONIN HAPI SYTë,ai do të bënte ncrrcaaa!Djaloshi po numronte symbyllur crrc,ncerc,kur plaku poe pyet,quni si quhet ky vend,ai po bertet Crrcaaa.Oh,merakoset plaku,qenkam humbur krejt po Cërca është dikund kah Rugova!Mos u merakos po i thonë fëmijët,Lipkova nuk është larg prej këtu.Eci edhe sa kohë plaku dhe mbërrini në Lipkovë,bash te pronari ku ishte strehuar bollica e tij!Atë natë fjeti aty dhe të nesërmen kur u zgjua,një grua shkoj të ja bëjë kafen e po e pyet:Axha,a u ngrehe?Jo hiq po i thotë plaku!Po përse axha,po e pyet gruaja?Sepsebre bijë vetëm kam fjetë dhe jam plakë tash!Pa e ditur plaku se ai rreth në vend se a mund u zgjove,thonë a u ngrehe!Nga mundtë kthehem pyeti plaku?Po fillimisht shko deri në LLojan,pastaj pyet dikend,i tha gruaja duke u përshëndetur?Plaku duke e falemnderuar,mori bollicën dhe u nis.Rrugës për në LLojan vërejti se bollica ka uri,pa një detelinë dhe e pyeti pronarin,a ban me marrë pak për bollicen?Nuk,i tha pronari!Flm,shumë e ti hini mixha me nuk detelinen,pronari bërtit nuk,ky sa mundej me nukë,more nuk or hajvan u zemrua pronari,o tybe nuk po mundem ma shpejt u përgjigj axha.O maskara,po te ne nuk themi jo,po i thotë pronari!Po a jeni ju shqiptar,po pyet axha?Po si nuk jemi ore!Valla edhe ne shqiptar jemi,po te ne thonë nuk me nxjerrë me rrënjë krejt!U nis plaku e ec e ec,ra në një fshat të Anamoraves,e po e pyet njërin si quhet ky fshat?Ky fshat quhet Muqibabë po i thotë ai.Plakut ju dukt se e vuri në lojë,po a mundem me dalë në malesi të Gollakut po e pyet plaku?Shumë larg është ti nuk mund të arrish dot,duhet të bujsh dikund,fillimisht hynë në Xhylekar,pastaj Muqiverc,tani arrinë në Tërrnovc.Plakut nuk i pëlqyen fare dy fshatrat e më parme dhe vendosi të darkoj në Tërrnovc.Shkoj te njeri,lypi konak e strehuan,ia moren edhe mëshqerren ebollices,e u rahatua plaku.Tërrnovci kishkut të bollices po i thonin çukar!Naten qenka zgjidhur kishku në shtallë dhe ia paska vra kafshët pronarit!Të nesërmen një grua po i thotë plakut,axha ta kena pa sherrin,u zgidhë çukari natën dhe bezar na ka ba!Plaku pa e kuptuar fare,po i thotë:Nuk e dij ndoshta u zgidhë,se gjumi gjysmë deke është!Prej aty mori plaku udhen,e ra nëPerlepnicë,dhe nga aty vazhdoj rrugën edhe pse nuk i njihte fshatrat;Rruges takoj nji grue dhe po e pyet:Per ku po shkon oj zojë?Po shkoj për Makrefsh,iu përgjegj zoja,nga se vërtetë ashtu quhej fshati.Plaku kishte një të njohur në Busovatë ku mendonte ta bente natën,e po e pyet zojen:A eshte Busovata larg prej këtu.Jo,jo nuk eshte larg,menjirend nen Makrefsh eshtë,po i thotë zoja.Shkoj plaku te njeri i njohur në Busovatë,i bënë pritje ndejën sa ndejën e ranë në gjumë.Të nesërmen burrat u zgjuen heret sepse kishin me shkue në treg,e po e thërrasin plakun:Axha,a po zgjohesh se qishti,ne shkojmë e shtëpia mbetet vetëm në gra?Qishti Busovata po thonin si themi ne tash!U zgjue plaku mori rrugën e kur mbërrini në Dardanë,pa një qun e po e pyet:Çuni,si i thoni ju kieve?Kie ju themi axha,u përgjegj çuni,po a u zgjove si thoni?Themi,a u zgjove?Po kishkut si i thoni?Kishk i themi,po tash si thoni?Themi tash,u përgjegj çuni.
Eu shyqyr që mrrina në tokë shqiptare,se qe nji javë jam tue bisedue me arab,e kurrë një fjalë vesh nuk jau kam marrë,ithoshte plaku,kurse çuni e vështronte i habitur!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
**Embelsira**
Hero anëtar
Hero anëtar
**Embelsira**


Female
Numri i postimeve : 2909
Age : 35
Vendi : Kosove
Registration date : 08/12/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyWed Feb 06, 2008 12:31 pm

Shprehija

Nje njeri e kishte shprehi para se te shkonte per te fjetur ,
pshtynte per dritare dhe pastaj gjuhej ne shtrat.
Nje her,dy,tri here,e kur nje nate habitet ne vende se te
pshtynte per dritare e te gjuhej ne shtart,ai pshtyne ne shtarat dhe gjuhet per driatre!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyThu Feb 07, 2008 10:16 pm

sa e bukur kjo, vertete interesant.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyFri Feb 08, 2008 12:03 am

Tutëtsi dhe vorret

E ka pas njoni shpin te vorret edhe u tut shum me kalu ka vorret edhe nihere ka prit derisa vjen dikush e qon ne shpi ...
vjen ni plak edhe ja bon ky djali a bon bre me me percjell deri ne shpi se po tutna po more ja bon plaku...
kur shkon ne shtepi ky djali ja bon flm shum ...ky
plaku ja bon ska perser se edhe une jom tut kur jom kan gjall...
E tash po përcjell të gjallët që edhe ato kan me ardh te une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyFri Feb 08, 2008 12:12 am

Tre budall

Ishin kan tre budall edhe i kishin qu ne spital psikiatrik edhe kishin fillu mi pyet te tret se qka deshirojn ne jet me se shumti e kan pyet te parin se qka deshiron ti ne jet me se shumti? ai ka then e dua nje praqke .
E kan pyet te dytin se qka deshiron ti mese shumti ? edhe ai ka than e dua nje praqk .
kur e kan pyet te tretin se qka deshiron ti me se shumti ne bote ai u ka then e dua nje femer . edhe kta mjekt jan gezu shum se kan mendu se u permisu , edhe e kan pyt pasi ta zesh nje femër qka i ben ?
budall 3 _ ka then e kisha marr edhe kisha dal me to me hec .....
doktori tani qka i kishe bo ? budall3
e kish qu ne mal .. doktori tani qka i kishe bo ne mal ? budalla3 ja kisha desh fustanin ... doktori tani qka i ,kishe bo ? .. budalla 3 ja kish desh breket ... doktori e tani qka i kishe bo budall3 _ja kish marr llastekun e brekeve e dhe e kish maru nje praqke
që të tre shkum dhe met budall për jet pët nji praqk.



Edituar për herë të fundit nga në Fri Feb 08, 2008 12:22 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyFri Feb 08, 2008 12:17 am

Hasa e Husa ne burg

Hasa e Husa ishin kon ne burg e hasa mer ni gur e nis me shkrujt te muri i thot husa mos o has mos shkruj se po na perzan prej burgu...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Musafir
Vizitor
avatar



Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyFri Feb 08, 2008 12:22 am

Provimi i Historis


U kan Hasa edhe Hysa hasa u kan i meqem e hysa u kan budall edhe jon shku me ni provim te historis edhe u hi hysa. Ja ka bo profesori a e din kush u kan sundusi ma i madh ne bot ai ka than hitleri ne cilin vit ka vdek ja ka bo 1948 a ka pas jet para dinisaurve ai ka than po shkenca e ka zbulu bota nuk o tu besu edhe u dal ai krejt pergjigjet e sakta edhe ja ka bo hasa hyses pergjigjet ishin hitleri 1948edhe shkenca e ka zbulu bota nuk osht duke besu edhe u hi hysa ja ka bo profesori qysh e ki emrin ai ka than hitler sa vjet i ki ai ka thon 1948 a je budall.... shkenca e ka zbulu bota nuk osht tu besu

Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptySun Feb 10, 2008 12:20 am

Deli,vërtetë humore të forta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptySun Feb 10, 2008 7:13 am

Polici dhe majmuni

Dy shok bisedojne, njeri e pyet tjetrin se ku asht dallimi ne mes policit dhe majmunit, ne ate moment aty afer qellon nje polic i degjon dhe menjiher e kap njerin per krahu dhe i thot he me trego ku asht dallimi djali i friksuar i thot jo jo nuk kan kurrfar dallimi.


Kompjuteristi

Ndalet kompjuteristi para pompes se benzines per te marre benzine.
-Punetori aty prane e pyet:
-95 apo 98?
XP nese mundet ia kthen kompjuteristi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Urata
Përjashtuar
Përjashtuar
Urata


Numri i postimeve : 1894
Registration date : 13/12/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptySun Feb 10, 2008 7:20 am

I menquri

Një mësues kur hyri në klasë la ditarin mbi tavolin dhe vet rrinte ne këmbë.Pyeti nxënsit kush është budall le te ngihet ne këmbë askush nuk ngrihet bën edhe një herë pyetjen ,ngrihet nxënsi më i mirë ,mësuesi ja kthen po ti je nxënsi më i mirë pse u ngrite,nxënsi ja kthen po më erdhi gjyna të të lë vetem...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
STUPCAT
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
avatar


Male
Numri i postimeve : 626
Age : 43
Registration date : 17/09/2007

Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 EmptyTue Feb 12, 2008 3:45 am

a dini kush fol ma shum burrat a grat???

nje dit burri hyn ne shtepi me gazet ne dor dhe i thot grujes
grue kam lexu ne gazet se grat i folin 3000 fjal ne nje minut e burrat 1500 fjal, pra definitivisht ju grat folni 2 her me shum se na burrat i thot gruja po se na grat duhet me jau perserit juve burrav ka dy her nje fjal deri sa te kuptoi se menjehr ju kurr skuptoni
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Humor - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: Humor   Humor - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Humor
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 43Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 22 ... 43  Next
 Similar topics
-
» Humor popullor...
» montazha foto humor
» HUMOR(piper)ESKA - nga Jorgo S. TELO

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme :: Humor-
Kërce tek: