Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 MARTESA E FSHATARIT

Shko poshtë 
+9
......
valdrini
shqip0nja
luan mreti
besa-bese
Sofra
meli
Anna
shaban cakolli
13 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 54
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptySat Aug 29, 2009 10:56 pm

Para se te dilte nje mbret ne sheti e kishin Zakon qe ushtria ti largonte te gjithe peshkataret nga bregu i lumit.por nje peshkatare u pajtua edhe qe ta vrisnin,dhe ata e lane te peshkonte .Delmbreti me vartesite vet dhe ata i tregojne fushat dhe arat e mbjellura me drithera dhe pambuk dhe me nje moment ndalet mbreti dhe i pyet vartesit e ku e keni mbjell leshin ne ate moment e degjon peshkatari dhe ngritet te shkoje ne shtepi ushtaret i thone pse po shkon .po shkoj se nisa mu cmend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Aug 31, 2009 3:13 pm

Nje milioner kishte nje vajze shume te bukur. Ai gjithashtu mbante nje koleksion krokodilash te gjalle ne pishine. Nje dite vendosi te bente nje mbremje te madhe ku ftoi shume djem te rinj. Nga mesi i darkes milioneri lajmeroi se kush mund te notonte permes pishines me krokodila do te merrte vajzen e tij per nuse dhe 1 milion dollare. Te gjithe njerezit filluan te flisnin kur pa pritmas degjohet nje zhurme ne pishine. Nje djale i ri ishte hedhur dhe po notonte duke luftuar me krokodilat. Njerezit u afruan me afer dhe i jepnin kurajo. Kur doli nga pishina vetem me pak gervishtje dhe bluzen e shqyer te gjithe e duartrokiten. Milionieri iu afrua dhe i tha:
-Biri im , qenke shume i guximshem, bravo te qofte. Dhe sic kisha premtuar tani ke mundesi te zgjedhesh. Ke do parate apo vajzen?
Djali qe akoma se kish marre vehten i tha:
-Nuk dua as parate dhe as vajzen por dua njeriun qe me hodhi ne pishine
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Aug 31, 2009 3:16 pm

Nje djale, shkon te shtepia e dashnores dhe i therret. Ajo del poshte me vrap dhe kur behen gati te ikin, del ne dritare e ema e saj.
- Biro, - i thote ajo - ma sill para mesnate, tu befsha!
Ai ja kthen: :'( :'( :'(
- Mos u bej merak zonje. Po s'ma la, ta solla per 5 minuta... MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Zgerdhihet MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Zgerdhihet MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Ciao


Ishin nje cift nga liqeni duke u puthur. Por ky djali ishte shume pa eksperience. I ngrifet ketij dhe i thote ksaj:
- E bejme? Cool
- Jo - i thote kjo - se jam me ato. MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Perqesh MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Perqesh
- Kush jan ato se ia q*** robt... <> <> <>


Duke pare nje filem ne kinema nje anglez, nje shqiptar dhe nje kinez. Ne mes te filmit vjen nje mize ne fytyren e anglezit dhe e largon me dore. Po te njejtin veprim ben dhe shqiptari. Vjen tek kinezi, nje ta kapur dhe e ha. Nje insekt gjigand kalon tek anglezi dhe ai perseri e largon me dor. Vete te shqiptari dhe e kap me dy duar dhe ja zgjat kinezit:
- Na, sa lek e do? MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Zgerdhihet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Aug 31, 2009 3:18 pm

Nje dite, qe do te zhvillonin hartim ne klase, mesuesja u kishte dhen kete teme.
Tema: "C'fare do te beje po te ishe udheheqes"...

Pasi fillon hartimi, qe te gjithe nxenesit, kishin ulur kokat, dhe po shkruanin, mendimet e tyre rreth kesaj teme.
Ndersa njeri, nuk po shkruante fare, dhe vetem hepte syte nga te tjeret!
Kur eshikon mesuesja, i afrohet dhe i thote.
Mesuesja :- Po ti ore, perse nuk e merr mundimin te shkruash, si gjithe te tjeret?!
Nxenesi :- Une, po pres qe te me vije sekretarja...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Aug 31, 2009 3:23 pm

Dy komshiet shqiptare(meshkuj) njeri kristian dhe tjetri mysliman na shkojne ne Greqi rrefugjat. Ky kristiani kishte vite qe kishte shkuar. Rastesisht takohen ne rruge dy komshiet pas shume vitesh. Kristiani sa e shikon komshien e tij i hidhet ne qafe me rrembim edhe puth e puth edhe qafon pa rreshur ky fukaraja, myslimani kishte shtangur duke menduar -ma ka prishe Greqia komshien time, ma mori ne qafe(mendoi si ishte bere homoseksual).Kur e pa kristiani se komshia i tij ishte bere si statuje i tha - kur te takoj ty me duket sikur cmallem me baben tim ( pasi myslimani kishte ndrruar emrin kishte vene emrin dhe mbiemrin e babes se komshies kristian).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
BashKom
Admin
Admin
BashKom


Male
Numri i postimeve : 767
Age : 54
Vendi : Prishtin
Registration date : 27/08/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Aug 31, 2009 5:05 pm

Bisedojn Burri e Gruja


Nji dite ishin ne dhom babi me mamin edhe po bajn muhabet me ba edhe nji femije tjeter mirpo djalin qe e kishin kishte pas hyp ne tavan dhe po i ndegjon se qa po flasin prinderit. Mami po i thot po e bajna po ska kush me na rujt femin, babi i thot hajt se na run ai nalt, tu menduar per Zotin! mirpo djali mendon se e din se eshte ai nalt edhe ja kthen, jav ruj hamamin une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyTue Sep 01, 2009 5:01 pm

Nje grua e re hipen ne autobuzin e unazes ku nuk gjenden vende per t'u ulur.
E gjendur para kesaj situate ajo i drejohet nje zoterie: "Me falni, mund te ma lironi vendin? E di...jam shtatezene!"
"Ju lutem" i thote zoteria dhe i liron vendin. Me pas duke e pare me vemendje dhe gati per t'u shfajesuar qe s'ishte cuar menjehere i thote: "E di qe nuk bini ne sy ... sa kohe keni qe jeni shtatezene?"
"Beh, qe prej gjysme ore, por me beso, ndihem shume e lodhur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyTue Sep 01, 2009 5:03 pm

Nje grua i afrohet nje plaku te ulur mbi nje karrige me rrota.
"Me goditi shikimi yt i gezuar", i thote dhe me pas e pyet:
"Cili eshte sekreti per te patur nje jete te gjate dhe te lumtur?"
"Boh, shif, une pi 3 paketa cigare ne dite, pij nje damixhane me raki ne jave, ha ushqimet me te shpifura qe mund te gjenden dhe kurre nuk jam marre me sport"
"E pamundur", thote femra "po.... sa vjeç jeni ju?"
"26" pergjigjet ai
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyTue Sep 01, 2009 5:07 pm

Ne berberane, berberi dhe nje klient po bejne muhabet mes tyre nderkohe qe nje klient tjeter eshte duke lexuar gazeten.
Berberi thote:
- Ka ca pune qe jane teper te rendomta...marrim rastin e marinarëve per shembull. Muaj e muaj larg nga shtëpia dhe kur kthehen ne shtepi gjen gruan madje dhe nje kalama...ku i dihet se i kujt eshte...apo jo?
Dhe duke iu drejtuar klientit tjeter e pyet:
- Ti si mendon?
Dhe klienti:
- Shiko pak, une jam marinar, por te them qe ne nuk kemi probleme...kur kthehemi ne shtepi dhe gjejme gruan me nje femije... mbushim vasken ne banjo me uje dhe hedhim ne te femijen...nese noton eshte me siguri femija i nje marinari....nese nuk di te notoje eshte nje bir k.rve dhe e çojme te behet berber! MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Grin


Para Kryeministrise nje kortezh me te papune jane duke thirrur "duam pune ... duam pune...duam pune". Pas kortezhit kalon nje biznesmen qe kishte nevoje per punetore, afrohet tek dritarja e makines se tij dhe therret 3 nga turma duke u thene:
"Neser hajdeni ne zyren time, sepse do ju jap pune!". Te tre shohin njeri-tjetrin te cuditur dhe i thone:
"... nga gjithe keta njerez, ne na gjete ti per pune?!"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyTue Sep 01, 2009 5:15 pm

Kjo eshte faqa me bajate qe me kan zene syte MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Cheesy
Nuk e besoni ?????? MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Grin...............provojeni MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Wink...........kliko ketu http://www.xenini.com/bajat.htm hahahahahahahahahahahahahahahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
rrimtaf
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
rrimtaf


Male
Numri i postimeve : 1090
Age : 54
Vendi : kosov
Registration date : 30/07/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyTue Sep 01, 2009 5:40 pm

Dy burra ne xhenet bisedojne .Si ke vdekur ti ,une kame vdekur nga ngrirja,po ti si ke vdekur .Une kam vdekur nga nje infarkt ,nga ge zimi .Me thane qe gruaja po me tradhtonte ,dhe une vrap te shtepia dhe kur e pashe qe pe f shinte me fshese nga gezimi vdica . Burri tjeter ja kthen sikur ta kishe hapur frigoriferin ,do te ishim gjalle te dy.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyWed Sep 02, 2009 8:19 pm

E dashur, dua te martohem me ty e propozon djali fshatar gocen.
Mire i dashur por eshte ketu nje problem.
Veshtire se do te pajtohet babi im- i pergjigjet ajo.
Pse pyet Djali nga fshati.
Ngase ai eshte shahist pergjigjet Goca.
Po ska fare lidhje kjo me martesen ton?- Pergjigjet fshatari i habitur.
Goca ia kthen po ai kurr nuk e jep Mbretreshen per Kali.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyWed Sep 02, 2009 8:59 pm

"Nje burre ishte tek berberi dhe po rruhej.Ne moment ne deren e berberhanes vjen nje femije dhe bertet fort:Shaban tu dogj shtepia.Burri sic ishte me shkume ngrihet dhe vrapon rrembimthi.Ashtu duke vrapuar ne mes te rruges per ne shtepi burri kujtohet. :tym :tym

Si tha djaloshi? Cool
Shaban? :'(
Po mua me quajne Qamil more!" :hahaha :hahaha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyWed Sep 02, 2009 9:03 pm

Ne nje fshat te Shqiperise u be nje dasme. E moren nusen ne shtepi dhe diten e pare vjera e theret nusen dhe i thote. Ajde ketu, Tani do te te them ca nga huqet qe kam. mir i thote nusja nis ti une po degjoj. E shikon kete shamine qe kam ne koke i thot vjera, po i thote nusja e shikoj, Degjo thote vjera kur e kam shamine te lidhur nga e djathta jam me nerva dhe mos me bej fjale hic bile ben mire mos te me dalesh para fare. Kur e kam nga e Majta Jam ne qef, hajde te bejme cte do qefi ty. Mir i thote nusja tani degjo dhe ti huqet time. Ande nga jam une thot nusja ne e pime pak rakin dhe une dua nje gote raki rushi me kafen ne mengjes. Mir bije e nenes thot vjera. Ama po te jete raki e mire thot nusja une dua dy gota. Mir thot vjera dy ti pish bije e nenes. Ama po te jete e mire fare une dua tre i thote nusja. Tre po Tre ti pish thot vjera. Dhe Nusja Pastaj I thote
" E PO DEGJO KETU TI MOJ MAMA, PO PIVA UNE TRE GOTA RAKI NUK PYES ME NGA CILA ANE E KE LIDHUR TI SHAMINE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptySat Sep 05, 2009 1:05 am

Dy refogjate P.F, po bisedonin ne nje pijetore-bar ne angli.
Njeri i thote tjetrit qe po i pinte gotat e birres njeren pas tjetres.
A e din ti miku im se nga alkoli vdesin cdo vite me mira anglez!!!!!!!!!!!???????
E c'me duhet mua ia kthen ky.
Une jam Shqiptar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptySat Sep 05, 2009 3:34 pm

Tuj nejt n'ode t'burrave u muer muhabeti i grave dhe po flasin burrat qysh i paskan rrehe grate e veta.
Une, thojke njoni, kurre dy dite nuk jan boe pa e rreh gruen dajak!.>><>, ia pret tjetri.
Duel hesapi mas muhabetit se nuk ashte burre ai qe e rreh gruen.
Ky herifi nuk foli hic, po u bo mazun sa s'ka mo se tone jeten kurre grues nuk i kish ra shuplake.
I hini menja qe nuk o burre hic as kurre nuk o kone.
Nuk boni zo shume, po e vendosi ne vete qe me rrehe gruen si t'bohet neser.
T'nesrit duel me kosite ne livadh, se ishte vera dhe ish fort nxet'.
Kur u afrue koha e drek's i mblodhi do krane dhe e dhezi ni zjem.
E mendoi qe si t'vije grueja, kurgjo mos i thashte, bile ka mi thone a mos je trenue qe n'pike t'vere's e ne kete zheg ki dheze zjerm?
Ky e boni men' qe si t'i thote ashtu, me e kape e me e rrehe.
N' kohe dreke erdh grueja e ja pruni buken.
Pi she zjermin dhezun. Po afrohet kadale e pi nxen duart e po thote:
-Uh, njeri, sa zjerm i mire koka dheze, bash m'paska marre malli me i nxe duert.
Zjermi i burrit edhe n'vere t'naq,-po thote ajo.
Kur e njeu keshtu, ky herifi u nal e po mendohet me veti: ka grue qe lyp rrehe, po ka edhe grue qe nuk rrehet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptySun Sep 06, 2009 2:27 am

Nje her kishe pase emigru nje fshatare ne Zvicerr, ne qytetin Lausanne Kishe pase mesu mir frngjishten dhe kogja mir integru ne kulturen e ati vendi.
Nje dite kishte pase vendosur qe mose te ishte shqipetare.
Kishte bler nje kate rroba boss, hedhe prafum armani qe era i vite pes metra,flokve iu vnon kogja shum geel.
Bahet burri kallamoq e turr ne Ru de Gjenev ne nje restorante me pes yje. ben porosi me nje kuides ne theksin e gjuhes, Sherbysi-Kamarjeri i sherbeu si pas rendit ne sherbimin e darkes. kure beri pagesen ia la gogja nje bakshish te mire sherbysite .
E sherbysi duke i shtir frangat ne kulet iu dretu mysafirit.Zotri a ben nje pytje e ky burr iu pergjegj urdhero zotri.
Pata deshir tha ta di se nga cili vende je per shqipetare pe di po nga cili vende.
Mysafir u habite pasi kishte ber kogja mundi, e kaogja franga kishte hargjuar ne gjuhen frenge ju dretu nga inati Kamajerit ku pe din qe une jam Shqiptar.
Te percolla tha ne ha sallaten e e gjellen e hengre ne fillim e mishin e lere ne funde .
Ishkoi mundi kote.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Sep 07, 2009 5:33 pm

Takohen dy vete ne nje ambjent pune dhe njeri pyet tjetrin
-Si e ke emrin te lutem
- Mu..Mu..Mu..Mu..Mustafa
- Edhe une Mustafa e kame - u pergjigj tjetri - por jo kaq te gjate..


Dy miq ne nje bar.
- Nuk e kuptoj si Lira nuk pranoi oferten time per martese
- Nuk i the qe ke nje xhaxha pasanik.
- I thashe, dhe tani ajo eshte nusja e xhaxhait
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Sep 07, 2009 5:45 pm

- Takohen dy miq te vjeter, te cilet nuk ishin pare qe moti.
Eh sa m'u be qejfi qe te pashe- I tha njeri-, por cka do te besh sonte?
Nuk kam planifikuar asgje. E neser? Plotesisht jam i lire. E pasneser? Gjithashtu. Mire e te premten? Nuk kam kurfare obligimesh. E te shtunen ne mbremje? Kam per te shkuar ne nje premiere te operes. Dem! Desha qe te shtunen te te therrase ne darke....



polici...


Vjen polici me marre femine e vet ne foshnjore (cerdhe) dhe e vet msusja:
- Zotni cili femij eshte i juaji
- Ska lidhje, ma nep cilinda - i thote polici
Edhe ashtu duhet mi kthy prep neser ...



Hyseni i tregon nje miku djalin e tij qe t'a vertetoje se djali ngjan me shume ne nenen apo ne babain dhe ai e pyet:
- cka mendoni, ne ke ngjan ky djali yne ?
- Jo, s'mund ta di...e dini, une si njoh te gjithe fqinjte tuaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Sep 07, 2009 6:49 pm

Fjalëkryqi


Zana po mbush një fjalëkryq:
- Ç’është fundi i jetës? Me shtatë shkronja!
- Martesa - përgjigjet babai!.......



Vjen Rrusta te doktori dhe bërtet:
- Doktor, më ndihmo më ka kafshuar gjarpri:
- Ku të kafshoj.
- Atje te lumi!!!
- Por, në cilin vend të kafshoj:
- Po te lumi de!!!
- Por, për çka të kafshoj.
- Për asgjë, bash asgjë nuk i bëra!!!.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Sep 07, 2009 7:01 pm

Shkon Rrusta te doktori dhe i ankohet:
- Doktor, po kollitem, teshtij, mezi po marr frymë.
- E pyet doktori:
- A ka pas dikush në familjen tuaj TBC?
- Jo valla, por mixha jem Hasani e ka pas një BMW
........


Burri dhe gruaja në gjyqin e ndarjes:
- Pse s´i ke folur gruas për 6 muaj ? - pyeti gjykatësi.
- Nuk kam dashur t´ia ndërpres fjalën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Sep 07, 2009 7:08 pm

Plaka
Shkon nje plakë te doktori se ka problem me zemren.
Doktori e pyet:
A jeni ju zonje per EKG-në?
Jo, halla osht me PDK-në;;;;;;



Biondina qante në punë ngase i kishin lajmëruar se i ka vdekur nëna. Cingëron telefoni dhe bisedon biondina në telefon me motrën dhe fillon të qaj edhe më shumë.
- Çka u bë tash, ndonjë fatkeqësi më e madhe a?!, -e pyet kolegu i saj.
- Po, s’di çka na ka gjet, sa më tregoi motra se edhe asaj i kish vdekur nëna. – Përgjigjet ajo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Sep 07, 2009 7:10 pm

Alo? A është mësuesja e kasës V-7, thotë zëri në telefon.
- Po unë jam mësuesja. – përgjigjet ajo.
- Dritoni, sot nuk mund të vjen në shkollë se është i sëmurë. – thotë zëri
- Po kush jeni ju? - pyet mësuesja.
- Jam babai im, përgjigjet zëri.
MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Cheesy MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Cheesy


Dy hajdute (hajna)
vodhen nje minimarket dhe moren cfar donin.
Nje polic qe kalon aty prane i shikon dhe u vihet pas.
keta te dy ja fusin vrapit sa te mundnin.
Polici u lodh shume dhe spo merrte dot fryme .
Dhe therret ndalo o bir ..k.......
Njeri nga hajdutet thote:
ec ti se ky me njohu mua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Sep 07, 2009 7:13 pm

Thote prifti:- O hoxhe, si te vajti sivjet?- Bereqares! - thote hoxha. -Dyzet varrosa. Po per ty o prift?- Si ky vit mos ardhte mos ardhte kurre! Vetem tre varrosa ::


Engjëllushja
Pyet djali të ëmën:
- Mami, a fluturojnë engjëjt?
- Fluturojnë, zemër.
- Mbrëmë e kam dëgjuar babin duke i thënë ndihmëses tonë të re “engjëllushe”. Kur do të fluturojë ajo?
- Menjëherë nesër, zemër
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 EmptyMon Sep 07, 2009 7:17 pm

Ëndrrat
Një djalosh shkon tek doktori.
--Doktor, çdo natë shoh një ëndërr të çuditshme. Endërroj sikur disa femra të bukura futen në shtëpinë time dhe tentojnë të më joshin.
--Po ju si reagoni?
--Gjithmonë i shtyj me duar.
--E çfarë doni që të bëj unë?
-- Ju lutem, doktor, m’i prisni duart!::
Mbylle gojen

Dentisti i thoshte pacientës:
- Zonjë hapeni gojën ju lutem!
- Faleminderit, - ik then pacientja.
- Përse më falënderoni?
- Sepse shoqi im më thotë gjithmonë "Mbylle gojën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: MARTESA E FSHATARIT   MARTESA E FSHATARIT - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
MARTESA E FSHATARIT
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Martesa! Provimi me i veshtire ne jete!
» Martesa Interes apo Kurorë e Dashurise

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Zonë e lirë :: Tema të ndryshme :: Humor-
Kërce tek: