Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtë 
+56
agrono
tosybell
shahini
xhema
kasapi
BashKom
server.112
Medalim
rrimtaf
agim__barja
haxhiu
arbeni24
Driniiiii
detektivi
xhiti
ramadan mekaniku
foxteam
Kasper
feneri
Tropojani
gjakushi
lepurush
Delia
mall
Blerti_Gashi
anila
Guximi
E_Bukura
Mirushe
Riki30
aksh
HENA
Argent
Mergimtari
feratkoca
forca1
Gjura
Leka i Madh
kacimix
Shqipo_
Nezir Myrta
blerim
naqeta
cuni
paioni
Anna
Ariani
Epik
Orfe@
MUHAMETII
rolling
fina
Ago Muji
rroni
zeriatdheut
Teuta.Gjika
60 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Next
AutoriMesazh
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 4:08 am

Zeri po thua gjera te pa nevojshme dhe po i tejkalon ato gjera shume te nevojshme !
Cili ishte planprogrami i Levizjes Vetevendosje deri me tani?


Guximi, as ne enderr mos gabo t'ja lejon vetes ate lluks dhe te mendon per bashkimin kombetar ne menyre paqesore !

Mirembeteshi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 4:09 am

E_Bukura shkruajti:
Zeri po thua gjera te pa nevojshme dhe po i tejkalon ato gjera shume te nevojshme !
Cili ishte planprogrami i Levizjes Vetevendosje deri me tani?


Guximi, as ne enderr mos gabo t'ja lejon vetes ate lluks dhe te mendon per bashkimin kombetar ne menyre paqesore !

Mirembeteshi !


E_ BUKURA mire je dine te lexosh me shume se une kalo bukur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Tropojani
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Tropojani


Male
Numri i postimeve : 121
Age : 41
Vendi : NOVARA
Registration date : 13/12/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 4:18 am

E_bukura nuk din se cflet. Ajo tote gjera pa lidhje KALOFSHI MIRE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feneri
V.I.P
V.I.P
feneri


Numri i postimeve : 2101
Registration date : 26/03/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 11:54 am

Le të flasin dhe debatojnë si duan forumistët, nuk ka randësi! E randësishme është përse keq deklarojnë ata që duhet të prijnë !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 12:24 pm

nje fjal popullore thot keshtu per inati te rejes me dekt djali

edhe ju ashtu po bani per inati qe eshte trim kogjo i madh z.Gafurr Adili po e perqeshni ate dhe fbksh-ne

si dhe bashkimin e trojeve shqiptare qe do ta ben fbksh-aksh


http://fbksh-aksh.tk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 12:53 pm

hahahah Po cfare trimnije lol!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 1:23 pm

Zeriatdheut nuk prisja te ndodhe kjo me ju. Kaq shpejt te iku mendja? Komunikimi behet me i bukur dhe me terheqes kur fillon me pyetje-pergjigje direkte, apo nenpyetje.
Leht eshte te shkruajme shume, kur nuk dijm te shkruajm pak !

Tropojani, mire se erdhet....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 1:42 pm

E_Bukura shkruajti:
Zeriatdheut nuk prisja te ndodhe kjo me ju. Kaq shpejt te iku mendja? Komunikimi behet me i bukur dhe me terheqes kur fillon me pyetje-pergjigje direkte, apo nenpyetje.
Leht eshte te shkruajme shume, kur nuk dijm te shkruajm pak !

Tropojani, mire se erdhet....


Une mendjen e kame tope dhe sme iku fare por kure shofe qe me ben Komunikim koti sdij pse me vazhduar vetem fjale koti me thene ti e ke mendjen tende dhe mendone ndryshe une timen dhe mendoje ndryshe andaj cfare komunikimi perallat e Gafurit e FBKSH me fole te kerkova fakte jo me me tregu mencurine tende apo me me tregu se si mendoje une ty fakte nuk solle cfare te them une ateher nuk jame Nezir lali une jo gabim je respekt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 1:52 pm

zeriatdheut shkruajti:
E_Bukura shkruajti:
Zeriatdheut nuk prisja te ndodhe kjo me ju. Kaq shpejt te iku mendja? Komunikimi behet me i bukur dhe me terheqes kur fillon me pyetje-pergjigje direkte, apo nenpyetje.
Leht eshte te shkruajme shume, kur nuk dijm te shkruajm pak !

Tropojani, mire se erdhet....


Une mendjen e kame tope dhe sme iku fare por kure shofe qe me ben Komunikim koti sdij pse me vazhduar vetem fjale koti me thene ti e ke mendjen tende dhe mendone ndryshe une timen dhe mendoje ndryshe andaj cfare komunikimi perallat e Gafurit e FBKSH me fole te kerkova fakte jo me me tregu mencurine tende apo me me tregu se si mendoje une ty fakte nuk solle cfare te them une ateher nuk jame Nezir lali une jo gabim je respekt

Zeriatdheut e riperseris edhe njehere. Lehte eshte te shkruajme shume, kur nuk dijme te shkruajm pak !
Cili eshte komunikim i mire, atehere kur ndodhe qe gjithecka qe thuani ju, ne konkretisht te theme " Po, ashtu eshte e vertete", dhe ne gjithecka qe thene une, ju me pergjigjeni njejte ? Nese ka rastis qe kete here ne kete teme te mos pajtohem me mendimin tuaj polotesisht, kjo nuk e zbeh respektin qe kam per ju, perkundrazi.
Fakte nuk jane ato ka thene ai ose tjetri...Por te flasim si te rritur me mendjet tona si e akceptojme kete problem dhe te arsyetojme mendimet tona dhe jo menjehere te lejojme te na ik truri !

Mirembeteshi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 2:06 pm

PO ja qe ketu i kemi mendimet te ndryshme dhe une nuk them ate qe thua ty ne asnje mnyre dhe kure flase nuk them ka thene ai e ka thene ky por eshte fakte dhe realitet ajo qe te thashe me larte nuk done thashe e theme apo fjale shume ketu realieti dhe te bemat flasin vete ska me tha ai e me tha ky andaj jame duke te fole si i ritur dhe me fakte ty nese ke kunder fakte na sjell nese nuk eshte ajo qe te thashe te te thashe dhe te them prape qe nuk ka fakte qe FBKSH ka bere dicka pervec fjaleve ne internet e deklaratave te te tregova per te kaluaren e Organiztave ne fjale jo per kohen e tashme per te kaluaren ti thashe qe Vetvendosja eshte nje Organizate qe perditete sotit eshte e vtmja per ti besuar se po e demonstron me fakte
Si munde te quashj demagogji punen e disa Oragnizatave qe kane historije mbi shpatulla dhe te apelohet ti bashkohen te gjithe nje Organizate Inekzistente si FBKSH andaj nese ty je me mendje atje ather vazhdoje nuk them te besh apo te besoshe cfare them une ke mendjen tende por na sjell fakte kure te flitet per kete jo te flasesh me provokime ok
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 2:12 pm

Tema mbyllet ! Faktet n'a u paske servuar dhe n'a mbetet vetem te lexojme dhe te pranojme te "verteten".
Doja te zgjeroheshim pak nga pak, sipas rrjedhes se bisedes dhe te flasim per cdo oraganizat, parti politike, shoqat qe ka kete planprogram Bashkimin Kombetar. Me gjithe insistimin time me disa pyetje per keto me siper, nuk me dhate jo vetem ju, por askush nje pergjigje !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 2:19 pm

Une shume bukur ta thashe se tek cila shofe realitetin tek ajo besoje per parti politike e Organizata te pa qene ne fushe ne mejdan skame cfare te te jape kaqe nese te intersone e kaluarae tyre e ke rastin ty lexoshe me vjen keq por per kohen e tashme se cilat veprojne une te thashe mendimin time dhe ku e kame besimin tani te dhashe edhe fakte e jo gojdhena per FBKSH skame cfare te te them tani vetem te kaloshe sa me bukur nje dite te mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 2:46 pm

Guximi, as ne enderr mos gabo t'ja lejon vetes ate lluks dhe te mendon per bashkimin kombetar ne menyre paqesore !

Kjo behet vetem nepermjet zbatimit me perpikmeri te se drejtes se kombeve deri ne vetevendosje, me kete hap nuk fitojne vetem shqiptaret, fitojne edhe serbet. Pershenbull neqofse zbatohet ky ligj, Mitorvica veriore mund te konsiderohet si pjese e humbur sepse atje jane shumice serbet dhe me ligj kane drejt te vetendosin, kurse ne fitojme ne Presheve, Bujanoc, e Medvegje, ku me ligj mund t'i bashkangjiten Shqiperise Etnike.
I gjith problemi eshte se shqiptaret nuk po e kerkojne me kembengulje kete te drejt qe do te jete zgjidhja, vetem per kete duhet te punohen, per vetedijesimin e popullit qe ai ta shtroi per gjidhje qeshtjen dhe per kerkesen e zbatimit adekuat te se drejtes se kombeve per vetevendosje.
Tek e funidt neqofse shtetet fqinje nuk pranojne ta zbatojne kete rregull, atehere ata nderkombetarisht konsiderohen si pushtues, dhe ne kete rast kane pune vetem me organizaten e kombeve te bashkuara (e cila nuk do t'i mbyll syte, sepse eshte ligj). Edhe sot e dime qe shume krahina ne Maqedoni e Serbi jane te pushtuara, por duke heshtur ata, dhe duke mos e kerkuar te drejten e kombeve per vetevendosje, kjo eshte si t'i thuash botes "dua te jem nen zinxhiret e huaj". Prandaj e gjith puna jone num duhet perqendruar ne lufte, sepse ashkush nuk eshte i interesuar te filloi perseri lufta, kjo eshte absurde, duhet vetem vetedijesim dhe kerkim e i drejtes se komobeve per vendevndosje, deri sa ne mos ta kerkojme, bota nuk eshte e interesuar ta zgjidhe vete qeshtjen, sepse thjeshte edhe ata kane interesin e tyre.
Lufta eshte mjeti i fundit per zgjidhjen e konflikteve- thote nje filozof shume i njohur, nuk po me kujtohet emri

Une nuk e perjashtoi luften per zgjidhje, por duhet shikuar me pare te gjitha mundesit per zgjidhje pa perdorur ate, nese ajo mbetet mjeti i fundit, me doren'zemer une do te jem ai qe do ta kapi pushken. Very Happy.

Respekt
Guximi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 2:49 pm

Lufta eshte mjeti i fundit per zgjidhjen e konflikteve- thote nje filozof shume i njohur, nuk po me kujtohet emri

nejse e paskam gabu pak Razz.

Lufta eshte mjeti i fundit per zgjidhjen e problemeve- thote nje filozof shume i njohur, nuk po me kujtohet emri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 11:51 pm

masi te koka lufta mjet i fundit per bashkim vlla i dashur tregoj zeritatdheut se lufta nuk eshte e para por e fundit e sipas shum personave ketu ne ket forum ata po mendojn qe fbksh-askh duhet te dhez konflikt me trupat e natos ne repobliken e kosoves


por nje deklarat e z.Gafurr Adili thuhet se aty ku jan tmk dhe kfor ne nuk do jemi per nje koh


rrespekt te gjith atyre gje luftuan per te miren e shqiptarve
rrespekt atyre qe ende jan duke luftuar per bashkim kombetar
rrepset te gjith atyre qe me nje far menyre kontribojn per bashkimin ton kombetar te trojve etnike


rrespet te gjith shkoke qe ndodhen tash per ne rrug qe jan duke shkuar ne mitrovic





http://fbksh-aksh.tk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 11:58 pm

Zotni, vete organizata jote e dashur (AKSH) nuk eshte per zgjidhjen e qeshtjes ne menyre paqesore, pike se pari se ata jane nje grup idiotesh qe mendojne se e kane forcen per organizimin e luftes, ne nje vend ku lufta eshte shume jo frytedhenese. Ata jane ne kuptimin e plote te fjales ekstrimist, sepse thjeshte nuk jane te interesuar ta zgjidhin qeshtjen neper paqes, edhe pse kjo mundesi ekziston.

Une nuk jam pacifist, une jam ai qe eci me kohen, jam ai qe mendoj qe luftes gjithmone duhet ikur, e neqofse ajo eshte e domosdoshme atehere le te ndizet. Perderisa ekzistojne mundesit paqesore, ajo as qe duhet vene ne konsiderim.

Kshtu pra...

Pershendetje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptySun Dec 14, 2008 11:59 pm

O Palaco mose u mer me gjera koti ike baj b... se edhe ty kure kure te kane lene si perfaqusues te akeshuces imagjonoje kushe eshte udheheqesi jote po llomotiti ketu me humb koh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptyMon Dec 15, 2008 12:02 am

Qe te gjithe jeni ka i silleni problemit rrotull e rrotull e asnje nuk po e prekni thelbin e asaj qe duhet dhe te sqaroheni njehere e mire!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptyMon Dec 15, 2008 12:03 am

Ok, Akili, tregona cili eshte thelbi, se vertet jam i interesuar... Razz
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptyMon Dec 15, 2008 12:05 am

guximi shkruajti:
Ok, Akili, tregona cili eshte thelbi, se vertet jam i interesuar... Razz

Guximi, thelbin veq se e keni prek ( permend ) por nuk jeni ndal aty, por keni vazhduar per gjera te panevojshme dhe veq se keni harrite ne ate pike sa te krijoni barriera per njeri tjetrin pa nevoje. Rilexojini ato shkrimi qe keni bere qdo njeni dhe gjejeni, nuk e keni veshtire.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptyMon Dec 15, 2008 12:10 am

I gjith Thelbi qendron te zbatimi i se drejtes se kombeve per vetevendosje, ky eshte thelbi sipas mendimit tim.

Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Vizitor
Vizitor
avatar



Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptyMon Dec 15, 2008 12:16 am

Ciles se drejte te kombeve o shoku?? Sikur te zbatohej ajo vertete, nuk do te kishim keto probleme ne shqiptaret sot, nuk do te kishim pasur nevoje per te pritur 17 shkurtin etj etj. Shoku, gjithnje klyshi qe ka qajt me shume, eshte rritur-zhvilluar me shume...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptyMon Dec 15, 2008 12:20 am

PO po Akil klyshy qe ka qajte ka pase edhe te zotin e mire e ka cu ruges drejt po ctu bejsh ketyre kllysheve pa te zote qe kane mbete se kan humbe rugen ne obor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptyMon Dec 15, 2008 12:23 am

O Zeri mos hyn ne 16 pa top tani. E kisha krejt per diqka tjeter kur thash ashtu dhe jo per indivite te caktuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Guximi
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Guximi


Male
Numri i postimeve : 2427
Age : 30
Vendi : Në "Komedinë Njerëzore"
Profesioni/Hobi : Student
Registration date : 12/09/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 EmptyMon Dec 15, 2008 12:26 am

Shoku, pikerisht ketu eshte puna, ajo e drejt nuk zbatohet, sepse nuk kerkohet, kjo mos kerkese e jona lidhet ngushte me interesin e pergjithshem nderkombetar kjo lidhshmeri e cungon qeshtjen kombetare. Po te mbahet referndumi gjithe popullor, dhe po te kemi nje qeveri te drejte e jo pacifiste, jo kukull nen sherbimin e te tjereve, atehere qeshtja kombetare do te ishte e zgjidhur, pavarsisht interesit amerikan per ta lene situaten e pazgjidhur.
Prandaj amerikanet, i udhehqein kukullat tona ne qeveri per pengimin e vetedijesimit te popullit, per pengimin e kerkeses se tyre per vetevendosje.
E drejta per kombeve per vetevendosje eshte ligj ne OKB, dhe nuk e kundershton dot askush. Te gjith mundohen qe ne popuj te fusin nje virus, i cili pengon kerkesen e saj, kjo po ndodhe edhe ne Kosove.

Respekt
Guximi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Sponsored content





Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 8 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 8 e 21Shko tek faqja : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Deklarata e Pavarsisë së Kosoves.
» Deklarata e Kishës Katolike...
» DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
» FBKSH/AKSH
» KOMUNIKATË PËRFUNDIMTARE E FBKSH

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: