Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Deklarata te FBKSH

Shko poshtë 
+56
agrono
tosybell
shahini
xhema
kasapi
BashKom
server.112
Medalim
rrimtaf
agim__barja
haxhiu
arbeni24
Driniiiii
detektivi
xhiti
ramadan mekaniku
foxteam
Kasper
feneri
Tropojani
gjakushi
lepurush
Delia
mall
Blerti_Gashi
anila
Guximi
E_Bukura
Mirushe
Riki30
aksh
HENA
Argent
Mergimtari
feratkoca
forca1
Gjura
Leka i Madh
kacimix
Shqipo_
Nezir Myrta
blerim
naqeta
cuni
paioni
Anna
Ariani
Epik
Orfe@
MUHAMETII
rolling
fina
Ago Muji
rroni
zeriatdheut
Teuta.Gjika
60 posters
Shko tek faqja : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next
AutoriMesazh
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptySat Jan 03, 2009 12:11 pm

FOXTEAM O vella i dashur i ke keqkuptu deklaratat dhe citimet se une personalisht jam nga kosova dhe ka shum trima kosovar preshevar e te shqiperis rrespekt
vlla i dashur per te gjith at trima qe luftuan dhe luftojn per trojet shqiptare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
foxteam
Fillestar/e
Fillestar/e
foxteam


Male
Numri i postimeve : 43
Age : 52
Vendi : TROJET SHQIPTARE
Profesioni/Hobi : USHTARAK
Registration date : 22/12/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptySat Jan 03, 2009 12:47 pm

me vjen mire qe je kosovar por me heret me duket se u prezentove nga maqedonija pa mar parasysh nga je po me rendesishme jemi shipetare dhe jam kembe ngules nese eshte nevoja prap do tja shkepim si me heret neper bor e neper shi si ne kete kohe shembull ,mburem me ate vepra qe kame dhe qe kemi bere ne Kosove dhe ne Maqedoni


me respekt o vella i dashur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptySun Jan 04, 2009 5:36 pm

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 276303
AKSH vazhdon rekrutimin

Vetëm javëve të fundit, AKSH pohon se më shumë se 200 pjesëtarë të TMK-së të lënë jashtë FSK-së, kanë kërkuar t’i bashkohen këtij grupimi ushtarak. Por, si e gjejnë njerëzit AKSH-në apo krahun ushtarak të Fronit për Bashkim Kombëtar Shqiptar. Kujta, njëri prej koordinatorëve që rekruton anëtarë të rinj në këtë armatë, flet për Express.
Nga Jeton Musliu më 03.01.2009 10:12 CET

Betimin e dhënë rreth dhjetë vjet më parë, në kohën kur i ishte bashkuar ish Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UCK), vazhdon ta ruajë edhe sot. Për të koha nuk e vjetron kurrë betimin e dhënë, atëherë për bashkimin e trojeve shqiptare në një shtet të vetëm. Madje edhe tash ai beson se ky premtim është aktual. Ky është “Kujta”, pseudonimi i një qytetari të Kosovës, që pohon të jetë pjesëtar i Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH), që jeton me gjashtëmbëdhjetë anëtarët e familjes së tij në një qytezë të vendit.
Takimi me të bëhet në një fshat të thellë në Kosovën qendrore, në të cilin ende ka shtëpi që nga lufta e fundit kanë mbetur të pandërtuara. Nga viti 2005, Kujta është pjesëtar i Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH), apo krahut politik të Frontit për Bashkimin Kombëtar Shqiptar (FBKSH). Detyra e tij në këtë formacion ushtarak është shumë specifike. Kujta është koordinator i AKSH-së apo thënë ndryshe, personi i cili në këtë grup rekruton njerëz të rinj, të shtresave dhe profesioneve të ndryshme.
Ai thotë se me familjen e tij jeton në një gjendje jo shumë të mirë ekonomike, por pavarësisht kësaj, vazhdon të mos heqë dorë nga betimi i dhënë. “Për këtë jemi betuar dhe do të vazhdojmë amanetin e të parëve. Nuk fitoj asgjë sepse nëse shikohet kjo, asnjë nuk do ta lëvizte këmbën”, thotë ai për Express. Nga viti 2005, Kujta shpjegon se në AKSH ka arritur të rekrutojë 400 deri 450 persona, por që javëve të fundit ky numër është rritur shumë.
“Kemi ardhje të shumta, sidomos nga pjesëtarët e TMK-së, të cilët nuk janë pranuar në FSK. Vetëm këtyre ditëve janë rreth 200 veta”, rrëfen ai për Express. Më tej, Kujta tregon mënyrën e punës së tij e cila si koordinator i lejon të ketë kontakte me njerëz dhe t’ua shpjegojë rolin e AKSH-së. “Jo gjithkush mund të hyjë në AKSH sepse edhe pasi unë ua propozoj një person, janë procedura të tjera që ndiqen si verifikimi i së kaluarës së atij personi apo detaje të tjera”, shpjegon ai.
Sipas Kujtës, për disa muaj bëhet verifikimi i sjelljeve të personit të caktuar, familja e tij, rrethi i ngushtë dhe detaje të ngjashme. “Nuk ka lidhje nëse ka qenë në TMK apo është në polici. Askush nuk merr përgjigje më shpejt se dy apo tre muaj dhe pa verifikim të plotë”, shpjegon ai. Sa i përket organizimit dhe funksionimit të AKSH-së, Kujta sqaron se nuk i intereson se çfarë bëhet në hierarkinë më të lartë të kësaj armate.
“Mua më intereson vetëm detyra ime e sa për frikë, nuk kam arsye të kem, sepse në momentin që më janë vrarë dymbëdhjetë të afërm të ngushtë, për mua nuk është më e rëndësishme asgjë”, shprehet ai. Megjithëkëtë, Kujta sqaron se AKSH-ja është duke mbajtur evidenca shumë të sakta për të gjithë ata që në një mënyrë ose një tjetër bashkëpunojnë me serbët nga Serbia.
“Kemi emra të tillë si nga politika, biznesi e persona të tjerë dhe do të vijë dita edhe për ta”, thotë ky njëri i cili në jetën e përditshme, familjen e mban me rreth 200 euro në muaj, që i fiton nga puna e krahut. “Nuk fitojmë, nuk është punë parash. Ne jemi të varfër sepse biznesmenët nuk merren me këto punë, ata nuk mendojnë për komb”, thotë i bindur ai.
“E dini çfarë. Mua as që më intereson puna e mirë, jeta e mirë. Unë kam vetëm idealin dhe asgjë tjetër. Nëse jo brezi im, atëherë nipërit e mi do ta jetojnë bashkimin, por unë do të punoj aq sa mundem”, sqaron pjesëtari i AKSH-së.
Kujta thotë se AKSH-ja si figurë mbështetëse të idealeve të tyre ka Adem Jasharin, ndërkaq në aspektin politik ka Ukshin Hotin. Pavarësia e Kosovës, sipas tij, është e cunguar, prandaj nuk beson se ka rrugë tjetër përveç bashkimit të trojeve shqiptare në një shtet të vetëm. “Për çfarë flamuri të Kosovës flisni, për ne ai as që ekziston. Ne kemi vetëm një flamur, atë të kuq dhe me shqiponjën dy krenare të zezë në mes”, sqaron ai.
Përndryshe, Kujta thotë se është baba i shumë djemve prej të cilëve më i madhi është gjithashtu pjesëtar i AKSH-së.
“Përveç djalit, askush nga familja ime tjetër nuk e di për mua. E sa për atë se si e mendoj të ardhmen, atë e parafytyroj si një komb i lirë, i bashkuar dhe pa frikë se një ditë Serbia do të vijë”, përfundon rrëfimin e tij Kujta, koordinatori i AKSH-së për njërën nga pesë nën zonat e Kosovës të ndara nga kjo armatë


rrespekt AKSH
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyMon Jan 05, 2009 2:23 am

DEKLARTË PUBLIKE NR. 2 E SKSH TË FBKSH:

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Files.php?file=fbksh_emblema_1__206481381

Struktura inteligjente e Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH), Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH), që hap pas hapi e ka ndjekur dhe po e ndjek kriminelin serb Ratko Mladiç, i cili për pak (gjatë vjeshtë së vitit të kaluar në malet e Karadakut të Kumanovës, ku strehohej i maskuar si bari i 300 deleve), arrijti që t’iu shpëtojë pesë (5) oficerëve madhorë të SKSH-së, ka arrijtur të zbulojë se, krimineli serb Ratko Mladic aktualisht ndodhet dhe po strehohet në Belorusi, ku edhe po shërohet nga sëmundja Tij e turbukolozit, nga e cila sëmundje kronike po vuan prej disa vitesh.

Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH), atje (në Belorusi), prej kohësh ka dërguar disa nga oficerët e tij më të përgaditur në këtë profesion tepër të vështrirë por shumë fisnik, të cilët (oficerët e SKSH) arrijtur të zbulojnë edhe vendndodhjen e këtij krimineli serb, i cili para se për krimet e Tij mbi popullin boshnjak, të japë llogari para Gjykatës së Hagës, shumë shpejt para Gjykatës Supreme të FBKSH-së, do të japë llogari për krimet e Tij mbi popullin shqiptar të Kosovës dhe për vrasjen tinzare të Kryetarit të Nderit të FBKSH-së, Mr. Ukshin HOTI.

Gara jonë, e FBKSH dhe strukturave të saj, ndër të cilat është edhe Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH), me institucionet e ndjekjes ndërkombëtare (OKB, BE, SHBA dhe NATO) po vazhdon.
Le të shofim se kush do ta fitojë këtë garë, ne të FBKSH-së dhe strukturave të saj, apo ata të Hagës dhe institucionet ndërkombëtare..!

Për Sekretariatin Vendimmarrës të FBKSH:

Kryetari i FBKSH-së,
Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.),

Zv. Kryetari i FBKSH (Shefi i SKSH-së),
Mr. Çlirim PRESHEVA (d.v.).

Prishtinë - Toplicë, më 04 janar 2009.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyWed Jan 07, 2009 9:37 am

DEKLARATË PUBLIKE E NËNZONËS NR. 8 TË FBKSH


BUJANOCI PO SHITET NGA TUXHARËT!

Deputetë shqiptarë të KK-Bujanocit, vetëm t'ua kujtojmë se vlerat e popullit shqiptar janë në përputhje të plotë me vlerat e demokracisë amerikane e jo te Al-Kaidas apo Bin Ladenit. Për të njëjtat vlera u formua dhe bëri luftën UÇPMB-ja, që u solli juve në pushtet e jo politika juaj e dështuar e Beogradit.


Seanca e fundit e KK të Bujanocit e mbajtur më 29 dhjetor të vitit 2008, ia bëri të qartë opinionit shqiptarë se Komuna dhe qyteti i tyre do të ndahen në baza etnike.
Se një gjë e tillë do të ndodhë, e tregon edhe fakti se asnjë delegat shqiptar, edhe pse janë shumicë, nuk reaguan ndaj një deputetit serb i cili në një bisedë të vitit 2002, me ish-ambasadorin e SHBA-ve në Beograd, William Montgomery, i paska thënë atij se ju po na sillni në pushtet bashkëpunëtorët e Al-Kaidës dhe Binladenit, kohë kjo kur shqiptarët për herë të parë në histori edhe pse janë shumicë 65%, vijnë në pushtet, pas luftës së UÇPMB-së.
Se kjo komunë do të ndahet në baza etnike e tregon edhe e dhëna se partitë politike shqiptare që janë në pushtet nga viti 2002, PVD dhe LPD, për shkak të interesave personale dhe klanore me disa parti politike lokale serbe dhe qeverinë e Beogradit, ende nuk i kanë shkarkuar drejtorët serbë nga ndërmarrjet publike edhe pse u ka kaluar afati ligjor që nga viti 2005.

Historia e popullit shqiptar është e interesuar të dijë saktësisht se kush janë ata që para kamerave televizive dhe në ndeja duke pirë çaj e raki, kanë gojën të mbushur me patriotizëm e veprat plotë tradhti.
Ja tuxharët politikë që po e shesin qytetin e Bujanocit dhe komunën po e ndajnë në baza etnike për interesat e tyre personale;

Riza Halimi, deputet serb në Parlamentin e Serbisë (PVD)
Shaip Kamberi, kryetar i komunës së Bujanocit (PVD)
Nagip Arifi, nënkryetar i komunës së Bujanocit (PVD)
Jonuz Musliu, kryetar i asamblesë komunale të Bujanocit (LPD).

Të kota janë edhe përpjekjet e këtyre tuxharëve, që përmes mediave të tyre të deklarojnë se në KK të Bujanocit më 29 dhjetor ndodhi një skandal kur në të vërtet populli e pa se ndodhi tradhtia e luftës, e votës dhe e qenies shqiptare.
Zotërinj deputetë!

Zgërdhirjet dhe pasivitetin që e keni për ca para të fëlliqta në parlament të Bujanocit, kur fyheni në baza etnike, një ditë do të i zëvendësoni me lotë të turpit.

Krytari i Këshillit të FBKSH-AKSHsë në Bujanoc,
Prof. Ermal BUJANOCI.

Bujanoc, me 06 janar 2009.
***********************************
Ketu Forumi i FBKSH - Ne perpunim..
http://fronti.crazyfruits.net/mergata-shqiptare-f1/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyWed Jan 07, 2009 9:00 pm

https://i.servimg.com/u/f61/13/41/62/16/flamur10.jpg
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyWed Jan 07, 2009 9:03 pm

ose ketu eshte me sakt FORUMI I FBKSH-SE


www.fbksh-aksh.tk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyTue Jan 13, 2009 2:35 am

FRONTI PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR GJATË VITIT 2008...!

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Thumbnail.php?file=fbksh_emblema_943264555 Sigla e FBKSH-së

Në vazhdën e pasqyrës së vitit të kaluar lidhur me shfaqjet publike të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe strukturave të tij, Redaksia “SHQIPËRIA SOT”- “ALBANIA TODAY” prezanton përmbledhjen kronologjike të deklaratave, komunikatave, reagimeve dhe intervistave të drejtuesve të strukturave kombëtare, edhe gjatë vitit 2008.
JANAR 2008


  • Në çelje të vitit 2008, Sekretariati Vendimmarrës të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) reagoi në Deklaratën Publike nr. 1 (më 8 janar), e titulluar GRABITËSIT ME MASKA PO I ORGANIZON ARMIKU SLLAVO-GREK – ndaj rishfaqjes së bandave grabitëse me maska që përdorën emrin e Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH) në Kosovën Lindore (Preshevë, Medvegje dhe Bujanoc) duke thirrur gjithë popullin shqiptar t’u kundërpërgjigjet hajdutëve. “sepse AKSH nuk e grabit popullin e saj, që e ka lindur dhe rritur, por grabitësit me maska kanë qenë dhe janë vegla të Serbisë dhe të armiqve sllavo-grekë, sepse vetëm këtyre armiqve dhe aleatëve të tyre iu intereson që AKSH-në ta paraqesin si gogol dhe ta komprometojë para popullit shqiptar dhe aleatëve tanë”,



  • Sundimi ekonomik dhe politik greko-sllav mbi IRJM-në bëhet objekt iDeklaratës nr. 3 të datës 19.01.2008 të Kryesisë së këshillave të FBKSH-së në Luginë të Vardarit - ALEANCA SERBO-GREKE RREZIK PERMANENT PËR BALLKANIN...! Kjo aleancë është bërë shumë të rrezikshme për shqiptarët, sepse nga një anë, Greqia sundon ekonomikisht mbi IRJM-në, por më e rëndësishme për politikbërjen shqiptare, partitë politike shqipfolëse janë kapur në grackat e segmenteve shtetërore serbe që u komandojnë nëpërmjet koalicioneve me partitë politikë sllavo-maqedonase LSDM dhe VMRO-DPMN (e udhëhequr nga pro-serbi Gruevski dhe e pastruat nga elementet pro-bullgare). Prandaj apeli i FBKSH-së që u bë partive politike shqiptare ishte që “urgjentisht të largohen nga aleancat e tyre me partitë pro-serbe [...] dhe të orientohen në drejtim të Piemontit shqiptar-Tiranës...”.


  • Deklarata Publike nr. 3 – LARG DUART NGA POPULLI! të datës 18 janar 2008 u kërkoi grupacioneve kriminale të Partisë së Veprimit Demokratik (PVD) në Kosovën Lindore “të ndërpresin terrorin ndaj popullatës shqiptare [...] me çështjen e sajuar të TV Spektri” , duke i paralajmëruar aktorët kryesorë, në rast të kundërt se do të përballen me “drejtësinë kombëtare të popullit shqiptar”.


  • Kryetari i Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH), Prof. Dr. Bashkim Mitrovica u bëri thirrje shqiptarëve të mos dalin në zgjedhjet presidenciale të Serbisë dhe reagoi në prononcimin – JO ZGJEDHJEVE PRESIDENCIALE NË SERBI!, ndaj kryetarëve të atyre partive që nuk kanë thirrur bojkotimin e zgjedhjeve, sepse “fatin e tyre e kanë lidhur me Beograd”, konkretisht ndaj Riza Halimit, “deputeti i falur në Parlamentin e Serbisë” dhe dy bashkëpunëtorëve e tij të ngushtë, Skendër Destani dhe Shaip Kamberi.


  • Situata politike në Kosovën Protektorat u bë objekt i Deklaratës nr. 5 të Sekretariatit Vendimmarrës të Kryesisë Qendrore të FBKSH-së (27 janar 2008) - PAKOJA AHTISAARI NUK E PËRCAKTON PAVARËSINË DHE SOVRANITETIN E KOSOVËS, POR PËRKUNDRAZI, ZËVENDËSON RI-KOLONIZIMIN E KOSOVËS NGA UNMIK NË EUMIK. Në këtë Deklaratë, FBKSH u hoqi maskat politikanëve shqipfolës të Prishtinës që “vazhdojnë të mashtrojnë popullin shqiptar [...] se gjoja shumë shpejt pavarësia na qenka vetëm çështje javësh” , sepse përmbajtja e pakos Ahtisaari vetëm ndryshon emrin e neokolonialistit – EULEX në vend të UNMIK. Po ashtu, në bazë të informacioneve në terren, u urdhërohej të gjithë strukturave të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) të zonës nr. 2 “të rrisin gatishmërinë luftarake në nivelin më të lartë të saj dhe të marrin në mbrojtje enklavat serbe në Kosovë”, të cilat Beogradi kishte qëllim t’i vë në shënjestrën terroriste të veprimeve sulmuese të kontingjentit të saj agjenturor, për t’i akuzuar shqiptarët, njësoj siç kishte vepruar në mars 2004, kur gjatë demonstratave mbarëpopullore të rinisë shqiptare, Serbia dogji kishat dhe manastiret “serbe” dhe për këtë inkriminoi më pas, shqiptarët.
SHKURT 2008

  • Pa dyshim se shtylla qendrore politike e vitit 2008 qëndron në momentin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt 2008. Megjithatë, zhvillimet e mëpasshme prej atij çasti do të dëshmojnë saktësinë e analizës së Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) që menjëherë pas teatrit bombastik të “shpalljes” reagoi, nëpërmjet Kryetarit të tij – Prof. Dr. Bashkim Mitrovica. “Kosova nuk i ka fituar aspak atributet e shtetësisë, siç trumbetonin
    pushtetarët shqipfolës në Prishtinë lidhur nga rrethet antishqiptare
    ruso-evropiane”, thuhej në prononcimin EVROPA NUK E KA KORRIGJUAR PADREJTËSINË HISTORIKE NDAJ KOMBIT SHQIPTAR duke potencuar se riparimi i arbitrariteteve të Fuqive të Mëdha do të ndodhë vetëm kur shqiptarëve do t’u njeh “të drejtën për të vendosur lirshëm dhe pa asnjë ndërhyrje nga jashtë për të ardhmen e vet”.



  • Para shpalljes së pavarësisë, FBKSH zbuloi se Serbia kishte për të thurrur fije ngatërruese agjenturore me qëllim operativ antishqiptar. Deklarata nr. 6 e datës 12.02.2008 të FBKSH-së – FBKSH DENONCON PLANIN OPERATIV SERB MBI KOSOVËN” zbardhi për opinionin publik shqiptar dhe ndërkombëtar se Beogradi nuk kishte ndërmend të sulmojë ushtarakisht Kosovën, por enklavat serbe do të sulmoheshin me akte të ndryshme terroriste të kryera prej kontingjentit të shërbimit sekret serb (dhe të akuzohen shqiptarët për këtë) ashtu që popullatës serbe t’i inskenohet eksodin në zonën e Kosovës Lindore dhe në trysninë e saj, shqiptarët të shpërngulën prej vatrave të tyre. Aftësitë parashikuese të FBKSH-së dhe strukturave të saj do të provoheshin më vonë, kur në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së të fundit të marsit, ministri i punëve të jashtme të Serbisë foli tamam sipas pjesëve të planit operativ serb. Ndërhyrja e menjëhershme e Zëdhënësit Politik të FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili, MINISTRI I JASHTËM SERB – JEREMIÇ PARALAJMËROI SKENARIN QË IA DENONCOI FBKSH (ku ai konstatoi përputhjen midis denoncimit të mëparshëm të FBKSH-së dhe shpifjeve e trillimeve të antishqiptarit Jeremiç) ia dogji Serbisë përfundimisht këtë kartë inskenuese që dëshmoi ende një herë se nuk ka asnjë mëshirë për popullatën civile, edhe kur është fjalë për serbët të stërmanipuluar që banojnë në Kosovë.


  • Në Deklaratën Publike nr. 2 – NDARJA E KOSOVËS DHE LOJA DOMINO...!, Zëdhënësi Politik të FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili shprehu pozitën e Frontit për domosdoshmërinë e krijimit të kufijve etnike në Ballkan, duke filluar nga rikthimi i Kosovës së ngushtë në situatën para vitit 1956, pas të cilit Tito deshi t’ia ndryshojë balancën etnike me rritjen e numrit të serbëve (duke ia dhënë Kosovës Leposaviçi dhe Zubin Potoku, por JO MITROVICA VERIORE) dhe duke zvogëluar numrin e shqiptarëve (me zaptimin nga ana e Serbisë të Kosovës Lindore). Është për të vlerësuar faktin se në FORUMIN PËR KOSOVËN të organizuar nga Gazeta Shqiptare u diskutua mbi këtë Deklaratë: kur presidenti i Shqipërisë administrative z. Bamir Topi deklaroi se nuk beson në lojën domino, u ngritën Adem Demaçi dhe Edita Tahiri në përkrahje të zotit Adili, ashtu që z. Topi lëshoi mbledhjen gjatë pushimit...


  • Më datën e 28 shkurtit 2008, në Deklaratën nr. 3 të Zëdhënësit Politik të FBKSH-së - MBATJA E KUVENDIT MBARËKOMBËTAR SHQIPTAR, MË 10 QERSHOR 2008, DOMOSDOSHMËRI E KOHËS..!, z. Adili bëri apel për domosdoshmërinë e mbajtjes së Kuvendit Mbarëkombëtar Shqiptar më 10 qershor 2008 duke nënkuptuar nëpërmjët saj mobilizimin e të gjitha strukturave të FBKSH-së për mbledhjen e fondeve të nevojshme për zhvillimin me sukses të një kuvendi të tillë.


  • Gjatë muajit shkurt u botua intervistën e kolonelës Saranda Toplica të Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH) në revistën mujore AS të Shkupit, si dhe intervista e Zëdhënësit Politik të FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili (më 24 shkurt 2008) për agjencinë tonë të pavarur, SHQIPËRIA SOT.
MARS 2008

  • Në muajin mars, gazeta sllavo-maqedonase “Veçer” fabrikoi se Zëdhënësi Politik i FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili qenka “spiun i CIA-s amerikane”, dhe në Deklaratën nr. 4 të datës , mohoi shpifjen.


  • Më 6 mars, FBKSH po lëshon një telegram ngushëlluese familjeve të të prekur nga mbytja e një varke me 14 të rinj në Tiranë ...


  • Zoti Adili dha gjithashtu, një intervistë që u botua në gazetën “Nacional”, kurse agjencia “SHQIPËRIA SOT” publikoi një intervistë me Kryetarin e Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH), Prof. Dr. Bashkim Mitrovica.



PRILL 2008

Duhet theksuar se në muajin prill kanë dalë dy raporte të organizatave ndërkombëtare - Këshilli i Evropës (KE) dhe Departamenti Amerikan të Shtetit (DASH) ku përmendën FBKSH-në dhe strukturat të tij. “Situata e sigurisë ne Kosovë ka qenë e qetë dhe relativisht e sigurt gjate javëve para zgjedhjeve. sidoqoftë disa provokime te vogla ishin një gjë te rëndomte, sipas KFOR-it. Më 5 tetor, një televizion lokal prezantoi një reportazh për një grup te Armatës Kombëtare Shqiptare) për disa njerëz te maskuar qe patrulluan në një prej rrugëve kryesore ne Kosovë. Një reportazh tjetër duke prezantuar njerëz të maskuar u dha në një prej zonave malore prej veriut te Kosovës. [...] Për këto arsye, zgjedhjet të vitit 2007 u mbajtën në një mjedis i tensionuar social e politik që ndikoi në një pjesëmarrje të ulet në zgjedhje dhe në një greminë të rrezikshme midis më shumë se 90 % të popullit shqiptar dhe politikanëve te Kosovës”, thuhet në raportin e Këshillit të Evropës. Ndërkohë që raporti i DASH po shkruante: “Gafurr Adili, i tha medias së Kosovës se anëtarët e AKSH ne disa qytete te Kosovës shpërndanë afishe duke kërcënuar me dhunë nëse grupi paramilitar serb Garda e Car Lazarit do të hynte ne Kosovë për përvjetorin e betejës se Kosovës më 1389. [...] Si rezultat, përfaqësuesi special te OKB-se dha një vendim ekzekutiv duke ndaluar Gardën e Car Lazarit apo ndonjë grup paraushtarak te vazhdoje aktivitete ne Kosovë. Përvjetorin kaloi pa asnjë incident.” . Mund të arrijmë në konkluzione të qarta mbi rolin vendimtar që i kanë pasur FBKSH dhe strukturat të tij në këto ngjarje të vitit të kaluar, në veçanti bojkotimi masiv të zgjedhjeve nga ana e popullit shqiptar në Kosovën e ngushtë (KE) dhe bllokimi i Gardës së Car Lazarit që nuk zhvilloi operacionet të veta për shkak të kundërpërgjigjes së rreptë të FBKSH-së dhe strukturave të saj(DASH).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyTue Jan 13, 2009 2:36 am

· Më datën 2 prill 2008, në Deklaratën nr.6 të Zëdhënësit Politik të FBKSH-së – SHQIPTARËT E KOSOVËS LINDORE DUHET TË BOJKOTOJNË ZGJEDHJET E PUSHTUESIT DHE KOLONIZATORIT ME EMRIN SERBI ! bëhet thirrje për pjesëmarrje në zgjedhjet presidenciale të shtetit serb për shqiptarët në Kosovën Lindore duke i paralajmëruar partitë politike të mos bëjnë gabimin t’i thërrasin qytetarët në zgjedhje: “...kushdo që shkel vullnetin e sovranit popull dhe gjakun e dëshmorëve të kombit, dhe thërret popullin që të dalë në zgjedhjet e pushtuesit e kolonizatorit me emrin Serbi, nuk bënë asgjë tjetër pos që i shërben armikut serb, bënë edhe një akt tradhëtie ndaj çështjes së pazgjidhur kombëtare shqiptare, e cila kërkon zgjidhjen e saj përfundimtare dhe fatlume, ribashkimin kombëtar shqiptar”. · Deklarata Publike nr.7 e

Zëdhënësit Politik të FBKSH-së -

JEMI NË PRITJE...!, bëhej në kontekstin e aksioneve të bandave kriminale serbe në dhe përreth Kosovës. Zoti Adili shqyrtoi qëndrimin e strukturave kombëtare se nuk do të bëjnë asnjë ndërhyrje nga ana e Armatës Kombëtare Shqiptare për qërimin e këtyre bandave, pa kërkesën zyrtare të institucioneve (vendore dhe ndërkombëtare) të Kosovës. Një ditë më pas, drejtuesit më të lartë të FBKSH-së, AKSH-së, SKSH-së lëshuan një SQARIM mbi Deklaratën Publike nr. 6, ku shpjeguan se arsyeja e mosintervenimit për asgjësimin e grupeve paraushtarake serbe është gjykimi se, në rast ndërhyrjeje, luftëtarët të njësive elitë të AKSH-së do të mund të vihen në rrezikun e një gërshëre duke qenë të sulmuar prapa shpinë edhe nga institucionet e sigurisë vendore dhe ndërkombëtare (TMK-SHPK / KFOR). · Në tërë kursin e vitit, por më shumë se kurrë në momentin e zgjedhjeve presidenciale serbe, u dëshmua se Kosova nuk është shtet të pavarur dhe sovran, gjë e ndriçuar para syve të popullit shqiptar prej Zëdhënësit Politik të FBKSH-së, në Deklaratën nr. 8 -

KOSOVA NUK KA PARVARËSI PËRDERISA ATY LEJOHET TË MBAHEN ZGJEDHJET E NJË SHTETI TË HUAJ, ME EMRIN SERBI…! (14 prill 2008): "Statusi aktual i Kosovës, sipas „Pakos Ahtisari", gjithçka mund të jetë, Protektorat i OKB-së (me emrin UNMIK), Protektorat i BE-së (me emrin EULEX) dhe Protektorat i Serbisë, por kurrën e kurrës JO shtet i pavarur e sovran, gjë kjo që vërtetohet edhe me rastin e lejimit të mbajtjes së zgjedhjeve, qofshin këto parlamentare apo lokale, të Serbisë në „Republikën e Kosovës". · Prof. Dr. Çlirim Presheva, Drejtori i Drejtorisë Qendrore të Sigurimit Kombëtar Shqiptar (SKSH) kërkon në prononcimin

SHQIPTARËT DO TË KREMTOJNË VETËM FITORE...! më shumë angazhim nga ana e shqiptarëve për realizimin e ribashkimit të Shqipërisë:“Koha po punon vetëm për shqiptarët, por edhe ne shqiptarët duhet të punojmë për Shqipërinë, sepse nëse ne shqiptarët nuk do të punojmë për Shqiperinë dhe ribashkimin e të gjitha trojeve tona në një komb-shtet të vetëm, nesër nuk do të kemi të drejtë që t'i akuzojmë (siç jemi mësuar) të tjetër se pse nuk na ndihmuan në realizimin e aspiratës shekullore të popullit tonë dhe të amanetit të dëshmorëve të kombit tonë për realizimin e të drejtës sonë historike”. Ky është thelbi i filozofisë politike të çështjes kombëtare, mbi të cilin duhet të ndërtohet gjithë godinën organizative të lëvizjes kombëtare shqiptare. Edhe në këtë prononcim, edhe në një tjetër –

TË BASHKUAR PËR FEDERALIZIMIN E "MAQEDONISË"...!,zoti Presheva trajtoi problemin e përçarjes së partive politike shqiptare në IRJM, duke i paralajmëruar liderët se “nëse vetëm një pikë gjaku shqiptari do ta derdhin për pushtetin e tyre pa shtet, kur këtë pushtet e ka pushtuesi e kolonizatori sllavo-maqedonas, le të mendohen shumë mirë, sepse këtë rradhë do të përballen me Strukturën Inteligjente të FBKSH-së, Sigurimi Kombëtar Shqiptar (SKSH)” · Më 28 prill 2008, Zëdhënësi Politik i FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili lëshon për publikun e gjerë kushtrimin:

KOMBI NË RREZIK DHE ATDHEU THËRRET, në një deklaratë që analizoi situatën politike në dy skajet të ndryshme të Shqipërisë, lidhur me shkeljet ligjore të kryebashkiakut të Himarës, Z. Bollano (që së paku duhej shkarkuar nga detyra nëse shteti do të funksiononte siç duhet) dhe zgjedhet e Serbisë në Kosovë që duheshin bokotuar nga institucionet e Kosovës dhe nga shqiptarët të Kosovëes Lindore. Në Deklaratë flitet për domosdoshmërinë e institucioneve vendore për presion ndaj partive politike që t’u bashkangjiten të gjithë programit të BDK-së për një koalicion të përbashkët dhe për federalizimin e “Maqedonisë”. Këto veprime qe do të duheshin realizuar ishin kundërpërgjigja e nevojshme për ndalimin me sukses të ofensivës së armiqve të kombit shqiptar dhe për avancimin e çështjes kombëtare shqiptare, sepse sa kohë pushtuesit dhe kolonizatorët vazhdojnë të kenë një taktikë sulmuese, ndërsa shqiptarët rrinë në defanzivë dhe “mbrohen”, nuk do të arrihet objektivin e ribashkimit kombëtar shqiptar.

MAJ 2008

Më 2 maj 2008, në Deklaratën Publike nr. 10, Zëdhënësi Politik të FBKSH-së, Gafurr Adili u kërkoi drejtuesve të partive politike shqipfolëse “të ndërpresin luftën psikologjiko-politike ndaj FBKSH-AKSH-së, ndryshe “ditën do t’ua bëj terr dhe natën ferr..” · Komunikata nr. 5 e Sekretariatit Vendimmarrës të Kryesisë Qendrore të FBKSH, e titulluar

AKSH DO TË VEPROJË NËSE “REPUBLIKA E KOSOVËS DO TË SULMOHET NGA SERBIA DHE BANDAT E SAJ...!, trajton dy probleme të rëndësishme. Së pari, sa kohë Kosova nuk do të jetë e rrezikuar nga Serbia dhe bandat e saj dhe për sa kohë <<sigurinë dhe kufijtë e “Republikës së Kosovës” do t’i mbrojnë dhe sigurojnë institucionet e KFOR-it>>, AKSH nuk do të veprojë. Pikë së dyti, në çështjen e kufijve midis Kosovës dhe IRJM-së nuk ishin implikuar trupat e Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH), por persona me tendenca manipulimi i të fshatarëve, për të ngritur prapë në Sobranien sllavo-maqedonase. · Më 13 maj, në kontekstin e zgjedhjeve parlamentare sllavo-maqedonase dhe dhunën e inskenuar nga shefat e partive politike në trpjet shqiptare nën IRJM, zoti Gafurr Adili leshoi Deklaratën nr. 12 –

SHQIPTARË, MOS U VRISNI PËR PUSHTET KUR SHTETIN (ARRËN DHE ÇEKANIN) E KANË PUSHTUESIT DHE KOLONIZATORËT SLLAVO-MAQEDONAS. · Kur titistët brenda Parlamentin e Kosovës donin të hoqën ditën e 28 nëntorit si festë kombëtare shqiptare, Zëdhënësi Politik të FBKSH-së reagoi në Deklaratën Politike nr. 13 (20 maj 2008) -

HEQJA E 28 NËNTORIT SI FESTË KOMBËTARE AKT I TURPSHEM…!,duke theksuar: "Festa Kombëtare e 28 Nëntorit simbolizon shpalljen e Pavarësisë Kombëtare të Shqipërisë, jo vetëm të kësaj Shqipërie Londineze prej 28 mijë kilometra katrorësh, por të asajë Shqipërie Natyrale, të katër vilajeteve shqiptare [...]prandaj këtë festë kombëtare shqiptarët e kanë festuar edhe në kohët më të vështira të obskurantimit titisto-rankovicist dhe milloshevician, për çka edhe janë dënuar dhe syrgjynosur nëpër kazamatat jugosllave, por kurrën e kurrës nuk kanë pranuar që t’iu mohohet Festa Kombëtare e 28 Nëntorit“ · Më 23 maj, me rastin e vdekjes se Dritan Hoxhës, pronari i grupit mediatik Top Media, FBKSH lëshoi një telegram ngushëllimi. · Në Deklaratën Publike nr. 14,

KRIJESËN ARTIFICIALE ME EMRIN MAQEDONI E SHPËTON VETËM FEDERALIZIMI I SAJ...!, Zëdhënësi Politik i FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili, iu propozoi të gjithë faktorëve (shqiptar, sllavo-maqedonas, bullgar, ndërkombëtar) federalizimin e krijesës artificiale FYROM. Faktori sllavo-maqedonas të mbledhur rreth Gruevskit kishte ndërmend (dhe u zbulua këtë nga strukturat inteligjente të FBKSH)-së, që pas zgjedhjeve të 1 qershorit, të lëshojë propozimin për federalizimin e Maqedonisë “ndaj të cilit do t’i kundërpërgjigjemi me të gjithë strukturat e FBKSH-së. Prej kësaj kuptojmë se federalizimi i Maqedonisë është parë nga ana e strukturave kombëtare shqiptare si hap taktik për avancimin e situatës kombëtare të popullit shqiptar nën pushtim dhe kolonizim sllavo-maqedonas. Zoti Adili përsëriti gjithashtu thirrjen e lëshuar më 13 maj kundër vëllavrasjes të inskenuar zgjedhore.

QERSHOR 2008

Në muajin qershor u zhvillua Mbledhja Parakuvendore e Kuvendit Mbarëshqiptar , më datën 14-15 qershor. Dihet se iniciativa e zhvillimit të këtij Kuvendi ishte e Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) që më vitin 2005 organizoi mbledhjen prej të cilit doli Këshilli Organizativ të Kuvendit Mbarëshqiptar. Prandaj e kemi trajtuar këtë ngjarje edhe në pasqyrën e vitit 2008 për Frontin për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyTue Jan 13, 2009 2:40 am

GUSHT 2008

  • Në Deklaratën Publike nr. 19 e Zëdhënësit Politik të FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili – SEGMENTET SERBE PO PËRGATISIN SKENARE TË NGJASHME ME BRODECIN!, më 6 gusht 2008, po jepen informacionet e zbuluara prej Sigurimit Kombëtar Shqiptar (SKSH) për skenarët e segmenteve pro-serbe në IRJM që donin të krijonin “një Kondovë apo një Brodec të ri”.


· Më tutje, në Komunikatën nr. 5 e Zëdhënësit Politik të FBKSH-së u dha informacionin së krimineli serb Ratko Mladiç, i akuzuar nga Tribunali i Hagës për gjenocid, ndodhet në malet e Kumanovës, i shoqëruar nga bandat e “Car Lazarit, i veshur si bari, por që oficerët e SKSH të ngarkuar me kapjen e tij, nuk arritën ta arrestojnë, duke hyrë në konfrontim të hapur me bandat serbe. · Komunikata 5 e Zëdhënësit Politik të FBKSH-së të datës 8 gusht –

LUFTËTARËVE TË AKSH RREPTËSISHT IU ËSHTË NDALUAR TË KËRKOJNË PARA NË POPULL” referohej në një artikull të gazetës “Kosova Sot” se dy individë kishin pranuar gjatë hetimeve se kanë kërkuar para në popull në emër të AKSH-së. Ashtu që, Zoti Adili deklaroi se, “nëse dy të sipërcekurit kanë vepruar kështu [...], ata do të jenë të detyruar të japin llogari edhe para organeve ndëshkuese të AKSH-së.” · Në Komunikatën publike nr.6 e Sigurimit Kombëtar Shqiptar (SKSH) –

SERBIA KËMBËKRYQ PO QËNDRON NË KOSOVËN TONË MARTIRE – po analizohet karakterin e vërtetë e strukturës së ardhshme “Forcat e Sigurisë së Kosovës” e cila do të përbëhet vetëm nga ish bashkëpunëtorët e Beogradit. “Në procesin pararekrutues ata kanë kontaktuar të gjithë oficerët shqiptarë të ish APJ-së, gjë që nënkuptohet se përzgjedhja e kandidatëve të KSK do të bëhet në bashkëpunim ne BIA-në (UDB-ën) serbe. Në pjesën e dytë të Komunikatës, u tërhiqet vëmendja disa shqipfolësve: një bashkëpunëtor i Ratko Mladiçit prej Kumanovës dhe disa veta në Tiranën të cilët <<në emër të patriotizmit po sabotojnë FBKSH-në dhe strukturat e tij>>, të tërhiqen nga kjo rrugë e trupit.

SHTATOR 2008 · Për faktin se politikanët, mass-media etj. po përdorin shprehejen e shpikur nga kuzhinat sllavo-greke “Shqipëria e Madhe”, Zëdhënësi Politik të FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili, lëshoi më THIRRJEN PUBLIKE

- SHQIPËRIA E MADHE KA QENË DHE MBETET NJË SHPIKJE DHE NJË AKUZË E QARQEVE SLLAVO-GREKE,

ku u kërkua që “ky nocion dhe kjo akuzë sllavo-greke, për Shqipërinë dhe për shqiptarët, si dhe për FBKSH-në, njëherë e përgjithmonë të hiqet nga fjalori politik dhe propagandistik” · Më 17 shtator 2008, policia sllavo-maqedonase arrestoi luftëtarin më i vjetër në moshë prej rradhëve të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare (UÇK), Ramazan Bajrami – komandant ASKERI me akuzën qesharake “armëmbajtje pa leje”. Zëdhënësi Politik i FBKSH-së, Mr.Gafurr Adili, në Komunikatën Publike nr. 7 –

ALI AHMETI, SA HERË HYP NË PUSHTETIN SLLAVO-MAQEDONAS, I LIKUIDON DHE I ARRESTON ISH-LUFTËTARËT E TIJ,

denoncon këtë akt dhe të tjera të kryera nga Ali Ahmeti, që i përmbush ashtu siç u pelqen më shumë shefave të tij sllavë, detyrimet për arrestimin apo likuidimin e ish luftëtarëve të UÇK-së. Komunikata nr.7 u shpërnda edhe në radhët e protestuesve të mbledhur në Kërçovë për të protestuar kundër burgosjes së komandant Askerit. · Në Deklaratën Publike nr. 9 të Zëdhënësit Politik të FBKSH-së të datës 29 shtator, Gafurr Adili denoncoi publikisht procesin e formimit të më shumë “kombë” prej shqiptarëve, sipas projektit të realizuar me kombin gjerman dhe, krahas ndarjeve territoriale të padrejta, të krijohen identitete kombetare të tjera ose nëpërmjet shkëputjes nga trungu shqiptar – si në rastin e “kombit kosovar”, ose nëpërmjet asimilimit sllavizues (shqiptarët nën pushtim dhe kolonizim sllav). · Më 31 shtator, në momentin kur kërkesa serbe për shqyrtimin e ligjshmërisë së pavarësisë së Kosovës u pranua nga Këshilli i Përgjithshëm për diskutim në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar lëshoi Reagimin nr. 5, ku u kundërpërgjigj me argumente ndaj shpifjeve serbe kundër shpalljes së pavarësisë së Kosovës dhe iu bënë kërkësa konkrete Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së për “njohjen e se drejtës së vetëvendosjes popullit shqiptar, shpalljen e pavlefshme të kërkesës serbe”, hedhjen poshtë të kërkesës serbe dhe “njohjes së statusit të lëvizjës çlirimtare dhe antikoloniale Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar”.

TETOR 2008

Në muajin tetor, Sigurimi Kombëtar Shqiptar zbuloi se serbët kanë themeluar edhe një organizatë terroriste me emrin ''Srpski Izvor-Burimi Serb'', udhëheqës i së cilit është Predrag Stamenkoviç.

NËNTOR 2008
Komunikata e FBKSH-së, e datës 12 nëntor –

KËSHILLI ORGANIZATIV I KUVENDIT MBARËKOMBËTAR, INSTITUCIONI QË NA BASHKON TË GJITHË...! trajtoi faktin se Shoqata Atdhetare për Identitet dhe Bashkim Kombëtar (SHAIBK) nuk ka qenë dhe nuk është pjesë e strukturave të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar, por të dy organizatat, bashkë më shumë faktorë të tjerë, shoqata dhe intelektualë, veprojnë dhe bashkërëndojnë në kuadrin e Këshillit Organizativ të Kuvendit Mbarëshqiptar. · Komunikata nr. 10 e FBKSH-së (11 shtator) ripërsëriti qendrimin e FBKSH-së se Armata Kombëtare Shqiptare (AKSH) “nuk ka vepruar aty ku veprojnë uniformat e ushtrive shqiptare dhe të aleatëve tanë në Kosovë (KFOR). Prej kësaj buron logjikisht rrjedhimin se çdo individ apo grup që përdor emrin, emblemën dhe uniformën e AKSH-së dhe më keq, plaçkit popullin shqiptar, veprojnë jashtë infrastrukturës ligjore e strukturave kombëtare, vetëm “për përbaltjen e FBKSH-së dhe të idealit të ribashkimit kombëtar shqiptar”. · Komunikata nr. 11 e FBKSH-së,

SHPËRTHIMI NË PISHTINË NUK ËSHTË VEPËR SHQIPTARE, POR ËSHTË VEPËR E QARQEVE SEKRETE SERBE NË KOSOVË...! të datës 16.11.2008 nxori në pah burimin real e shpërthimit të ndodhur në Prishtinë pranë godinës së Përfaqësuesit Civil të Bashkimit Evropian Piter Feit, që nuk mund të vinte prej shqiptarëve, por vetëm prej kontingjentit të sigurimit serb në Kosovë që edhe në të kaluarën kreu akte të tilla terroriste. · Në Komunikatën nr. 12 e FBKSH-së,

KUVENDI I TRETË (I JASHTËZAKONSHËM) I FRONTIT PËR BASHKIM KOMBËTAR SHQIPTAR DO TË MBAHET GJATË PRANVERËS SË VITIT 2009 informon për vendimin e Sekretariatit Vendimmarrës të FBKSH-së për mbajtjen e Kuvendit të tretë (të jashtëzakonshëm) të Frontit, si dhe hapat që duhen ndjekur gjatë vitit 2009 nga këshillat e nënzonave të FBKSH-së dhe çdo anëtar deri në momentin e mbajtjes së tij. · Në muajin nëntor, Zëdhënësi Politik i FBKSH+ë lëshoi dy deklaratë politike: e para, (më 27 nëntor 2008) kundër manipulimeve të shtypit shqiptar se poliagjenti Ismet Kryeziu qenka “epror i AKSH-së” dhe e dyta (më 28 nëntor 2008) lidhur me sajesën e Serbisë në Kosovë, e quajtur “Armata për Republikën e Kosovës” që gjoja kishte marrë përgjegjesinë për shpërthimin në Prishtinë pranë selisë së Piter Feitit dhe që vetëm vërtëton saktësinë e Dekaratës nr. 11 mbi burimin sllav të këtij akti terrorist. · Komunikata nr. 13 e FBKSH-së -

QEVERIA E UNITETIT KOMBËTAR TË KOSOVËS IMPERATIV DHE DOMOSDOSHMËRI E KOHËS..!të datës 25 nëntor 2008 i kërkoi qeverisë Thaçi të jep dorëheqje dhe të gjithë drejtuesve shqiptarë të shkojnë në Tiranë, të konsultohen me Zëdhënësin Politik të FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili dhe bashkë të krijojnë qeverinë e unitetit kombëtar, e kryesuar nga FBKSH. Kryetari i FBKSH-së Prof.Dr.Bashkim Mitrovica ripërsëriti thirrjen për krijimin e kësaj qeverisjeje në Kosovë më 31 nëntor 2008, duke paralajmëruar në të njëjtin dokument se lufta, këtë rradhë do të zhvillohet në brendësinë e Serbisë e jo në trojet të Shqipërisë Etnike.


DHJETOR 2008
· Më 21 dhjetor 2008, lëshohet një Telegram Përshëndetës, ku FBKSH falenderon në emrin e drejtuesve dhe anëtarëve të FBKSH-së dhe strukturave të tij, për zbulimin e lapidarit të Liridon Dermakut, i cili ka flijuar jetën duke qenë në detyrë në radhët të Armatës Kombëtare Shqiptare. · Zëdhënësi Politik i FBKSH-së, mr. Gafurr Adili botoi Deklaratën Publike të datës 12 dhjetor 2008, ku mbështeti dy propozime taktike avancuese të dy partive politike në Luginën e Vardarit (BDSH dhe BDK), dhe kërkoi bashkimin e tyre në një organizim të vetëm. · Arrestimet e ish – luftëtarëve të UÇK-së në Preshevë, të shoqëruar nga një dhunë dhe një terror policor të theksuar, sollën reagimin e menjëhershëm të Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar, i cili në Komunikatën Publike nr. 1 e Këshillit të FBKSH-së në Kosovën Lindore -

DHUNA SERBE MBI SHQIPTARËT E PRESHEVËS EDHE NJË HERË DËSHMOI DHE RIDËSHMOI SE BISHA E PLAGOSUR, ME EMRIN SERBI, PO E PARANDJEN NGORDHJEN E SAJ PËRFUNDIMTARE, PRANDEJ EDHE PO BËHET SHUMË E RREZIKSHME NDAJ SHQIPTARËVE TË KOSOVËS LINDORE !, të datës 26 dhjetor 2008 i kërkoi deputetit shqipfolës Riza Halimi të jep dorëheqje prej postit të vet në Parlamentit serb, bashkimin e faktorit të përcarë politik shqipfolës në Kosovën Lindore, reagimin e Tiranës dhe Prishtinës. · Gazeta “Express” të Prishtinës ka botuar një intervistë të Zëdhënësit Politik të FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
aksh
Anëtar i ri
Anëtar i ri
aksh


Male
Numri i postimeve : 72
Age : 43
Vendi : shqiperi etnike
Registration date : 21/11/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyFri Jan 16, 2009 1:21 pm

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Thumbnail.php?file=fbksh_emblema_498816227


NJOFTIM
Njoftohen te gjith dashamiret vllezrit e motrat e idealit ton,vizitoret,moderatoret qe faqja jone eshte sulmuar nga nje grup horrash por pa sukses .
Nese keni vones ne hapjen e webit kjo eshte per arsye siguri sepse jemi duke e insatluar mbrojtjen e webit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
paioni
Anëtar i ri
Anëtar i ri
paioni


Numri i postimeve : 128
Registration date : 15/05/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyFri Jan 16, 2009 1:23 pm

Hahahahaha ju paskan be atentat a ka te plagosur apo jo
hahahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
anila
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
anila


Female
Numri i postimeve : 973
Age : 28
Registration date : 29/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyFri Jan 16, 2009 2:13 pm

Hahaha o paioni e kane antisulmuesin e dobet ose s'kan fare,po se di vec per palidhje mundohen me ate web se nuk ka kush e sheh pos pak antareve te saj...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ramadan mekaniku
Fillestar/e
Fillestar/e
ramadan mekaniku


Male
Numri i postimeve : 45
Age : 54
Vendi : ketu
Registration date : 30/10/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptySat Jan 17, 2009 5:52 am

A ISHTE VITI 2008, VIT I “SUKSEVE” TË QEVERISË SË KUALICIONIT?!!



Shkruan: Prof.Xhavit DALLOSHI anetare i CDU Gjermani







Është bërë thuajse traditë tek ne shqiptarët, sidomos tek përfaqësusit e partive poltike, që edhe dështimet e tyre politiko-ekonomike dhe shumë dështime të tjera t’i quajnë si suksese të tyre!

Në raportin e punës një vjeqare të kualiconit qeveritar, i dhanë lavdata vetëvetes aq shumë sa ,që ky vit u quajt edhe si një vit “historik” vit i mrekullirave dhe i sukseseve” të qeverisë së tanishme!

Është çudi se, si veç ne shqiptaret në tërë rruzullin e globit, mburremi me humbjet, dështimet politike dhe ekonomike si dhe me tradheti kombëtare. Vetëm ne shqiptaret, i shpallim patriotët,tradhetar, kurse tradhetarët i shpallim patriot, ose tradhetaret e kombit i dekorojmë si patriotet e kombit kuse patiotetët e vertetët të kombit i shpallim “tradhetar”!

Në kohën e fundit shofim çdo dite, presidentin e Kosovës, se si i shpall udbashet, dezertoret e luftës bashkpunetoret e udbes, ata të cilët distancuan, dënuan dhe larguan nga puna vëllërzrit tanë, me të vetem arsyje se, pse kërkonin të jemi të barabartë me popuj të tjerë, kërkonin republikë dhe shtet. Janë po ata politikan që, sot udheheqin këtë popull, ata të cilët na denonin, na distanconin dhe na izolonin, me arsyjen se ne pse kerkonim liri, mbroje, ndryshime kushtetushe, që ato ndryshme u bënë me pajtimin e këtyreve që sot e quajnë veten e tyre “demokrat dhe patriot”

Këtyre udbashëve iu bashkuan edhe ata që e udhehoqen luftën çlirimtare të Kosovës, dhe të cilët tradhetuan idealet dhe betimet e tyre që kanë bërë, poashtu tradhetuan edhe amanetin e dëshmorëve të kombit, të cilët e dhanë edhe jetën e tyre për bashkim kombëtar. Këta politikan të qoroditur po manipolojnë edhe në emer të dëshmoreve të renë, i dëgjojmë shpesh duke thenë se, qëllimi dhe amaneti i dëshmorëve u realizua, kinse se Kosova na qenka berë “shtet i pavarur dhe demokratik”

Ish udbashi, Fadil Hoxha, kishte udhëhequr luftën çlirimtare me iden madhore, pra iden e bashkimit të trojeve shqipare,por pas luftë ai tradhëtoi idealet e tija dhe të shokëve të tij që ishin për bashkim kombëtar, ai i ekzekutoi të gjithë dhe atëherë pranoi bashkim-vëllazrim nën Jugoslavinë e Titos. Por, ai kishte edhe ca merita të vogëla që ky bëri: ruajti identitetin dhe kombin shqiptar në kuadër të Jugoslavisë, ruajti edhe Flamurin tonë Kombëtar me shqiponjën e zëzë dykrenare.

Edhe liderët e UCK-së u betuan për të njejtën gjë gjatë luftës, pra për idealin e madh, bashkimin e trojëve shqiptare, por pas përfundimit të luftës ata i harruan ato betime dhe filluan të punonin dhe luftonin për interesat e tyre personale dhe karreriste, pra për pushtet. Këta pranuan që Kosova të shpallet “shtet i pavarur” sipas Planit të Ahtisaarit dhe sipas Rezulutës 1244, kur dihet fare mirë se, sipas kësaj Rezulute, Kosova as nuk është shtet sovran dhe as shtet demokratik, por ka qenë me vite të tëra Protektoriat i UNMIK-ut dhe që tani është Protektoriat i EULEX-it. Tani pas kësaj “shpallje” jemi edhe më keq, këta tani hoqen dorë edhe nga identiteti i tyre shqiptar, dhe madje edhe veten e tyre e quajnë “kosovar” që nënkupton që ne sipas tyre kemi një komb tjetër.

Disa herë kemi cekur dhe tërhequr vrejtjen se, plani i Ahtisaarit është plan antishqipar, është një plan i gatuar në kuzhinat serbe dhe I restauruar vetë nga dora e krimieli Miloshovic, por ia që miku i tij, Ahtisaari arriti që para botës këtij plani të ia ndryshoi kuptimi, dhe që e deklaroi si një plan “shpëtimtar” për Kosovën, mos të harrojmë se, Ahtisaari ishte një mik i ngushtë i Milloshovicit.

Azem Vllasi dhe politika koministe, titiste na ndryshuan Kushtetutën dhe Flamurin, por bile sadopak ruajti Flamurin dhe shqiponjën dykrenarshe, kurse këta “luftëtarët” të UCK-së na hoqen edhe Flamurin me shqiponjën dykrenarshe, dhe e zëvendësuan Atë me një “Flamur Multietnik” me gjashtë yje, edhe pse në Kosovë jemi mbi 95% shqiptar etnik. Këta pranuan edhe eklavat e Kosovës në baza etnike, trashegimin kulturore dhe fetare ua dhanë kishave otodokse serbe, që përfshinë një një hapësirë nga 15 km 2 e cila është dhe do të jenë nën jufidiksionin serb mbrenda Kosovë së “pavarur”, pranuan edhe dencentralizim në baza etnike, keta shkaterruan UCK-ne edhe TMK-ne dhe tani shpallen nje force sigurie e cila nuk eshte ushtri por per detyre kane intervenimin kure te kete vershime apo katastrofa natyrore dhe dhe do te kene rolin e zjarrefikesve dhe ajo dote jete multietnike me shqiptare te ndershem dhe ishe bashkpunetore te serbise dhe prap këta mburren për “sukseset e tyre”!...

Tani shtrohet pyetja, se për ke janë duke punuar këta lider poltik?!!

Unë mendoj se për të gjithë janë duke punuar këta, por vetëm për shqiptarët, JO!!

Koha do të tregoi shumë shpejt se, kush ka të drejtë, ne që po kritikojmë, apo ata që po e mashtrojnë dhe po e rrejnë popullin e tyre nëpërmjet mjetëve të informimit, të cilët janë nën cenzurën si në kohën e Milloshovicit!! Liderët politik nuk kanë asnjë të drejtë morale dhe as juridike që të flasin në emër të dëshmorëve që dhanë jetën për liri dhe ribashkim kombëtar, këta mund të flasin vetëm në emrin e tyre personal dhe në emrin e tradhëtisë dhe mashtrimit të tyre.

Opozita kinse se po e kritikon qeverinë, kurse ka harruar se, këto „merita“ të shpalljes së “parvarësisë” është berë edhe me bashkpunim me opozitën , kurse tani këta kinse se po kritikojnë, as vetë nuk ishin dhe nuk janë më të mire se këta që janë tani, gjithë janë karrirista, janë për shurjen e gjithckaje që është shqiptare, janë të gjithë të dëgjueshëm sa për të përfituar edhe ndonjë Euro më shumë. Kanë harruar se këta nuk i kanë votat shumicë të popullit, pra populli nuk i ka votuar, ato vota që keni, i keni të vjedhura, dhe që në “pushtet” erdhet nga OSB-ja dhe nga UNMIK-u, tani jeni berë servil të tyre, për këto arsyje këta të huajt po u “done”, që ata më ndihmen e juaj kanë arritur edhe më parë që nga Hesat Pashët e vjetër dhe të rinjë, Ahmet Zogistet të vjetër dhe të rinjë, Ali Shukrioviqet të vjetër dhe të rinjë; Rrahman Morina , Ahmet Krasniqat Tahir Zema që të shuajnë çdo gjë që ka qenë dhe është shqiptare, tani jeni berë edhe ju si ata .

Sukseset e juaja që keni arritur në vitin 2008 po shifen fare mirë, vetëm per nje dite iu kane bashkangjitur në AKSH, 200 anëtar të TMK ish ushtarë të UCK-së dhe që nuk duanë të harrojnë amenatin e tyre të dhënë,kurse që çdo ditë e më shumë po shtohet antarësimi i të rinjëve në AKSH.

Ibrahim Rugova me politikën e tij të mjerë dhe pacifitste pat ndikur dikur si ju tani në UCK që ,për një kohë shumë të shkurtër u bashkangjitën një numër shumë imadhë në UCK, të njejtën gjë dhe të njejtën politikë pacifiste si të Rugovës, po e ndjekni edhe ju tani.

JU thuani se kosoven po e njofin si shtet te pamvarur shume shtete dhe se shpejti dota njef edhe serbija,po eshte e vertet po ata shtete nuk njofin kosoven siq ju mashtroni dhe genjeni popullin e juaj!

Te gjitha ato shtete qe e njofin Kosoven si shtet e njofin ne baze te planit te Artisarit dhe ne baze te rezolutes 1244 dote thote nj lloje vetqeverisje multietnike pa sovranitet dhe pa ushtri,por shume shpejte kete status do te njefe edhe serbija kete kena cekur vite me pare .

Ju thuani se teritori i kosoves eshte i pa cenueshem dhe i pa prekshem,kurse ju nuk keni fare kontrolle ne enklavat serbe mbrenda kosoves e most e flasim per veriun e kosoves qe nuk guxoni as kemben te vendosni.

SErbet ndertojne Posta infrastukturen serbe ne tere kosoven ato jene vendosur ne mijdise te kosoves ,kane qeverine e tyre kurse ju prap mundoheni te naj mbylleni syte.



Një ditë do iu dënon historia, dhe vetë ky populli do të iu gjykon për tradhëti kombëtare dhe për dëmet që keni berë dhe po i beni këtij populli, kurse të huajtë do iu shfrytëzojnë deri sa kanë nevoi për ju dhe tani do u hedhin si leckë në mbeturinat e tyre të shumta.



Gjermani, 15 janar 2009.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptySun Jan 18, 2009 2:40 am

KËRKESË PUBLIKE E ZËDHËNËSIT POLITIK TË FBKSH:


Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Thumbnail.php?file=fbksh_emblema_327526621





Shqiptarë, Politikanë dhe masmedia shqiptare, hiqeni nga fjalori juaj politik dhe mediatik nocionin " SHQIPËRIA E MADHE" , sepse ajo ka qenë dhe mbetet një shpikje dhe një akuzë e Beogradit dhe Athinës, dhe e të gjitha qarqeve antishqiptare, kurrë nuk ka patur, as nuk ka dhe as nuk do të ketë Shqipëri të madhe apo të vogël, por ka patur, ka dhe do të ketë vetëm një SHQIPËRI ETNIKE, trojet dhe populli i se cilës Shqipëri Etnike shumë shpejt do të ribashkohën në një komb-shtet të vetëm me emrin SHQIPËRI, për emërtimin e se cilës, si: SHQIPËRIA NATYRORE, SHQIPËRIA E BASHKUAR, apo edhe si SHTETET E BASHKUARA SHQIPTARE ( UNION STATES OF ALBANIA-USA), përmes një referendumi popullor, do të vendosi vetëm sovrani popull i SHQIPËRISË së RIBASHKUAR dhe askush tjetër. Prandej edhe jeni të lumtur që tani e në të ardhmën të mos bëheni, si deri me tani, shërbetorë pa pagesë të qarqeve antishqiptare dhe atyre sllavo-greke.


Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,
Mr. Gafurr ADILI (d.v.)
Tiranë, 17 janar 2009


www.fbksh-aksh.tk
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyThu Jan 29, 2009 2:31 am

TURPI I RRADHËS I SHQIPTARËVE NË KRIJESËN ARTIFICIALE ME EMRIN FYROM..!

Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe të gjitha strukturat e tij, AKSH dhe SKSH, në Luginën e Vardarit, me vëmendje të një rëndësie të veçantë, janë duke i ndjekur zhvillimet e fundit në krijesën artificiale (në këtë burg të ri te popujve dhe pakicave kombëtare, ashtu sic dikur na ishte RSFJ), dhe me këtë rast, për opinionin kombëtar sqaron s'i më poshtë vijon :

1.Shpallja e kandidaturave (deri më tani, se më vonë mundet të na dalin edhe kandidatura të tjera) të:



a) Imer SELMANI (një këlysh i Nikola Gruevskit, ) të Partise "Demokracia e Re",


b) Agron BUXHAKU (gjithashtu këlysh një këlysh i shkive dhe dhëndërrit të Ukrainës) në emër të BDI, dhe të


c) Nevzat HALILI, ish Kryetar i PPD-së dhe ish vegla e Kiro Gligorov, i cili bashkë me Baba Kiron e Tij (në vitet 90-ta) e krijoi FYROM-in me politikë, ashti si Ali AHMETI dhe Agron BUXHAKU dhe banda e tyre: Fazli VELIU, Musa XHAFERRI (të ish-LPK-së) dhe Gëzim OSTRENI (i KOS-it jugosllav), që këtë krijesë artificiale e ndërkombëtarizuan edhe me pushkët e lirisë të UCK-ombëtare dhe të bijëve më të mirë të këtij kombi, i cili prej shumë kohësh (në opinionin tonë na është shfaqur dhe prezantuar edhe s'i President i Republikës së Ilirdës në fshatin Kallnik të Komandant Dajës) në emër të gordhinës Partia e Prosperitetit Demokratik (PPD) të Sefedin HARUNI,




Edhe një herë ridëshmon faktin se sa të fuqishme dhe dominante kanë qenë dhe janë agjenturat sllavo-greke në trojet tona nën "Maqedoni", sepse kemi bindjen e patundur se të gjithë shqiptarët aty, në trojet shqiptare të Pollog-Pellagonisë, kanë qenë dhe janë, si dhe mbi të gjitha duhet të jenë të vetëjshëm se, asnjeri nga të sipërcekurit: Imer SELMANI, Agron BUXHAKU dhe Nevzat HALILI, përballë sllavo-maqedonasve që po kandidojnë për President të "Maqedonisë", nuk do të munden (për shumë arësye) të fitojnë, por të gjithë të sipërcekurit shqipfolës: Imer SELMANI, Agron BUXHAKU dhe Nevzat HALILI, të gjitha votat e grumbulluara nga shqiptarët e ILIRIDËS do t'ua shesin apo dhurojnë miqëve të tyre sllavo-maqedonas,




Prandej, Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar (FBKSH) dhe të gjitha strukturat e tij, që tani, gati dy muaj përpara (me 25 janar)


APELOJNË që : SHQIPTARËT NËN IRJM (FYROM) T'I BOJKOTOJNË ZGJEDHJET PRESIDENCIALE NË "MAQEDONI", DHE BILE ATO EDHE T'I ZHGARRAVISIN ME KRYQ (NGA LART POSHTË) DHE T'I SHPALLIN EDHE TË PAVLEFSHME.


Kryetari i FBKSH-së,

Prof. Dr. Bashkim MITROVICA (d.v.),


Zëvendës Kryetari i Parë i FBKSH-sëdhe Shef i Drejtorisë Qendrore të SKSH-së,

Mr. Çlirim PRESHEVA (d.v.), dhe


Zëdhënësi Politik i FBKSH-së,

Mr. Gafurr ADILI (d.v.)

Venja e linqeve ndalohet rreptesisht mos respektimi i rregullores sjell ne perjashtim te menjehershem , me respekt STAFI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Ali Ahmeti skenarist i Brodecit, peng i Gruevskit   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptySun Apr 19, 2009 4:37 am

Ali Ahmeti skenarist i Brodecit, peng i Gruevskit


Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar 
-Sigurimi Kombëtar Shqiptar- 
Zona Nr.3 Lugina e Vardarit / Shqipëria Lindore 

Konstatim i nxjerrë nga hulumtimi i SKSH-së, i bazuar në argumente 

Ali Ahmeti, Abdylaqim Ademi dhe Abdylhalim Kasami organizuan grupin e armatosur në fshatin Brodec, me qëllim të shkaktojnë një masakër tek shqiptarët dhe me këtë të rikthejnë pushtetin e tyre. Nikolla Gruevski, në grupin e tyre infiltroi informatorë, të cilët siguruan dëshmi të mjaftueshme me të cilat ai sot, i mban peng tre zotërinjtë e lartpërmendur dhe duke i kushtëzuar me burg i kushtëzon që të mbështesin projektet e tija antishqiptare, të dëmtojnë proceset politike kombëtare, të dëmtojnë ish-ushtarët e UÇK-së dhe me një fjalë, të bëjnë ç’të kërkojë Gruevski dhe elita politike sllavo-maqedone. Ky është vetëm një raport fillestar dhe paralajmërim, nëse nuk merret seriozisht pas një javë do të publikojmë dhe argumentet për të gjitha pohimet tona të përmendura në këtë raport.


Sigurimi Kombëtar Shqiptar (shërbimi inteligjent i Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar) ka ndjekur zhvillimet në të gjitha trojet shqiptare që nga formimi i saj e deri më tani, në suaza të kësaj edhe zhvillimet në Luginën e Vardarit / Shqipërinë Lindore, me vëmendje të veçantë zhvillimet në fshatin Brodec të Tetovës, ku u zhvillua aksioni famëkeq policorë “Stuhia Malore”. 

SKSH, si një strukturë vigjilente dhe profesionale ishte paralajmëruar që përpara aksionit për një ngjarje të padëshirueshme në fshatin Brodec ku zëdhënësi i FBKSH-së, Mr. Gafurr Adili aso kohe në një deklaratë për mediumet i bëri thirrje kryetarit të BDI-së Ali Ahmeti, që mos të bëjë gabimin e Menduh Thaçit me Kondovën dhe të njëjtën ta reprizojë në Brodec, ku përsëri parashihej që të viktimizoheshin qytetarët shqiptarë si dhe të rrezikohen të gjitha proceset politike mbarëkombëtare, ndër të cilat ishin dhe zhvillimet në Kosovën protektorat. 
Paralajmërimi ynë nuk u mor parasysh dhe ngjarja përfundoi, fatmirësisht më lehtë sesa që rrezikohej, por përsëri më dëme të mëdha për qytetarët shqiptarë, konkretisht banorët e fshatit Brodec dhe u dëmtua mjaft imazhi politik i shqiptarëve në përgjithësi dhe atyre të Luginës së Vardarit në veçanti. 

Pas hulumtimeve të cilat filluan që përpara aksionit policor “Stuhia malore” e deri më 1 Mars 2009 kemi arritur të grumbullojmë dëshmi të mjaftueshme të cilat kanë lidhshmëri mes veti dhe zbardhin në tërësi të vërtetën mbi zhvillimet në fshatin Brodec, mirëpo për shkak se në të janë të involvuar personalitete të jetës politike në Luginën e Vardarit dhe meqë atje së fundmi u zhvilluan zgjedhjet lokale dhe presidenciale, nuk deshëm që gjithë puna jonë afro dyvjeçare të keqkuptohej si marketing politik, andaj publikimin e këtij raporti e anuluam deri më tani. 
Sigurimi Kombëtar Shqiptar ka arritur të konstatojë (gjithnjë duke u bazuar në argumente) se organizatorë të ngjarjeve në Brodec kanë qenë: 

Ali Ahmeti – kryetarë i Bashkimit Demokratik për Integrim, 
Abdylaqim Ademi – zv/kryeministër i IRJM-së, 
Abdylhalim Kasami – ish-drejtor i financave të BDI-së dhe i dyshuar si bashkëpunëtorë i UDB-së së ish Jugosllavisë për diasporë dhe aktualisht njeri Iibesueshëm për DBK-në në IRJM.


Para dhe pas ngjarjeve në Brodec kërkuam nga zoti Ahmeti që fillimisht të ndërpresë planin e tij, por pasi që ndodhi, kërkuam që ai të zbardh atë dhe jo vetëm të shfrytëzojë për kambanë parazgjedhore në zgjedhjet parlamentare të vitit 2008 kur dhe hyri në pushtet me gjakun e brodecasve. I dhamë një mundësi vetë organizatorit të kësaj tragjedie që të ndërgjegjësohet, të lirojë të arrestuarit, qofshin ata të involvuar në rast apo jo dhe të mos na detyrojë neve të publikojmë atë që ne kemi arritur të zbulojmë. Meqë z. Ali Ahmeti nuk mendoi në asnjë moment të zbardh të vërtetën, ai vetë na detyroi që për hir të drejtësisë të publikojmë këtë paralajmërim dhe konkluzat nga hulumtimi ynë sipas të cilit: 
Ali Ahmeti, Abdylaqim Ademi dhe Abdylhalim Kasami, organizatorët, mbështetësit, financuesit dhe furnizuesit kryesor të grupit kriminel me në krye Lirim Jakupin, Ramadan Shitin, Hebib Ahmetin dhe persona të tjerë të cilët do ti publikojmë më pas, janë fajtorët kryesorë që në mesin e të burgosurve ndodhen jo vetëm personat që ata i manipuluan dhe u veshën uniforma ushtarake dhe u armatosën, por dhe persona të tjerë të pafajshëm, civilë të fshatit Brodec, të cilët në asnjë mënyrë nuk kanë qenë të involvuar në grupin e armatosur, por u viktimizuan për aventurat politike të Ali Ahmetit. 

E keqja nuk mbaron këtu!

Argumentet të cilat ne i posedojmë, kemi arritur t'i nxjerrim nga arkivat e Gjykatës së shkallës së parë në Shkup, Prokuroria e Maqedonisë dhe Ministria e Punëve të Brendshme, falë punës së palodhshme të agjentëve të AKSh-së të inflirtuar kohë më parë në këto institucione (ashtu si dhe në institucionet e tjera shtetërore në IRJM) dhe të njëjtat argument i posedon dhe vetë z. Nikolla Gruevski - kryeministër i IRJM-së dhe Gordana Jankullovska – Ministre e Punëve të Brendshme. Pas kësaj, z. Gruevski që nga ajo ditë e deri më sot e mban peng Ali Ahmetin duke kërkuar nga ai që të mbështesë çdo projekt antishqiptar të Nikolla Gruevskit, të hesht para shumë padrejtësive, të dënojë ish ushtarët e UÇK-së, të dështojë Marrëveshjen e Ohrit, të manipulojë shqiptarët dhe gjithë këtë duke e kërcënuar se nëse nuk do të veprojë kështu, do të publikojë argumentet dhe do të burgos z.Ali Ahmetin, Abdylaqim Ademin dhe Abdylhalim Kasamin. 

Kërkojmë publikisht nga z. Ali Ahmeti të del dhe të pranojë fajësinë e tij, të zbardh të vërtetën me gojën e tij dhe të lirojë shqiptarët nga pengmarrja e tij dhe të lejojë ecjen përpara të proceseve politike kombëtarë dhe jo ato të ngelin peng i aventurave të z. Ahmeti dhe partisë së tij. Z. Ahmeti me ndërgjegjësimin e tij dhe zbardhjen e rastit të Brodecit, duhet të lirojë fillimisht personat e pafajshëm të arrestuar në fshatin Brodec: 

Nadi Dauti, 
Shkëndim Dauti (invalid me dy kancere), 
Tafil Dauti, 
Rametullah Dauti, 
Hanif Dervishi, 
Nevzat Ariani, 
Shehir Ziberi, 
Bafqar Beqiri


Ndërsa me këtë do të lirojë edhe shqiptarët në Shqipërinë Lindore dhe proceset politik kombëtare nga kushtëzimet e Nikolla Gruevskit. Në këtë raport vendosëm të mos publikojmë të gjitha argumentet por t'i japim një mundësi vetë z. Ali Ahmetit që të lirojë personat e pafajshëm nga burgu, ndërsa po i bëjmë me dije vetëm disa nga të dhënat të cilat ne i kemi të argumentuara se: 
në mesin e grupit të armatosur kanë qenë dy pjesëtarë të sigurimit të tij, Megdi Islami dhe Florim Ahmeti (ky i fundit vëlla i Hebib Ahmetit, një nga prijësit e grupit të armatosur) si dhe dy kushërinjtë e Abdylaqim Ademit të njohur si Komandant LULI dhe komandant LIFI. 

I japim në dispozicion një javë që z. Ali Ahmeti të publikojë hapat konkret në drejtim të lirimit të personave të pafajshëm dhe zbardhjes së rastit të Brodecit, në të kundërtën për një javë fiks (pas 23 Prillit) do të publikojmë një pjesë të argumenteve që vërtetojnë gjithë atë që thamë më lartë dhe nëse edhe kjo nuk do t'i ndihmojë për t'u ndërgjegjësuar, në pjesën e tretë do të publikojmë të gjitha argumentet që kemi, përfshirë këtu, foto, audio dhe video material, ku me keqardhje paralajmërojmë zbardhjen e plotë të rastit, që nënkupton lirimin e personave të pafajshëm dhe në vend të tyre burgosjen e Ali Ahmetit, Abdylaqim Ademit dhe Abdylhalim Kasamit. 

Prof. Kastriot Zajazi – drejtor i Zyrës qendrore të SKSH-së në Zonën Nr.3 Lugina e Vardarit/Shqipëria Lindore 

Shkup, 16 Prill 2009 
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Orfe@
V.I.P
V.I.P
Orfe@


Female
Numri i postimeve : 9104
Age : 113
Vendi : Ne zemer te njerit
Profesioni/Hobi : Bum - Bum bum !
Registration date : 26/03/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptySun Apr 19, 2009 4:38 am

SHQARIM NGA FBKSH

SQARIM DHE KERKESE PER FALJE PUBLIKE E ZEDHENESIT POLITIK TE FBKSH PER DESHMORET E KOMBIT, TE RENE NE BRODEC TE TETOVES DHE LUFTETARET E RIBASHKIMIT KOMBETAR SHQIPTAR 


JEMI SHUME TE VENDOSUR QE, ASHTU SI KONDOVEN E ZOTIT MENDUH THAÇI, 
EDHE BRODECIN E ZOTIT ALI AHMETI TA ZBARDHIM PLOTESISHT..! 

Ne materialin e publikuar nga Prof. Kastriot Zajazi, Shef i Sigurimi Kombetar Shqiptar (SKSH) per Luginen e Vardarit (Shqiperia Lindore) me titull: 

Ali Ahmeti skenarist i Brodecit, peng i Gruevskit - Hulumtim 

SKSH-se i eshte pervjedhur nje lapsus (gabim ortografik), ku deshmoret e kombit, te rene ne Brodec te Tetoves dhe luftetaret e lirise dhe te ribashkimit kombetar shqiptar jane cilesuar si nje grup kriminal, ashtu sic edhe i kane cilesuar dokumentet dhe dosjet sllavo-maqedonase, te cilat dokumente dhe doseje oficeret madhore te SKSH-se (te infiltruar prej kohesh ne strukturat e pushtetit sllavo-maqedonas, sic jane edhe djelmoshat dhe vashat tona ne Beograd dhe ne Athine) kane arrijtur t'i fusin ne dore, prandej edhe jam i shtrenguar qe, ne emer te Sekretariatit Vendimmarres te Kryesise Qendrore te Frontit per Bashkim Kombetar Shqiptar (FBKSH) dhe te gjitha strukturave te tij, nder te cilat kane qene dhe jane edhe: 
Armata Kombetare Shqiptare (AKSH) dhe Sigurimi Kombetar Shqiptare (SKSH), 
gjithe familjeve te Deshmoreve te Kombit, te rene s'i te manipuluar ne Brodec dhe te gjithe luftetareve te lirise e te ribashkimit kombetar shqiptar, edhe t'iu kerkoj 

FALJE PUBLIKE PER KETE LAPSUS ORTOGRAFIK TE SKSH, 

si dhe nga ana tjeter edhe te kerkoj qe te gjithe luftetaret e lirise e te Shqiperise Etnike perfundimisht t'i binden FBKSH-se dhe strukturave te tij dhe te mos veprojne si deri me tani, sic kane vepruar ne Kondove dhe ne Brodec, sepse ne te kunderten, si ne te kaluaren edhe ne te ardhmen do te manipulohen, sic edhe jane manipuluar nga matrapazet politike te llojit Hashim Thaçi apo te Ramush Haradinaj (ne Kosoven Protektorat) dhe te llojit Menduh Thaçi ne Kondove te Shkupit apo te llojit Ali Ahmeti ne Brodec te Tetoves. 

Zedhenesi Politik i FBKSH, 
Mr. Gafurr ADILI (d. v.) 
Tirane, 18 prill 2009
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptySun Apr 19, 2009 4:45 am

Mose na sjell shkaravinat e debilit ike baju me gjithe keto ala shkone me ate mendje Orfe nje dite thoje se Gafuri eshte Qen sote po ja lepini kembet prape he servila kadale te kujtohet vet kure me the se Gafuri Eshte nje Idijote sote po i shkruan ketu duket servilizmi juaj idijotesk qe rini duke shpifur cdo gje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
xhiti
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
xhiti


Male
Numri i postimeve : 1858
Age : 63
Vendi : Prishtine
Profesioni/Hobi : zbulim i tradhtarve
Registration date : 26/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptySun Apr 19, 2009 12:41 pm

Te lumte AKSH se per qdo dite po ja qjerre masken udbasheve tradhtareve !
Se shpejti dotju vjen dita e dhe ketij fare zeriatdheut se kushe eshte qka ka qene ,qe palle ketu ne forum duke share dhe palle kunder Atdhetarit gafurr Adili i cili nuk zgjedhi rrugen e kolltuqit po rrugen e sakrifices!
Dhe sote dalin njerez udbashe e tradhtare dezertore te UCK-se e shajne forcat kombetare -qe edhe jeten nuk e kursejne duke punuar per qeshtjen kombetare kunder okupuesve te tokave shqiptare.
Shume shpejt populli dote bindet se kushe eshte FBKSH-AKSH!
Dhe secili nje dite dote pergjigjet per punen e vet!
Ata qe shajne FBKSH-AKSH nuk kan dallim nga SERBET dhe Maqedonasit fashiste!
Keta shqipfoles flasin me te njejten gjuhe me serbet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyThu Apr 23, 2009 4:45 pm

B]Ali Ahmeti skenarist i Brodecit, peng i Gruevskit[/B][/size]
Pjesa e dytë
Fronti për Bashkim Kombëtar Shqiptar
-Sigurimi Kombëtar Shqiptar-
Zona Nr.3 Lugina e Vardarit / Shqipëria Lindore
Konstatim i nxjerrë nga hulumtimi i SKSH-së, i bazuar në argumente


Deklarata te FBKSH - Faqe 10 842u2_fbksh1

ARGUMENTE
TË NXJERRA NGA GJYKATA, PROKURORIA DHE MPB


(Pjesa e dytë)
Në këtë material, ashtu dhe siç premtuam para një jave, do të publikojmë një pjesë të argumenteve që dëshmojnë pohimet tona se Ali Ahmeti, Abdylaqim Ademi dhe Abdylhalim Kasami, ishin organizatorë të tragjedisë në f.Brodec të Tetovës. Argumentet e publikuara në këtë material janë siguruar nga arkivat e Gjykatës Shkupi 1, Prokurorisë së IRJM-së dhe MPB-së në IRJM, falë punës së palodhshme të bijëve e bijave tona të infiltruara në këto institucione të cilët për vite me rradhë në mënyrë profesionale na kanë ndihmuar duke mos arritur t'i zbulojë askush.

Në këto dëshmi do të publikojmë deklaratën e Megdi Islamit, i burgosur, i cili vetë pranon se ishte i dërguar i BDI-së dhe vetë Ali Ahmetit, si dhe dëshminë e tij se edhe Florim Ahmeti ishte koleg i tij dhe njeri i besueshëm i BDI-së.
Më pas, në disa letërkëmbime mes Hebib Ahmetit dhe babait të tij Izmit Ahmeti, do të mësoni mbi lidhjet e tyre me BDI-në, të cilat vazhduan edhe pas burgosjes së tyre, si dhe ata që i kanë pasur dhe më parë.

Në raportin e publikuar fiks një javë më parë i bëmë thirrje, denoncuam, se Ali Ahmeti ishte organizatori kryesor i tragjedisë në fshatin Brodec, bashkë me Abdylaqim Ademin dhe Abdylhalim Kasamin, ku viktimizuan ish-luftëtarë të UÇK-së, civilë, banorë të fshatit Brodec për përfitime politike, konkretisht rikthimin e tyre në qeveri. I dhamë një javë kohë z. Ahmetit që të ndërgjegjësohet dhe të lirojë të bugosurit në fshatin Brodec, veçanërisht banorët e pafajshëm, si dhe ata që ai i manipuloi ku për këta të fundit ai mban vetë përgjegjësi.

Ju bëmë me dije se z. Ali Ahmeti tanimë po mbahet peng nga z. Nikolla Gruevski, i cili ka argumentet për të burgosur tre zotërinjt e lartëpërmendur dhe me këtë ai i detyron ata që të pranojnë çdo veprim të tij antishqiptar, të pengojë proceset mbarëkombëtare, të burgos dhe vret ish-luftëtarë dhe vetë z. Ahmeti, dhe BDI të mbështesin çdo vendim të Nikolla Gruevskit, ashtu siç e detyroi të mbështesë shitjen e Kërçovës, sjelljen e qindra ligjeve për disa javë, mbështetjen e z. Gjorgje Ivanov për president, arrestimin dhe burgosjen e shqiptarëve të Shkupit dhe Kumanovës pas vrasjes së një polici shqiptarë ku përgjegjësinë e kishin marrë garda e “Vojvodëve”, ndërsa policia ndiqte shqiptarët.
Ju thamë që në mesin e të arrestuarve janë dhe disa nga organizatorët në terren, të grupit të armatosur, të cilët njëherit ishin edhe pjestarë të gardës së besueshme që siguronte Ali Ahmetin dhe selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim.

Megdi Islami dhe Florim Ahmeti, ky i fundit vëlla i Hebib Ahmetit, të akuzuarit kryesor, janë protagonistët kryesorë të këtij materiali për të cilët do të publikojmë një pjesë të argumenteve të cilat i ka dhe vetë qeveria e IRJM-së, në të cilat, të lartëpërmendurit vetë pranojnë se ishin dhe vazhdojnë të jenë njerëz të besueshëm të Ali Ahmetit dhe punëtorë të tij, dhe pranojnë se në Brodec shkuan me urdhër të Ali Ahmetit dhe partisë së tij.

- MEGDI ISLAMI –

Megdi Islami, ishte pjestar i sigurimit dhe gardës së besueshme të Ali Ahmetit, kjo dëshmohet dhe në raportin e Gjykatës Shkupi 1 (Doc 01 – më gjërësisht mund ta shihni më poshtë), ku ndër të dhënat për Megdi Islamin, shkruan dhe profesioni i tij: “I punësuar në BDI, sigurim”.

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 337dok-1

Doc- 02 (në document dhe më gjërësisht më poshtë) është vetë deklarata e Megdi Islamit, i cili pranon se ka qenë i punësuar si sigurim në BDI, dhe thotë se ka ka pasur “detyrë partiake” që të shkojë në fshatin Brodec dhe të zbulojë se kush qëndron pas këtij grupi të armatosur, kush i financon ata dhe kush jep urdhërat?

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 767Doc-2

Megdi Islami pranon vetë që paska qenë i dërguar nga Ali Ahmeti dhe kjo tanimë nuk ka dyshim, por cila ishte në të vërtetë detyra e tij?

Në pjesën ku ai thotë se paska shkuar për të “spiunuar dhe zbuluar” grupin e armatosur, argumentet dëshmojnë se në këtë pjesë ai ka gënjyer, ndërsa ai ka qenë vetë një ndër të armatosurit dhe organizatorët e këtij grupi. Nëse, Ali Ahmeti dhe BDI nuk kanë pasur lidhje me grupin e armatosur dhe paskan dërguar Megdi Islamin për t'i zbuluar, atëherë si paska arritur ky të futej në këtë grup, ku një ndër pjestarët e këtij grupi ishte dhe Florim Ahmeti, vëlla i Hebib Ahmetit, njërit nga kryesuesit e grupit, ku dhe vetë Folrim Ahmeti ishte pjestar i sigurimit të BDI-së dhe Ali Ahmetit dhe e dinte që Megdi Islami punonte të njejtën punë.

Fillimisht është shumë e vështirë për ta besuar që vetë Florim Ahmeti të kishte punuar pa dijenin e padronëve të tij, e aq më e pabesueshme do të ishte që ata t'i dërojnë një spiun (Megdi Islamin) duke e njohur Florim Ahmeti këtë person dhe duke e ditur se për kend punon ai.

Në Doc 03,

është deklarata e Megdi Islamit ku ndër të tjera ai dëshmon vetë se Florim Ahmeti ishte kolegë i tij dhe me të kishin raporte jo vetëm shoqërore, por edhe miqësore.
Materiali është nxjerrë nga dosja e krijuar në raportin e Gjykatës Shkupi-1 dhe është në gjuhën sllavo-maqedone. Dyshimi I dytë për qëllimin e pranisë së Megdi Islamit në fsh.Brodec lind në dy deklaratat e tij kontradiktore, ku njëherë thotë se kishte shkuar për të zbuluar grupin, ndërsa më poshtë thotë që paska shkuar për vizitë tek Florim Ahmeti, ndërsa gjatë gjithë kohës pranon se ka qenë pjestarë i grupit të armatosur.

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 564Doc-3

Nëse Megdi Islami dhe Florim Ahmeti janë kolegë dhe që të dy të punësuar si pjestarë të sigurimit të BDI-së, dhe të supozojmë se këta të dy kishin shkuar atje për të zbuluar grupin e armatosur, atëherë ata do të duhej të zbulonin dhe spiunonin vëllaun e Florimit, Hebib Ahmetin, njërin nga organizatorët e këtij grupi. Edhe sikur këta të ishin aq të pandërgjegjshëm dhe t'i punonin pas shpine Hebib Ahmetit, a thua ky i fundit ishte vërtetë aq naiv sa që t'u lejonte një gjë të tillë, vëllaut dhe shokut të tij dhe nuk e paska ditur që për mëse 5 vjetë (për të cilën dëshmojnë dhe vetë familjarët e tyre) Florim Ahmeti dhe Megdi Islami janë të punësuar në BDI.
A thua më lehtë do të kishit besuar gjithë këtë trillim të inponuar me presion nga BDI deri tek të burgosurit, apo do ta pranonit atë që flasin argumentet: Megdi Islami, Florim Ahmeti dhe Hebib Ahmeti, njerëz të afërm të Ali Ahmetit dhe të manipuluar nga vetë ai dhe BDI.

- HEBIB AHMETI –

I dënuar me burg të përjetshëm për vrasjen e një kolegu të tij gardian, nga burgu i Tetovës dhe arratisjen e tij bashkë me një të burgosur, shokë dhe ish-bashkëluftëtar i tij. Përveç lidhjeve të vëllaut të tij, Florim Ahmeti me BDI-në dhe bashkëpunimi i Hebibit me persona të afërm me BDI-në me të cilët formoi dhe grupin e armatosur, bindjen tonë se Hebib Ahmeti ishte vetë njeri i besueshëm dhe piun i Ali Ahmetit dhe BDI-së, e forcon edhe më tepër pyetja se vallë, përse Hebib Ahmeti nuk burgosej dhe as që tentonin ta burgosnin përderisa BDI ishte në Qeveri, ndërsa doli në skenë edhe atë me grup të armatosur, pikërisht atëherë kur më së tepërmi i duhej partisë, kur BDI ishte në opozitë (2006-2008).
Vetë kjo flet se Hebib Ahmeti, vëllau i tij dhe shokët e tij, ishin manipuluar nga BDI për të sajuar një krizë ushtarako-politike, e cila më pas (pa vetëdijen e tyre) do të rritej në një tragjedi, për t'i prishur imazhin qeverisë së asaj kohe dhe për të rrikthyer në qeveri BDI-në, qëllime këto të cilat zëdhënësi i Frontit për Bashkim Kombëtar Shqiptar, z.Gafurr Adili i paralajmëroi qysh para se të ndodhte tragjedia.
Nga arkivat e Gjykatës Shkupi-1 dhe MPB-së, kemi arritur që t'i nxjerrim dhe disa letërkëmbime mes Hebib Ahmetit dhe babait të tij Izmit Ahmetit, ku më saktësisht dëshmohet lidhja familjare dhe miqësore e tyre me Ali Ahmetin, BDI-në dhe personat udhëheqës të BDI-së.
Fillimisht publikojmë një document nga Gjykata e Shkupit e cila mban dhe vula zyrtare, ku dëshmohet për vërtetësinë e letrave të zbuluara në shëtitoren e burgut. (Doc 04 e gjeni edhe më poshtë).
Deklarata te FBKSH - Faqe 10 859Doc-4

LETËRKËMBIMET:

Në njërën nga letrat e kapura (Doc- 05, në të djathtë) thuhet:
Kanë qenë te shpia jonë, Ali Ahmeti, Hazbi Lika, Fazli Veliu edhe disa tjerë, gjashtë vetë dhe kanë thënë mos bani gajle se Bibin (Hebibin) do e nxjerrim prej burgu. Rrini pa gajle”. Letra është përkthyer dhe në gjuhën maqedone (Doc- 07), pjesë e dosjes së krijuar nga MPB.

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 338Ltra

Në letrën e dytë (Doc-O6, në të djathtë) thuhet:
“Ti do dalësh para nesh prej burgu. BDI ka paguar 4 advokatë, kanë garantuar se do të nxjerrin prej burgu. Edhe një advokat e ka paguar Bardhyli edhe një advokatë e ka paguar OVL. Fatmiri e ka pranuar. Krejt ka shpija janë mirë, Fatmiri ene Beça janë bashkë. Aspak mos u …”
Sipas kësaj letre dhe letrës paraprake, udhëheqësit e BDI-së, Ali Ahmeti, Hazbi Lika, Fazli Veliu etj, kanë vizituar familjarët e Hebib Ahmetit, kanë paguar për atë 4 advokatë si dhe kanë garantuar se atë do ta lirojnë përpara të tjerëve.
Pyesim publikisht z.Ali Ahmetin, përse ai paguan 4 advokatë për Hebib Ahmetin ndërsa asnjë advokatë për të tjerët, përse viziton aq shpesh familjen Ahmeti ndërsa familjarët e të tjerëve vetëm një herë, kur dhe vizitat tek ata i shfrytëzoi për kampanjë parazgjedhore ndërsa më pas as nuk i ka pyetur se si dhe me çka jetojnë, si dhe në fund, pyesim z.Ahmetin, përse garanton dhe aq shumë angazhohet për lirimin e Hebib Ahmetit, ndërsa për të tjerët as se vret mendjen?

A thua do ta bënte këtë për ndonjë njeri me të cilin “nuk ka lidhje”. Me këtë z. Ahmeti vetëm sa dëshmon se vetë ai i dha urdhërin Hebib Ahmetit dhe e manipuloi atë dhe të tjerët, për të krijuar një krizë ushtarako-politike prej ku do të fitonte z. Ali Ahmeti dhe partia e tij.

Kjo ishte vetëm një pjesë e argumenteve (as 30 %) të cilat vendosëm t'i publikojmë vetëm për të dëshmuar seriozitetin tonë, ndërsa nëse për fiks një javë, Ali Ahmeti nuk pranon kushtet që i vendosëm në paralajmërimin tonë të mëparshëm (lirimin e personave të pafajshëm, lirimin e shqiptarëve nga pengmarja e tij dhe zbardhjen e rastit të Brodecit), më 1 Maj do të publikojmë dhe pjesën e dytë të dëshmive (audio dhe foto material), ndërsa nëse edhe kjo nuk do t'i mjaftojë dhe është kurioz që ne të dëshmojmë veten, pas kësaj do të ketë mundësi që bashkë me 15 milion shqiptarët në YOUTUBE dhe në email adresën e tij, ta shoh veten të filmuar duke ngrënë qengjin në Brodec, duke gjuajtur krah përkrah me Hebib Ahmetin, Lirim Jakupin, Amir Sopën dhe të tjerët, si dhe duke pirë çaj në oborrin e xhamisë dhe në qendër të fshatit, dhe duke biseduar me grupin e armatosur dhe duke ju dhënë atyre urdhërat për të vepruar (duke i manipuluar ata).
Le të vlerësojnë vetë Ali Ahmeti, Abdylaqim Ademi, Abdylhalim Kasami dhe zotërinjtë e tjerë të BDI-së, se a është më e lëvërdishme që njëherë e përgjithmonë të lirohen nga pengmarja e z. Nikolla Gruevski dhe për kërcënimet e tij, ne do t'ju garantojmë siguri dhe me këtë të lirojnë të pafajshmit nga burgjet dhe proceset kombëtare të shkojnë përpara, apo të vazhdojnë të jenë peng të Nikolla Gruevskit dhe më pas t'i denojë populli, ku nuk do të mund t'i shpëtojmë as ne, as partia, as Nikolla Gruevski e askush në këtë botë.

PROF. DR. CLIRIM PRESHEVA - DREJTORIA QENDRORE E SIGURIMIT KOMBETAR SHQIPTAR (SKSH),
PROF. KASTRIOT ZAJAZI - DREJTOR I ZYRËS SË SKSH-SË NË ZONËN NR.3 LUGINA E VARDARIT/SHQIPËRIA LINDORE
Prishtinë - Shkup
23 Prill 2009


http://fbksh-aksh.forumocean.com/fbksh-f1/ali-ahmeti-skenarist-i-brodecit-peng-i-gruevskit-pjesa-e-dyte-provat-t106.htm?sid=cbda5817b45f4d1bca78c93ae6094542#478
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyThu Apr 23, 2009 5:26 pm

Jo Deklarata pronocime ma po te gjithe ata shqiptare qe po punojne per Serbet maqedonasit Greket dhe malazezet per te huajt,duhet plum me ja fut!
Boll lutje e kerkesa!
Nuk ndalen tradhtaret udbashet mne deklarata!
Si ky fare zeriatdheut mu.....!
Emrin dhe si qen hjeke!
Poshte tradhtaret!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyThu Apr 23, 2009 5:44 pm

Pse po ike Detektivi pse nuk perballohesh hajde bre Trima se na e cate veshin qe 8 vjet bardh na e keni be hajde nisne po ju ase nje spijun nuk vritni ase shkaun vetem po pallni mor si gomarez ketu hajde ne jemi gjalle ase nuk jemi fshe ju kame len me gjitha adresat po spo behni te gjalle une spo e di e paski te ushqeheni keshtu me fjale hajdeni bura adresen e sakt e keni ketu jame u kame dhane pluse edhe numrin e -tel- e keni cfare doni ju debilet cifti i Orfese e klanet e pista duke filluar nga stafi e deri tek ju flliqesinat ketu ku jeni po ju prese ku e keni Sofren qe spo del me pall si gomare edhe aj apo rine fshehur si Toptani hajdeni apo kallxoni ku te vije une ma jepni nje adres mor ku shihemi takohemi ska gje ketu jemi ruget na takojne a nese ju paska mare malli per nenen timen qe po e shajni cdo dite nje plake 80 vjece tregoni se ja u sjelli edhe ate mose kini merak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptyThu Apr 23, 2009 5:44 pm

Pse po ike Detektivi pse nuk perballohesh hajde bre Trima se na e cate veshin qe 8 vjet bardh na e keni be hajde nisne po ju ase nje spijun nuk vritni ase shkaun vetem po pallni mor si gomarez ketu hajde ne jemi gjalle ase nuk jemi fshe ju kame len me gjitha adresat po spo behni te gjalle une spo e di e paski te ushqeheni keshtu me fjale hajdeni bura adresen e sakt e keni ketu jame u kame dhane pluse edhe numrin e -tel- e keni cfare doni ju debilet cifti i Orfese e klanet e pista duke filluar nga stafi e deri tek ju flliqesinat ketu ku jeni po ju prese ku e keni Sofren qe spo del me pall si gomare edhe aj apo rine fshehur si Toptani hajdeni apo kallxoni ku te vije une ma jepni nje adres mor ku shihemi takohemi ska gje ketu jemi ruget na takojne a nese ju paska mare malli per nenen timen qe po e shajni cdo dite nje plake 80 vjece tregoni se ja u sjelli edhe ate mose kini merak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shqipo_
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Shqipo_


Male
Numri i postimeve : 194
Age : 111
Vendi : Prespe
Registration date : 31/08/2008

Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 EmptySun May 03, 2009 5:57 am

PJESA E TRETË

Ali Ahmeti skenarist I Brodecit, peng I Gruevskit
Ashtu edhe siç ju premtum, pasi qe Ali Ahmeti nuk i mori seriozisht paralajmerimet tona per publikimin e te gjitha deshmive rreth rastit te Brodecit, te cilat deshmojne se ai dhe partia e tij, BDI, ishin organizatore dhe skenarist te kesaj tragjedie, pas nje jave afate te dhene vendosem te publikojme pjesen e trete te raportit tone.

Ne kete audio incizim, i publikuar dhe ne WWW.YOUTUBE.COM degjohet se si njeri nga te arrestuarit, Hebib Ahmeti, njeherit dhe njeri nga kreret e grupit te armatosur, ne nje bisede telefonike me nje mik te tij e pranon te verteten dhe thote se Ali Ahmeti, Abdylaqim Ademi dhe Abdylhalim Kasami kane dhene urdherin per formimin e grupit te armatosur. Hebibi ne kete material jep dhe te dhena te tjera ekskluzive, te papublikuara me pare.
I japim z.Ali Ahmetit dhe zoterinjeve te tjere te BDI-se, edhe nje jave kohe per tu ndergjegjesuar dhe te lirojne fshataret e pafajshem te Brodecit nga burgu si dhe te gjithe shqiptaret dhe proceset kombetare nga pengmarrja e z.Nikolla Gruevski i cili poashtu i ka keto argumente dhe me te njejtat e kushtezon Ali Ahmetin qe ky i fundit te mbeshtese, votoje dhe perkrahe te gjitha projektet antishqiptare te qeverise sllavo-maqedone.


Degjoni biseden duke klikuar:

https://www.youtube.com/watch?v=rXmnjTjt_7o

Ju lutemi publikojeni materialin si dhe shperndajeni sa me masovikisht.

Me respekt:
Prof.Kastriot Zajazi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.fbksh-aksh.tk
Sponsored content





Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty
MesazhTitulli: Re: Deklarata te FBKSH   Deklarata te FBKSH - Faqe 10 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Deklarata te FBKSH
Mbrapsht në krye 
Faqja 10 e 21Shko tek faqja : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Next
 Similar topics
-
» Deklarata e Kishës Katolike...
» DEKLERATE - FBKSH, ZONA NR. 2 KOSOVA HISTORIKE
» Vidhet,,Deklarata e pavaresise" K-Multietnike
» FBKSH/AKSH
» KOMUNIKATË PËRFUNDIMTARE E FBKSH

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët-
Kërce tek: