Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !

Shko poshtë 
+17
feride
detektivi
voglushja
Driniiiii
rrimtaf
xhema
......
Luki
istogalia
MUHAMETII
Leka i Madh
Eva0506
Parapsikologu
Orfe@
rolling
Guximi
Beton
21 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySat Dec 26, 2009 3:56 am

George Fred Williams

Grate Shqiptare

Ndersa, si dhe ne shtetet tjera te Ballkanit, gruja ben te gjitha punet, si ne fushe ashtu edhe ne shtepi, ajo shikohet meme respekt dhe ze nje pozite me te larte se gruaja e Lindjes.
Nje grua munde te shetisi prej nje ane te Shqiperise ne tjetren pa fare dyshimi, bile edhe nje burre qe mund te ndodhet me te, nga shkaku i gruas eshte i sigurte.
Ne qofte se nje vajze e fejuar le te fejuarin e vet, ajo e ngarkon familjen e saj me nje gjak te cilin e ka te drejte i fejuari i saj.
Pervec atyre te qytetit, nusja nuk merr paje nga ati i saj, perkundrazi dhendri i pagun nje shume te hollash te atit te vajzes; per grate e veja paguhet gjysma.
Nder grate Shqiptare dashuria dhe bukuria nuk luajne nje rol me rendesi. C'ka ia shton rendesine gruas prane burrit eshte te pjellurit; duke shtuar femijet, shtohet edhe pozita.
Nuk egzistojne gjekundi gra me te virtytshme se ne Shqiperi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySat Dec 26, 2009 4:51 am

George Fred Williams

Zbulimi i padrejtesise

Mire do ishte po ta kishte pershkruar gazeta Times e Londres skenen e Durresit si nje komedi tragjike, qe brenda pallatit mbretror luheshin shakate cinike me te medha, qe mbrapa maskave buzeqeshese te diplomateve te Europes fshieshin fytyrat e errta e kriminele, shkatare te vdekjes se ketyre njerzve, se jashte ne kenete shtriheshin qindra Shqiptare mbrojtes te vatrave te veta, te forte e te ngrire, me syte e tyre dhimbisurisht te drejtuar kah qielli i cili dukej i pameshirshem per ta.
Dukesh nje detyre njerzore, haptazi, me shqyer masken qe mbulonte diplomacine Europiane e me nxjerr fytyren e saj te lyer me gjak atdhetaresh dhe shikimin e dobet te saj mbi deshirat e zjarrta per liri te nje race te forte.
U ktheva ne Athine pasi qeshe i shtrenguar e tregova kete panjerzi dhe kete padrejtesi te fuqive Europiane dhe dhashe dorheqjen si minister i Amerikes ne Greqi e ne Mal te Zi, sikurse patjeter qeshe i shtrenguar me bere.
Drejtesia dhe e verteta nuk jane mbrojtje ne sallat e dipllomacise!
Qe shorti im me ngritur perden qe t'i jepja drite kesaj komedie, e cila qe loja me tragjike qe eshte vu ne skene prej duarve te njerezve.
Ky veprim qe ai qe me ka hapur rrugen me iu lutur popullit te lire te Amerikes te ndihmoje Shqiptaret qe po mundohen me lufte e me vdekje per lirine dhe pavaresine e tyre.
Kur Europa, e pergjakosur, e mjeruar, e shfarosur, e falimentuar dhe e keputure do te hyje duke caluar ne nje periudhe te re qytetrimi, ateher le te mesoje prej vuajtjeve te veta meshiren qe duhet te kete per kombin e vogel malesor; e cila defrehesh me shterngimet e shpirtit e me britmat e vdekjes se tij dhe vepronte paturpesisht duke i quajtur asgje tmerret dhe vuajtjet e ketij populli per liri dhe humbjen e lirise te nje populli e quante nje sakrifice te zakonshme per qefin e tyre.

P.S


Lavirja plak edhe pas nje shekulli nuk ka ndryshu, ndaj popullit shqiptar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySat Dec 26, 2009 11:53 pm

George Fred Williams


Mundime per liri

Nuk do ta pershkruaj historine e gjate se si Shqiptaret me lidhjet, kongreset dhe kryengritjet ne cdo forme jane munduar me zhdukur robrine e tyre.
Mjafton qe Turqia gjate shekujve e njohur pazotesine e saj dhe pamundesine per te shkelur Malsoret.
Asnje kembe ushtari turk nuk guxoi te hyje ne brendine e maleve.
Biles, nje here kure Sulltani desh te mesynte Malin e Zi, me pare mori leje nga malesoret e pastaj mundi te kaloje ushtria e tij.
Aanje here nuk doli fituese Europa ne planet e saja qe me ane traktatesh e lidhjesh eshte munduar ta fshije emrin e ketij populli nga radha e popujve.
Shqiperia nuk e njohu traktatin e Berlinit dhe tani po kundershton edhe marreveshjen e Londres.
Pikerishte ne kete kohe qe po e shkruaj kete liber, Italia ka zene qytetet e bregut Durresin e Vloren, per te vetmen arsye qe te gjeje popullin me arme ne dore dhe i cili patjeter do ta kundershtoje shkeljen e tyre.
Mbetet per te pare ne qofte se iperializmi, militarizmi dhe detaria, gjera qe e kane prure Europen ne dhembin e vdekjes, do ta ruajne kete apo jo nga denimi per mekatet qe ka bere.
Ne qofte se gjykimi i drejte i njerezise do te sjelle nje jete te re te pergjithshme, paqe e vllazerime, duhet te hedhhe poshte e te zhduke edhe diplomacine e fshehte qe ka sjelle gjithe mizorite e sotme.
Eshte kjo lloj diplomacie qe e mbajti Shqiperine me shekuj nen sundimin e ndyre te Tureqis, e mbyti ne varferi, i mbylli driten qytetrimit dhe ne gjithe rruget qe conin per ne kete vend vune shenjen:" Eshte e rrezikshme-rrini larg". Me ne fund, kur qe thyer zgjedha turke vete Europa iu vu punes ne kete vende duke e qethur nga tke pjeset gati me me rendesi dhe mbi copen qe mbeti mori persiper me krijuar nje qeveri aq despotike ne karakterin e saj saqe as qeveria e Stambollit nuk kish parapare kurre.
Ne vend qe me iu dhane ndonje fare sigurimi per liri e nje statut Shqiptareve, Europa pruri nje princ, nje komision nderkombetar dhe nje organizate te huaj xhandarmerie per te sunduar Shqiperine, si duket pa e menduar aspak qe edhe ky popull duhet te kete nje ze ne qeverine e tij.
Kjo haptazi nje tirani absolute.
PS. Tirani absolute, edhe sote nga lavirja Plake.
Ket vit, tregoi edhe nje her qe nuk ka ndryshu per shqiptaret.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:06 am

Atdheu ka nevojë për njerëz që angazhohen për Shqipërinë Etnike

30 July 2009








5 Stars - Excellent4 Stars - Good3 Stars - Average2 Stars - Fair1 Stars - Poor
















Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Article_tools























Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Default_print[url=http://www.bashkimikombetar.com/javascript: void window.open('/print.php?a=2533', '')]PRINTOJE[/url]
Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Default_popular[url=http://www.bashkimikombetar.com/javascript: void window.open('/mostpopular.php', '', 'toolbars=0, width=400, height=600, resizable=1, scrollbars=1')]ME POPULLORET[/url]
Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Default_pdf[url=http://www.bashkimikombetar.com/javascript: void window.open('/pdf.php?a=2533', '')]VERSION PDF[/url]
Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Default_xml[url=http://www.bashkimikombetar.com/javascript: void window.open('/xml.php?a=2533', '')]VERSION XML[/url]
Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Default_txt[url=http://www.bashkimikombetar.com/javascript: void window.open('/txt.php?a=2533', '')]TXT version[/url]







Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 2533 Prof Xhavit Dalloshi

Autor : Cen� Pushkolli





Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Advert




Reklamoni tek Tribuna Shqiptare
Reklamoni tek një nga publikimet
më serioze shqiptare në internet
http://tribunashqiptare.com
AlbemigranT.com
Faqja e emigrantëve shqiptar
www.albemigrant.com





google_protectAndRun("ads_core.google_render_ad", google_handleError, google_render_ad);


Intervisoi për TribuanaShqiptare.com Cenë Pushkolli



Vendlindja mund të ndihmohet në shumë mënyra, ne që punojmë jashtë atdheut duhet ta zgjedhim njërën mënyrë për ta ndihmuar atdheun.Ka kaohë që ne nga Mërgata Shqiptare në forma të ndryshme ndihmojmë përveç familjeve tona, edhe familjet e skamnorëve. Me qëllim me këtë rast prof. Dalloshi nuk dashti të flasë lidhur me dhënien e kontributit, respektivisht të ndihmës ish-luftëtarët e lirisë. Për këtë dhe për shumë çështje të tjera lidhur me jetën në “gyrbet” dhe aktivitetet e përgjithshme kombëtare, për lexuesit e tribuna shqiptare.com, fletë Xhavit DALLOSHI.



TribunaShqiptare.com: Ju lutem prof. Xhavit, tash e sa ditë keni ardhur për pushime në vendlindje. Siç biseduam ju kuptuat se tash e sa ditë ueb faqja: Tribuna Shqiptare, ka iniciuar një aksion për mbledhjen e nënshkrimeve për ta luftuar gjakmarrjen, çfarë mund të na thoni lidhur me këtë plagë kombëtare si edhe për këtë iniciativ të tribunës shqiptare?



Xhavit DALLOSHI: Fillimisht nga zemra e përshëndes këtë iniciativ. Ky aktivitet në vete ka elemente të shenjëtërisë, i lumt atij që solidarizohet me këtë iniciativ. Me e përkrah këtë iniciativ sigurisht që është diçka e madhërishme.



TribunaShqiptare.Com: Qysh kur jeni në Gjermani?



Xhavit DALLOSHI: Unë Kosovën e kam braktisur viteve të nëntëdhjeta, atë botë kisha presion nga regjimi i atëhershëm. Në Gjermani e kam gjetur atdheun tim të dytë, po po është atdheu im i dytë, por nëse ju befasoheni me këtë përgjigje unë po sqarohem lidhur me këtë. Atdheu im i parë është Shqipëria Etnike, ndërkaq jam duke jetuar në Kosovën Historike, prandaj vendlindja ime e dytë është Gjermania. Më 1993, kam pasur fatin të njihem me shumë e shumë veprimtar të kauzës gjithëkombëtare, ndër ta ka qenë Fehmi LLADROVCI, pasi që mësova për veprimtarinë me të cilën ai merrej, unë pa një pa dy iu bashkëngjita grupit të tij, aktiviteti ynë ka qenë i lidhur kryesisht për propagimin e çështjes kombëtare. Më 1994, kam arritur të bëhem anëtarë i partisë së të gjelbërve Gjerman. Unë në të njëjtën kohë jam edhe përkthyes pranë policisë Gjermane dhe gjyqësisë Gjermane. Më 1996 bashkë me shokë arritëm që një delegacion Gjerman ta bindin që ta vizitojë Kosovën, në krye të atij delegacioni ka qenë një Xhemail KARSLIN(nga Siria) përndryshe është aktivist Gjerman. Unë përveç këtij angazhimi, arrita që të organizojë një takim pune me përfaqësuesit e UÇK-së dhe të veprimtarëve të LANDTAGUN dhe BUNDESTAGUN Gjerman, në atë kohë isha edhe Kryetar i Këshillit të Fondit vendlindja thërret. Prej vitit 2002, jam anëtar i partisë CDU dhe anëtarë i Kryesisë së CDA. Këtë vit jam edhe delegat i CDA për REPUBLIKËN e NORD HAIM WESTFARLISË. Si aktivist i kauzës kombëtare kam marr pjesë në shumë takime ky kemi ndërmjetësuar në pajtimin e ngatërresave. Sigurisht që veprimtarët siç jamë unë gjithandej botës shqiptare, kam dhënë kontribut të çmuar në pajtimin e rasteve konfliktuoze. Këtë gjë të shëmtuar nuk ka njeri që nuk e
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:10 am

Xhavit DALLOSHI: Unë Kosovën e kam braktisur viteve të nëntëdhjeta, atë botë kisha presion nga regjimi i atëhershëm. Në Gjermani e kam gjetur atdheun tim të dytë, po po është atdheu im i dytë, por nëse ju befasoheni me këtë përgjigje unë po sqarohem lidhur me këtë. Atdheu im i parë është Shqipëria Etnike, ndërkaq jam duke jetuar në Kosovën Historike, prandaj vendlindja ime e dytë është Gjermania. Më 1993, kam pasur fatin të njihem me shumë e shumë veprimtar të kauzës gjithëkombëtare, ndër ta ka qenë Fehmi LLADROVCI, pasi që mësova për veprimtarinë me të cilën ai merrej, unë pa një pa dy iu bashkëngjita grupit të tij, aktiviteti ynë ka qenë i lidhur kryesisht për propagimin e çështjes kombëtare. Më 1994, kam arritur të bëhem anëtarë i partisë së të gjelbërve Gjerman. Unë në të njëjtën kohë jam edhe përkthyes pranë policisë Gjermane dhe gjyqësisë Gjermane. Më 1996 bashkë me shokë arritëm që një delegacion Gjerman ta bindin që ta vizitojë Kosovën, në krye të atij delegacioni ka qenë një Xhemail KARSLIN(nga Siria) përndryshe është aktivist Gjerman. Unë përveç këtij angazhimi, arrita që të organizojë një takim pune me përfaqësuesit e UÇK-së dhe të veprimtarëve të LANDTAGUN dhe BUNDESTAGUN Gjerman, në atë kohë isha edhe Kryetar i Këshillit të Fondit vendlindja thërret. Prej vitit 2002, jam anëtar i partisë CDU dhe anëtarë i Kryesisë së CDA. Këtë vit jam edhe delegat i CDA për REPUBLIKËN e NORD HAIM WESTFARLISË. Si aktivist i kauzës kombëtare kam marr pjesë në shumë takime ky kemi ndërmjetësuar në pajtimin e ngatërresave. Sigurisht që veprimtarët siç jamë unë gjithandej botës shqiptare, kam dhënë kontribut të çmuar në pajtimin e rasteve konfliktuoze. Këtë gjë të shëmtuar nuk ka njeri që nuk e gjykon, pra edhe unë e gjykojë, dhe dëshirojë që nga kjo”sëmundje2 të lirohemi një herë e për gjithmonë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:11 am

dedektivi me qfare te drejte poston gjera personale te profesorit tende ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:27 am

keto jane shkrime ,si qdo shkrim tjeter qe plasojme
po kjo lidhet me temen,qka po te pengon ty kjo ky shkrim apo atdhetari prof,qe km simpati dhe e dua shume se edhte per te dashte..
ky fare prof,voglushe para dy vite eshte fute ne konsullat serbe ne dosseldorfe dhe ka rref rojet serbe para 400 shqiptareve ku edhe ne ishim aty
ky eshte shqiptare i vertet qe me pune tregon atdhetarizmi
dhe me beso asnje smund te shtihet me te per trimni...
gjejma nje shqiptare qe futet dhe rre serbe sote
shume shqiptare kthejshin koken se ja prishi marredheniet me shkijet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:30 am

e cila ishte arsyeja qe vizitoi konsulaten profesori i nderuar?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:31 am

shkrimet e tija ka plot ne internet voglushe,
une plasoj edhe te tjereve qe kan te bejne me qeshtjen kombetare...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:36 am

shqiptaret kane qen te detyruar nga sherbimi per te jashtem gjerman qe te marrin pasaporta serbe
dhe siq dihet ky ka kritikue qe mos te marrin serbe dhe ka kritikue edhe qeverine kosovare per kete,po edhe sote marrin shqiptaret edhe te shkaut edhe ate kosovare ka lajmerue edhe tv.
edhe kete e paten detyrue te merre nje te tille ,po ky rrefi rojet se ju tha sju njofe dhe e perzunen nga aty dhe muarr ate gjerman
se te kan urdherue shko merre shumica i kane marre tani gjermanet i kishin thene prof. se shumica kane marre tashe edhe ti bolle ma shko se edhe ty ta japin edhe pse ky ka qen i denuar me 1989 dhe i perjashtuar nga puna si arsimtare i vetem ne kaqanik me nje kusheri si nacionalista ne ate kohe..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:40 am

apo vertete ne konsullaten e serbise ne gjermani a qudi si paska shpetuar pa u denuar nga shteti gjerman ndoshta per kete arsye po e quane vendlindje apo pse eshte andar i CDU-se
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:42 am

konsullatat serbe dhe pasaporta serbe kan pas shume politikan dhe shume patriot shqiptare
bile pas lufte te gjithe deputetet kane pas te serbise...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Driniiiii
Miqte e Forumit
Miqte e Forumit
Driniiiii


Male
Numri i postimeve : 3268
Age : 43
Vendi : Belfast
Registration date : 17/02/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:43 am

Edhe George Fred Williams, ia prishte qetsin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:45 am

po serbet nuk kane lajmeru fare se ky i rrafi dhe dual jashte ata se kane njoftur se kushe eshte se kishte 400 e me shume veta tuj prit
po lexo me vemendje se qka ka thene ne interviste ajo0 eshte per publik ,pse e quan vendlingje te dyte se ka shtetesine gjermane..
po mos ta nzgjatim me shume,qka te intereson e pyet ate ,une te tregova se qka ka ndodhur dhe e dua dhe e perkrahi deri ne vdekje..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:45 am

po ju une te pyeta se pse nuk u denua nga shteti gjerman qe beri sherr ne nje konsullate te huaj ne shtetin gjerman apo ndoshta nuk e denuan pse ishte antar i CDU-se se sa per punene e pasaportave e dim qe shume shqiptare jan ta pajisur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:48 am

voglushe po shume patriot e anetare te levizjeve kishin te shkaut si kane mund ete ,marrin pa problem apo ta vazhdojne ku ishin kinse legal e atdhetare ..,qudi
po patrioti gjen menyra dhe nuk merre te shkaut...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:49 am

kalojme ne tem
gjakmarrja eshte nje semundje qe duhet sheruar....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 1:51 am

pode po edhe une po quditem per bese po nejse te kalojm ne teme...gjaku duhet lar me gjak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 2:04 am

voglushe
pergjigjjen ta dhashe me larte
ai i rrafi dhe hiku ishin kalabllak dhe roja ishte te dera
po shqiptaret e ngrat e shajten shiqo thane naj prishi punen ai ,me kravate e spo i vjen turp ketij intelektuali kurse disa student pyeten nga ishte ,i lumte atij trimi kesi njerez i duhen shqiptarise..
perbese keshtu ishte se une isha duke prit te marre pasaporten se ske pase rruge tjeter...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 2:06 am

hhehehhehe edhe ti dedektiv me pasaport serbe a iii une gjitheher edhe pse skemi pas shpesh mendime te njejta te kam llogarit per patriot po nejse
Mbrapsht në krye Shko poshtë
feride
Anëtar
Anëtar
feride


Female
Numri i postimeve : 427
Age : 38
Vendi : alanese
Registration date : 13/12/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 2:07 am

Shteti kur ka ligj e drejtesi hakmirret me sankcione kundra gjakatarit,e jo i demtuari ta ndermarri ne dore hakmarrjen ne vend te shoqerise .
Keto poshtersira i bene me qellim pushteti i poshter me qeveritar tradhetar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
......
Anëtar Nderi
Anëtar Nderi
......


Female
Numri i postimeve : 4682
Age : 36
Vendi : Atje ku un dua ..............
Registration date : 24/05/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 2:10 am

e jetojn me ligjet e kanunit shqiptaret !!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 2:17 am

jo une kame tashe te gjermanit po eshte dashte te shkojshe dhe te marresh nje taxi dhe te dökumentoshe se je kane ,po nje pakice nuk ja kan dhene pasaporten serbe
po pastaj ke marre nga nje vite apo dy te gjermanit mje keq kuptove .
po seshte qudi sepse te thashe shumica apo te gjithe politikanet udheheqes te levizjeve edhe te uck deri ne lufte kane pas te serbise ,po mos te ceki me emra ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
detektivi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
detektivi


Male
Numri i postimeve : 2116
Age : 44
Vendi : Here ne kosove here ne Evrop
Profesioni/Hobi : zbulimi i tradhtareve dhe hajnave
Registration date : 15/03/2009

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 2:18 am

me siguri edhe ti voglushe se pa pasaporte sje kane se besoje..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
voglushja
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
voglushja


Female
Numri i postimeve : 906
Age : 42
Vendi : ngat njanit
Profesioni/Hobi : psikologe
Registration date : 04/07/2008

Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 EmptySun Dec 27, 2009 2:22 am

jo une kurr ne jete skam pas pasaport serbe as jugosllave te betohem dhe e di nje te vertet motra ime e vogel ka pasur 8 vite kur ka mbaruar lufta dhe ka qen e paregjistruar fare nga qe baba im ska dasht qe ne asnje te posedojm dokumente serbe dhe as motren se ka regjistruar deri ne fund te luftes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty
MesazhTitulli: Re: Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !   Gjakmarrja e lindur apo e krijuar ! - Faqe 3 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Gjakmarrja e lindur apo e krijuar !
Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Inteligjenca e lindur apo e fituar gjate jetes..!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Sociologji-
Kërce tek: