Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 KUSH ISHTE ALI AMETI

Shko poshtë 
+11
Eklips
Gjura
Ago Muji
Sofra
Xili
anila
kosovaboy
Ilmi Veliu
dezertori
kacimix
zeriatdheut
15 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyThu Oct 30, 2008 10:35 am

Dua te dime cfare mendimi keni ju forumistet per Ali Ameti
Per mendimin time Ali Ameti kaqen nje djale shume i zgjuar dhe trim por pas luftes hyry ne politik dhe ka ndryshuar me duket ne aspektin Kombetare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kacimix
Anëtar i ri
Anëtar i ri
kacimix


Male
Numri i postimeve : 104
Age : 46
Vendi : Albania
Profesioni/Hobi : Sporti , Muzika
Registration date : 26/10/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptySun Nov 02, 2008 1:30 am

jam ne pajtimin tend . deri sa ishte ne lufte per bashkim kombetar por tani ka iden e maqedonise multietnike !!:K
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dezertori
Fillestar/e
Fillestar/e
dezertori


Male
Numri i postimeve : 16
Age : 57
Vendi : Peje
Registration date : 22/12/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyMon Dec 22, 2008 9:19 pm

Nuk mjaftoje Dy fjali qe ta pershkruaj dhe ta permbledhin figuren dhe veprimtarin e gjate te Ali Ahmetit.
Nuk do perpiqem te behem avokat i tij,dhe meqe jam nga nje pjese e kosoves,parapelqeje te jem korrekt,te theme se veprimtarin e tij politike,pas perfundimit te Luftes ne Maqedoni,e njof pak.
Ndersa per ali Ahmetin,si Ilegals i Kombit,i hershem,dhe i Organizuar me individet me te devotshem te Atedheut,te deshmuar nder vite,dhe qe e kane vertetuar dhe deshmuar veprimtarin e tyre,duke dhene edhe jeten per Atedheun,per kete kemi qfar flasim shume.
ali ahmeti eshte ai soje i burrave,qe ne historin e Kombit tone i ke te paket.jeta e tij,gjithe perkushtimi i tij,ka nje emer-Sakrific.Se qfar pune ka bere ne kuader te Levizjes popullore te Kosoves,kete po te ishte gjalle Afrim Zhitiu,do ta rrefente me bukur dhe me bindshem.Se sa konstruktiv ka qene,dhe se sa u ka penguar Ky konstruktivitet i tij,fugurave karrieriste qe kishin filluar te duken ne Horizonte,ne vitet e rrites se UÇJK,kete mund ta tregojne me bukur se kushdo,Familjet e shejta ne Kosove:
1.Famija Jasharaj
2.Familja Pajazitaj
3.Haradinaj
4.Kodra
5.Lushtaku
6.Lladrofci
7.Krasniqi,dhe shume Familje tjera te shejta te Kombit tone.
Se sa te veshtire e kishte ti mbijetonte situatave te turbullta,si ne LPK,poshtu edhe ne UÇK-I dhe UÇK-II,kete me se miri mund ta deshmojne protagonistet e gjalle,te cilet bene qmos,qe kete njeri te sinqerte,te pastert dhe te perkushtuar,ta shpetonin nga shume Atentate qe i`a deshironin te tjeret.
Klanet dashakqija qe u pengonte Ali Ahmeti,benin qmos qe kete Sizif ta zhbenin.Edhe pse i njohur si person i bute,jo i dhunshem,dhe me veti te teperta kolegjiale,Ky largepames,me mire se kushdo tjeter diti ti mbuloje me mjeshtri shume dobesi te kohes,dhe i betonoj dhe i balsamoj shume gjera,vetem e vetem qe te mos ndalej puna,pra Ai kontriboje shume qe shume defekte qe kane ngjare,dhe qe kane qene te qellimshme,ti sanoje dhe te gjeje zgjedhje afatgjate.
Une i kuptoje shume mire,disa adresime qe i behen sot ali Ahmetit,por shume veprimtare te sotem,te cilet kamne mbetur besnik te atdheut,duhet ta kuptojne,se te jesh Sot Politikan,ne keto rrethana te reja,te Integrimeve Evropiane dhe Euro-Atlantike,duhet ta dime mire,se sado,dhe kushdo qe te jesh,sot pika e pare per te mbijetuar ne politike,eshte qe,mos te jesh me vetvetja.
T`ue pas parasysh se ali Ahmeti ka perballe vetes nje politikan te rryer antikombtare,qe perpos te perbashkes qe ka me ish Rugoven,pra perpos tradhtis qe i bashkon Rugoven e Mendu thaqin,Menduh Thaqi ka nje cilsi tjeter qe e veqon nga shumica e Tradhtareve te Kombit,pra ai eshte perbindesh,i dhunshem,i paparshikuar,mafioz dhe rrezikant.Ai,per ta shkatrruar Kombin dhe qenjen shqiptare,shpenzon shume energji,dhe kjo e veqon nga ish Tradhtari rugova,i cili keto dobesi si tradhetare i plotesonte me Agjentet tjere te UDB-se,qe ishin te dhunshem.
Edhe Une jam per Ate,qe as ali Ahmeti nuk mund te jet i paprekshem,dhe i pakontestueshem.Por shqiptaret ne Maqedoni duhet ta koptojne,se pa patur dike qe mund te mendohet se do te jet vazhdues,apo siq thuhet pasardhes i denje,pas ali ahmetit,nuk duhet te nxitojne,sepse si Ali ahmetit,njerhere per njehere nuk ka ne Maqedoni,qka do te thote se ne te ardhmen mund te shpresohet se do dal ndonje djal i ri,qe do di ta perqoje atdhedashurin,me mire se edhe vet aliun.Kjo besoje se eshte edhe deshira e Ali ahmetit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ilmi Veliu
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Ilmi Veliu


Male
Numri i postimeve : 178
Age : 71
Vendi : Kerçove
Profesioni/Hobi : Historian
Registration date : 26/12/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyMon Jan 12, 2009 1:08 pm

Ali Ahmeti mban emrin e gjyshit të tij Ali Dilës, i cili kishte të kryera studimet në Stamboll 1912. Ali Dila ka pasur 6 djem dhe babi i Ali Ahmetit, Isami ka qenë djali më i vogël. Tash shpejt kam zbuluar një dokument në arhivën personale të Ahmet Kaleshit (Ahmet Hoxhës), babi i profesorit shumë të njohur, Hasan Kaleshi, në të cilin dokumet shihet se Ali Dila me disa shokë studimesh nga Shkupi e Kërcova kishin marrë hua disa të holla nga një bankë osmane në Stamboll dhe i ja kishin dërguar Hafiz Ibrahim Shkupit që ai pastai ti dërgonte në Manastirë për ndihmë organizimit të Kongresit të alfabetit në Manastirë. Ai pasi kthehet nga Stambolli, edhe pse shumë i shkolluar dhe i ngritur, nuk pranon të shqrbejë në ndonjë xhamijë si imam i xhamisë sepse nga pushteti i atëhershëm serbë kërkohej që ti shërbente edhe pushtetit. Për këtë refuzim ndaj pushtetit serbë ai disa her burgoset dhe malltretohet, por qëndron si burrat deri në fund dhe nuk i gjunjëzohet pushtetit. Në një rast nga presioet e shumta ai e humb durimin dhe vendos që të shpërngulet për në Turqi, por djemt e tij i japin kurajo dhe nuk pranojnë që të shpërngulen. Sot pasardhësit e Ali Dilës nga Zajazi, pjesë ë të cilës familje është edhe Ali Ahmeti, numron mbi 50 shtëpi dhe quhet mëhalla e Dilajve. Është e njohur ndër zajazasit se gjushi i Ali Dilës, Ahmet Xhaka, ne një rast kur i kanë burgosur një numër të madh të zajazasve që nuk e kishin paguar tatimin, shkon te burgu turk, e paguan tatimin dhe i liron të gjithë të burgosurit.
Një djal i Ali Dilës, Jonuz Ali Dila ka qenë ushtarë i rregullt i Mefail Zajazit deri në fund të luftës dhe nuk është e rastit që nga kjo familje doli Ali Ahmeti, pra populli thotë se dardha bie nën dardhën. Dhe sot me politikën e të gjithë shqiptarëve udhëheqë Amerika e cila i shpëtoi shqiptarët nga cfarosja e plotë dhe tash edhe Ali Ahmeti po edhe të gjithë udhëheqësit tjerë shqiptarë, në Kosovë e Shqipëri i hedhin hapat e valles ashtu si i bie daulles Amerika dhe ne nuk kemi të drejtë ti akuzojmë lidërqt tonë. Të fala Ilmi Veliu-Kërcovë.


Z. Ilmi Veliu, para se te postosh nje shkrim, korigjo njehere shiko ' W ' shenderro ne ' Ë ', sepse ne cdo postim qe ben ne vend te shkronjes ' Ë ' eshte ' W '. Tani eshte ne rregull .

Me mirekuptim Stafi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
kosovaboy
Fillestar/e
Fillestar/e
kosovaboy


Male
Numri i postimeve : 18
Age : 54
Vendi : Prishtine
Registration date : 06/01/2009

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyMon Jan 12, 2009 5:06 pm

Ali Ahmetin e njoh me heret dhe e di qe ka qen nje njeri shume i perkushtuar per bashkimin kombetar.
Per me teper nuk kam cka them pos qe plotesisht pajtohem me Dezertorin i cili ne menyre te shkelqyeshme e ka paraqitur veprimtarine e Ali Ahmetit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
anila
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
anila


Female
Numri i postimeve : 973
Age : 28
Registration date : 29/08/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyMon Jan 12, 2009 5:14 pm

Para se te hynte ne politike ishte i perkushtuar per Bashkim Kombetar,por tani pas luftes ka marre kahje tjeter...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Xili
Hero anëtar
Hero anëtar
Xili


Numri i postimeve : 4309
Registration date : 06/04/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyMon Jan 12, 2009 9:31 pm

Ali Ahmeti është një atëdhetar
ishte Anëtari i LPK-së pra Levizja Popullore e Kosoves
Aliu ka jap Kontributin e tij per qeshtjen Kombetare
kam shum respekt per te ne Vitin 1997 u fut në Kosovë me Shume Bashkëluftetarë të Komandantit Legjendar Adem Jashari si Luan Haradinaj , Ramush Haradinaj Rafet Rama dhe ne kete Kalim Ilagel te Kufirit Shqiptaro Shqipëtare perleshen me Forcat Serbe dhe bie Heroikishta Heroi i Kombit Luan Haradinaj Vellau I ramushit
Ali Ahmeti ka zhvilluar shume Aktivitete ne perendim per Çlirimin e Kosoves dhe per Bashkimin Kombetar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptySun Jan 18, 2009 4:34 am

Ali Ahmeti eshte ,ishte titist dhe pioneri i Rrahman Morines,dhe ky ne kohen sa ishte maqedonia ne jugosllavi ka punue ne organet politike te larta maqedonase!!Nese doni kam inqizime te thukta,dhe ky eshte kyq ne lufte dhe e ka udhehequr me derektivat e maqedonase serbe dhe tradhetrae bashk me partiti e tjera qe jane ne pushtet,hiq mos qani koken se ata qe ishin neper puna si komunista dijten me na mashtrue,mua jo por e shtinen popullin tju beonin qe keta jan shpetimtaret e shqiptareve dhe fyp tashti duroni policin e maqedonise!!!!Nese nuk e kam te vertete me kritikoni more!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptySun Jan 18, 2009 5:19 am

haxhiu01 shkruajti:
Ali Ahmeti eshte ,ishte titist dhe pioneri i Rrahman Morines,dhe ky ne kohen sa ishte maqedonia ne jugosllavi ka punue ne organet politike te larta maqedonase!!Nese doni kam inqizime te thukta,dhe ky eshte kyq ne lufte dhe e ka udhehequr me derektivat e maqedonase serbe dhe tradhetrae bashk me partiti e tjera qe jane ne pushtet,hiq mos qani koken se ata qe ishin neper puna si komunista dijten me na mashtrue,mua jo por e shtinen popullin tju beonin qe keta jan shpetimtaret e shqiptareve dhe fyp tashti duroni policin e maqedonise!!!!Nese nuk e kam te vertete me kritikoni more!

Unë jam i interesuar ta ndëgjojë një inçizmi të tillë nëse ekziston, nëse ke mundësi sillna të lutem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptySun Jan 18, 2009 3:02 pm

zeriatdheut shkruajti:
Dua te dime cfare mendimi keni ju forumistet per Ali Ameti
Per mendimin time Ali Ameti kaqen nje djale shume i zgjuar dhe trim por pas luftes hyry ne politik dhe ka ndryshuar me duket ne aspektin Kombetare


Aliu ne kohen e titos ka qen i punesuar ne organet e larta maqedonase ne politike o Sofra,edhe Thaqi ne skenderaj ka deshte mu ba me dhune kryetar i LDK njefare Dergutit me ja marr postin lexo se e gjen diku lufta me maska

https://www.youtube.com/watch?v=4w4HQXyeK3s
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptySun Jan 18, 2009 3:11 pm

Sofra shkruajti:
haxhiu01 shkruajti:
Ali Ahmeti eshte ,ishte titist dhe pioneri i Rrahman Morines,dhe ky ne kohen sa ishte maqedonia ne jugosllavi ka punue ne organet politike te larta maqedonase!!Nese doni kam inqizime te thukta,dhe ky eshte kyq ne lufte dhe e ka udhehequr me derektivat e maqedonase serbe dhe tradhetrae bashk me partiti e tjera qe jane ne pushtet,hiq mos qani koken se ata qe ishin neper puna si komunista dijten me na mashtrue,mua jo por e shtinen popullin tju beonin qe keta jan shpetimtaret e shqiptareve dhe fyp tashti duroni policin e maqedonise!!!!Nese nuk e kam te vertete me kritikoni more!

Unë jam i interesuar ta ndëgjojë një inçizmi të tillë nëse ekziston, nëse ke mundësi sillna të lutem.
sofra per te me njohur mua aliun,shko nr kosove banju pyetje kujshive te mi dhe te ali ahmetit,mos beso as ne fakte te miat
https://www.youtube.com/watch?v=4w4HQXyeK3s
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptySun Jan 18, 2009 9:08 pm

Haxhiu01, unë mund të them për politikë dështuese që ka bërë Ali Ahmeti, por jo edhe t'ja fus kotë se Ali Ahmeti ishte... pioner i Rrahman Morinës ! ose që thua se posedonë inçizime që ai ishte bashkpuntor i sllavëve maqedon !!!

Atë linkun që solle si dëshmi, nuk flet asgjë në lidhje me ate që e akuzon si më lartë!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptySun Jan 18, 2009 10:42 pm

Ali Ahmeti ka qen nje njeri nga maqedonia ilirida ka kontribue ne zgjidhjen e qeshtjes se bashkimit te trojeve shqiptare.Ka organizue demostrata ne Danimark e ne maqedoni, dhe ka marr pjese ne luften e uçkes ne kosove dhe pasi e çliroi kosoven e mjere shkoi ne maqedoni dhe shqiptaret atje i çliroi dhe sot shqiptaret ndihen shume me te lire se dje.Ky edhe tani e ka ne zemer qeshtjen e bashkimit te trojeve tona dhe eshte duke pergaditur bashkimin e ilireve qe na lan ne roberi stergjysherit tan.
Lavdi Ali Ahmeti kontributi yt per qeshtjet madhore e ne qe punuam e nuk po na njeh kerkushi jena plehrat dhe ndytesirat qe nuk ditem ti behemi servil sllavokarpateve.
Rroft Adem Jashari komandanti i uçk
Rrofte uçk
Rroft bashkimi ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
dezertori
Fillestar/e
Fillestar/e
dezertori


Male
Numri i postimeve : 16
Age : 57
Vendi : Peje
Registration date : 22/12/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyMon Jan 19, 2009 1:56 am

SOFRA siq po duket e ka ngatrrue emrin e ALI AHMETIT me ish profesori ALI ALIU,qe vertet ka qene nje i besushem i UDB-se.Prof.Ali Aliu ka qene i derguar edhe ne Zyren e e tiranes,si perfaqsues i Zyres se Kosoves.Dhe atje eshte derguar nga UDB-LDK.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 2:40 pm

dezertori shkruajti:
SOFRA siq po duket e ka ngatrrue emrin e ALI AHMETIT me ish profesori ALI ALIU,qe vertet ka qene nje i besushem i UDB-se.Prof.Ali Aliu ka qene i derguar edhe ne Zyren e e tiranes,si perfaqsues i Zyres se Kosoves.Dhe atje eshte derguar nga UDB-LDK.

E vertete eshte çka thuash,por çka kam pas argumente mu kan trete?!,Por e fundit nga meria i them keto siq thone per shkak samarit i meshoi kalit.
Une siq thone dhe te tjeret them pse Aliu ndryshoi politiken qe e pati me heret ?Per kete e akuzoi si bashkpuntor te maqedoneve!!!Sa here duhet ti perserisim historit,sa here duhet ta kallim luften per bashkim ?Sa here duhet ta tradhetoim kombin ?Une kam respekt ndaj te gjitheve qe e duan bashkimin,sepse bashkimi krijon fuqin e kombit.E saiperket me zerine atedheut une nuk e kam shajte kete njeri i pari,pos ky ne mesazhe private po ti lexoni do te habiteni dhe mua me detyroi psatai haptas sepse nuk jam tinzak.Tek e fundit;Ali Ahmeti sa do qe paska qen trim e atedhetar,sot po shihet haptas qe sa po bashkpunon me Gligorovin dhe pa thumba po ju beje pyetje a e nisi luften per ti bashkue trojet shqiptare qe na takuan,apo per me mbete prape ndere maqednoas ?Nese me inati vazhdoim keshtu duke i mbrojtur trimat e deshtuar apo nese Ahmeti me paguan e ta mbroi per hire te interesit,eshte katastrofe dhe mekat!E ne anen tjeter kombit ti shkaktoi dhembje e roberi nuk shkon keshtu,por te ulemi dhe ti qesim permbi te gjitha ato te mira dhe debesit qe i kemi.Ne te kunderten historia vetem sa po na perseritet vazhdimisht dhe populli po lodhet me keso ndytesira !Dhe populli mundet ta marri kahjen e keqe nuk po e them çka !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 3:05 pm

Sofra pakes edhe ti i ke ndihmue ketyre sharjeve sepse kerkove filmat nga une!Kete e dine ti mire por fmd,e dine mire se edhe ti me mua çka kemi shkembyer dhe a i done ketu(((Pergjigjmu,kerkoi keto))!Une per te gjitha çka kam shkrue jam ne gjendje ti mbroi dhe argumentoi!Dhe ato sharje qe i kam bere nuk kam pasur nevoi me keso njerez ti dhenja filqit sepse shume telefonata kam marr duke me thene pse e bie veten ne rangun e atyre qe nuk jam!!!Per Ali Ahmetin kam lexue shume,dhe çka nuk flitet mire e keq,bile ne zvicer kishte pas marr nje penzion qe kishte qen i smur!Dhe tani bene gara me ua rrembyer parat profitereve qe ta ruai qeverisjen.Une nuk deshta kurr qe te perfitoi nga populli,por popullit ti dali ne ndihme dhe keshtu deshtova ne jete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 3:11 pm

Zajacin e njoh mire,sepse nje jete timen e kam kalue aty!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 4:57 pm

dezertori shkruajti:
SOFRA siq po duket e ka ngatrrue emrin e ALI AHMETIT me ish profesori ALI ALIU,qe vertet ka qene nje i besushem i UDB-se.Prof.Ali Aliu ka qene i derguar edhe ne Zyren e e tiranes,si perfaqsues i Zyres se Kosoves.Dhe atje eshte derguar nga UDB-LDK.

Jo dezertori i njoh që të dy edhe Ali Aliun por edhe Ali Ahmetin.

Për Ali Ahmetin nuk thash diçka të keqe, e keqja e tijë ishte vetëm se bëri luftë të fitohen të drejtat e shqiptarve në shtetin Maqedon dhe jo që të bashkohej me Shqipërinë.

Prandaj them se politika e Ali Ahmetit ishte dështuese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 5:03 pm

Ali Ahmeti ka qene nje patriot qe ka kontribuar si ne demostratat e ndryshme ashtu edhe ne luften e kosoves, dhe me vone edhe ne krijimin e UCK kombetare. Prandaj smund te themi se Ali Ahmeti na paska qene tradhtar bashkepunetor i UDBs e te tilla gjera.
Mrepo paraqitet nje Ali Ahmeti ndryshe ne 2001, me saktesisht kur e nenshkroi humbjen e luftes qe po e fitonte. Ai ra ne nje nivel te ulet, pasi qe kur UCK fitonte pozitat operativo strategjike me te mira ai mund te them se e shiti luften. Kjo figure e cnderoi jeten dhe vepren e vet me kete akt, por mesimi eshte ky, qe kur kercen ne dasme te huaj, ta ndalin e ta leshojn muziken kur te duan, en ne shiptaret kurr se beme dasmen tone gjithmone ne dasme te huaj kercyem, keshtu te huajt(nderkombetar) na e ndalen muziken ateher kur deshen vetë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 5:30 pm

haxhiu01 shkruajti:
Sofra pakes edhe ti i ke ndihmue ketyre sharjeve sepse kerkove filmat nga une!Kete e dine ti mire por fmd,e dine mire se edhe ti me mua çka kemi shkembyer dhe a i done ketu(((Pergjigjmu,kerkoi keto))!

Haxhiu 01 unë nuk di se kemi shkëmbyer diçka në këtë forum i nderuar....(them në këtë forum)... përveq se t'i kërkova ato që na premtove se i posedon në lidhje me Ali Ahmetin.
Nëse kjo kërkesë ishte shkak për shamjet që i shkëmbyet mes vete atëhere unë ju kërkojë falje.

Juve u mbetet të keni kujdesë vazhdim me postime që do t'i bëni.

Por nëse kemi shkëmbyer ndonjë mesazh privat në tjera forume nuk je i vetmi haxhiu 01 por kam shkëmbyer me shumë forumistë të tjerë siç shkëmbej edhe në këtë forum dhe e dinë të gjithë forumistët se çfar shkëmbejm mes vete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura


Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 41
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 5:32 pm

haxhiu01 shkruajti:
Ali Ahmeti eshte ,ishte titist dhe pioneri i Rrahman Morines,dhe ky ne kohen sa ishte maqedonia ne jugosllavi ka punue ne organet politike te larta maqedonase!!Nese doni kam inqizime te thukta,dhe ky eshte kyq ne lufte dhe e ka udhehequr me derektivat e maqedonase serbe dhe tradhetrae bashk me partiti e tjera qe jane ne pushtet,hiq mos qani koken se ata qe ishin neper puna si komunista dijten me na mashtrue,mua jo por e shtinen popullin tju beonin qe keta jan shpetimtaret e shqiptareve dhe fyp tashti duroni policin e maqedonise!!!!Nese nuk e kam te vertete me kritikoni more!
Ky eshte komenti juaj Haxhiu???
Bije ne kontradikt me kto qe thua me posht.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 5:38 pm

Ago Muji shkruajti:
Ali Ahmeti ka qene nje patriot qe ka kontribuar si ne demostratat e ndryshme ashtu edhe ne luften e kosoves, dhe me vone edhe ne krijimin e UCK kombetare. Prandaj smund te themi se Ali Ahmeti na paska qene tradhtar bashkepunetor i UDBs e te tilla gjera.
Mrepo paraqitet nje Ali Ahmeti ndryshe ne 2001, me saktesisht kur e nenshkroi humbjen e luftes qe po e fitonte. Ai ra ne nje nivel te ulet, pasi qe kur UCK fitonte pozitat operativo strategjike me te mira ai mund te them se e shiti luften. Kjo figure e cnderoi jeten dhe vepren e vet me kete akt, por mesimi eshte ky, qe kur kercen ne dasme te huaj, ta ndalin e ta leshojn muziken kur te duan, en ne shiptaret kurr se beme dasmen tone gjithmone ne dasme te huaj kercyem, keshtu te huajt(nderkombetar) na e ndalen muziken ateher kur deshen vetë.

O njeri ti e lavderon e e lavderon dhe ne fund ia jep çka ka ba!!!O njeri mos pyet si e ka zhvillue aktivitetin,por si i perfundoi aktiviteti na thuai!Kjo eshiti po me prekesh ne shpirt e ne zemer bre burr i dheut.çdo mbarimit i dihet se ku e ka pasur qellimin e jo vallahi ka qen patriot.Nje fjale e nje shokut nga gjakova Musli Lipovecit me kujtohet kur dikush don me ta shkatrrue qerdhen ma pare behet qe jeten e jep per ty ne çdo akcion,por ne fund kur te shtine ne gracke ka me te blue me kocka e me te humbe me temel.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 5:40 pm

Bre zoteri Haxhiu, un nuk e lavderova, vetem e tregova realitetin se kush ka qene Ali Ahmeti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Ago Muji
Ushtarak
Ushtarak
Ago Muji


Numri i postimeve : 2974
Registration date : 07/03/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 5:50 pm

Kur thuhen gjerat more haxhi, duhen shpalosur faktet, e jo te flitet ashtu e hava si ben ti, besom se dukesh shume qesharak kur i shpalos ato idet tua. Kur thuhen gjerat duhet me i pas referencat dikund se jet gafil.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura


Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 41
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI EmptyTue Jan 20, 2009 5:52 pm

haxhiu01 shkruajti:
zeriatdheut shkruajti:
Dua te dime cfare mendimi keni ju forumistet per Ali Ameti
Per mendimin time Ali Ameti kaqen nje djale shume i zgjuar dhe trim por pas luftes hyry ne politik dhe ka ndryshuar me duket ne aspektin Kombetare


Aliu ne kohen e titos ka qen i punesuar ne organet e larta maqedonase ne politike o Sofra,edhe Thaqi ne skenderaj ka deshte mu ba me dhune kryetar i LDK njefare Dergutit me ja marr postin lexo se e gjen diku lufta me maska

https://www.youtube.com/watch?v=4w4HQXyeK3s
Ky eshte komenti juaj Haxhiu01 apo?
Je i sigurte per keto qe shkruan me lart?
I kujt organ eshte libri- Lufta me maska ??????.
Me thuaj kush eshte autori i librit?
Me duket se paske provuar çorben e prishur qe paske filluar te vjellesh pa menduar as se çfar flet...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





KUSH ISHTE ALI AMETI Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KUSH ISHTE ALI AMETI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
» Kush ishte FAN NOLI?
» Kush ishte Mustafë Hoxha ?
» ''Kush ishte komandant Drini''
» Kush ishte Komandant Shpendi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: