Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 KUSH ISHTE ALI AMETI

Shko poshtë 
+11
Eklips
Gjura
Ago Muji
Sofra
Xili
anila
kosovaboy
Ilmi Veliu
dezertori
kacimix
zeriatdheut
15 posters
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Eklips
Anëtar i ri
Anëtar i ri
Eklips


Male
Numri i postimeve : 146
Age : 37
Vendi : Në ferr..!!
Registration date : 17/01/2009

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyTue Jan 20, 2009 6:05 pm

O Gjura leje se e paska rroke tug e barke prej asaj corbes prishur,i kane humbe edhe shkronjat ne tastatur atij debilit vetem ja fut kote ne cdo teme...

Sa per Ali Ahmetin ka qene nje patriot i madh dhe ka kontribuar shume per themelimin e UCK,por me vone e nderroi drejtimin e vete.. (e ka thene edhe Ago Muji me larte,dhe pajtohem me te ne cdo pike)

Me t'mira
Eklipsi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyTue Jan 20, 2009 6:06 pm

Sofra shkruajti:
haxhiu01 shkruajti:
Sofra pakes edhe ti i ke ndihmue ketyre sharjeve sepse kerkove filmat nga une!Kete e dine ti mire por fmd,e dine mire se edhe ti me mua çka kemi shkembyer dhe a i done ketu(((Pergjigjmu,kerkoi keto))!

Haxhiu 01 unë nuk di se kemi shkëmbyer diçka në këtë forum i nderuar....(them në këtë forum)... përveq se t'i kërkova ato që na premtove se i posedon në lidhje me Ali Ahmetin.
Nëse kjo kërkesë ishte shkak për shamjet që i shkëmbyet mes vete atëhere unë ju kërkojë falje.

Juve u mbetet të keni kujdesë vazhdim me postime që do t'i bëni.

Por nëse kemi shkëmbyer ndonjë mesazh privat në tjera forume nuk je i vetmi haxhiu 01 por kam shkëmbyer me shumë forumistë të tjerë siç shkëmbej edhe në këtë forum dhe e dinë të gjithë forumistët se çfar shkëmbejm mes vete.

Sofra jo ne kete e dine ku?Por nuk po e zgjasi,e saiperket qe i kerkove inqizimet,pse me shpejtesi i kerkove ?Pse nuk the ruai!Dhe tek e fundit a po thuash ti vete se ka deshtue politika e Ali Ahmetit,a nuk eshte kjo argument i yti,a nuk i beson shkrimeve te tua ? jemi ka i shohim gjerat se si jan ka shkoin por po lypim magar per Rahovec.Dhe per se fundi me mbyll kete muhabet komandanti qe e roberon prape popullin çka duhet me i ba sipas kanunit e ligjeve nderkombetare ?A e din pse deshtoi bashkimi kombetar ?nje po ta them une,;
1)Lufta mposhtet kur komandantet luftoin plogesht dhe nuk lejoin luftetaret te sulmoin mbi forcat e armikut.
2)Kur menjeher nuk mobilizohet i madh e i vogel.
3)Kur menjeheri nuk krijohet qeveria nga luftetaret
4)Kur kjo qeveri e re nuk ndahet ne dysh qe njera te zhvilloi luften e tjetra te del neper shtet e te kerkon ndihma per perkrahjen e luftes per bashkim apo per per pavaresi,dhe ti dergoin popullit ndihma......
5)Te kerkoin nga KS i OKB qe te nderhyn ne mes paleve nderluftuese sepse ai popull qe eshte ngritue ne kembe per bashkim nuk eshte i forte sikurse okupatori e dijn kete tere bota njerezore.
6)Lufta dhe pavaresia mposhtet kur hoxhallaret e popat e prifterinjet ,dhe udheheqesat genjejn popullin.Dhe ta kerkojn nje protektorat sa ma pare.
7)Lufta dhe pavaresia mposhtet kur expertet e luftes çlirimtare nuk i japin kkordinantet e sakta me qellim qe armiku te shkoi perpara dhe ta shatrroi psiqikisht popullaten me qellim qe ta marri arratin neper bote.
Ka edhe tjera por po ua le juve prape te kam prane zemere te nderoi si shok e si mik .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyTue Jan 20, 2009 6:37 pm

Haxhiu 01 në mes të politikës së dështuar sot të Ali Ahmetit dhe asaj që e ka ndjekur filluar Ali Ahmeti ka shumëçka për të folur dmth ate që e tha edhe Ago Muji për të mos e përsëritur.

Unë pajtohem me shumë mendimi tuat që i thua, por me disa jo haxhiu 0... psh Ali Ahmeti shok i Afrim Zhitijes në vitet para 1990 të ishte ashtu si thua ti pionir i Rrahman Morinë nuk shkon, sepse po e përulë mundin e të gjitha atyre grupeve ilegale që kanë dhënë gjithçka nga vetëvetja e në të cilin ishte i organizuar edhe Ali Ahmeti.

Prandaj duhet pasur kujdes se secila kohë ka vulën e vetë dhe për secilën kohë duhet flasim si ka qenë dikur rrethanat që kanë vepruar etj etj.

Por nëse flasim për politikën aktuale unë pajtohem me mendimin tëndë haxhiu 01.

Një tjetër mendim i joti haxhiu ku thua se duhet të ngritet populli i tëri ! Me popullin duhet punuar haxhiu sepse nuk është populli ai i cili ngritet me teledirigjues, por me te duhet punë sistematike të punohet deri tek pregaditja për kryengritje të armatosur. Një kryengritje e patëm në Maqedoni por përfundoi si përfundoi e dim të gjithë dmth pa sukses.

Kësaj lufte që nuk pati sukses e udhëhoqi Ali Ahmeti.

Tash nëse dikush di të na thot se cilat ishin gabimet e bëra nga kreu i kësaj lufte që solli deri tek dështimi i luftës jo vetën në Maqedoni, por edhe në Kosovë edhe në Kosovën Lindore....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyTue Jan 20, 2009 7:17 pm

Sofra
Mos ma perzini Afrim Zhitin ne thes me tjeret,Afrimit shoket ja rrasen nese se ke dite,dhe si ja kan ba ti je tradhetar dhe e shtinen me u kacafyte me serb dhe ra heroikisht ti kete se din emrat nuk po ua permendi se kush e nxiti siq u munduan mua te ma bejne kete felliqesi!Nje nuk po te marri vesh Sofra ti disi me kungja po shkruan,por te kuptoi mire,a e dine qe ne çdo celule çlirimtare kyqen spiunet me ekserienca te shkelqyera dhe dijn me shkatrrue berthamen e lirise !Sai perket pse u banen gabimet qe deshtoi kryengritja ne tere trojet shqiptare une ti permenda vellau im por per qe nuk me lan te kyqem ne uçk nuk jam fajtor,por fajtor eshte edhe vete populli se shume mire me ka njohur e nuk me ka inkuadrue me dhune per inati te disave tradhetareve qe e udheheqeshin luften dhe e kishe pare a me kishte deshtue bashkimi i trojeve,por nuk kam se çka te shkruai siq thone tani fole e rruje veze,a vezja ska lesh.More vetem tisha inkuadrue nje dite apo nje ore ne uçk e kishin pare keta ogurezinjet se ku e kishin bere ven,por me kan pergjue ne cip e cep ka kam levizur.Shpati mesiguri ke ndegjuar kasetat e mija me shume spiuna qe kam ba udbashet mendoin se ne te roberuarit jemi ne gjume e vetem ata i kan syt qele aaaaaa.Jemi ka punoim...........siq ka thene Nasradini kur njani e pyeste kur me sharr e sharrite drynin;çka po ban Nasradin ?Po i meshoi sharkis!Po zni nuk po i ndegjohet !Ja ndegjon neser ja pret Nasradini.E di qe lufta eshte e pashmangshme dhe me pasoja tejet katastofike,por me rendesi eshte bashkimi se sa shume popull e ne roberi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gjura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Gjura


Male
Numri i postimeve : 1902
Age : 41
Vendi : Shqiperi
Registration date : 18/02/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyTue Jan 20, 2009 7:26 pm

Sofra!
Ky as qe ja ka idene se per çfar flet, me duket se i ka me te degjuara.
Sa per nje link qe kishte sjelle ketu me habit fakti se si burri i botes bazohet ne montazhe dhe me gojen plot thote: -se ka vidio dhe duhet ti ruaj ne arkiv, hahahahaha, qesharake me duket se nuk ja vlen te humbasim kohe me kete kategori te njerzve qe i ka shkel koha.
Te flasesh me te per veprimtarin e Afrim Zhitise dhe te Aliut eshte me teper se gjynah.
Shum interesant eshte fakti qe Haxhiu e perdore shume here ku shprehet me fjalet:
Se mua nuk me burgosen shkijet se nuk deshen qe te behem i famshem.(nje paradoks dhe nje fatalitet qe njerez te tille marrin akoma guximin dhe shpifin per figura qe kane deshmuar me vepra veprimtarine e tyre)
D.m.th se thjesht ata qe u burgosen jo qe ishin te demshem per armikun,por thjesht armiku deshi ti beje te famshem apo jo?
Ky strateg i vonuar dhe i humbur mendon qe deshmoret e kombit u bene te famshem pse rane ne duart e armikut...!
Nje idiotesi te tille as qe e kisha menduar jo me degjuar.
Por dalin si lloji i ketij kajrajfili ne drite se sa mbeturina kane ngelur ,dhe marrin fryme kot duke shfryre mbi popullin e heroizmat e deshmoreve dhe figurave te ndritura te popullit tone.
Ai perzihet edhe tek figura me e spikatur e KOMBIT Ukshin Hoti ku llomotiten pa ditur se per çfar flet.
Ky fare Strategu qe i paska dale gjumi sot dhe merr guximin e flet se si duhet organizuar nje lufte e nje nje popull.
Ne rradhe te pare ai duhet te organizoje nje fjali te vetme qe ta kuptojme se çfar xhevahiresh kerkon te na tregoje se nuk e mora vesh fare pak me lart, dhe te tregoje pak me shume kulture sepse fjalorin qe ai perdor eshte i nje niveli shume te ulet.
Mund te diskutohet por jo me sharje,fyerje,kercenime etj....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 4:41 am

haxhiu01 shkruajti:
Sofra
Mos ma perzini Afrim Zhitin ne thes me tjeret,Afrimit shoket ja rrasen nese se ke dite,dhe si ja kan ba ti je tradhetar dhe e shtinen me u kacafyte me serb dhe ra heroikisht ti kete se din emrat nuk po ua permendi se kush e nxiti siq u munduan mua te ma bejne kete felliqesi!Nje nuk po te marri vesh Sofra ti disi me kungja po shkruan,por te kuptoi mire,a e dine qe ne çdo celule çlirimtare kyqen spiunet me ekserienca te shkelqyera dhe dijn me shkatrrue berthamen e lirise !Sai perket pse u banen gabimet qe deshtoi kryengritja ne tere trojet shqiptare une ti permenda vellau im por per qe nuk me lan te kyqem ne uçk nuk jam fajtor,por fajtor eshte edhe vete populli se shume mire me ka njohur e nuk me ka inkuadrue me dhune per inati te disave tradhetareve qe e udheheqeshin luften dhe e kishe pare a me kishte deshtue bashkimi i trojeve,por nuk kam se çka te shkruai siq thone tani fole e rruje veze,a vezja ska lesh.More vetem tisha inkuadrue nje dite apo nje ore ne uçk e kishin pare keta ogurezinjet se ku e kishin bere ven,por me kan pergjue ne cip e cep ka kam levizur.Shpati mesiguri ke ndegjuar kasetat e mija me shume spiuna qe kam ba udbashet mendoin se ne te roberuarit jemi ne gjume e vetem ata i kan syt qele aaaaaa.Jemi ka punoim...........siq ka thene Nasradini kur njani e pyeste kur me sharr e sharrite drynin;çka po ban Nasradin ?Po i meshoi sharkis!Po zni nuk po i ndegjohet !Ja ndegjon neser ja pret Nasradini.E di qe lufta eshte e pashmangshme dhe me pasoja tejet katastofike,por me rendesi eshte bashkimi se sa shume popull e ne roberi.

O Haxhi Kuçi, po të njejtën këngë po e këndon tash e katër vjet o Haxhi Kuçi.... po të kam thënë edhe te diskutimet që kur të shkruash, shkruaj pak pa javash bre Haxhi Kuçi sepse ti shumë gjëra i ke me vend, po edhe shumë gjëra ja futë trup e shkurtë bre Haxhi Kuçi të gjithë njerzit i matë dhe i futë në një thes ...e masanej ua ngrit gjakun shumë kujt, si mua dikur tek diskutimet që ma pate ngritur gjakun në disa raste po ta përmendi vetëm një ( rasti për Idriz Ajetin nëse se ke harruar atë rast).... por nejse shpresoj se ma në fund do të tejkalohen këto gjëra me gjakftoftësi edhe do të jem ata që secili prej nesh në emër të Bashkimit Kombëtar do të lëshojm nga pak shteg dhe do të kontribojm në këtë drejtim... aq sa kemi mundësi. Shumë shpejt do të vjen një ditë e të kem mundësi që të jem ata që edhe praktikisht të përballemi me pushtuesit kah i kemi, të bashkuar do të jem dhe s'do ta pengojm asnjërin nga ne që të tregohet edhe në luftë, të tillë na nevoiten të kem rreth nesh.

Haxhi Kuçi Afrim Zhitijës prej shkollës së mesme në vitin e parë pastaj kur është dal nga burgu, e deri më 2 nëntor, fort mirë ja di historinë, madje kem pas edhe kontakte shumë here me te. Tash pasi e kam të shkruar edhe në parathënjen e librit që e kam të botuar një prej bazave që ishte ilegal Afrim Zhitija ishte edhe shtëpija ime.... por Afrim Zhitija rastësisht kishte rënë në sy të UDB-së, rrugës kah kishte shkuar nga Dragodani drejtë Bregut të Diellit, ishte bashk me Fahri Fazliun që udhtonin për në banesën e Fahriut nga e cila është dashtë të tërhiqeshin ca gjëra ilegale.... ma tutje nuk po vazhdoj të shkruaj Haxhi Kuçi për këtë pikë, por ajo që po thua se e kanë tradhtuar shokët nuk qëndron.... sepse ai ka pas shumë shokë dhe nëse "një e ka tradhtuar" nuk janë të gjithë ore Haxhi Kuçi ( kjo është ajo që lëshon fjalë pa i menduar thellë dhe i revolton shokët në forum)

Nuk thash që UDB-a nuk futet në rrjetet e punës që kanë bërë ilegalët Haxhi Kuçi, sepse për ate i thonë UDB, dhe atë qëllim e ka UDB-ja, kjo ka ndodhur edhe gjatë L2B në shumë vende ku kanë bërë luftën çlirimtare popuj e ndryshëm Haxhi Kuçi, edhe do të ndodh në luftrat e ardhshme, sepse punët janë të atilla mes oraganizimit të luftës për çlirim, dhe organizimi të luftës për të mbajtur popuj në robri.
Ka pas raste që UDB-ja është futë edhe në rrjetet ilegale por nuk mund të themi Haxhi Kuçi se në secilën celulë ka pasur njerz të UDB-së( është një tjetër fjalë e lëshuar nga ti e pa kontrolluar e cila ua ngrit gjakun njerzve)

Për fund Haxhi Kuçi, këta djem të Kosovës të cilët punuan ilegalisht për çlirimin e Kosovës ishin të pastër si loti, të cilët bash në moshën më të re, si Afrim Zhitija, Bahri Fazliu e shumë shokë të tjerë që në rinin e hershme i lanë gëzimet që i ka secili i ri, i lanë anash dhe ia ngarkuan vetes mbi supe detyrën e çlirimit të Kosovës dhe bashkimin e saj me Shqipërin. Prandaj është mirë që të kemi pak kujdes kur të shkruajm diçka për ta, sepse na vret gjaku i tyre një ditë siç do t'i vras shumë shokë të tyre sotë udhëheqës, politikan që e kanë tradhtuar amanetin e tyre.

Haxhi Kuçi, jam shumë i lumtur që po punohet diçka që t'i ndëgjohet zëri nesër...është mirë që sot të punohet sa më mirë e të jetë sa më komplet që nesër të jetë jo vetëm një çifteli por të ketë edhe instrumenta tjerë që ndëgjuesit dhe shikuesit të ndahen të kënaqur....

Për temën...

Rastësisht e lexova këtë shkrim në internet...

lexone edhe ju;

Ali Ahmeti thotë se ish-kryeministri Georgievski gjatë konfliktit 2001 i ka ofruar mundësinë për ndarjen e Maqedonisë

Shkup, 22 shtator - Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti thotë se ish-kryeministri maqedonas Lubçe Georgievski gjatë konfliktit 2001 i ka ofruar mundësinë për ndarjen e Maqedonisë. Ahmeti po ashtu bënë të ditur se Georgievksi jo vetëm që ka propozuar ndarje etnike të Maqedonisë, por edhe ndryshimin e kufijëve në rajon. Ai ka shtuar se propozimi i Georgievskit për ndarje të kufijve etnikë të Maqedonisë nënkuptonte edhe ndryshimin e kufijve në rajon. "Georgievski madje më ofroi edhe kompromis në pjesën e Likovës ku ishin vijat e frontit të bien nën Kosovë, ndërsa pjesa e Tetovës dhe Gostivarit nën Shqipëri", ka thënë Ahmeti.
Pas kësaj deklarate ka reaguar edhe Georgievski, i cili ka mohuar të ketë patur një plan të tillë apo kontakt me Ali Ahmetin.

http://www.kosova.com/lexo.php?kat=3&artikulli=27994
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 2:18 pm

Sofra A e din punen e Afrim Zhitise apo vetem ke ndegjue e lexue o burri dheut ?Si u vra,kush e nxiti qe te vritet me forcat serbe ?

Per Idriz Ajetin qe me bene pyetje?Pse Sofra a nuk ka qen e vertete qe ky ka marr pjese ne Rambuje ?A nuk ka qen dekan ne beograd ?A nuk tha tani se fundi me vjen keq qe jam shqiptar ?Kete te fundit mire e ka thene!!!Une ne vitin 1993 jam rrahur per kete ne kufirin maqedonas e din mire kete Adem Berisha nga suhareka qe edhe ky mbas meje eshte rrahur per Idriz Ajetin!!!Sofra te duket truq qe ja fusi por jo per bese!Une flasi vetem drejte dhe pushka top u befte ati qe i djege,apo qe e ka mizen mbas veshit!
A e din pse disa troje i lene nen roberi qe nje dite kur te forcohen keta popuj ta nisin kinse luften çlirimtare ?Lexo drejtesi nderkombetare per lufterat pse behen !!!
Sofra nje ta dine se njerezit per ta udheheq çfaredo lufte o çlirimtare o okupuese pergaditen heret e as ty e as mua nuk na vjen radha,dalin sikurse krymbat nga wc dhe nuk ke me guxue as gojen me qele se i ka anash subashat me kallasha!
Per me kan kopil mi bashkue trojet duhet disa marifete aty u duhet tradhetia e me tradhetue popullin.Nuk po them aty duhet taktika e tradhetise,por ndai kujt o Sofra ?!!!!!!!!!
Ndarja qe iu eshte afrue Ali Ahmetit nga Lupqo Giorgievsi apo nga ana e akademis se shkencave maqedonase ,ketu ka qen nje tjeter taktike e tyre per me meshtjell punen qe e dhe shqiperin me shtie ne dore,dhe si po shkoin punet shqiptaret per interesa vetiake e poste e shesin e dhe femiun e vete kam dro dhe kur te perfundon ti me mua e tjeret me pas dhemb sa te kulqedres nuk na bejn pune se na shkurtoin e din mire a luftohet me dynjan.Dhe a e din se sipas normave nderkombetare nuk guxon nje popull me u que kur ti qohet!Se te shtyp si hudren OKB kjo eshte norme dhe ska hajgare.Sofra po shprehna sa ma katundarqe qe te kuptoin shumica,por tek e fundit o Sofra ska kush qe mundet me bashku shqiptarin,une kam qen bre burr ne kosove 47 vite te zeza dhe nuk mujta as mi bashkue as me luftue kundra shkive e po me dhimbesh ti Betoni e disa te tjere qe e keni me tere qenjen shpirterore per shqiptari por kote o Sofra siq ma kan ba mua e disa te tjereve runu o vellazni,por nuk e kam qe tju frigoi,mos u frigoni nga tradhetaret fare se adhe kur ju kercnohen ata ju kercnohet qe tju frigoin juve nga friga e kan taktike qenefat se ata as gjumi si merr sepse edhe kur flejn ne gjum ju dallim perpara duke ua marr shpirterat e gjelateve tradhetareve.
Sofra edhe nje here po te them une per shqiptari punova plote 55 vjet dhe shqiptaria ma lujti ***** dhe te vdekurit.Dhe a e sheh qe edhe ma tutje jam ka shkruai e punoi por po e shohe se vetem me punue per tradhetar ore Sofra se qeshtu konkan shqiptaret te krijuar ne kete boten e shurret.
Zoti me shperblefte mua e ty e Betonin dhe disa te tjere!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 3:35 pm

Haxhi Kuçi

Për Afrim Zhitijën të thash më lartë...por po kthehemi tek një pikë që e përmende OKB.

Ti thua se na ndrydh OKB-ja si hudra etj etj.... Po ja që nëse njerzit që janë për Bashkim Kombëtar veprojnë në bazë të kushteve dhe rrethanave ....e bëjnë punën me masa në Kosovë dhe Shqipëri deri aty sa që të ngritet populli në demostratë, grevë urie deri tek nënshkrimet që do t'i jap populli dmth të deklarohet për "Bashkim Kombëtar" (Kosovë Shqipëri.....)
A mund të na ndrydhin pastaj OKB-ja si hudra, apo do të detyrohet ta njoh vullnetin e popullit, duke pas parasysh se simbas OKB secili popull ka të drejtë të vetvendoset, dmth ne kemi të drejtë të bashkohemi....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 3:56 pm

Sofra po OKB permes mekanizmave te vet, mendoje ketyre qe sot thirren ne emer te popullit, te cilet kan "marre voton" e popullit nuk e lejon popullin deri aty sa te ngrihen! Hapi i pare mendoj eshte qe populli te bindet se jane njerez te gabuar duke n'a udhehequr, e me pas natyrshme se do ndodhe ajo qe mendoni ju.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 4:10 pm

NJe pyetje per Sofren cila shpije dhe cila nene ishte qe e sheroje plaget e Afrim ZHitise dhe Bari Fazlise na jep kete pergjigje se ne cilen shpije qendruan 3 muaj dite deri sa paske pase kontakte dhe i paske njofte pres pergjigje i nderuar Sofra
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 4:19 pm

E_Bukura shkruajti:
Sofra po OKB permes mekanizmave te vet, mendoje ketyre qe sot thirren ne emer te popullit, te cilet kan "marre voton" e popullit nuk e lejon popullin deri aty sa te ngrihen! Hapi i pare mendoj eshte qe populli te bindet se jane njerez te gabuar duke n'a udhehequr, e me pas natyrshme se do ndodhe ajo qe mendoni ju.

E Bukura unë thash se; Njerzit që janë për Bashkim Kombëtar veprojnë në bazë të kushteve dhe rrethanave ....e bëjnë punën me masa në Kosovë dhe Shqipëri deri aty sa që të ngritet populli në demostratë, grevë urie deri tek nënshkrimet që do t'i jap populli dmth të deklarohet për "Bashkim Kombëtar" (Kosovë Shqipëri.....)

Këto që i kam nënvizuar me të zeza tregojnë se; në bazë të kushteve dhe rrethanave duhet të vepron individi, lëvizja për Bashkim psh sot e kemi Lëvizjen Vetvendosja e cila organizon demostrata dhe në të njejtën kohë është kundër politikës e cila po zhvillohet në Kosovë.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 4:26 pm

Po Sofra, te kuptoje plotesisht dhe pajtohem. Mirepo kjo " ne baze te kushteve..." nuk harrije ta kuptoje! Ngase kushtet te cilat ju i mendoni, asnjehere nuk do te jene plotesisht te knaqeshme. Mjaftone qe kushtet tjera jane bere qe, ne si popull duhet te kemi ate qe e kan gjithe popujt e botes. Kushtet tjera duhet t'i krijojme ne, apo te veprojme ndonjehere edhe jashte kushteve. Nuk e di sa harrin t'me kupton se ku e kam qellimin?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 4:27 pm

zeriatdheut shkruajti:
NJe pyetje per Sofren cila shpije dhe cila nene ishte qe e sheroje plaget e Afrim ZHitise dhe Bari Fazlise na jep kete pergjigje se ne cilen shpije qendruan 3 muaj dite deri sa paske pase kontakte dhe i paske njofte pres pergjigje i nderuar Sofra

Zëri

Afrim Zhitija nuk kishte plag dhe nuk ishte me Bahri Fazliun por me të vëllain e Bahriut me Fahri Fazliun. Atyre nuk pat kush t'ua sheroj plagët e marra sepse plagët e tyre ishin vdekjeprurës për ta që ranë heroikisht duke luftuar me qindra polic që i patën rrethekuar në Bregun e Diellit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 4:40 pm

E_Bukura shkruajti:
Po Sofra, te kuptoje plotesisht dhe pajtohem. Mirepo kjo " ne baze te kushteve..." nuk harrije ta kuptoje! Ngase kushtet te cilat ju i mendoni, asnjehere nuk do te jene plotesisht te knaqeshme. Mjaftone qe kushtet tjera jane bere qe, ne si popull duhet te kemi ate qe e kan gjithe popujt e botes. Kushtet tjera duhet t'i krijojme ne, apo te veprojme ndonjehere edhe jashte kushteve. Nuk e di sa harrin t'me kupton se ku e kam qellimin?

Jashtë kushteve mund të veprohet në Maqedoni, Kosovë Lindore, ( edhe aty bile duhet të jetë në bazë të kushteve dhe rrethanave) por në Kosovë e kam cekur në bazë të kushteve dhe rrethanave tjera sepse je i kontrolluar nga të huajt, çka duhet pasur shumë kujdes gjatë veprimit. Kjo e dyta duhet të jetë më shumë një luftë shahu, në të cilën luftë duhet të punohet ditë e natë me masa.

Është mirë të vazhdohet tek tema që e kam hapur " Si duhet të çlirohemi" është një temë shumë e mirë çka lejon të bëhen biseda të ndryshme të këtij lloji.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
E_Bukura
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
E_Bukura


Female
Numri i postimeve : 2009
Age : 36
Vendi : Prishtine
Registration date : 30/09/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 4:46 pm

Vazhdojme herave tjera tek ajo teme, me shpresen qe mos te kete cakaj edhe aty, ngase na eshte bere rutin te shohim cakaj ne cdo teme !

Faleminderit per bisede. Mirembeteshi !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 7:51 pm

Sofra shkruajti:
Haxhi Kuçi

Për Afrim Zhitijën të thash më lartë...por po kthehemi tek një pikë që e përmende OKB.

Ti thua se na ndrydh OKB-ja si hudra etj etj.... Po ja që nëse njerzit që janë për Bashkim Kombëtar veprojnë në bazë të kushteve dhe rrethanave ....e bëjnë punën me masa në Kosovë dhe Shqipëri deri aty sa që të ngritet populli në demostratë, grevë urie deri tek nënshkrimet që do t'i jap populli dmth të deklarohet për "Bashkim Kombëtar" (Kosovë Shqipëri.....)
A mund të na ndrydhin pastaj OKB-ja si hudra, apo do të detyrohet ta njoh vullnetin e popullit, duke pas parasysh se simbas OKB secili popull ka të drejtë të vetvendoset, dmth ne kemi të drejtë të bashkohemi....
çfare kushtesh kerkon pash zotin Sofra,OKB nuk i intersoin ti a ke kushte e as rrethanat nuk u intereson o Sofra!A e din ne kodin e OKB çka thuhet ;?;Kur i behen kushte nje kombit te roberuar me kalimin e nje kohes prej40-50 vjet ka te drejte te ngritet ne kryengritje te armatosur e nese deshton kryengritja prape ke te drejt mba ketyre viteve dhe kjo gjenerate e hangri tungjin,por ka mundesi Sofra ndryshon ligje sepse ka dhe zbrastesi ndermjet do amandamente!!!!Me te fillue lufta Sofra pergaditen konvojet me armatin,pergaditen grupet per shperndarjen e armeve mases ,pergaditen sulmuesit,snajperistet,ata qe merren me eksplozive neper rruge e neper depot e armikut,grupet qe percjellin soiunet per ti likvidue pa kurrefare pyetjesh dhe ligji.Une mendoi keshtu Sofra nuk mundem mu kan ma i lart se ligji i botes !A per bashkim kombetar ti deshiron o Sofra,por bene pyetje Sali Berishen e Nanon dhe popullin e shqiperise,bane pyetje shqiptaret e Kosoves,te maqedonise,te lugines se Presheves,te Malit te zi,te Qamerise!!!Shqiperia na keputi me kenge e ne tjetren ane na vrete o Sofra une kur kam qen ne vitin 1997 ne shqiperi tek ministri i arsimit ne shqiperi per tna dergue planprogramin per Kosove tek Merihan Braha,ne pasaporten time kur ne kufi shqiptaro shqiptar ma qiten vulen qe jam shqiptar jugosllave a me beson veq qe nuk me ra pika nga inati dhe fshava a zot a kesi shqiptar na qenkan!!!Vetem nje ta dine shqiperia se nese vazhson keshtu me kete politke ndytese coptim i trojeve nuk ka te ndalure po e shihni qe te gjithe dhe nje dite nuk do mbesi gje shqiptare ne kete rruzull te tokes!Bashkimi i kombit bene fuqin e zotit!

Sofra nuk eshte vone per ne kosovaret me kerkue populli referendum sepse ne brendi te kosoves eshte NATO OKB dhe eshte koha qe populli te ngritet,le te ngritet se nuk ka ma keq ku me shkue,skamje sa nuk ta merr mendja,papunesia poashtu,qeverise i konvenon keshtu dhe le ta rrenoin me themele kete qeveri dhe tradhetaret dihen he burr le ta leshoin kosoven dhe le te kerkoin azil ne RTS,siq ne qiten neve pisat!Eshte shanca e fundit e bashkimit kombetar!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
zeriatdheut
Hero anëtar
Hero anëtar
zeriatdheut


Numri i postimeve : 4058
Registration date : 28/12/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 9:01 pm

Sofra shkruajti:
zeriatdheut shkruajti:
NJe pyetje per Sofren cila shpije dhe cila nene ishte qe e sheroje plaget e Afrim ZHitise dhe Bari Fazlise na jep kete pergjigje se ne cilen shpije qendruan 3 muaj dite deri sa paske pase kontakte dhe i paske njofte pres pergjigje i nderuar Sofra

Zëri

Afrim Zhitija nuk kishte plag dhe nuk ishte me Bahri Fazliun por me të vëllain e Bahriut me Fahri Fazliun. Atyre nuk pat kush t'ua sheroj plagët e marra sepse plagët e tyre ishin vdekjeprurës për ta që ranë heroikisht duke luftuar me qindra polic që i patën rrethekuar në Bregun e Diellit.

Sofra i nderuar une po te them se Afrim ZHitija ka qen i plagosur dhe 3 muaj dite ka qen ne shtepin e Fatmire Brajshorit dhe kete topi nuk e luan po te thome une 3 muaj dite nuk ka levize nga shpija ku nena e fatmir brajshorit i sheroje plaget
e afrimit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 9:37 pm

zeriatdheut shkruajti:
Sofra shkruajti:
zeriatdheut shkruajti:
NJe pyetje per Sofren cila shpije dhe cila nene ishte qe e sheroje plaget e Afrim ZHitise dhe Bari Fazlise na jep kete pergjigje se ne cilen shpije qendruan 3 muaj dite deri sa paske pase kontakte dhe i paske njofte pres pergjigje i nderuar Sofra

Zëri

Afrim Zhitija nuk kishte plag dhe nuk ishte me Bahri Fazliun por me të vëllain e Bahriut me Fahri Fazliun. Atyre nuk pat kush t'ua sheroj plagët e marra sepse plagët e tyre ishin vdekjeprurës për ta që ranë heroikisht duke luftuar me qindra polic që i patën rrethekuar në Bregun e Diellit.

Sofra i nderuar une po te them se Afrim ZHitija ka qen i plagosur dhe 3 muaj dite ka qen ne shtepin e Fatmire Brajshorit dhe kete topi nuk e luan po te thome une 3 muaj dite nuk ka levize nga shpija ku nena e fatmir brajshorit i sheroje plaget
e afrimit

Ai topi jotë zëri nuk funksionon aq mirë shoki. Kur dhe ku u plagos Afrim Zhitija që është shëruar tek familja e Fatmir Brajshorit !?
Afrim Zhitija ishte në vikend në familjen e vetë që kishte ardhur nga shërbimi ushtarak. Afrimi pastaj nuk u kthye më në shërbimin ushtarak por u futë në ilegalitet të vazhdonte punën.
Kur u plagos Afrimi që unë nuk po e disha zëri. Unë nuk e di që Afrimi ishte i plagosur, por Fadil Vata po ishte i sëmur nga kanceri që tërë kohën ishin ilegal bashk me Afrimin deri sa është dërguar në Bazell të Zvicrës për shërim që nuk pati sukses.
Kurse Afrimi me 2 nëntor që ra heroikisht në bregun e Diellit.

Këto pyetjet tua si të dyshimta zëri nuk e di përse i bënë në këtë mënyrë !?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyWed Jan 21, 2009 9:46 pm

E_Bukura shkruajti:
Vazhdojme herave tjera tek ajo teme, me shpresen qe mos te kete cakaj edhe aty, ngase na eshte bere rutin te shohim cakaj ne cdo teme !

Faleminderit per bisede. Mirembeteshi !

Pa tjetër E Bukura për ate edhe janë hapur temat të bisedohen me mirëkuptim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 4:22 am

Afrim Zhitin nuk e kan rrethue policia por ky i ka sulmue policin ne kerrin pincgauer dhe ka lene disa polic te vrare duke piskat si qenat ,dhe nuk ka ik a ka mundur por shoqeria e keqe....dhe aty eshte qellue nga tjeret per vdekje,kjo ka qen nxitje e marksistave duke i then se te zbuluam qe je ti njeri i udbes.Keshtu Enveristat i moren ne qafe njerezit ma te mire te kombit.Jo vetem keta por as te Rugoves nuk kan qen ma te mire!!!Dhe tani krekosen kinse e paten shok te vetin.
Poshte tradhetaret e qeni....hajdeni e flisni trimat qe na çliruat ?Keshtu me sharje deshironi me bashkue shqiptarin ai qe eshte atedhetar dhe nese ka luftue nuk e shan njeriun qe ka kontribue per shqiptari,pos tradhetari e shane atedhetarin keto dokra i kam harrue qe moti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 5:35 am

haxhiu01 shkruajti:
Afrim Zhitin nuk e kan rrethue policia por ky i ka sulmue policin ne kerrin pincgauer dhe ka lene disa polic te vrare duke piskat si qenat ,dhe nuk ka ik a ka mundur por shoqeria e keqe....dhe aty eshte qellue nga tjeret per vdekje,kjo ka qen nxitje e marksistave duke i then se te zbuluam qe je ti njeri i udbes.Keshtu Enveristat i moren ne qafe njerezit ma te mire te kombit.Jo vetem keta por as te Rugoves nuk kan qen ma te mire!!!Dhe tani krekosen kinse e paten shok te vetin.
Poshte tradhetaret e qeni....hajdeni e flisni trimat qe na çliruat ?Keshtu me sharje deshironi me bashkue shqiptarin ai qe eshte atedhetar dhe nese ka luftue nuk e shan njeriun qe ka kontribue per shqiptari,pos tradhetari e shane atedhetarin keto dokra i kam harrue qe moti.

Haxhi Kuçi nga e nxore këtë histori tani hajt na thuaj që ta mësojm edhe ne të vërtetën se deri sot nuk paskam ndëgjuar për këto gjëra që po i shpifka dikush në popull ( ose koka jote i shpif me qëllim të caktuar)

Unë zotri Haxhi Kuçi nuk krekosem se isha dikushi e aq më pak të jem deklaruar diku për shok të dikujt, e në këtë rast për Afrim Zhitijën, është hera e parë në këtë temë që kam bërë një deklarat të tillë edhe ate që e ndërlidha se Afrim Zhitija i kishte shok njerzit si Ali Ahmeti, Bardhyl Mahmuti, Fadil Vata etj etj por u detyrova të tregoj një të vërtetë për ku ai kishte banuar si ilegal, sepse ashtu ti i solle shkrimet e tua që të reagoj unë për të vetmin qëllim të del në shesh e vërteta.

Tash ti del me një mendim krejt tjetër i cili nuk bazohet fare me të parin që e dhe në lidhje me Afrim Zhitijën....

Ku është problemi tani që dallojnë shkrimet tua nga postimi në postim Haxhi Kuçi....!!! Kur e paska sulmuar Afrimi policinë dhe nuk është rrethekuar në Bregun e Diellit !?

Afrimi dhe Fahriu i nderuar bien heroikisht pas më shumë se 10 orë luftimi në Bregun e Diellit. Këte mbaje në mend Haxhi Kuçi dhe të kam lutur dhe po të lus mos sill këso deklaratsh shpifëse kundër dëshmorve të kombit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Delia
Anëtar aktiv
Anëtar aktiv
Delia


Numri i postimeve : 514
Registration date : 13/01/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 5:36 pm

Hajde hajde Histori!! edhe çfar historie se, pas asaj historie që deri tash ështeë shkruar e shkruar për Afrim Zhitijen, ashtu si e ka thënë Sofra edhe është dhe është shkruar, sepse e di e gjithë Lagjia e Bregud të Diellit ate histroi.
Vallë më mirë po edikan ata që ishin shokë ideali dhe organizate apo siq po tentohet tju mvishet nga njerz te papërgjegjshëm që flasin me fjalë rrugësh jo kshtu po ashtu që askund nuk ju mshon spota në një vend. Sot ka njerz që po tentojnë çdo gjë që është ngritë me gjak në histori ta kthejnë si të manipulueme.

Koha ma së miri do të flas për Ali Ahmetin se çka e shtyu ate të veprojë në këtë mënyrë, se nuk është let me përballu edhe sllavomaqedonet edhe amerikanet me prapavi e direktiva here lufto e here mos lufto.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Riga
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 14
Registration date : 01/09/2007

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 6:12 pm

Ktu tema qenka për Ali Ahmetin e jo për Afrimin e Bahri Fahzilju.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ngadhenjimi
Anëtar i ri
Anëtar i ri
ngadhenjimi


Male
Numri i postimeve : 198
Age : 43
Vendi : gjilan
Registration date : 24/12/2008

KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyThu Jan 22, 2009 8:03 pm

ali amheti ka qen dashnori shqipes nese se dini
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar



KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 EmptyFri Jan 23, 2009 3:56 pm

Gjura shkruajti:
Sofra!
Ky as qe ja ka idene se per çfar flet, me duket se i ka me te degjuara.
Sa per nje link qe kishte sjelle ketu me habit fakti se si burri i botes bazohet ne montazhe dhe me gojen plot thote: -se ka vidio dhe duhet ti ruaj ne arkiv, hahahahaha, qesharake me duket se nuk ja vlen te humbasim kohe me kete kategori te njerzve qe i ka shkel koha.
Te flasesh me te per veprimtarin e Afrim Zhitise dhe te Aliut eshte me teper se gjynah.
Shum interesant eshte fakti qe Haxhiu e perdore shume here ku shprehet me fjalet:
Se mua nuk me burgosen shkijet se nuk deshen qe te behem i famshem.(nje paradoks dhe nje fatalitet qe njerez te tille marrin akoma guximin dhe shpifin per figura qe kane deshmuar me vepra veprimtarine e tyre)
D.m.th se thjesht ata qe u burgosen jo qe ishin te demshem per armikun,por thjesht armiku deshi ti beje te famshem apo jo?
Ky strateg i vonuar dhe i humbur mendon qe deshmoret e kombit u bene te famshem pse rane ne duart e armikut...!
Nje idiotesi te tille as qe e kisha menduar jo me degjuar.
Por dalin si lloji i ketij kajrajfili ne drite se sa mbeturina kane ngelur ,dhe marrin fryme kot duke shfryre mbi popullin e heroizmat e deshmoreve dhe figurave te ndritura te popullit tone.
Ai perzihet edhe tek figura me e spikatur e KOMBIT Ukshin Hoti ku llomotiten pa ditur se per çfar flet.
Ky fare Strategu qe i paska dale gjumi sot dhe merr guximin e flet se si duhet organizuar nje lufte e nje nje popull.
Ne rradhe te pare ai duhet te organizoje nje fjali te vetme qe ta kuptojme se çfar xhevahiresh kerkon te na tregoje se nuk e mora vesh fare pak me lart, dhe te tregoje pak me shume kulture sepse fjalorin qe ai perdor eshte i nje niveli shume te ulet.
Mund te diskutohet por jo me sharje,fyerje,kercenime etj....

Te flaesh per keta eshte mekat,sepse ti paske punue kundra ketyre GJUROOOO
çka dini me then se e ka pas shok Fadil Vaten ,? edhe une e kam pas diçka,e çka ******* ka lidhje nese e kam e ke shok!!Ti munesh ta kesh pasur shok,por ti ke tradhetue ate o me keso idioteska i kam peshurrur qe moti,moti me ka lene baba jetim dhe si qiftat e juai mi vran vellaznit e migjallaret si ballista ju i perpiluat listat e pushkatimeve dhe ketu keni formue forum kinse per Bashkim tradhetar jeni dhe mallkuar qofshit per mote e jete.Mos u kapni per Afrima e Vata e as per mua dhe qafen e theft ky popull mbrapeshtane!More piruna;more piuna more servila,Ali Ahmetin qe ma perkrahni ju jeni me maqedonas siq eshte tani Ali Ahmeti dhe konkuron per president te maqedonise ,Ja per çka paska luftue he zoti ua marrofte fetyren te gjitheve!Ata qe ketu shkruain drejtesisht ju nuk ua botoni shkrimet se drejtesia ju pervelon dhe i shani e i detyroni te largohen nga ketu nga fjaloret e poshteruara qe ju ka mesue nena dhe tradhetaret keto moti i kam kalue e kalerue por gjere me sot as gjer ne vdekje as shkau as tradhetaret nuk do munden te me mposhtin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: KUSH ISHTE ALI AMETI   KUSH ISHTE ALI AMETI - Faqe 2 Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KUSH ISHTE ALI AMETI
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Shqiperia dhe Kroacia marrin ftesen per ne NATO, Maqedonia m
» Kush ishte FAN NOLI?
» Kush ishte Komandant Shpendi
» KUSH ISHTE LPK DHE ROLI I SAJE NE UCK
» Kush ishte Abdurahman Dibra

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: