Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Mirë se erdhë në forum " Bashkimi Kombëtar "
Qëndro i lidhur me ne ! Disponim te këndshëm të kontribojm për kombin larg ofendimet dhe zënkat...
Bashkimi Kombëtar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  Latest imagesLatest images  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  

 

 Behxhet Pacolli tash në politikë!

Shko poshtë 
+20
xhavo_
NetSerseri
leopardi
Koburja
DUKAGJINI
besniku
Adem Berisha
azzurra
petritkola
Vuthjani
drenusha
besa-bese
Kosovarja
shaban cakolli
genta
Beton
fatlum
Hana
Sofra
Anna
24 posters
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptySun Sep 16, 2007 3:43 am

Behxhet Pacolli tash në politikë! Bexhetpacolli

Ju lutemi duke ditur si nji bizismen ket njeri Pacollin jeni edhe ju ketu komentet ejuaja cka jav merr mendja per ket bizismen qe gjuhet ne kosove pse hyn ne politiken kosovare dhe si e afroj Azem vllasin ky njeri edhe njiher ne politik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyThu Sep 20, 2007 2:00 am

Behxhet Pacolli është fut në politik me një qëllim të caktuar mendon ai se është paraja ajo e cila e zgjidh çështjen kombëtare dhe jo aftësia.
Mendoj se ktu është gabimi edhe i Behxhetit edhe i atyre të cilët mendojnë si Behxheti.
Unë mendojë se Paraja është një ndihmes e cila të ndihmon në këtë drejtim por as se si vendimtar për zgjidhjen e çështjes shqiptare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Hana
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
Hana


Numri i postimeve : 1192
Registration date : 17/09/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyThu Sep 20, 2007 2:15 am

Nuk duhet me i besu ç'do kuj,sidoemos kure eshte (Leku paraja),ne interes,paraja nuk eshte ç'eshteje qe mund ta zgjedhe ç'eshtejen kombetare.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyThu Sep 20, 2007 3:54 pm

Pershendetje
Fakti qe Behxhet Pacolli hyri ne politiken e Kosoves mendoj se eshte gje pozitive.
Pas deshprimit qe ka marr populli nga klasa politike qe e kemi tani mendoj se ka qen domosdoshmeri per ndryshime,nuk po e them ket ngase zotriu ne fjal ka para apo diq e ngjajshme.

Por mendoj se ky popull i deshprum kerkon ndryshime dhe per ket nevojiten njerz te ri,mendoj se duhet dhen nje shans keti ta deshmoj veten se a eshte ne gjendje te bej diqka apo jo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyMon Sep 24, 2007 5:11 pm

Une me vije keq te them ketu mirpo ka mundesi qe e ter kjo te jet nje propagand politike nga ata te cilet nuk ja dojn te miren AKR-se.Dhe ende ka njerz te till qe i shfrytzojn te vdekurit per te arrit qellimet e tyre partiake.
Ende ka njerz te till qe e shfrytzojn figurat teper te qmuara te deshmoreve te kombit, ish presidentin e kosoves dr.Ibrahim Rugova e madje kohen e fundit edhe policin e vram Triumfin per ti arrit qellimet e tyre politike.

Nuk them se babai i triumfit e ben ket per qelime te caktuara se ai e ka femi dhe nje gje e till eshte e palogjikshme po rrethanat ja kan kriju te tjeret te mendoj ashtu.Dhe nese eshte ashtu une nuk habitem fare se politika jon ka ra aq ulet sa me te vertet eshte per te ardh keq.pastaj...


Te shqiptaret gjithmon ka qen adet se paku te ata musliman po thom qe ka qen zakon ti ndihmohet njeriut ne raste vdekje qoft me te holla ,ushqime apo edhe ne menyra tjra .Keshtu qe nuk shoh arsye per me kritikue zotri behxhet Pacollin pse ja ka lan ate zart ne te cilin kan qen 500 euro babit te Triumfit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyTue Sep 25, 2007 2:09 am

Nuk është vetëm Behxhet Pacolli cili në këtë mënyrë i është futur politikës në Kosovë. Para Behxhetit ishin edhe të tjerë që nuk dua këtu të radhis emra tani ... të cilët para zgjedhjeve i bënin vizita familjeve të dëshmorëve duke ju lanë në shtëpi nga 100 DM, ishte koha e markave para se të futej euro në përdorim. Kështu që të mos habitemi nga të tillët që mundohen në të gjitha mënyrat të arrijnë deri tek caku.
Më heret LDK-ja trumbetonte çdo gjë kundër organizatave ilegale me fjalët më të ulta kundër tyre, dhe porsa vritej një antar i këtyre organizatave zinte vendin e parë në varrim duke thurur vargjet më të ëmbëla për të vrarin. Kjo është politika e pacifistëve të cilët nuk kanë turp që sa je i gjall të shajnë dhe kur të fusin në dhe-varr derdhin lot krokodilash.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyWed Sep 26, 2007 12:16 am

fla Buli sa i perket adetin tek ne praktikohet ska lidhje je i varfun apo i pasur ne rast se ki rast vdekjeje ateher as ushqim as kurgjo nuk pregadit familja qe ka rast te vdekjes por fqinjet e tjer .

Sa i perket familes Pacolli une skam njohuri as nuk di kush eshte Selimi mirpo ketu ishte fjala per Behxhet Pacollin dhe zotriu vet para medijave e potencoj se nuk ka te bej me te as qe e njeh Sekiraqen.une po flas ne baz te deklaratave te ti drejtuar opinionit.

Prap me duhet te them se me vjen shum keq per familen e Triumfit por kurrsesesi nuk besoj ne perfshirjen e Behgjet Pacollit ne vrasjen e ti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Musafir
Vizitor
avatar



Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyWed Sep 26, 2007 12:49 am

Edhe unë po i shkruaj ca fjali për temenë fjalë
Bexhet Pacolli i njohur si një bisnismen i mir me një përvoj dhe strategji afatë gjate ,nuk besoj se ka gisht në kët vrasje siq po ceket ,saj për ket vllaut mund të jet i përzier por nuk ban ti fusim që të dy në nji thes,si dhe për familjen sekiraqa nuk dij kush jan dhe qka bajn prandaj edhe nuk po merrem ne këta ,si dhe shtrohet pytja pse u vra Triumfi dhe si mos vall ka pasur edhe aji dikqa të përzier me ta dhe nuk ju ka dal puna si duhet apo ishte në zbulim të dallavereve ,si rasti tjeter më bën pak të mendoj pse babai i tij e bëri kët në kohën ditore që me sa dij unë është pron e Veton surroit ? Mund ktu të ket ndoj fushat të msheft apo dikqa të till ,prandaj ktu ka shum gjëra të mjegulluara dhe siq thot populli tatari i raft në fije ,por nuk është mir po pëson gjithmon populli.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyWed Sep 26, 2007 1:44 am

Atë ditë kur ishit me stafin e partisë suaj për të na ngushëlluar për vrasjen e kurdisur pas shpine të djalit tonë Triumf Riza, ju na e lat edhe një pliko me 500 euro

jam_Buli
Edhe ne RTK1 keta lajme kam n'degjuar dhe pajtohem i nderuar me mendimet qe s'jell ne kete forum.

Thote populli

E V'rteta ek'ziston te tjerat t'ja lem kohes .Apo jo..?

..by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyWed Sep 26, 2007 1:44 am

Buli -eshte tem ca e nxeht pse hyri ne poltik dhe pse pikrishte ket vit dhe kushe eshte ky njeri pacolli dhe ke ka afer ne rrethin e ngushte cfare beri deri me tash sa jan te knaqen puntoret qe i ka ne firma Kazikistan ne kanada ata flasin shum per shefin pacolli kontaktet me puntore te tij te bejn ta njohish direkt sa per vrasjen e triumf rizes me bindje te plot e them ky nuk ka gishte direkt por as indirekt mjer ky qe rrethi i tij i ngushte ka te bej me kremafiozin sekiraqa ne prishtin dhe tash flitet dhe perflitet shum sa qe kohet e fundit kemishes qe ke ne trup nuk mund ti besosh me para disa dite jo me shum se tredit i djeget shtepija gazetarit milaim zeka pse ky beri dhe demaskoj hajnin ne kosove te gjithe me radhe pa dorza dhe e pesoj dhe ne ketu jemi ne nji mjagulli qe kujt me i besue .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyWed Sep 26, 2007 4:36 pm

Hahaha perparim gjumi spo e zen Pacollin per politik mbaroj ka fillue te dobsohet po humb peshen .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyWed Sep 26, 2007 5:31 pm

Eh ftyra e ka sikur me shkel traktori Pacolli sa here e kam shpreh me njerz nese ka mjaft para pse nuk ven nej estetik ne at ftyre .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
fatlum
Anëtar
Anëtar
fatlum


Male
Numri i postimeve : 272
Vendi : Prishtina/MEdvEgJë
Registration date : 01/09/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyWed Oct 03, 2007 2:13 am

Eh po keshtu eshte kur i urituri ja ben gajlen,,brengen'' per te ngopurin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.medvegjaonline.com
Anna
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
avatar


Numri i postimeve : 2694
Vendi : Zurich
Registration date : 26/08/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyWed Oct 03, 2007 3:14 am

Eh cka te bejm menoj se keto zgjedhje nuk i fiton edhe pse aj ka marre nji zotim qe ja i fiton 52%ja e shuan partin e tij ne kufendin e partis se tij ket mesazh ka leshue por sipas te gjithave qasave nuk do te ket shanaca sepse tash me dihet si do te votohet ne keto zgjethje me lista te hapura .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
genta
Fillestar/e
Fillestar/e
avatar


Numri i postimeve : 42
Registration date : 02/09/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyMon Oct 22, 2007 2:46 pm

Sa më afër presidencës Behgjeti aq më afër Kosova Rusisë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
shaban cakolli
V.I.P
V.I.P
shaban cakolli


Numri i postimeve : 8740
Registration date : 23/08/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyMon Oct 22, 2007 11:29 pm

BEHXHET PACOLLI HYN NË POLITIKË!
Nuke di a ka qenë e nevojshme kjo temë në forum kohën kur në fushaten elektorale mund të dëmtohet personaliteti i një lideri,kurse tjetri të përfitoj.Nëse flitet rreth politikes është dashur të i përbahemi temës.Tani dikush është futur në tragjedinë Riza-Sekiraqa,të cilën unë veq e kam përjetuar dhimbshëm,por nuk kam njohuri dhe nukmund të shkruaj në fatkeqësinë e të tjerëve
sepse kështulëndojmë mese shoqërore dhe familjare.Behxhet Pacolli,për mua është një personalitet që e njoh mirë.Biznismen mjaft i suksesshem,por jo me një biznes shterpë,si kanë disa lider
të cilëve nuk u dhemb zemra për popullin.Ai ka mbështetur moralisht dhe materialisht të sëmurët,të varfurit,invalidët,........
Pacolli është edheintelektual,ndoshta për momentin jo me një oratori politike,nga se nuk ka bërë oratori politike me përvojë,por ka një kapacitet të gjërë intelektual.Pacolli kakontribuar edhe në rindërtimin e Kosovës,si dhe ka punësuar një numër të rinjësh nga Kosova.Tani Pacolli është përcaktuar për politikë,ne i dëshirojmë fat,për këtë do të jep votën populli.Por ne nuk mund të krenohemi sot me lideret që kemi,të i themi ky më i shkathët,ai më i dobët.Liderët tanë rrijnë zyrave,japin komente secili më rrjedhshëm se tjetri,bëjnë udhëtimenëpër botë,por kur të vijnë puna për ndonjë vendim thonë:Ne nuk kemi kompetenca,nderkombëtaret i kanë ato!Pra duhet edhe pak kohë të dijmë kush është politikan,e kush jo?Edhe kësaj kohe votimet do të jenë kuturu.Tani Genta thotë:Sa më afër presidences Behxheti,aq më afër Kosova Rusisë!Unë edhe nuk mendoj ashtu:Nese mendojmë ashtu,atëherë si të arsyetohemi me ata që bëjnë tregëti me Vojvodinën,dhe ajo kohën më kritike nuk ju jep bukë,prandaj për të siguruar bukën,Qeveria ia ngritë çmimin fshatarit të varfur dhe pa punë,gjysmë për gjysmë!!!!Unë mendoj se Pacolli,nuk ka pasur bashkëpunim diplomatik me Rusinë.Pacolli imazhin e vet e ka fituar me punë jo vetëm në Rusi,por edhe në Evropë dhe botë.Edhenjëherë,ne vetëm po bisedojmë,nga se populli i Kosoves me votën e nëntorit do të zgjedh lideret,por nëse votat bien në kutinë e Pacollit,Kosova do të fitoj një lider të mirë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyTue Oct 23, 2007 10:46 am

Edhe une jame te njetin mendim me genta se sa me afer presidenca behxhetit aq me afer Kosova Rusise, nuk duhet te kemi besim mire e ke shaban pacolli kur thua bexheti eshte Biznismen e le te mert me biznes kemi dhen mendimet edhe tek tema pasuria e te pasurit nese lexoim ne ate teme do te bejem nje analize permbi 50% se ç'vlere ka i pasuri prandaj duhet t'meret me pasurin qe e ka edhe ate bile bile le ti pagun puntoret e vete qe me mauj rrogat nuk va ka dhane e pastai te meret me politik.

Edhe shume e mundure qe imazhine e vete e ka fituar edhe me Rusin jo veq me pune eshte e mundure,qe imagjin e vete e ka fituar edhe nga Kengtarja Shqiptare - Italiane ANA OXA qe ishte shume vite i martum me kete kengetare te njohur, eshte e mundure qe imagjine e vete e ka fituar edhe nga gruaja Sllovene qe ka lene femijet e vete ne tere rruget e Botes,eshte e mundure edhe nga ajo Grauaj tjeter qe ka ne Tazhikistan etj etj ....
O popull nuk duhet te besoim edhe shume lexoni me shume personlishte per mua nje qe lider apo ''individe'' duhet per t'i besuar duhet t'i lexohet biogarafia e tij..

...by Beton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Guest
Vizitor
avatar



Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyTue Oct 23, 2007 2:28 pm

No Ne ditet e sotme si dhe ne ardhmeri per hir te mundesis qe na u dha si
dhe privilegjit qe kemi gjenerata jon per berjen e Shtetit Shqiaptar ne
duhet si popull si ne Shqipri,Kosove,Maqedoni,ne luginen Mal te Zi te
zgjedhim njerez te shendosh Patriot te pakoruptuar te paster e me e
rendesishmja te ndegjojn popullin se prap populli di me shum me shum se
cilido udhheqes tjeter vetem,Begjet Pacolli nuk besoj se eshte aj
udheheqesi qe po e pret Shqiptaria.





...akimi1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Kosovarja
Admin
Admin
Kosovarja


Female
Numri i postimeve : 4833
Age : 38
Vendi : Jashtokësore!
Registration date : 14/08/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptySat Oct 27, 2007 3:08 pm

Bexhet Pacolli si biznesmen dihet eshte i sukseshem, e nuk e diskuton dote kete.

Mendoj se do qe me mire per te te influenconte indirekt ne politik, e te qe i pranishem me biznese ne Kosove e Shqiperi sesa te futej direkt ne politike.

Ka shume biznesmen ne bote qe jane teper te medhenj e gezojne kete e nuk kane nevoj per politike.

Po si politikan ka shume dyshime e hipoteza per lidhje te tij me Beogradin Mosken e kush qene ate qe i dhane mundesine qe u be i sukseshen ne Rusi.
Shume njerez e kane frik, politikisht, se ai ka lidhje me klane sllave teper te dyshimta, keto i ka pasur per biznes.

Plus biznesi i tij nuk eshte si disa biznesmen qe jane modele suksesi ne vendet e tyre e behen si legjende, psh Ford, Mikrosoft etj, biznesi i tij eshte i lidhur me teper me Rusine e Zvicren sesa me Kosoven.

Prandaj mendoj do qe me mire per te te deshmonte fuqine e kapitalizmit e te jipte kontribut si i tille sesa si politikan qe mund ta bej dhe nje tjeter shume mire.

Mendoj se ai do ti sherbente me mire shqiptareve ne ate qe ai e ka vertetuar qe e ben mire ne biznes, e qe nuk ka njeri dyshim.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
Beton
Hero anëtar
Hero anëtar
Beton


Numri i postimeve : 5729
Vendi : Zvicër
Profesioni/Hobi : no money no honey
Registration date : 10/09/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptySat Oct 27, 2007 3:42 pm

Behxhet Pacolli tash në politikë! Pacolli-yeltsin


Me e mira ka qene qe Bexhet pacolli te mos futet ne politik,nese me te verte done qe ty ndimoj popullit te vete ka edhe menyra tjera p.s Bushi kur ka takim ne Kine apo Evrop apo kudo qe te ket nje takim, afer i ka edhe ca Biznismen,do te thote ay e kryen punen qe ka ne politik kurse biznismenta mundohen & hulumtoi te meren me ndonje biznes ne ate takim si dhe kete e bene ç'do presiden ne Bote qe pas vetes ne takime i ka edhe shume Biznizmena jo se vete gjendet ne ate takim.

Nje thenje thuhet nje rruge e dy pune:

Pra edhe Bexhet Pacolli nese eshte Biznismen e mundohet me i ndimuar popullit te vete jeta ka shume rruge qe te ofrone kure eshte ne pyetje interesi ''leku''.!
Kjo me bene ne dishim pse nese ka te holla nuk i ndimon ne disa menyra tjera Popullit te vete.

Ne ate qe kam lexuar individi i tret eshte qe ka pasaport te Russis pse.?
Kure me vite Zhak Shirak i frances mundohet te kete nje pasaport te Rusis nuk i lejohet veqse nje Shehik i Arabis Saudite e ka tjetri nuk me kujtohet se kushe eshte e pastai vjen Bexhet Pacolli keto jane dishimet qe ke te beje me shume se mendoim me Mosken.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bashkimikombetar.com
besa-bese
Anëtar i Besueshëm
Anëtar i Besueshëm
avatar


Female
Numri i postimeve : 1178
Registration date : 27/10/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyMon Oct 29, 2007 10:04 pm

sot, 29.10.2007

TMK-ja kerkon lagimin e videospotit te Bexhet Pacollit nga RTK-ja (perfshire edhe forcat e TMK ne at spot parazgjedhor) per perfitime te Bexhet Pacollit ne fushaten parazgjedhore!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
drenusha
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 201
Registration date : 23/10/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyMon Oct 29, 2007 10:25 pm

eshte mese e veret se mendoj behgjeti se edhe tmk do ta ket nga vetja ta politizoj si forc ushtarake qe eshte ta bej partiake eh ka mesue nena rusi ket nuk eshte krejt budalla .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sofra
Admin
Admin
Sofra


Male
Numri i postimeve : 7564
Registration date : 13/08/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyTue Oct 30, 2007 12:03 am

Ky zotërija Pacolli mund edhe 70 % të votave t'i marr nga populli por asgjë nuk do të ndryshojë në lidhje me statusin e Kosovës, e kam fjalën për Pavarësi, sepse populli në këtë gjendje të varfër që është mund edhe të manipulohet, si dikur për inati të Milloshit, rrugët e Prishtinës përpara Grand Hotelit brohorisnin "Stipe Stipe" për inat të serbëve që në anën tjetër të rugës brohorisnin "Sllobo Sllobo", i pari Kroat e i dyti Serb... apo i këndonte rrugëve nëpër protesta Azem Vllasit për inat të Milloshit ... Kur ky Azem Vllasi e pat kositur Univerzitetin duke i përjashtuar profesorët .... madje edhe Ali Hadrin.
Prandaj Pacolli mund të marr vota nga populli madje edhe deri në 70% por së shpejti do të bindet se vendet e punës janë vetëm ëndërra dhe përralla me mbret ,si nga këta politikajt e tjerë të cilët me mundë të madh kanë filluar të ecin këtyre ditëve për ti kapur ngryk udhëtarët rrugëve nëpër Ferizaj e Prishtinë.

Prandaj forumistë të nderuar "unë kam dëshirë që të fitojë Pacolli" sepse jam i bindur me fitorën e tijë populli do të zhgënjehet shumë shpejt nga ai, por më vjen keq se mund të ndodhë pastaj që ta çnukin si pulën kur do t'i shkel premtimet që po trumbeton tani.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
drenusha
Anëtar
Anëtar
avatar


Numri i postimeve : 201
Registration date : 23/10/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyTue Oct 30, 2007 3:11 am

per mua te fitoj pacolli si me ja dhen gjyshes sime ne varr voten do te jet a mundet ajo te bej gje nga varri aq ky do ta zbusin varfrin dhe do te ja zgjithe litarin nga qafa ekonomis te ekemi sode
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vuthjani
V.I.P
V.I.P
Vuthjani


Numri i postimeve : 168
Registration date : 01/10/2007

Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! EmptyWed Oct 31, 2007 6:59 pm

Nuk eshte e thene se kush eshte Pacolli, merendesi Pacolli te punoj per Kosoven... sepse mund ta kete nje staf te vetin profesionist qe nuk paten shanca te kycen ne keto partite tjera, dhe te punoj shume me shume se partite tjera qe bene per 8 vite me radhe... Me Rusine Pacolli kishte vetem lidhje ndertimore, keshtu qe nuk mund ta lidhim me Rusine ne menyre tjeter, duhet te jemi me vizionar dhe te shohim me larg...
Cdo politikan i Kosoves deshi e nuk deshi i duhet te punoj per ceshtjen e Kosoves, ket ate sado qe te punojne ne dore e kane Bota, pa ia dhene driten jeshile Bota Kosoves nuk do te mundte as ta permendte daten 10 dhjetor as asgje, por Amerike eshte Amerike dhe ua ndezi driten jeshile, keshtu qe i dha leje te thone qe do ta shpallim Pamvaresine e njeanshme te Kosoves, keshtu qe pas dates 10 dhjetor deshen Serbia, Rusia etj apo nuk deshen Kosova do te jete e pavarur, kjo eshte ceshtje e mbyllur sepse keshtu e don Amerika, Anglia, Franca etje... Tani duhet te mendojme me shume per ekonomine e Kosoves, per rritjen e vendeve te punes, per zhvillimin e infrastruktures, turizmit etj... Kete deri tash nuk e ben asnje politikan i Kosoves, ta shohim se cfare do te mund te beje nje biznismen, ku edhe ne te gjitha shtetet perendimore ne politike mund te futesh vetem nese je i pasur...
Pershendetje...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content





Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty
MesazhTitulli: Re: Behxhet Pacolli tash në politikë!   Behxhet Pacolli tash në politikë! Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Behxhet Pacolli tash në politikë!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Behxhet Pacolli shoferi titos dhe Bakall qakallit
» Nezir Myrta / TASH PO VËJ PIKËPYETJE
» Pacolli oragnizon konferenc pèr ameriken ne Ballkan
» politikë
» Politikane apo matrapaz politike

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Bashkimi Kombëtar :: Shqiptarët :: Politikë-
Kërce tek: